STADSNIEUWS. Academienieuws. Rechtzaken. Faillissementen. Burgerlijke Stand KERKNIEUWS. LUCHTV <\RT. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. BAROMETER. naar waarnemingen in den morgno van 17 Dec. 1926, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometorst.: 775.8 te Hernösand. Laagste Barometerst.: 749.3 te Akureyri. Verwachting tot den avond van 18 Dec.: Matige tot '/wakke, later weer toenemende Noordwestelijke tot Westelijke of Zuidwes telijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur des nachts om net vriespunt, overdag matige dooi. LUCHTTEMPERATUUR 7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagavond 4.25 tot Dinsdag morgen 7.36 uur. GEMEENTERAAD. DE BEGROOTING. Debatten begonnen. Hedenmiddag begon het jaarlijksche festijn van gemeentelijke welsprekendheid, dat „begrootingsdebat" heet, toen do bur gemeester mr. A. v. d. Bande Bakhuyzen de vergadering te 2 uur opende. Er zijn een kleine 40 voorstellen en mo ties ingediend, tegen 30 bij de vorige be grooting, zoodat het er niet naar uitziet, dat de Raad spoedig klaar zal zijn. Bij opening blijkt dat alleen de heer de Reede met kennisgeving afwezig is. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een adres van de muziekvereeniging „Polyhymnia" inzake verlaging van do huur prijs van haar lokaal, welk adres in had den van B. en W. gesteld wordt om prae- advies. Daarna wordt overgegaan tot schifting van de ingekomen moties en voorstellen. Twee voorstellen n.l. van mevr. Braggaar- do' Does zullen behandeld worden bij volg nummer 442, één voorstel van den heer v. Stralen bij punt 7 der agenda, een voorstel van den heer Sijtsma (gelijkstelling van den keurjngsveearts met den ir. Ie klasse en den 2en geneesheer der gestichten) gaat om praeadvies en de'rest der voorstellen zal worden besproken bij de Algemeene Beschouwingen. De twee eerste punten der agenda, twee benoemingen komen thans eerst aan de orde. lo. Benoeming van 5 leden der Commis sie. bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o der ver ordening, houdende Reglement voor de Oommissien van Advies betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst van de gemeente Lei den. (Aftredend: do H.H. F. Eikerbout, J. Wilbrink, P. Heemskerk, K. Sijtsma en H. J. Baart). De aftredenden worden herkozen. 2o. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissie, (aftredend: de H.H. D .Parmentier, J. A. van der Reijden, Th. M. W. Bergers, Mr. A. J, Romijn en J. J. Vallentgoed). De aftredenden worden herkozen. De heer Sijtsma opent. De heer S ij t s m a opent den rij der sprekers bij de thans aanvangende Algem. Beschouwingen. Hij herinnert aan den ouden tijd, toen de begrootingsdebatten in één dag werden afgedaan. Thans doet men er een week over enhet resultaat is hetzelfde: de begrooting wordt aange nomen grootendeels zooals B. en W. deze zich hadden voorgesteld. Dat is een com pliment voor B. en W. een compliment dat B. en W. ook werkelijk verdienen. B. en W. zijn in menig opzieht voortva rend. Eén aanmerking heeft spr. n.l. dat het college van B. en W. zoo weinig een afspiegeling is van de samenstelling van den Raad. Een lid der S.D.A.P. behoorde zitting te nemen in het college en het is dom van dc S.D.A.P. om daartoe niet over te gaan. Misschien zouden hun voorstel len dan ook meer kans van slagen hebben. Die onevenredigheid in de verhouding be staat ook in do commissies. Spr. herinnert do rechterzijde aan het voorbeeld van de vroegere liberalen en waarschuwt hen, die zelfde houding niet voort te zetten. Komende tot de begrooting zelf bespreekt spr. de door den heer v. Eek voorgestelde aankoop van grond om er tuinbouwland van te maken ter bestrijding van de werk loosheid. Dat ligt niet op den weg der ge meente, dat wordt een fiasco. Beter is, de werkloosheid