Uit de Rijnstreek. Gem. Berichten. voorgevel komt van de aangrenzende per- ceelen. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten B. en W. tc machtigen de 5 gemeen tewoningen, staande aan de Hoofdstraat nos. 47 t.m. 55, aan de tegenwoordige be woners of aan eventueel nieuwe gegadig den, per' week te verhui en volgens den thans geldenden huurprijs. Aan de orde komt het voorstel tot door trekking van de hoofdgasleiding in de Heerenlaan. De kosten hiervan zijn 42.50 B. en W. stellen voor deze kosten voor rekening der gemeente te nemen. De heer Van der Vooü wijst, in ver band met dit voorstel, op de z. i. oncou lante behandeling van de Stedelijke Lichtfabrieken over hot algemeen bij het doortrekken van de lichtleidingen. De ge meente Voorhout moet bij de doortrek king van gas en electriciteit steeds geld toegeven, terwijl de Lichtfabrieken van hun kant niets doen ter tegemoetkoming in de kosten daarvan. Spr. zegt, dat op deze wijze gemakkelijk winst kan worden gemaakt en verzoekt de voorzitetr hier-, over met de Lichtfabrieken te spreken. De Voorz. deelt het gevoelen van het lid Van der Voet volkomen, en zegt reeds herhaalde malen hierover gesproken te- hebben. Reeds is iets bereikt ten opzichte van den aanleg van de electrische verlich ting. Spr. zal als nog met de Lichtfabrie ken over dit punt besprekingen voeren. Hierna wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten aan het Bestuur der Chr. School, der R. K. Jongensschool, der R. K. Meisjessschool der_ Nijverheids school resp. 1-18.28, 322.90, 320.52 en 135,60, totaal 927,30 uit te keeren als vergoeding volgens art. 103, 4e lid, der L. O. wet 1920 over het dienstjaar 1926. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten om de zijstraat van de Boerhaavestraat te noemen Willem Bots- straat en de straat langs de onderwijzers woning van den heer Allard Mgr. Broe restraat. De heer Eigenbrood vroeg nog waarom men de laatste straat Mgr. Broerestraat noemde. De Voorzitetr zegt, dat dit is gedaan omdat deze persoon een zeer geleerd man is en als professor van „Hageveld" langen tijd hier woonachtig is geweest. De Wil lem Botsstraat is genaamd naar pastoor Bots. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt de instructie van den gemeente-ontvanger overeenkomstig de daarin vervatte punten, gewijzigd en aan gevuld. Tevens vragen B. en W. in ver band hiermede eén crediet aan voor de aanschaffing van een brandkast. Wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Overeenkomstig het verzoek van d'e R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" wordt de politie-vcrordening dezer ge meente gewijzigd in dien zin, dat het ge oorloofd is om met fietsmanden te rijden van een maximum breedte van 0.70 M. Bij de rondvraag merkt de heer Witte- man op, bij de behandeling der gemeente- begrooting te hebben gesproken over de politie-uitbreiding en vraagt dén voorzit ter of hieraan nog gedacht is, omdat nog steeds veel last wordt veroorzaakt door de straatschenderijen, welke'de jongens des avonds rilegen te doen. De Voorzitter zegt, dat hierop scherp worclt toegezien, doch dat het zeer moei lijk is om deze straatschenders te pakken te krijgen. Spr. wijdt deze straatschen derijen aan gebrek aan opvoeding en on beschoftheid en roept openlijk hulp in van de ouders om hun jongens van 16 tot 20 jaar, ja zelfs ouderen op hun opge paste en onbehoorlijke wijze van doen te wijzen. Elk