BEEKMAN. RESTANTEN Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. toneel. Doch or is medezeggenschap voor .'.e onderwijzers in de comm. voor Georg. Overleg, wat do arbeidsvoorwaarden be- reft. Alleen kan de gemeente hun de ge- v/enschte arbeidsvoorwaarden niet geven i.mdat het rijk die vaststelt. Spr. is niet rincipieel tegen het hooren van de on- 'erwijzersorganisaties in 't algemeen. Wel hij tegen de verplichting voor B. en V. om in alle onderwijszaken de organi- aties te hooren, vooral omdat er zoovele Dderwijzersorganisaties zijn; minstens 5 ouden er geraadpleed moeten worden, /at een spoedige behandeling der zaken onmogelijk zou maken, nog afgezien van iet feit, dat er geen twee organisaties zijn lie gelijk over de onderwijszaken denken. Meermalen is spr. bij het hooren van de organisaties gebleken, dat deze niets ïieuws wisten te vertellen. Hij verwacht van den Bond van Ned. Onderwijzers wei nig objectiviteit en fatsoen. Sprekende over medezeggenschap in bet algemeen, meent spr. dat het argument van den heer v. Eek niet opgaat, als zou de medezeggenschap er toe mee moeten hel pen om de arbeidsvreugde op te voeren. De gemeentearbeiders zijn heusch geen slaven meer. Goede arbeidsvoorwaarden ijn het beste middel voor de arbeidsvreug de. Over de werking van de medezeggen- chap is nog absoluut geen klaarheid ver- 'cregen; waarom moet de raad zich daar over dan in principe uitspreken? Verder is het voorstel-v. Eek ook onuit voerbaar, omdat de wet liet niet toelaat, opr. sluit zich bij de heer Wilmer aan; la- en wij bij den bestaanden toestand pro- beeren tot beter overleg te komen. Omtrent het werkliedenreglement zegt ".pr. dat dit reglement groote vertraging ontmoet, omdat het zoovele instanties moet loorloopen. Thans is het zoover gevorderd, 1 lat spr. voorspellen kanvolgend jaar komt de zaak in orde. Wethouder Splinter Wanneer wethouder Splinter het voord wil nemen, deelt de voorz. mede, dat de hoer Splinter vandaag jarig ie, waarop le leden „proficiat' roepen en hun glas vater opheffen om een toast uit te bren- jen. Wethouder S p 1 i n t e r is dankbaar voor Iq hulde, gebracht aan B. en W., doch hij betreurt het, dat een der leden hun ver weten heeft, dat hij te weinig tijd beschik baar stolt voor zijn wethouders-ambt. Een lur spreekuur is evenwel geen maatstaf voor den tijd, welke hij besteedt aan zijn rvmbfc. De heer Schüller had graag eon werkprogram in de begrooting opgenomen jezien, doch als lid van de coram, v. fabri- i age kon doze weten, dat dit onmogelijk was. Den heer Romijn antwoordt spr. dat <dk jaar tegemoet wordt gekomen aan de venschen van de schoolhoofden wat be- reft het onderhoud der schoolgebouwen, ds de financiën het toelaten. Wat de plant soenen betreft, zegt spr., dat het uitbesto- ■lingsplan van den heer Bosman wel dege- ijk onder de oogen is gezien bij de beschou wing van een algeheolo reorganisatie van den plantsoendienst. Wat de wachtdienst betreft, merkt spr. op, dat ook spr. er voor ia, dat niet meer dan 48 uur wordt ge werkt. Niet alleen omdat het in de wet staat, maar ook omdat het tijd wordt om eens met het stelsel der overuren te bre ken. Daarom meende spr. dat het beter was de wachtdienst der plantsoenen aan de politie op te dragen. Vooral uit het Kooi- park komeu veel klachten over baldadig heid. Er bestaat geen enkele aanleiding om die wachtdienst aan werkloozen op te dragen. Als de bewoners prijs stellen op hun plantsoen, moeten zij zelf maar beter medewerken tot het weren van baldadig heid. Komende tot het uitbreidingsplan, zegt spr., dat het wel jammer is, dat het zoo lang op zich laat wachten, maar daar is niets aan te doen. Er is ook gesproken over den spoorwegovergang en gevraagd of er niet een goedkoopere oplossing te vinden was. Binnenkort zal spr. komen met een voorstel tot het maken van een tunnel voor voetgangers. Wat de voorstellen van den heer Man dors