S. G. 1, DE GROOT f RIMING ÖSÏiSSÜN Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Uit de Omgeving INGEZONDEN MEDEDEELING. NOORDEINqÉ I) - TELEF. 706 door storingen vali de seinen belemmerd, hetgeen groote trlinvertragingen tengevol ge heeft. Hevige vorst te Berlijn. 8 graden onder nul. Giste ennacht is te Berlijn een hevige vorst ingetreden. De thermometer stond der morgen S graden Celsius onder nul. Talrijke treinen hebben belangrijke ver traging, vooral die, welke Thüringen moe ten passeeren, waar veel sneeuw is geval len en ook hevige koude heerscht. Zijn vader met messteken gewond. De daad moet uit noodweer gepleegd z ij n. Een 21-jarige kleermaker te Berlijn, die in de woning van zijn vader zijn werk plaats heeft, en door zijn arbeid de fa milie onderhoudt, heeft zijn vader, die hem in een toestand van dronkenschap aanviel, verscheidene steken toegebracht Hij liet ''"-rop den zwa- gewonden man naar het ziekenhuis brengen en meld de zich bij do politie. Daar door verschillende familieleden verklaard werd, dat de daad uit noodweer bedreven was, werd voorloopig van de ar restatie afgezien. De roof te Kulmbach. De tweede misdadiger gearresteerd. De tweede roover, die betrokken is bij den overval van de stationskas te Kulrn- bach, is gisteravond tegen 0 uur in het Noord-Beiersche plaatsje Marktschorgast gearresteerd. Hij wilde zich aanvankelijk tegen zijn arrestatie verzetten, doch werd door een politiehond aangevallen, zoodat hij geen ge legenheid meer had om te schieten. De zelfmoordramp. Hongaarse he pianiste over boord gesprongen. Naar New-York Herold" uit Cher bourg verneemt, is de 2?-jarige Hongaar- sche piairste, Tajma Kerestes, gisteren van het s.s. „Deutschland" af, vóór het binnenloopen in Cherbourg overboord ge sprongen. Het schip bleef twee uren lang on de plaats des onheils en zette reddingsbooi.en uit, doch zonder resultaat. Pajma Kerestesy heeft zich van let le ven beroofd, naar men gelooft, uit droef heid over het feit, dat zij na afloop van haar slechts 6 maanden gelden.l visv.m de Ver. Staten moest verlaten. De schipbreuk van de Vestris. Een vernietigend oordeel van een Amerikaansch autoriteit. O'Neill, de Amerikaansche commissaris, heeft aan het Congres zijn rapporten toe gezonden over het onderzoek dat onder leiding van den advocaat van den staat New York naar het vergaan van het En- gclsehe passagiersschip Vestris op 12 No vember ingesteld is. Hij beveelt de invoering van ver strek kende hervorming enni de reglementen voor de scheepvaart aan en wijt het groote verlies aan menschenlevens: ten eerste aan het verlies van stabiliteit van het schip toen het in stormen kwam; ten tweede aan do onbekwaamheid van ka pitein Carey en de bemanning; ten derde aan de verouderde soort van redding gordels. De Vestris was niet onderworpen aan de voorschriften van het Britsche depar tement van koophandel noch aan de Ame rikaansche reglementen (aangezien het een Engelsch schip was dat tusschen New York en West-Indië dienst deed). Amerika's ontzaglijke rijkdom. Kerstgratificaties van twee jaar salaris. verschillende acties, dia eigenlijk geza#- melijk behoorden te geschieden, stuit men nog al eens op het bestaan van drie, zegge drie, tuindersvereenigingen. Denkend aan de groote kapitalen, voor de uitbreiding van bedrijven nöodig, en aan de massa sla, bloemkool, spinazie, en andere artikelen voor uitzaai of planten, wijst schrijver op de groote noodzakelijk heid voor Ter Aar slechts één veiling te bezitten, één veiling waar kracht van uit gaat. Waar