1.25 1.15 0.80 3.65 1.30 3.75 4.— 1.75 3.75 KERKNIEUWS. SPORT. STADSNIEUWS. INGEZONDEN MEDEDEEL'NG. OOK ZATERDAGS NAAR WAALS kinder SPATTEé'S in grijs en beige kinder slobbroeken wit, grijs en beige WOLLEN DAMESKOUSEN alle modetinten ECHT VULCAN FIBER H ANDKOhFERS met ver sterkte hoeken, dubbele nik kelen slooten, 45 c.M. GEVULDE KAPDOOZEN, inhoud wit en gekleurd cel luloid flanellen dames pya- ma's FLANELLEN HEEREN PY- AMA'S flanellen kinder py- a ma's heer tn nap^a hand schoenen, gevoerd zijden salonlampen, met handschilderwerk. EIKEN VOETBANKJES met prima moquette KOPEREN PARAPLUIE- BAKKEN met geslagen voor- stellingen ejfr*enfen KOPEREN CEDREVEN BORSiYlHANGCRS met 2 prima «srstcls 1 MASSllF EIKEN 80 STOELEN met ku$sei] pleet i ZWAFlE KVALITEI COS. 300 c.Mi breed ZWARE BIE MATTEN 50 X\100 ENGElSCH IJZEREN \g-. DIKANïT met spiraalniatras pr!ma\kapoicm VT.JAS, gevuld mèb de allerbeste Javakapok HAARLEMMERSTRAAT 130 136 ALG. VEREEN. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR gedragen aan één of meer bestuurders, onder toezicht van 3 tot 7 Voor de eerste maal wordt benoemd tot bestuurder de heer Cornelia Nicol-as van Dis, scheikundig ingenieur to Zeist, en tot commissaris G. H. Kersten, P. Zandt, em.- predikant en lid der Tweede Kamer en Egbert Kuyk, dc partij-secretaris. Belasting betalen op postkantoren. De eenige dagen geleden aangekondigde openstelling op 2 Januari a.s. van de post-a gent schappen te Den Haag, de bij postkantoren te Leidschendam, Rijswijk en Voorburg en yan het poststation te Stompwijk voor het aannemen van belas tingbetalingen is tot nader order uitge steld. De trajectkaarten op de spoorwegen. Men schrijft aan de „Msbd.": In verband met de nieuwe bepalingen voor trajectkaarten op de Spoorwegen wordt de aandacht gevestigd op de wensche- lijkheid, met het aanvragen van een traject- kaart niet te wachten tot het laatste oogen- blik, maar deze eenige dagen vooraf aan te vragen. Alleen in dit geval zullen de stations de vele aanvragen tijdig kunnen verwerken en bespaart men zich een vruch- teloozen gang naar het loket. Als over gangsmaatregel is bepaald, dat een nieu we trajectkaart, die met ingang van 1 Januari aangevraagd wordt in aansluiting aan een tot en met 31 Deccmbeer geldige kaart, reeds van 28 December af veerkrijg- baar gesteld wordt tegen inlevering van de oude kaart, in welk geval van de nieuwe kaart onmiddellijk gebruik gemaakt kan worden. Maar ook daartoe moet de nieuwe kaart eenige dagen vooraf aangevraagd zijn. Pastoor J. J. Bruning. De Zeereerw. heer J. J. Bruning, pastoor te Pijnacker, is van do H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Match LandauNoteboom. De derde partij wordt remise. Stand: l1/*11/2- De derde partij, die afgebroken was, is gistermiddag uitgespeeld. Note boom speelde in den aanvang minder goed. zoodat Landau spoedig de betere stelling verkreeg. De laatste miste echter een paar keer de betere voortzetting, zoodat, na afruil der verschillende figuren, een stand overbleef van elk 1 toren -|- 1 vrijpion en bovendien elk 3 pionnen ter bescherming van den koning. De vrijpionnen werden spoedig genomen en Landau bood remise aan, wat door Noteboom aangenomen werd. De partij volgt hier: Wit: S. Landau; Zwart: D. Noteboom. Koninginnegarabiet. 