UIT DE OMGEVING nden eten r«rm stippen u4^erMuid BUITENL. BERICHTEN ploffing brand ontstaan. Hot vuur tastte de onderdeden voor radiotoestellen aan, welke in de betreffende afdeeling lagen opgeslagen. De ontploffing was zóó hevig, dat de muren dreigden in te storten. Alhoewel veel materiaal verloren is ge gaan ondervindt het bedrijf geen stagnatie. Smokkelschip aan tien grond geraakt. De bemanning ver d wonen. Een groot spiritus-smokkelschip, dat vroeger onder den naam „Skagerak" be- kond was en thans waarschijnlijk „Smi- chow" wordt genoemd, is nabij Larvik aan den grond geraakt. Toen heden de douane aan boord kwam, had de bemanning het schip reeds verlaten. De machinekamer en het ruim stonden in brand, doch men slaagde er Ln het vuur te blusschen. Men gelooft dat het schip 20.000 liter spiritus aan boord heeft. Gasbuis gesprongen. Gistermorgen is op den Nonnendam bij dc Ohmstrasse, in Sicmenstadt een gas buis gesprongen. Door het uitstroomende gas werden vijf arbeiders licht bedwelmd. Het tramverkeer naar Berlijn is, wegens het gevaar, gestaakt. Twee kinderen door rook gestikt. In het dorpje Klein Neumuhl in het district Wehlau is in een woonkamer een stapel hout, dio achter de kachel lag te drogen, in brand geraakt, met het gevolg, dat twee kinderen van twee on van drie jaar, die in het vertrek lagen te slapen, door de rookontwikkeling zijn gestikt. DE KOUDE IN EUROPA. Scholen te Sofia gesloten. Noodseinen van vele schepen. In Bulgarije heerscht hevige koude. Gis ternacht daalde de temperatuur te Soiia tot 20 graden onder 0. De lagere scholen zijn van heden af gesloten. In het Oosten van Bulgarije, vooral langs de kust, waar 30 graden vorst werden op- geteekend, hebben bovendien zware sneeuwstormen 'gewoed, waardoor het spoorwegverkeer geheel moest worden ge staakt. 'Ie Varna en Boergas, waar de storm al buitengewoon hevig heeft ge woed, zijn vele verzoeken om hulp ontvan gen van schepen, die zich in nood bevon den. Scheepvaart op R ij n-Herno- kanaal eu op den Bijn belempiord. Het Rijn-Hernekanaal is in verband met den ijsgang voor het scheepvaartverkeer goheel gesloten. Op den Bijn is de scheep vaart ten gevolge van het drijsijs vooral stroomopwaarts onmogelijk geworden. Slachtoffers te Par ij s. In geheel Frankrijk heeft opnieuw een koudegolf gewoed. In Parijs en in de pro vincie zijn talrijke personen overleden dooi bevriezing en hartverlamming wegens de vorst. MeelgebrekteConstantinopel Ten gevolge van het feit, dat door den voorklarenden sneeuwval de aanvoer be moeilijkt wordt, doet zich to Constantino- pel gebrek aan meel gevoelen. De sneltrei nen konden slechts doorrijden tot Tjeskes- keuj, do hun tegemoet gezonden hulptrein tot Tsjataldsjo, Hevige stórm boven Boira. Naar de „Times" uit Beira (Mozambique) verneemt, heeft aldaar Vrijdag jl. een he vige storm gewoed, die een buitengewone snelheid bereikte. Tal van huizen zijn in gestort; drie schepen zijn in de haven, ver ongelukt. Men schat de aangerichte schade, op 80.000 pond sterling. Op IJ sla n d zomerweer. Ten gevolge van de strenge koude der laatste 48 nren is de zee, tusschen Band- holm, bij Lolland en het eiland Fcjoe toe- gevroren, zoodat auto's over do ijskorst kunnen rijden. De veerbooten op de Groote Belt heb ben vertragingen van vele uren. De Duitsche veerboot „Mecklenburg" tusschen Gjedser en Waruemündo had Za terdagnacht 1.30 uur vertraging. Daartegen wordt uit Beikiavik. op IJs land gemeld, dat daar zomerweer heerscht. Slechts op de bergen en in het Noordelijk gedeelte