moet het heen, als het soms gaat, zooals in de afgoloopen cam pagne, toen de eene veiling in hot veilings uur van de een naar 'de andere stapte, om op deze wijze elkander vliegen af te van gen. De nadeolige gevolgen van dezen na ijver komen op rekenigg van den tuinder die zijn vruchten ter veiling brengt. Ook denkt hij aan één veiling, welke zich aanpast naar de eischcn des tijds, waar export en bin- nenlandsche handel zullen kunnen bloeien, waar gelegenheid zal zijn tot den bouw van geriefelijke paklokalen; één veiling waar alle producenten persoonlijk onder den hamer komen, vooral voor le en 2e kwaliteit. Als onze tuinders voortgaan mot hun bedrijven intensiever in te richten, zal dit noodzaak worden, wil men in de toekomst Ter Aar klein Westland kunnen noemen. Dan moeten allo handen ineen tot één groote intensieve veiling, welke ruim 500 leden tellen kan. Wanneer wij zooveel voor onze intensieve cultuur be steden, is het toch onverantwoordelijk geld weg te gooien, doordat onze veilingen niet aan hun doel beantwoorden, door wel drie besturen te onderhouden. Deze overbodige bestuursuitgaven zouden de rente van de gebouwen kunnen dekken. Dat verdeeld heid veel geld kan kosten, is zeker; en wordt zeker ook door X. op die manier be doeld. Veel zeer veel sociale verbeteringen zijn in onze tuinbouw noodig; wat juist onze Patroons ten goede kan komen. Toen voor een 10 tot 15 jaar terug onze tuinders met de teelt van komkommers begonnen, was ons veilingwezen in zoo'n bedroevend studium, dat juist aan de ver deeldheid, het. verdwijnen van ons glas voor een gedeelte is toe te schrijven. Im mers er waren zoo veel verschillende „sekten", dat het wel de moeite is deze te noemen .In dien tijd bestond „De Tuin- dersbond God zij met ons", „Do groene ploeg op Amsterdam", „De Hoop geleidt ons", „De Augurken bond", met als onder- afdeeling „Eendracht maakt Macht". De „Ter Aarsche Augurkenveiling'' met als onderafdeeling „Nieuw Loven". Spe ciaal waren „Eendracht maakt Macht" en „Nieuw Leven" de zoogenaamde komkom merveiling. 't Is wel iets beter geworden; van de vele groepen is niet veel overge bleven, en toch, tuinders, wij gaan don verkeerden weg op. Ziet op naar andere tuinbouw-centrawaar veiling en handel, met respect voor elkanders beginsel, in één verceniging zijn. Wij moeten den weg op van één veiling, die zorg draagt voor reclame, de verpakking regelt, ook de teelwijze onder glas bevordert. Dan kun nen onze bedrijven hun volle rente afwer pen. Het is ie hopen, dat deze regels mo gen bijdragon tot verbetering van ons veilingwozen. „Een belanghebbend e". LEIMUIDEN. IJsclub. De IJsclub vergaderde Woensdagavond in café Van Graas. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ikomsten 395.43 hadden bedragen en de uitgaven 172.86. Goed slot al zoo 222.57. De rokening werd onderzocht door de heeren C. P. v. d. Broek en W. L. Die- mont en in orde bevonden. De arftredendo bestuursleden do hoeren J. B. Wolken en K. Vreeken werden mot algemeene stemmen herkozen. In de vaca tures J. de Rijk en A. Kennis werden ge kozen, do heeren J. A. Bernard en J. W. de Ren. Daarna werd overgegaan tot do gratis verloting, waarna do voorz., de heer J. van Rijn, do vergadering sloot. OEGSTGEEST. Over Suriname. De Verceniging „Ge meentebelang" heeft de gewoonte des winters enkele sprekers uit te noodigen, om een bepaald onderwerp in te leiden. Woensdagavond waren hare leden en in- troducees in het Witte Huis bijeen geko men om te Uiisteren wat de heer Mac kenzie, Majoor der Militaire Administratie thans wonende te Utrecht over „Surina me" het land waar hij een zestal jaren ver toefde, te vertellen had. Een en andei werd nader met lichtbeelden worden toe gelicht. RIJNSBURG. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto-botsing. Woe- -dagavond slipte op den Amers- schen de „Gooische Boer" en de Laarder foortschen Straatweg onder E jsum tus- Hoogte een v -Titauto, die aarna in bot sing kwam met een personenauto, bestuurd door c' :i heer K. uit Blaricum. Beide auto's werden beschadigdde vrachtauto sloeg om en ec - achterop rijdende vracht wagen. reed op den eersten. Ook die auto bekwam r- nmerkelijke materieele schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet Auto te water. Woensdagmiddag gleed de radio-instal lateur Venoma uit Lemmer met zijn luxe auto, inhoudende radio-tuestellen, te Ech ten bij het oprijden van een brug te wa ter. Door het stukslaan van de achterruit wist hij het hoofd boven water te hou den, totdat hij, na een kwartier lang om hulp geroêpen te hebben, door een in de nabijheid wonenden veehouder werd ge- rod. De auto lag met den kop in de sloot en was belangrijk beschadigd. Auto tegen een huis gebotst. Op den Leeuwarder straatweg in de na bijheid van Wirdum, geraakte gisteren een zwaar geladen vrachtauto ten gevolge van de gladheid van den weg uit den koers en liep met volle vaart in op de woning van den heer Mulder, waarvan de voormuur he vig werd gerammeid. De muur werd op ver schillende plaatsen zwaar beschadigd, en zoover naar binnen gedrukt, dat twee klei ne meisjes, die in de woonkamer speelden, tegen den grond werden geworpen. Won derlijk genoeg kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Van het balcon gevallen. Aan de gevolgen overleden. Woensdag is, bij het schoonmaken van een kleed, een 31-jarige vrouw van een balcon op het Cornelie Troostplein geval len. Zij is aan de gevolgen overleden. Vrouw in brand geraakt. Ernstig verwond. Gistermiddag omstreeks 1 uur is in de Doelstraat te Haarlem een ernstig ongeluk gebeurd meldt de „N. Haarl. Ort." Door een. bewoonster der straat werd ontdekt, dat rook kwam uit een bovenraampje van de woning der weduwe Fiege. Onmiddellijk alarmeerde zij voor brand en eenige man nen trapten de deur in en gingen naar bin nen. In de kamer vond men voor de kachel liggen de ongeveer 20-jarige dochter des huizes. Haar kleeren stonden in lichte-laaie Onmiddellijk poogde men de vlammen te dooven, waarin men gelukkig spoedig slaagde. Het begin van brand kon ook da delijk geblusckt worden. Direct werd een dokter, politie en brand weer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren; de laatste behoefde echter niet han delend op te treden. Het ongelukkige meisje, dat zeer ernsti ge brandwonden, vooral in het gezicht, had bekomen, werd per ziekenauto naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Daad van een waanzinnige. Een vrouw eteekt zichzelf in brand. Te Groningen heeft de vrouw van een kleermaker in een vlaag van waanzin zich begoten met petroleum. Vervolgens stak zij zichzelf in brand. Overdekt met brand wonden werd zij naar het ziekenhuis ge bracht, waar zij spoedig aan de gevolgen overleed. BRANDEN. Te Stoppeldijk is een landbouwschuur van J. v. D., vermoedelijk door het spelen van kinderen met vuur, geheel afgebrand. De oogst bestaande uit graan en bruine boonen ging geheel verloren. Gistermorgen brak brand uit in de boerenwoning van D. Bosman Azn. te Noordscheschut (gem. Hoogeveen). De boer derij brandde totaal uit. Gisteren zou