LUCHTVAART. STADSNIEUWS. Uit de Rijnstreek. Uit de Omgeving gaan wordt verstrekt en het dan niet meer noodig is dat de vereenigingen deze ver strekken en dus kunnen bezuinigen. Het hoofdbestuur wilde den prijs der li centies nader overwegen en vraagt te stem men over de vraag, of het bedrag overko melijk is ja of neen. De meerderheid meende, dat het bedrag niet te hoog is, waarna de begrooting werd goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding waren de heeren jhr. L. L. van Bercli van Heemstede, Arthur Marx en John Stol. Bij acclamatie werden deze aftredenden herkozen. De voorzitter dankte voor het vertrou wen en hoopte met kracht voort te werken. De New Yorksche zesdaagsche. Het resultaat van Zaterdagmiddag van de New Yorksche Zesdaagsche was, dat na 106 uur Fenn en Costello als eersten leiden. Op één ronde rijden Van Kempen en Kizzotto als vierden. De afgelegde afstand is 2855 K.M. DE PH—AEN VANDAAG TE AMSTERDAM TE VERWACHTEN. Het vliegtuig opgehouden te Praag. Gisteren honderden op Schiphol. Het was wel twijfelachtig of de PH-AEN elke tot dusver de terugreis uit de verre ost naar het moederland zoo voorspoe- ig volbracht heeft, gisteren al op Schip- ol zou landen. Zaterdagavond was bericht ïtvangen van de lpemanning van het post- liegtuig, dat zij 's middags te 3 uur 10 i goede conditie uit Constantinopel te elgrado geland was. Nadere mededee- ngen werden niet meer gedaan, waar- •hijnlijk, omdat in verband met den Zon- agde vliegers hun verder reisplan nog iet definitief konden vaststellen. Veel ing er natuurlijk voor hen ook van de eersgesteldheid af. Bij de K. L. M. werd venwel toch rekening gehouden met de ïogelijkheid, dat er zeer groote kans zou jn, dat Duimelaar, Frijns en Bruinesteyn ondag weer boven de hoofden der Am- '.erdammers zouden vliegen. Het was wel sn zeer groot traject, die afstand van ,'elgrado naar het hoofdstedelijk vlieg- eld, niet minder dan 1600 K.M. ongeveer, ïaar dat die route, wanneer de omstan digheden gunstig zouden zijn, door de ,-oene vliegers afgelegd kon worden, werd waarschijnlijk geoordeeld. Maatregelen oor een eventueele aankomst in den la- en Zondagmiddag werden dan ook ge- lomen. Een gedeelte van de groote loods V op Schiphol, voor de ontvangst gereser veerd, werd met vlaggen versierd. In weerwil van het feit, dat Zondagoch- end geen startbericht ontvangen was, zoo- at de K. L. M. op haar borden aan het rareau op het Leidscheplein het publiek nog niet veel wijzer kon maken togen or toch zeer velen naar het vliegveld, .n de hoop de aankomst der luchthelden te zullen zien. Het zeldzaam aanlokkelijk weer droeg natuurlijk veel bij tot dit druk ke bezoek. De bussen van Poelgeest voer den drommen menschen aan en telkens ar riveerden er vele auto's uit verschillende richtingen. Men trachtte zich telegrafisch in ver binding te stellen met Belgrado en Boeda pest, doch kreeg geen antwoord. Juist vier uur evenwel werd de K.L.M. opgebeld uit Praag, door Duimelaar. Wij zijn hier zoo juist gearriveerd zeide hij. Alles is gelukkig wel aan boord, maar wij gaan toch niet verder 1 Safety first: Het was bijzonder slecht weer, zelfs stormachtig! De vliegers wa ren nog wel even opgestegen om den tocht voort te zetten, maar toch spoedig weer teruggekeerd vanwege de zeer laag han gende wolken en de felle sneeuwbuien. Morgen te tien uur zeide Duimelaar, hoop ik te kunnen starten. Wanneer ten minste de weersberichten uit Holland goed zijn, zoo riep hij, vlieg ik wel over de wolken heen! Binnen een paar minuten wist iedereen op Schiphol hoe het met de vliegers ge steld was. Een der K.L.M.