van het eiland ligt sneeuw. Te Beikiavik heeft het slechts eenmaal zoo sterk gevroren, dat' de kleine binnenzee toegevroren is. Den geheelen winter door kon men op het Zuidelijk deel van het eiland het veldwerk verrichten. Bij Beikia vik bevonden zich talrijke vogels, die niet naar het Zuiden ziin getrokken, doch, ten gevolge van de milde temperatuur op het eiland hebben overwinterd. Overblijfselen van bouwwerken in het Bodenmeer. Door het ijs zichtbaar. Ten gevolge van de strenge vorst is het Bodenmeer geheel dichtgevroren en dui zenden schaatsenrijders maken een druk gebruik van de groote ijsvlakte. Door 't glasheldere ijs zijn in de nabijheid van Mammern twee overblijfselen van bouw werken op den bodem van het meer zicht baar, •narvan éón volkomen onbekend was. Niet alleen geheele balkenlagen maar ook een aantal werktuigen zijn door het ijs heen goed waar te nemen. ALKEMADE. Geboren: Apolonia Columiba, d. van S. A. Koot en M. C. van Klink. Catha- rina Cornelia Clasina d. van iXofo. van der Zwet en A. van Klink. Franciscus Hubertus z. van D. Buskermolen en A. M. V. Maas. Hcndricus Wilhelmus Nico- laas z. van C. A. van der Wereld en A. J. M. Bizot. Antonia Maria, d. van S. C. Bakker en A. G. J. Volwater. Apo lonia d. van J. W. Kinkel en A. Griffioen. Jacobus Petrus Franciscus z: van F. Schoonderwoerd cn J. M. van Sohio. Kendrica iXaédba d. van Joh. Akerboom en Joh. van Egmond. Jacobus Johannes z. van Jac. Bosman en Joh. Boerman. Overleden: Lcendert van der He den 7 j. Ewoud Ignatius Brand 7 maan den. Petronella Maria van Veen 59 j. G e h u w dP. van Klink jm. 26 j. en W. G. van der Meer jd. 21 j. J. L. van Klink jan. 25 j. en J. M. Helers"1" jrl 22 j. Jac. Lek jm. 28 j. en M. C. Keek jd 25 i. Jac. L. van den Broek jm. 22 j. en M. C. Zwetsloot 27 j. J. Daleman jm. 27 j. en M. M. Hillebrand jd. 22 j. Gevestigd: D. A. L. Jansz van Pel- la Yowa Vereenigde Staten. J. W. Kin kel en gezin van Leimuiden. P. Post en gezin van Haarlemmermeer. P. B. Doeswijk van Woubrugg-x W. M. Lob- bezoo van Lisse. J. M. Voorhuis van Weerseloo. J. Tj. J. Ludlagc van Voor hout. C. A. van Beek van Veur. G W. van Gent van WameL A. van Leeu- wijk. J. van der Merk van Leiden. Vertrokken: C. Daleman naar Oegstgecst. A. M. van Egmond naar Sassenheim. A. M. Oomen naar Waal- wija. H. F. Knispel naar Amersfoort. Th. J. de Jong naar Loon op Zand. C. J. van Sohagen naar Rijnzaterwoude. M. C. Opdam naar Leiderdoro. Th. C. Bakker naar Botterdam. W. van der Meer en gezin naar Woubrugge. J. J. Hartog en gezin naar Utrecht. C. van Diemen naar Noord wijk. P. J. M. Zoet naar Den Bosch. H. G. Hamers naar Amsterdam. Z. W. Boog naar Nijkerlc. C. G. M. Heemskerk naar Den Haag. A. Raaphorst en echtgenooto naar Haar lemmermeer. A. Vreeken naar Leiden. J. W. Siddré naar Voorhout. W. W. Siddré en gezin naar Zevenbergen. M. C. Koek naar Leimuiden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Proces-verbaal. Maandag werd door de politie tweemaal proces-verbaal opge maakt tegen personen dio langs den N. Commandeursweg, bij het woonwagenkamp, zand weghaalden. Nuttig lijkt het de aan dacht er op te vestigen dat het verboden is aldaar zand te halen. In een wak gereden. Het 9-jarig zoon tje van D. de J. kwam,met zijn slee in een wak, hetwelk in het kanaal gemaakt was door een stoomboot, terecht. Hoewel er veel gevaar aan verbonden was, gelukte het enkele aanwezigen hem met behulp van planken, stokken en een jas uit zijn benarden positie ta bevrijden. Een waar schuwing voor anderen om voorzichtig te