HOEST roomsch katholiek bevolkingsbureau te leiden Uit de Rijnstreek. winter tweede blad de leidsche courant VKIdDAU lö JANUARI 1929 n. Hebben wij in ons vorig artikel de wordingsgeschiedenis van het E. K. Be volkingsbureau besproken en de totstand koming ervan, thans rest ons nog eenige beschouwingen te wijden aan de werk zaamheden van het bureau. Onder een E. K. Bevolkingsbureau wordt hier verstaan een instelling, die be oogt in te richten en in stand te hou den een voortdurend zooveel mogelijk feil loos overzicht van alle Leidscho Katholie ken, een zuiver administratief instituut derhalve. Of en in hoeverre later een zoodanige uitbreiding zou kunnen of moeten plaats hebben, waardoor aan het E. K. Bevol kingsbureau ook oen meer actieve taak zou kunnen worden toegedacht, zal do toekomst ,en de praktijk moeten leeren. Dat dit instituut niét voor eigen genoe gen bestemd is, doch voornamelijk ten bate van derden, dat het anderzijds niet op eigen glorie zal kunnen teren, doch zooals nader zal blijken, afhankelijk is van de medowerking van derden, wijzigt het karakter niet. De algemeono registers van den Burger lijken Stand spelen in eigenlijken zin ook geen actieve rol, maar toch vormen zij een vraagbaak bij uitnemendheid en be wijzen zij dag in, dag uit, vele belangrijke diensten. Onafgebroken en gestaag wer kend naar eigen volledigheid, ligt daarin juist de groote waarde en daardoor zijn zij bestemd van hun voortreffelijkheid mede te deelen aan ieder die het noodig acht hen te raadplegen. Zoo moet het ook zijn met het E. K. Bevolkingsbureau. Voortdurend opbouwend het eigen huis, onafgebroken strevend naar do grootste volmaaktheid, moet het daarin zijn groote kracht zoeken. Zoo zal het vanzelf een gezochte vraag baak worden, ja oen onmisbare instol- ling voor al wie streeft naar volledig heid of vervolmaking, en bovendien niet voor het minst bevorderlijk kunnen zijn aan het werk dor daadwerkelijko propa ganda voor het B. K. Organisatieleven, zoowel geestelijk als stoffelijk in den meest uitgebreiden zin. Geregistreerd zullen derhalve worden alle geboorten, overlijden, huwelijken, echt scheidingen, vertrek en vestiging en vee- huizingen in de stad, althans voor zoover dit betreft de katholieken. Op die wijzo heeft men voortdurend een overzicht van de in Leiden woonach tig zijnde katholieken en dat wel op de eerste plaats naar de personen in alfabo- thische volgorde en vervolgens ook volgens straatsysteem. Alle genoemde wijzigingen ontvangt hot Bureau wekelijks van het bureau voor den Burgerlijken Stand en deze worden dan insgelijks wekelijks aan do Parochies toe gezonden en aan diegenen, welke hiervoor in aanmerking wenschen te komen en het verlangen hiertoe aan ons Bureau hebben kenbaar gemaakt. Door het afs1,,:ton van groote contracten is het E. K. Bevolkingsbureau echter in I staat alle gegevens tegen aanmerkelijk voordeeliger condities te verstrekken, dan bij het Gemeentelijk Bevolkingsburcau gelden, zoowel aan particulioren als aan vcreenigingen. De daarvoor in aanmerking komende organisaties zullen hiervan nog nader in kennis worden gesteld. Wij meenen met deze gegevons voor- loopig te kunnen volstaan. Het. R. K. Bevolkingsbureau staat thans op het punt zijn werkzaamheden te begin- I ncn. Doch zooals gezegd, de oprichting en niet minder de instandhouding van het Bureau is afhankelijk van de medewer king van derden. Een woord van dank moge hier worden gebracht aan die Parochies, welke