Ulfverk WAALS - HMsFaat 133-13 L GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Twee jongens vermist. Men meldt uit Beesd aan het „Hgz.": Algemeen wordt hier gevreesd dat het ijs twee offers heeft geëischt. Twee knapen Antoon Broeders, oud 11 jaar en Willem v. d. Oever oud 13 jaar, zijn Maandagavond niet thuisgekomen van het ije op de Linge. Daar de Linge nog zeer onbetrouwbaar is, vreest men dat zij in eon wak zijn geraakt en verdronken. Velen zijn langs de Linge aan het zoeken tot heden zonder resultaat. Nader meldt men aan het blad, dat het lijk van den jongsten knaap is gevonden. Vier kinderen door het ijs; een verdronken. Te Onderdijk bij Medomblik zijn vier kinderen van den heer J. Vulgt door het ijs gezakt meldt hot „Hbd." Bij do drie oudste kinderen gelukte het de levensgeesten op te wokken; het vijfjarig broertje was oeh- ter reeds overleden. Twee meisjes in een wak gereden. Beiden levenloos opgehaald. Nabij Berg-Ambacht is gisterenmiddag, naar de „Tel." meldt, in do zoogenaamde Benedenbcrgsche buurt een droevig onge val gebeurd, waarbij twee meisjes om het leven zijn gekomen. Omstreeks 3 uur kwa men de 15-jarige W. Boom en haar vrien din, de eveneens 15-jarige J. R. de Jager, beiden woonachtig to Ouderkerk aan den IJssel per schaats over het ijs van do daar loopende Zuidbroeksehe Vliet. Zij waren op weg naar de mooder van laatstgonoemd meisje, die gisteren haar verjaardag vier de. Het ijs was ter plaatse bedekt met sneeuw, waarop de beide meisjes vermoe delijk niot bedacht zijn geweest. Op een zich daar bevindend windtrekgat, dat on voldoende met takken was afgedekt, be vindt zich een stille plek. Do dichtstbij zijnde huizen eenige boerenwoningen zijn nog wol een kwartier gaans vandaar. Juist op deze plek zijn de beide meisjes door het ijs gezakt. Er was op dat moment alleen een boer in de buurt aan 't werk, die het water op eenigen afstand zag op borrelen. Hij ging onmiddellijk hulp halen bij de meest nabijgelegen huizen en was na ongeveer een half uur terug met eenige andere boeren. Ladders en touwen hadden de mannen meegenomen. Do boerenknecht M. de Jong slaagde er mot behulp van een ladder in do meisjes boven te bren gen. Dr. Zielstra, die onmiddellijk gewaar schuwd werd en spoedig ter plaatse was, paste langdurig kunstmatige ademhaling toe, doch het mocht niet meer baten en hij kon ten slotte slechts den dood consta- teeren. De ontroering in de buurtschap is alge meen. Nog een jongen verdronken. Gisterenmiddag was de 14-jarige zoon van den chauffeur Hermans aan het schaat senrijden op het ijs in do Noordervaart bij het gehucht Stoep onder Panncrden. On der een brug bleek bet ijs echter niet sterk genoeg en de knaap zakte er door. Zijn lijk werd korten tijd later opgehaald. EEN TREINONGEVAL. Het verkeer stopgezet door een omgereden montagewagen. Gisterenmiddag tusschen half vier en kwart voor vieren is op do spoorlijn Lei denDen Haag bij de viaduct over den Rijswijkschen weg in de onmiddellijke na bijheid van het station een spoorwegon geluk gebeurd. Er kwam een goederentrein uit Rchie- broek, welke over het spoor der Zuid- Hollandsche Electrischc reed. Even vóór de viaduct over den Rijswijkschen weg ging de trein over een wissel om naar de goederenafdeeling van het station te rijden. Juist bij den wissel was men op het andere spoor bezig te rangeeren met oen montage-wagen. Vermoedelijk heeft, de rangeerder niet voldoende opgelet, ten minste op een ge geven oogenblik botste de locomotief van den goedertrein tegen den montagewagen. Do montagewagen viel om en werd in het midden viij ernstig beschadigd. Ook de locomotief bekwam veel schade. Daar de montagewagen dwars over de spoorbaan lag, stond het geheelc trein verkeer zoowel in de richting Amsterdam als in die van Rotterdam stop. Mede in verband met het drukke uur was er dien tengevolge op het H.IJ.S.M.