te bestrijden door een aan vang te maken met de demping van hot Levendaal. Dat wordt meer en meer urgent, ook al om do Hoogewoerd te ontlasten. De voorz.De bewoners zijn al bezig om het Levendaal te dempen! De heer S ij t s m a: Ja, maar niet op de goede manier. Wat betreft het voorstel tot verlaging des gas- cn electriciteitsprijzen, vraagt spr. of wij daarmee niet in conflict komen met do buitengemeenten. Liever dan dat wenscht spr. invoering van medezeggen schap voor het personeel bij de gemeentebe drijven en hij noodigt B. en W. uit om een commissie te benoemen tot instelling van een onderzoek om daartoe te geraken. De ervaring der werkmenschen kan z'n nut hebben. Wat het onderwijs betreft, erkent spr. dat de nieuwe wethouder van onderwijs, mr. Tepe, hem niet is tegengevallen. Het open baar onderwijs is door hem absoluut niet achteruit gezet en hij behartigt de belan gen van het onderwijs op een wijze, waar mede spr. alleszins vrede kan hebben. (Sommige leden roepen Bravo en applaudis- seeren). Hij dringt or op aan dat de wet houder maatregelen zal nemen om de ouders, die ver van een openb. school wo nen, niet gedwongen zullen worden om hun kinderen naar een bijz. school te zenden. Ook vraagt hij do aandacht van den- wet houder voor kinder-speeltuinen. Ten slotto behandelt spr. dc politie. Hoe wel wij oen van de mooiste politiebureaus hebben, hebben wij van de gelijksoortige steden het laagste aantal politie-agenten. Spr. gevoelt or wel iets voor om de brand weer bij de politie onder te brengen, doch hij vreest, dat dit veel en veel duurder zal uitkomen, dan bij de huidige organisatie. Spr. gaat niet met het advies van de commissie mee om do jaarwedden der wet houders te verhoogen. Zij moeten hun krach ten aan de gemeento geven zonder op het geldelijk voordeel te letten, temeer daar zij hun eigen werkkring kunnen blijven voortzetten. De tegenwoordige pensioen regeling is evenwel niet in orde en moet veranderd worden. Hierin gaat spr. met het voorstel der commissie mee. De heer v. Eek. Dc heer v. E c k gelooft, in tegenstelling met den heer Sijtsma, niet, dat de begx*oo- ting ongewijzigd zal worden aangenomen, omdat ook van de rechterzijde voorstellen zijn ingediend wat tot nu toe nimmer 13 gebeurd. (Wordt vervolgd) De Burgeravondschool (dir. P. de Rook) zal Derden Kerstdag een opvoering geven van de opeette „De Gulden Gcrdel". We gens do hoogc kosten .:al do opvoering slechts éénmaal kunnen plaats hebben. Zie advertentie. LEIDEN. Geslaagd: taalkundig candidaats-examen Indologie, de heer F. R. Mulder (Leiden); candidaats-cxamen Rechten de heeren G. J. Terkuile (Almelo), E. D. Maalbrink (Zutfen). KANTONGERECHT TE LEIDEN. Een Fransche aanrijding. In een zaak tegen J. v. d. E. kwam een charmante Fran^aise voor de rechtbcnc, die de welluidende naam torste van Made moiselle Madeleine Henriod. Zij was als ge tuige opgeroepen wegens een aanrijding waarvan een harer pupillen hot slachtoffer was geworden. Zij betoogde nu met behulp van een tolk, den heer P. Wekker, dat hij de verdachte avait donné signe k droitc et etait tourné a gauche, wat ver dachte ten stelligste ontkende. Volgens hem had de aangeredene op het trottoir ge fietst, wat de Franc-aise weer ontkende. Het slot was dat hij veroordeeld werd tot 6 boete subs. 3 dagen hechtenis. Voor Jt verkeer. „Voor 't verkeer, voor 't verkeer", her haalde telkens do doove getuige, die 77 ja ren telde en die nachtwakersdiensteu had verricht gedurende zes nachten van 's mid dags half vijf tot des morgens half acht. „U begrijp, ze ware rusachtig secuur ik gong weer als 't donker wier, de lampies uitzette en dan gong ik ze om tien uur weer nakijke omdat de jongens er dan kapot hadde gegooid. Dan gong ik in de Fee*; daar sting een -otkacheltje en daar zat ik goed. 