door hare welwillende medewerking de oprich ting er.an hielpen* loVorderen. Thans hcoft Katholiek Leiden den plicht te too- nen, dat het het bezit van een R. K. Ec- volkingsbureau op prijs weet te stellen. Zulks kan het doen, door steeds zijn volle medewerking te verleenen, vooral op financieele wijze. En dan denken wij niet in het laatst aan de Katholieke Organi saties, op elk gebied, welke naar onze mcening zeker niet de minst belangheb benden zijn, voor wie de werking van het R. K. Bevolkingsbureau van zoo'n heilza- men invloed kan zijn. Op den avond van den Uien December heeft de Zeereerw. Pastoor Heiling in zijn Oudejaarsavondwoord als zijn overtuiging uitgesproken, dat de oprichting van het 11. K. Bevolkingsbureau een der meest be langrijke gebeurtenissen van het afgeloo- pen jaar was geweest. Ook van andere gezaghebbende zijde word de oprichting ervan met vreugde begroet en mot ver langen uitgezien naar den aanvang der werkzaamheden. Welnu, moge Leiden's Katholieken door hunne daadwerkelijke belanstelling en steun, ieder op zijne wijze en waar zulks te pas komt, dc instandhouding van het E. K. Bevolkingsburcau helpen bevorderen. Maar vooral cn bovenal moge God's on- misbaren Zegen op dit nieuw begonnen werk rusten, opdat de werking van het R. K. Bevolkingsbureau bevorderlijk zij aan de uitbreiding van Christus Koning schap op aarde. Met diezelfde gedachte bezield, aan vaard ik gaarne de mij toevertrouwde taak Ik moge eindigen met de verklaring, dat ik mij gaarne tot het geven van ge- wcnschtc inlichtingen bereid verklaar cn mij aanbevolen houd voor mogelijke nut tige wenken en practische opmerkingen. Leiden, 18 Januari 1929. Stationsweg 8a. H. LOM BERT, OEGSTGEEST. Huldiging van den voorzitter van Bloembollencultuur. De cere-voorzitter van de afd. Oegst- geest van Bloembollencultuur, de heer G. P. Hemerike, die dertig achtereen volgende jaren de voorzittershamer over do afd. heeft gezwaaid is in „Zomerzorg" te Leiden op sympathieke wijze gehul digd. Het eerst word de jubilaris toege sproken door den waarn. voorzitter, den heer G. Th. Lubbe. DeZo 30 jaren, zeide spr., heeft dc jubilaris mot groote liefde zijn taak vervuld. Voor zoover bekend, verzuimde dc voorzitter slechts éénmaal de vergadering. Door zijn groote vakken nis wercl hij door het hoofdbestuur vele malen benoemd in de commissie voor nomonclatuur. Tovens was hij bestuurslid of voorzittor van do Kon. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde en van het Holl. Blcembollenkweekcrsgenootschap. De belungen van het vak worden door. den voorzitter op voorbeeldige wijze be- brtigd. Hoevcle soorten in verschillende varië teiten heeft hij gewonnen? Wij denken hier bij slechts aan de Delphiniums. Spr. noemde hierbij een 7-tal soorten, die in 1907 on 1908 door den jubilaris naar voren werden gebracht. In het Dahlia-kweeken nam u een ecre plaats in, zeide spr. Bij het kweeken van Narcissen en Tul pen was u oen kweekcr bij uitnemendheid, én nog slechts korten tijd geleden is een door u gewonnen nieuwe „Trollius" met prijzen bekroond geworden. Legio is het aantal bekroningen, door u behaald met uwe aanwinsten, waaruit wij mede con- cludecrcn, dat u zeer veel voor ons vak hobt gedaan. Toen dan ook uw voornemen tot aftre den als voorzitter op de laatst gehouden vergadering ernst bleek, was het geen wonder, dat 't voorstel van den oudsten onzer bollenteelers den heer A. van Varik, om u te benoemen tot eere-voorzitter