feit, dat geconstateerd wordt, zal door een proces-verbaal worden ge volgd. Vervolgens vraagt de heer Witteman of B. en W. de georganiseerde arbeiders voor zoover dit doenlijk is eerder en lan ger willen te werk stellen dan de onge organiseerde arbeiders. Do Voorz. zegt, drt B. en W. steeds re kening houden met de georganiseerde ar beiders en vooral met de arbeiders met groote gezinnen, doch dat zij niet de on georganiseerde arbeiders kunnen uitslui ten. ,De heer Van der Voet wees op het feit, dat de georraniseerile arbeiders, welke bij de gemeente Lisse te werk worden gesteld, hunne contributie bijdrage boven liet vast gestelde loon vercced krijgen en geeft in overweging om dit' in deze gemeente ook door te voeren. De heer Van Reisen zegt, hiervoor wel te gevce'en en wi'st den heer Witteman erop, dat het niet gaat om de ongeorgani seerde arbeiders geheel uit te sluiten. Ten slotte vestiet de heer Witteman nog aandacht op de slechte verlichting in de Boekhorstlaan. De Voorzitter zesrt, dat hierin verbete ring zal worden gebracht. Hierna werd de onenbare vergadering gesleten om ten derden male te gaan in comité-generaal ter behandeling van de belastingreclames. ALKEMADE. Beboren: Jacobus z. van J. van der Hoorn en A. M. van Diemen Nicolaas Joannes z. van J'. Spring in 't veld cn M. C. van Haestregt Nicolaas Hermanus z. van J. N. van V el zen en A. P. Klein. Catharina Maria Theresia d. v. J. J. van der Meer en C. M Bakker J. C. z. van M. Hogenboom en C. J. M. Bakker. Overleden: Leonardus Pouw 80 j. HILLEG0M. Ondertrouwd: A. H. Vermeulen en A. van Beek. B. Moes en T. Pol. H. Moes en A. Hageman. Geboren: z. van M. C. M. Sens-van Bruggen. d. van M. de Jong-Roos. z. van F. M. Brouwer-Rotliweiler. z. van C. Keijzers-Tromp. d. van M. J. Coenemvan der Pouw. d. van M. Rees- man-Schniedewind. Overleden: J. van Maanen, wed. van A. Hijneman, 78 j. INGEZONDEN MEDEDEELING. 0EGSTOTEEST. Getrouwd: C. fehoneveld te Rijns burg en G. A. v. d. ScRrier alhier. Overleden: A. R. TJmland 76 j. wed. v. H. M. la Chapelle. ROELOFARENDSVEEN Een arrestatie. Als verdacht van dief stal is door de gemeente-politie gearres teerd en naar Haarlem overgebracht P. T. arbeider wonende alhier. WASSENAAR. Geboren: Sigibertha Catharina d. v. J Th. van Beek cn C. J. de Klerk Jacob z. van J: G. Carrière en IT. van Toledo --- Jan Daniel z. van C. L. Morien en N. van de Giessen. Johanna d. van N. van Eg- mond en A. Varkevisser. Ondc i' t r o u w d: Ch. do Beus cn W. G. Hogerzeil X,. J. van Aken en A. Knura Overleden: Leo Wilhelmus Qerardus Geertsema ongh. 25 j. Hendrik Jac-obus Scheffer m. v. A. Parlevliet 66 j. Ecluard de Lanoy m. v. L. van Ouwenaller 74 j. Hubertus J. is Zonneveld m. van C. A. Snelderwaard 50 j. ZOETERMEER. Overleden: Pieter Krijgsman, oud 78 jaar, weduwnaar van L. Hoogendoorn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Gerard, z. van A. van Kla veren en N. J. de Jonge. Geertruida, d. v. Chr. Blaauw en G. van der Ham. Johannes Jacobus, z. van A. L. v. d. Klein en E. H. Verbij. Aalte, d. van L. Tui- nenburg on M. van Wilgen. Overleden: S. de Jong, echtgenoote van G. J. Baars, S7 j. Gehuwd: C. Haasbeek, jm. 33 jaar en N. K. Snel, jd. 33 j. Ingekomen: W. Noorlander, arbei der, Grijpensteinstraat 8, van Barwouts- waarder. H. A. Munnik en gezin, met selaar, Raadwïjkstraat 14, van Koudekerk Gerritje Verkerk, zonder, Raadhuis straat 158, van Leidon. J. N. Bouma, surn. dir., Raadhuisstraat 