Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. SPORT. LUCHTVAART. Leger en Vloot Marktberichten. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT' VRIJDAG 21 DECEMBER 1928 WARMOND. GEMEENTERAAD. Gemeenteraad Verlaging drinkwatertarieven Reorgani satie Brandweer Raadhuisaan gelegenheid. Afwezig met kennisgeving: Wethouder Alb. Oudshoorn. De voorzitter, burgemeester Scholvinck, opent de vergadering op do gebruikelijke wijze, waarna door den Secretaris, den heer H. L. van Delft, de notulen der vo rige vergadering worden voorgelezen, wel ke ongewijzigd worden gearresteerd. Ingekomen zijn een zestal missiven van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeu ring van comptabiliteitsbesluiten, goed keuring tot het aangaan van een geldlee- ning ten bedrage van 40.000.ten be hoeve van de rioleering Heerenweg, aan koop grond van A. T. Knoop e. a., en ver laging huishuur onderwijzerswoning, als mede mededeeling dat volgens door den Raad der gemeente Leiden voorloopig vastgestelde rekening van den Keurings dienst van Waren over 1927, door de ge meente Warmond teveel is betaald een bedrag van J 36.34, welke bedrag verro kend kan worden met de eerstvolgende jaarlijksche storting. Verder is ingekomen een schrijven van het gemeentebestuur van IJselmonde in zake belastingaangelegenheid, welk schrij ven evenals de voornoemde voor kennisge ving worden aangenomen. Voorlezing wordt gedaan van een adres van de bewoners van den Buurtweg waar in wordt aangedrongen dezen weg van gas en electriciteit te voorzien, waarop een twaalftal onderteekenaars voorkomen. Door B. en W. is bereids aan de Gas- en Electriciteitsfabrieken te Leiden geschre ven, waarop nog geen antwoord is ontvan gen. De heer Zwetsloot is van meening, dat niet voldoende werk voor die adres is gemaakt, daar alle bewoners vanaf de Korenmolenbrug tot aan de Warmondcr- dam hierop zeker hadden willen teekenen, zoodat een dubbel aantal handteekenin- gen te verkrijgen waren geweest, wat de gas- en electriciteitsfabrieken spoediger zou doen besluiten de gevraagde aanslui tingen te verleenen. De voorzitter zegt toe, een en ander nog onder de aandacht der betrokken directie te brengen. Naar aanleiding van een schrijven van den Commissaris der Koningin, steven B. en W. voor: de verordening op de keu ring van waren, binnen deze gemeente, vastgesteld den 22en December 1920 in te trekken en een nieuwe keuringsverorde ning vast te stellen, waarin rekening ge houden wordt met den verkoop door melk veehouders, daar de melkveehouder niet valt onder het begrip „koopman", noch volgens het Wetboek van Koophandel, noch volgens spraakgebruik. Tot nu toe was daardoor artikel 1 sub h van de Wa renwet niet van toepassing op de melk veehouders, die melk verkoopen, welke niet aan de gesteld eischen voldoet. Na eeiuge bespreking wordt de voorgestelde wijziging aangenomen. In verband met de motorbvandspuit. alsmede brandkranen op de waterleiding, stellen B. en W. voor, na gepleegd overleg met den brandmeester, het brandweer personeel a. v. vast te stellen: 1 brandmeester, 5 opzichters, met inbe grip van den heer H. J. Haverkort, in zijn functie als administrateur van do waterlei ding, 1 deskundige voor den motor, 1 re serve dito, 2 pijpleiders en 1 man voor de behandeling van de slangen. De brand wacht zal worden ingekrompen tot 2 man nen, die hülp voor de politie kunnen dienen en het overige personeel eervol te ontslaan. Het salaris van den brandmeester te brengen van 25.op 50.per jaar (geen uurloon) en dat van do opzichters te handhaven op 10.per jaar, benevens 