de woning worden verkocht. Een viertal koeien en een partij stroo en hooi werden mede een prooi der vlammen, Tijdens afwezigheid van den landbou wer van Eek en zijn vrouw, bak gisteren middag op de deel van de boerderij „De Brakel" aan de Koelaan te Zeist, brand uit. Daar de politie veel te laat gewaarschuwd werd ging het achterste deel van de boer derij, waar 40 stuks vee en 4 paarden ge stald stonden, in de vlammen op, waarbij 7 stuks vee omkwamen, terwijl nog 5 kalf- koeien moeBten afgemaakt. Met 2 auto ruiten kon het woonhuis worden behou den; boerderij en vee waren verzekerd. DE VERMISTE INDISCHE MAILZAK. Het advies der waardebrieven. Heden is van de Italiaansche postad ministratie afschrift van het advies ont vangen, waarop de vermiste brieven uit de waardezending voor Nederland zijn inge schreven. Waar dit advies door den Italiaanschen dienst moet worden samengesteld uit de gegevens van den Indischen dienst is het niet te voorkomen, dat de adressen van de geadresseerden veelal onduidelijk en on volledig doorkbmen, zoodat uit het advies zonder aanwezigheid van de daarbij be- hoorendo brieven geen volledig overzicht van de geadresseerden kan worden ver kregen. Echter is daaruit wel komen vast te staan, dat 103 brieven zijn vermist en dat het totaal bedrag der aangegeven waarde ruim 22.000 beliep. Inmiddels heeft het Hoofdbestuur der P. en T. te 's Gravenhage zich telegrafisch tot den Ned. Indischen postdienst gewend om principieele medewerking teneinde in afwachting van het verdere onderzoek de geadresseerde schadeloos te stellen voor zoover de noodige gegevens van de afzen ders zijn te verkrijgen en dezen bereid zijn af ,and te doen van hun recht op schado- vergoeding ten behoeve van de geadresseer den. Krachtens de internationale bepalin gen toch heeft de afzender van een waar- debrief recht op schadevergoeding en de geadresseerde slechts dan indien te zijnen behoeve door den afzender van dit recht afstand is gedaan. Als bezwaar voor een snelle afhande ling dezer aangelegenheid treedt de om standigheid op, dat de Indische afzenders over den geheelen Archipel verspreid zijn en voorts dat er slechts recht op schade vergoeding bestaat tot het werkelijke be drag van het verlies, dat als maximum het bedrag der aangegeven waarde niet te bo ven mag gaan. Indien echter de Indische postadministra tie medewerkt en voor zoover van de afzenders voldoende gegevens worden ont vangen is de Nederlandsche postdienst beréid om in afwachting van de internatio nale afwikkeling van de zaak tot uit- keering van schadevergoeding aan de ge adresseerden over te gaan, welke uitkee- ring uitteraard een voorloopig karakter draagt, en, onder voorbehoud tot terugbe taling dient te geschieden, voor het geval, dat de vermiste''brieven alsnog mochten worden opgespoord. De Nederlandsche postdienst heeft daar mede het uiterste gedaan, wat in haar be reik ligt. Aanzienlijke partij paarlen vermist. Een groote juweliersfirma te s-Graven- hage heeft bij de politie daar ter stede aan gifte gedaan, dat zij een aanzienlijke partij paarlen, welke haar vanuit Londen zijn toegezonden, vermist. De aangifte geschiedde reeds eenige we ken geleden, en daar do zaak een uiterst geheimzinnig karakter draagt, heeft de po litie in alle stilte het onderzoek aangevan gen. Hoewel de zaak nog niet geheel tot een oplossing is gebracht, meent, de poli tie toch over enkele aanwijzingen to be schikken, welke er op wijzen, dat men ver moedelijk dit mysterie spoedig tot klaar heid zal gebracht hebben. De