244, van 's-Gra- venhage. Maria J. v. d. Tol, zonder, Kortsteekterweg 43, van Alkemade. A. v. d. Heiden en gezin, arbeider, Steek- terweg 56, van Bodegraven. Pietertje van Oostrom, echtgenoote van D. Hunink, zonder, Noorder Nassaustraat 21, van Bos koop. Jacoba Maasop, wed. A. Nieuw- veen en gezin, zonder, Buitenruststraat 1, van Leimuiden. L. Duiker en gezin, betonwerker, Buitenruststraat 16, van Haarlemmermeer. O. P. van Gemerden, adj. comm. dir. bel., Oranjestraat 33, van Kruiningen. Vertrokken: C. Geel, naar Leiden. Dirkje Groeneveldt, naar Leiden. Maria Eikelenboom, naar Voorschoten. D, C. v. d. Vis, naar Barneveld. P. Boer en gezin, naar Hazerswoude Rijndijk D. van Elk, naar Schoonhoven. J. Kempen, naar Eindhoven. Kinderen Kraaienbrink, naar Rotterdam. A. Ut- kireh, naar Huizen. B. de Kwant, naar Hilversum. Neeltje van Leeuwen, naar Bodegraven. BODEGRAVEN. Geboren: Gijsbertha Elisabeth The resia, dochter van H. van den Eerg en E. Feddema. Overleden: M. Niesing, 57 j., geh. met J. Burggraaf (overl. te Leiden). Gevestigd: W. Pielanen en gezin, zadelmaker, van Waarder. D. A. Ver boom, dienstbode, van Rietveld. J. de Kruijf en gezin, landarbeider, van Bar- woutswaarder. P. Bos, boerenknecht, van Harmeien. W. G. J. van Soeren, apotheker, van Amsterdam. W. van Eek, dienstbode, van Zwammerdrm. C. S. P. van Griethuizen en gezin, zon der beroep Zwammerdam. G. Wolff zonder beroep, van Leiderdorp. H. H. A. van Soest en gezin, slager van Rot terdam. Vertrokken: K. van der Wild en gezin, naar Driebergen. A. van der Heiden en gezin, naar Alphen aan den Rijn. H. van der Graaf, naar Zwam- merdam. M. Olieroek, naar Gouda. H. Lammers, naar Eindhoven. A. van den Bosch, naar Rotterdam. G. van Kilsdonk, naar Rotterdam. HAZERSWOUDE. Geboren: Leendert Cornelis z. van P. Nordam en S. M. van Gaaien Overleden: Cornelia Roodenburg 24 j. geh. met H. van der Burgh. KOUDEKERK. Overleden: Dina van Leeuwen, 6S j., echtgenoote van J. Molema. Marinus Jacob Oppelaar, 67 j., echtgenoot van Klazina van der Bijl. Hendricus Vo gelzang, 53 j. WOERDEN. Geboren: Willem, z. van J. van der Waaij en W. van der Vliet. Paulus, z. van J. Nap en N. Schipper. Anna Hen- drika Gerarda, d. van A. Hoefman en W. Rijn. Overleden: Anna Maria vap dor Eijk, wed. van Leendert Noordam, oud 60 jaren. Ondertrouwd: Pieter Pels en Alie Sonnevelt. Lourens Vissr en Aagje Ver heul. Johannes Martinus Pot en Cornelia de Groot. ONGELUKKEN. "SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig motorongeluk. Eén doode, één gewonde. Gistermorgfen om half twaalf heeft op den hoofdweg te Heelsum een ernstig mo torongeluk plaats gehad, dat een doodo en een gewonde heeft geeischt. De 38-jarige I. Zwaaf reed met den heer M. Kooperbcrg op den motor van Den Haag naar Duitsch- land. In volle vaart wilden zij den scher pen bocht bij Heelsum nemen. Omstanders schatten de snelheid op dat moment op on geveer 70 K.M. De bestuurder had geen macht meer over zijn motorrijwiel en dit botste tegen een boom en werd geheel ver nield. De heer Zwaaf was onmiddellijk dood Het stoffelijk overschot is naar het lijken huis te Renkum gebracht. De heer Koo perbcrg liep verschillende verwondingen op n werd per auto vervoerd naar het Dia kon essen Ziekenhuis te Arnhem, alwaar hom de eerste hulp werd verleend. Auto over den kop en in een sloot Een politieagent, die gistermorgen op den Haarlemmerweg teAmsterdam surveil leerde, zag