1.voor elk uur dienst. De vergoeding voor het bedienen van den motor zal voor den eersten deskundige bedragen 1.25 per uur, terwijl bij brand aan liet overige personeel zal worden uitbetaald een uur loon van 0.75, met dien verstande dat gemeentepersoneel slechts drie uren uit betaald krijgt, welke buiten hun dienst tijd vallen. Aldus besloten. Verder werd bepaald dat de brandklok niet meer ge luid zal worden, waarvoor een zoogenaam de brandwekker zal benoemd worden, te gen een totale vergoeding van 10 gulden per jaar. De commissie van het watcrleiding-bo- drijf stelt de volgende wijziging in de vor- ordening van de watervoorziening voor: maximum watergebruik tarief p. huurwaarde per kwartaal kwartaal tot 100 10 M3. 2.- 101—150 10 2.75 151—200 10 3.50 201—250 12 4.50 251—300 13 5.75 301 350 -4 n T— 351400 15 8.25 401—500 17 9.50 501—600 19 n.— 601—700 21 12.50 701—800 23 14.— 801—900 25 15.50 901—1000 27 17.— 1001—1500 20 19.— 1501 en hooger 32 21.— Voor perceelen en andore doeleinden, waarvoor vorenstaand tarief niet geldt, wordt 30 pet per verbruikte M3. in reke ning gebracht. Voor overwater, te bereke nen over het verbruik per jaar bedraagt de prijs 30 ct. per M3. Verder stelt do commissie voor in de voorwaarden tot aansluiting te bepalen, dat perceelen meer dan 40 M. uit den open baren weg gelegen, waarvoor aansluiting niet verplichtend is, op voorstel van B. en W. kunnen worden aangesloten, mits de aanvrager de helft der kosten van de aan sluiting betaalt, terwijl de andere helft ten laste van de gemeente komt. De heer Heijl maakt de opmerking dat de huurwaarde wordt bepaald naar de thans geldende schattingen voor de perso- neele belasting. De heer Van Moorsel vindt de bereke ning van den prijs van het water op een basis der huurwaarde niet juist, hierdoor toch vervalt iemand met een klein inko men, die gedwongen is in een duur huis te wonen in een hooger tarief, dan iemand, die met een groot inkomen een goedkoop huisje bewoont en hij stelt daarom voor den prijs van het water te bepalen naar gelang van het inkomen. De voorzitter de heer Bakker, achtte oen berekoning van den pri's van het ^r-ter op i!re basis niet mo- golijk. Aan Hillegom moet een vaste ver goeding voor het verbruikte water be taald worden, tarieven berekend volgens het inkomen zouden aan de gemeente groote tekorten kunnen berokkenen, daar deze basis zeer wisselvallig is en boven dien zou deze berekening zeer veel ad ministratieven rompslomp medebrengen. De heer Zwetsloot is het met den heer Van Moorsel eens, hij erkent echter de moeilijkheden aan het voorstel verbonden. Volgens zijn meening zou de commissie een en ander in studie moeten nemen, om zoodoende tot een eerlijke berekening te komen. De heer Onderwater stelt voor het voor stel der commissie voor een jaar aan te nemen. Te zner tijd kan de commissie dan misschien met andere voorstellen komen. Aldus besloten. Aan de orde is nu de raadhuisaangele- genheid. De voorzitter deelt in verband hiermede mede, dat ruim een jaar geleden een villa is aangekocht gelegen aan den Heerenweg, met de bedoeling daardoor op de goedkoopste wijze in het bezit te ko- .men van een nieuw raadhuis, waaraan groote behoefte bestaat. Het architectenbureau van de heeren v. der Laan te Leiden heeft intusschen een plan tot verbouwing van de villa inge diend, hetwelk geraamd wordt op rond 40.000.Het wegbreken van het oude raadhuis en het bouwen van een nieuw raadhuis op dezelfde plaats zou pl.m. G5000, kosten, terwijl met een derde plan: het maken van een geheel nieuw raadhuis op het