't Was voor de ongelukke, begrijp u, voor de securiteit, voor 't verkeer, voor 't ver keer". Den ouden man werd verteld dat hij kon gaan en M. C. K.., de verdachte, kreeg zes boeten van 2, subs, zesmaal 1 dag hechte nis. Arbeidswet. Nog werden behandeld eenige arbeids wetovertredingen van Katwijksche reeders en van den broodfabrikant te L e id e n J. A. v. d. O., tegen welke laatste driemaal 25 subs driemaal 10 dagen werd geexscht, in welke zaak de kantonrechter a.s. Zater dag uitspraak zal doen. Bacchus op den bok. „Edelachtbare, ik heb niet gereden, die man is in de war", betoogde verd. W. v. E. te Leiden met klem als antwoord op 'f getuigenis van den verbalisant de Boer, die verklaarde dat hij onder invloed van ster ken drank een mot paard bespannen voer tuig had bestuurd. „Ik was ook niet dronken, dat doen de ze- nuwe, edelachtbare, ik ben toen opgebrocht en ze wilden me niet loslaten en toen heb ik een paneel ingetrapt, maar dat doen de zenuwe, want ik heb ook drie maanden in Meerenber^. gezeten. Ik heb niet geredm en was -"''et dronken, één glas bier had ik gedronken". Verder hield spr. 'n even enthousiaste philippica van een dokter, een apotheker, een houten been, verkoop van een paard, enz. Tot getuigo Dubbelaar richtte de kan tonrechter de vraag: „Was u ook dronken?" „Dan hadden ze mij ook moeten opslui ten", antwoordde getuige. „Hoeveel had u dan gedronken?" „Een paar glaassies „Dan was u zeker wat vroolijk?" „Dan had ik wel een vat magge hebbe", antwoordde getuige. Verder vertelde hij dat hij.de wagen had bestuurd. Het slot was, dat de zaak werd aange houden tot 7 Tanuari ci~ nog een drietal agenten als getuige te hooren. Melkvervalsching te Noordwijkerhout. Tegen den landbouwer A. W. te Noord- w ij k e r h o u t werd voor het kantonge recht te Leiden door den Ambt. van 't O.M. wegens melkvervalsching 6 w. hechtenis geeischt. De verdediger, mr. Donders, pleit te vrijspraak. De kantonrechter, heden uit spraak doende, sprak verd. vrij. Uitgesprokenu: O. Kvuyf, aannemer te V oorschot e n, cur. mr. E. A. Bosman, te Leidon. LEIDEN. On dertrouwd: G. J. v. d. Poll jm. 22 j. en P. C. S. v. Leeuwen jd. 20 j. J. Klink jm. 25 j. en J. O. v. Arnhem jd. 23 j. NIEUWE PAROCHIE? Sinds ecnigen tijd bestaan er plannen tot stichting van een nieuwe parochie tu3schen Basso nheim en L i s s e. Naar wij ver nemen, is de mogelijkheid niet uitgesloten dat deze nieuwe parochie eerstdaags zal worden opgericht. HET KERSTVLIEGTUIG TE KONSTANTINOPEL Uiterst slechte toestand van het landings terrein. Het Kcrstvliegtuig is Zaterdagmiddag 5 uur 50 te Ivonstantinopel aangekomen. De tocht zou Zondag waarschijnlijk nog niet kunnen worden voortgezet, zulks in verband met den uiterst slechten toestand van het landingsterrein. Morgen wordt de tocht voortgezet. De bemanning van de PHA.E.N. sein de heden uit Conetantinopel aan de di rectie van de lv. L. M„ dat het door weekt .iogveld ti ns zoover ingedroogd is, dat het vliegtuig morgen zijn reis naar Aleppo zal kunnen voortzetten. Vliegtuig verbrand. Naar uit Barcelona gemeld wordt, is hot Fransche postvliegtuig, dat vliegt op den lijn Zuid-Amerika—Frankrijk op weg van Barcelona naar Perpignan verbrand. 100 Kg. brieven uit Amerika en Af; '.:a werden een prooi der vlammen. Terwijl .le beide passagiers tijdens den val gewond werden, kwam de piloot er met do i schrik af. NIEUWE SOCIALISTISCHE PARTIJ. In Zuid-Limburg opgericht Te Maastricht was gisteravond een ver gadering belegd als resultaat waarvan is opgericht de Sociaal-Democratische Volks partij. Voorzitter van deze nieuwe partij is de heer v. d. Ploeg. Deze deelde ons mede, dat als onderafdeeling ook is opge richt de Limburgscho Mijnwerkersbond, terwijl tevens tot do instelling van een vrouwen-comité werd besloten. Voorts werd besloten een eigen weekblad uit te geven. Ongeveer 80 afgevaardigden waren, volgens de mededeelingen van den heer v. d. Ploeg, aanwezig. Van verschillendo afdeelingen van de bestaande S. D. A. P. zijn zoo goed als alle leden naar de nieuwe Soc.