betreft, omtrent de toegangswegen en de terreinen voor de industrie, verwijst spr. eveneens naar het uitbreidingsplan, wanrbij met allerlei belangen zooveel mo gelijk rekening zal worden gehouden. De heer v. Tol heeft gesproken over verbete ring van den Haarlemmerweg. Doch do plannen voor de nieuwe veemarkt zijn in een vergevorderd stadium. Verbreoding door demping van de halve sloot is onmo gelijk, want de heelo sloot is particulier eigendom. Spr. verklaart zich overigens te gen zulk een partieelo verbetering. Wel wil hij toezeggen, dat de directeur van gemeen tewerken opdracht zal krijgen zijn extra aandacht aan den weg te wijden. Wat de asphalteering betreft, zegt spr., dat het plan is, alle hoofdwegen te doen asphalteeren successievelijk, voorzoovor de financiën het toelaten. De heor Kooistra heeft straataanleg en bouw-rijpmaken van grond voorgesteld in het belang van hot bouwen. Hij heeft te vens verscheidene aanwijzingen gegeven waar hij straten wenscht te doen doortrek ken .De verbinding van de Kooi met de Sofiastraat is onmogelijk wegens het ran geerterrein. De verbinding van de Koning straat met de Mussehenbrookstraat staat in verband met de nieuwe veemarkt. Daar in wordt voorzien. Particulieren en ge meente doen z.i. genoeg op dit gebied, Over het erfpachtstelsel merkt spr. op, dat de discussies in den Haag hebben aan getoond, dat er thans een kentering is in getreden in de opinie over het erfpachtstel- sel. Deze loop van zaken in een gemeente, die zoo lange jaren het stelsel hoeft toe gepast, is een waarschuwing voor ons. Het stelsel heeft dan ook verscheidene bezwa ren. Vooreerst gaat er teveel kapitaal in don grond zitten, wat een groot risico voor de gemeente meebrengt. Erfpacht is ver dedigd met het oog op eventueele verkeers- verbeteringen. Maar men moet niet verge ten, dat dan de opstallen vergoed moet worden, terwijl aan den anderen kant toch PRAAT-POËZIE UIT HET DAGBOEK VAN EEN LUISTERAAR. Dinsdag. Dinsdagavond kwart na achten Was 't college weer present, Altijd nog maar om te praten, Want zij zijn nog niet aan 't end. Raadsheer Manders was dien avond d' Eerste,die 't gesprek begon, Hij betoogde, dat die tuinbouw Van meneer van Eek niet kon. Toch is hij niet tegen tuinen Zooals bijna heel de rest, Want hij hield toen heel poëtisch 'n Redevoering over mest. Stadsvuil is een fijne meststof, Van de beste qualiteit; Als wij daarmee voortaan mesten, Zijn wij het meteen maar kwijt. En het wethouderssalaris Wou hij toen maar „deelen" gaan, Hij beval het was geen voorstel Enkel maar het denkbeeld aan. Daarna kwam meneer de Reede Met zijn centen op 't tapijt, Daarin enkel dan in cijfers Is hij specialiteit. Hij betoogde, 't wordt nu tijd, dat Leiden eens wat zuinig wordt, Want er is voor 't volgend jaar al Honderd-zestig mille te kort. Ook de vollegende spreker Was geen enthousiast tuinier, Want hij wilde ook geen tuinbouw, 't Was de raadsheer Parmentier. Daarna stelde er een raadsheer Meerder overleg op prijs Met de standsorganisaties Van het lager onderwijs. Als besluit van dezen avond Sprak het wijze raadslid Baart, En hij sprak: Do werkeloosheid Is heusch lang nog niet bedaard. En de werkeloozen vonden Toen bij hem een goed onthaal, Want hij vond ze zeer geschikt voor 'l Dempen van het Levendaal. Wel probaat is die remedie, 'k Was er bijna voor gezwicht, Weg zijn dan de werkeloozen En het Levendaal is dicht. Na de „dikke", nu de „jonge" Stratenmakers in 't geding, Als U die in vasten dienst neemt, Zei hij, doet TJ een goed ding. Verder wil hij 's Zondagsmorgens Wat gar. zwemmen in de Zijl, Maar dat vind ik nou niet noodig, Dat kan ook wel in een teil. ®n die badhuis-arbeidkwestie Vond hij met de wet in strijd, Daarom had Jiij de benoeming Van een ander daar bepleit. Vindt U het niet zielsverheffend, Zulk een eerbied voor de wet? Om te droomen van badhuis Ging de wijze raad naar bed. Woensdag. 