Gem. Berichten. De kleinzoons van Graaf Rofenbach. DERDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 4 JANUARI 1929 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. De fam. Colijn door een auto ongeluk getroffen. De familie Colijn is bij Wiesbaden een auto-ongeluk overkomen, dat gelukkig in zijn nadeelige gevolgen voor de slachtof fers minder ernstig blijkt geweest te zijn dan zich aanvankelijk liet aanzien. Met een huurauto uit Wiesbaden maakten de heer en mevrouw H. Colijn en hun zoon en schoondochter, de heer en mevrouw dr. A. Colijn, een tocht in de omstreken, toen men 50 60 K.M. buiten de stad een anderen auto ontmoette, die een helling afkwam. Het dooiwater van den besneeuw- den weg was bevroren en remmen mocht dus niet meer baten. Met vaststaande wie len gleed de andere auto op den auto der familie Colijn in. De heer H. Colijn werd slechts licht aan het hoofd gewond en ook zijn zoon en schoondochter ontsnapten het gevaar, doch mevrouw Colijn verloor, door beleediging van de ruggegraat, tijdelijk het bewustzijn. Gelukkig bleek bij medisch on derzoek, dat er geen gevaar voor haar leven bestond en dat het geval zich aanvankelijk ernstiger had laten aanzien dan noodig was. Mevrouw Colijn kon naar Wiesbaden vervoerd worden en wordt daar in haar hotel verpleegd. Waarschijnlijk zal zij de volgende week in zooverre hersteld zijn, dat zij de terugreis naar het vaderland zal I kunnen maken. Het verblindend autolicht. Door het verblindend licht van een uit Bergen (N.-H.) komenden auto is Woens dagavond om uur op den Bergerweg nabij den tol een met turf beladen en met een paard bespannen platte wagen, bestuurd door den zoon van den brandstoffenhande- laar D. j »ekker te Bergen, van een ruim twee meter hoogen wal in de naast den wee gelegen sloot gereden. Een knecht die naast den bestuurder zat, wist bijtijds yan den wagen te springen; de bestuurder P. Dekker kwam gedeeltelijk met een been onder den wagen terecht, doch wist zich spoedig te bevrijden. Met moeite kon men het paart'. bevrijden; wonder boven won der bekwam niemand ernstig letsel. De wagen kwam op z'n kop in de sloo' terecht De lading ging' verloren. De auto reed door tendeels vernield. Meisje aangereden. Op de;: Helderscheweg nabij Allernaar, is Woensdag het achtjarig dochtertje van den heer P. Berkhout, Kanaaldijk, Bergen, door een uit Alkmaar komenden auto aan gereden. Met een lichte hersenschudding en een dubbele beenfractuur werd het kind opgenomen en met een anderen passeeren- den auto naar de ouderlijke woning en van- I daar naar Let St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De bestuurder van den aa>»ijdendën autö ïs doorgereden. Tegen een hek gereden. Te Hatert is de postbode S. met zijn rij wiel tegen een hek gereden. In ernstigen doch niet onmiddellijk levensgevaarlijken toestand is hij naar het ziekenhuis overge bracht. Aan de gevolgen overleden. Een kind van v. d. A in de Edisonstraat te Eindhoven, dat ruim een week geleden in een pan heete melk was gevallen, is aan de bekomen brandwonden overleden. In een mes gevallen. Te Zuid-Berghuizen viel het ca. 2-jarig zoontje van den fabrieksarbeider Wienk met het hoofdje op een broodmes dat op den grond lag. Het mes drong boven het eene oog vrij diep in 't hoofd, zoodat het door de moeder er uitgetrokken moest worden. Dr. de Bruyn van Oldenzaal ver leende hulp. Woensdagmorgen is het knaapje tengevolge der verwonding over leden, meldt de „Zw. Crt." Plotselinge sterfgevallen. Te Helvoirt werd de 76-jarige jhr.'G. de Jonge van Zwijnsbergen, die 's avonds te FEUILLETON. Vrij bewerkt uaar het Duitsch door P. G. H oc k s. 45) „Ik zal je niets meer vragen, maar be loof me, dat, wat er ook moge gebeuren, je niet heimelijk het slot zult verlaten." „Dat beloof ik u gaarne. Daarop geef ik u mijn woord." Na eenige oogenblikken gezwegen te hebben zei hij: „Aanstonds wordt mijn di ner opgediend. Ik zou u willen verzoeken mij voor ditmaal te verontschuldigen en eens zonder mij te dineeren. Ik heb be hoefte een poos alleen te zijn en zou daar om graag een wandeling doen. Vindt u 't goed „Jawel, onder voorwaarde nochtans, dat je niet lang zult wegblijven. Ik heb een ge voel, alsof ik je nooit meer terug zal zien, als je nu weggaat." „Ik heb u mijn woord gegeven u niet te verlaten zonder afscheid van u te ne men, als 't blijken mocht, dat ik niet op 't Blot zou kunnen blijven. U kunt er dus vast op rekenen, dat ik bij u terugkom. „Grnd dan. Tot straks." Heinrich verwijderde zich en liep doel loos rond door berg en bosch en eerst te gen den avond, toen de zon begon te dalen nam hij den terugweg aan. Het was een brandend heete Augustusdag geweeBt en de lucht zat vol onweer. Uitgeput en be sweet kwam hij bij 't slot aan en ging de voren nog gezond en wel een brief had ge post, 's morgens dood op zijn bed gevonden Te Veen viel een 54-jarige man, ter wijl hij ccn boterham at, dood van zijn stoel. Te Wychen ging de landbouwer J. Megens de koeien voederen. Toen hij wat lang wegbleef, ging men hem zoeken en vond hem dood voor de beesten. ■—'Kleine oorzaken. Oudejaarsavond kwam een zestienjarig meisje, op visite bij een bewoner van den Amstelveenschenweg te Buitenveldert, sfcoeienderwijs met haar stoel achterover te vallen, waarbij zij met haar hoofd tegen den muur terecht kwam. Tengevolge hier van verloor zij het bewustzijn, doch kwam spoedig weer bij. Haar toestand was echter zoodanig, dat een geneesheer werd ontbo den, welke een hersenschudding consta teerde en overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk achtte. Een donderbus. Gistermiddag om 3 uur waren te Gro ningen 2 jongens in de nabijheid van de gasfabriek aan 't spelen met een z.g. don derbus, welke 20 c.M. lag was en 2 c.M. middellijn had en geheel gevuld was met kiuit-. Een van de jongens hield er een brandende lucifer bij, waardoor een gewel dige knal volgde, zoodat de bewoner3 ver schrikt hun huizen verlieten, in de veron derstelling dat de gasfabriek gesprongen Een van de ju^gens werd tegen een muur geslingerd en naar het Ziekenhuis vervoerd Een schip beklemd in een brug. Gistermorgen heeft in de doorvaart van de Naarderpoortbrug te Muiden voor de zooveelste maal een schip ruim anderhalf uur beklemd gezeten. Het verkeer door Muiden was dien tijd gestremd. Auto's re den om Muiden heen en de Gooische stoomtram naar Naarden moest weer ach teruit door Muiden naar de wisselplaats. Enkele ondernemende passagiers vervolg den hun weg naar Muiderberg te voet te gen den kouden Oostenwind in. Auto in brand geraakt. Een vrachtauto van den sneldienst Kam- pen-Zwolle-Nijverdal. reed gistermiddag omstreeks 4 uur, buiten de kom van Heino, op den weg naar Zwolle, door het breken van de achteras, tegen een boom, waarbij het benzinereservoir in brand vloog. De chauffeur kon zich met moeite uit den bandenden auto redden. Hij bekwam lich te brandwonden aan gelaat en handen. De auto was beladen met goederen van de Kon. Weefgoedorenfabrieken te Nijver- dal. De auto en de goederen werden groo- Fabrieksbrand te Apeldoorn. Gistermorgen heeft een groote brand ge woed in de rottingfabriek aan het Kanaal te Apeldorn. De fabriek, waarin zich groo te voorraden bewerkte rotting, o.m 40.000 kilo schenen en 5000 kilo pitriet bevonden, is vrijwel geheel uitgebrand. Ondanks het optreden van de Apeldoornsche brandweer die met 7 waterstralen de enorme vuurzee, aangewakkerd door een feilen N.