1. d4 PfG 2. c4 e6 3. Pc3 d5 4. Lg5 Le7 5. Pf3 Pbd7 6. e3 0-0 7. Dc2 LG 8. Lf4 c6 9. h3 TfeS 10. a3 a6 11. c5 b6 12. b4 bc5 13. bc5: a5 14. Da4 Lb7 15. Tbl Dc8 16. Le2 LdS 17. Db3 Ta7 IS. 0-0 Lc7 19. Pa4 c5 20. Pe5: Pe5: 21. Le5: Pc5: 22. de5: Te5: 23. DbO Da8 24. Dc7 TeS 25. Pb6 DdS 26. Dd8: Td8: 27. Pa4 Pd7 28. Tb2 Laö 29. LaG: Ta6: 30. Tb7 Taa8 31. Td7: Td7: 32. PbG Tad8 33. Pd7Td7: 34. Tbl d4 35. Tb8 -f Kh7 36. ed4: Td4: 37. Tc8 Ta4 38. TcG: Ta3: 39. Ta6 Tal -f 40 Kh2 a4 41. cG Tel 12. Kg3 a3 43. Ta3; Tc6: remise. De vierde partij is bij den 36en zet af gebroken. in iets betere stelling voor Landau. Deze is een pion voor. Landstormcorps „Motordienst", Sectie Leiden. Gisteravond werd in de Stadsgehoorzaal een feestavond gehouden door het Land- itormcorps „Motordienst", sectio Leiden. Het programma vermeldde, dat de bijeen komst zou gehouden worden in den foyer, loch de groote opkomst was oorzaak, dat men tijdig de groote stadszaal koos. De avond werd geopend met een wel komstwoord van den eerc-voorzitter en commandant van de Sectie „Leider.3', jhr. Gevers van Kethel tot Spaland, dio vooral den afdeelingscommandant luit.-kol. dr. J. C. Eringaard hartelijk verwelkomde en voorts de besturen van de Schietver. „Gene raal Snijders" en „Willem Tell", Pro Pa- tria, de Leïdsche Burgerwacht en den Bijz. Vrijw. Landstorm Spr. dvelde voots mede, dat er bericht van verhindering was ingekomen van den commandant van het 4e Reg. Inf. en burge meester v. d. Sande Bakhuyzen. Spr. dankte allen, die aan de voorberei ding yan dezen avond hadden medege werkt en deed een fcreocp op allen om te trachten ie komen tot oprichting van een muziekkorps. Daarna was het woord weer aan den heer Nordanus Jr., leider van het muziek gezelschap Euterpe", dat den geheelen avond op voortreffelijke wijze concerteerde en gced- en goed uitgevoerde muziek heeft doen genieten. Vervolgens vermeldde het programma het optreden van het Cabaret-gezelschap Max van Gelder, waarbij deze als conferencier optrad. We kregen kunst van diverse scha keering te aanschouwen en te hooren. Kit ty Posthumes zong liedjes aan den vleu gel, Charlotte Kohier zocht haar kracht in voordrachten en als zoodanig heeft zij zich een ware kunstenares getoond, want haar dictie, haar mimiek, kortom geheel haar optreden was daarvan het bewijs. Ook vooral in de één-acter waarvan er één vóór en één na de pauze voor het voetlicht werd gebracht, voerde Charlotte Kohier den bo venton en al de anderen sloten zich waar dig bij haar aan in do tooneelspeelknnst. Jammer, eigenlijk in-bedroevend is het, dat de onderwerpen der tooneclstukken natuurlijk weer moesten bestaan uit echt- scheidingsgwesties, bedriegerij van vrou wen door mannen en omgekeerd van man nen door vrouwen. Dat doet afbreuk aan de waarde van het als tooneelspel gepres teerde en velen van het zoo verscheiden gehoor zullen dat met ons betreurd hebben. Men dient er dan ook wel terdege rekening mee te houden dat niet alleen goed tooneel spel, maar ook goede tooneelstukken wor den gegeven. Veel bewondering op het tooneel trok ook de heer Laretto, een t o 6 vè r kil rist e n a ar van buitengewone bekwaamheid. Zijn goo cheltoeren met kaarten, zijn vingervlugheid en zijn gedachtenlezen dwong aller bewon dering af. Voor de pauze had vervolgens nog plaats de Vaandelaanbieding. Toen het tooneel- scherm weer in de hoogte ging, stonden 12 manschappen in volledige uitrusting voor het voetlicht, met hun comn -nlant aan het hoofd. Het geweer werd gepresenteerd en de muziek zette het Wilhelmus in, dat door allen staande werd meegezongen. Daarna bood de heer G. J. Hoppezak met eenige toepasselijke woorden namens de sectie Leiden van den motordienst, omvat tend 500 man, bet symbool van corps, de vlag, aan commandant jhr. Gevers aan, die het vaandel onder hartelijke dankwoorden aanvaardde. Het tweede couplet van het Wilhelmus werd daarop gezongen en de Landstor- mers maakten een marsch door dc zaal. Even later trad luit-kolnel dr. J. C. Eringaard, afdeelingscommandant, voor het voetlicht, om in een geestig speechje erop te wijzen hoe het denkbeeld vai. dezen avond bij hem een aangenamen indruk heeft, omdat dergelijke bijeenkomsten ka meraadschap kweeken. Spr. zette vervol gens nog eens in korte trekken uiteen het doel van den Vrijw. Landstorm: het vader land