-station een groote menschenmassa verzameld, welke geruim tijd moest wachten alvorens de treinen weer konden vertrekken. Het eerst is men begonnen om het hoofdspoor van Amsterdam vrij te maken, waarin men na betrekkelijk korten tijd slaagde. Een dienstlocomotief was spoedig ter ter plaatso cn trachtte den montagewagen van de mils te krijgen. Dit vorderde veel tijd en moeite. Een groote moeilijkheid was hierbij den gevallen wogen op zóó danige wijze om te trekken, dat de stroom draden voor de electrische treinen niet beschadigd werden. De treinen uit Rotterdam-Hofplein re den niet verder dan tot do Laan v. Nieuw- Oost Tndië, vanwaar do meesto reizigers zich per tram naar hun bestemming in Den Hang begaven. Ook vele reizigers uit Amsterdam en Haarlem met. bestemming naar Den Haag verlieten bij de halte Laan van N. O.-Tndië den trein. Na eenige uren waren de hoofdverbin dingen echter weer alle hersteld. KINDJE VERBRAND. Doordat de moedar in zwijm viel. Te Lochom zat de vrouw van een schil der met haar kindje van veertien dagen bij de kachel, toen zij door een bezwijming werd getroffen cn tegen de kachel aan viel. Daarbij kreeg het kind den inhoud van een ketel kokend water, die op de kachel stond, over zich heen, waardoor het deer lijke brandwonden bekwam, waaraan het gistermiddag is overleden. De moeder liep >r*ndwonden aan den arm op. „Hbld." Kindje gestikt. In de buurtschap Oudover onder Loos- drecht vond een echtpaar des morgens zijn '•-by van acht maanden dood in de wieg. Het kindje lag met het gezicht op het kus sen en was tijdens zijn slaap aldus gestikt. Kind in een mestput gestikt. Hot twee-jarig zoontje van don heer L., wonende Mijnbouwplein te Delft, dat den dag zou doorbrengen bij de ouders van het dienstmeisje, werd Maandagavond verstikt gevonden in een open mestput van een boerderij aan den Rotterdamschen- weg. Het lijkje werd door do politie naar het gasthuis gebracht. Gasleiding gesprongen. Een dame bowusteloos gevonden. Gisternacht is de gasleiding gesprongen in een portiek van de Schenkkade in Den Haag. Het. gas stroomde door een lek in een der perceelen, bewoond door de 71- jarige dame W. D. Eenige voorbijgangers, die de gasluckt bemerkten, waarschuwden de politie. Een agent verschafte z'ch toe gang tot het perceel en vond de oude dame bewusteloos. Zij word naar het ziekenhuis overgebracht; haar toestand iv bevredi gend. Dood gevroren. To Aston ging 's avonds do bejaarde landbouwer J. K. op gehucht Vossclen even uit. Hij keerde niet terug en 's morgens vond men hom doodgevroren in do bossclien bij zijn huis. Vermoedelijk is hij r'aar door een beroerte overvallen. Verdronken. Te Maastricht is de 10-jarige dochter van zekeren B. door onbekende oorzaak in het kanaal gevallen en verdronken. Na urenlang dreggen is haar lijk opgehaald. Aan de gevo'gen overleden. De arbeider J. van Bussel die Zondag middag to Helmond tengevolge van een zenuwtoeval over een trottoirband strui kelde en daardoor bewusteloos geraakte, if-, gisteravond aan de bekomen verwon dingen overleden, zonder tot het bewust zijn te zijn gekomen. De man laat een ge zin met tien kinderen na. Dood gevonden. De 62-jarigo brievenbesteller G. te Doe- tinchem die een telegram moest bezorgen in de buurtschap Dichteren is door een anderen bode dood op den weg