't Was de derde dag van 't heerlijk En raadsheerlijk raadsdobat, 't Was heer Koole, die het eerste, Niet het laatste, woord nu had. Hij brak eindelijk een sabel Eens voor den politieman, Dus hij maakte er geen voorstel, Maar „politiezaken" van. Edelachtb're Burgemeester, 'k Sta nu waarlijk even paf, Voor het raadslid Kuyvenhoven Neem ik diep mijn petje af. Edelachtb're burgemeester, Deze man sprak goed en kort, Burgemeester, 'k doe een voorstel, Dat hij burgemeester wordt. Toen bestraalde heer van Stralen Mot zijn machtig raadstalent, Nog de steun der werkeloozen, 't Was een crisis-„permanent". En misschien dacht TJ tot nu toe Nou die zijn niet voor den poes, Nee? Nou luistert U maar even, Naar Mama Braggaar-de Does. Want die gaf daar alle leden Eventjes een reuze les, Zij sprong voor de kleine kind'ren En de vrouwen in de bros. Eind'lijk kwam de bui'gemeester Toen een oogenblik aan 't woord, Plechtig, met ontblooté hoofden Heeft de raad hem aangehoord. Alles wat er was gesproken, Alles wat er was gezegd, Zette even in een uurtje Toen de burgervader recht. Niet een spreker werd vergeten. Alles kwam er aan te pas, In de hoop, dat nu 't college Heelemaal tevreden was. En ik dacht toen, die begrooting Had heusch niet zoo lang geduurd, Als de president zijn rede In 't begin had afgevuurd. Door een drietal wettenhouders Werd er toen nog wat gezeid, Zij verdedigden met warmte Hun wethouderlijk beleid. Nou, en toen was 't afgeloopen, Elk was opgewekt en blij, Want de burgemeester gaf hen Allemaal des avonds vrij. TROUBADOUR. (Wordt vervolgd). altijd de onteigening de gemeente ten dienste staat. Bij de bouwers of de bouw verenigingen hier ter stede schijnt ook weinig animo voor erfpachtsgrond te be staan. De grond wordt aan particulieren steeds verkocht voor zoo groot mogelij ken prijs, terwijl wij de grond aan de bouw- vereenigingen steeds hebben afgestaan voor den kostenden prijs. De gemeente verliest er dus niets aan. De heer Huurman: Hebt u het rente verlies ook in rekening gebracht? Wethouder Splinter meent, dat voor een gemeente als Leiden, verkoop regel behoort te zijn, erfpacht uitzondering. An dere kleine steden doen eveneens zoo. Spr. wil niet altijd erfpacht weren. Wanneer een industrie grond in erfpacht vraagt, zal spr. dat niet weigeren. Het is half zes. De vergadering wordt geschorst tot Donderdagmiddag 2 uur. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto te water. De radiohandelaar Venema, van Lemmer, is gistermiddag met zijn auto onder Oost zee door de gladheid van den weg bij een brug te water geraakt. Door het stukslaan van een ruit kon hij -at hoofd boven wa ter houde nen om hulp roepen. Na een kwartier daagde hulp op en werd hij gered Auto-botsing. Gisteravond had op den Amersfoortschen straatweg tusschen de Goolsche Boer en de Laarder Hoogte een auto-ongeluk plaats, dat nog vrij goed is afgeloopen. Door de gladheid van den weg slipte eon vrachtauto die uit de richting La en kwam. Deze kwnm in botsing mot een personenauto. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De vrachtauto sloeg om en een achterop rij dende bestelwagen botste op den omgesla gen auto, waarvan het achterlicht niet meer brandde. Ook deze auto kreeg aan merkelijke materieelo schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ernstige aanrijding. Dinsdagavond is op den hoek van het Bezuidenhout en de Koningskade in Den Haag een ernstige aanrijding gebeurd. De heer H., die daar met de 26-jarige juffrouw C. L. fietste, werd door een uit de tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door een heer uit Naaldwijk, aan gereden. De auto zou, volgons getuigenver klaringen, met een te groote snolheid ge reden hebben en aan den linkerkant van den weg. De heer H. kreeg ernstige verwondingen, vermoedelijk hoeft hij een schedelbreuk ge kregen. De geneeskundige dienst bracht hem naar het ziekenhuis. Gisterochtend was de toestand