-employé's, ge wapend met een grooten scheepsroeper, verkondigde n.l. al heel gauw de tijding, dat Duimelaar, Frijns en Bruinesteyn in de beste gezondheid te Praag geland wa ren en zoo luidde de verwachting Maandagmiddag tegen drie uur op Schip hol zouden kunnen Vliegongeluk. Naar het Engclsche ministerie van Luchtvaart meedeelt is Zondag in de nabij heid van Cambridge een klein vliegtuig neergestort. De vlieger-officier werd ge dood. Twee andere inzittenden alsook de eigenaar van het vliegtuig werden zwaar gewond. BIOSCOPEN. Casino. „Dat was nou nog eris, wat je noemt", hoorden we gisterenavond een paar bezoe kers van Casino zeggen, doelende op de films, die zo in 't kleine, maar gezellige theater aan de Hoogewoerd gezien had den en wij konden van harte met deze woorden instemmen. Daar had je 't gewone Orion-nieuws, dat al dadelijk pakte door de vertooning van onze nationale kleederdrachten, govolgd door een bezoek aan Wiesbaden, een zeer leerzame film. Vervolgens kwam de ge schiedenis van den „Valschen prins" op 't doek, ontleend aan 'n ware gebeurtenis uit het jaar 1921, die aan de dagbladen stof te over gaf ter bespreking. Harry Domela uit Bauska in Koerland, een eenvoudige jongen, nam in 1919, nau welijks 15 jaar oud, dienst als vrijwilliger. In 1921 werd het corps vrijwilligers opge heven en stond hij alleen op de wereld. Een enkele maal vond hij werk, doch was meestal ten prooi aan schrikkelijke armoe de. Bij een van zijn tochten om werk te zoeken, ziet hij op een deur den naam Korff staan. Baron Korff was onder dienst een van zijn beste vrienden. Hij meldt zich bij dezen aan en wordt door hem voor zien van geld en kleeren. Hij komt in een bar, waar gespeeld wordt, waagt er ook wat geld aan en wint een groote som. Over moedig geworden door 't bezit van dit for tuin stapt hij het allerbeste hotel van de stad binnen en nn meent de directeur in hem een prins uit het vorstelijk huis te herkennen. Harry wordt als zoodanig ont vangen en gefêteerd en is zwak genoeg zich al deze eerbewijzen, zij het dan niet zonder wroeging, te laten welgevallen. Ein delijk wordt het hem toch te bar. Hij weet te ontvluchten. Het bedrog wordt ontdekt. Hij wordt gevat en veroordeeld. Een boeiende film, die met aandacht ge volgd werd. Doch niet minder was dit het geval met „Oranje-Hein", een film, weer gevende het leven in de Jordaan, de Am- sterdamsche Jodenwijk. Oranje-Hein deze naam heeft niets uit te staan met de kleur oranje, of het moest zijn met die van oranjebitter, zooals Maurits Yivigino, de uitlegger, ondeugend opmerkte was in Indië geweest en be oefent nu in de Jordaan het eerzaam hand werk van schoenmaker. Boven hem woont Thijs een dronkaard en ruziemaker, die het zoover brengt, dat zijn vrouw in huis genomen wordt door haar ouders en schei ding aanvraagt. Dit brengt Thijs tot in keer. Hij houdt op met drinken, wordt een werkzaam man en op het vijftigjarig hu welijksfeest van zijn schoonouders komt de verzoening tusschen man en vrouw tot stand. Oranje-Hein speelt op dit feest een voorname rol. Het is een echte volks film van buitengewoon goede strekking. Ze toont ons, hoe de draukduivel de liefde tusschen man en vrouw doodt en het hui selijk leven verwoest, maar tevens, hoe de liefde weer levend wordt en het huiselijk geluk weer opbloeit, als de man de kracht heeft den drankduivel te overwinnen door aan diens bekoringen krachtig