BUITENLAND. BINNENLAND. Leger en Vloot SPORT. LUCHTVAART. Uit de Omgeving 20ste Jaargang DONDERDAG 27 DECEMBER 1923 fl No 6063 De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 cent per week. f2.50 per kwartaal Bij onze Agenten 20 cent per weekf 2.60 per kwartaal Franco per postf2.95 per kwartaal Het Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's ver krijgbaar tegen betaling van 50 ct. per kwartaal, bij voor uitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 9 ct. Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. I Bureaux; PAPENGRACHT 32 LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 POSTBUS No. 11 Dit nummer bestaat uit twee bladen. DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone advertentiën 30 cent per regel Voor Ingezonden Mededeelingen wordt bet dubbele van het tarief berokend. Kleine advertentiën, van ton hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en ver huur, koop en verkoop f 0.50. V Socialisme en Godsdienst. Op lsten Kerstdag heeft de leider der S. D. A. P., de heer Albarda, in een „Kerst rede" te Amsterdam weer 'ns getracht aan te toonen, dat Socialisme en Godsdienst heel goed kunnen samengaan. 't Ligt er maar aan, wat men onder Gods dienst verstaat! Voor ons, Katholieken, moet het zonne klaar zijn, dat een Katholiek onmogelijk lid van de S. D.A. P. kan zijn En in beginselen en in practijk staat de S. D. A. P. tegenover het Katho licisme wat, natuurlijk, niet wil zeggen, dat wij het met Mie beginselen en Mie prac- tijken der socialisten oneens zouden zijn! Nu kome men niet aan, zooals de heer Albarda, met een verwijzing naar de reli gieus-socialisten Wij weten toch wel, dat de wil, om een religie te bezitten, bij bedoelde socialisten nobel en sympathiek kan zijn, maar dat zij toch feitelijk blijven zweven in 'n vaagheid van voelen, die wij niet als religie kunnen erkennen. Religie beteekent Godsdienst het die nen van God op een wijze, zooals Hij dat wil en in wetten heeft vastgesteld. Die religie erkent het Socialisme niet voor het openbare leven. Dat staat vast. Het zegt, den Godsdienst vrij te laten als privaat-zaak. Als 't zoo is, dan kunnen wij ons daarmede niet tevreden stellen. God is óók de Heer over het openbaar leven; Hem komt toe de macht over héél het leven. Maar feitelijk rukt het Socialisme ook aan de vrijheid van den Godsdienst in het private leven. Voor laster en bespotting van wat den Katholiek in zijn diepste godsdien stige overtuiging heilig, in zijn innerlijk ziele-leven dierbaar is, staan de kolommen van „Het Volk" dagelijks wijd open. Wij wijzen op dit alles nog 'ns met enkele woorden, opdat toch geen Katholiek zich late lokken door het zoet gefluit. Niets te gek. Inderdaad kan van een partij als de Staatkundig Geref. Partij worden gezegd, dat haar in haar ijver, om de Protestanten af te houden van de samenwerking met de Katholieken, om Protestanten afkeerig te maken van de coalitie, nietstegekis. Zoo is er b ij-v oorbeeld Zaterdag in Leiden een vergadering gehouden van ge noemde partij, waarop o.a. het woord voer de een zekere heer E. Kuyk uit Amster dam. En deze zeide volgens een verslag, dat wij van deze vergadering lazen o.m.: „Men zegt tegenwoordig wel: de strijd gaat niet zoozeer tegen het bijge loof dan wel tegen het ongeloof. Doch sedert Trente staat Rome als kerk prin cipieel aan de zijde van ongeloof en re volutie". Als men zulk 'n beweren leest dan vraagt men