-O. wind, bestreed. De oorzaak van den brand is te zoeken in krtsluiting. Kort voordat het vuur in een der hoeken van het fabrieksge bouw ontdekt werd had de machinist-, om dat het licht slecht brandde, een nieuwen stop ingedraaid. Even daarna werd hij ge waarschuwd, dat de leiding warm werd en het naar brandende rubber rook. Weer even later zag men het vuur. De bedrijfs leider, de heer Schmid, kon de kantoorboe ken en den inventaris in veiligheid bren- gon. De fabriek is op beurspolis verzekerd De sohade wordt geschat op 15.000. LIEBERMANN'S UITLEVERING. Naar de „Tel." verneemt is bij het departement van Buitenlandsche Zaken te 's-Gravenhage thans telegrafisch be richt ingekomen, dat Liebermann tot 2 Februari ter beschikking van de Neder- landsche autoriteiten wordt gehouden. hoofddeur binnen voornemens zich naar zijn kamer te begeven. In de gang kwam hem een bediende tegen, die daar al eem- gen tijd op hem gewacht scheen te heb ben. „Ha, is u daar eindelijk, mijnheer Schmidt? Ik heb u overal gezocht. De ka merdienaar is veel erger geworden en hij verzoekt u dringend dadelijk bij hem te komen." „Dan zal ik dadelijk maar gaan. Is graaf Albert in zijn kamer alleen, of heeft hij bezoek V' „De jonge heer Tanner is bij hem." „Goed. Als de graaf naar mij mocht vra gen, kunt u hem zeggen, waar ik mij be vind." Heinrich besteeg do breede marmeren trap, die naar boven leidde en nam zich voor den kamerdienaar eenige voor hem zeer gewichtige vragen te doen. „Als 't maar niet zoo erg met hem ge worden is, dat hij mij niet meer antwoor den kan", dacht hij. „Hij mag me graag lijden en heeft reeds lang geraden, wie ik ben, daar ben ik vast van overtuigd. God geve, dat hij voor zijn sterven tot in keer moge komen." Toen hij boven op de gang gekomen was, waar rechts de deur was van Lichten- bergs kamer, ging ook de deur open van het vertrek van gravin Louise. Een hoofd werd zichtbaar en dan ging die deur weer dicht. Maar nauwelijks was Heinrich bij den kamerdienaar gekorrlen of uit het woonvertrek van de oude gravin kwam een man te voorschijn. Op de teenen sloop hij door de gang en ging de kamer bin nen naast die van Lichtenberg. Die man was graaf Roderik in eigen persoon. Voor dien datum moet hij afgehaald zijn, waartoe binnenkort twee Haagsche in specteurs van politie zich naar Helsings- fors zullen begeven, om Liebermann in ontvangst te nemen. De keuze der Haag sche inspecteurs houdt verband met het feit, dat de Haagsche politie zich met de zaak Liebermann het eerst heeft bezig gehouden. Liebermann zal echter direct van Helsingfors naar Amsterdam worden overgebracht, waar hij ter beschikking zal komen van den Officier van Justitie bij de Amsterdamsche rechtbank. Vermoedelijk zal de route, welke het transport zal nemen, eerst per boot gaan van Helsingfors naar Stettin en vervol gens vandaar per trein over Berlijn naar Nederland, via Oldenzaal naar Amster dam. Naar verwacht wordt zal Liebermann over ongeveer tien