weerstand te bieden. Het is een film die ons dikwijls doet lachen, maar ook even zooveel keeren ontroert. Casino verdient deze week een ruim be zoek, vooral ook omdat er op geen van de beide films ook maar het geringste kan aangemerkt worden. City-Theater. Een uitgebreid programma deze week. om te beginnen een kleurenfilm van Noprd-Afrika, waar de verspreide en ver vallen brokstukken van Romeinsche bouw werken verhalen van Rome'B grootheid en verval. Eenige interessante opnamen van natuur en bewoners geven u een indruk hoe men daar leeft en werkt. Vervolgens een twee-acter waarin een stel jeugdige deugnieten de boel op stelten zet. Voor de pauze draait nog een film van Chaplin „Charlies Ongeluksdagen". Deze rolprent is klaarblijkelijk uit den tijd waarin deze groote filmacteur zijn talent nog ontwik kelen moest. Het is interessant dit werk te vergelijken met zijn latere films, waar van Gold rush ongetwijfeld de beste is. In de film, die deze week in City Thea ter draait is nog veel onevenwichtigs en effectbejag. De zoo moeilijke kunst van zelfbeheersching bezit hij hier nog niet in die mate, welke hem later tot een werke lijk kunstenaar zou stempelen. Toch vinr den we in. dit „jeugdwerk" zouden we haast zeggen, enkele momenten, die ons doen denken aan Goldrush, zijn meester werk, waardoor hij zich in een slag onder de grootste kunstenaars van het witte doek zag verheven. In „Charlies Ongeluks dagen" is hij van alles, maar steeds is hij „de man, die de klappen krijgt". Het is een film voor grooten en kleinen. De kleinen zullen alleen maar lachen om die domme Charley, die eeuwig en altijd alles verkeerd doet. De grooten zullen misschien iets vermoeden van de tragiek van Chaplin. De tragiek van anders dan ande ren te zijn. Alleen door de wijze waarop hij dit innerlijk conflict tracht uit te beel den, heeft het zoo lang geduurd, alvorens men tot de conclusie kwam, dat Chaplin behoort tot het waarlijk moderne gilde der filmkunstenaars. Na de pauze een van de vele sensatie films „De man aan de ketting". De Hol- landsche titel is een zeer vrije vertaling van de Engelsche „While London Sleeps", een product van Warner Bros. Hólène Castello, een filmster wier be roemdheid grooter is dan haar werkelijke talenten, vervult in deze rolprent de zeer bijkomstige rol van dochter van den de tective Burke. Haar aanwezigheid is al leen noodzakelijk om het publiek de noo- dige sensatie te l---"rgen wanreor 'n soort aapmenBch haar tracht aan te vallen. De film is volgens het gebruikelijke recept samengesteld. De strijd van politie tegen misdadigers plus de noodige schietpartijen. Rin-tin-tin, de zoogenaamde wonderbond, geeft blijken van goede dressuur. Om en kele tooneeltjes aan het slot van de ge schiedenis moeten wij voorbehoud voor volwassen maken. De projectie, waar nog wel eens het een en ander aan haperde, is ditmaal goed. HAZERSWOUDE. Overleden: D. Oudshoorn 75 j. A. Hortensius 70 j. echtgenoote van T. Pley- sier. WOERDEN. Geboren: Gerritje d. van Leendert Anthonius Diederik van der Haven en Gijsberta van de Beek. Reintje d. van Jan Ossevoort en Gerritje van de Pol. Willem z. van Karei Frederik Meenks en Willemina van Houselt Jannigje d. van Maarten Nap en Maria Anna Ver- steegh. Getrouwd: Hendricus Wilhelmus v. Woerkom en AJlegonda Sophia Theodora van Woerkom. Ingekomen: J. van Doorn naar Geostdorp 26. Mej. M. C. van Laak van Remich naar Groenendaal 8. J. P. Lu- teijn van Giessendam naar Oranjestraat 7. Mej. E. M. Stalfoort van 's Harge