onzer afdëeling, met groote geestdrift door de vergadering werd aangenomen. De heer Lubbe besloot met den wensch uit te spreken, dat de jubilaris nog velo jaren van deze onderscheiding mag ge nieten. Hierna voerde nog hot woord de voor zitter der Alg. Vereen, de heer H. E. Kre- lag. Spr. memoreerde hierbij eenige voor stellen van de afdeeling, gedaan vanaf het jaar 1890, waarbij gewezen werd op de voorstellen inzake den proeftuin, on persoonlijke reclame (1893), Tulpcnaanplan- ting op de wereldtentoonstelling te Chi cago; (1910) de congresvergaderingen enz. De hoer E. Th. Witte huldigde den heer Hemcrik als lid van verdienste van de Kon. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Namens de leden bood de heer A. C. Hendrikson een klok met candelabres aan. Vervolgens voerden nog het woord de heêren A. van Varik, dr. Simon Thomas, A. Schouten, Colijn, C. Bakker, Joh. Uit- tenboogaard, L. N. den Older en T. F. Vlieland. De jubilaris dankte zichtbaar bewogen voor al die hulde-bctuigingen. Na afloop van het officieele gedeelte verzamelden de genoodigden zich aan een souper, waarbij nog monige toast werd uit gebracht. Geen visch vandaag. Op den Rhijn- geesterstraatweg, vlak bij den Wijten- bachweg, had do vischhandelaar J. Kave laar uit Oegstgeest zijn hondenkar neerge zet. Dc stoomtram passeerde. De hond, blijkbaar schrikkend van al dat gesis en gestoom, wilde wegloopen, met het onge lukkig gevolg', dat de tram met het wa gentje in botsing kwam. De geheele la ding visch kwam op straat terecht en de flesschen haring lagen aan gruzels. noordwijkerhout. Feestvergadering Hanze. Woensdag avond hield dc B--K. Middenstandsver- eeniging „St. 'Joseph" alhier, hare eer ste feestvergadering in de zaal van café wed. J Brama. Te ongeveer acht uur opende de voorzitter, de heer L. v. Heris- bergen, de vergadering met den Christe- lijken Groet en heette alle aanwozige da mes en heeren, welkom en voornamelijk pastoor H Quant, de kapelaans K. de Ruyter en J. Verstralen en don burge meester. Hij gaf daarna 't woord aan den gees telijk-adviseur, kapelaan de Ruyter. Spre ker begon met te zeggen, dat hier een eigenaardig feit herdacht werd. Goen 50- jarig bestaan, of zoo iets, neen, pas een één-jarig bestaan van de E.-K. Midden- standsveroeniging, een baby dus nog, maar toch al één jaar oud. Daarom dus feest. Daarom dus hier bijeen in gezelligheid en blijheid, opdat mede door dit feest de vereeniging des te zekerder de komende jaren niet alleen zal doorleven slechts, maar ook vooruitgang in ledental en be langrijkheid, in kracht en beteekenis. Maar. niet alleen in de vereeniging moest ieder lid flink vooruit treden, trouw opkomen op vergaderingen (en feesten) en zich metterdaad aansluiten bij de medeleden, ook op ander terrein moest een lid van „St.-Joseph" zich vrijmoedig vertooncn. niet slechts als Middenstander, maar vooral als Katholiek, 't Zou zoo goed zijn, wanneer vooral wat meer mid denstanders lid waren van de congrega ties in do verschillende parochies hier. Tè veel nog ontbreken er daar, vooral uit deze kringen. Daarna kwam de heer H. Zwaan naar voren met een zeer origineel onderwerp. Hij wendde zich meer bijzonder tot den voorzitter, zeggende, dat 't hem was op gevallen, al meermalen, dat tot herstellen van de orde in verschillende vergaderin gen, deze dikwijls van toch wel onpracti- sche middelen gebruik had moeten ma ken. Eeris zelfs diende een flesch als lelop-instrument, op