zich toch werkelijk af, of het anti-pa- pisme niet veel verder gaat bij velen dan dat het alléén maar het verstand bene velt VAN HET VATICAAN. KERST- EN NIEUWJAARSWENSCHEN VOOR DEN PAUS. Kerstrede van den H. Vader. Italië en de Romeinsche kwestie niet aangeroerd. Men seint uit Rome aan de „Msbd.": Dinsdagmorgen ontving Z. H. de Paus in de Consistoriezaal in totaal 25 kardi nalen, waaronder ook kardinaal van Ros- sum en voorts vele bisschoppen, waar onder ook Oostersche, en prelaten waar onder mgr. Olav Smit en mgr. B. Eras, alsmede Zijn wereldlijken hofstaat, die den H. Vader hun Kerst- en Nieuwjaars- wensclien kwamen aanbieden. De kardinaal-deken Vannutelli las de huldigingsrede voor, waarin hij bij het begin van het gouden jubeljaar des Pau sen een terugblik wierp op het leven van onzen H. Vader, Paus Pius XI, en vooral diens arbeid sinds zijn troonbestijging her dacht. De Paus antwoordde in een lange rede, waarin hij do Goddelijke Voorzienigheid voor alle genaden dankte en met grooten deemoed op de onvolkomenheid van zijn persoon wees. Bij den zwaren last van zijn verant woordelijkheid zoo betoogde de Paus, had hij 11 et gebed der heele Katholieke chris tenheid noodig. Daarop sprak de H. Vader zijn droef heid uit over de steeds nog voortdurende Katholiekenvervolging in Mexico, welks martelaren hij roemde. Hij herdacht ook den moeilijken toe stand der Kerk in Rusland. Met woorden van sympathie sprak de Paus ook van den Engelschcn koning, in wiens wereldrijk het Katholicisme zich in een groote bescherming en grooten bloei mag verheugen. Ten slotte sprak Zijne Heiligheid over de gelukkige afwending van het oorlogs gevaar tppschen Bolivia en Paraguay. Veel aandacht trok het feit, dat de Paus met geen woord over Italië heeft gesproken, noch de Romeinsche kwestie heeft aangeroerd. In Vaticaansche kringen wordt toege geven, dat de onderhandelingen om tot een oplossing der Romeinsche kwestie te geraken voortduren; ontkend wordt ech ter, dat deze onderhandelingen beslis sende vorderingen gemaakt hebben. Op teekenen na klaar? Van toonaangevende fascistische zijde worden niet slechts de geruchten over onderhandelingen tusschen vertrouwens lieden van Mussolini en het Vaticaan tot definitieve bijlegging der Romeinsche kwestie bevestigd, doch zelfs wordt hier aan toegevoegd, dat in principe dienaan gaande reeds overeenstemming is verkre gen. De overeenkomst, waarbij de souve- reiniteit van den paus over een klein tot het Vaticaan behoorend gebied zou wor den erkend, zou tot op de onderteekening na reeds geheel tot stand zijn gekomen. Het verdrag moet door een vooraanstaand Italiaansch rechtsgeleerde zijn ontworpen. RUSLAND. „Misdrijven tegen de revolutie". Hoe de Sovjets in de Oekraine huishouden. In den Noordelijken Kaukasus zijn in de tien jaren, dat de sovjets er heerschen, meer dan 10.000 gezinnen van bergbewo ners gearresteerd wegens „misdrijven te gen de revolutie". De gearresteerden, wier bezittingen werden verbeurd verklaard, werden gede porteerd naar de verst afgelegen en meest onherbergzame oorden van sovjet- Rusland, naar de streek van Archangelsk, de provincie Wologda, het oevergebied van de Amoer, enz. Meer dan tweeauizend grijsaards, die uit de meest geziene inwoners van het land als gijzelaars gevangen waren ge nomen, zijn eveneens naar deze gebieden verbannen. Honderd vijf en zestig dezer eerbied waardige ouden leiden thans reeds negen jaar lang