gevonden met het telegram nog in zijn hand. Lijk gevonden. Te Ottersum is in de Niers het lijk van een onbekend persoon opgehaald. BRANDEN. Een landhuis afgebrand. Maandagmiddag brak brand uit in een in aanbouw zijnd landhuis aan den Oud- Elberweg te Wiessel bij Apeldoorn. Tegen Mei zou de bouw voltooid geweest zijn. De bouwsom bedroeg f 80.000. Hoewel de Apeldoornsche brandweer een half uur na het uitbreken van den brand water kon geven en met vijf stralen de vuurzee aantastte, is het landhuis, dat een oppervlakte van 500 M2. besloeg, to taal uitgebrand. De oorzaak is de volgende: Een mon teur was boven bezig met een lamp eenige fouten te herstellen aan de leiding dor centrale verwarming, welke reeds zoo goed als gereed was. De vlam van deze lamp nu is in aanraking gekomen met de rieten dakbedekking, welke onmiddellijk vlam vatte. De monteur raakte geheel overstuur en kwam in een overspannen toestand de trap afrennen onder don uitroep: „Brand, brand!" Hij had de lamp nog in de hand en zakte, buiten gekomen, bewusteloos i"- een. De arbeiders, die in het pand aan het werk waren, konden bijtijds het bran dende perceel verlaten. Verzekering dekt de scvade. Het landhuis werd gebouwd voor den heer Huidekooper uit Indië thans te A~el- doorn vertoevend. Het plan bestaat het landhuis weer te doen herbouwen. Boerderij afgebrand. To Bornerbroek is het woonhuis, annex boerderij, bewoond door de familie H. Spoler, door brand vernield. Het vee kon slechts met de grootste moeite gered wor- don. Een drietal kooien bekwam ernstige brandwonden, zoodat een der dieren moest afgemaakt worden. De vrouw des huizes, dio ziek te bed lag, kon nog juist bijtijds uit het bed worden weggedragen. Alles was verzekerd. Woonhuis afgebrand. Gisteren is te Klinkerweg bij Winscho ten de behuizing van de gebroeders Oos terhuis tot den grond toe afgebrand. Er kon weinig gered worden. DE ROOFOVERVAL TE DINTHER. Een verdachte ontsnapt en opnieuw gearresteerd. Zooals wij reeds meldden werd Vrijdag een der vermoedelijke daders van den roofoverval, welke dezer dagen in Dinther plaats vond. zekere De J., een minder gunstig bekend staand persoon te Uden, door de marechaussee, aldaar gearres teerd. Bij zijn overbrenging naar de ma- rechaufcse-kazerne wist de verdachte aan de waakzaamheid zijner begele ders te ont snappen. Plotseling schopte hij zijn klom pen uit en zette het op een loopen, ach tervolgd door de hierop niet bedacht zijnde marechaussee. Op het rangeerterrein van het station gekomen zijnde wist de voort vluchtige tusBchen een stilstaanden goede rentrein door te springen en in de zich ver uit* trekkende velden een goed heen komen te zoeken. Echter, z'n vrijheid is van betrekkelijk korten duur geweest. Zaterdagmiddag werd de voortvluchtige in den omtrek van Mill gesignaleerd en na een hardnekkige vervolging in den loop van den avond met behulp der gemeentepolitie aldaar weder om gearresteerd. Goed geboeid werd hij daarna naar de kazerne te Uden geleid, vanwaar hij naar Den Bosch verder werd getransporteerd. verhoor werd hij aldaar in verze kerde bewaring gesteld, in afwachting van het nader onderzoek. Waarschijnlijk zullen nog twee andere v ^.achten binnen enkele dagen worden ge Testeerd. Inbraak te Rotterdam. Gisternacht is ingebroken in het kan toor van de firma W. en Co. aan de Boy- mansstraat No. 1 te Rotterdam. Het kan toor it gevestigd op de tweede verdieping. Dc dieven hebben z'ch met behulp van valBche sleutels toegang verschaft. Uit een oud model brandkast hebben zij oen be drag van 1916 gestolen. Een brutale oplichter. Uit