bevredigend. Mejuffrouw L. kroog slechts enkele schaafwonden. Haar fiets werd geheel ver nield. De chauffeur is door de politie aan gehouden doch na verhoor heengezonden. De auto is in beslag genomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN Auto op de buffers genomen. De bestuurder zwaar gewond. Gisteravond had op den onbewaakten overweg bij den Kerkweg te Ede een aan rijding plaats tusschen den trein van 5 uur uit Utrecht en een auto, waarin gezeten was de heer Bevers uit Arnhem. Juist voor de locomotief stopte do hoer B. De locomo tief nam den auto op de buffers en sleurde hem nog ongeveer 100 meter mede. De heer B. bleef in de chaos, die er van den auto overbleef, hangen. Ernstig aan het hoofd, armen en beenen gewond werd hij opgeno men. Dr. Hijman was spoedig ter plaatse en deed hem naar de stationswachtkamer overbrengen, waar' hij door dr. Hijman en dr. Wijers verbonden werd. De transport- colonne van het Roode Kruis verleende haar diensten bij het transport naar het Diaconessenhuis te Arnhem, waarheen de patiënt met den trein van zes uur vervoerd werd. Hij was toen weer bij kennis. META GEGETEN. Een meisje overleden, een jongetje ernstig ziek. Te Oosterbeek zijn twee kinderen van de familie T., die metablokjes voor snoepgoed hadden aangezien, na het gebruik ervan ziek geworden. Het jongste kindje, een meisje van 2 jaar, is overleden. Het drie jarig zoontje is in ernBtigen toestand naar het Kinderziekenhuis te Arnhem overge bracht. Vrouw verbrand. Te Groningen heeft de vrouw van een kleermaker zich gisteravond in een vlaag van waanzin begoten met petroleum, waar na zij zich zelf in brand stak. Vreeselijk verminkt is zij naar het Ziekenhuis ver voerd, alwaar zij is overleden. In kokend water gevallen. Dinsdagmorgen is te Buitenveldert het 11/2-jarig zoontje van een landbouwer al daar in een onbewaakt oogenblik in een tobbe kokend water gevallen. Alhoewel het kind spoedig er uit werd gehaald bekwam het dusdanige brandwonden, dat het in ernstigen toestand naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Verdronken. Maandag zagen te Blokker eenige man nen een dameshoed en -mantel op het wa ter v. d. Koewijzend bij het. Krijterspad, drijven. Bij onderzoek vonden zij het lijk van een vrouwspersoon van middelbaren leeftijd, welke later bleek te zijn de ruim •10-jarige juffr. J., huishoudster bij burge meester Oostveen. Zondagavond bracht zij een bezoek bij de fam. K. aan den Koewij zend, waarna het ongeval moet hebben plaats gehad. Groote kluiten aarde had de ongelukkige nog van den wal getrokken, ook had zij haar mantel uitgetrokken, waar uit men kan concludeeren, dat zij met veel moeite en krachtsinspanning getracht heeft, zich te redden. Mislukt bezoek. Dinsdagavond zoucfen enkele schippers en schippersvrouwen een bezoek brengen aan boord van een in de Leuvehaven te Rotterdam liggend schip. De 53-jarige juf frouw O. Z. v. W. zou over de loopplank worden geholpen, door den 17-jarigen schip persknecht H. L. Maar de plank brak en beiden vielen in het water. De juffrouw is met een roeiboot gered; de knecht wist zwemmende aan den kant te komen. Zij werden in een café aan de Leuvehaven van droge kleeren voorzien. Inmiddels was een nieuwe loopplank uit gelegd. Daarover zouden even later de 40- jarige juffrouw M. V. en haar man, schip per L. G. aan boord gaan. Maar do plank brak en beiden vielen in het water. De juf frouw is met een roeiboot gered. De schip per is met een haak op het droge gebracht. Zij hebben in het politiebureau aan de Groo te Paauwensteeg droge kleeren gekregen. De gastheer overweegt, of hij voortaan zijn bezoekers niet met lier en laadboom aan boord zal halen. Gevaarlijke stier. Dinsdagmorgen is een veehouder te Nieu- wer-Amstel door een stier in den stal op dusdanige wijze aangevallen, dat hem een drietal ribben werden gebroken. Het dier dat zich had weten los te rukken, word ech