dagen zijn entrée in ons land maken. Nog steeds ligt een geheimzinnig waas over den naam van zijn verdediger. Een vooraanstaand fi»agsch advocaat, die aan gezocht was, moet voor de eer hebben be dankt. Als eerst nog enkele stukken zijn uit gewisseld tusschen de betrokken depar tementen zullen de Haagsche inspecteurs opdracht krijgen naar Helsingfors te ver trekken, hetgeen pas over enkele dagen verwacht wordt. In verband met de verantwoordelijk heid, welke op hen rust zullen do be- kwaamsten hiertoe uitgekozen worden. Het transport over eenige landen is natuurlijk aan groote moeilijkheden onderhevig en het is dus zaak, dat de aangehoudene scherp in het oog wordt gehouden. Een bejaarde vrouw overvallen. Woensdagavond klopte een mansper soon aan de deur van het kerkelijk arm huis te Helium bij Groningen, waar een 80-jarige weduwe woont. Toen de kerel I werd binnengelaten greep hij de oude vrouw bij de keel en bedreigde haar onder den uitroep: „Hou je stil". De man had kin en gelaat met doeken omwonden, waardoor hij onherkenbaar was. Vermoe delijk betreft het hier een wraakneming. De oude vrouw is gewond en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Aanranding. Op den Eijgelshovenerweg, even over de grens vlak bij Kerkrade, is een Hollandsch monteur overvallen en door messteken le vensgevaarlijk gewond. In bewusteloozen toestand werd de man naar het hospitaal te Aken gebracht. De dader is vooralsnog on bekend. DE TOCHT VAN DE SCHUTTEVAER. Uit Plymouth vertrokken. De onzinkbare reddingsboot „Schutte- vaer", die, zooals men weet, door allerlei omstandigheden maandenlang in de haven van Plymouth heeft gelegen, is Woensdag vandaar vertrokken, teneinde de reis naar Amerika voort te zetten. Behalve Schutte- vaer zelf bestaat do b°m&nning twee personen nl. P. Meijer uit Haarlem en C. v. d. Laan uit Rotterdam. De bedoeling is om via de Azoren naar New York te varen. In dien men de eerste paar weken werkelijk stormen ontmoet, zal eerst getracht worden Lissabon te bereiken om dan vandaar naar de Azoren over te steken. De boot is uit gerust met proviand voor minstens drie maanden, terwijl voorts 1200 liter drinkwa ter en 110 liter petroleum voor de keuken en voor verlichting werd meegenomen. Aanwinst voor den Haagschen Dierentuin. Een mannel ij ke leeuw ten geschenke ontvangen. De Dierentuin te Den Haag begint lang zamerhand op een „dieren"-tuin te lijken; na de jongste schenkingen van Circus Strassburger en de firma Kühne wil nu ook de firma Carl Hagenbeek uit Stellingen niet achterblijven en heeft zij een mooien mannelijken leeuw ten geschenke aangebo den. Daar, zooals bekend is, het bestuur van den Dierentuin aan den bouw van een mo derne roofdierengalerij begonnen is, heeft deze schenking bijzondere waarde; men heeft nu de verzekering dat deze dieren een waardige plaats krijgen. Gehoopt wordt, XX. Nadat Roderik dokter Hauser verlaten had, was hij, alvorens naar Rotenbach te rug te kceren, naar zijn landgoed Bark- holm gereden, waar hij een verschil te beslechten had, dat gerezen was tusschen zijn rentmeester aldaar en eenige arbei ders. Dat had meer tijd in beslag geno men, dan hij had gedacht en zoodoende kwam hij pas om zes uur op 't slot aan, waar hij zich dadelijk naar zijn oudtante begaf. Tusschen gravin Louise en Roderik was er in den laatsten tijd een zeer intieme verhouding ontstaan. Tijdens haar ziekte was haar verstand '•oTpj --eb1 even en wat haar toen het meest hinderde, was, dat