bij te staan in oogenblikken van ge vaar, hetzij dit dreigt van het buitenland dan wel van het binnenland. Spr. waar schuwt daarbij nog eens tegen de leuzo yan eenzijdige ontwapening en toont met een voorbeeld aan, hoe inconsequent de voor standers van eenzijdige ontwapening zijn. Spr. wees er tenslotte op, hoe deze avond een uiting is van den geest, die er in de sectie heerscht en bracht nog dank aan de commissie met jhr. Gevers aan het hoofd. Aan het slot van den avond dankte de heer G. J. Hoppezak voor de belangstel ling en ondervonden medewerking. Dc Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur vergaderde hedenmorgen te 11 uur in de restauratiezaal van het gebouw der Ver- leniging. De voorzitter, .de heer Ernst H. Krelage, opent de vergadering eri houdt de volgen de rede Heden zijn wij voor 3t eerst tijdens het 68-jarig bestaan onzer vereeniging bijeen in eigén huis. Met dankbare voldoening moge hier herinnerd worden aan de ge denkwaardige openingsplechtigheid; en kele dagen na onze vorige Algemeene ver gadering, terecht een historische dag voor het bloembollenvak genoemd. De belang stelling, door vele hooge autoriteiten dien dag betoond, is door de vereemging op hoogen prijs gesteld, en de vele geschen ken, waaronder zeer kostbare, van bevrien de zijcle ontvangen, zijn door haar met bij zondere erkentelijkheid aanvaard en heb ben zeer veel bijgedragen tot verfraaiing van de aankleediug van verscheidene lo kaliteiten. Nu lie-t gebouw ruim acht maanden in gebruik is. mag worden geconstateerd dat het over 't algemeen uitmuntend voldoet, al blijkt nu en dan. dat er nog iets ont breekt, of dat er iets verbeterd kan wor den. Ook de proeftuin zal in 1929 in vol bedrijf zijn. Zeer belangrijk belooft de Tulpen-op- naamstelling te worden, die daar in het aanstaande voorjaar in overleg met de Koninklijke Tuinbouw-Maatsohappij van Londen R. H. S.) zal gehouden worden. Alvorens tot de eventuecle herziening der classificatie over te gaan bleek het wentchelijk, vooraf een overzicht te heb ben van de sedert 1915 in den handel ge brachte Tulpen-verscheidenheden. Deze taak werd gaarne overgelaten aan de Nc- derlandsche tulpenkenners, en zoo is dan door een commissie, benoemd door het Hoofdbestuur, een aphabetische naamlijst opgemaakt van alle thans m den handel bekende tulpen-verscheidenheden, onder vermelding van winner kleur, synoniemen en klasse, en tevens een lijst van niet meer in den handel zijnde of door nieuwere Naar wij vernemen zal het Leidscbe Poli tie Muziekcorps morgenmiddag op verschil lende plaatsen in de stad muziek maken en daarbij medewerking verleenen aan een inzameling ten bate van het Dierenasyl. Waar er dit jaar geen bazaar voor dit doel in Leiden wordt gehouden en er toch geld moet zijn, tracht men op deze manier geld hiervoor te krijgen. Door de politie alhier is aangehouden zekere Th .J. C. V., die in een logement al hier verblijf hield. Hij wordt verdacht van oplichting van een klein bedrag aan geld. bereikt, dit jaa-r is het beloop van den uit voer niet minder bevredigend, en werd ditzelfde cijfer reeds ultimo October be reikt zoodat mag aangenomen worden dat het totaal over het geheele jaar 1928 43 miUioen Kilogram zal hebben bedragen. Deze uitslag is des te bevredigender om dat de vrees, dat tengevolge van de ver wachte overproductie van een aantal Dar- wintulp en soorten de prijzen zeer laag zou den zijn. Maar niet alleen bleek niets van overproductie, er dreigde integendeel veel eer een tekort, juist waar men het tegen overgestelde had verwacht. De goed bedoelde, maar tot mislukking gedoemde poging om kunstmatig en ge dwongen een teeltbeperking in te voeren, mislukte. Dit moge een teleurstelling zijn geweest voor hen die aan de voorbereiding van dc teeltbeperking Veel tijd en moeite hebben