Uit de Omgeving LUCHTVAART. Academienieuws. Uit de Rijnstreek. A. Verstraaten 176 42 22 4.19 P. H. v. d. Voort 200 42 16 4.76 Th. Roest 200 25 28 8.— Jer. Koele wijn 101 24 14 4.20 D.O.S. 3 gew. partijen Flora 1 id. De uitslag van den wedstrijd Hollandia ICr.o.t voor de 2e kl. L.B.B. luidt: D. G. v. d. Voort (Kr.o.t.) 125 49 15 2.55 K. de Mol (Roll.) 122 48 16 2.33 H. P. v. Amsterdam 97 41 14 2.36 K. de Mol 125 41 20 3.04 G. V. d. Berg 52 31 6 1.67 P. M. v. d. Berg 125 31 15 4.03 G. v. d. Berg 108 41 9 2.63 B. v. Beelen 125 41 13 3.04 Kr.o.t. 1 gew. partijHollandia 3 id. To taal: Kr.o.t. 3 id., Hollandia 6 id De uitslag van den wedstrijd Kr.o.tflol- landia voor de 2e kl. L.B.B, luidt: P. M. v. d. Berg (Holl.) 125 18 32 6.94 D. G. v. d. Voort (Kr.ot) 44 17 9 2.58 P. M. v. d. Berg 125 33 22 3.78 H. P. v. Amsterdam 107 32 14 3.34 B. v. Beelen 113 35 20 3.37 D. G. v. d. Voot 125 35 12 3.57 B. v. Boelen - 125 29 18 4.31 H. P. v. Amsterdam 114 2S 17 4.07 M. Zuiderduin 85 40 18 2.12 G. v. d. Berg 125 40 14 3.12 Hollandia 3 gew. partijen; Kr.o.t 2 id. II- De uitslag van den wedstrijd D.O.S. A.D.O. I voor de 2e kl. L.B.B. luidt: L. Slootjes (A.D.O.) 67 26 11 H. Slewe (D.O.S) 125 26 25 L. Slootjes 125 362 13 H. J. de Heijden Jr. 119 35 14 A. v. Rijsdam 117 42 9 A. J. Offenberg 125 42 17 R. A. A. Bijlevcld 125 29 17 A. J. Offenberg 61 28 8 A.D.O. 2 gew. partijen D.O.S. 2 id. taal A.D.O. 5 id.D.O.S. 4 id De uitslag van den wedstrijd De Ballon Hollandia II voor de 3e kl. L.B.B. luidt: M. Zuiderduin (Holl.) 61 46 6 1.32 P. Hendriks (do Ballon) 100 46 10 2.17 G. Guyt 81 40 8 2.02 M. de Bolster 100 40 14 2.50 H. Barnhoorn 95 53 6 1.77 L. Koning 100 53 15 1.88 K. de Mol (res.) 57 41 8 1.39 J. v. d. B. 100 41 7 2.43 B. Zwaan 77 49 7 1.57 A. Boot 100 49 14 2.04 Hollandia 0 gew. partijen; De Ballon 5 idem. De uitslag van den wedstrijd Hollandia de Ballon voor de 3e klasse L.B.B. luidt: C. Hendriks (de Ballon) 100 29 11 3.44 M. Zuiderduin (Holl.) 75 28 8 2.67 M. de Bolster 80 35 10 2.28 G. Guyt 100 35 13 2.S6 L. Koning 100 34 13 2.94 H. Barnhoorn 77 33 8 2.33 J. v. d. B. 64 27 8 2.40 J. v. Duyvenbode (res.) 100 27 12 3.70 A. Boot 100 51 13 1.96 B. Zwaan 94 50 7 1.88 De uitslag van den wedstrijd D.O.S III S.D.O. I voor de 3e kl. L.B.B. luidt: C. Schouten (S.D.O.) 96 48 14 2. D. Fasseur (D.O.S.) 100 48 9 2.0S R. Kantebeen 91 38 10 2.49 Jac. v. d. Berg 100 38 13 2.63 M. Geertsma 69 41 11 1.68 Swaak 100 41 12 2.43 A. K. 100 68 7 1.47 H. Rietbergen 92 67 6 1.37 F. Verstraaten 67 50 5 1.34 G. v. Berkel 100 50 10 2.— S.D.O. 1 gew. partij; D.O.S. 4 id.; totaal S.D.O. 5 idD.OS 5 id Om den Coupe Glorieux Het resultaat van den eindwedstrijd is: Van Belle 400 20 82 20.— Moons 162 19 36 8.52 Van Belle wint dus de coupe. DAMMEN. Gezellig Samenzijn—Leiderd. Damclub. Do bekerwedstrijd, welke gósteren te Lisse gespeeld is door de Leiderdorpsche Damclub en Gezellig Samenzijn te Lisse, had het volgend verloop: Le i d o rd orp—Lis se L. v. EgmondC Gayelaars 02 H. v. d. VechtTh. Schouten 20 N. HoogervorftA. G. de Jeu 20 G. v. d. VoortN v. d. Poel 11 M. C. DegenaarsP. C. de Jeu 02 D. BruneA. Langelaan 11 B. v. TolM. v. d. Reep 02 A. CapaanPh. Phillipse 20 G. GuldenmondL. Boekart 11 N. Mol—G. Verdegaal 1—1 Totaal 10—10 Bevorderd zijn tot apotheker mej. H. M. Vrijburg (Leiden) en de heeren F. G. de Wilde (I e i d e n), J. J. Hagerrieker (Den n*ing), F. M. H. v'-ers (Schiedam), J. El (Den Haag) en G. A. v. d. Spek (Den Haag). DE PH-AEN TE BAGDAD AANGEKOMEN. Alles in orde. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat het Kentvliegtuig naar Indië, de PH- AEN, dat gistermorgen 8,35 uur plaatselij ken tijd uit Aleppo is vertrokken, om 13.55 uur te Bagdad is aangekomen. Alles is in orde, LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examcn rechtsgeleerdheid de heeren L. A. A. Rutgers van Loeff (Bloe- mendaal) en P. A. Engelbreght (Rotter dam); Candidaats-examen Theologie de heer H. A. Bredius (Den Haag); Econom. dictoraal Indologie de heer M. v. d. Brink (nnisterdam); practisch apothekersexamen mej. J. E. M. ter Dijk (Leiden) en de heeren J. A. Klaassen (Leiden) en O. Moll (Den Haag). UITHOORN. GEMEENTERAAD. Uitbreiding en gymnastieklo kaal voor tie school te Kwakel. De boete kwijtgescholden. Do raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle le den. Voorz. locc-burgeemester N. Neder land. Na opening met gebed worden de notu len vastgesteld. Do ingekomen stukkon worden voor ken nisgeving aangenomen. Blijkonfc' een dezer ingekomen stukkon was het raadsbesluit tot weigering van de aangevraagde gelden om 2 lokalen en een gymnastieklokaal niet niet redenen om kleed waarom Ged. Staten hiermede niet accoord kunnen gaan en 't zullen beschou wen als waren de gelden toegestaan. De Voorz. zegr naar aanleiding hiervan dat, 7oodra de nieuwe aanvrage komt, we bereid moeten zijn, deze toe te staan en zou dit verder voor kennisgeving willen aannemen. De heer Bosman vindt 't niet juist om nu direct maar in de schulp té kruipen. Kunnen Ged. Staten dit zoo maar doen of schuilt er iets anders achter? De heer Camphuynder zet u:teen, hoe hij van tegen- voorstander geworden is. Spr. bepleit ook nu 't gevraagde toe to staan. Niet alleen de twee localcn maar ook het gymnastieklokaal. Spr. acht het in 't belang der gemeente en van 't onderwijs dat B. en W. overleg zullen plegen met 't schoolbe- sluur. Do Voorz. is persoonlijk van gevoe len, dat 't beter ware geweest als van den beginne af aan medewerking ware toege zegd, maar hij gelooft ook gaarne, dat B. en W. moeite hebben gedaan om 't zoo voordeelig mogelijk voor eelkaar te bren gen en dat wel bij iedereen de bedoeling heeft voorgezeten mee te willen werken, maar zoo zuinig mogelijk. B. en W. stellen daarom nu voor af te wachten wat 't kerkbestuur zal doen. De heer Bosman zal zijn houding nog nader uiteen zetten en vraagt of door B. en W. een fout is be gaan. Waar 't beroep bij de Kroon nog openstaat zou spr. willen voorstellen hier toe te besluiten, hoewel hij er van over tuigd is, dat de twee lokalen er moeten komen. De heer Verwoerd zet de houding van B. en W. uiteen en zegt dat deze weigering van Ged. Staten berust op een formaliteit in de wet, wat B, en W. niet hebben voorzien. Verder toont spr. aan, dat de houding van B. en W. in deze zeer correct is geweest en dat zij rekening heb ben willen houden met de toekomst. Om trent 't punt samenwerking zegt spr. komt dit straks, wanneer eenmaal de plannen tot uitvoering zullen komen. De heer Es- sennius vraagt of 't nog mogelijk is bij de Kroon te informeeren of 't gymnast'eklo- kaal kan vervallen. Na eenige bespreking wordt besloten het schrijven voor kennis geving aan te nemen en 't verloop af te wachten. De heeren Camphuynder en van Diepen tegen. Van den benoemden onderwijzer als derde leerkraoht aan de O. L. school is be richt ingekomen dat hij elders een benoe ming heeft aangenomen. Ah bouwer