juweliersfirma doet zaken met een persoon in Londen. Deze Engelschman hoeft aan de Nederlandsche firma op 14 Novem ber j.l. een partij paarlen afgezonden, wel ke echter door de geadresseerde nooit ont vangen zijn. Op gemelde datum werd door den En gelschman in een verzegeld pakket, zon der aangegeven waarde, afgezonden 2 paarl- boutons en 7 ronde paarlen. De waarde van deze sieraden is zeer aanzienlijk en wordt tusschen de 20 en 30 duizend gulden ge taxeerd. Dc Engelsche relatie berichtte aan de Nederlandsche firma, dat het pakket afge zonden was en inderdaad werd ook na eenige dagen door de firma een verzegeld pakket ontvangen. De zegels waren in on geschonden toestand, zoodat men aan de buitenzijde niets bijzonders aan het pakket bemerkte. Toen de zegels echter verbroken waren en men het doosje opende zag men niet zonder ontsteltenis, dat er geen enkel sie raad in was. O ogenblikkelijk stelde men zich met Lon den in verbinding, maar daar bekwam slechts de bevestiging, dat de paarlen ver zonden waren en dat vergissing uitgesloten was. Hoe het mogelijk is, dat de paarlen uit het doosje verdwenen zijn, zonder een merk bare verbreking van de zegels is tot op dit oogenblik het groote raadsel. Daar de Lon- densche juwelier vol hield, dat de paarlen afgezonden waren, restte de Nederland sche firma slechts aangifte te doen bij do politie van vermissing der sieraden. Een onderzoek werd ingesteld, maar tot eenig positief resultaat heeft dit tot op heden niet geleid. De waarde van de paarlen wordt door verzekering gedekt. De Haagsche politie heeft zich in ver binding gesteld met de Londensche, die daar een onderzoek instelt. Inbrekers aangehouden. Woensdagmiddag werd ingebroken bij de weduwe B. to Eijgelshoven. Toen de vrouw thuis kwam namen de inbrekers de vlucht. Eenigen tijd later werden te Eijgelshoven door den veldwachter twee personen aangehouden verdacht van zich te ebben schuldig gemaakt aan deze inbraak. Zij ontkenden, maar werden door verschillende personen herkend. Do aangehoudenen zijn T. S. uit Heerlen en de Duitscher B. W. Ontrouwe boekhouder. Een 42-jarige boekhouder is door de po litie aangehouden, verdacht van verduiste ring van een bedrag van 4708.95 en valsch- heid m geschrifte ten nadeele van zijn pa troon in de Haarlemmer Houttuinen to Amsterdam. Hij bleek reeds in September 1927 met de fraude begonnen te zijn, en heeft naderhand getracht het eene gat met het andere te stoppen. Van de verdwe nen gelden is zoo goed als niets meer over, daar hij er goede sier mee j maakt heeft'. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Laffe aanranding. Een zestienjarige boerendochter is Dins dagavond op den weg, in de nabijheid ha- rer woning, even buiten de kom der ge meente Culemborg gelegen, door een on bekend manspc soon aangerand. Het meis je sloeg terdege van zich af en wist te ontvluchten. Behoudens eenige schrammen en builen en een hevigen schrik, is haar niets ernsrigs overkomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, dat echter bemoeilijkt wordt door elk gemis van eenig signalement van den dader. Door verlichting van dezen, vooral bij winterdag p lonkeren weg, zal getracht worden in de toekomst dergelijice lafhe den minder gemakkelijk uitvoerbaar te maken. Het verdrinkingsgeval te Heemstede. Inzake het verdrinkingsgeval te Heem stede valt. mede te deelen, dat de ver dacht aile schuld blijft ontkennen. De politie is nog bezig met het onderzoeken van enkele bi.' ondorheden. Het slachtoffer zal morgen worden begraven. Na de ramp