besteed, de ervaring zal hun thans wel hebben geleerd, dat het bloembollen- vale in zijn geheel voor een dergelijken maatregel niets gevoelt en, ondanks tijde lijke lage prijzen, de voorkeur geeft aan een herstel langs den natuurlijken weg, zonder dwingende bepalingen. Waar dwang althans sterke maatrege len tegen overtreding wèl door het over- groote deel der vakgenooten terecht als- juist worden erkend, dat is het terrein der ziektebestrijding. Men is hier op den goe den weg. maar naarmate men het doel: bevrijding onzer geheele cultuur van ziek ten. met beter gevolg nadert, zullen ook in toenemende mate strengere maatrege len van toezicht gerechtvaardigd zijn. Het is hier niet de plaats hierover lang uit te weiden, daar de ziektebestrijding valt onder de bemoeiingen van het Cen traal Bloembollen Comité, dat het Twee- cent-per-Roefonds beheert, en zijne weten schappelijke commissie. Ook het werk der tweede commissie, door het Comité inge steld, die voor de onpersoonlijke reclame, kan daarom hier slechts even worden aan gestipt. Toch moge uit een opsomming van hetgeen dit jaar voor dc onpersoonlijke reclame werd gedaan de aandacht op de nuttige werking van het fonds worden ge- De 51-jarige C. V., die gisteren bezig was op het emplacement der Spoorwegen aan den Haagweg met het laden van goederen, bleef bij het uitstappen met een voet ach ter een ijzeren band haken, waardoor hij dit lichaamsdeel verstuikte. Tulpen verdrongen soorten. Deze lijsten zijn than-s in handen van de gemengde Britsch-Nederlandsohe Commis sie en verwacht mag worden dat de R. H. S. de publicatie daarvan op zich zal nemen in den vorm van hare bekende Narcissen- lijsten. Bij deze lijsten is getracht het gebruik van denzelfden naam voor twee of meer verschillende, tulpensoorten onverschillig tot welke klasse ze behooren, geheel te vermijden, en, dank zij de medewerking van vele winners en houders van partijen is dit vrijwel gelukt. De Mendel- en Triumph-fculpen zijn voor- loopig buiten beschouwing gelaten. De tulpenverzameling, in den proeftuin opgeplant, sluit zich geheel bij deze naam lijst aan. Zij omvat zooveel mogelijk alle Tulpensooiten welke niet vermeld staan in het Engelsche rapport van 1915 en dus na dien tijd in den handel zijn gebracht. Ofschoon ook hier de Mendel- en Triumph- tulpen zijn uitgesloten, zijn toch ongeveer 800 verschillende nieuwe Tulpensoorten in den proeftuin opgeplrint. Het behoeft geen betoog, dat deze verzameling de grootste belangstelling verdient en ook stellig on dervinden zal, Be-halve deze Tulpen-verzameling zullen de nieuwe Dahlia's die dit jaar op een tuin aan den Heerenweg werden opgeplant, een plaats in den proeftuin vinden. Door be perking van het aantal planten per soort zal de beschikbare ruimte voor dit doel voldoende kunnen zijn. Naast het werk der zooeven genoemde Tulpen-commissie verdient evenzeer warme waardeering de arbeid door een aantal wel bekende vakmannen verricht op het gebied der voorlichting voor de behandeling bij het vervroegen door de buitenlandsche broeiers. De op deze wijze ontstane „Wen ken", uitgegeven door de firma Ruygrok onder toezicht onzer vereeniging, zijn in vele talen op ruime schaal in het buiten land verspreid en zullen het hare er toe kunnen bijdragen om teleurstelling en schade bij het vervroegen onzer bo'gewas- sen in her buitenland te voorkomen. Mocht ik het vorig jaar constateeren dat, ondanks de hooge tarieven in sommige landen en ondanks de beperkingen, die de Vereenigde Staten op den bloembollenin- voer toepassen, de gezamenlijke uitvoer nog eenigszins was toegenomen en het re cordcijfer van rond 40 millioen k.g. had LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der .Apotheken wordt van Maandag 17 De cember a.s. tot en met Zondag 23 Dec. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Tol. 807. vestigd. In April werd met een belangrijke in zending van afgesneden Tulpenbloemen deelgenomen aan de Nederlandsche afdee- ling op de Gentsche Floraliën, waaraan behalve een eereprijs, de Gouden Medaille van de Royal Horticultural Society werd toegekend. Behalve de jaarlijksche tulpenbeplan ting in Bronx's Park te New .York, werd ook wederom in het Golden Gate Park te San Francisco te Berlijn, Weenen en Am sterdam perkbeplanting aangelegd. Voor 1929 werden reeds tal van beplan tingen uitgevoerd, terwijl uitdeel in gen van kleinere collecties bellen voor hospitalen en ziekenhuizen in Amerika plaats had den en ook nog «andere plannen op het programma der commissie voor de onper soonlijke reclame van het Centraal Bloem bollen Comité staan. Ten slotte moge ik nog een oogenblik uwe aandacht vragen voor de onlangs in gediende wetsontwerpen op sociaal ge bied, waarbij ook het bloembollenbedrijf betrokken is. Kort na elkaar zijn aanhangig gemaakt een nieuwe veiligheidswet en een lan-d- bouwarboidswet. Zcoals u bekend zal zijn strekt deze veiligheidswet zich ook uit tot den land- en tuinbouw, en behelst de land- bouwarbeidswet bepalingen voor» den ar beid van vrouwen en kinderen in den land- én tuinbouw. Zonder vooruit te loopen op het oordeel dat, naar wij mogen verwachten de Ne- derlandsche Tuinbouwraad voor onzen ge- zamenlijken tuinbouw over deze ontwerpen zal uitspreken moge ik hier een algemeene opm e r k i n-g m a ken. Wanneer wetten van zóó ingrijpende ge volgen voor het bedrijfsleven worden aan hangig gemaakt, mag worden ondersteld, dat vooraf bij onderzoek gebleken is, of als vaststaand feit algemeen wordt erkend, dat de toestand in de bedrijven van dien aard is dat een wettelijk ingrijpen onvermijde lijk en dus gerechtvaardigd is. Uit de toelichting op de bedoelde wet- ontwerpen blijkt dit echter in geenen deele. Bij de veiligheidswet wordt een beroep gedaan op de ongevallen tengevolge van de snel toenemende toepassing van werk tuigen en electriciteit in den landbouw, maar uit het overzicht van De Tuinbouw Onderlinge van 1 Mei 1923 tot 31 October 1927 betreffende de ongevallen in den utinbouw, gesplitst naar de oorzaken, blijkt allerminst dat de werktuigen en electrici teit daar de grootste bron der ongevallen zijn. Uit dat overzicht blijkt namelijk, dat over het genoemde vijfjarig tijdvak werktuigen met? mechanische inrichtingen slechts voor 1.34 pet. daarop voorkomen, de werktuigen zonder mechanische inrichtingen met 0.02 pet. en electrische stroom slechts met 1 ongeval; hetgeen in de statistiek zelfs niet tot uitdrukking kan komen. De 1.34 pot. ongevallen, veroorzaakt door werktuigen met mechanische inrich tingen, zijn gedurende die vijf jaren 69 in getal op een totaal van 5153 ongevallen. Door toezicht op de fabricatie van werk tuigen, enz., zooals in a-rt. 19 van het ont werp omschreven, zou bereikt kunnen wor den dat geene gevaarlijke werktuigen wor den gebruikt. Bij de land'bouwarbeidswet wordt met geen enkel woord melding gemaakt van slechte toestanden in de bedrijven, maal ais eenig motief vermeld de omstandig heid, dat er nu eenmaal een arbeidswet is voor de industrie en dat daarom de in den landbouw werkzame kinderen en vrou wen niet langer van wettelijke bescherming verstoken mogen blijven. Deze motiveering schijnt onvoldoende. Toen de arbeidswetgeving ter hand werd genomen, was vooraf uit enquêtes geble ken, dat. wegens de heerschende toestanden in verschillende bedrijven, wettelijke re geling wenschelijk was. Niemand zal in onzen tijd zich tegen ingrijpen van den wetgever verzetten wanneer deze voor waarde vervuld is. Maar dat is hier niet het geval. Met geen enkel woord rept de toelichting op deze wetsontwerpen van bestaande misstanden, met geen enkel mo tief