zijn. HILLEGOM. Werkeloosheid. Dat de werkeloosheid hier nog zeer groot is blijkt wel uit het respectabele getal van 247 ingeschreve nen. Her is echter nog niet het juiste ge tal; dit is jammer genoeg nog grooter. Geboren: d. van M. J. A. van Strae- lenVan Eek d. van A. C. Berbee Klumper d. van S. van KlaverenKar dol. Ondertrouwd: P. C. Boeree en A. Krul. Getrouwd: A. de Groot en J. M. P. Juffermans W. Th. Wijnen en C. M. Kokkelkoren G. H. J. van Eijden en C. van der Zande. Overleden: S. BijnveldSerphos vr. 75 j. LISSE. Gebo'rcn: Petronella Johanna d. v. A. Wijsman en A. M. Onderwater. Anna Cornelia d. v. J. Th. van Turenhout en A. v. Vliet. Anna d. v. A. Meywaan en A. Petrie. Johannes Petrus z. v. J. Mens en M. v. d. Hulst. Overleden: Barbara Dorothea den Hans wed. van J. W. Aders oud SO j. Ondertrouwd: C. v. d. Wetering en E. Boubos. G e h u w d'. A. W. Reeuwijk en M. J. v. d. Voort. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2a. Benoeming lid plaatselijke schoolcommissie (de heer C. Admiraal Hz. heeft voor zijn benoeming bedankt); b. Benoeming commissie tot behandeling ont- werp-U'tbreidingsplan; c. Samenstelling stembureau* in verband met gewijzigde verordening stemdistrictend. Benoeming Gasthuismecster (de heer Th. Verloop heeft voor zijn benoeming bedankt). 3. Rapport Raadscommissie belast met een onderzoek naar de vemleging in de Kolonie Ghee! (België). 4. Mededeekng van B. en W. i.z. uitvoering rioleringswerken. 5. Adres drukkerspatroons. 6. Adres Geertruida- bewaarsehool. 7. Verordening levering van water en crediet voor aanschaffing van watermeters. 8. Bijdrage vernieuwing toe gangsweg strand bij den Pickéweg. 9. Bij drage aanleg telefoonkabel Schieweg. 10. Bouw waterplaats Sch:ekade. 11. Voor schot e*. art. 101 Lager Onderwijswet. 12. Wijzigingen Begrootingen 1928 en 1929. INGEZONDEN MEDEDEELING. Doos30-60-90cLTube8flct BijApolh.en Drogisten. ingesteld door inspecteur Joosten van liet bureau Warmoesstraat, is gebleken, dat H. Lodee gistermiddag aan den zwier was geweest met den kleermaker. Op stnat kwam het tweetal een derden goeden be kende tegen, een zekeren Henk Halen. Lodee heeft vroeger met dezen persoon een kwestie gehad; deze kwest'e werd be slecht met een stevig vuistgevecht, waarbij Lodee aan het kortste eindje trok en be wusteloos werd geslagen. Na den tocht begaven de beide ex-vijan den zich met den kleermaker naar het huis van laatstgenoemde. Afgesproken werd, dat de kleermaker spiritus zou halen. Het gezelschap drinkt namelijk wegens finan- cieele omstandigheden geen anderen ster kedrank dan spiritus. De kleermaker kreeg zeven stuivers en kwam spoedig terug met den spiritus. Deze werd op de gebruikelijke wijze met water verdund. Halen cn Lodoe kregen weer ruzie en de kleermaker verwijderde zich op be scheiden wijze. Na 20 minuten kwam hij terug. Beneden werd hij door een oude vrouw aangesproken, die hem mededeelde, dat zij naar boven wilde, doch dat do weg op het bordesje boven versperd was door twee dronken lieden. Bij onderzoek bleek, dat één, Lodee. dood was. Do ander was sterk beschonken. De kleermaker waarschuwde de polit:e en deze deed het lijk naar het Binnengast huis vervoeren. Het is door de justitie in beslag genomen. Of do man gedood is ten gevolge van een daad van Halen, of dat hij ten gevolge van overmatig spiritusgebruik is gestor ven. staat nog niet vast. Halen, d:e naar het bureau Warmoes straat werd overgebracht, was in den vooravond nog te beschonken om gehoord te worden. Wel zijn verschillende