-Dem. Volkspartij overgegaan. EEN VROUW VERBRAND. Hedenochtend omstreeks half 10 heeft in een perceel aan den Hoogeweg te Amster dam een onbeteokenond binnenbrandje den dood van een 45-jarige vrouw veroorzaakt. Van de bewoonster van het perceel no. 4, mevr. BadenLeubert, geraakte bij het ontsteken van de vlam van een gascomfoor de kleeren in brand en voordat redding ge boden kon worden hadden de vlammen de vrouw reeds zoodanig aangetast, dat zij aan de bekomen brandwonden bezweek. De brandweer had het brandje spoedig ge- hlyscht. FUSIE HYPOTHEEKBANKEN. Naar het perbureau V.D. meldt, is tus- schen de Ned. Hypotheekbank te Veendam (directeuren mr. M. J. Bosen mr. J. Wil- kens) en de Eerste Ned. Hypotheekbrief- Bank te den Haag een fusTb^tot stand geko men. De Ned. Hypotheekbank zal het be drijf der Eerste Ned. Hypotheekbrief-Bank waarvan de directeuren de heeren J. Roo senburg en G. H. Bierman do directie zul len blijven voeren geleidelijk overnemen en met ingang van 1 Januari a.s. in het kan toorgebouw van laatstgenoemde hypotheek bank aan dc Lange Vijverberg 9 voor den Haag een kantoor openen. Deze banken hebben een gezamenlijk kapitaal van 5.750.000 met ruim 3.000.000 aan reserves, 70.000.000 aan in omloop zijnde pandbrie ven en 73.000.000 aan uitstaande hypo theken. Hofbericht. H. M. de Koningin is hedennamiddag met Prinses Juliana en vergezeld door de Eer ste Hofdamo, Jonkvrouwe van Swindercn en Hr. Ms. adjudant, Majoor Jhr. de Jonge van Ellemeet per auto uit den Haag via Leiden naar het Loo vertrokken om daar ongeveer een week to verblijven. Z. K. H. de Prins zal over enkele dagen naar het Loo vertrekken. Spoorwegongeluk. Een goederentrein ontspoord. Uit Groningen word't gemeld: Hedenmorgen omstreeks "9 uur is een goederentrein uit Groningen, bestemd voor Roodeschool en bestaande uit 16 wagens, even voorbij station Winsum door on bekende oorzaak ontspoord. Twee wagons vlogen uit de rails en kwamen dwars over den spoorweg te staan. Dientenge volge werd het spoorwegverkeer Gronin gen-Zoutkamp en Groningen-Roodeschool gestremd. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Doodelijk ongeluk bij het baantje-glijden. Zondag is bij Albergen b'j Almelo een elf-jarige schooljongen bij het glijbaantje- spelen achterovergevallen. Hij werd dood opgenomen. Ernstig ongeluk. Gisteravond tegen 7 uur is op den hoek van de Koninginnegracht en Laan Copcs van Cattenburch te 's-Gravcnhagc een ern stig ongeluk gebeurd. De 75-jarige jhr. L. M. J. S. B„ wonende aan de Laan van Meerdervoort stond op bovengemelde plaats op de tram to wach ten. Plotseling schijnt de heer S. B. door een duizeling overvallen te zijn, tengevolge waarvan hij met zijn hoofd tegen een lan taarnpaal viel. Eenige voorbijgangers snel den toe en waarschuwden de Geneeskundi ge Dienst. Deze vervoerde den ouden heer in bewusleloozen toestand naar het zieken huis. Het bleek, dat do heer S. B. een her senschudding bekomen had cn een diepe hoofdwonde. In den afgeloopen nacht is de heer S. B. aan do gevolgen van den val overleden. De gladheid. De regen van hedenmorgen heeft in ge heel Zuid-Limburg een ernstige gladheid veroorzaakt. Tientallen van ongevallen met auto's hebben plaats gehad. De Genees kundige Diensten te Heerlen en Maastricht en het Roode Kruis to Valkenburg en op andere plaatsen moesten herhaaldelijk op treden. Voor zoover bekend, hebben geen ernstige ongelukken plaats gcahd. De heer Quarles van TJfford uit Heer len is Zondagavond met zijn bobsleigh van den Couberg te Valkenburg naar beneden gestort. Hij bekwam een hersenschudding en is