OOK ZATERDAGS NAAR WAALS!! KERKNIEUWS. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 1 Jan. 1929, medegedeeld door hel Kon. Ned. Metoor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: te lvarlstadt. Laagste barometerst.: 741.8 te Isafjord. Verwachting tot don avond van 5 Jan.: Meest matige Noordoostelijke wind. Licht tot zwaar bevolkt. Weinig of geen neerslag. Lichte tot matige vorst des nachts, overdag temperatuur om het vries punt tot lichte vorst. LUCHTTEMPERATUUR 0.6 gr. C. 0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagavond 4.27 uur tot Zaterdag morgen 7.16 uur. den, door de hoeveelheid bacillen, die de post meebrengt. Hij vertelde verder van de walvisch- vangt en van de zomerjacht op robben en zeehonden. Tenslotte liet hij nog plaatjes zien van het gevaarlijke pakijs, waarin vorig jaar 62 scheepjes stuk waren gedrukt, van de jacht op de ijsberen en eindigde vóór de pauze met een kaartje, dat de juiste route aangaf, die hij met Sora had geloopen naar de plek waar Nobile en zijn manschappen waren terecht gekomen. Een enthousiast applaus beloonde dit ge- deolte van zijn interessante lezing. Na do pauze vertelde Sjef van zijn red dingstocht met Sora, van de tallooze ont beringen en moeilijkheden, die zij drie we ken lang moesten doorstaan, van de geva ren die zij daarbij ontmoetten, welke groo- tendeels reeds uit de talrijke berichten overbekend zijn. Zoo vertolde hij o.a. dat bij de eerste geruchten, een leger buitenlandscho jour nalisten naar Spitsbergen was gekomen, die danig voor den mal werden gehouden. Er arriveerde toen juist een schip, welks kapitein door de reporters mot vragen werd bestormd. De kapitein vertelde hen met het meest onschuldige gezicht dat de groente op Spitsbergen er zoo goed voor stond en dat het voor Spitsbergen een prachtig aardappeljaar zou worden, welke „berichten" dan in Amerikaansche bladen Vooral werden gepubliceerd. Op 26 Mei kreeg Sjef opdracht van den gouverneur van Spitsbergen om met den Deen Vanning Nobile te gaan zoeken. Na alles in orde te hebben gemaakt kreeg hij 14 Juni order naar Kingsbay te gaan, waar hij opdracht kreeg van kapitein Romagna om te probeeren de Malragrengroep te ont moeten en dan verder naar Nobile te trek ken. Allerlei dolle plannen werden er geop perd, vertelde Sjef. Zoo wilde er een twee vliegmachines verbiuden met een 300 M. lang touw, in het midden waarvan een mand hing. Die moesten elkaar dan boven het kamp van Nobile op 100 M. naderen, zoo laag mogelijk dalen en dan blijven cir kelen, zoodat de mand op hot ijs stond. Dan kon Nobile instappen en.... vertrekken. 16 Juni kwam Sjef met Vanning bij de Braganzg, om vandaar de expeditie te be ginnen. Er wilden eenige Italianen mee en tenslotte werd besloten, dat alleen Sora nog mee zou gaan. Uitgebreid vertelde hij den geheelen tocht, dat zij Vanning met twee weken voedsel wegens een oogziekte moesten ach terlaten, de tocht door het p.akijs, over het kanaal dat hen tegenhield, het gebrek aan voodsel, den honger, het eten van hondeu en van bedorven eieren. Zij liepen tenslotte hun schoenen stuk en leden het ergste door gebrek aan zout en toen zij tenslotte in „de witte hel" kwa men was er van Nobile c.s. geen spoor meer te ontdekken, zij