getuigen gehoord. Uit het verdero onderzoek, dat geleid werd door den commissaris van het bureau .Singel, don heer P. Harrebomée, bleek, dat Halen en Lodee vroeger koloniaal zijn geweest en nu en dan op straat met waren ventten. Zij waren ingeschreven als. „los werkman". De kleermaker heeft gezien cn gehoord, dat op zijn kamertje ruzie is ge weest. Eén hunner heeft ook in zijn bed geslapen, nadat de spiirtusdriukerij was afgeloopen. Bij het vechten zijn geen wapenen go- bruikt. Laat op den avond rees het ver moeden bij de politie dat het tweetal over den grond is gerold en dat beiden de trap zijn afgevallen. Niet onmogelijk is, dat Halen op Lodee, die een tenger mannetje was, is gevallen, toon zij op het bordesje terechtkwamen. Lodee kan door het ge wicht van zijn tegenstander gestikt zijn, doch even goed is mogelijk, dat hij den nek heeft gebroken. Als verwondingen werden slechts geconstateerd eenige lichte schrammen aan het gelaat. Bij worging zouden zeer zeker vlekken aan den hals besoeura zijn. Do schouwing zal zulks wel uitmaken. Halen wordt aan hot bureau gehouden tor zake dronkenschap. De strijd om een moeder. Van haar bed gelicht. In Kerkrade heeft zich het volgende wel hoogst zelden voorkomende geval af gespeeld. Toen de hcor des huizes naar dc kegelclub en zijne echtgenooto naar de bioscoop was, reed een auto voor hun wo ning, waar dc vier-en-tachtigjarige moeder sinds tallooze jaren inwoonde bij haar zoon die bewmten avond met zijn vrouw van huis was. De hoog bejaarde vrouw, die reeds warmpjes te bod lag werd door een schoonzoon in de auto gedragen en full speed werd toen gereden naar do woning van een gehuwde dochter, eveneens in de gemeente wonende, bij wie moeder nu haar laatste levensdagen hoopt te slijten. Men kun zich de verbazing voorstellen, toen man en vrouw, des avonds laat thuis ko mende. hoorden, dat moeder van haar bed gelicht was. FamilicstrubbeFngen moeten aan deze ontvoering, die van tc voren de gelijk was voorbereid, en in scène gezet, wol niet vreemd zijn. „Tijd." ONGELUKKEN. Ernstig ongeluk in de bergen. Auto stort in oen ravijn. Te Lanne in de beneden-Pyreneeën is weder een auto in een ravijn gestort. Een bouwondernemer zou een zestal werklieden, die hun dagtaak volbracht had den naar hun woonplaats terugbrengen. Ter hoogte van Tardets, op het hoogste punt van den bergkraag van Montoy, brak do stuurinrichting on vloog de auto met groote snolheid de helling af om vervol gens in een ravijn te storten. De auto ligt zeer diep en rondom kan men enkele lijken zien liggen. Daar het ongeluk in de omgeving was opgemerkt, kon er spoedig een reddings ploeg ontboden worden, docb door de steil te der rotsen was het tot heden nog niet mogelijk de plek te bereiken waar de auto is neergestort. Hoewel men aanvankelijk nog kreten geboord heeft, gelooft men niet, vooral in verband met de groote koude in de bergen, dat het gelukken zal van de zeven ongelukkigen er nog één levend boven te brengen. Ongeveer op hetzelfde oogenblik, dat deze auto in de -ravijn stortte, was op betrekkelijk korten afstand vandaar een andere auto met tweo inzittenden bij bet passeeren van een brug omgeslagen en ook in een ravijn gestort. Hier heeft men de slachtoffers kunnen bereiken. Dc eige naar van den auto was op slag gedood. Zijn lijk was totaal verpletterd, toen het uit den auto was geslingerd. Het andere slachtoffer was in den auto blijven han gen en verkeert in lovensgevaar. Ontploffing in een Duitsche radio-fabriek. Veel materiaal verloren gegaan. In de