(Confectie voor Verlaagde Prijzen.! (WAALS, Haarl.str. 130436 Rechtzaken. SPORT. Oames- en KinderhoedeR voor enorme Verlaagde Prijzen. Vragenbus. Nasleep van den aanslag op inspecteur Paul. Een jaar wegens meineed geëischt tegen een getuige Gisteren heeft terechtgestaan wegens meineed een koopman ie 's Gravenhage woonachtig, die reeds wegens, een ander feit was gedetineerd Deze verdachte heeft onder eedc ver klaard, in de strafzaak tegen den koop man H. Houtman, die onder deze recht bank veroordeeld is ter zake van mede plichtigheid aan de inbraak in de woning van kapitein G. aan de Houtrustlaan op 2 September 1927, welke inbraak gevolgd is door den bekenden aanslag op den inspec teur van politie Paul, dat hij dezen H. op genoemden datum des middags om streeks twaalf uur, het tijdstip, waarop de inbraak heeft plaats gehad, in het Noord einde heeft gezien. Deze vei'klaring zou valsch geweest zijn. Verdachte hield ech ter ook thans vol, dat hij de waarheid had gezegd. Als getuige werd gehoord, een der personen, die indertijd Houtman de finitief herkend hebben als een der twee daders van de inbraak aan de Houtrust laan. Nog werd gehoord de gewezen beambte bij de H.T.M. G. G., veroordeeld ter zake van verduistering ten nadeele van de H. T.M., die mededeelde, dat verachte zich tegenover hem had uitgelaten, dat hij een alibi voor Houtman zou verzorgen. Ge tuige heeft hem dat nog afgeraden. Het O.M.. waargenomen door mr. Her mans, eischte een jaar gevangenisstraf tegen verdachte. Mejuffrouw mr. de Smidt, verdachte verdedigende, meende, dat het wettig en overtuigend bcwiis van het ten laste ge legde niet is geleverd. Dienstweigeraars veroordeeld. Tot zes maanden gevangenisstraf. De krijgsraad te Den Bosch heeft den 26-jarigen J- H. J. uit Amsterdam, gewoon dienstplichtig soldaat der lichting 1922, wegens dienstweigering (principieel) ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ontslag uit den dienst. Tot dezelfde straf werd eveneens we gens principieel e dienstweigering ver oordeeld de 20-jarige N. M. van A. uit Rotterdam. Ten opzichte van den 2G-jarigcn J. P. M. uit Amersfoort, die ook ter zake van principieele dienstweigering terecht stond gelastte de krijgsraad een nieuw onder zoek door de Commissie van Advies in verband met de Dicnstweigeringswet. De gaslucht Een maand gevangenisstraf De arrondissementsrechtbank te Zwolle veroordeelde den 65-jarigen gepens. direc teur van de gasfabriek te Nijkerk, wegens het aannemen van steekpenningen, tot een maand gevangenisstraf. De Doetincherrsche qaskwestie voor het Hof. De officier van justitie in appèl; Naar wij vernemen heeft de officier van justitie, mr. Lasonder, hooger beroep aangeteekend van het vonnis der recht bank te Arnhem, waarbij de heer G. Pie- terson, directeur en G. Postma, opzichter het gasbedrijf te Doetinchem, werdeil vrijgesproken van diefstal en verduiste ring van diverse zaken, toebehoorende aan het gasbedrijf der gemeente. Dit appel werd hier algemeen niet ver wacht, omdat de officier in zijn requisitoir zelf had toegegeven, dat strafrechterlijk de ten laste gelegde feiten van zeer wei nig beteekenis waren, terwijl ook de eisch van den officier, een geldboete van 100 tegen beide beklaagden, duidelijk illus treerde, dat het misdadig karakter der feiten door den officier niet was aan vaard. SCHAKEN. Winierwedstrijd Leidsch Schaakgenootschap. Gisteravond werd de 10e ronde van den winterwedstrijd gespeeld. Slechts enkele partijen konden worden beslist, de meeste werden afgebroken. In de le groep won W. H. Bosscha van B. Vies en G. Bosscha van Dr. C. H. Hins. Voorts is de afgebro ken partij D. de JongH. G. Hofman door laatstgenoemde gewonnen. De helft van het programma is nu door het gros der deelnemers afgewerkt, n.l. 7 van de 14 te spelen partijen. Hieronder volgt een der gespeelde partijen: Evans gambiet: Wit: G. Bosscha, zwart Dr. G. H. Hins. 1. el e5 2. Pf3 Pc6 3. Lc4 Lc5 4. b l Lbt: 5. c3 La5 6. dl d6 7. de5: de5: S. DdS: t PdS: 9. Pe5: Le6 10. 