naar Ged. Binnengracht 68. Mej. M. C. van den Heuvel van Utrecht naar Steen- kuilen 50. G. J. van den Ham ran Utrecht naar Havenstraat 44 Mej. H. Pouw van Waarder naar Utrechtsche Straatweg 3. J. C. van der Pol van Ka- merik naar Geestdorp 47. Mej. A. van Wageningen geb. Tuijl van Karaerik naar Pannebakkerijen 46. Mej. J. Boonman van Hulst naar Groenendaal 8. Mej. N. Muijs van Linschoten naar Stations weg 14 H. C. Riezebos van Kampen naar Voorstraat 32. W. D. E. J. van de Bund en gezin van Utrecht naar Utrecht sche S'raatweg 28III. J. van den Wijngaard van Papekop naar Kromwijk 28. A van Leth en gezin van Barne- velt naar Pannenb. 18. Mej. M. Gers- sen van Vleuten naar Breeveld 23. A. Mandersloot en gezin van Amsterdam r.aar Verl. Havenstraat 97. Mej. .T. W. O. van Doorn van Kamerik naar Zand wijksingel 20. A. van der Mispel van Nijmegen naar Achterstraat 63. J. Ho ge van Barwoutswcarder naar Pannen- bakkerijen 186. Mej. H. Davelaar van Kamerik naar Breoveld 8. G. Boes van Kamerik naar Breeveld 8. Th. Thuis en gezin van Rietveld asn boord. Mej. C. van Eek van Lange Ruige We'd© naar Utrechtsche Straatweg 32. Mej. A. T. Versloot van 's-Hage naar Breeveld 36. G. Horsman van Ommen naar Jaagpad 2. A. Oskam en gezin van Linschoten n. Oudelandschoweg 7. Th. H. Broekhui zen van Vleuten naar Breeveld 76. A. Groenendijk van Haarlem naar Singel 4. J. C. J. Fahrenhorst van Zutphen naar Zandvrijtaingel 2. Moj. C. Bus- scher van Barwoutswaarder naar West- dam 3. Mej. M. de Vries van Kamerik naar Pennenb. 226. Mej. L. G. van Houweningo van Nijmegen naar Zand wijksingel 13. Kindoren Pijpers van Delft naar Groenendaal 8. E. de Graaf van Westbroek naar Pannenb. 123. Mej L. Kwakernaak van Harme'en naar Bree veld 33. Mej. H. Balk en kind van Amersfoort naar PannenbaVkerijen 123. G. van Hoeweninge van Utrecht naar Zandwijksingel 12. Mej. F. L. J. Bou- man van Bergambacht naar Prins Hen drikkade 14. Mej. M. H. Hoedemaker van Renkum naar Hooee Rijndijk 9. wed. J. Groenewegon geb. van Santen van Rozenburg naar Stationsweg 10a. D. Mooij en gezin van Barwoutswaarder n. Pannenbakkerijen 291. Mej. W. Groe- neveld van Boskoop naar Van der Valk Boumanlaan 20. J. P. van Dam van Loenen a. d. Vecht naar Pannenb. 157. H. J. Kanis en gezin van Barwoutswaar der naar Jaagpad 122. J. R. Gcsker v. Harderwijk naar Voorstraat 45a. C. de Vries van Alphen aan den Rijn naar Cos- terusstraat 3". Mej. A. A. de Lange van Gouda naar Pannebakkerijen 157. Mej. A. K. Hilgeman van Kockengen naar Sta tionsweg 14. A. Grams van Freiwalden (Dl.) naar Pannenb. 170. Mej. J. C. de Jong van Bennebroek ngar Groenendaal 8. Mej. M. A. ComanB van Arnhem n. Achterweg 11 Mej. A. van Beek van 's-Hage naar Julianastraat 7. Mej. C. M. A. M. van der Ven van 's-Hage naar Groenendaal 8. Mej. A Winters geb. Michies en kinderen van Harmeien naar Achterstraat 45. Vertrokken: W. Wittebol naar Linschoten Kattenbroek C6. C. A. de Waal naar Linschoten Cl4. G. van den Boogaart naar Barwoutswaarder. F. J. Coenders en gezin naar Ned. Oost-Indië. P. C. Hogenes naar Lmschoten B23. W. N. van Maanen naar Linschoten A71 D. H. Soeters naar Amsterdam Tessel- schadestraat 18. Mej. A. Bergshoeff n. Bodegraven Wilhelminastraat 71. J. Verkaik en gezin naar Delft Binnenwater- sloot 14. D. Pleit en gezin naar Bem- mel No. 256a. J. Gerssen naar Vleu ten B151. Mej. G. Burggraaf naar Soest Kolonieweg 5. H. A .van Es naar Vin- keveen ca. Polskolsche dw.weg 72. A. Verstoegt naar Kamerik A37. D. H. 01- dert naar Haarlem