in het klooster te Solovi een kwijnend bestaan. Géén amnestiemaatre gel was ooit op hen van toepassing. Totski komt uit Siberië. Voor zijn gezondheid naar Z u i d-R u s 1 a n d. Op bevel van Stalin wordt Trotski naar een herstellingsoord in Zuid-Rusland ge zonden. In Russische officieele kringen be schouwt men dit als een poging tot toe nadering van Stalin tegenover Trotski. AFGHANISTAN. De toestand in Afghanistan. Aman Oellah voolt zich sterk. Uit Kaboel wordt gemeld, dat Aman Oellah Zondag vertegenwoordigers heeft ontvangen van de stammen, die hem trouw zijn gebleven. Hij gaf hun een uit eenzetting van zijn program voor de bin- nenlandsche politiek in de toekomst. De koning verklaarde, dat hij zijn hervor mingswerk zal voortzetten en dat hij sterk genoeg is om den opstand te on derdrukken. Binnenkort zullen zijn troe pen een krachtigen aanval ondernemen en hij hoopt dat deze aanval succes zal Kaboel weer een groot aantal personen, hebben. Maandag werd in de omgeving van volgens officieuze berichten meer dan tweehonderd, gearresteerd. Deze perso nen worden er van beschuldigd, met de opstandelingen in verbinding te hebben gestaan. Volgens te Moskou van het Russische gezantschap in Afghanistan ontvangen be richten heerscht te Kaboel zelf thans rust. Naar evenwel uit Pesjawar -wordt ge meld, hebben Britsche militaire vliegtui gen opnieuw een groep buitenlandsche vrouwen en kinderen uit Kaboel hierheen gebracht. Deze groep omvatte de leden van niet minder dan twintig gezinnen, o.a. de nichten van den Franschen gezant Feit en familiebetrekkingen van Fransche en Duitscho leeraren en ingenieurs. ZUID-AMERIKA. Politieke vechtpartij in Argentinië. Vijf personen gedood, verscheidene gewond. Uit San Juan (Argentinië) wordt ge meld: De scheuring in de radicale partij, die zich voltrokken heeft tusschen de aanhangers van president Irigoyen en de z.g. „conservatieven", heeft Zondagavond tot botsingen geleid, waarbij vijf perso nen door schoten zijn gedood en verschei dene gewond. Do cavalerie, die werd op gecommandeerd, bezette, het spoorwegsta tion, dat het voornaamste tooneel der on geregeldheden was, en herstelde weldra de orde. Kerstnachtstemming. Men schrijft ons Zoo ergens de omstandigheden eigen aardig medewerken om de tocht naar de nachtmis in de juiste stemming te doen geschieden, dan is het wel in het Rijks opvoedingsgesticht te Balkbrug (Averest). De gestichtskerk staat een paar honderd meter van de inrichting verwijderd, maarde electrische verlichting reikt niet zoo ver. Deze houdt op bij het R. O. G., verderop pleegt duisternis te heer schen. Ter gelegenheid der nachtmis nu wordt hierin voorzien door d,(fdwarslaan naar de kerk te verlichten njgf aan de boomen opgehangen kaarslaixffarns, zoodat do jongens, zoodra zij buiten het hek komen, in de verte de lichten door de boomen zien pinkelen. En daarachter glanzen dan juist zooals in de kerstverhaaltjes de boogramen der kerk, waar de oliever lichting nog hoogtij viert. De R. O. G.