een eind voorbij den Uitweg in een diepe sloot langs den weg de vier wie len van een auto boven water uitsteken. De wagen lag omgekeerd in de sloot. Dadolij.r werd de brandweer gewaar schuwd, die met haar reddingstoestel de auto uit <le modder heesch. De auto was leeg. Enkele ruiten waren verbrijzeld. De koplantaarns waren stuk en verbogen. Van wie de wagen was en wie er iu had den gezeten was niet bekend. Uit een onderzoek van den weg bleek, dat de auto, voor deze in den sloot ver dween ongeveer 40 meter van den weg links had gereden, komende, uit de richting Am sterdam. Het ongeluk moet 's nachts om 3 uur heb ben plaats gehad. Op dat uur is dat klokje in den weg stil blijven staan. Uit een ingesteld onderzoek is later ge bleken, dat de eigenaar van den wagen is de heer Sloot, sigarenhandelaar in Den Haag. H'j was op weg naar zijn woonplaats Door het inslaan van een ruit heeft hij zich met groote moeite uit den gekantelden wa gen kunnen redden. Daarna is het met een taxi naar Den Haag gereden. Hoe het ongeluk heeft plaats gehad is niet bekend. Auto tegen een boom. - ernstig gewond. Een jongen Toen in den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks half twee de heer Vos uit Mook me. zijn ante zijn familie in Nijme gen ging ophalen om die naar Mook terug té brengen, had hij het ongeluk om op den hoek van de Gerardt Noodtstraat en den Oranjesingel te Nijmegen tegen eer. boom to rijden. De slag kwam zoo geweldig aan, dat de auto totaal werd vernield, en in gruizelementen werd neergesmakt. Van de vijf inzittenden was het zoontje van den heer Vos, de zevenxtenjarige Jan, er het slechtst aan toe; waarschijnlijk werd door glasscherven zijn halsslagader geraakt, zoo dat hij vreeselijk bloedend werd opgeno men. en naar het politiebureau vervoerd. Gelukkig was geneeskundige hulp spoedig ter plaatse, die onmiddellijke overbrenging naar het R. K. Ziekenhuis gelastte, nadat de halswonde was gehecht. Daar werden hem de laatste H. Sacramenten toegediend. De vier overige inzittenden bekwamen alle min of meer ernstige kneuzingen en wonden, die echter niet levensgevaarlijk bleken. De toestand van den zeventienjarige jon gen, was gezien den toestand, gistermorgen nog al bevredigend, zoodat er eenige hoop is op herstel. Door de tram overreden. Vrijdagavond geraakte de 12-jarige Hendrik Schonewill te Erika onder de goe derentram. Eén der beenen van den kleine werd ter hoogte van de knie totaal ver brijzeld. Nadat eerste hulp was verleend, werd de knaap voor amputatie van het been naar Groningen vervoerd. Van den wagen gevallen. Bij een botsing tusschen een auto en een kar te Oud-Gastel viel A. van S. van zijn voertuig en werd daarbij gevaarlijk gewond. O.rn. werd een zijner armen op drie plaatsen gebroken. Zijn toestand is ernstig. ERNSTIG VERGIFTIGINGSGEVAL. Kind van 5 jaar gestorven. Dezer dagen heeft zich in het gezin van Van H. aan den Tiibuigscken weg te Oos terhout een verdacht geval van vergifti ging voorgedaan na het gebruik van een soort vleeschwaren, meldt het D. v. N.