Nassaustraat 13rood. Mej. P. H. Tan Dam naar Bodegraven Noordzijde 12. P. Visscher naar Andijk. Mej. M. A. Hage naar Barwoutswaar der 181. Z0ETERW0UDE. Oprichting Voetbalvereeniging. Door de Patronaatscommisie te Zoeterwoude Dorp was op Vrijdagavond j.L een verga dering belegd in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg om te komen tot op richting van een R K. Voetbalvereeniging in Diocesaan verband. Te dien einde was door het voortvarende bestuur van ge noemd Patronaat een degelijke propagan da gevoerd teneinde zooveel mogelijk be langstellenden op die vergadering te krij gen, waar als sprekers zouden optreden ka pelaan Groot nit Leiden en de heer A. Meershoek, voorzitter der R. K. Sportver- eeniging „Leiden". Doch helaas, hoe goed ook dat deze vergadering was voorbereid, de opkomst was n et schitterend hetgeen voornamelijk te wijten viel aan het bar slechte weer en de haast onbegaanbare wegen. Met kapelaan van Dael, die deze vergadering presideerde en t-o ongeveer kwart voor 8 de bijeenkomst opent, be jammeren we dat de opkomst niet grooter was, omdat de beide sprekers van den avond veel hebben ontvouwd op sportge bied, hetgeen voor allen zoo goed als nieuw was. Nadat kapelaan van Dael de aanwezi gen heoft bedankt voor hunne tegenwoor digheid en gewezen heeft op het gfoote nut van Roomsche sport in Rooinsche ba nen, krijgt kapelaan Groot districtsadvi- seur van den D;oc. Haarlemtche Voetbal bond het woord. Zijne rede over sport en Katholicisme leidt spreker in met te wijzen op de dwaas heden die men op sportgebied vindt en voornamelijk bij de neutrale vereenigin gen, waar ook helaas zoovele Roomschen lid van zijn. Spr. wijst dan op de gevaren die verbonden zijn aan het lidmaatschap vap. die neutrale vereenigingen ten aanzien van het geloof en zegt, dat het daarom eene plicht is om tegenover die neutrale vereenigingen de Roomsche te stellen. Wij Roomschen, aldus spr., zijn niet te gen de sport; we zien heel goed de goede zijde er van; we weten dat het lichaam er gezonder door wordt, dooh naast de stoffelijke belangen die de sport biedt heb ben wij Roomschen ook te zorgen voor de ziel. De Roomsche voetballer meet op de eerste plaats zijn een Roomsche jongen en op de tweede plaats een voetballer. Het nnt der sport wordt m Roomsche kringen haas* algemeen erkend; dat het vak lichamelijke oefeningen binnen enkele jaren op onze scholen van Rijkswege ver plichtend wordt gesteld juichen we toe. De sport verhardt het lichaam, leert onze jongens en meisjes om in hnn later leven moeilijkheden te overwinnen, kweekt zelfbedwang, verdraagzaamhe'd, gehoor zaamheid enz. enz mits men die sport be oefent onder goede leiding. In de R. K. Sportbeweging zorgt men daarvoor uiterst nauwkeurig en daarom spoort spreker aan om lid te worden van de Roomsche ver eenigingen. Aan het slot zijner schitte rende rede doet spr. een beroep op de ouders en verdere aanwezigen om hen, d;e hier nier aanwezig zijn, te overtuigen dat het goed en nuttig is dat men de sport door de kinderen doet beoefenen en zegt dat men voor de kinderen in de Roomsche vereenigingen beschermsters vinden zal van de deugd en het geloof. Daarna krijgt de heer Meershoek het woord, d:e zich voornamelijk tot de jeugd richt en «ere goede uiteenzetting geeft wat of de plichten zijn van de Roomsche voetballers en die er nadrukkeMjk op wijst dat er voor kankeraars of onverdraag- znmen geen plaats is in de Roomsche voetbalclub Spr. wil gaarne de nieuwe op gerichte voetbalvereeniging