der darmslijmerij waren aan M. J. Woerde boeten opgelegd wegens te late oplevering van het werk, waarom hij thans bij den raad in beroep komt. In een uitvoerig schrijven zet adressant uiteen, dat verschillende omstandigheden buiten zijn schuld hiertoe hebben medegewerkt, waarom hij de hem opgelegde boeten niet juist acht. Uit de behandeling hiervan blijkt, dar B. en W. in deze niet homogeen zijn om hem de volle boete op te leggen. Het blijkt, dat hij 'b werk keurig heeft alt- gevoerd en steeds zijn best heeft gedaan om tijdig klaar te komen, maar door op onthoud buiten zijn schuld 't werk niet tij dig heeft opgeleverd. Verschillende spre kers voeren verzachtende omstandigheden aan. 'fc Bedrag der boete blijkt 950 te bedragen Na heel wat discussies wordt een voorstel-Bosman (algeheel© kwijtschelding) aangenomen met 65 stemmen. De heer Camphuynder interrumpeert: „De bouw commissie is gedekt". Nu volgen nog enkele klernere punten van behandeling o.m. verpachting van het gratgewas. Van den heer C. van Egmond is bencht gekomen, dat hij niet voor pach ter in aanmerking wil komen. De heeren Gebr. v. Vliet willen op dezelfde voor waarden huren voor 1929'31. Hiertoe wordt besloten. De begrootingawijziging 1928 wordt goedgekeurd. O.a. wordt meegedeeld, dat het plaatsen van borden bij de scholen is opgedragen. Inzake het maken van 3 kinderspeelplaat sen hebben B. en W geen aanleiding ge vonden daartoe stappen te doen. De rondvraag brengt weinig belangrijks. De heer Blom vraagt meerdere inlichtingen omtrent komst nieuwe burgemeester, De Voorz. weet niets officieels, maar vraagt of de heeren straks na de vergadering nog een poosje willen blijven. De heer Camphuynder merkt op, dat zijn houd'ng van te voren reeds bepaald is, nu B. en W. zonder eenig motief te noemen zijn verzoek om 3 eenvoudige speelplaat sen van de hand wijzen. Hierna sluiting. Installatie burgemeester. Naar wij met zekerheid uit goedh bron vernemen zal de n'euwe burgemeester de zer gemeente op Donderdag 27 Dec., des middigs te 2.15 uur geïnstalleerd worden. HILLEG0M. Personalia, Voor het voorloopig di ploma machinisten-examen is geslaagd de heer J. Stoutenbeek. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging haar jaarvergade ring in café Flora. De belangstelling was zeer matig. De Voorz., de heer J. H. M. Balvers, houdt een korte bespreking in zake de a.s. Kamerverkiezingen. Wat de gemeentepolit'ek betreft, kan spr. mede- deelen, dat de samenwerking in de Boom- sche Raadsfractie, bijzonder wat prinoi- pieele kwesties betreft, volmaakt in orde is, hetgeen bij verschillende agendapunten der raadszittingen daadwerkelijk is gede monstreerd. Spr. wijdt nog een woord van waardeering aan de gedachtenis van den overleden Burgemeester en brengt dank voor de bijdragen aan het Dr. Schaep- manfonds. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen we het volgende: ter besparing van onkosten werd in verband met de geldmiddelen weinig vergaderd, of schoon het bestuur paraat bleef in het be hartigen van de belangen der leden, van daar dat 9 maal een bestuursvergadering gehouden werd, meermalen in combinatie met de R. K. Raadsfractie. De Voorz. was zoo welwillend te zorgen, dat deze verga deringen de kas niets kestten, waarvoor spr. hem gaarne dank brengt. Het leden tal bedraagt thans rond 1000. De penningm. sloot zijn boeken met een nadeelig saldo van j 59.75. Tot verifica teurs voor de jaren 1927 en 1928 werden aangewezen