0-0 f6 11. Le6: PeG: 12. Pc4 Lb6 13. a4 Lc5 14. Pba3 Pc7 15. Tbl bG 1G. Tdl 0-0 17. Le3 La3: 13. Pa3: TfdS 19. Kfl aG 20. I\c2 Tdl: 21. Tdl: TdS 22. Td8: Pd8: 23. Kd3 Pdc6 24. Kf7 25. Pc2 KeG 26. g4 Kd7 27. h4 KeG 28. Lf2 gó? 29. hg5; fgó30 f5 t KfG 31. Ldl t Pe5 t 32. Le5: t Ke5: 33. Ive3 c5 34. Pa3 Pc8 35. Pc4 t KfG 36. e5 t Kc7 37. Ke4 b5 38. ab5: 39. Pe3 PbG 40. Pd5 f Pd5: 41. Kd5: b4 42. ebd: cb4: 43. Kc4 h5 44. gh5: g4 45. hG g3 46. h7 g2 47. h8 (D) gl (D) 48. DfG t KeS 49. DgG t DgG: 50. fgG: KfS 51. Kbl: Kg7 52. Kc5 KgG: 53 K'dG Kf7 54. Kd7, zawrt geeft op. PAARDEN. De slipjacht der K. N. J. V. bij Noordwijkerhout. De meute der K. N. J. V. is niet dikwijls in de gelegenheid, door het duinland te ja- INGEZONDEN MEDEDEELING. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIimilllllllllllllllllllllllllllltlllllllllB partij stoffen kinder- jurken U./4 winter-kindermantels 1.90 blauwe jongensjekkers 1.68 jongens-winterjassen Z.75 1.98 i dames peignoirs gebreide damesvesten en n -,r pullovers2.75 jongens- en meisjes-pull- overs1.48 tricot kinder-sl0bk0usen (c alle kleurenl.lü fluweelen kinderh0e0en ftc iii vilten dameshoeden, .-m- vanaf0.95 Ij vanaf1.45 S1111111111111111111111111111111IIIII111111111111111I j 111111| 11| 11111111111111111111111111111 111111111111111111111 iqb gen. De jacht bij Noordwijkerhout biedt zoo'n kan3. Dit jaar zal deze op 15 Dec. worden ver redon. De reserve-luit. der huzaren jhr. J. H. Gevrs van Kethel en Spaland en de eer ste luit. der artillerie J. M. Mante zochten het parcouds op. Men kan er dus verzekerd van zijn, dat men hier een mooie jacht zal rijden. De meet is om 2 uur bij den ingang der golfbaan nabij den vuurtoren te Noordwijk aan Zee, en de kill zal bij huize „Leeuwen horst" zijn tusschen "Noordwijk-Binnen en Noordwijkerhout. De hindernissen zijn van licht tot middelsoort; de zwaardere (natte slooten) kunnen omgereden worden. Boven dien zullen zij, die hun paarden wat wen- schen te ontzien, van den eersten run in eens naar het einde van den derdn kunnen rijden. Iemand zal hun den weg wijzen. Toeschouwers met auto's kunnen, achter de auto met de rood-grijze vlag rijdend, een gedeelte van de jacht zien, mits zij een uitstekenden chauffeur hebben, want de wegen zijn hier smal en lastig. Voor toeschouwers zonder auto's is de jacht bij de meet te zien, voorts bij de wo ning van opzichter Rietvink aan den weg van Ruygenhoek naar de duinen en tenslot te bij do woning van den jachtopziener Klinkenberg (ih de buurt van Leeuwen horst). Door vlaggen zijn de beste plaatsen om iets te zien aangeduid. WIERENNEN. wereldkampioenschappen in Zwitserland. In een buitengewone zitting van de U. C. I. te Parijs gehouden is volgens het „Hbld." besloteni om in 1929 de wereld kampioenschappen in Zwitserland te hou den. De kampioenschappen vinden van 1118 Aug. te Zürich op de Oe'rlikonbaan plaats. De zesdaagsche te New York. In den zesdaagschen wedstrijd te New- York is de leiding veroverd door Debaets- Beeckman. Op twee ronden volgt het kop pel Van NekMacnamara als zesde. Na 67 uur is afgelegd 1726 K.M. V r a a g, Kunt u mij opgeven de adressen van R. K. Dagbladen, welke in Zuid-Hol land, Utrecht, Gelderland en Noord-Bra bant verschijnen? Antwoord: De „Pius Almanak" geeft de volgende adressen. Utrecht: „Het Centrum". Arnhem: „Dagblad van Arnhem". Bergen op Zoom: „De „Avondster"; id. „De Zoom". Breda: „Dagblad van Noord-Babant". Delft: „De Nieuwe Delftsche Courant". Dordrecht: „Nieuwe Dordrechtsche Cou rant". Eindhoven: „Eindhovensch Dagblad". Gouda: „De Nieuwe Zuid-Hollander", 's-Gravenhage: „De Residentiebode". Helmond„De Morgen"id. „De Zuid- Willemsvaart". 