terrein aan den Hee ren weg, gelegen achter de onderwijzers woning, een bedrag van 62000, gemoeid zou zijn. B. en W- achten, in aanmerking nemen de het klein aantal inwoners der gemeen te en de daarmede gepaard gaande ma tige financieele draagkracht, de geraam de kosten veel te hoog om tot verwezen lijking van een dezer plannen over te gaan en hebben daarom bij den Bond Heemschut advies ingewonnen. Bovendien zijn de leden van den raad huiverig in deze te beslissing, daar een deel van den raad de oude plaats, waar het raadhuis thans staat, wenscht te behouden, daar het hier ten volle tot zijn recht komt en het dorpskarakter zoo goed bewaart, terwijl het andere deel, vèrplaatsing naar de villa wenscht en meent dat juist daar de plaats is, alwaar het gemeentehuis zich moet bevinden. Uit het ontvangen antwoord van Heem schut blijkt, dat ook dit bureau van mee ning is dat de geraamde kosten voor War mond te hoog zijn, terwijl het de ligging en het terrein van de villa zeer gunstig beoordeelt. Met betrekkelijk weinig kos ten is de villa voor raadhuis zoodanig in te richten, dat men voor geruimen tijd geborgen is. Ingevolge openbare voor schriften zullen er aanwezig moeten zijn cachotten en een woning voor een be waarder of veldwachter. Hiervoor kan een goed modern bouwwork worden ge maakt vaft bescheiden afmetingen, dat dan geplaatst zou kunnen worden gese pareerd van het hoofdgebouw. Wanneer men dan te eeniger tijd geld heeft voor het bouwen van een nieuw raadhuis zou men de villa kunnen afbreken en ter plaatse een nieuw raadhuis bouwen. Het oude raadhuis zou dan ontruimd kunnen worden en een nuttige bestemming gege ven kunnen worden. Met den secretaris van den bond Heem schut zijn reeds besprekingen gevoerd, deze raamde de kosten van een en ander, inclusief een kluis en centrale verwar ming op circa 15000. In verband met deze besprekingen werd hom opgedragen een voorloopig ontwerp te maken, waar voor eene vergoeding gevraagd wordt van 200 welk bedrag bij tot uitvoering komen van het plan als onderdeel van het architectshonorarium zal worden be schouwd. B. en W. advisccron niet verder op dit oogenblik op dit onderworp in te gaan, maar eerst bodoold plan af te wachten, waarna verdoro besprekingen kunnen vol gen. De heer van Schio maakt de opmerking dat zeker 80 pet. van do inwoners van Warmond verplaatsing van het raadhuis zoudon betrouron. Do hoer Zwetsloot is hiermede eens en hij vreest zelfs, dat wan neer eventueel tot verplaatsing besloten zou worden een adres aan den Raad ge richt zou worden om hier tegen op to ko men. Hij meent, dat de wensch van een groot aantal inwoners een factor is, waar mede rekening dient gchoudon te worden. Do heer Heijl kan zich ook niet met het voorstel tot verplaatsing vereenigen. Ook hij is voor behoud van het oude raadhuis en is van oordeel dat vergrooting hiervan zonder nieuwbouw misschien wel mogelijk zal zijn. De voorzitter en de heer Bakker beto gen, dat verbouwing van het raadhuis niet mogelijk is, terwijl volgens de raming van den heer Kok, secretaris van Heemschut, het bruikbaar maken van de villa niet meer dan 15000 behoeft te kosten en ra den de leden van den raad het huis eens te gaan bezien. De heer Bakker, vroeger ook een tegen stander van de verplaatsing, is, nadat hij het huis gezien had ook tot andere ge dachten gekomen. De heer van Moorsol vreest dat de ra ming van 15000 wel wat al te laag ge nomen is en dringt eveneens aan, een ver bouwing van het oude raadhuis onder de oogen te zien. De heer Onderwater vindt, gezien de stemming van den raad, de