OPRUlfHING HET BQ0RDENHUJ3 2L Uit de Omgeving NOG ENKELE DAGEN Bij STADSNIEUWS. worden der Twe,ede Earner, zoodat zij dus geen Candidatuwr zal aanvaarden. Candidatuur mr. Waszink. Naar ons uit Heerlen wordt meege deeld, heeft de heer mr. M. A. M. Was- zing, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, zich bereid verklaard een evcntueele candidatuur voor een vrijen ze tel in den kieskring Limburg te aanvaar den. Zooals bekend is, heeft mr. Waszink voor een kwaliteitszetel in Gelderland be dankt. Te Arnhem. Door de R.-K. Kiesvereenigng „Recht voor Allen" te Arnhem zijn de volgende candidaten aangewezen: Als deskundige op het gebied van de algemeeno onder- wijswetgeving werd door het bestuur aan gewezen mr. A. baron van Wijnbergen te Utrecht en als plaatsvervanger mr. Rom- me uit Amsterdam. Uit de vergadering werd als candidaat aangewezen voor de zen kwaliteitszetel dr. Holler uit Tilburg. Als deskundige op het gebied van tecli- nisch-juridische vraagstukken in de wetge ving werd door het bestuur als candidaat aangewezen mr. J. R. H. van Schaik, Den Haag, en als plaatsvervanger mr. Krop man, uit Amsterdam. Voor den heer Krop man werd nog door de vergadering als candidaat aangewezen mr. E. v. d. Velde uit Nijmegen. Voor een vrijen zetel wer den aangewezen J. J. W. IJselmuiden uit Arnhem en mr. van Hellenberg Hubar uit Rijswijk, en als plaatsvervangers res pectievelijk H. C. Niikamp uit Enschede en H. G. J. v. d. Sand, uit Arnhem. In Overijssel. Door de R. K. Kiesvereenigng „Ons Recht'', te Almelo zijn de volgende can didaten aangewezen: voor den kwali teitszetel soc. economische vraagstukken: mr. P. J. H. Aalberse, als plaatsvervan ger rar. A. Tepe. Leiden; A. J. Mensink, Enschedémr. O. M. H. Hussel, hoog leeraar te Nijmegen. Voor den vrijen ze tel: A. H. J. Engels, G. Bulten, mr. v. Hel lenberg Hubar,Rijswijk; H. C. Niikamp, Enschede en L. Baron van Voorst tot Voorst, Twello. HaarlemHelder. Voor den vrijen zetel in de Kiesgkrin- gen HaarlemHelder is o.m. aangewezen mr. B. J. M. Leesberg, te Alkmaar. Veraart en Kuiper. „De Residentiebode" schrijft: „Waar eenerzijds vaststaat, dat Den Haag niet wenscht, dat prof. Veraart wordt weggedrongen en dat onze stad in casu niets voelt voor Dh. Kuiper; waar verder niemand Dh. Kuiner uit de Kamer wil missen: waar eindelijk vrij algemeen wordt aangenomen, dat- de rigoureuse uit legging van }t reglement zooals Dh. de Bruin die wil en waarvoor de „Maas- bode" een rechtsgrond trachtte te ont dekken er niet door kan, maar waar velen zich desnoods voovloopig wel kun nen neerleggen bij de bezadigde lezirg van de „Tijd", dat ook mannen nis Poels, Jole en Veraart gerekend kunnen worden „uit de praktijk" de arbeidszaken te ken nen en dus voor de zetels voor arbeids zaken in aanmerking komen daar ligt een compromis voor de hand: n.l. Dh. Kuiper ziet van den hem opgedrongen ze tel af en keert weer naar zijn oude liefde Dordrecht, terug; Den Haag laat prof. Veraart voor den arbeidszetel opkomen. 't Is toch eigenlijk eenvoudig als de dag. Als iedere instantie meewerkt, is er makkelijk tot eenstemmigheid te komen. Dh. Kuiper behoeft vóór 15 dezer maar ergens in den Dordtschen kring gesteld te worden, en, als dan de besturen mee werken, is de zaak spoedig voor me kaar". Koninklijke Besluiten. Poster ij en en telegrafie. Bij Kon. besluit is aan den directeur van het post- en telegraafkantoor te Hoorn Ph. van Zuiden, op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend. Vragen van Kamerleden. Ontvanger-smid-rij wie 1- hersteller. Op vragen van het Tweede Kamerlid der. heer Fleskens luidende: 1. Is het juist, dat de regeering geen termen heeft gevonden het vernietigings recht toe tc passen ten aanzien van dc be noeming tot ontvanger der gemeente Mil- lingen van een smid en rijwielhersteller, oud 50 jaar, zonder eenige administratie ve ontwikkeling? 