tafel. Welnu, 't is toch bekend, hce gevaarlijk 't voor eon vereeniging is, wanneer er te veel de flesch gehanteerd wordt. Hij had nu in zijn vrije uren eeii voorzittershamer ge maakt van zeer fijn hout en met steek- en snijwerk versierd. Hij hoopte, dat dit ge schenk den voorzitter aangenaam zou zijn cn tevens tot nut van de vereeniging dienst zou kunnen doen. De voorzitter dankte de heer Zwaan voor zijn mooi stukje werk en zeide dit geschenk zeer op prijs te stellen. Nu werd door alle aaiiwozigen oen wel komst lied gezongen, waarin eerstens den Gever van alle goeds voor Zijne mildheid dank werd gebracht en verder speciale hulde aan de geestelijken en aan don burgemeester voor hunne aanwezigheid. Hierna was T woord aan den pastoor, 't Deed hem veel genoegen zoovel en hier bijeen te zien. maar.nog zoovelcn zag hij niet aanwezig,* die toch ook lid konden en moesten zijn. 't Was toch' ook voor die anderen zoo nuttig ook lid té zijn van „St.-Joseph". De middenstand hoort zich aaneen te sluiten. Deze stand is op zich zelf al belangrijk genoeg, maar juist door die belangrijkheid hoort u één 1c zijn en door die eendracht sterker. Hij stelde zich de maatschappij soms voor als een lichaam, met hoofd, romo cn ledematen. Het hoofd was het intellect, dc ledema ten de arbeidersklasse en de romp do on misbare middenstand, 't Viel den midden stand niet altijd gemakkelijk zich door de moeilijkheden van 't leven in zulk een tus- schen-positie heen te slaan, maar daar om juist eendrachtig samengewerkt, tot eigen en aller baat. De nu volgende tombola bracht veel geld in kas en niet minder pret onder de aanwezigen. De lc prijs, een theresia- beeld, werd gewonnen door kapper C. Wil leme, wien ook de 2e prijs, een stel fruit- messen, te beurt viel. A. de Winter ver kreeg den 3en prijs, eep koperen bloempot en bakker de Vroomen als 4en een karaf met glas. Ook werden verder nog 7 taar ten verloot. Nu sprak do burgemeester den aanwe zigen toe en dankte hen voor de bijzon dere hulde wolko hem gebracht was. Hij sloot zich aan bij de woorden van den pastoor, maar lichtte het beeld van dc positie van den middenstand als romp tusscheri hoofd en ledematen nog wat toe en breidde dit idee nog ujt tot in meer dere anatomische bijzonderheden en had con daverend lach-succes. Hierna sprak de pastoor nog een kort wederwoord en kon toen niet lang meer blijven. Tusachen deze redevooringen door hiel den de heeren humoristen Peperkamp en Schute met pian'st »T. Corel de aanwezi gen in prettige stemming door hun als al tijd uitmuntend geslaagde voordrachten. Veel behoeven we daarvan niet te zeg gen. De namon van deze heeren sproken voor zich en 't programma was zeer ge varieerd. Heel attentie-vol was een eigen gemaakte voordracht „Die is niet goed", waarin dc winkeliers uit Noordwijkerhout met naam en toepaam van ..ongeweuschto. klandizie werd voorzién. Aan lachen geen gebrek. Gedurende feestavond werden alle aan wezigen onthaald op verschillende verver- schingen en tractaties, wat natuurlijk zeer in den smaak viel. Na het vertek van de eerw. geestelijken bleef men nog oonigen tijd in gezellig sa menzijn bijeen en daarna keerden allen welvoldaan huiswaarts. Volksbond. In rostaurant De Zwaan hield de R. K. Volksbond zijn Jaarver gadering. De voorzitter opendo de verga dering, waarna door don secr. een uit gebreid jaarverslag word uitgebracht. Uit dit verslag bleek, dat de afdeeling in le dental is vooruitgegaan. Bij het einde van zijn verslag oogstte de secretaris een luid applaus. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester beek, dat de inkomsten in het afgeloopen jaar bedroegen f 11S6.98, de uit gaven waren f 1095.62. De controle-commissie welke belast ge weest was met het nazien der boeken, be staande uit de heeren A. van Kesteren en C. v. d. Berg, verklaarde bij monde van eerstgenoemde alles in de beste orde te te bevinden. Als controlo-commissie voor 1929 werclen benoemd do heeren P. Arts en B. Wessels. Bij de bestuursverkiezing, welke nu volgde, werden de aftredende heeren C. v. d. Klauw le secretaris, M. Zuiderduin 2e voorzitter, J. v. d. Putten en H. v. d. Tocht commissarissen, bij enkele candi- daatstellingen gekozen. Door den hoer J. van Gijlswijk word als penningmeester van 't fonds „Hulp in Nood" verslag uitgebracht van dit fonds. De inkomsten hiervan bedroegen f 15.72, de uitgaven f 21.60. In kas was nog een bedrag van f 11.50 aanwezig. Ook aan dezen functionaris werd door den voorz. dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Voorts werd met alg. st. besloten om de koninklijke goedkeuring aan te vragen op de statuten en het reglement, dit naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het Centraal Bestuur. Bij cle rondvraag, welko nu volgde, wer den nog verschillende zaken besproken, zoodat cle vergadering een zeer gezellig karakter droeg en niet zal nalaten in de toekomst vruchten te dragen. Tot slot word een mooie verloting van kleedingstukken en sigaren gehouden, zoo dat velen opgeruimd huiswaarts keerden. UITHOORN. Brand In de toxtielfabriek. Gistermiddag ca. half twee brak brand uit in de droogkamer der Kunstwol- cn Textielfabr., toebehoorendo aan de fa. J. Heimans en Zn. alhier. Met de blusch- installatie der fabriek werd het vuur spoe dig aangetast, doch de plaatselijke brand weer was weldra ter plaatse die met twee stralen op dc motorspuit 't vuur bestreed. Dc brand vond plaats in het hoofdf*- brieksgebouwdc vlammen sloegen reeds uit den kap. Hoewel de brand zich ernstig lietaan zien was men het vuur in betrekkelijk kor ten tijd meester en kon do brand beperkt blijven tot dc droogkamer met boven ge legen verdiepingen. Na oen uur blus- schingswerk was het vuur bedwongen. Do schade is vrij aanzienlijk cn wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Er hadden goen per soonlijke ongelukken plaats. VOORSCHOTEN. Op cle bon geslingerd. Door de po litie alhier zijn in het afgoloopen jaar opgemaakt 269 processen-verbaal, waar van 117 wegens overtreding van de motor en rijwiclwet, 29 wegens misdrijven, 29 we gens overtreding van het Wetboek van Strafrecht, 29 wegens overtreding der Al- gemeene Politie-Verordening en 5 wegens andere overtredingen (Trokhondenwet, We genbelasting, enz.). Door het ijs gezakt. Gisterenmiddag waagden zich twee broedgrs, geheeten P. Z. en A. Z., wonende aan den Rijndijk alhier, op don Rijn op het ijs en zakten erdoor. Met zeer groote moeite bobben eenige omwonenden de beide waaghalzen van een wissen dood gerod. Dc knapen kwamen vrij met den schrik cn een nat pak. Het gebeurde nabij hot Haagscho Schouw. INGEZONOFN MEnrDFEL ING. Toch wijkl Laat het nooit zoover komen, dat Gij aan Uw bo«st went en Uw vrienden 11 er reefis op een afstand aan herkennen. Evenmin moet pc een hirdnckldgen hoest trach ten te o tgaan cfipor minder diep tadem tc halen. Dit kan voor de /gezondh id van Uw ademhalings- orgaan codlottfg worden. Ver- zorg