Groningen wordt aan de „Tel." ge meld: Vrijdag voor Kerstmis vervoegde zich iemand bij den rijwielhandelaar Ko ning te Rhoden en huurde een rijwiel. Hij gaf voor chauffeur te zijn en zijn auto, d:e defect geraakt was, in do nabijheid te hebben laten staan. Por fiets wilde hij zich naar eon zeker adres begeven om te trachten de auto te herstellen. De rijwiel handelaar Koning heeft echter sindsdien noch den chauffeur, noch de auto noch zijn rijwiel teruggezien. Dc auto bleek al leen in fantasie te bestaan. Thans is ech ter gebleken, dat de chauffeur in den om trek van Gouda verblijft, wa-ar hij is op gespoord en aangehouden. Vervalschingen In den postzegelhandel. Door de politie te 's-Gravenhagc zijn gisteren twee personen, de eigenaar van een clichéfabriek te Rotterdam en een te 's-Gravcnhage bekend handelaar do heer J. H. D., gearresteerd wegens vervalschin gen met postzegels gepleegd. De vervalschingen, waaromtrent op het oogenblik een onderzoek gaande is, schij nen reeds van geruimen tijd geleden te dateoren. Reeds in 1919 werd ontdekt, dat van Engelsche dienstzegels do opdruk, die er een aanzienlijke waarde aan gaf, vervalscht was. Het spoor leidde toen naar den ge noemden postzegelhandelaar, die zich ver ontschuldigde, met de modedeeling, dat hijzelf de gewraakte postzegels uit het buitenland ten verkoop had ontvangen en het bedrog niet ontdekt had. Degenen, die van de bewuste zegels hadden gekocht zijn toen schadeloos gesteld en men heeft van de zaak verder niets gehoord. Nu kort geleden heeft dezelfde handolnar te 's-Gra- venhage, die in 1919 de valsehheid van de gen. zegels had geconstateerd, ontdekt, dat in een catalogus van en door een be kend Haagsch makelaar uitgeschreven vei ling twee zegels van dezelfde soort voor kwamen, dio bij nauwkeurig onderzoek niet precies denzelfden opdruk hadden. Dit maakte zijn verdenking gaande, hij wist de zegels zelf in handen te krijgen en zond ze naar de firma Enschede te Haarlem op, waar vastgesteld werd, dat de overdruk van een van do twee zegels vervalscht was. Een in vervólg hierop zeer in het geheim ingesteld onderzoek wees een spoor aan, dat leidde naar den genoemden Rotter- damschen clichéfabrikant, en toen bij de zen huiszoeking werd gedaan, werden ver schillende cliché's van opdrukstempels ont dekt, die het aanvankelijk vermoeden van vervalsching bevestigden. O.a. is bij deze gelegenheid ook het cliché gevonden van de eerstgenoemde vervalschingen in 1919. Het vermoeden is, dat er een vrij groot aantal vervalschingen met opdrukken e.d. is gepleegd, zoowel ten aanzien van bin nen- als van buitenlandsche zegels. Vast staat, dat o.a. vervalscht is de kopstaande opdruk 5 cent (port) op het 1 ets. rood zegel van 1924, dat met dezen misdruk, in dien echt, een handelswaarde vertegen woordigt van een f 100. Eveneens vastgesteld is do vervalsching van kopstaande opdrukken 1/2 cent op 2 cent bruin Nederlanrlsch-Indië 1902, 2 1/2 ct. op 3 ct. lila Nederlandsch-Indië 1902 en 2 1/2 ct. op 3 ct. rood lila Nederlandsch- Indië 1902, welke zegels, indien echt, in den handel een prijs van resp, f 40 en f 8090 of zelfs nog veel meer doen. Voorts is ook nog vastgesteld, dat ver valscht is de kopstaande opdruk „Bezit Buiten" op 2 1/2 cent zwartblauw van Ne derlandsch-Indië, een zegel met een han delswaarde van f 80 a f 90. En ten slotte is voorloopig reeds vastge steld, dat er vervalsching heeft plaats ge had met de hulpportzegels van 1911 voor Suriname opdrukken 10 ct. op 30 ct. en 10 ct- op 50 ct., van welke zegels er een heele serie in den handel is. In deze serie, die over