2. Moet, indien dc mededeeling, sub 1 bedoeld, juist is, daaruit worden afgeleid, dat de minister van oordeel is, dat voor de betrekking vay gemeente-ontvanger eischen van bekwaamheid wellicht om dat deze in de Gemeentewet niet genoemd zijn en niet in het aanhangig ontwerp van wet tot wijzigng der Gemeentewet worden voorgesteld en kennis van ad ministratie niet noodïg zijn? heeft de minister van binnenlandsch.e zaken en landbouw geantwoord: 1. De ondergeteekende heeft inderdaad geen voldoende termen aanwezig geacht om het besluit van den raad der gemeen- teMillingen, d.d. 17 Jtili 1928, waarbij een nieuwe ontvanger voor die gemeente werd benoemd, ter vernietiging voor te dra gen. 2. Gelijk bekend, eerbiedigt hij de autonomie der gemeentebesturen ook in dezen zin zooveel mogelijk, dat hij alleen in het alleruiterste geval tot vernietiging van besluiten van plaatselijke besturen adviseert. In het onderhavige geval meende hij zich van een voordracht te eerder te mogen onthouden, omdat uit de ambtsberichten bleek, dat gedurende den termijn van bijna twee maanden, sedert welken belanghebbende destijds in functie was, deze aan gunstige verwachtingen had voldaan. Uit een en ander volgt natuurlijk aller minst, dat de ondergeteekende uit het ont breken van wettelijk geormuleerde eischen van bekwaamheid voor het ambt van ge meente-ontvanger meent te moeten aflei den, dat kennis van de administratie on- noodig zou zijn; wel dat hij de beoordee ling of genoegzame kennis aanezwig is, zoo eenigszins mogelijk, aan het oordeel van den gemeenteraad overgelaten, wenscht te zien. De groente- en fruitoorlog te Deventer. Gisteravond heeft ten stadhui ze, onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga, een conferentie plaats gehad tusschen de be sturen van de Coöp. Veilingsvereeniging Deventer en omstreken en van den Ned. Bond van kleinhandelaren in aardappe len, greenten en fruit. Na afloop van de vergadering heeft de burgemeester mee gedeeld, dat geenerlei toenadering tus schen de partijen was bereikt, en zijns in ziens op het oogenblik het conflict niet uit de wereld kan worden geholpen. Hij zou slechts dan opnieuw zijn bemidde ling ter oplosing verkenen, als beide par tijen daartoe den wensch te kennen ga- ELECTR IC ITEITSBEDRIJF HILLEGOM—LISSE—SASSENHEIM. Invoering van het vastrecht-tarief. In de vergaderingen van 20 December 1928 en 8 Januari 1929 heeft de Raad van Commissarissen der N.V. Electriciteitsbo- drijf Hillegom—Lisse—Sassenheim behan deld de begrooting voor het boekjaar 1929. Bij deze begrooting was door den Raad van Beheer uitgegaan van de gedachte, dat het in navolging van de meeste bedrijven in ons land thans wenschelijk was, over te gaan tot invoering van een nieuw tarief- systeem, n.l. dat van het vastrecht. Bij dit systeem betaalt de verbruiker een vast bedrag per maand, hetwelk door het be drijf vastgesteld wordt op basis van vloer oppervlakte of gemeten maximale belas ting en bovendien per verbruikte K.W.U. een prijs van 5 cent. Door dit goedkoope tarief kan voor alle huishoudelijke doeleinden de electriciteit zonder financieole bezwaren worden benut. Ieder, die wil nagaan of dit tarief voor deden voor hem biedt, kan de gegevens daarvoor van het bedrijf verkrijgen. Ook dc verbruikers, die over een penningmetor electriciteit betrekken, kunnen van het vastrecht-tarief gebruik maken. Na uitvoerige besprekingen heeft de Raad van Commissarissen met algemeene stemmen besloten tot invoering van het vastrecht-tarief over te gaan. fn de nor male tarieven is geen wijziging gebracht. Het voornemen bestaat binnen enkele dagen bij alle verbruikers een circulaire te doen rondbrengen, waarbij een kaart is gevoegd waarop de verbruikers nadere in lichtingen kunnen vragen. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Het aantal inwo ners onzer gemeente bedroeg op 1 Januari 1928 13281 mannen, 12587 vrouwen, totaal 25868. Door geboorte en vestiging vermeerder den deze getallen resp. met 333, 358 691, en 992, 939 on 1931. Daartegenc stond wegens ovorlijden en vertrek de vol gende vermindering te boek: door overlij den 109 m., 105 vi'., totaal 214; door ver trek 979 m. en 955 vr., totaal 1934.. Zoodat het zielental op 1 Januari 1929 bedroeg 13518 mannon, 12829 vrouwen, to taal 26342 personen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het ijs. De Rijn is nog steeds open. Op de binnenwaters wordt het iederen dag drukker. Toch is het ijs niet mooi en ook Zelfs nog niet geheel betrouwbaar. De jeugd houdt zich ook op op de polder sloten waar enkele natte pakken werden gehaald. Zoolang de ijsclub niet in actie is zal uitkijken noodig zijn. Kiesvereeniging. Heden, Vrijdag avond, vergadert de R. K. Kiesvereeni ging. Te behandelen punten zijn o.m. bestuursverkiezing, aftr. de voorzitter en twee bestuursleden, aanwijzing van candi daten voor de groslijst der Tweede Ka merverkiezing. Na dc vergadering ver loting. LEIDSCHENDAM. Doo Doodelijk ongeluk. zijn eigen wagen Donderdagmorgen omstreeks 10 uur heeft er alhier op den Oostvlietwcg een ongeluk met doodelijken afloop plaats ge had. De 38-jarige J. O. was bezig mest te rijden met een 3-wielige wagen en liep daarbij naast den wagen. Hij schijnt ge struikeld te zijn en is met het hoofd onder de wielen gekomen; men vond hem ba dend in zijn bloed met zwaar verwond hoofd op den weg liggen, waar hij ongeveer een kwartier moet hebben gelegen, daar niemand het ongeluk zag gebeuren. De ongelukkige werd in de fabriek der firma B. binnengedragen, waar spoedig geestelij ke en geneeskundige hulp aanweizg was; de ongelukkige overleed echter spoedig. Het slachtoffer was ongehuwd. LISSE. Harmonie „Adolf Kolping". De R. K. Harmonie „Adolf Kolping" hield een le denvergadering in het patronaatsgebouw onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Voort. Dezo opende de vergadering met den Kolpingsgroet en heette allen wel kom. Na het lezen der notulen las de voor zitter een aan hem toegezonden schrijven voor van L. O. J. H. de Meulder, waarin deze meedeelde, dat zijaan het verzoek der vereeniging, om Beschermvrouwe te worden, gaarne gevolg gaf. Dit antwoord werd met applaus begroet. Hierna had plaats de installatie van den nieuwen Gees telijken leider en vice-praeses der St. Jo zefgezellen, Kapelaan J. P. v. Zon. De voorz. heette hem hartelijk welkom en hij1 hoopte, dat zijneerw. de voetstappen van zijn voorganger, Kap. v. d. Weijden, zou volgen. Zijneerw. dankte voor de hartelijke woorden en hij zegde zijn volle medewer king toe om A. K. tot hooger bloei te bren gen. Vervolgens werd in beginsel beslo ten op 2en Paaschdag deel te nemen aan het Festival te Delft en aan het Con cours te Voorhout-, beide uitgaande van den R. K. Zuidh. Bond van Harm, en Fan farecorpsen. De heer H. v. Styn bracht verslag uit als afgevaardigde naar de ver gadering van dien Bond. Nadat de voorzitter eenige woorden van dank had gewijd aan het Gemeentebestuur voor de voor het jaar 1929 verleende sub sidie, werd de vergadering gesloten. NOORDWUK. Huldiging aan H. M. Koningin-Moeder. Gisterenavond