waren afgedreven. Sjef en Sora gingen terug naar het Fryn-eiland, waar weer een hond werd geslacht en waar zij dachten te zullen omkomen. Toen de Krassin in de buurt kwam, dach ten zij te zullen worden gered, maar men zag hen niet en zoo hovig kwelde het ge mis van zout, dat Sjef moedeloos zei, toen de Krassin uit het oog verdwenen was: „Nu hebben we nog geen zout". Tenslotte werden zij, zij het nogal ge vaarvol, cloor een Noorschen en Finschen vlieger gered en „en negligé" aan boord der „Quest" gebracht. Tenslotte liet Sjef nog eenige plaatjes van deze expeditie zien, waarop een enthou siast. applaus volgde. Na een hartelijk dankwoord van Mr. v. d. Flier, werd do vergadering, die onder de pauze werd opgeluisterd met muziek van „Orpheus" gesloten. Het jubileum van H. M. de Koningin- Moeder. Zooals reeds gemeld, zal a.s. Donderdag inde Hooglandsche Kerk de radio-ontvangst plaats jjf.n van de muziek-uitvoering, die dezojj ^trp' ivorclt gegeven in de Groo- te Kerk 'e3 Gravenhage, ter herdenking van het *.]jj'j./rig verblijf van H. M. de Ko- ningin-M-.jri!er in Nederland. Daarbij zal de burgemoester Mr. A. van de Sande Bakhuyzen een inleidend woord spreken. Een slotwoord zal worden uitge sproken door den oud-burgemeester jhr. mr dr. N. O. de Gijselaar. En hierna een kort dankgebed door ds. dr. J. Riemens, die aanvankelijk het slotwoord zou sprc- selaar heeft aangezocht. Wij verwijzen verder naar do adverten tie in dit nummer. Uit het feil, dat de plechtigheid plaats heeft in oen Protostantsche kerk en een dominé een dankgebed zal uitsproken, moet niet worden besloten, dat de samen komst een Protestantsch-Kerkelijk karak ter zal dragen. De bedoeling en de wensch van den bur gemeester. die het eerste initiatief heeft genomen, is, dat de bijeenkomst door perso nen van alle gezindten zal worden bijge woond. Op Katholieke wijze zullen wij het jubi leum vieren op Zondag 18 Januari. Wij lozen in „Sint Bavo": „Nu H. M. Koningin-Moeder op 10 Ja nuari a.s. den dag herdenkt, dat zij vóór 50 jaren hare blijde intrede deed in ons Va derland, bepalen Wij dat op Zondag 13 Ja nuari a.s. in alle Kerken en Kapellen van Ons Bisdom na de Hoogmis of Gezongen H. Mis zal worden gezongen het „Te Deum" en do daarbij passende Oratio „Pateant Aures". JOANNES, Bisschop van Haarlem. Haarlem, don 29 December 1928". De „Nieuw?. Leidsche Courant". Het plaatselijk antirev. dagblad is met ingang van 1 Jan. overgegaan aan het te Rotterdam verschijnende antirev. dagblad „De Rotterdammer". Evenals de „Nieuwe Haag3c5ie Courant e.a is nu ook clc „Nieuwe Leidsche Cou rant" een z.g. kopnlai van genoemd hoofd orgaan der antirev. partij „De Nieuwe Leidsche Courant" is daar door in grooter formaat verschenen. Waar wij in het verleden steeds met gróote sympathie hebben kennis genomen van de wijze, waarop het Leidsche antirev. dagblad de lezers inlichtte en voorlichtte, waar wij steeds vriendschappelijk hebben saamgewerkt daar trof ons aanvankelijk het bericht, dat „De Nieuwe Leidsche Cou rant" haar zelfstandig bestaan zou opge ven zeer onaangenaam. Maar moge de genomen wending in de exploitatie den lezerskring van de „Nieuwe Leidsche Courant" ten voordeele strekken dat wenschen wij, collegialiter! Het Geologisch-Mineralogisch