do heeren Salman en Lieverte. Hierna werd besproken do oprichting van studieclubs en uitdrukkelijk gewezen op de belangrijkheid van buitenstaanders, om voor 31 dezer lid der Kiesvereen/ging te worden wil men deolnemen aan de stemmingen voor do groslijst. Besloten werd, dat de bestuursleden niet verplicht zullen zijn bij periodieke af treding heen te gaan; zij zijn dus dan we der herkiesbaar. Hierna wordt de candi- daatstelling behandeld; de dosbotref?:nde lijsten zullen kunnen worden ingediend bij den Voorz. uiterlijk 14 Januari vcorm. 12 uur. Hierna rondvraag en sluiting. HOOGMADE. Volksbond. Donderdagavond hield de afd. Hoogmade haar maandelijksche vergadering in café Hillebrand. De Voorz. opende de vergadering met gebed en heet te allen welkom. Na het zingen van het Bondslied werd een regeling besproken, aangaande de toegangsbewijzen met uit voeringen, wat aan het bestuur werd over gelaten om met het bestuur van de Har monie te bespreken. Verder had een be spreking plaats van de verloting voor een liefdadig doel, waarmede de aankoopcom missie zich zou belasten. Door den G. Adv. werd vervolgens een uiteenzetting ggeven van de H. Missen op Kerstdag, waarna hij allen een Zalig Kerstfeest toewcnschte. Door den Voorz. werd dank gezegd aan den Pastoor- voor zijn schoone toespraak. Dank werd ook gebracht aan diegenen, dfe had den medegewerkt, dat het St. Nicolaas- feest zoo goed was geslaagd. Daar de goede Sint nog iets had achteergelaten konden de aanwezigen nog worden ont haald. Ingekomen waren verschillende stukken o.a. eeen schrijven om te komen tot het oprichten vap eon afd. van het Wit-Gele Kruis, waaraan verbonden een fonds voor verpleging, operatiekosten en wijkverpleging. Over dit punt werd veel gesproken, maar daar er nog geen statuten of reglement aanwezig waren, werd dr't uitgesteld. Ingekomen was oek een schrij ven van Tater v. d. Berg uit Borneeo, om onder&tuning, waaraan zal worden gevolg gegeven. Door den Voorz. werd een over zicht gegeven aangaande de Volksspaar bank; er wordt steeds nog meer ingetee- kend dan terugbetaald. Ge'egenheid zich aan te molden heeft men eiken Zaterdag avond van 7 tot 8 uur bij C. H. v. d. Berg. Van de rondvraag werd vel gebruik ge maakt. De brandstoffenlevering vormde het hoofddeel der besprekingen. De collecte ,Hulp in Nood" bracht f 2.02» I, op. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering. De uitvoering, te geven door R. K. Tooneelver. ,Nut en Genoegen" en het R. K. Zangkoor „St, Ceeilia", zal gegeven worden op 2on Kerstdag, aanvang te 7.30 uur. De tooneelvar, zal opvoeren ,.Wie ben ik", een blijspel in drie bedrijven, terwijl het zangkoor niet alleen zorgt voor enkele mannenkoren doch tevens voor een zeer var.eerend programma zorgt; voor drachten. duo's, kwartet, trio, ailes in ko- mischen geest zoodat men van een gezel- ligen avond kan verzekerd zijn. Men zorge allen op tijd aanwezig te zijn. Voor de rest zorgen de acteurs De netto-opbrengst is voor bet Parochiehuis. Steunt dus ook de genoemde vereenigingen in dit doel. LISSE. Wijkverpleging, Wij ontvingen het 18e jaarverslag van de R. K. Vcreen:ging tot Wijkverpleging te Lisse, waaruit we aan stippen, dat in het afgeloopen jaar aan bij dragen en giften werd ontvangen een be drag van 1247.50. terwijl een verloting ondanks haar drukke dagtaak geheel geor- ganneerd door Zuster Jozepha, en een le gaat groot 70, een extra inkomsten op brachten van 412.36. De finantieele po