ied ren hoeft, hoe schijnbaar f onbetce cnend eok. onmi dellijk met de verzachtende en verster- kénde ikker'ss Abdijsiroop. Of 'zoo C tot dusverre vergeefs getrach hebt met andere middelen van ee verwaarloosden, hard nekkig en en benauwden hoest af te komen, begin dan vandaag nog de oorzaak van den hoestprijjkel - vastzittend slijm - tc verdrijven met ÓKKFQ'S ABDUSiROOP Voorde Borst Per koker: 11.50, f2.75,14.50 ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Dc heer J. van Rijs, leor- ling der Handelsavondschool, slaagde voor het examen Engelsche Handelscorres pondentie (Me'rcurius) afgenomen door do Vereen, van leeraren in de Handelswe tenschappen. Pluimveetentoonstelling. Dc op 24 25 en 26 Januari in hotelCentraal te houden pluimveetentoonstelling zal Don derdag 24 Januari 's morgens om 10 uur op officieele wijze, in tegenwoordigheid van het college van B. en W. dezer gemeen te, worden geopend. Een Ijsbaan? Eenige vooraanstaan de personen in deze gemeente hebben het initiatief genomen om te trachten in het a.s. winterseizoen een speciale ijs baan aan te leggen. AARLANDERVEEN. Tooneelclub. De tooneelvereoniging „Vriendenkring", onderafdeeling van den R. K. Volksbond, presenteert 29 en 31 Ja nuari een stuk, hetwelk hier tor plaatse, immer in vergelijking kwam. Alhoewel deze nog jeugdige tooneelclub, reeds langen tijd hieruan alle studio wijdde, zal men slagen op genoemde datums dc opvoering hiervan te geven. Dit stuk dc „Triomf des Kruises", drama met zang, in drie bedrijven, zal dan ook zijn toehoorders tot het einde toe geboeid houden. Het eerste bedrijf toont hoo Maxcntius, keizer van Rome, alles aange wendt*, om Con stantijn, keizer van Gallië bij het volk ver dacht tc maken, Severes, een afgodspries ter, die bij Constantijn hoog staat aange schreven, is echter in het geheim een hand langer van Maxcntius, en beproeft alles om Sabinus tegen te werken. Dczo Sabinus, een Christen, raadt Constantijn den oorlog aan, vooral met het oogmerk, om cle chris tenen uit de tirannie van Muxentius te verlossen. Constantijn, bevreesd voor de goden, staat in twijfel. Men komt tot het besluit alles aan de goden over te laten. Het tweede bedrijf geeft ons een strijd van heidendom en christendom, tusschon Lucinius en Sabinus, Alexius en Rufinus, Scverus en Sabinus. Door verschijning hoog aan de lucht van het wonderbare huis belooft Constantijn trots den onwil der go den, den strijd tegen Maxentius en tracht Constantijn schrik aan te jagen. Het derde bedrijf voert Constantijn's leger in de na bijheid van Rome; Lucinius is nog immer Zoo gauw als er 's winters weor ijs in het land is, Dan kijken we eerst hoo liet ijs in de krant is. Berichten zijn gunstig, geen tijd te verliezen, De schaatsen paraat, want vannacht gaat het vriezen. Do jongelingschap is reeds druk aan hot glijden, Do ijsbaan gaat open on dan gaan wc rijden. In trui of pull-over dan lustig aan 't zwieren Alleen, met z'n tweeën, of drieën of vieren. 