aan het landbouwbedrijf ontleend wordt de noodzakelijkheid van het wette lijk ingrijpen aangetoond. Zoolang dit niet het geval is en men zal wel mogen aannemen, dat indien de ontwerpers der toelichtingen kans gezien hadden, zich op misstanden te beroepen, zij het niet zouden hebben nagelaten .zullen land- en tuinbouw het goed recht hebben, zich te verzetten tegen het opleg gen van deze nieuwe wettelijke lasten. Het bloembollenbedrijf kenmerkt zich door goede verhoudingen tusschen arbeid- ncmer en arbeidgever. De collectieve ar beid scontractem periodiek na. onderling overleg herzien of hernieuwd, waarborgen de stabiliteit van het bedrijfsleven. De Al gemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur is geen patroonsvereeniging en zij be weegt zich dus niet actief op het gebied yan den arbeid. Toch was het voor haar Hoofdbestuur een aangename t.aak de beurszaal ter beschikking te kunnen stel len van den Ned. R. K. Bond van bloemist», utin-, veen- en landarbeiders St. Deus dedit", ter viering van zijn 25-jarig bestaan, waarvoor ik hier tevens mijne gelukwen- schen namens onze vereeniging moge uit spreken. Na het oproepen der af deelingen werden de notulen goedgekeurd, na een opmerking van de afd. Noordwijk. In de Commissie tot het nazien van de rekening en verantwoording van den pen ningmeester werden benoemd de af deelin gen Noordwijk, Oegstgeest en Limmen. Dc voorz. herdacht tenslotte de overle den leden prof. J. Ritzema Bos en D. Went- holt, burgemeester van Hillegom. Bij de bestuursverkiezing werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer A. Ver- duyn uit Lisse (in de vacature J. M. v. Tol) In de vacature Th. Jonkheer werd gekozen de heer W. Jonkheer met 115 stemmen. Mededeeling werd daarna gedaan van de financiering van den bouw van het Krelage- huis. De hiervoor beschikbare middelen wa ren 362.761.34, de uitgaven hebben be dragen 380.168.73. De uitgaven overtroffen derhalve de inkomsten met 17.407.39. Het Hoofdbestuur heeft in het „Week blad" daarop reeds toelichting gegeven. Het Hoofdbestuur meent dit tekort te kunnen vinden door de batige saldi over 1928 en 1929 voor dit doel te bestemmen. De vergadering keurde dit zonder bespre king goed. De ibegroo'ing 1929 werd goedgekeurd, sluitende in ontvangst en uitgaven op 65820. Bij de artikelsgewijze behandeling vroeg de afd. Hillegom voor hoe lang het resta irant verpacht was en voor hoe lang en voor hoeveel de garage 1 De autostalling werd te duur geacht. De vporz. antwoordde, dat dit een tarief is dat algemeen gebruikelijk ishet is een bizonderen, dienst dieg aan bepaalde leden wordt bewezen. Daarom is er geen leden de autostalling gratis open. te stellen. Het restaurant is verpacht voor 5 jaren, met 5 optiejnren en de garage voor 10 jaren. De aid. Hillegom vraagt, of het geen wnistgevende zaak zou zijn voor de Vereen, om de garage in eigen beheer te r.emon. De Voorz. antwoordde, dat di' in de practijk niet steeds de voorkeur heeft boven ver pachting. B vendien zijn de pachtcontrac- ten zoo gesteld, dat de Vereeniging daar van werkelijke inkomsten heeft. De afd. Hillegom en Oegstgeest wilde daarna weten, of het bouw niet buiten het vak wordt gebruikt. Vroeger werd dit aangegeven als een der voorstellen aan de stichting te Haarlem verbonden. De voorz. zeide, dat de exploitatie zoo danig is, dat geen bizondere baten noodie zijn. Wa dit echter wel het geval, en zou ien het gebouw gaan verhuren, c.an zou personeele belasting worden geheven, een vermeerdering van het personeel noodig zijn enz. Ooi: zou men bij de verhuring in moeilijkheden komen. Op de eerste plaats toch leent de groote zaal zich voor politie ke bijeenkomsten, en spr. meent, dat de Vereen, 'ch daarbij in 'n wespennest zou steken.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2