sitie werd daar." v niet onbelangrijk ver sterkt.' Toch doet het bestuur een beroep op aller liefdadigheid en naastenliefde als straks een bijdrage zal worden gevraagd, terwijl vooral van de meer gegoeden, die van de diensten der vereeniging gebruik maken, ruime bijdragen en giften worden verwacht. Het meubilair is in goeden staat terwijl de hoogtezon een hoogst nuttige aanvulling blijkt te zijn. Er wordt een veel vuldig gebruik van gemaakt, terwijl de resultaten goed zijn. Van het magazijn „Do Zon" werd in dank een aanvulling voor de linnenkast aanvaard. De behoefte wordt echter geveeld aan nieuwe localiteiten voor ruimer wijklokaal, wachtkamer, hoogtezon- kamer, magazijn en Rontgenkamer met bij komende donkere kamer, ora nog niet te spreken van een eenvoudig ziekenhuis met rusthuis. In een zoo welvarende plaats als Lisse kan het laatste door onderlinge sa menwerking zoer goed tot stand komen. De samenwerking met het Groene Kruis laat niett te wenschen over. Een woord van wee- hulde wordt gewijd aan het over lijden in dit voorjaar van Mevr. G. v. d. VeldVerdegaal, waardoor een leemte in het bestuur is gekomen. De bode C. de Koning heeft door zijn propaganda het le dental op peil weten te houden. Dank wordt gebracht voor den tot nu toe verkregen steun, terwijl wordt gevraagd om te geven met ruime hand, opdat door dezen steun onder Gods zegen dit l'efdewerk kan wor den voortgezet en uitgebreid. Uit het over zicht der werkzaamheden blijkt, dat in het afgeloopen jaar 2482 bezoeken bij 102 pa tiënten werden afgelegd en in het wijklo kaal aan 642 patiënten 3459 maal hulp werd verleend. Verder wérden daar 34 maal grootere of kleinere operaties verricht en 56 maal eerste hulp verleend, terwijl bui ten nog 6 maal eerste hulp werd verleend. Uit de rekening en balans blijkt dat de inkomsten en uitgaven sluiten tot een bedrag van 2866 251IS. LEIDSCHENDAM. Propaganda-avond A.V.V. Vrijdag avond werd in het Patronaat een propa- gandafcestavond gehouden van de R. K. Voetbal vereeniging A.V.V. Na het openingswoord van den voorzit ter, spoorde de Geestelijke Adviseur allen aan door echte kameraadschap, eensgezind heid en fair spel den naam van A.V.V. hoog te houden, daarbij een beroep doende op de oud-leden om zooveel mogelijk wederom als lid toe te treden en mede te helpen, aan A.V.V. haar ouden roem terug te geven. Staande de verg. gaven zich enkele oud leden zich wederom als lid op. Van do rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt. Hierna werd begonnen met prijs- biljarten, enz., zoodat het nog eenige tijd gezellig toeging. Vermeld zij nog, dat de mandolineclub „Psallimus Citliara" met eenige mooie num mers een gezellige afwisseling bracht, zoo dat de avond alleszins geslaagd mag heeten. 0EGSTGEEST. Tooneelultvoering. Gaarne voldoen we aan het verzoek om in deze rubriek ook een aanmoedigend woord te schrijven voor de tooneeluitvoering. Op den 2den Kerst dag zal in „St. Willibrord" onze plaatselij ke R. K. Tooneelvereeniging „St. Lucas" met een tooneelspel en een blijspel voor het voetlicht komen. Aan de instudeering van het tooneelspel „De Hellas" is zoo'n bijzonderen zorg besteed, dat men van den oorspronkelijk vastgestelden datum (half November) heeft moeten afzien en de op voering heeft bepaald op bovengenoemden datum. „De Hellas" is een tooneelstuk met sociale strekking, zooals er nog nimmer een alhier is gezien geworden. Het blijspel „Frederik de Groote" is een stuk om zich