't Gaal goed met dc vorst, ieder rijdt voor z'n eigen, Totdat we don tijd van de wedstrijden krijgen. Dan smelt plots clio glinst'ronde wintcrsche tooi en Dan is het gedaan, want dan gaat het weer dooien. En enkelen maar zijn er clan nog begeerip Om schaatsen te rijden. Op straat- is liet smerig. Eerst komt er dan één of soni3 twee dagen regen. De modder is dan tot je enkels gestegen. Een kloin beetje vorst doet die massa verstijven. En dan valt er sneeuw, die hoel kort maar zal blijven. Het wordt dan op straat eon nóg smerigor bende. Het pakkende slot van de ijsvrouga- ellondc. Het wintcrsche menschdom, dat thuis zit to kniezen. Kijkt dan in cle krant of bet weer zal gaan vriezen. Geen ijs en geen schaatsen, niet zwieren, niet rijden. Zoo'n winter kan niemand in Holland verblijden. Ook ik acht zoo'n winter mislukt en verloren Omdat dan de boerenkool niet is bevroren. TROUBADOUR. in tweestrijd. De lundoren worden door Brutus gevangen gonomen, naar Sevorus gevoerd, en verhalen later aan Constantijn ''welke verraderlijke rol Severus gespeeld heeft. Sabinus is doodclijk door Scverus gewond, maar vóór zijn sterven bekeert hij Licinius en Alexius. Na zijne vijanden ver giffenis tc hebben geschonken sterft hij. Daarna verlaten de Christenen de Cata comben. Behalvo voor leden en Donateurs wordt de opvoering gegeven voor publiek, den tweedon avond. Dc zang van het stuk. zal worden begeloid door piano, orgel cn viool muziek. IJsclub. - Hedcnuvond zal oen vergade ring worden gehouden in het lokaal van den heer W. v. d. Berg, om opnieuw tot op richting to komon van een ijsolub. Muziekvereniging. Wij vernemen, dat dc in het vorige jaar opgerichte mu ziekverceniging „Excolsior" dezen wintfr nog een uitvoering zal geven. NIEUWKOOP. Kiezerslijst. De door Burgemeester en Wethouders opgemaakte kiezerslijst vermeldt de namen van 1521 kiezers, die aan do dit jaar to houden Tweede Ka merverkiezing kunnen deelnomen. Volksbond. Gisteren werd door den R. K. Volksbond do jaarvergadering ge houden in het Patronaatsgebouw. Na opening door den Voorz. en lezing der no tulen werd het jaarverslag uitgebracht door den secretaris. Uit het jaarverslag van den penningm. bleek, dat de inkom sten waren 396.55, de uitgaven 388.88 dus* in 1928 een batig saldo van 7.67; totaal in kas 177.70. Uit hof verslag ,,Hulp in nood" bleek, dat was ontvangen 12.80, batig saldo 64.73. Hierno werd do begrooting 1929 slui- tendo in totaal op 345.45 onveranderd vastgesteld. Voorgcsleld wercl ook dit jaar wederom een uitvoering tc geven voor de leden; de onkosten bedragen 90.00. Met bijna algem. st. goedgekeurd. Hierna volgt dc verkiezing van 4 aftre dende bestuursleden en een in de vaca ture van don voorz., den hoer Th. v. Leeu wen Sz., dio bedankte. De aftredende, 'do heeren A. v. Houten, P. Kuijf H. v. d. l^oo cn Th. v. Leeuwen Jzn. werden allen her kozen; in de vacaturc-Th. v. Leeuwen Sz. werd gekozen G. Blom. Als voorzitter werd gekozen P. Kuijf. De aftredende voorzitter nam in een schoono rede af scheid van de vereeniging, waarna de Geest. Adv. een woord van dank sprak tot den oud-voorzitter. Hierna sprak dc niepw gekozen voorzitter dc hoop uit, prettig met do leden to zullen samenwerken, waarna de bijeenkomst werd gesloten. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Gevestigd 47 m 53 v. totaal 100. Goboren 17 ra., 12 v. to taal 26. Vermeerderd 61 m., 65 v. totaal 126. Vertrokken 59 m., 58 vr. totaal 117. Overleden 5 m., 3 v. totaal 8. Verminderd 64 m., 01 v. totaal 125. 1 levonl. aangeg. kind, 6 huwelijken gesloten. LEIDERDORP—Z0ETERW0UDE (H. R.) Stille Omgang. Zondag 20 Januari, 's avonds half acht, zal, uitgaande van het genootschap van den Stillen Om gang, LeiderdorpZoctcrwoude H. R„ een lezing n et. lichtbeelden worden gehouden over Amsterdam, dc stad van het H. Mi rakel. De toegang is vrij voor alle ka tholieke zoowel mannen als vrouwen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5