Museum. Aan het verslag van het geologisch-mi- neralogisch museum der rijksuniversiteit alhier over 192S is het volgende ontleend: Door aankoop werden verkregen: twee fossielen van de l'irma Krantz te Bonn een collectie geslepen synthetische edel- steenen van H. Wild te Idar. Door schenking verkreeg het museum èen collectie edelsteenen en fossielen van dr. Neumann te Padang; een collectie synthetische edelgesteenten van I. G. Far- benindustriegesellschaft te Bitherfeld (Did); een collectie bestaande uit 15 soor ten fossiele schelpen van het Musée- d'Histoirc Nationale te Parijs (prof. La- croix)een collectie recente koralen van dr. Umbgreve te Bandoeng; 20 millilonie- ten van de Gemeenschappelijke Mijnbouw maatschappij „Biliton" te Tandjong-Pan- dangesteenten met Cycloclypeus-Litho- thammium-knollen, 2 stukken zandsteen en 1 traverlyn van dr. Coert, Popoh (Ke- diri). Siederstraes van Curasao van den heer G. L Hofsteenge te Leiden. Vijf vulcanische gesteenten Coroba. Argenti nië) van dr. Bodenbender. Door ruil werden verkregen: Fossielen uit het krijt en de Jura van Duitschland van den heer Keppler te Ludwigshafen te gen fossielen .van Maastricht. De directeur van het museum eindigt het_ verslag met de opmerking, dat de uit breiding der verzamelingen met nieuw ge vonden mineralen zeer gewenscht is, om dat de hulp van het museum dikwijls wordt ingeroepen door de afdeeling na tuurkunde. i NU EZUN UtIN m h UtühtLINü. Veertigjarig jubilea. Woensdag herdachten de heeren M. Hoogeveer. en J. Zwaan, scheepmakers bij de N.V. Scheepsbouw- en reparatiewerf „De Hoop", v.li. Gebrs. Boot, hun veertig jarig jubileum als zoodanig. Door het personeel werden beide jubi larissen op hartelijke wijze gehuldigd en toegesproken door dr. C. Roos. Als stoffe lijk aandenken werden den heer Zwaan een leunstoel en een lamp aangeboden en den heer Hoogeveen zes stoelen. Beide jubilarissen dankten hun kamera den op hartelijke wijze voor de bewijzen van belangstelling en sympathie. Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag te 5 uur opent de heer W. van Ingcn Schenau, in de stad reeds bekend als begrafenis-ondernemer, een atelier voor het omlijsten van schilderijen, etsen, platen en foto's op de Iiooge- woerd 89. Het voorheen gesloten huis is op een voudige wijze in een atelier met etalage omgetooverd. Etalage zoowel als de lijs ten, welke er ter bewondering liggen, zijn eigen fabrikaat van den heer v. Ingen Schenau. Ook in de vestibule trekken kleurige platen in keurige lijstjes de aan dacht van den binnentredende. Het is frappant, hoe en zorgvuldig gekozen en met smaak en kundigheid aangebrachte omlijsting zelfs de meest eenvoudige pren ten en platen het aanzien van kostbare schilderijen kan geven. Dat de heer v. Ingen Schenau in dit opzicht geslaagd is bewijzen de verschillende in hot atelier tentoongestelde etsen en platen. EveneenB bewijzen zij, dat een smaakvol lijstje nog niet een duur lijstje behoeft te beteeke- nen. Veel succes zij den heer v. Ingen Schenau toegewenscht. Buitengewoon Lage Rijzen WINTER-AilTiKELEK witte wollen dekens fi. 4.451 fknta^ie wollen dekens 5.90 gewatteerde dekens gebreide dames hand-fl n a schoenen. .n. 41. gebreide heeren hand schoenen gem0lt0nneer0e tricot onderrokkeu zware manstruien geb re, de jongewspakts me' muts f schitterende m0ufl0n mantelkragen 5 DAMES JUMPERS en PULL- OVERS gem0lt0nneèrde i oc hansoppen 1.