dol te amuseeron. De komi sche rake zetten zijn niet van de lucht. Wij durven dan ook ieder (en we hopen, dat het er velen zullen zijn) die zich een werkelijk genoegelijken avond wil ver schaffen, aanraden, zich spoedig van een plaatsbewijs te voorzien. Verdore bijzonder heden vindt men vermeld in een adverten tie in de courant van a.s. Maandag. Het bestuur verzocht om er nog speciaal op te willen wijzen, dat de zaal uitstekend verwarmd zal zijn. De tot nu toe gebruikte kachels hebben mteten plaats maken voor die van minstens driemaal grootere omvang waarvoor de firma Koelman voorzeker een woord van dank toekomt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. D© prijzen hebben op het laatst dezer week niet aan de verwach tingen beantwoord. Deze werden in verband mt de komende Kerstdagen hocger ge dacht. Voor Scarlet due varieerden deze van 3.60 tot 4.20. Witte due Max bracht van 3.20 tot 3.70 op. Brilliant Star ging van 5.20 tot 5.70, Vermillion Brilla-nt f 5.70—6.00, Sa I va tor rood 10 Thomas Moore 10, Hulst bracht van i tot 1.30 per K.G. op. De handel was vlug. SASSENHEIM. Bouwen. Voor rekening van den heer G. Papendrecht alhier, is door het Archi tectenbureau Lohmann en Ponsen het bou wen van oen landhuis op het terrein Rijks straatweg hoek ter Leedelaan, opgedragen aan de firma Gebroeders van Breda en Oo, WARMOND. Lezing over Mexico. Gisterenavond werd alhier in Hotel „De Zon" een lezing gehouden met lichtbeelden over de gruwe len in Mexico. Deze avond ging uit van het Katholiek Internationaal Persbureau uit Den Haag. De bijeenkomst werd geopend door den heer H. Schölvinck, voorzitter van de R. K. Kiesvereeniging. Deze heette clen spreker van dezen avond, de aanwezigen en vooral de bestuursleden van de R. K. Kiesver eeniging hartelijk welkom, waarna hij het woord gaf aan don heer Nievecn v. Dijkum. Deze toonde aan, in schrille kleuren, de wantoestanden en de duivelsohe haat tegen de R. K. Kerk in Mexico. Spr. wees daarop op het nut van Katholieke vereenigingen, vakbonden, enz. Hij wees ook op de noodzakelijkheid van de R. K. pers, van Katholieke lectuur, en vo.ze!:erdc dat de kerkvervolging in Mexico alleen daaraan te wijten was, dat do bevolking niet aangesloten was bij Ka tholieke organisaties en niet voorgelicht werd door R. K. dagbladen. In de pauze werd er oen collecte ter be strijding van de onkosten gehouden, welke de somma van 28.28 opbracht. De heer Schölvinck nam nu weer het woord, dankte den spreker hartelijk voor zijn met vuur voorgedragen lezing, waarna hij de vergadering sloot. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de volgende genees- hooren: Op Zondag 23 December: Storck Loe- ber, Roos, Seret en Simons; op den lsten Kerstdag: Horst, de Jager, Meyboom en Ronen; op den 2en Kerstdag: De Graaff, Jas pers e, Kist, Poortman, en Timmerman. De Zondagsdienst der artsen te Oegst- geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, telefoon 1916. De avond-, nacht, en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 17 De cember a.s. tot en met Zondag 23 Dec. waargenomen door de apotheek van den heer P. du C r o i x, Rapenburg 9, Tel. 807. p*pncnPr|. IMG. §29 gram OP VERTOON VAN'DEZEN SON ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot L. v.d. Bos, is met ingang van 1 Januari e.k. be noemd tot concierge van het gemeentehuis te Bodegraven. Gevonden voorwerpen. Een zilveren dameshorloge, een belastingplaats 1928, een gouden kinderringetje, een