-nachtmis begint te 5 uur en is bepaald stichtend, mede door het groot aantal verpleegden, dat tot do H. Tafel nadert. Onder de eerste mis zongen de jongens gezamenlijk de Gregoriaansche gezangen, hun door den rector den Weleerw. heer J. v. d. Berg, ingestudeerd, 't Klonk keu- ig. Onder de andere missen werden kerst liederen ten gehoore gebracht. Naast het met witte bloemen getooide altaar prijkte te midden van frisch groen en vele kaarsen een groote groep der Ge boorte in Bethlehems stal. P. Doorn, burgemeester van Zwijndrecht f Op eersten Kerstdag is overleden, 54 jaar oud, de heer P. Doorn, burgemeester der gemeente Zwijndrecht. Te Nijmegen is overleden op 84- jarigen leeftijd een der oudste zouaven de Wijchenaar Piet Rutten. Te Utrecht is overleden do heer J. E. T. Souren, een bekende Katholieke persoonlijkheid in Charitatieve kringen. Nieuwe salarissen bij het leger. Een eenstemmig advies. De „Avondp." meldt, dat de commissie voor georganiseerd overleg bij de land macht dezer dagen gereed gekomen is met haar eenstemmig advies inzake de tech nische herziening van de salarissen. De mi nister van defensie en de voorzitter van de centr. commissie voor georganiseerd overleg hebben zich met de voorstellen vereenigd. De geheele herziening zal, naar het blad verneemt, ongeveer zes ton kosten. Do algemeene schalen voor officieren en onderofficieren zijn vastgesteld als volgt: Officieren: 2e luit. ƒ20002300 (na twee dienstjaren); le luit. 22004000 (na 18 dienstj.), kapitein 35005200 (na 20 dienstj.); majoor ƒ42005900 (na 30 d.); luit.-kolonel ƒ48006400 (na 42 dj.); kolo nel ƒ60007200 (na 34 dj.); generaal ƒ8500; luit.-generaal ƒ9600. Onderofficieren: sergeant 1000—2200 (na 18 dj.); serg. met geschiktheid voor serg.-majoor 1100—2400 (na 20 dj.); serg.- majoor 13002650 (na 22 dj.); adj.-onder- officier 14002950 (na 26 dj.). SCHAKEN. Eendaagsche wedstrijd op 2den Kerstdag. Deze wedstrijd, die in de bovenzalen van „de Harmonie" te Leiden gehouden werd, had onder leiding der heeren G. Bosscha en H. I. de Nie een prettig en vlot verloop. Wel waren een paar spelers niet op het be paalde aanvangsuur verschenen, maar het aantal liefhebbers, dat de opengevallen plaatsen wilde innemen, was groot-er dan het aantal plaatsen, dat beschikbaar was. De voorzitter van „Pkilidor", de heer P. J. v. d. Zeeuw, heette de aanwezigen met een kort woord welkom. Daarna nam het spel een aanvang. De talrijke toeschouwers volgden met bijzondere belangstelling het spel aan de verschillende borden, vooral aan dat der hoofdklassespelers. De beide zalen waren dan ook meer dan vol. De uit slag van den wedstrijd volgt hieronder: Hoofdklasse A. le prijs W. Demmendal te Leiderdorp 2 p., na loting met J. J. de Boer te Overschie, eveneens met 2 p., die don 2en prijs verkreeg. Voorts F. L. Wackers te 's-Gravenhage en W. H. Bosscha, elk 1 punt Hoofdklasse B. le prijs Ir. J. M. Verweij de Winter te Zwolle 2,5 p. 2e pr. W. H. v. d. Nat Jr. 2 p. Voorts M. M. Segaar 1,5 p. en P. Mes te Rotterdam 0 p. Hoofdklasse C. le prijs Chr. Vlagsma te Rotterdam 2,5 p.; 2e pr. P. L. Prins te Haarlem 2 p. Voorts H. G. Hofman te Kat wijk 1,5 p. en H. A. v. d. Maas te Rotter dam 0 p. Eerste klasse A. le prijs A. 'J. Schilt te Wassenaar 2,5 p. 2e pr. A. van Kckcm te Rotterdam 1,5 p. Verder C. Misdom te Am sterdam en W. F. Snieder elk 1 p. Eerste klasse B. le prijs F. H. Schuite te 's Gravenhage met 2 p., na loting met T. Te- leng te 's-Gravenhage, eveneens met 2 p., die den 2den prijs kreeg. J. Boot te Leider dorp verkreeg 1,5 p., G. do Bruyn te Bos koop halve p. Eerste klasse C. le prijs P. Faube te 's Gravenhage 2,5 p. 2e pr. P. Zwaan te 's Gravenhage 1,5 na loting met E. W. v. d. Valk te Zoeterwoude, die ook 1,5 p. behaald hod. J. G. Gort te Haarlem kreeg een hal ve punt. Tweede klasse A. le prijs A. v. Klaveren te Leiderdorp met 3 p. 2e