het geheel zeer kostbaar is, komen bijzondere ongebruikte variaties voor, welke een handelswaarde hbben van f 800. De vervalschingen zijn hiermee, naar men ons verzekerde, nog lang niet ten ein de. Het schijnt den handelaar, die de ver- valschte zegels in omloop gebracht heeft, hierdoor mogelijk geweest te zijn zijn prac- tijken zoolang met succes uit te oefenen, 'dat hij de vervalschingen speciaal aan par ticulieren, welke in het algemeen niet zoo scherp onderscheiden, van de hand deed. Evenwel heeft hij ook een aantal ervan aan collega's handelaren verkocht, en dit is, zooals is vermeld, de oorzaak van zijn val geweest. Naar men zich kan voorstel len heeft het gerucht van deze verval schingen onder de verzamelaars en in handelskringen niet weinig emotie verwekt. Verschillende handelaren, die, fatsoens halve, te goeder trouw door hen afgelever de zegels, welke nu achteraf valsch blij ken te zijn, moeten terugnemen, lijden aan merkelijke schade. Onder de particuliere verzamelaars, die rechtstreeks van dep betrokken handelaar hebben gekocht zijn er uit den aard der zaak ook verscheidene gedupeerden. De handelaar D. heeft, naar aan de „N. R. Crt." werd meegedeeld, de vervalochin- gen bekend en is voorloopig weder op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt met behulp van experts voortgezet- Vervuiling. In het hofje van Nieuwkoop aan War- moezierstraat in Den Haag werd gister middag omstreeks half één een vrij sterke rook waargenomen, welke kwam uit het bovenvertrok van een der hofjeswoningen. No. 19S, bewoond door de bijna 82-jarige De portierster waarschuwde de brand weer en verzocht tegelijkertijd een onder zoek naar den toestand van vervuiling, die men in dat woninkje, althans in het boven vertrek, vermoedde. Binnen enkele minu ten was de brandweer met een motorspuit aanwezig doch do omstandigheden waren van dien aard, dat er voor do brandweer vrijwel niets viel te verrichten. Wat ech ter wèl ingrijpen vorderde, dat was de verregaande toestand van vervuiling, waar in zoowel het oudjo als het vertrek dat zij als kook- en slaapvertrek gebruikte, ver keerde. Do slaapgelegenheid bestond uit een heel oud ledikant met kranten en vod den, waarop het oudje tot nu toe haar nachtrust genoot. Daaromheen stonden in een onbeschrijfelijken chaos omgekeerde emmers, een vervallen fornuisje, vergane meube'tjet en er lagen allerlei vodden. De goneeskundigc dienst werd gealar meerd en dank zij diens bemoeiingen zal de stakkerd, wier familie in Brabant woont thans .in een oucle vrouwenhuis worden opgenomen. De hoofdige boer. Een ingeland van het Waterschap .,De Regge" weigerde zijn aanslag in de water schapslasten, ten bedrage van 1.85 te betalen. Op aanschrijvingen e.d. sloeg hij geen acht, zoodat ten slotte toen hij ge dwongen werd te betalen, de vervolgings- kosten waren opgcloopen tot 104. Oude munten gevonden. Onder Finsterwolde (Gron.) zijn bij het afgraven van den Ouden Dijk munten uit de jaren 17601790 opgegraven, herkomstig uit Zeeland, Overijssel en Utrecht. Bij den heer Th. van Lierop in de van Hoekstraat te Helmond is ingebroken tij dens dc afwezigheid van de bewoners. De onbekende heeft alle kamers doorzocht en ten slotte uit een kast een bedrag van 600 weten te bemachtigen. BUSTENl. BERICHTEN ONGELUKKEN. Geval van gasverstikking te Antwerpen. Vier kinderen overleden. In een gezin te Antwerpen, bestaande uit vrouw en vier kinderen, heeft zich gas verstikking voorgedaan. Do vier kinderen zijn overleden. Granaat bij Nieuwpoort ontploft. Drio arbeiders gedood. Tusschen Nieuwpoort cn Groenendijk