van de „Salento". De politie te IJmuiden heeft de identi teit van het lijk, dat gisteren uit het wrak van dc „Salento" gehaald en later te IoSnui den aangebracht werd, niet kunnen vast stellen. Vermoedelijk is het lijk, naar de kleeding te oordeelen, dat van den kok van genoemd stoomschip. Papapieren werden evenwel niet gevonden. Wel was om het lichaam een gezondheidsband bevestigd, waaruit wellicht door familieleden de iden titeit zou kunnen worden vastgesteld, Om zulks mogelijk te maken zullen photo's ge maakt worden van het lijk en deze zullen naar Italië worden opgezonden. 100-jarige overleden. Te Wageningen is Woensdag overleden de heer W. A. van Zetten, die 5 Docembor j.l. 100 jaar oud was geworden. ONGELUKKEN. Gasontploffing te Londen. De r ij weg over 800 M. lengte opengereten. Gisteren heeft in ht centrum van Lon den een vervaarlijke ontploffing alles doen trillen en schudden. De rijweg werd over een lengte van 800 M. opengereten door een beweging als van een aardbeving. Voetgangers werden door de lucht ge slingerd, een taxi omvergeworpen, een paard gedood. Men vreest, dat een werkman die onder den beganen grond werkte, om is geko men. Nader wordt gemeld, dat de gasontplof fing plaats had onder den rijweg in de wijk High Holborn. Over honderden meters is den rijweg vernield en het gas uit de gesprongen buizen brand nog. Acht mensehen kregen kwetsuren. De oorzaak is onbekend, maar vlak oij was men bezig met straatmakerswerk. Voortdurend gevaar. Omtrent de oorzaak der gasontploffing wordt nog medegedeeld, dat de ontploffing veroorzaakt is door de onvoorzichtigheid voor een telegraafarbeider. In de straat, waar de ontploffing plaats had, werd graafwerk verricht. Zoowel in den licht- als in den telegraafkabel ont stond kortsluiting. De straat werd over een lengte van 1200 M. door verscheidene ontploffingen open gescheurd. Voetgangers werden in de lucht geworpen en groote stukken graniet wer den uit de trottoirs geslagen. Vensters en deuren van de omliggende huizen werden beschadigd. Men vreest, d§,t een arbeider gedood is. Echter verkeert men daarover in het on zekere. 17 personen, die verwondingen had den opgeloopen, zijn naar een ziekenhuis overgebracht. Onder hen bevinden zich 7 personen, bij wie zich verschijnselen van gasvergiftiging voordeden. In den namiddag had een tweede hef tige ontploffing in de buurt, van het ter rein, waar de ontploffing van gistermorgen was voorgekomen, plaats. Een gebouw van vijf verdiepingen, waarin een filmfabriek is gevestigd, werd terstond door vlammen omhuld, die 50 voet hoog oplaaiden. De po litic heeft de bevolking voor het gevaar van verdere ontploffingen gewaarschuwd. Arbeiders van gasmaskers voorzien, zijn druk bezig om maatregelen te treffen ten einde verder gevaar te keeren. Gestikt bij de kachel. Uit Kassei wordt gemeld: In het nabu rige Oberaula hadden twee ambachtslie den in de gemeenteherberg het vuur in de kachel zoodanig opgestookt, dat het ver trek spoedig oververhit was. Terwijl do beide mannen sliepen, begon de muur bij de kachel door de geweldige hitte te smeu len en daar geen versche lucht toetrad, was het geheele vertrek weldra met rook en kolendamp gevuld. Gistermorgen in do vroegte werden beide mannen dood gevon den. Trein in een kudde schapen. 