ter door een drietal knechts, voordat het verder onheil kon aanrichten, gegrepen en stevig vastgebonden. Een der knechts werd hierbij nog een arm uit het lid gerukt. In den vreemde gestorven. De gezagvoerder van het verleden week met papierhout van Leningrad te Velsen aangekomen Noorsch s.s. Albatros is in het ziekenhuii aldaar, waarin hij wegens ziekte moest worden opgenomen, overleden Het lijk zal door genoemd stoomschip worden modegenomen, teneinde in Noorwegen ont scheept te worden. Nog een lijk van de Salento. Schipper Schroevers van den motorbotter IJM. 375 heeft ,daar het weer gunstig was, nog eens een onderzoek ingesteld op het wrak van de bij Zandvoort gestrande Itali- aanschen stoomboot Salento. Hij heeft toen in de kombuis onder het zand bedol ven het lijk van een opvarende gevonden, vermoedelijk den kok, en dit meegenomen naar IJmuiden, waar het naar de Alge mene Begraafplaats is vervoerd in af wachting van nadere orders van het ge zantschap. INGEZONDEN MEDEDEELING. HET DRAMA TE AMSTERDAM. Omtrent den toestand der twee kleine kinderen, die door de vierentwintigjarige moeder, wonende in de Lindcnstraat te A'dam, in een vlaag van waanzin met een' mes mishandeld werden, en nu opgenomen zijn in het Wilhelminagasthuis, vernamen wij gistermorgen het volgende: Hot oudste vierjarige kind, dat verschil lende wonden, waaronder van drie centi meter diep, in de armpjes opliep, heeft wel veel bloed verloren, en is daardoor zeer verzwakt, maar men meent toch niet dat men voor het leven van dit kind bezorgd behoeft te zijn. Dit is wel het geval met het kleinste kind, dat in den hals verwondingen kreeg, waardoor de luchtpijp word getroffen. Maandagavond vreesde men, dat het de nacht niet zou halen. Gistermorgen leefde het kind echter nog. Veel hoop koestert men evenwel ten opzichte van de kleine niet. Onveilig Noord-Brabant. Nog een brutale inbraak. In den nacht van Maandag op Dinsdag ongeveer 2 uur is te Reek (N.-Br.) ingebro ken bij den landbouwer J. Broekman. Na het verbreken van de schuur heeft de in breker uit den schuur den waakhond weg gevoerd en dezen een paar honderd meter verder in het veld aan kreupelhout vast gebonden. Vervolgens heeft hij het slot verbroken van de deur, welke toegang geeft tot het woonhuis. Door de keuken is hij rechtstreeks gegaan naar de slaapkamer van Broekman, waar hij uit de beurs, wel ke in een broekzak zat, twee rijksdaalders heeft weggenomen; verfolgens is hij na eerst de slaapkamerdeur afgesloten te heb ben door deze met een „touw aan de trap te verbinden, naar de boven slaapkamer gegaan, waaf de vrouw en dochter van B. sliepen. Daar heeft hij het ijzeren kistje, staande onder het bed van de dochter, weggenomen. De dochter werd wakker en zag bij het schijnsel van de lantaarn, die er brandde, een man weggaan. Zij riep haar vader, die niet bij haar kon komen, omdat de slaapkamerdeur afgesloten was. De doch ter is toen de afsluiting van de slaapkamer van haar vader gaan verwijderen. Broek man had niets gehoord. Het geldkistje bevatte ongeveer 100 aan bankpapier, eigendomsbewijzen, schuld bekentenissen hypotheekgrossen en gouden sieraden. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. Een veelbewogen eerste reis. Men schrijft aan de „Msbd.": Te Enkhuizen is binnengekomen het mo torschip „Dolfijn" met een lading cement van Bremen, bestemd voor de fa. Wachten donk te Enkhuizen. Kapitein Bont vertelde ons, dat op deze eerste reis, met het nieuwe motorschip vele ongevallen waren voorgekomen. Voor een maand uit Bremen vertrokken heeft kapitein Bondt beide Novemberstor men op de Noordzee meegemaakt. Bij den tweeden storm, op 26 November, zijn de zeilen eg;. vaaid en al wat los was aan dek werd weggeslagen. De sloep werd losgerukt en verdween op de golven. Tot overmaat van ramp geraak te de motor defcet, zoodat het schip hulpe loos op dc woeste golven rond dreef. Kapitein Bont en zijn