tweehonderd gulden voor het plan van den heer Kok weggegooid geld. Do heer Bakker kan zich niet begrijpen, dat indertijd met al- gemecne stemmen tot aankoop van de villa is besloten, daar iedereen zich nu tegen de plannen om do villa tot raad huis in te richten verzet. Waarop geant woord wordt, dat intusschen andere le den in den raad hebben zitting genomen, waaraan door den heer Heijl wordt toe gevoegd, dat indertijd de kosten van ver bouwing door den gemeente-opzichter ge raamd werden op plm. 4 a 5000. De heer Zwetsloot stelt voor dat door den gemeen te-opzichter een plan gemaakt zal worden voor verbouwing van het oude raadhuis, wanneer hieruit do mogelijkheid blijkt en kosten hiervan bekend zijn kan men een vergolijking maken met het plan van den heer Kok en dan een decisie nemen. Na langdurige discussie wordt op het laatste voorstel ingegaan. In plaats van den heer Haverkort wordt de heer Zwetsloot in de commissie voor werkloozen benoemd. Bij rondvraag merkt de heer Onderwa ter op dat het aanbeveling zou verdienen do sloot, welke door het stukje bouw grond op Warmunda loopt te dempen, waardoor dit voor de. gemeente meer waarde krijgt. De voorzitter zegt toe dat de sloot gedempt zal worden. Verder ves tigt de heer Onderwater de aandacht op de sloot langs de Kerkesteeg, welke zoo goed als droog is, en nu schoon gemaakt kan worden. De heer Bakker zegt, dat hij hiermede juist een begin heeft laten ma ken, daar dit spoedig moet gebeuren vraagt hij hiervoor hulp van werkcloozen aan. wat door den voorzitter wordt tocge- zeed. De heer Zwetsloot is verwonderd, dat het adres indertijd door de Hanze en Volksbond aan den raad ingezonden niet wederom als punt van behandeling op de agenda is geplaatst. Dit adres inzake werkverruiming verdiende toch zeker we der ter sprake te worden gebracht. Na een breedvoerige besoreking wordt beslo ten de behandeling hiervan op de eerst volgende vergadering aan do orde te brengen. De heer Heijl dringt aan op spoedige verbetering van de Dorpstraat, hii vreest, dat dit weder tot het zomer seizoen zal worden uitgesteld. Niemand meer het woord verlangende, wordt do vergadering gesloten en gaat de raad in geheime zitting over. WOUBRUGGE. Geboren: Hendricus Jozef us Antho- nius, z.-van G. J. Verbv en J. M. van Tol. Sdonia Catharina, d. van Da Nauta en J. Sijtsma. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Vaststelling begrooting. Sub sidie ziekenhuisfonds. De Voorz. opende de vergadering met gebed. De Secretarie was afwezig wegens ziekte; alle raadsleden aanwezig. De Voorz. brengt op de eerste plaats een woord van warmen dank aan den raad voor de goede medewerking bij de overstrooming; ook aan de omliggende Polderbesturen en verder aan allen die hebben medegewerkt om de doorbraak te herstellen en de gemeente weer zoo spoe dig van het water te bevrijden. Hierna, werden de notulen van de vo rige vergadering na een kleine wijziging goedgekeurd Naar aanleiding van de opmerking van den heer Verhaar in de vorige vergade ring, waf betreft de wegwijzer te Zwarn- merdam, werd medegedeeld, dat deze wijzer niet kan veranderd worden. Een verzoek kwam tor tafel van het zie kenhuisfonds Onderlinge Hulp" om een subsidie groot f 300. B. en W. stellen voor dit punt van do agenda te voeren tot een volgende vergadering. De heer van Loeuwen zegt, dat dit een urgent punt is, dat de kat' van het fonds cr slecht voor staat. Als er eén subsidie verleend wordt, moet het zeker hier ge schieden. Spr. houdt een warm pleidooi voor de vereeniging en stelt voor do zaak nu af te handelen. De