met woord en daad steunen en hoopt dat onder toezicht van het patronaatsbestuur de n'euwe club moge groeier tot een flinke Roomsche sportvereeniging. Kanelaan van Dael brengt dan dank aan de beide sorekers en richt zich ver volgens tot de jongens om hun te ontvou wen. welke werkzaamheden er volgende week Vriidpgavond door hen te verrichten zijn, als het kiezen van een bestuur, het geven van een naam aan de vereeniging, bepaling van contribute enz. enz. ,.Een terrein is er al", .zegt zijneerw. naast het Patronaatsgebouw en .,de eerste medaille 's er ook" zegt spT „die stel ik beschik baar voor de eerate match die er gespeeld zal worden". Met den christelijken groet sluit spreker dan de bijeenkomst. Moge de nieuwe vereemging den steun van aller ondervinden, zoowel financieel als moreel. Moge het worden eene krach tige Rocmsche Voetbalclub, Hup Zoeter woude! Hup! KATWIJK AAN DEN RIJN. De wensche'ijkheid van arbeiderswo ningbouw. Door de besturen van Chr. Nat. Werkmansbond afd. Katwijk, R. K. Volksbond afd. Katwijk en Onderl. Hulp kas bij ziekte 'Is aan het bestuur der Wo- ningbouwver. Katwijk een adres gericht waarin genoemde besturen er de aandacht op vestigen dat de bouw van arbeiderswo ningen door genoemde vereenigingen zich den laatsten tijd uitsluitend bepaalde tot Katwijk Zee Daaruit meenen deze bestu ren te mogen afle'den. dat de meening be staat dat er te Katwijk d. Rijn geen behoefte bestaat aan dergelijke woningen hetgeen in het adres weersproken wordt. Vermeerdering der arboidsbevolking heeft ook te Katwijk a d. Rijn plaats, doch bij gebrek aan woningen is men genood zaakt te vertrekken naar Katwijk aan Zee. Valkenburg of Rijnsburg Zulks K niet in het belang van Katwijk a. d. Rijn. Door sommigen was het denkbeeld geop perd voos Katwijk a. d. Rijn een aparte woningbouwver. te stichten, doch de be sturen meenen dezen weg nog n:et te moeten bewandelen. Gevraagd wordt ech ter ook te Katwijk a. d. Rijn een aantal weningen te bouwen. Voor het aantoonen van de noodzakelijkheid van het bouwen van dergelijke woningen stellen genoemde besturen zich beschikbaar. Zij vragen in het adres hun verzoek in ernstige over weging te willen nemen. We vernemen dat Dinsdag a.s. een be spreking zal worden gehouden van het be stuur der Katwijksche Woningbouwver. en de dagelijksche besturen van bovengenoem de vereenigingen. KATWIJK. Geef de keizer, wat des keizers is. Naar aanleiding van nog te betalen gelden aan den fiscus kregen een 33-tal inwoners bezoek van een deurwaarder vergezeld van een veldwachter met de bedoeling ,in naam der wet" op te schrijven wat waarde had, om na verkoop uit de opbrengst te betalen de nog niet betaalde belastingpen ningen van vorige jaren. Ook in Katwijk aan Zee werden verschillend© dergelijke „diensten" bewezen, maar in nog erger mate kwamen dergelijke gevallen te Rijns- burg voor (ook ressorteerende onder bet kantoor Katwijk). Daar scheen men het van den luehtigen kant bezien te hebban. Doch nu komen de gevolgen. W0UBRUGGE. Gevestigd: C. C. van den Berg. B. ten Brink en gezin. N. de Blanken. M. Epskamp. Vertrokken: C. van den Berg en gezin. H .ed Haas. G. J. Onderwa ter. J. G. Hoogenboom. H. A. Sra- der. 2C Stoomvaartberichten STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT vertr. 19 Jan. van Rotterdam naar Batavia. POELAU ROEBIAH (uitr.) vortr. 18 Jan. van Sabang. RIOUW (uitr.) vertr. 17 Jan. van lawan. KON. H0LL. LL0YD. ORANIA (thuisr.) vertr. 18 Jan. Montevideo. WATERLAND vertr. 