^3 gekleurde gebreide t on dames onderjurken ■0.691 0.48 2.90 1.98 2.35 0.95 lwar* effen witte M0LJ0NDEKENS ^TOCHTDEKENS in moderne 1 desÉns ^ev^erde v0etzakken SeMponvacht koperen warmwat ST0ÖVEN m. moquette bi koperen bedkruiken t0chtvilt per stuk HAASëLEb'iSViERSTftA&r «33--63S De heer M. O verdijk hoopt a.s. Maandag 25 jaar in dienst te zijn bij de firma Gebrs. Boot scheepswerf „De Hoop" alhier. Door aftreding van den heer H. \V. Spendel tengevolge van ziekte ïo het se cretariaat van den Lr -Jschcn Kunstkring „Voor Allen" thans gevcstgid bij den heer J. Hartkamp, Kanaalstraat 18. Bij de Arbeidsbeurs stonden op 3 Jlanu* ari 1S29 ingeschreven 939 werkzoekenden Op derzelfden datum van het jaar 1918 bedroeg het aantal ingeschrevenen 1102. Door do politie alhier, is aangehouden de 54-jarige zwerver F. T., gedomicilieerd te Vught, die in het Alg. Politieblad stond gesignaleerd voor een boete van 5 subs. 8 dagen en 25 boete subs. 25 dagen. De Minister van Financiën maakt be kond, dat ten behoeve van 's Rijks schat kist is ontvangen bij den ontvanger dir directe belastingen lslc kantoor alhier, 11.38 onder letters N.N., wegens te wei nig betaalde inkomstenbelasting en be dragen ran f 13.50, 12, 12, 12, 9.24, 7.70, 6, f 6, 6, 6, 6, 6, G, 4.59, f 3.10, f 2.01 en 1.50 wegens te weinig betaalde wegenbelasting. REORGANISATIE SEMINARIE- OPLEIDING 01SD0M HAARLEM. Stichting van esn philosophicum. Een jaar langer studie. Naar de „Msbd." verneemt, wordt ern stig over wegen, tusschen de onder wijs-in richtingen Hagcveld en Warmond voor de opleiding van de toekomstige priesters in het bisdom Haarlem, een derde semi narie, een philosophicum, te stichten. Na hun studies te Hagevold volbracht te heb ben, zouden de studenten daar, alvorens te Warmond theologie te gaan studeeren, twee jaar philosophielessen volgen Hot eene jaar philosophie, dat tegenwoordig te Warmond wordt gegeven, zou aldaar komen te vervallen. De eventueels stichting van het derde seminarie houdt verband met een veran dering in het studieprogram van Hagc veld. Dit zal meer in overeenstemming go- bracht worden met de programma's van onze gymnasia en wel zoodanig, dat stu denten van Hageveld in staat zullen zijn, aan het einde van hun studies staatsexa men te doen. Dit staatsexamen zal te zij ner tijd toelating tot de universiteiten kunnen geven. Het Haagsch Persbureau weet al mede te deelen, dat er kans bestaat, dat het philosophicum in de omgeving van Was senaar zal komen, en dat in 1931 de plan nen tot uitvoering komen. De roodvonk-epidemie te Maastricht. Sedert 30 December zijn geen roodvonk patiënten meer in het hospitaal te Maas tricht opgenomen. Momenteel worden er nog 44 verpleegd. De dies van de Societas Studiosorum Reformatorüm zal dit jaar te Leiden wor den gehouden in het groot auditorum der Leidsche Universiteit op Woensdag 13 Februari. Als spreker zal optreden de oud-minister Colijn of bij diens verhinde ring een der met dc S. S. R. bevriende professoren van de universiteit te Utrecht. DE STORMVLOED BEREIKT KOREA. Eenige havens geteisterd. 