-Br. Een kleine jongen van ongeveer 5 jaar, is, nadat het van die vleeschwaren had ge geten, ernstig ongesteld geworden. Het kreeg jievige pijnen in de ingewanden, het hoofdje zwol op en reeds een uur nadat de eerste verschijnselen zich hadden voorge daan is het ventje gestorven. Doordat de dokter vergiftiging niet bui tengesloten achtte, heeft de politie het lijk je in beslag genomen, en heeft dr. Hulst uit Leiden de sectie verricht. Van de overige huisgenooten, die mede van de spijzen hadden gebruikt, ondervond ook de vader eenige nadeelige gevolgen, die niet van ernstigen aard waren. Beves tiging, las zou hier ondeugdelijk vleesch, de oorzaak van bovengenoemd sterfgeval zijn, kon men niet geven. Bloedvergiftiging. De werkman P. Verhagen te Made, die zich dezer dagen aan de hand verwondde, is in het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda aan bloedvergiftiging overleden. INSTORTING BIJ DEN ST. PIETERS BERG. Een arbeider gedood. Zaterdagmorgen elf uur heeft aan de mergelgroeve bij St. Pietersberg te Maas tricht een ernstige instorting plaats gehad. Verscheidene arbeiders werden door val lend gesteente bedolven. Onmiddellijk werd met opruimingswerk begonnen. Alle arbeiders konden bevrijd worden, uitge zonderd de arbeider Kuyper, 49 jaar oud, vader van acht kinderen, wonende tc Maastricht. Na eenigen tijd werd hij dood onder de puinhoopen vandaan gehaald. De Kertosono beschadigd. Het schip in het Sue z-k anaal op een bank gestooten. Het Nederlandsohe stoomschip Kertoso- no, van Batavia naar Rotterdam, is in het Suez ka n aal op een bank gestooten. Dui kers stellen een onderzoek in; men ver wacht dat de schade van ernstigen aard zal zijn. Het roer is gebroken. Het schip zal van Suez naar Port-Said worden ge sleept. De Kertosono arriveerde 7 dezer te Suez. INGEZONDEN MEDEDEELING Het vergaan van de „Nieuwe Zorg". Uit Roosendaal meldt de „Mnd. Mrg.": Vrijdag 23 November, in den stormnacht, die zooveel menschenlevens heeft gekost, verging in het Volkerak de bietentjalk „Nieuwe Zorg", waarbij een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, het leven liet. Het was zoo goed als zeker dat de op varenden zich tijdens deze ramp in de ka juit bevonden en door het water werden verrast. Het vaartuig diende dus zoo spoe dig mogelijk te worden gelicht teneinde de slachtoffers althans een passende begrafe nis te bezorgen. Het drama, reeds zoo droevig, omdat het bij een weinigje welwillendheid der sleep bootkapiteins niet zou zijn geschied, is ech ter bepaald weerzinwekkend geworden door hetgeen zich nadien heeft voorgedaan. De Assurantie Mij., wetend dat borging van het schip meer zou kosten, dan dit v/aard is, liet het vaartuig liggen, wel we tende, dat Waterstaat hiervoor zou moeten zorgen, daar de tjalk de vaart belemmer de. Veertien dagen lang is er getalmd en gesjacherd over de waarde en de lading van het schip en trachtte zoowel de een als de ander het zaakje van zich af te schui ven. En om de doodon bekommerde men zich niet, dooden tellen blijkbaar niet meer mee. Zaterdag eindelijk is Waterstaat er toe overgegaan de tjalk te lichten, en werden de lijken geborgen. DE MOORD TE ROTTERDAM. De corrpagnon v. 0. wederom gearresteerd. Nog een an dere arrestatie. Nadat in den moord aan den Oostzee dijk te Rotterdam, het onderzoek in de boeken heeft uitgewezen, dat er voor dat de heer Lans vermoord werd malversaties en (of) verduisteringen plaats hebben ge had, is Vrijdagnacht de compagnon of lie ver de procuratiehouder van den vermoor de, die de administratie over de zaken van de N.V. De Haas heeft geveerd en die Dinsdagavond verdacht van den moord werd aangehouden, doch Woensdag weer op vrije voeten meest worden gesteld, we derom in zijn woning door de Haagsche recherche gearresteerd om op het politie bureau aan de