fabriek der Lorcnz A.G., te Ber lijn, is Zaterdag ten gevolge van een ont Nog meer tunnelplannen. In den loop van dit jaar is Spanje voor nemens het plan tot het aanleggen van een tunnel onder de Straat van Gibraltar ter hand te nemen. Is het plan aannemplijk, dan zullen geo logen een onderzoek instellen naar den toestand van de voorgestelde plaats en be slissen of het plan uitvoerbaar is. NIEUW-VENNEP. Ernstige val. Mej. Valk, wijkzuster van het Witte Kruis alhier, had bij een bezoek aan patiënten in het dorp het on geluk te vallen, waarbij zij een hoofdwon de en armfractuur bekwam. Propagandaclub. - In de laatst gehou den vergadering der R.-K. Kiesvereeni- ging alhier is besloten pogingen in het werk te stellen om weer een propaganda club op te richten. Naar wij vernemen heeft het bestuur der B.-K. Kiesveroeni- ging daartoe een vergadering uitgeschre ven op Vrijdag 8 Febr a.s. in 't lokaal van den heer Alders des avonds half aoht. Ka tholieken van 18 jaar en ouder zijn wel kom. Door den sterken Oostenwind. De stroo- handelaar M. Kamlaaren van Woubrugge hnd een auto stroo geladen bij den land bouwer P. Avis a. cl. Sloterweg. Door clen -'orl'pr, wind en de ronde ligging van den —eg aldaar kantelde de lading cn kwam in do wegslootterecht. Persoonlijke onge lukken hadder -"iet plaats. ROELOFARENDSVEEN. Dood gevonden. Maandagmorgen is in zijn woning dood op bed gevonden de 73-jarige Th. Zoeten daal, een alleenwo nend man alhier. Het had de aandacht van de burön getrokken, dat Z. zich niet meer buiten- zijn woning vertoonde. Men waarschuwde hierop dc gemeente-politie, waarna dc toegang tot de 'woning werd opengebroken on men Z. dood vond. Vrij dagavond heeft men hem voor het laatst op straat gezien. IJs-ongelukken. Maandagmiddag re den een viertal dames en heeren uit Am sterdam langs de Rlngsloot vanaf Oude wetering in de richting van ons dorp. Te genover de brug, liggende nabij de wo ning van den heer Castelein, bleek het ijs echter nog niet sterk genoeg om dit viertal te dragen, met gevolg dat drie er van er gedeeltelijk doorzakten. Zij wa ren echter zeer spoedig weer op het dro ge. Intusschen was het toch voor hen een geduchte tegenvaller, daar zij met hun natte kleeding de reis niet per schaats konden voortzetten en zij het ook met de koude te kwaad kregen. Op de plek van het ongeval was het iis slechts van een nacht, daar door de wind deze plek open gehouden was. Ook op het Braassemermeer waren tal van plaatsen waar het ijs slechts van een nacht was, zoodat men goed moest toe zien waar men reed. Een tweetal jongelui zakten ook h:er er door. Beiden waren ook weer spoedig op het droge. Maandagmiddag geraakte mej. V. al hier in de bijt welke voor haar woning ligt. Gelukkig konden toeschietende man nen haar weer spoedig op het droge bren gen, zoodat ook dit ongeval goed is afge loopen. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Voorstel van B. en W. en de Commissie om over te gaan tot verbetering van den Noordhoek te Boelofsarendsveen en tot beschikbaarstelling van de voor die verbe tering benoodigde geldeil. 2o. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van de benoodigde gelden aan het R.-K. Kerkbe stuur van Boeloefarendsveen tot uitbrei ding van do R.-K. Jongensschool aldaar met twee lokalen en verbouwing van de R.-K. Meisjesschool aldaar met inbegrip van de kosten van eerste inrichting. 3o. Benoeming van ledeiï en plaatsvervangen de leden stembureaux voor de verkiezing van de leden voor de Tweede Kamer der Slaten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. 