's Hertogenbosch: „Het Huisgezin"; id. „De Volkskrant". Leiden: „De Leidsche Courant". Nijmegen: „De Gelderlander". Roosendaal: „De Grondwet". Rotterdam: „De Maasbode" en „Het Nieuwe Dagblad". Schiedam: „Nieuwe Schiedamsche Cou rant". Tilburg: „De Nieuwe Tilburgsche Cou rant". Alle deze couranten verschijnen dagelijks (De „Maasbode" met ochtend- en avond editie, do „Morgen" alleen met ochtend editie). Voorts zijn er nog de volgende Kath. nieuwsbladen, die niet dagelijks verschij nen. Boxtel: „Centraal Brabant (2 X per week). Cuyk: „De Echo van het Land van Ouyk" (2 X p. week). Groenlo: „De Geldersche Bode" (2 X p. week). Grave: „Wijchensche Courant" (2 X p. week). Grave: „Graafsche Courant" (2 X p. w.). id.: „De Udenhoutsche Courant" (2 X P- week). Arnhem: „De Post" (2 X p. week). Oss: „De Stad Oss" (2 X p. w.). „Tiel": „De Waalbode" (3 X p- w.). Naaldwijk: „De Westerbode" (2 X p. w.) Het nut van Oorlogsfilms Een vergelijking. I. Toen de Groote Parade in ons land ver scheen hebben de bladen allerwege zijn lof bezongen. Men was unaniem van mee ning, dat de Amerikanen iets gebracht hadden wat haast niet te overtreffen was. Maar nauwelijks is de eerste golf van be wondering vcrloopen of van de overzijde van de oceaan komt een nog grootscher, nog geweldiger filmwerk, dat niet alleen de land- maar vooral ook de luchtoorlog in al zijn beestachtigheden poogt uit te beelden. Vlammende Vleugels is geworden een evenement zelfs in de annalen van Holly wood. Vooral uit fjlm-tcchnisch oogpunt zou men dingen te zien krijgen, die men nog nooit gezien had. Nu, wat dat gedeelte betreft, hierin zijn de Yanks volkomen ge slaagd. Het was in orde, in de perfectie zelfs. Maar wat het andere gedeelte be treft, waar het toch eigenlijk om gaat. Daarop zullen we nog wel nader terugko men. Wij willen u nu alleen even in her innering brengen dat onmiddellijk vooraf gaande aan de film Vlammende Vleugels, die u natuurlijk allemaal gezien hebt enkele noodzakelijke uitzonderingen daar gelaten in een van de theaters hier ter stede ook een rolprent van de groote oor log vertoond is. Hebt u deze gezien? Door velen zal dit niet het geval zijn, want er is geen groote roklame voor gemaakt, hoewel er toch wol iets inzat, dat wijde perspectieven opende voor een handig zakenman. Het is toch al tijd nog wel de moeite waard te vermel den, dat bij de opname van deze film vier operateurs gedood werden en evenveel zwaar gewond. Bovendien had men bo- scheidenlijk de aandacht van het geëerde publiek kunnen vestigen op het feit, dat Amerika, Duitschland, Engeland en Frank rijk gezamenlijk de kosten van deze rol prent hebben betaald en dat er bij de mise- en-scene zoo ongeveer tien millioen figu ranten sneuvelden. Dat zijn toch gebeurlijkheden waarbij die van de Groote Parade en Vlammendo Vleugels in het niet verzinken. Techniek, wetenschap en menschelijke verdwazing bieden u in deze film een schouwspel zoo in strijd met alle begrip pen van mcrschelijkheid, dat het schaam rood u naar de wangen stijgt bij de gedach te, dat dit dezelfde menschheid is, die nog kort te voren de philantropie zoo naarstig beoefende en overal onderafdeelingen stichtte van de vereeniging tot bescher ming van dieren. De film waar wij het oog op hebben is de Fransche oorlogsfilm „Verdun", ge maakt op bevel van de opperste legerlei ding gedurende de groote oorlog, die ge bleken is te zijn een wetenschappelijk be oefende menschenmoord. Het is eigenlijk jammer, dat we deze film gezien hebben. We zouden dan veel eorder Vlammende Vleugels en de groote Parade hebben kunnen accepteeren. Nu voelen we te zeer het groote ver schil dat er tusschen deze rolprenten be slaat. Indien we dit