overige mannen hebben 't motor-defect weten te herstellen, na 24 uur te hebben rondgedreven en zijn behouden binnengekomen. Van de lading waren 700 zakken cement door het binnengekomen zeewater bescha digd. TEGEN ONGEHOORD LAGE PROZEN Korevaarstraai 5352 En we gaan nog niet naar huis.... Ter gelegenheid van de opening van een nieuw veilinggebouw te Warmenhuizen was 't Woensdagavond aldaar tamelijk luidruoh- tig. In een café werd een feest gegeven en toen het 11 uur werd weigerde men de zaak te sluiten. Do burgemeester gaf bevel het tappen te staken, doch het publiek wilde de zaal niet verlaten. De politie kreeg toen opdracht de zaal te doen ontruimen, waar in zij na veel strubbelingen slaagde. Buiten nam de menigte een min of meer dreigende houding aan en toen de burgemeester zich huiswaarts begaf moest hij door agenten met de blanke sabel in de hand geëscor teerd worden. Het bleef nog geruimen tijd rumoerig in het overigens zoo stille dorp. Een dwangbevel yoor ƒ0.84, Men heeft aan het „Hbld." inzage ver strekt van een dwangbevel, waarvoor de geadresseerde, te Amsterdam woonachtig, bijna viermaal zooveel onkosten moet beta len als de scm zelf bedraagt. De aangesla gene was n.l. in gebreke gebleven op tijd (over het jaar 1928'29) de termijnen van de som van 8 centen te betalen. Had hij zich op de hoogte gesteld van zijn aan slagbiljet, dan had hij, door in November van dit jaar 28 centen te betalen, den be hoorlijken termijn in acht genomen. Nu moet hij voor het totale bedrag van 84 cen ten, aan vervolgingskosten 3.05 betalen fNGF^OMOp-Kl MEDFnFELINO ONGELUKKEN. ZEVEN EN TWINTIG VISSCHERS OMGEKOMEN Tijdens een storm in de Japansche zee. Vogens te Moskou ontvangen telegram men heeft boven de Japansche Zee een he- vigen storm gewoed. In de nabijheid van Njugata zijn 3 schoeners verongelukt. De opvarenden werden gered. In totaal zijn tot nu toe 27 visschers om het leven i Twaalf arbeiders in Noord-Spanje bedolven. Vermoedelijk vijf dooden. In Noord-Spanje zijn door het instorten van een tunnel bij het aanleggen van een spoorweg twaalf arbeiders bedolven. Tot dusver konden acht hunner geborgen wor den. Een was reeds overleden, de andere zeven waren zwaar gewond. De overige vier arbeiders zijn nog steeds niet gevonden en zijn vermoedelijk om het leven gekomen. Ontploffing. Twee dooden Volgens de Innsbrucker Nachrichten, heeft te La vis bij Trente in het arsenaal, dat wordt opgeruimd, bij de ontlading van een granaatbuis een ontploffing plaats ge had. Twee personen werden zoo ernstig ge wond, dat zij kort daarna overleden. Dc fabrieksbrand te Berlijn. Men verwacht een vervolging tegen den eigenaar. Op grond van het resultaat van het gis termiddag op de plaats van den brand in de Scheonleinstrasse gehouden onderzoek zal, naar men verwacht, tegen den eigenaar van de fabriek voor radio-onderdeelen Backer Co, Trotzki, een vervolging we gens brandstichting door nalatigheid wor den ingestold vooral nu door deze nalatig heid menschen om het leven kwamen. Het gebouw was oorspronkelijk voor meubelfabriek bestemd. De installatie van Trotzki's bedrijf in het voorjaar is niet vol gens de bepalingen bij de bouwpolitie aan gemeld. Bij het onderzoek ter plaatse de ook gebleken, dat tegen de voorschriften in, groote voorraedn celluloid in het werklo kaal lagen. Ook de reeds bekende vaststel ling van het ontstaan van den brand kan als door het onderzoek bevestigd be schouwd worden. Nog twee arbeidsters v e r m i st. Met betrekking tot den brand in de Schönleinstrasse melden de bladen thans, dat nog twee arbeidsters vermist worden. Men vreest, dat zij beiden in de vlammen zijn omgekomen. Verscheidene zwaargewonde meisjes ver- keeren nog altijd in levensgevaar. Het is te vreezen dat zij, zelfs indien zij er het le ven afbrengen, voor haar geheele verdere leven verminkt zullen zijn. •2—3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8