4o. Vaststelling ko hier Hondenbelasting, dienstjaar 1929. 5o. Wijziging begrooting, dienstjaar 1929. 6o. Reclames schoolgeld. 7o. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. VOORHOUT. R. K. Muziekvereeniging „St. Cecilia'. Gisterenavond gaf bovengenoemde ver eeniging haar 15de groote uitvoering in café „Boerhaave" alhier. De voorzitter opendo deze uitvoering met een kort begroetingswoord en heette in het bijzonder welkom den Zeereerw. Heer' Pastoor Heijtveldt, alsmede den Zeereerw. Heer Th. Kwakman en den Weleerw. Heer Th. Bosman van Rijpwete- ring, die hunne medewerking verleenden door met hun Dames-Tooneelgeze'schap dezen avond op te luisteren. Voorts deelde spreker mede, dat het jaarlijksche mu ziekconcours alhier gehouden zal worden op Hemelvaartsdag en den daarop volgen den Zondag. Spreker dankte degenen, die reeds aan de vereeniging enkele gelden geschonken hadden om dit concours te doen slagen en hoopte op aller medewer king. Eventueele giften of prijzen zullen door de vereeniging in dank worden aan vaard. Vervolgens deed spreker een be roep op de aanwezigen om zooveel moge lijk mede te we'rken tot het welslagen van dit a.s. concours. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede, dat de burgemeester wegens uitstedigheid verhinderd was dezen avond bij te wonen. Hierna gaf de vereeniging, onder leiding van haren bekwamen directeur, den heer M. Bolderdijk, 3 nummers ten gehoore, waarna optrad het Dames-tooneelgezel- schap van Rijpwetering, onder leiding van den Zeereerw. Heer Kwakman met „De doek van Veronica". Dit Tooneelspel, als mede de daarbij gezongen zang was voor treffelijk en werd beloond door een groot applaus. Vervolgens gaf de muziekver eeniging nog eenige nummers, die eveneens met applaus beëindigd werden. Na afloop dankte de Zeereerw. Heer Pastoor namens do muziekvereeniging het Dames-tooneelgezelschap voor hare mede werking cn wenschte de muziekvereeniging met dezen zoo schitterend geslaagden avond geluk. Spreker hoopte dat het con cours evenals deze uitvoering moge slagen, dan is hij verzekerd, dat dit voor de muziekvereeniging ten goede zal komen. De muziekvereeniging kan op een goed geslaagde uitvoering terugzien en de zaal van café Boerhaave zal dan ook heden avond tot de nok gevuld wezen. WARMOND. Uitvoering. Gisteravond werd in Hotel „Stad Rome" door de afd. tooneel van den B. K. Volksbond alhier opgevoerd de groote klucht in 3 bedrijven van J. v. d. Hoeven „Oom Piet Co.". Onze verwach ting was hoog gespannen, door de goesti- ge en vele reclamebiljetten, die met kwis- tigo hand waren verspreid, doch dezo werd 1 geenszins teleurgesteld. Onder leiding van den alleszins bckwa- I men regisseur, den heer C. Machen, gaven de tooneelisten blijk van uitstekend spel cn goede rolkennis. Het stuk deed het goed in de gezellig ingerichte kamer met do mooie, smaakvolle aanklcoding. Do vele grappige momenten deden menigmaal het op vroolijkheid cn scherts beluste publiek schateren van lachen, en toen het doek voor het laatste zich sloot, was een dave rend applaus de uiting van grooten dank baarheid, men had volop genoten. Bogrij. pelijk is het dan ook dat de voorzitter, de heer H. Haverkort, die in zijn kern achtig openingswoord er reeds op gezin- speeld had dat men zich dezen avond zou amuseeren, deze woorden bewaarheid zien de den spelers namens allen zijn harlelij- ken dank bracht en niet het minste deu regisseur, die onder zijn leden een saam- hoorigheid heeft weten te