pr. G. Snieder te Hilligersberg met 1,5 p. E. W. v. d. Burgh, behaalde 1 p. en A. B. Hipdonk halve p. Tweede klasse B. le prijs H. v. d. Poel te Zoeterwoude 2,5 p. 2de pr. J. Segaar te Oostvoorne 2 p. G. Mulder te Rotterdam behaalde 1,5 p. en C. L. Gordijn te s Gra venhage 0 p. Tweede klasse C. le pr. P. J. v. d. Zeeuw 2,5 p., na loting met A. A. Gordijn te 's Gra venhage, die eveneens 2,5 p. verkreeg. Voorts P. v. d. Hoeven te Zoeterwoude 1 p. en A. G. Wildervanck de Blécourt 0 p. Tweede klasse D. le pr. J. W. Schouten te 's Gravenhage 2 p.; na loting met J. de Boer, eveneens met 2 p., die den 2den pr. kreeg, A. Farpo te 's Gravenhage behaal de 1,5 p. en N. v. d. Poel te Lisse halve p. Tweede klasse E. le pr. J. Sijtzema te Boskoop met 2,5 p. 2e prijs J. Jongeneel te 's Gravenhage 2 p. Voorts verkregen M. Splinter tc Leiderdorp 1,5 p. en H. de Boer te 's Gravenhage 0 p. Tweede klasse F. le pr. G. Pels. 2e pr. W. Gravendaal 2 p. Verder L. Biermasz te Amsterdam en J. Verstraaten te 's Graven hage elk halve p. Derde klasse A. le pr. J. v. d. Geer te Boskoop, 3 p. 2e pr. J. J. Abspoel 2 p., F. Ouwerkcrk te Leiderdorp behaalde 1 p. en W. Jongbloed 0 p. Derde klasse B. le pr. J. Kooy, te Bos koop 3 p. 2e pr. A. Snieder te Rotterdam 2 p. Voorts behaalde H. Trimp te Boskoop 1 p. en M. Immink 0 p. Derde klasse C. le pr. D. P. Raat te Krimpen a. d. IJsel 2,5 p. 2e pr. J. v. Galen, Verder Inhaalden W. Ceolen te 's Graven hage 1,5 vi. en Ph. de Nie te Kerkrade 0 p. Derde klasse D. le pr. A. J. J. Nicaise 2 p. 2e pr. A. Blonk 1,5 p. na loitng met A. v. d. Nout, die ook 1,5 p. behaalde. H. la Rivière te Amsterdam verkreeg 1 punt. Derde klasse E. le pr. P. Herfkens 3 p. 2e pr. J. L. van Tol 1 p. na loting met J. Groeneveld te 's Gravenhage en C. H. v. Helden, die beiden ook 1 punt behaalden. De spelers, waarbij geen plaatsnaam is vermeld, wonen te Leiden. POSTDUIVEN. Jubileum Tentoonstelling L. P. V. „De Bonte Duif". Bovengenoemde Leidsche Postduiven vereniging hield op 22, 23 en 24 Dec. een tentoonstelling. Ingezonden werden 183 vo gels, die Zaterdag door twee keurmeesters, de heeren Saarloos uit Monster en Werther uit Leiden, gekeurd werden. De vogels werden opgesteld in de zaal van den heer Bosch&rt Nieuwe Beesten markt 12, alhier, welke zaal genoemde heer gratis ter beschikking stelde voor dit doel. De kooien werden in huur afgestaan door den heer de Jong, Haarlemmerstraat, al hier. De tentoonstelling werd Zaterdag avond 8 uur geopend door den voorz., den heer D. Roest.'Vele bezoekers hebben de tentoonstelling bezichtigd. Ook zijn Zater dagavond vele vragen omtrent de duiven aan beiden keurmeesters gesteld. De bekroningen werden als volgt toege kend J. J. Laman 6 1ste pr., 2 2de pr., 3 3de pr„ 1 e.v.; J. Truijers 3 1ste pr., 2 2de pr., 1 3de pr., 6 z.e.v.; D. Roest 2 1ste pr., 4 2de pr., 1 3do pr., 2 4de pr., 2 z.e.v.; N. Bink 2 2de pr., 4 3de pr., 1 4de pr., 2 z.e.v., 2 e.v.; Fa- sel 2 1ste pr., 2 2de pr., 1 z.e.v., 1 e.v.; R. v. d. Zeeuw 1 1ste pr., 2 2de pr., 1 z.e.v.; J. Veldhuizen 1 1ste pr., 2 4de pr.; W. K. van Rossen 1 2de pr., 1 3de pr., 2 z.e.v., 1 e.v.; R. de Graaf 1 3de pr., 1 z.e.v., 1 e.v.; M. G. Vinkesteijn 1 3de pr. 1 4de pr.; D van Leeuwen 1 2de pr., 2 3de pr., 5 z.e.v., 2 Het voornaamste nieuws. BUITENLAND. Kerstwenschen voor den Paus. Aman Oellah voelt zich sterk in Afgha nistan. In de nabijheid van Kalgeen (China) is een kruitmagazijn ontploft. 