waren drie arbeiders bezig met het verza melen van oude oorlogsmunitie. Toen een hunner de koperen huls van een granaat wilde demonteeren, had een verschrikkelij ke ontploffing plaats. De drio arbeidors werden op slag gedood en ontzettend ver minkt. Storm aan de Spaansche kust. Twintig matrozen vermist. In de nabijheid van Kaap Finisterre is door zwaren storm groote schade aange richt, in het bijzonder in do haven van Corbucion. Verscheidene voor anker lig gende schepen zijn vergaan; 20 matrozen worden vermist en worden als verloren be schouwd. Gewond door vuurwerk bij een processie. Naar Vaz Dias meldt, zijn te Catania 27 menschcn gewond door het ontploffen van een doos vuurwerk. Het ongeluk ge schiedde bij de processie voor de Heilige Agatha, welke als gewoonlijk met vuur werk werd opgeluisterd. DE KOUDE IN EUROPA. Sneeuw-misère in Turkije. Treinverkeer ernstig ontwricht. In Turkije is de sneeuwval zeer groot. Een Turksch regeeringsschip is naar Ismit aan de Zee van Marmora gezonden, ten einde de aldaar „gestrande" passagiers van don Angora-expres, dio ingesneeuwd is o. w. de Duitsche gezant in Turkije te gaan halen. Ook do Adana-expres met rei zigers uit Palestina en Syrië is in de sneeuw blijven steken. Hetzelfde is met vier personentreinen uit Adrianopel het ge val. De laatste trein uit Adrianopel was zóó diep ingesneeuwd, dat de passagiers in lovensgevaar kwamen te verkeeren. De bewoners van het in do nabijheid gelegen dorp Raratsjka zijn er echter ten slotte in geslaagd den trein uit te graven, waarna zij den reizigers in hun hutten onderdak hebben verschaft. Te Constantinopel begint, daar de ver bindingen door de sneeuw zijn verbroken, de levensmiddelenvoorziening groote zorg te baren. Alle prijzen, ook die van brand stoffen, zijn sterk gestegen. Alle scholen en talrijke winkels zijn gesloten, daar het den bedienden ten eenenmale onmogelijk is, zich uit de voorsteden door de sneeuw een weg naar de binnenstad te banen. Eenige houten huizen konden de groote hoeveelhe den sneeuw niet langer dragen en zijn in gestort. Mcnschenlevens zijn echter niet te betreuren. Naar het meteorologisch Insti tuut voorspelt, zal in Turkije voorloopig nog geen dooiweer intreden. De beide Russische schepen „Kranyflot" en „Tlitsj", die door den hevigen storm op de Zwarte Zee den Bosporus niet konden binnenloopen, worden heden eindelijk te Constantinopel verwacht. iWP'dMncM MRnpnpPMNG. GEBREIDE (R/ES GEBREIDE «lUES DASVIES en HEEREI'i H&enïESTElM' J H. C TEGEN ENORM 1 »E PRLiZEI "j, io. I K. H. Ka De koude in Duits ch land. Ook voor de eerstvolgende dagen ver K A. wacht men in Duitschland een voortdurei der koude en ondanks de toenemende be wolking rekent men niet op neerslagen Met uitzondering van Helgoland en Bot kurn, waar do temperatuur plus 3 gr. w& ,erw. en het Noordzeegebied, werden ook gjg j00f< torennacht in geheel Duitschland lag( jastl temperaturen goregistrcerd. Den laagstel je e< stand had Stettin met 23 gr. en Münchei aan> met 21 gr. In Silezië bedraagt de koudi 70r(ii ongeveer 19 gr. In do binnenstad van Ber lijn was de temperatuur 10 gr. onder nul Italië hoeft op zoo iets niet Z. jeeft lekt Influonza-epidemie to Parijs. Geen onrustbarend kar akte r. Do influenza-epidemic in Parijs is gedtv rende de afgeloopon dagen toegenomen eu togenatrijdigï geruohten over den ernst dei ziekte doen dc ronde. Van medische zijde wordt medegedeeld, dat het verloop niel onrustwekkend is. Do koorts vermindert ni drie af vier dagen, doch gedurende een week blijft kans op instorting bestaan. Bij uitzondering komen govallcn