in net ziekenhuis tc Heerlen ter ver pleging opgenomen. HET CONFLICT IN ZUID-AMERIKA. De oorlog uitgebroken? Geen bemiddeling aanvaard. NEW YORK 17 Dcc. (V.D.) Volgens hier ontvangen telegrammen hebben de Boliviaansche troepen nog twee andere Pa- raguaysche forten Valois en Rivarola be zet en 30 wagens munitie en proviand ver overd. Do generale staf van Paraguay is naar de grens overgebracht. Volgens de berichten uit beide landen is het uitbreken van den oorlog reeds een feit. Te Washington is men zeer pessimistisch gestemd, daar de bemiddeling van den Vol kenbond en van de Pan-Amcrikaanschc conferentie te laat schijnt te komen. De nieuwe nota van Bolivia aan den Volken bond bevat geen verzoek om bemiddeling. Met betrekking tot do bezetting van het fort Boqueron wordt er van Boliviaansche zijde op gewezen, dat Paraguay deze sterkte wederrechtelijk op Boliviaansch grondgebied heeft gebouwd. Brazilië, Ar gentinië, Chili en Peru toonen voor het con flict grootc belangstelling. NEW YORK 17 December. (V.D.) Uit Washington wordt gemeld, dat Bolivia het bemiddelingsvoorstel van den Volken bond hoffelijk doch definitief heeft afgewe zen en tegenover het voorstel van de Pan- Amerikaanscho conferentie eenzelfde hou ding zou aannemen. De Zuid-Amerikaansche reis van Hoover. Opstootjes bij zijn komst in Uruguay. NEW YORK, 17 Dec. (V.D.). Uit Monte video wordt gemeld, dat het aldaar bij de aankomst van den nieuwen president der Vereen. Staten, Hoover, tot anti-Ameri- kaansche botoogingen is gekomen. Hoover arriveerde aan boord van don Argcntijn- schen kruiser „Buenos Ayres". Toen hij aan wal gestapt was, moest zijn auto door bereden politie worden beschermd. De de monstranten riepen: „Leve Sandino, weg met Amerika". Toen Hoover voor het pa leis van den president der republiek aan kwam, moest de politie de betoogers uit eenjagen. De Paraguayers heroveren hun fort. PARIJS, 17 Dec. (V. D.). Hedenmiddag werden uit Buonos-Ayres en Asuncion be richten ontvangen volgens welke de Para- guaysche troepen het fort Morcal weder op de Bolivianen zouden hebben heroverd. De Bolivianen zouden zich op de terug tocht bevinden. De ziekte van den Koning van Engeland. LONDEN, 17 Dec. (V.D.). Volgons het hedenmorgen verstrekte bulletin omtrent den toestand van den Iv.. g, heeft de pa tiënt een betrekkelijk gor.'o nacht gehad, met. eenige natuurlijke slaap tegen don ochtend. De lichte verbetering in den toe stand duurt voort. Revolutionaire pogingen in Portugal. LISSABON 17 December. (V.D.) Do poli tie te Oporto heeft in de voorsteden van deze stad verscheidene huiszoekingen ver-' richt. Honderden bommen en een groote hoeveelheid wapens en munitie werden in beslag genomen. De onlusten in Afghanistan. LONDEN, 17 Dec. (V.D.) Uit New-Delhi wordt gemeld, dat de rebellen Kaboel heb ben aangevallen. Hevige gevechten wor den geleverd aan don voet van do stad. In de Afghaansche hoofdstad heerscht groote ongerustheid. CONSTANTINOPEL, 17 Dec. (V. D.). Naar uit Teheran gemeld wordt, publi ceert het Afghaanschc Gezantschap al daar een communiqué over den toestand in Afghanistan gedurende de laatste 24 BlUSCUPfcN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. uur. Volgens dit communiqué zijn do re- geeringstroopen erin geslaagd opstandige afdeelingen in de districten Djalalabad en Daki te verslaan. Vierhonderd opstande lingen zouden gedood zijn. Volgens be richten uit New-Delhi is de toestand in Afghanistan, evenwel gedurende de laatste dagen verergeivl, en zouden do opstande lingen twee kleine forten nabij Kaboel hebben genomen. De kabel-verbindingen met Kaboel zijn verbroken. Do communi catie wordt draadloos gehandhaafd. Do brichtcn, dat Kaboel door do opstandelin gen zou worden beschoten, worden nog niet. bevestigd. Amuncisen-herdenking. OSLO, 17 