41 slachtoffers. TOKIO 4 Januari. (V.D.) De stormvloed in de Japanscho Zee heeft thans de kust van Korea bereikt. Do havens van Cendsan, Tsjemulpo en Fousan hebben van den vloed te lijden. Een aantal huizen is wegge spoeld. De verbinding tusschen Japan en Korea is verbroken. Volgens officieele berichten zijn aan de kust van Korea 41 personen omgekomen. De stormvloed duurt voort. De aanslag op den koning te Milaan. Fascisten in het complotï BERLIJN 4 Jan. (V. D.) De „B. Z. am Mittag" meldt uit Genève: Volgens de te Lugano verschijnende „Cor- riere del Ticino" is de uit Milaan ge vluchte secretaris-generaal van de fascis tische partij Giampauli die thans door een nieuwen secretaris-generaal, Starace ge- heeten, is vervangen, betrokken bij den aanslag, die het vorige jaar bij de opening van de tentoonstelling te Milaan op den koning is gepleegd.^ Er zou een aantal zeer bezwarende aanwijzingen tegen Ciam- pauli en een aantal andere fascistische beambten zijn ontdekt, op grond waarvan Mussolini een streng onderzoek heeft ge last. Het opruimingswerk in do fascisti sche organisaties te Milaan, dat de nieuwe secretaris-generaal ter hand heeft geno men, zou reeds tot botsingen hebben ge leid to Legano en Busto. De toestand van den Engelschen koning. LONDEN 1 Jan. (V. D.) De geneeshee- ren die den koning behandelen hebben gisterenavond een uitvoerig rapport om trent den toostand van den Koning ver strekt, dat bestemd is voor de medische vakkringen. Volgons dit rapport doet de uitputting van den patiënt zich evenzeer gelden op den geest als op het lichaam, doch de wil te leven is aanwezig. Tenge volge van de uitputting is het een ziekte proces van langen duur. Desniettemin kan een langzame verbetering worden gecon stateerd, welke voldoende is om de hoop te rechtvaardigen, dat de koning in het leven zal blijven. In medische vakkringen wordt betoogd, dat de sterke wil te leven, zooals deze bij den koning aanwezig is, in dergelijke ern stige ziektegevallen alleen beslissend is. LONDEN, 4 Januari (V. D.) Volgens het laatste bulletin van hedenmorgen heeft de koning een rustigen nacht doorgebracht. De plaatselijke toestand toont een lichte verbetering terwijl de algemeene toestand stationniar blijft De ontwapeningskwestie. MOSKOU, 4 Januari (V. D.). Litwi- nof ontving van jhr. Loudon, den presi dent van de voorbereidende ontwape ningscommissie van den Volkenbond een schrijven, waarin wordt medegedeeld, dat de commissie zal worden bijeengeroepen op 15 April 1929. De clandestiene emigratie. ROME. 4 Januari (V. D.). Do ïta- liaansche politie heeft een over geheel Italië en Frankrijk verspreide organisatie ontdekt, welke ton dool had paspoorten te vervalschen en emigranten naar Ame rika te smokkelen. Na arrestatie is ko men vast te staan dat do smokkelaars groote sommen ontvingen voor valschc paspoorten en dat vele tientallen ïtaliaan- sche boeren naar Amerika zijn gesmok keld. Brand. WERNIGERODE, 4 Jan. (V. D.) Heden morgen is een groote brand uitgebroken in de groote lioutbewerkingsfabriek der firma Müller te Wernigerode. Binnen en kele uren was dc geheele fabriek in de asch gelegd. De schade is aanzienlijk. Militair vliegtuig neergestort. PARIJS, 4 Januari. V. D.). Naar uit Rabat in Marokko