35 stuks gedood. De D-trein MiinchenBerlijn is giste renmiddag tusschen de stations Rurlolf- stadt en t/rlamünde ingereden op een kudde schapen, waarvan er 35 werden ge dood. De schapen, die zich zonder toe zicht op den spoordijk bevonden, behoor den aan iemand uit Erfurth. De trein ion na een kort oponthoud de reis voortzet ten. Groote brand te New York. Gisterenmorgen ontstond brand in een zes etages hoog huis aan de Fifth Avenue te New York, waarin een -aantal onderne mingen gevestigd is. Het vuur breidde zich met groote snelheid uit en sloeg over op de twee belendende perceelen. Een groot aantal brandweerlieden na men aan het blusschingswerk deel, waar bij een aantal van hen gewond werd. Eerst toen een der gebouwen volkomen uitge- band was, slaagde men erin, het vuur mees ter te worden. Aanhoudende vorst in Polen. Zeven pers on en doodgevror en. Uit verschillende dorpen in Polen wer den zeven gevallen van doodvriezen ge meld. Zoo zijn bij Thorn twee visschers, die in een huis aan den oever van den Weich- sel hadden overnacht en in do Warschau- sche voorstad Anopol een arbeider doodge vroren. De aanhoudende vorst heeft ook het stok vriezen van waterleidingbuizen en storingen in de telefoon- en teleggraafleidingen ten gevolge gehad. Het treinverkeer wordt Het jaarlijksch rapport van den direc teur van het Amerikaansche departement voor Statistiek, werpt opnieuw klaar licht op den cr.ormen rijkdom !er Ver. Staten. Elke man, vro. v en kind in de Unie heeft gemiddeld 215 dollar (535 gulden) op de spaarbank; in totaal staat op de spaar banken 28 milliard dollar! Bovendien is bij 26.000 anaere banken 53 milliard dol lar in depot,. Naar schatting zal alleen Wall Street dit jaar 100 millioen dollar be steden aan Kerstgratificaties voor het per soneel, dat in het afgeloopen jaar dag en nacht heeft gewerkt aan het omzetten van in totaal naar schatting millioen stuks effecten. De gratificaties beloopen tusschen 10 en 100 procent van het jaar salaris; eenige der grooste firma's over wegen zelfs een extra-uitkeering van twee jaar salaris 1 LANGERAAR. De verbrokkeling van de veilingen. Naar aanleiding van een ingezonden stukje omtrent „De Tuinderij in Ter Aar" vraagt een andere inwoner van Tor Aar eenige plaatsruimte. Deze schrijver meent echter, dat vóór men eenmaal zal kunnen spreken van „Ter Aar als Klein-Wcstland" er in den eigen kring der tuinders nog veel, zeer veel zal moeten veranderen. Bij Raadsverkiezing. Tot lid van den ge meenteraad alhier wegens bedanken van den heer K. Zandbergen, is benoomd ver klaard de heer W. v. Tilburg. Deze heeft de benoeming aangenomen. RIJNZATERWOUDE. IJsclub. Op de door de IJsclub in café do Beor gehouden vergadering, werd door den penningmeester, den heer P. v.d. Moer, verslag uitgebracht. De inkomsten bedroe gen ƒ288.11 1/2, en de uitgaven 107.20 1/2. Het batig slot bedroeg alzoo 180.91. De inkomsten der werkverschaffing bedroegen 100.83 en de uitgaven 18, zoodafc in kas was 54.83. Dc rekening van den penning meester werd nagezien door do heeren Knelange en l'Ami en in orde bevonden. De voorz. deelde mede, dat de prijzen don vorigon winter voor het ringrijden aange kocht, ook nog aanwezig waren, aangezien toen de ringrijderij niet doorgegaan was. Daarna werd door den Bccrctaris verslag over het afgeloopen jaar uitgebracht. De aftredende bestuursleden, de heeren Disseldorp, Hcenk, Bulk en Do Bruijn wer den met algemeone stemmen herkozen. In de vacature J. G. van Rossurn werd goko- zen de heer J. E. Hartveld. Bij de rondvraag werd het voorstel van den heer l'Mi om de kinderen van ledon tot en met den 1G-. .arigen leeftijd, vrij op dc ijsbanen te laten rijden, met 15 tegen 2 stemmen aangenomen. Hierna sluiting. 3—3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9