Meermansstraat in verband met de gebleken malverasties te worden verhoord. De boeken van de firma zijn Zaterdag morgen door de politie in beslag genomen. Los van deze arrestatie heeft het on derzoek geleid in de richting van den 36- jarigen L. T. die reeds sinds Vrijdag 30 November gezocht werd in verband met den moord. Deze .man, die reeds ettelijke malen in de gevangenis zat en door de politie als beroepsoplichter werd gekwalificeerd, is eveneens in den afgeloopèn nacht gear^ resteerd en wel door de Amsterdamsche recherche. Ook hij is hedenmiddag aan een streng verhoor onderworpen. T. had geen vaste woonplaats en werd behalve voor deze zaak ook nog voor an dere misdrijven gezocht. Dc corrpagnon bekend fraude te hebben gepleegd. Bij het scherpe verhoor, den procuratie houder v. O. Zaterdagmiddag afgenomen, heeft v. O. moeten bekennen, verduiste ringen ten nadeele van de N.V. Adr.'s de Haas Jr's Handelsmaatschappij te hebben gepleegd, waarna commissaris Dijkstra, die met inspecteur L. Hermans deze ge ruchtmakende zaak leidt, zijn arresthou- ding heeft bevolen. Nader vernemen wij. dat de verduiste- ringon een aanzienlijk bedrag beloopen en in den loop der laatste jaren successieve lijk door v. O. moeten zijn gepleegd, ter wijl hij gedurende langen tijd' geslaagd moet zijn, 'deze malversaties voor den di recteur, den vermoorden heer Lans, ver borgen te houden. Van O. was, zooals men zich herinnert, sedert ongeveer 5 jaar in de zaak werk zaam. Volgens het nieuwe Wetboek van Straf vordering kan dc arrestant nu, indien de Officier van Justitie dit wenschelijk acht, in het geheel vier dagen op het politiebu reau in verzekerde bewaring blijven. De commissaris gelast nl. eerst de ge vangenhouding gedurende twee dagen; de Officier kan in het belang van het onder zoek vergunning voor verlenging van deze gevangenhouding met twee dagen geven. Daarna moet de aangehoudene naar het Huis van Bewaring worden overgebracht en komt hij dus in preventieve hechtenis, totdat zijn zaak voor de rechtbank komt, of.... hij moet worden vrijgelaten. Do kans dat v. O. vrij zal komen is ech ter, nu hij bekent schuldig te zijn aan duisteringen, welke blijkens het onderzoek een belangrijk bedrag beloopen, zeer ge ring. Voor verduistering is preventieve hech tenis toegestaan, in sommige gevallen zelfs vereischt. Dat er thans eenig licht in het afschu welijke drama komt, mag zeer gelukkig worden genoemd. In welingelichte kringen immers wordt verband gezocht tusschen den moord de verduisteringen. Ten slotte kunnen wij nog melden, dat do Justitie te Rotterdam de hulp ingeroe pen heeft van den Amsterdamschen des kundige, den heer C. J. van Ledden Hulse bosch. Deze heeft de resten van de bloed sporen, alsmede de kleeding van den ver- slagene onderzocht. Zaterdagmiddag werd, naar de „Tel." meldt, door duikers gezocht naar de plek achter het pand, waar een 'e vrouw ge zien had, dat iemand een o in het wa ter wierp. Het dreggen was vergeefsch geweest, doch de duikers vonden het pakje Het bleek uit een lap te bestaan. Waarop dit betrekking heeft, is nog niet vastge steld. Het gevonden voorwerp is naar een laboratorium ter onderzoek opgezonden. De laatstaangehoudene niet medeplichtig? Daarentegen beschouwt mén de aanhou ding van den 36-jarigen L. T., die in Am sterdam werd gearresteerd .niet belangrijk voor de moordzaak en gelooft men, dat deze T., die inmiddels verdacht wordt van andere