voor v compliceerde longaandoeningen. President Doumerguo, de minister van Binnenlandsche Zaken, Tardieu, en de agent-generaal vcor do herstelbetalingen, Parker Gilbert, moeten nog steeds wegens influenza het bed houden, doch hun ziekte baart geen zorg. Een brand-epiderrie te Berlijn. Maandagavond om half negen werd de brandweer te Berlijn gealarmeerd zes branden, waarvan twee in fabrieken, een voor radio-artikelen te Steel iz en cén beddenfabriek in de Stallsehreibestrassa Deze konden binnen het uur worden go- bluscht, doch een derde brand, in de Sene- filderstrasse bleek veel ernstiger. Daar il de brandweer uren in touw geweest. Pas waren de spuiten ingerukt of op nieuw worden vijf branden gemeld en des avonds om elf uur kwamen zooveel alarm seinen bij de centrale binnen dat deze nauwelijks bij kon houden en dc heele brandweer met ai haar materiaal moest uitrukken. Gelukkig waren er ditmaal geen groote uitslaande branden Bij, maar toch heeft de brandweer een heel zwaren nachl gehad. Zij heeft niet minder dan 90 braij den en brandjes moeten blusschen. Do oorzaak van deze ongewone frequen- tie is dat bij de hevige koude zoo hard mogelijk gestookt wordt en dat daarbij niet altijd de noodige voorzichtigheid in acht wordt genomen. De eeuwige student. Dezor dagen is te New York (stad) een. student overleden. Hij had zich op zij 18o jaar als student aan de Columbia- University laten inschrijven, doch was sindsdien student gebleven; hij was 78 toen hij stierf. Deze „eeuwige student was het niet uit luiheid, want in den loop van zijn carrière verwierf hij dertien doc toraten. Cullenkemp was lid van verschei den deftige clubs in New Yorlc, cn na tuurlijk flink bemiddeld. Hij was veel op reis, maar bij het begin van e'k studie jaar verzuimde hij niet zich als student te laten inschrijven. Na g e r o k o n d. To Rome heeft de strenge koude de tal rijke fonteinen in ijskegels verandord. Al gezien van dit voor Italië zoo merkwaard] iegf go verschijnsol, brengt de barre winter ech ter zeer veel ongerief mee, daar de huizq ust op temperaturen, als thans heerschen, h mg", het algemeen niet berekend zijn. Tevens aan het waterleidingsnet groote schadi aangericht. De buizen voor de waterleidinj zijn te Rome namelijk meerendeels lang den buitenkant der buizen geheel onbi dekt aangebracht, met als gevolg dat d waterleidingen thans voor een groot dei zijn bevroren en de buizen zijn gebarsten. Ernstig is ook Napcis geteisterd, waa de groote toevoerbuizen der waterleiding 11. reservoirs zijn gebarsten. De brandwoo J3 werd in 24 uur tijds niet minder dan 80 5e™] maal gealarmeerd. De Vesuvius is aan dei 061 top geheel mot sneeuw bedekt. Te Venetië wordt do vaart op het Cana je Grande door do talrijke ijsschotscn uiter 'e v mate bemoeilijkt, )a*e Re De scheepvaart in het Kiele r Kanaal gehandhaafd. Uit Kiel wordt gemeld: In weerwil de voortdurende koude is het gelukt he scheepvaartverkeer op het Noord-Oostzce kanaal voor de groote stoomschepen handhaven. Kleine ijsbrekers houden vaargeul open. Ook het verkeer met de ha venschepen bij Kiel wordt in stand gehos den. Slechts enkele naar zee gaande schi pen moesten torugkeeren, daar zich in d Kieler bocht grooto ijsvelden hebben gi vormd, die don toegang tot de vrije Oostza belemmeren. Hot reoord. Gisteren is te Moskou de theriuometfl p70f tot 37 gr. ondor nul gedaald. Het tramve; keer wordt slechts mot moeite gaande g< houden. In Siberië hoerscht een koude van 40 gi onder nul en in Ulanbator in Mongolië gil ter 57 gr. koude. 31

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6