gemeld wordt, is bij een verkenningsvlucht een Fransch mili tair vliegtuig neergestort. Dc beide inzit tenden, een officier en een sergeant, wer den op slag gedood. Een duurrecord-vlucht. NEW-YORK, 4 Januari. (V. D.). Uit Los Angeles wordt gemeld, dat het vlieg tuig „Question Mark" dat Dinsdagmor gen in Californië is opgestegen voor een duurrecordvlucht, zich nog steeds in de lucht bevindt. De verzorging met benzine en levensmiddelen door een hulpvliegtuig functionneert nog altijd goed. Het onderzoek naar de ramp van de „Italia". OSLO 4 Januari. (V. D.). De be kende Noovsche Spitsbergenreiziger Adolf Hoel, die deelgenomen heeft aan dc hulp expeditie van de „Krassin" is tegelijk met den bekenden Zweedschen vlieger kapitein Lundborg door de Italiaansche regeering tdtgenoodigd om zich naar Ro me te begeven, teneinde getuigenis af te leggen van de commissie, belast met hot onderzoek naar de ramp van de „Italia". Beiden zijn reeds heden naar Rome vertrokken. Diphteritis te Potsdam. BERLIJN 4 Januari (V.D.) Naar de Markische Landesdienst uit Postdam meldt, heeft de diphterie zich in de stad op ver ontrustende wijze uitgebreid. Een aantal personen is reeds overleden. Do gemeente lijke gezondheidsdienst ziet het grootste gevaar in de gevallen, die niet worden aan gegeven en slechts met huismiddelen wor den bestreden, waardoor zij een voortdu rend gevaar voor uitbreiding vormen. Leningrad in het ijs. MOSKOU, 4 Januari. (V. D.). De scheepvaart in de haven van Leningrad is wegens het ijs gestaakt. Zes stoomsche pen zijn van Leningrad naar de Zwarte Zee overgebracht en varen thans op do Middellandsche zeehavens. De diensten van Leningrad naar Hamburg en Londen worden vL Riga geleid. ^"TTwcïTfg^nëëüwval. WEIMAR 4 Januari (V.D.) Tengevolge van den hevigen sneeuwval gedurende de laatste dagen is de post gedwongen de diensten tusschen Erfurt, Arnstadt en Gotho geheel of gedeeltelijk tc staken. In de om geving van Grciz wordt hot verkeer ern stig door de tmeouw belemmerd. Op ver schillende plaatsen bleven hedenmorgen postauto's en vrachtwagens in de sneeuw steken en moesten worden losgewerkt. In de omgeving van Gotlia en in de stad zeil is het verkeer geheel ontwricht. Snoouw- ploegen zijn uitgegaan om de sneeuw van de spoorwegen te verwijderen. Op de wo gen naar het Thüringerwoud zijn veel auto's in de sneeuw blijven steken. Hedenmorgen is het weer begonnen tc sneeuwen. Er waait oen hevige Noordoostelijke wind. BRESLAU, 1 Januari (V. D.). In ge heel Sdezië nceft hot Donderdag hevig gesneeuwd. Tengevolge van den hevigen Noord-Oostelijken wind is de' sneeuw op vele plaatsen zeer hoog opgehoopt en heeft zij stremmingen van hot spoorweg verkeer veroorzaakt. Hevige koude. PARIJS 4 Januari. (V.D.) Do middag bladen melden uit Madrid, dat in verschil lende provinciën, vooral in Valencia en Catalonië, hevige koude heorscht. In Leri- da is het'Estagento-mcer geheel dicht ge vroren. In Valencia bleven de treinen in dc sneeuw steken. In Soria werd een post auto in de Douclapas ingesloten. De pas sagiers konden slechts met groote moeite te voet het nabij gelegen dorp bereiken. Met verscheidene plaatsen zijn alle verbin dingen verbroken. KOPENHAGEN, 4 Jan. V. D.). De strenge koude, dio gedurende