ze geen uiting kon geven aan haar gedachten. Want haar gedachten hielden haar onophoudelijk be zig en verontrustten baar dermate, dat dit haar genezing geruimen tijd tegen hield. De troost, die voor haar gelegen was in de mededeeling, dat ook Lichten berg ziek te bed lag, werd verbitterd door de wetenschap, dat de kamerdienaar niets van dr. Hauser wilde weten en zich door Albert's secretaris liet behandelen. Dat die twee iederen dag bij elkaar kwamen en zij daar niets tegen kon doen, vond ze verschrikkelijk. Zou de angst, die ze jaren geleden als een helsche kwelling had moe ten doorstaan, terugkeeren en haar laat ste levensdagen w^er komen vergiftigen 1 Hoe speet het haar nu, dat ze haar vroe- geren bondgenoot zóó ruw behandeld had, dat er aan geen verzoening te denken viel, want in zijn hand lag nog altijd het lot van het huis Rotenbach. Misschien dat verdere donateurs het goede voorbeeld zullen volgen, zoodat in het voorjaar de kooien een keurcollectie bevatten, welke een bezoek ten volle rechtvaardigen. Een bestolen lijk. In een volkslogement te Grave stierf J. S. uit Schayk. Zijn bezittingen als spaar bankboekje en renteboekje werden in beslag genomen, doch men miste nog een beurs met 8. De verdenking het lijk bestolen te hebben, viel op een anderen stamgast van het etablissement. Deze, Th. v. B. uit Am- merzoden, werd door de politie in het bezit van het vermiste gevonden, weshalve hij genoopt werd zijn intrek te nemen in het gemeentelijk arrestantenlokaal. Bollendiefstal. In Uitgeest werden dezer dagen bijzonder dure ranonkels ten verkoop aangeboden. De heer K. te Akersloot, die van deze soort een hoeveelheid miste kreeg vermoe dens, dat de ten verkoop aangebodene var hem afkomstig waren. De politie is er thans in geslaagd de verkoopers van de dure bollen op te sporen, welke ten slotte inder daad van diefstal afkomstig bleken te zijn. Een duur Kerstfeest. Een landbouwer, even over de gren* bij Eijsden heeft een duur Kerstfeest genad. Van de vele hulsttakken, die men ter ver siering van het woonhuis had afgesneden, was een gedeelte in de weide blijven liggen. De koeien hebben zich daarop aan het groen te goed gedaan, doch blijken inwen- •dig door de scherpe blaadjes zwaar gewond te zijn. Acht koeien zijn reeds tengevolge van dit maal gestorven, terwijl er nog eenige zwaar ziek zijn. Het weer in December. Volgens het voorloopig overzicht van het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt over het weer in December was gemiddeld over de 5 hoofdstations de ochtendtemperatuur 5.1 graad Celcius te laag. Zij was in de eerste en derde decade 1 graad boven normaal, in de tweede 2.5 graad beneden normaal. Do grootste afwijkingen kwamen voor op den lOen en 26en, respectievelijk 7 graden be neden en 7.5 graden 'boven normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was 1.5 graad beneden normaal, het gemiddelde minimum ongeveer normaal, echter op een groot aantal dagen, te De Bilt op 16 dagen, do minimumtemperatuur beneden het vries punt. De neerslag was in Zuid-Holland, Utrecht, West-Brabant en Noord-Limburg ongeveer normaal, in den Achterhoek onge veer 10 procent, in het Noorden van het land 20 tot 30 procent beneden normaal, in Zee land daarentegen ongeveer 25 procent, in Oost-Brabant en Zuid-Limburg 5 tot 15 procent beneden normaal. Te De Bilt wer den 27 uren zonneschijn waargenomen, te gen 37 normaal. Het weer in 1928. Volgens het voorloopig overzicht van het weer in het jaar 1928 in de mededoelingen van het Kon. Ned, Meteor.