verkrijgen, waar door het mogelijk is aangename repetities en mooie uitvoeringen tot stand te brengen. Namens bet bestuur van den R. K. V. word den heer Machen daarom een kistje fijne sigaren aangeboden, die dankbaar werden aa nvaard. De tooneelafd. van den R. K. V. moge met genoegen terugzien op de prestatie van het afgeloopen seizoen. De grimeering van den heer Hoppezak te Leiden was schitterend. We wenschen èn leden èn regisseur een hartelijk tot weerziens toe. De verloting in plaats van de traditioneele collecte voor het fonds „Hulp in Nood" bracht de niet onbelangrijke som van ƒ32.95 op. Usfeest. Een jury uitgedost in de schilderachtige middeleeuwschc kleedij, een 163 gecostumeerde ijsl'efhebbers, daarbij een prachtig weer. dit waren factoren dio het gisteravond gehouden ijsfeest op de jachthaven Cieco moest doen slagen. Ze- ker een duizendtal toeschouwers waren getuige van dit schitterende feest en er heerschte dan ook op de feestelijk en prachtig verlichte baan een gezellige vroo- lijke stemming. Men zag er zoowel costuums uit de nrd- deleeuwen als de hyper-moderne dracht, en ook verschillende bekende typen als Charlie Chaplin waren kunstig nagebootst. Het geheele aspect werd nog verhoogd toen groote bengaalsche vuren de baan verlichtten. Het was voorwaar voor de jury geen gemakkelijke taak de prijswin naars aan te wijzen want er was veel eu veel moois. De prijzen zullen hedenavond 7 uur in de Stad Rome worden uitgereikt. Dan zullen wij dc winnaars nog nader rae- dedeelen. WASSENAAR. Centraal theater. Vrijdag j.l. is het eerste theater in W."S^enaar in gebruik genomen met een openingsvoorstelling voor een groot aantal personen. Het theater is gevestigd in enkele lokalen van de voor malige christelijke school in de Langstraat. In een korte spanne tijds heeft de aanne mersfirma J. J. Remmerswaal het klaarge speeld om deze lokalen om te bouwen tot een bioscoop- en tooneelzanl, die er zijn mag en die gezien mag worden. WOUBRUGGE. Eïerenveiling. In de zaai van gezus ters Guldenmond hield de vereeniging .Woubrugsche Eierenveiling" haar eerste jaarvergadering. De voorz., de heer W. C. van Dam, opende met een opgewekt woqrd. Daarna las de secretaris de actu ien en het jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat de vereeniging in een behoefte had voorzien en reeds in dit eerste jaar in le dental was geklommen van 42 tot 76 leden. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat in het afgeloopen jaar voor ruim ƒ7000 was geveild en een batig saldo in kas was van 42. De voorz. bracht aan beide heeren een woord van dank, in 't bijzonder aan den penningm. voor 'zijn belanglooze uitgebrei de boekhouding. Besloten werd hem een gratificatie van 25 te verleunen. Bij de periodieke aftreding werden als bestuurs leden herkozen de heeren van Dam en Van Straalen. Besloten werd de contributie te handha- van op 1.per jaar en de procenten voor veilingkosten voor de leden terug te brengen van 5 pet. op 4 pet. Het bestuur stelde voor do aanwezige leden eenige consumptie aan te bieden, welke mededeeling met applaus werd aan genomen. De heer P. Sehraverus stelt voor de kippen der leden gezamenlijk voor zekere ziekte in te enten. Hoewel dit voorstel werd ondersteund, werd geen besluit ge* nomen. Het bestuur zal hieraan de volle aandacht schenken, ook om gezamenlijk inkoop te doen van broedcieren van be kende fokstations. Met een woord van dank sloot de voorzitter deze aangename, opgewekte vergadering. 3-3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8