bad in de kerk der Ned. Horv. gemeente te Noordwijk (Binnen), de ontvangst per Radio plaats van de uitzen ding der huldiging van H. M. de Koningin- Moeder. De firma Gebr. van Dam, die de ontvangst-installatie hebben aangebracht, hadden een viertal Bicone-loudspeakers opgesteld, waardoor de weergave schitte rend was. Het groote kerkgebouw was zeer goed bezet waarover Ds. van Haaften bij opening zijn verheugenis uitsprak, waarna door allen met groote aandacht het schit terend programma werd gevolgd. Na af loop kon dan ook Ds- Haaften met volle overtuiging getuig^-Vclat dezen avond in alle opzichten zeer goed geslaagd was, waarvoor zeker het bestuur der Oranje- Vereeniging een woord van dank toekomt. „Utile Dulci". Van het zeer goede spel der tooneelisten van „Utile Dulci" gegeven in hun voorgaande uitvoering, is zeker een goede roep uitgegaan, want in tegenstelling met de vorige uitvoering, waarbij do opkomst maar matig was, was de belangstelling gisteravond enorm, waardoor de gi-octe zaal van het Juve naat geheel bezet was. Alle aanwezigen niet een uitgezonderd zullen van het kos telijke spel ten zeerste genoten hebben. De Zeereerw. heer Deken Borsboom open de deze bijeenkomst met zijn vreugde uit te spreken over de groote belangstelling van hedenavond, hetgeen niet alleen een groot genoegen voor de tooneelisten is, die hun vrijen tijd op een zoo nuttige wijze besteden, doch ook hun vice-presi dent kap. Hesp, die momenteel aan zijn ziekbed is gekluisterd, zal deze mededee- Lng zeer aangenaam zijn en hoopvol voor de toekomst stemmen. De tooneelclub had het pittige en door loopend koddige blijspel in 4 bedrijven „De gril van don Hertog" van G. Nielen ingestudeerd, waarin op verdienstelijke wijzo werd weergegeven, hoe de hertog het verging toen hij één dag de plaats van kastelein Knak innam en kastelein Knak als Hertog fungeerde. Kostelijk is er den geheelen avond gelachen om de verma kelijke tooneelen, welke hierin onafge broken voorkwamen. De hoofdrollen wa ren in zeer goede handen, hetgeen niets afdoet aan de andere spelers, daar allen op verdienstelijke wijze het hunne heb ben bijgedragen tot het welslagen van de zen avond, waarbij de heer C. Rooden- rijs op aangename wijze de tussehenpau- zen wist te bekorten door zijn goede pianomuziek. Na afloop sprak de Zeer eerw. heer Deken nog een woord van lof en dank tot de tooneelisten, waarna allen met een hartelijk applaus instemden. Wij verwachten dat door den roep welke van deze avond zal uitgaan, ook heden avond de zaal weder geheel bezet zal zijn. OEGSTGEEST. Kiesvereeniging. Gisterenavond hield de kiesvereeniging haar jaarvergadering in St. Willibrord. De voorz., de heer L. J. van Douveren, bracht bij do opening o.m. zijn dank aan de propagandaclub voor den steun bij de werving van nieuwe leden. De notulen werden zonder op of aan merking goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangeno men, terwijl andere behandeld werden bij punt 6 der agenda. De secretaresse, mej. Cathr. Rietmeijer, gaf een kort jaarver slag, waaruit wo aanstippen, dat de ver eeniging thans 431 leden telt, te weten 255 i vr. en 176 m. De vermeerdering was 73 vr. en 45 man.-leden. Yoor het Dr. Schaep- manfonds was 373.59 bijeengebracht. De penningm., de heer A. v. d. Hulst, bracht het financieele verslag uit. Do rekening sloot met een batig saldo van 67. De twee aftredende bestuursleden wer den herkozen. Bij punt 7 der agenda werden candidaat gesteld voor den kwaliteitszetel financiën de heer A. C. A. v. Vuuren en mr. Trip; voor arbeid A. Loerakker en v. Welie. Voor den vrijen zetel werd door den heer C. P. Paardekooper een lans gebroken voor den heer Bulten, waarbij de heer Spitzen zich aansloot. Door de heeren Averdich, Jonge- nelen en de Rooy werd mr. Hellenburg- Hubar naar voren gebracht. Van dr. Carp was een schrijven ingeko men," waarin hij dr. Droogh, geneesheer te Heemstede, aanbeval voor den vrijen zetel. Besloten werd de drie genoemden te can- dideeren. Van de rondvraag maakten de heeren Paardekooper en Averdich gebruik. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Hardrijderij op het ijs. Hedenmiddag te twee uur is door de plaatselijke IJsclub een hardrijderij georganiseerd op korte baan op de Binnenbeek in het park Rust- hoff. De deelnemers ruim 40 in getal, zul len rijden om levensmiddelen voor wedu wen en weezen. Het ijs is goed. De bouw der kerk. Met den afbouw van de kerk gaat men staag vooruit. Het met selwerk is aan de kerk en toren af. Thans is een begin gemaakt met het zetten van de spits: een gedeelte van de koningsstijl is reeds geplaatst. TER AAR. Kiesvereeniging. Woensdagavond hielcl de R. K. Kiesvereeniging van Ter Aar haar jaarvergadering in het Café van den heer G. D. Verhoef. De voorz., de heer INGEZONDEN MEDEDEELING. Hebê U e»* reesOs waai geprofiiaerd VISCHHIARKT M. Robertz, opende de vergadering met' den Clir. groet. Spr. memoreert dat hij verleden jaar in de ledenvergadering tot bestuurslid was gekozen en dat het bestuur hem als" voorzitter had gekozen, wegens het bedanken van den heer A. B. Volgering, wiens heengaan wij betreurden. De vereen, kon niet nalaten sympathie te betoonen en heeft hem een mooi cadeau gegeven. De secr., de heer A. C. Hoogervorst, leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Punt 3: Madedeelingen. De voorz. deelt mede, dat de gehouden collecte voor het Schaepmanfonds heeft opgebracht 210.28 1/2, waarvoor hij do leden bedankt. Enkele leden brengen naar voren, dat er ie weinig over gezegd is; dat er anders mie- schien wel meer geld was binnengekomen. De vóorz. gaf in korte woorden weer de oorzaak daarvan. Er was een schrijven gekomen van de beide wethouders, dat zij verhinderd wa ren en van den oud-voorz., den heer Vol gering een woord van dank aan de leden voor het huldeblijk. Punt. 4: Candidaatstelling voor de leden der Tweede Kamer. De voorz. gaf een uit voerige uiteenzetting van dit onderwerp, om verwarring te voorkomen. Voor de kwa liteitszetel werd gesteld de heer van Vuu ren en plaatsvervangend de heer mr. Trip, Staatsfinanciën. Voor de kwaliteitszetel Arbeidszaken en Arbeidsvraagstuk de heer A. J. Loerakker, plaalsverv. de heer We lie. Voor den vrijen zetel de heer Kamp-' schöer en Balvers, plaatsverv. de heeren Hellenberg-Hubar en Veelenturf. Punt 5: Jaarverslag secr., waaruit te ver melden is, dat de vereen. 708 leden telt. Do penningm., de heer P. den Haan, gaf rekening en verantwoording over het af- geloopen boekjaar. De inkomsten waren 217.90 en de uitgaven 81.73, zoodoende een batig saldo van 136.17. Een commissie van controle, bestaande uit de heeren Vol gering en Markman, bracht rapport uit. De voorz. dankt den secr. en de penn. voor hun werkzaamheden. Punt 7: Verkiezing van 5 bestuursleden, 4 periodiek en 1 ter voorziening in de va cature wegens bedanken van den heer G. Klein. Over de wijze van stemming ont stond nog eenige discussie. In de vacature Klein werd gekozen mej. v. Zwieten-Spie- renburg, bij de tweede stemming van do 4 aftredende werden gekozen de aftredende. Punt 8: Verkiezing voor afgevaardig den, het waren dezelfde als het afgeloopen jaar, de heer Togni voor Kamerkieskring en de heer P. den Haan voor Statenkies- kring Gouda en ook nog twee reserve's. Nu was men gekomen