misdrijven, aan het drama-Lans geen direct of indirect, aandeel heeft ge had. Doch ook deze man is in arrest gesteld, zij het dan ook wegens feiten, niet op den moord betrekking hebbende. Nog steeds wordt het onderzoek met kracht voortgezet. BRUTALE ROOFOVERVAL. Geringe buit. Vrijdagavond omstreeks 8 uur zijn te Boeke-1 bij den landbouwer Egelmeers twee tot nog toe onbekende personen de woning binnengedrongen. Een van hen bedreigde de bewoners met een revolver, terwijl de ander de kasten doorzocht en een bedrag van ongeveer 10 ontvreemdde waarna zij verdwenen. De politie stelt een onder zoek in. INBRAKEN. In de Betuwe. Den laatsten tijd wordt de Betuwe onvei lig gemaakt door dieven die overal hun slag slaan. In de St. Nicolaasweek hebben zij blijk baar zichzelf eenige verrassingen willen bezorgen. In den nacht van 5 op 6 Decem ber werd ingebroken in een boerderij te' Lakeinond onder Randwijk; de dieven na men daar gouden sieraden mee. Den daar op volgenden nacht brachten de nachte lijke snuffelaars eerst een bezoek aan de villa van N. te Indoornik; zij haalden daar alles overhoop maar lieten het tafelzilver liggen. Contanten, waarom het dus blijk baar te doen was, wisten zij niet te vin den. Nog denzelfden nacht werd de R. K. Pastorie te Indoornik, welke een 200 M. van de villa ligt, met een bezoek vereerd. Zij bezochten eerst de spreekkamer; met een beitel werd de daar staande kast, een archief opengebroken. De dieven vonden echter niets van hun gading. Zij zijn nog verder in het huis binnengedrongen zon der succes te hebben. Waarschijnlijk be merkten zij toen dat de zeereerw. pastoor. Schaars gasten had en leek hun een ver dere expeditie te gevaarlijk. In haar eigen woning ingebroken! Omtrent den diefstal, in den nacht van. Vrijdag op Zaterdag in de pastorie van de Gereformeerde kerk ie Hallum nabij Leeuwarden gepleegd, waarbij de dieven de geheele pastorie zouden hebben door zocht en zich meester gemaakt hebben van 500 meldt de „Tel." nader: Deze dief stal heeft een zeer sensa-tioneele wending genomen. Zooals gemeld, waren reeds twee kooplieden A. T. en D. T. aangehou den en naar Leeuwarden overgebracht, waar zij na verhoor in voorloopige hech tenis' waren gehouden. Nadat een politie hond in de pastorie was gehaald en het dier de kamer niet wilde verlaten, wees een nader onderzoek uit, dat de echtge noote van den predikant zelf de 500 had weggenamen. Het verhaal van de inbraak had zij verzonnen. Men heeft de beide on schuldig verdachten daarop onmiddellijk op vrije voeten gesteld. !n de Hoogeschool te Delft. Vrijdagnacht is ingebroken in het ge bouw voor analystische scheikunde der technische hoogeschool te Delft. Uit een lesenaar is ongeveer 40 gestolen. Een winkelruit uitgesneden. In den afgeloopen nacht heeft te Heer len een brutale diefstal plaats gehad. De dieven hebben de ruit van de etalage van het „Pelshuis" van den heer H. aan de Schinkelstraat met zeep ingesmeerd en daarna ingedrukt. Mefc een stuk, waarin een spijker was geslagen hebben zij de etalage leeg ge haald en zijn met den buit spoorloos ver dwenen. De waarde van het gesfcolene, bont en een bontjas, bedraagt ongeveer 700. In een tandheelkundig atelier. Vrijdagnacht is ingebroken in het ate lier van mej. S. Eigel tandheelkundige tc Aalst-Waalre bij Eindhoven. Voor eene groote waarde aan tandheelkundige voor werpen werd gestolen. 22.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6