portomon- naie met inhoud. NOORDEN. Kiesvereeniging. Woensdag had een ledenvergadering plaats van de R. K. Kies vereeniging „Recht en plicht". Dc verga dering was slecht bezocht. Behandeld werd het reglement. Er waren enkele ar tikelen, die de leden niet geheel naar hun zin waren, en waarin dan ook eenige wijzigingen werden aangebracht. De Voorz. stelde voor het bestuur met drie leden uit te breiden, een van den L. T. B., een mid denstander en een arbeider. Dit werd met alg. st. goedgevonden. Bij de rondvraag werden een paar vra gen door den Voorz. beantwoord. Na een opwekkend woord van den eere-voorzitter, den Pastoor, werd deze bijeenkomst ge sloten. Z0ETERW0UDE. Patronaat. Nog zijn de jubelklanken van het zilverfeest niet uitgestorven, of weer na de kerkelijke viering van het Kerstfeest wordt door de blije roomsohe jeugd een feest ingeluid, een echt roomsch feest: de opvoering van het Kerstspel: „Het wonder van Kerstmis". Wij mochten reeds een kijkje nemeu en ons oor leenen bij de repetitie van dit too- neelwerk en willen nu reeds onze volle waardeering uitspreken voor het ijverig streven van d>n Eerw. Patronaats-Direc- teur tot verheffing van het tooneel. Wij kunnen do bijwoning van de opvoeringen der parochianen ten zeerste aanbevelen. Omtret het Patronaatswerk in do paro chie kunnen wij telkens verheugende me- dedeelingen doen. Zondag j.l. is op het Klein-Patronaat het vijftigste lid ingeschre ven en zooals reeds eerder is gemeld is ook een flink jongenskoor opgericht, waarvan de Directeur de leiding heeft genomen. Ook op de zangropetilie was het werk voor do Kerstuitvoering „af". De mooie Gregoriaansche gezangen en frissche feestliederen wisselen zich af met de meest vroolijke volkswijsjes van de beste soort. De jongenskelen zijn ook veel te goed voor die akelige straatdeunen. Alles tezamen genomen er komt nog meer hebben de Kerstuitvoeringen, in het teeken vaarin zij staan, zeker aan spraak op de volle belaggstelling. Wilhelmina-vereeniging. Gisteravond hield de Wilhe'minavereeniging een alge meen© vergadering in het café „Ik leer nog" aan den Hooge Rijndijk. Do voorz,, de heer Jac. van Es, opende de vergadering met een woord van welkom. Spr. memo reerde met voldoening de zoo schitterende geslaagde feestviering bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin en dankte allen die hunne medewerking ver leend hadden. Weens vertrek van den secetaris, den heer J. J. de Bruin, werden door den heer A. O. Hendrikse de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De 2e secr., de heer W, Tijssen, had gezorgd voor een uitgebreid en geheel op rijm gesteld verBlagwan de gehouden feesten, tot volle tevredenheid der vergadering. De penning meester, de heer W. de Groot, gaf het fi nancieel verslag. Inkomsten 1917.35, waar onder 444 aan cotnributie van 444 leden er. 57 van donateurs, terwijl de uitgaven hadden bedragen 1767.43, alzoo een batig saldo van 149.92, De heeren P. l'Amie, J. Dorrepaal en J. Verdegaal werden benoemd in de controle-commissie en zullen op een volgende vergadering verslag van hunne bevindingen uitbrengen. Door het bestuur was met de welwil lende medewerking van notaris Ruizeveld de statuten ontworpen, omdat het de be doeling was de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Na voorlezing meenden enkele leden, dat het toch wel wat voorbrrig ge noemd kon worden zonder voldoende ken-

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2