-Instituut was gemiddeld over het geheele jaar de tem peratuur 0.4 graad Celsius te hoog; Novem ber, Februari, Januari, Juli, April en Oc tober waren respectievelijk 2 1/2, 2, 11/2, 1, 1/2 en 1/2 graad te warm; Mei, Juni, Maart en September respectievelijk 1 1/2, 1, 1/2 en 1/2 graad te koud; Augus tus en December normaal. De jaarsom van den neerslag was 7 pCt. boven de normale van 691 m.M. Belangrijk te veel neerslag, hadden November, Ja nuari, Mei en Februari, met respectievelijk 110, 70, 40 en 30 pCt. boven het normale; Augustus en April hadden 10 pCt. te veel. Te droge maanden waren Maart, Septem- bere, Juli, October en December met 50, 50, 35, 10 en 10 pCt. beneden normaal; Juni was normaal. Het' aantal uren zonneschijn, gemiddeld over de 5 hoofdstations, dat normaal 1450 bedraagt, was in het afgeloopen jaar 222 uren daarboven. De grootste afwijkingen vertoonden September, Juli, Juni, Februari, Maart en Augustus met 81, 64, 32, 26 en 23 uren boven normaal; de grootste negatie- vo afwijking had November met 14 uren beneden het normale aantal. zou hij nog over te halen zijn, als zij met hem kon spreken, ofeen vertrouwd per soon kon vinden, die deze taak voor haar zou kunnen overnemen. Maar wie zou zo daarvoor kunnen nemen Haar zoon Die niet. Die moest heer blijven van Roten bach, maar nooit zou hij te weten mogen komen, hoe hij dat geworden was. Daar enboven was hij veel te eerlijk en to op recht om slinksche wegen te bowandelen. De eenige, met wien ze het zou durven wagen, was graaf Roderik. Die bezat durf en doorzettingsvermogen en ze kende hem genoeg om te weten, dat hij voor geen onrechtvaardige daad terug zou deinzen. Hij was haar geestverwant en daarenbo ven de naaste erfgenaam van het land goed, als Albert mocht komen te overlij den, zoodat hij er 't grootste belang bij had, dat Rotenbach in 't bezit bleef van graaf Stefan. Eindelijk, na weken van ongeduld, be gon haar spraak terug te komen en toen ze weer zoover hersteld was, dat ze zich een beetje verstaanbaar kon uitdrukken, liet ze Roderik roepen en had een lang onderhpud met hein, waarin ze hem haar fijn vertelde, wat vroeger voorgevallen was en hem verzocht haar bij te willen staan. Hij beloofde haar dit en des te geree- der, cmdat hij Heinrich nooit vertrouwd had. Aanvankelijk meent hij, dat deze ge komen was om Rosamund e's liefde te win nen, hetwelk in hem een doodelijke jaloe zie had opgewekt en later, uit de overtui ging, dat Heinrich een kleinzoon van graaf Anselm moest zijn. Deze gedachte prikkelde zijn jaloezie nog meer, want nu was Heinrich nitt de mindere, maar de UIT DE RADIO-WERELD, Programma's voor Zaterdag 5 Januari. Huizen, 340,9 M. N a 6 uur-1852 M. (Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen). 12.301.30 Concert door het K.R.O.-Trio. 3.004.00 Kinderuurtje. „Tijl Uilenspio- gel". 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.306.50 Spr. Hopman J. A. v. Schijndel; De beteekenis der Padvinderij. 6.507.00 Katholieke belachten. 7.007.30 Engelscne les. 7.308.00 Kniples. 8.008.20 Spr.: L. J. M. Feber: Onze Ko loniën in Oost en West. 8.20 „Jozef in Dothan", van Vondel. Door de R. K. Tooneelver. „Utile Dulci" te Nij megen. Proloog: H. Arts. Joseph: G. v. Boldrik. Simeon: P. Creemers. Levi: H. Hersen Jr. Judas: B. Borman: Ruben:' Th. Hendriks. Vrachtmeester :W. Weyers. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het Boris Lens- ky Trio. 2.004.00 Aansl. van het Theater Tuschinsky te A'dam. Orkest o. 1. v. Max Tak. P. Palla: orgel. 4.004.30 en 4.305.00 Italiaansche les sen. 5.005.30 en 5.306.00 Fransche lessen. 6.006.45 Concert door het Boris Lensky Trio. 6.457.15 en 7.157.45 Duitsche lessen. 8.05 V.A.R.A.-uitzending. Daventry, *.562 M. 10.35 Kerkdienst. I.202.20 Het Carlton Octet. 2.30 Rugby-wedstrijd tusschen een En- gelsch team en de rest. 4.05 Het Carlton Mason Sextet. A. Cox: tenor. M. Sheridan: alt. 5.35 Kind er uurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsb. 7.00 Muziek. 7.05 Beethoven's sonaten voor viool ev piano. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Lezing. 7.50 Fanfareconcert. De Irwell Springs Fanfare. N. Eadie: sopraan. G. Baker: ba riton. 9.20 Nieuwsb. 9.35 Causerie.' 9.50 Nieuwsb. 9.55 „Rin-Gin-Gin".1929 wordt ingeluid. Orkest en solisten. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Dansmuziek. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.3511.20 Concert. Kamermuziek. Zang en dansmuziek. Joss Ghislery Symphonians. Langenberg, 469 M. II.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.209.35 Vroolijke avond met Franz Baumann e.a. 9.5010.50 Gramofoonmuziek. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Königswusterhausen (Zeesen). 1650 M. 11.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.507.05 Lezingen. 7.20 Concert. Trompet- en bazuinblazers o. 1. v. L. Plass. Daarna „Prinzessin Tessa" opertte. Vervolgens tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Moderne composities voor fluit en piano. 4.50 Orkestconcert. 7.20 Concert en voordrachten. Orkest en solisten. 11.20 Her-uitz. van Buitenl. stations. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 7.05 Pianoconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 10.35 Sluiten. gelijke van Rosamunde. Hij beloofde dus alles te doen, wat hij kon, om den man onschadelijk te maken cn hem uit de om geving van den kamerdienaar te verwij deren. De gravin had daarna Roderik verzocht voorloopig op 't slot te blijven en had twee kamers voor hem in gereedheid laten brengen naast die van Lichtenberg. In de kamer vlak naast de slaapkamer van den ouden zieken man bevond zich een gehei me kast. Als men de deur van die kast opende, kon men alles hoeren, wat daar naast gesproken werd. Roderik had daar al menigen avond heimelijk zitten luiste ren, maar tot nu toe had hij nooit iets ge hoord, dat hem verdacht voorkwam. Nu bevond hij zich weer bij de oude dame, met wie hij heel wat gewichtige za ken had te bespreken. Eerst moest hij haar vertellen, dat hij in de residentie te weten was gekomen en dan zou hij haar trachten over te halen al haar invloed op Rosamunde uit te oefenen om deze te overreden zich zoo spoedig mogelijk met hem te verloven. Als Rosamunde dan toch oij haar „neen" zou blijven volharden, zou hij zijn tante in kennis stellen van den benarden toestand, waarin hij verkeerde en haar om een geldelijk voorschot verzoe ken. Onder een of ander leugenachtig voorwendsel zou hij wel geld van haar 'we ten los te krijgen. Ook kon het zijn, dat Albert spoedig zou sterven. Maar hierop rekende hij 't allerminst, daar 't hem niet ontging, dat •Je jongen, in stede van zwak ker te worden meer en meer aansterkte. Een half uur voor Roderik's komst zat gravin Louise, ondersteund der kussens, in een gemakkelijken leuningstoel te luis-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7