heer Zwart vraagt, of do aanvragen voor de ondersteuning voor hot. ziekenhuis niet aanmerkelijk zijn verminderd. Do heer v. Leeuwen zegt, dat or door het fonds on geveer 200 per maand wordt goind. De hoor Verhagen meent, dat er altijd to kort is; do contributie is volgons advies van Dr. Vogelesang gesteld, doch is te kort. Enkele malen is al extra-contributie gehe ven, doch het gaat nu niet meer; do men- schen bodanken er voor. Bij mcermalige cxfcra-contributie-heffing gaan juist de min vermogende menschen or uit. Weth. Her tog vraagt, of de contributie voor allen gelijk is waarop bevestigend wordt geant woord. Weth. Hertog vraagt of velen bij deze vereeniging zijn aangesloten. De heer Verhagen zegt, dat ongeveer slechte 10 in woners buiten de vereeniging zijn, maar wij hebben tijden meegemaakt, dat or no- gen in het ziekenhuis lagen. De heer Bree- dijk vraagt, of dit tekort niet te voorzien was; er is nu zoo'n haast bij. De heer Ver hagen zegt. dat do hooge uitgaven niet te voorzien waren; den eenen dag zijn cr weinig en een week later zijn er soms acht of negen. De Voorz. stelt nogmaals voor, het verzoek aan t-c houden. Spr. had ge meend, dat dit een klein zaakje was, maar het wordt nu erg uitgebreid. De heer Ver hagen steld voor dat de raad machtiging geeft aan B. en W.. die, na onderzoek, de hoegrootheid der subsidie, zullen vaststellen. De heer Stam merkt op: misschien gaan ze later wel feest houden, juist als bij het ziekenfonds; daar hebben ook eerst de donateurs bijgedragen en nu gaan zo 500 verf eesten. De heer Verha gen zegt, dat de subtidio kan worden toe gestaan onder voorwaarde het later terug te geven. Do heer Hertog merkt op, dat het dan geen subsidie meer is, maar een renteloos voorschot. Hierna wordt bij acclamatie besloten do zaak aan B. en W. over te laten. Do heer van Leeuwen zegt, dat nu de raad buitengesloten is, maar spr. uit de hoop, dat B en W. gunstig zullen beschik ken, daar het hier toch oen zaak van groot algemeen belang geldt. Hierna komt aan de orde de vaststel ling van de begrootthg en beantwoording van do gestelde vragen in do vorige ver gadering aangaande de begrooting. De heer Zwart had voorgesteld de post van 7500 op do begrooting te schrappen, die was uitgetrokken voor de muziektent, omdat die niet aan de eisohen voldoet. Ver der vond spr. kleine uitgaven overbodig, zooals schatters enz. De Voorz. zegt, dat de schatters niet kunnen worden opgeheven, want die moe ten aanwezig zijn volgens de wet. De heer Stam had de beteekenis' ge vraagd van verschillende artikelen, welke uiteen wordt gezet. De heer Splinter had gevraagd, of het wel op zijn plaats was niets voor straat- onderhoud uit te trekken; of dit later geen hooge kosten zou eischen. Na cenige be sprekingen trekt, de heer Splinter zijn vraag in. De heer Verhagen had schrifte lijk nog enkele bezwaren ingediend aan gaande de begrooting. Op de gratificatio voor den rijksveldwachter was spr. sterk tegen. De Voorz. zegt: het bestaat overal dat do Rijksveldwachters een gratificatie genieten. Als iemand solliciteert wordt er op gerekend. Spr. vind het hard, dit nu af te nemen; des te meer verdient hij het, nu wij geen nachtwacht meer hebben en de Rijksveldwachter is een man, die nacht en dag voor de gemeentepolitie klaar staat. Wanneer de Jong zou vertrekken, kan men altijd nog herzien. De heer Verhagen legt. zich hierbij neer. Verder had de heer Ver hagen klachten over v. d. Neut, die slecht de zinkputten onderhield op het dorp. Een advies van den gemeente-opzichter wordt voorgelezen, die aangeeft dat v. d. Neut