27 soldaten gedood. (Buitenl. Berichten, 2e blad). BINNENLAND. De Kamerverkiezingen. De candidaat- stellingen in de R. K. Staatspartij. (2de blad). Een monteur te Amsterdam in een kel der van een zwembad dood gedrukt (Gem. Berichten, 2de glad). Een moordaanslag en zelfmoord te Giet hoorn. (Gem. Berichten, 2de blad). Een ernstige brand te Utrecht. Oor zaak onbekend. (Gem. Berichten, 2de blad). e.v. J. J. Laman mooisten doffer J. Trui jers, mooiste duif, beide leden van „De Bonte Duif. Inzenders niet-leden „Bonte Duif (Open klasse): A. P. v. d. Voort 2 1ste pr., 3 2de pr., 1 4do pr., 1 e.v.; R. Mooi 2 lsto pr., 1 2de pr., 1 4de pr., 1 e.v.; S. N. v. Leeuwen 2 lsto pr., 2 4de pr., 1 z.e.v.; Jac. v. Leeuwen 1 lste pr.; 1 2de pr., 1 3de pr.; P. Nievaart 1 2de pr., 1 z.e.v.; G. A. L. v. d. Reiden 3 lste pr., 1 z.e.v.; H. Ph. Brugman 1 z.e.v.; C. Walle 1 lste pr., 2 3de pr., 1 z.e.v.; Kral 1 2de pr., 1 3de pr., 2 z.e.v., 1 e.v.; H. Leno- bel l 2de pr., 1 e.v.; I. do Graaf 2 2do pr.; C. Jongeleen 1 3de pr. Barondse 1 2do pr., 2 z.e.v. 1 e.v. R. Mooi mooiste vogel, Open klasse. OLYMPISCHE SPELEN 1932. Onze turners naar Los Angeles. Belg iëH olland te Antwerpen. Het bestuur van het Koninklijk Nedcr- landsch Gymnastiek Verbond heeft in prin cipe besloten ploegen af te vaardigen naar de Olympische Spelen in 1932 te Los An geles. Eveneens zal worden deelgenomen aan het landenturntournooi in 1930 te Luxem burg. De jaarlijksche wedstrijd tegen Bel gië zal in April a.s. in Antwerpen worden gehouden. „De Crt." DE KERSTVLUCHT NAAR INDIE. De bemanning van de P.H.AEN seinde Maandag uit Karachi aan do K. L. M.: Een storing, welke ons Zondag dwong in Bender Abbas te blijven is voorgoed verhol pen. Het toestel is in prima conditie. Gaan morgen vol goeden moed verder. Uit Calcutta wordt d.d. 26 Dec. gemeld: Do P.H.AEN is alhier aangekomen on daarna vertrokken naar Rangoon. LEIDSCHENDAM. „St. Genesius". Tweeden Kerstdag werd door de Tooneelclub „St. Genesius" een groote uitvoering gegeven in het Patro naatsgebouw. De voorz. van den R. K. Volksbond opende dezen avond. Spr. bracht een bijzonder woord van dank aan Kap. Pronk voor het vele, wat hij deed tot het welslagen van dozen avond. Spr. dankto ook de donateurs en begunstigers voor hun grooten steun. Medegedeeld werd, dat „St. Genesius en de Harmonie „St. Cecilia" ver eenigd zijn. Spr. hoopt, dat beide Vereeni- gingen door een goede samenwerking tot grooten groei en bloei mogen komen. De Harmonie „St. Cecilia" zette den avond in met een vroolijk stukje muziek, terwijl zij verder den avond met ccnigo keurige en mooie nummers op aangename wijze opluisterde. Dan werd terstond begonnen met do op voering van het drama met zang „Triomf des Kruises". Het was een schitterend dra ma, dat bij de aanwezigen wel in den smaak viel en vol aandacht werd gevolgd. De ver schillende rollen en in het bijzonder do hoofdrollen werden zeer goed gespeeld. Zeer zeker ontbrak er hier en daar wel eens wat, doch het geheel was best; ook do costumes en het lichteffect waren schit terend en droegen veel tot het succes bij. Jammer dat de zang minder goed was. Wij willen hier heusch geen barre critiok uit oefenen, doch wij hadden het beter geoor deeld, wanneer men niet zooveel jongens genomen had doch de zang had doen uit voeren door slechts enkele goede jongens- krachten; thans was het werkelijk niet veel.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 1