aan de rondvraag; hiervan werd terdege gebruik gemaakt. De heer H. Volgering stelt voor dat eike 3 jaar het geheelo bestuur zal aftreden. De voorz. vraagt of de heer Volgering er een voorstel van wil maken; dan komt het de eerstvolgende vergadering op de agenda. Dit werd goedgevonden. Do heer P. Hoo gervorst wil de contributie vaststellen om op te halen in de maand Augustus. De voorz. licht toe de reden, waarom het dit jaar niet het geval is geweest, waarmede de heer P. Hoogervorst zich kan vereeni gen. De heer H. Egberts wil voorkeur stemmen tegenhouden en dan Reglements- herziening. De voorz. zeide, dat de heer Egberts er een voorstel van kan maken, evenals dat van den heer Volgering, om het dan ook op de agenda te plaatsen. Dit werd goedgevonden. De heer Togni wilde een voorstel aan de Raadsfractie om een renweg te maken van Papeveer naar Kor- teraar, een ander een rijweg naar Lan- geaar over het Kerkpad enz. De voorz. antwoordde dat er eerst een beraming zal worden gemaakt voor dergelijke werken. De voorz. sloot de vergadering met den wensch, dat in 1929 de uitslag van de verkiezing in Mei een gunstig resultaat moge hebben. VOORHOUT. jubileum H. M. de Koningin-?»1oeder. Gisteravond had vanwege het Gemeen tebestuur de radio-uitzending plaats van de muziekuitvoering in de Groote Kerk te VGravenhage ter gelegenheid van de herdenking van het 50-jarig verblijf van H. M. de Koningin-Moeder in Nederland. De zaal van het Patronaatsgebouw was voor deze gelegenheid met bloemen ver sierd, terwijl op het podium een allerkeu rigste versiering waartusschen een borst beeld prijkte, was aangebracht. Om kwart, over acht sprak de Rurge- mester ter inleiding de aanwezigen onge veer als volgt toe: Ons Gemeentebestuur heeft gemeend dezen jubeldag van H. M. de Koningin- Moeder ook voor Voorhout niet onge merkt te mogen laten passeeren en heeft daarom dezen radio-avond gearrangeerd. Hartelijken dank breng ik u, dat zoo talrijk velen, niettegenstaande verschil lende onder u zelf een radio bezitten, naar hier gekomen zijn, om blijken te geven, dat wij in Voorhout het gezag willen hooghouden en eeren. Immers als wij de Moeder van onze Koningin Wilhelmina, die is Koningin bij de Gratie Gods, die huldigt de hooge ge dachte .Ie Christ avant tout", eeren, dan huldigen wij ook het. gezag. Die Moeder werd voor 50 jaren door den grijzen Vorst der Nederlanden, Ko ning Willem III, als jonge bruid naar het nieuwe vaderland gebracht, waar hij haar de liefde van een volk toezei. Die Koningin, dochter van het edele Vorstenpaar van Waldeck en Pyrmont, heeft stormenderhand veroverd de liefde Gemeentelijk" Aenkondigini Houden van varkens. Burgemeester en Wethouders van Lei den biengen ter openbare kennis, dat Maandag 21 Januari e.k., des namiddag te 3 uur op het Raadhuis gelegenheid za werden gegeven om bezwaiea in te bivn gen tegen het verzoek van de N.V. Fa briek van Verduurzaamde Levensmidde len v.h. L. E. Nieuwenhuizen om vergun ning tot het houden van varkens op eei terrein gelegen in den Pesthuispoldei lead, bekend gemeente Leiden, Sectie P No. 766. Gedurende drie werkdagen voor hi_ tijdstip hierboven 'genoemd, kan op de Secretarie kennis worden genomen va-n de stukken, die omtrent het verzoek moch ten zijn ingekomen. A'. v. d. SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 11 Januari 1929. den r doo Agenda LEIDEN. Vrijdag. R. K. Kiesv. in „Den Burcht", 8.15 vorst uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 7 Ja- LI nuari tot en met Zondag 13 Ja- Va nuari waargenomen door de Apotheek!terda van den heer: P. d u Cr o i x, Rapenburg' 9. Tel. 