geen schuld treft. Gelet diende te worden, dab v. d. Neut geen vol salaris geniet van de gemeenten; zoodoende kan hij ook niet altijd klaar staan. De heer Storm zegt. dat v. d. Neut in de courant een pluimpje krijgt over het nette beheer van het kerkhof. De heer Verhagen komt. terug op zijn klacht. Verder merkt spr. op. dat de arbeiders- bemiddelaar zich had verschoond tegen de klacht van spr.; maar hij wist zeker dat 4 arbeiders niet vermeld waren en do kaar ten niet afgegeven. De Voorz. zegt, dat de zaak in behande ling is bij B en W. De heer Breed ijk vraagt of er geen bestuur is, dat toezicht hpudt, waarop do Voorz. antwoordt, dat dit de besturen van de vereenigingen zijn, maar dat er nu. steekproeven moeten geno men worden. Hierna wordt de begrooting goedge keurd. De Voorz. vraagt een crèdiet van 1000 voor de wegen, daar de wegen veel hebben geleden van het water en nu veel meer bazalt noodig is. Goedgekeurd. Verder deelt de Voorz. mede, dat de maximum snelheid voor motorrijtuigen moet veranderd worden van 15 op 20 K.M., wat de wet aangeeft. De heer Breodijk vraagt, om het op 25 te brengen en dan strikt te handhaven. Do heer Verhagen verzoekt bij de scholen borden te plaatsen. De Voorz. zegt. laten we het maar op 20 houden, dan wordt het toch 30. Borden bij scholen vindt spr. overbodig. Goedgekeurd zooals door B. en W. voorgesteld. Hierna volgt dc rondvraag. De heer Stam vraagt of de menschen niet verplicht kunnen worden om de zand zakken, gebruikt bij het water, weg te ha len. Onderzoek wordt toegezegd. Verder zegt spr., hebben wij nog maar steeds slecht licht.. Er is al meer over gezegd. Dc verlichting wilde spr. eens- flink aangepakt zien. Weth. Augustinus zegt, dat hem bij controleering is goblckon, dat de stroom- storkto goed is. De hoor Stam vraagt, hoe staat hot bij de Gebr. Bodegraven; dat duurt volgens spr. ook lang. voordat do gemeente dio stroomafnamc kwijt iB. Do Voorz. zegt verder ondorzoek toe. De heer Verwor merkt op, dat de gemeente-opzich ter bij do watersnood veol tc veel brj de doorbraak is geweest terwijl het hier ook nood was. Do Voorz. zegt: do eerste dagen was hij daar zeker noodig. De heer Ver hagen vraagt, wanneer komt do waterlei ding. Do Voorz. zegt, dat nog steeds go- wacht wordt op het rapport van prof. Vis ser, De hoer Broedijk vraagt of B. on W. eens too willen zien bij Fountjesbrug. Hot is daar 's avonds hoogst gevaarlijk bij hot ophalen. Het is' al meer voorgekomen, dat iemand op oen schuit terecht kwam. .Ver der wil spr. des nachts een paar lichten in het dorp laten branden, zooals dat op an dere plaatsen geschiedt, wat voor men schen, die 5s nachts naar den dokter moe ten voor zieken enz. van groot belang is. Verder vraagt do hoer Breedijk onderzoek naar het waterafvoer naast het Raadhuis, wat mei kleine kosten goed is te maken. Ondorzoek wordt toegezegd. Niets meer aan de orde zijndo, sluit do Voorz. do vergadering met gebed. BODEGRAVEN. Ongeluk. De fourage-liandelaar Bree dijk had het ongeluk, toen zijn paard, ge schrokken voor een motorfiets, weg holde, en in botsing kwam mot een passeorende vrachtauto, van den wagen te vallen. Door omstanders werd hij naar dr. v. Bak ge bracht om verbonden te worden, waar bleek, dat do verwondingen niet van ernstigen aard waren. De auto werd tamelijk bescha digd. AARLANDERVEEN. Personalia. Als onderwijzeres in do handwerken aan do bijzondere school is benoemd Mej. Meijer Neunian, voormalig onderwijzeres aan die school. VOETBAL. Het internationale programma in 1929. Ook tegen Noorwegen en Denemarken? Op de