dc laatste dagen in Denemarken heerschte, heeft reeds belemmering van de scheepvaart tengevolge gehad. In do Sl.ive-fjord heeft zich veel ijs gevormd, terwijl bovendien dc waterstand tct een halve meter bonedon normaal is gedaald. Een Duitsch motor schip aan den grond geraakt. Kleinere vaartuigen kunnen zich geen weg meer door het ijs banen. Ook in do Kisse-fjord vormt zich veel ijs. Hoog water van den Tiber. ROME, 4 Jan. (V.D.). De waterstand van den Tiber is zeer hoog gestagen en dreigt te Rome op enkele plaatsen tc oversfroomen. Op eenige mijlen afstand van Rome heeft het water het groote landgoed „La Magliana" overstroomd. Twintig personen moesten door de militie LEIDEN, 4 Jan. Vee. Aangevoerd: 563 runderen, 81 kalveren 1550 schapen. Prij zen: 21 stieren f 191410, 115 kalf- en melkkoeien f 240—400, 183 varekoeien f 170280, 227 vette ossen f 275430, per Kg. 60105 ct.; 15 vette kalveren f65 140, p. Kg. 120—135 ct.; 60 nuchtere kal veren f.9—rl8; 590 vette schapen f2644; 900 weideschapen f2230; 454 magere var kens f 17—58; 50 Londensche p. Kg. 54 57 ct.; 110 zouters p. Kg. 60—63 ct.; 420 biggen f 714, 3 paarden, 3 veulens, 2 bokken of geiten f 612. Kaas. Aangevoerd 68 partijen. Prij zen le soort Goudsche kaas p. 50 Kg. f 54 —57, 2e soort f 5053, lo soort Leidsche kaas f 545G.50, 2e soort f 4853. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 46 partijen, 1704 stuks, 14516 K.G. LtcUWARDEN, 4 Jan. Kaas. Sleutel- kaas 5459, Nagelkaas 2527, Goudsche kaas 4885, Edammer kaas 4384. Aan voer 33.901 K.G. Boter. Mijnboter 2.19 2.15 2.05, vei- lingsprijs 2.13 1.99. Aanvoer 8 derden, 28 zesden, 0 twaalfden, commissieprijs 2.27, bondsnotecring 2.25. VOORSCHOTEN, 3 Jan. Veiling V. P. V. Kippeneieren ƒ8—9.10 per 101 stuks. Kippen 1.20—1.30, Duiven 0.25, huiden f 0.60 oer stuk. DELFT, 3 Jan. Boter. Aanvoer 1/8 en 2/16, wegende samen 40 kilo. Pr. 2.50—2.55 por kilo. 3 Jan. Koeien. Vette koeien le kw. 180'100, Kalf koeien 200400, Vaair- koeien 150275, Hagcrc Varkens ƒ46 56, Biggen 818, Nuchtere kalveren 8 22. Rundvleesch 1.05—0.900.70. Aan voer 150 Runderen, 79 magere kalveren, 12 Schapen of Lammeren, 423 Varkens, 279 1,1 geit of bok. WISSELNÜTEER1NGETN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.25 Londen 12.07Jl/i g New-York 2.4815:1(J Parijs 9.731/0 Brussel 34.62 Zwitserland 47.96 Milaan 13 04 Madrid 40 621/o Oslo 66 40 Kopenhagen 66.45 Stockholm 66.621/o Weenen 35.07 WÓ Praag 7.381/J Prol. 41/4-41/2 °/o BEURSOVERZICHT. De beurs toonde heden een flinke be drijvigheid, doch de tendenz was onregel matig. Op do Mijnafd. vonden in Alg. Exploraties groote omzetten plaats, waar bij een aanzienlijke koerswinst geboekt werd. Binnenl. Industrieelen gedroegen zich onsystornatisch. Margarine Unies hooger, evenals Calvé Delft. Van Berkels vast gestemd. Phetijn lagen vast gedrukt in de markt, terwijl Kunstzijde to lijden had van aanbod. Op de Olieafd. werden Koninkl. hooger ingezet, waarna een klei ne reactie intrad. Perlakken waren zeer willig en kwamen boven 200 pet. Rubbers gedrukt, doch Tabakken bleven op peil. Suikers toonden con neiging tot oploopen. Voor diverse Schccpv. aandeelen ontstond eenige vraag. Amerikanen stil. 1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3