Dec. (V. D.). In de geboorte plaats van Amundsen, Borgc, nabij Sarn- sorg, is Zondag een gedenksteen van Amundsen onthuld. Brug ingestort in New-Jersey. NEW YORK, 18 Dec. (V.D.). De nieuwe groote brug, die Novark met Jersey-City verbindt, is door onbekende oorzaak inge stort. Het is nog niet na te vaan, of er menschenlevcns te betreuren zijn. Levend verbrand. BERLIJN, 16 Dcc. (V.D.). Hedenmid dag verbrandde de alleenstaande 72-jarige schoenmaker Gustav Nagel in zijn kolder woning levend. Toen do braudweer den kelder binnendrong stond dc man geheel in de vlammen. Men bluschto don brand onmiddellijk en bracht den man naar bui ten, waar hij evenwel spoedig overleed. Groote brand. LONDEN, 17 Dec. (V.Ü.). Hit New York wordt gemeld, dat te Hazard ii> den staat Kentucky een groote brand heeft gewoed. Negen personen zijn hierbij om het leven gekomen. De schade wordt op 2 millioen geschat. De mijnbrand te Rheinhausen duurt voort. RHEINHAUSEN, 17 Dec. (V. D.). Vol gens mededeelingen van do directie duur* de brand in de mijn Dicrgardt, die op 11 Dec. is uitgebroken, nog steeds voort. Men vreest, dat tengevolge van de zich ontwik kelende gassen de gehcclc mijn zal moeten v orden ontruimd. De influenza-epidemie in Amerika. LONDEN, 17 Dcc. (V.D In Ottawa en vele andere districten van Canada is oen influenza-epidemie uitgebroken. De zieken huizen zijn meer dan vol. In vele bedrijven zijn zooveel leden van het personeel ziek, dat het moeite kost de zaken aan den gang tc houden. In het Huis van Afgevaardigden der Ver. Staten werd een welsoutwerp inge diend, strekkende om 25 millioen dollar voor de bestrijding der griep-epidemie te bestemmen. ROl TERDAM, 17 Dec. Vee. Aanvoer: 581 vette runderen, 285 vette kalveren, 1145 schapen of lammeren, 896 varkens. Prijzen per half Kg.: koeien 50—52, 43—46 en 27.532.5 cent, ossen 46—49, 4043 en 38 cent, kalveren 8590, 7580 en 62.5 67.5 cent, schapen 30—35; lammeren 22— 28 cent, varkens 37.5, 37 cn 36.5 cent. Koeien en ossen handel kalm, prijzen sta tionair; vette kalveren handel redelijk, prijzen op dezelfde hoogte; schapen en lamemren handel kalm, prijzen iets min der; varkens handel flauw, rijzon vaster. AMSTERDAM, 17 December. Vee. Aanvoer 682 vette koeien, le kw. ƒ1.00 1.10, 2e kw. 0.8C—0.98, 3e kw. 0.G8—0.84. 80 melk- en kalfkoeien 275—375. 102 vette kalveren le kw. 1.02—1.10, 2e kw. ƒ0.94— 1.00, 3e kw. 0.840.94. 35 nuchtere kalveren 1219. 149 schapen 3442. 620 varkens KolL, Overz. en Geldersche le kw. 0.86— 0.88, 2e kw. ƒ0.840.S5. Vette varkens 0.84 0.85. 84 paarden 100225. WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 59.34 Londen 12.077/, New-York Parijs 9.73 Brussel 34.021/., Zwitserland 47.97 Milaan 13.04 Madrid 40 47l/0 Oslo 66 40 Kopenhagen 66.471/,, Stockholm 66.621/." Weenen 35.071/." Praag 7 351/.] BEURS0VERZ1CHT. De beurshandel was van bescheiden proporties. Van de vaste stemming, die zich Zaterdag voor Suikerwaarden dcraon- Inlegendeci vorkeerden die in .reactie. In streerden, was niets meer overgebleven. Rubber-aandeelen ontwikkelde zich een kleine affaire cn daarbij waren zij goed van toon, terwijl de rubbers to Londen een toeneming hadden te zien gegeven. Voor Industr. werd slechts matige belang stelling aan den dag gelegd. De Kunst- zijde-aandeelen waren rinhoudend. Mar garine-unie bleven op peil, terwijl do Jur- gens-waarden zich op ongeveer de koersen van den vorigen beursdag bc vogen. Ta bakken werden op onsystematisch e wijze genoteerd. Oi zwaarden werden op kleine schaal verhaiy.old en golden hier en daar eerdor iets lager. Scheepv.-aandeelen had den een beperkte mar1 Op do Mijn-afd. werden Alg. Exploraties ccn kleinigheid lager afgedaan. De Amerik. fondsen-markt had een uiterst kalm verloop. Prolongatie: 4 3/4. 3—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3