bestuursvorgadoring van den N. V. B., gehouden op Zaterdag j.l. werd, naai de „Sportkroniek" meldt, besloten met den Noorschen Voetbalbond te onderhandelen over het door dien bond gedane verzoek betreffende het spelen van een wedstrijd NoorwegenNederland in Bergen of in Oslo, welke wedstrijd vooraf zou gaan aan de ontmoeting ZwedenNederland op 9 Juni 1929. Voorts werd besloten, de onderhandelin gen met den Deenschen Voetbalbond om trent het spelen van een tweetal wedstrij den in Denemarken en hier te lande nog voort te zetten. BILJARTEN. Om de Coupe Glorleux. Gisteravond werd de finale gespeeld van het bilparttournooi om de Coupe Glorieux tusschen Moons en van Belle. De uitslag luidt: Pnt. brt. h.s. Gem. Moons 400 17 159 25.5c Van Belle 225 16 66 14.06 Do eindstand is als volgt: gew. verl. pnt. brt. h.s. gem. Van Belle 4 1 1825 111 148 16.44 Moons 4 1 1971 120 159 16.42 Poensgcn 3 2 1870 143 104 13.07 Luypaerts 2 3 1681 128 169 13.13 Dommering 2 3 1344 118 72 11.39 Fougeret 0 5 1153 135 64 8.5-1 Daar Moons en Van Belle evenveel par tijen hebben gewonnen, zullen de twee Bel gen heden een extra beslissingspartij spe len om de Coupe. Die partij vangt om 5 uur aan. Kampioenschap van Nederland op klein biljart Te Wormerveer vingen gisteravond dc biljartwedstrijd aan om het oerste Idas kampioenschap van Nederland op klein biljart. Bij den aanvang der wedstrijden waren 4 van dc 5 ingeschreven deelnemers present, n.l. do heer Tjoa, Mulders, Slikker en Visser. De heer Van Bever zal vermoe delijk heden alsnog komen. Zijn deelno ming is echter niet moer zeker. Tjoa won de eerste partij van Mulders in 25 beurten (Mulders £11), Slikker maakte de 300 in 30 beurten.-v.ol togen Visscer, die op. 102 bleef staan, en Slikker won van Tjoa in 19 beur ten, terwijl Tjoa hier op 212 bleef. Slikker maakte in deze partij dc hoogste serie nl. 85. Om den Lisser Wisselbeker 2de klasse. Woensdagavond had do boslissingwcd- strijd plaats om bovengenoemde beker tus schen dc heeren H. Verdel en B. Duiven voorden. Beide hadden evenveel gewonnen partijen. De uitslag is als volgt: pnt. brt. h.s. gcm. B. Duivenvoorden 100 21 15 4.76 H. Verdel 40 20 2.— Door deze overwinning is do hoer B, Duivenvoorden voor de 2de maal in het be zit van dezen beker. HET KERSTVLIEGTUIG NAAR ALEPPO. Cc* 'intinopel's vliegveld zeer modderig. Het kcistMicgtuig van dc K. L. M, do PHAEN, is gisterenmorgen te 8.45 van Conatanlinopol naar Aloppo vertrokken. Do zeer modderige gcstoldneid van het vliegveld was oorzaak, dat Duimelaar en FrijnB het niet aandurfden eerder te start ten. Na de ondervinding onlangs te Rav- 30on opgedaan, is do K.L.M. uiterst voor zichtig geworden mot hot stuUen op slech te velden. Uit do legerorders. Een binnenkort to verwachten legcr- orclor zal oen ministerioolo beschikking bovatten, waarbij bepaald is, dat in ver band mot oon door don ministorraad ge nomen besluit bij hot legor on alle onder het departement van defensie ressortee- rendc inrichtingen en instellingen op Maandag 24 December 1028 behoudens het afrijdon van paarden cn andere noodwen dige dienst zal worden gehouden als op Zon- en feestdagen. Burgerwachten on burgerwerklieden kunnen op 24 Decmber a.s. voor zoover dc belangen van den dienst zich daartegen niot verzetten, vrij af krijgen, doch arbeid op dien datum verricht, zal niet extra mogen wordon beloond. BODEGRAVEN, 20 Dcc. Eierenveiling. Aanvoer 5128 stuks. Kippeneieren 8.50 10.kuikeneieren G.808.40, Eenden eieren ƒ8.per 100 stuks, Hanen ƒ1.30— 1.70 per stuk.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5