19 Jan. van sterdam naar Buenos-Aires. KON. NED. ST00MB00T-MIJ, ACHILLES vertr. 19 Jan. van Ro dam naar Lissabon. ARJADNE vertr. 19 Jan. van Rottei naar Oran. AJAX arr. 18 Jan. van Triëst te F AUROBA vertr. 18 Jan. van Oran Palermo. BRIELLE, (thuisr.) arr. 18 Jan. te D kerken. DOROS vertr. 18 Jan. van Rotten naar Barcelona. IRENE vertr. 19 Jan. van Amster|o' naar Gibraltar. IRIS, vertr. 18 Jan. van Uddevalla Amsterdam. JUNO vertr. 18 Jan. van Malta Alexandrië. NOTOS vertr. 18 Jan. van Algiers Amsterdam. OBERON, arr. 18 Jan. van Syra Calnmata. ODYSSEUS vertr. 19 Jan. van Ann dam naar Hrmburg. PERSEUS vertr. 19 Jan. van Rottei naar Kopenhagen. STRABO vertr. 18 Jan. van Borde kaal naar La Palice. L zij TELLUS arr. 18 Jan. van Tarragon; e(}e] Calencia. ULYSSES (uitr.) pass. 17 Jan. Liz YENUS arr. 19 Jan. te Rotterdam. holi [Is R0TTERDAMSHE LL0YD. GORONTALO (uitr.) pass 19 Jan. Peihun MEN ADO (thuisr.) arr. 18 Jan. te PATRIA (uitr.) vertr. 19 Jan. van lombo. SLAMAT (uitr.) vertr. 18 Jan. seille. SOEKABOEMI arr. 19 Jan. van Bat; jeid te Rotterdam. TERN ATE (thuisr.) werd 20 Jan. n uur te Perim verwacht. VLIELAND, Newcastle naar Java. p 18 Jan. Gibraltar. K< Tatï j)at liek ,1de HOLLAND—AMERI KA-LIJN. DINTELDIJK vertr. 19 Jan. van Rot dam naar Vancouver. GLAMORGANSHIRE, Vancouver n£' Rotterdam, arr. 17 Jan. te Portland (O GROOTENDIJK, van Antwerpen n il de Pacifickust, arr. 19 Jan. te Curaf je], LOCHGOIL, arr. 17 Jan. van Roti dam te Tacoma. MEISSON1ER, van Vancouver naar ï1 E terdam, vertr. 17 Jan. van San FranciiKar NARIVA, van Vancouver naar Roti dam arr. 17 Jan. te Panama. PARDO, vertr. 19 Jan. van Rotterd naar Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJ ALDABI arr. 19 Jan. van Buenos A tê Rotterdam. ALHENA vertr. 19 Jan. van Rotterd van Buenos Aires. SIRRAH (uitr.) arr. 18 Jan. te San KON. PAKETVAART-MIJ. OPHLR vertr. 18 Jan. van Amsterd naar Batavia. SIPIROK, van Rotterdam naar Bata arr. 19 Jan. te Port Said. HALCYON LIJN. STAD DORDRECHT vertr. 19 Jan. Rotterdam naar Buenos Aires. HOLLAND—AFRI KA-LIJN. GIEKERK (thuisr.) pass. 19 Jrn. Pei RANDFONTEIN (uitr.) arr. 19 Jan. Aden. SPRINGFONTEIN arr. 18 Jan. v; terdam te Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. ROTIUS (uitr.) vertr. 19 Jan. van Fi town. HELDER (uitr.) vertr. 16 Jan. van Fi town. IJSTROOM (uitr.) vertr. 18 Jan. Takoradi. RIJNLAND (thuisr.) pass. 18 Jan. Palmas. SCHELDESTROOM (uitr.) vertr. 17 Jfcn van San Carlos. VULCANUS (uitr.) arr. 16 Jan. te G Palmas. J1 ^d( HOLLAND—BR ITS CH-IND IE LIJN BOVENKERK, vertr. 18 Jan van cutta naar Rotterdam. HOOGKERK arr. 19 Jan. van Kui cbée te Rotterdam. SCHIEKERK (uitr.) arr. 18 Jan. te lombo. SOMMELSDIJK (uitr.) arr. 18 Jan. Port Said. STREEFKERK (uitr.) pass. 18 Jan. Ouessant. IJSLuKERK (thuisr.) pass. 19 Jen Perim. ti Bi bb HOLLAND— AUSTRALÏE-LIJN. AAGTEKERK, van Smyrna naar E 3te terdam, wordt 20 Jan. v.m. 7 uur te braltar verwacht. ABBEKERK ve-'r. 19 Jan. van Brisb^,] naar Rotterdam. ARENDSKERK (uitr.) pass. 18 J Ouessant. D HOLLAND—0 0ST-AZIE LIJN. hst OLDEKERK vertr. 19 Jan. van Rotifcbc darn naar Amsterdam. a Iu feit N. fegc STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. CYCLOPS van Japan naar Rotterdl arr. 18 Jan. te Suez. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY arr. 18 Jan. Rotterdam te Porto Embledocle. JONGE ELISABETH arr. 18 Jan. Londen te Middlesbro. JONGE JOHANNA, van Valencia Rotterdam, pass. 19 Jan. te Gibraltar.!

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8