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. wordt 4 de hutd ruw en schraal en springen lippen en handen stukys Men verzacht en geneest dit met Doos 30 en 60j tube 80 ct. PUROL van ons volk en zij heeft gegeven al haar liefde aan het volk. Zij heeft gegeven geluk aan ons land, i ons geschonken een Koningin, die onder i haar leiding is opgegroeid tot een waar dige en groote Koningin. Koningin Emma is geweest de bestuurster van het land toen op haar gelegd werd de last van het Regentschap in den jare 18901898. En zij heeft nadien gegeven haar liefde voor heb volk in het charitatieve en in de waardeering voor de kunst. Om deze redenen en om onze aanhan kelijkheid aan ons Vorstenhuis te betui gen heeft het Gemeentebestuur gemeend goed te doen dezen avond te geven. Spr. besloot met voor te stellen aan H. M. de Koningin-Moeder, het volgende telegram te zenden: „Het bestuur en de ingezetenen van de gemeente Voorhout op uw hoogen jubel dag in feestelijke bijeenkomst vergaderd, bieden Uwe Majesteit eerbied'g hun innig ste gelukwenschen hun erkenning van dankbaarheid en hun diepe hulde aan'". Onder de aanwezigen merkten we op Wethouder van der Laan, heeren Raads leden, dr. J. H. A. Bots met zijn echtge- nootc, de Overste van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool en Kapelaan Kramer. De Burgemeester deelde mede, dat Ds. Nicolai wegens uitstedigheid, de pastoor- wegens bijzondere bez:gheden en wethou der van Reisen, wegens huiselijke omstan digheden, bericht van verhindering had den gezonden. Hierna werd het program, hetgeen heel goed doorkwam, aangehoord en besloot den Burgemeester met een kort woord, waarin hij constateerde, dat alle richtin gen en stroomingen van deze gemeente bijeen waren# en dat allen deze feestelijke bijeenkomst hebben medegemaakt om hunne erkentelijkheid voor het gezag in het algemeen en in het bijzonder ten op zichte van H. M. de Koningin-Moeder te toonen. ZEGWAART. Paarden op hol ges'agen. Woensdag middag is te Zegwaart een ongeluk ge beurd, dat nog vrij goed is afgeloopen. Toen de koetsier V. met een wagen, be spannen met twee paarden, door de Dorps straat reed, sloegen de dieren door onbe kende oorzaak op hol. In wiMe vaart ging het via Dorpsstraat den Molenweg op. terwijl de koetsier aJlo moeite deed de paarden meester te worden. De wagen werd zoodanig over den weg geslingerd dat do koetsier er af werd gegooid. Hij raakte verward in de leidsels en werd naast den wagen meegesleurd. Gelukkig raakte hij spoedig los, doch hij bleef bloe dend op den weg liggen. De paarden en de wagen kwamen in een sloot terecht. Met vereende krachten heeft men ze op hot droge gebracht. De koetsier is, na te zijn verbonden, hu-'swaarts gebracht. Zijn toestand i,s vrij gunstig. LEIDERDORP. Het ijs. De Leiderdorpsche IJsclub heeft de baan op de Does van hier naar Koogmade in orde gemaakt. Het ijs is goed. Za aang ter f Stud ling zal wore gewt zal en 1 bate ten en Vint fekl kan! te r B' berc ten den, late geni een lege ope! num bekt bez< brat zich star 't ge w ste B woo bios onti waa de Z J. i tere tooi vriji bes reel bod der Dr. C. hitserr.a Czn. f Te Wageningen is overleden dr. C. Rit- sema Czn., oud-conservator aan het Rijks museum voor Natuurlijke Historie alhier. Coenraad Ritsema werd 10 April 1846 geboren. Na zijn promotie werd hij assis tent aan het Museum voor Natuurlijke Historie te Leiden, op 1 Juli 1875 conser vator aan het museum. Op 1 April 1916 verliet dr. Ritsema 5s rijks dienst. Als conservator voor de insecten hadden speciaal de vliesvleugeligen en de schild- vleugeligen of torren zijn aandacht. Op dit

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2