verschil in het kort moe ten formuleeren, dan zouden we kunnen volstaan met te verklaren, dat „Verdun" de ijzige, naakte waarheid is, die in nie mand en niets ontziende oprechtheid de menschheid voorhoudt de vreeselijke mis daad, die zij begaan heeft en dat de Groo te Parade en Vlammende Vleugels de laatste nog veel meer dan de eerste u oen heel ldein stukje van de waarheid la ten zien, waarbij men heeft zorg gedra gen, dat die waarheid niet zoo plompver loren verkondigd wordt. Men zou er anders door afgeschrikt kunnen worden en dat mag volstrekt niet. Want men moet niet vergeten, dat deze twee Amerikaansche rolprenten eenige millioenen dollars heb ben gekost. Dat geld, waarde lezer, moet dubbel en dwars terugkomen, want laat u niet wijsmaken, dat er in Hollywood, het heiligdom der filmmagnaten, een zoo groote menschlievende geest heerscht, dat m.n een paar millioen dollar riskeert om de menschheid van deze grootste aller menschelijke dwaasheden te genezen. Een Amerikaansche filmproducent blijft vóór alles zakelijk. Een film vervaardigen is een te kostbare geschiedenis om een groot ri sico te loopen. Voor alles moet men dus bepaalde gevoeligheden ontzien, want an ders zou het afzetgebied benadeeld kun nen worden. Bovendien mag men niet te vc-el narigheid achter elkaar vertoonen. Men moet derhalve sommige gedeelten wat smakelijker maken. Het zijn nu juist, die smakelijkheden, welke wij in de Ame rikaansche rolprenten zoo bedenkelijk vin den, omdat ze de zaa'k waar het om gaat vertroebelen. Immers wij vragen ons af, of er in een oorlogsfilm van werkelijk pro pagandistische waarde ook maar één sma kelijk moment mag voorkomen, waardoor we zouden kunnen zeggen: nou, zoo'n oor log heeft toch ook wel z'n lollige kant. Ieder, die de ernst van de zaak inziet, zal dit met een hartgrondig neen moeten be antwoorden. De oorlog, het meest kwaadaardige ge zwel aan het lichaam der menschheid kan niet met zachte middeltjes genezen wor den. Hier helpt alleen een paardemiddel. De menschheid moet met onverbiddelijke oprechtheid voorgehouden worden, wat een moderne oorlog is. En dit moet niet één maar meerdere malen gebeuren, omdat bet een menschclijko eigenschap is geleden leed spoedig te vergeten. Dezo eigenschap kan soms goed zijn. Hier echter is ze bepaald gevaarlijk. De herinnering aan wat geschied is moet wak ker gehouden worden om een herhaling van de oorlogsgruwelen te voorkomen. En ^jpiag bij niemand de minste onwetendheid meer blijven bestaan omtrent de ver schrikkingen van een moderne oorlog. Dit zijn we verplicht aan de nagedachtenis der millioenen slachtoffers, wier dood anders tevergeefsch zou zijn geweest. Maar die herinnering mag ook weer niet zoodanig zijn, dat het gevoelens van wraak leven dig houdt, integendeel bij de menschheid moet vóór alles het besef aangewakkerd worden dat hetgeen geschiedde eigen schuld is geweest en dat men het zou heb ben kunnen voorkomen indien men zulks ernstig gewild had. Elke poging in deze richting gedaan moet onze volle instemming hebben, maar dan moeten zij, die deze poging onderne men doordrongen zijn van de ontzaglijke ernst van dit gebeuren. Men moet de moreele kracht bezitten onverschrokken het probleem onder de oogen te zien. Men moet met ijzeren op rechtheid tot de kern der zaak doordrin gen, zonder op zij te gaan voor misplaatste begrippen van nationale eer en glorie, die hier niet geduld kunnen worden omdat het wel en wee van de geheele wereld er mee gemoeid is. Bovendien moet het finantieele gedeel te een veel minder groote rol gaan spe len, dan tot nu toe geschiedde. Zoolang de Amerikaansche filmvervaardiger zich hoofdzakelijk laat leiden door geldelijke overwegingen zal er geen goede oorlogs film gemaakt kunnen worden. En het is juist door deze dollar-mentaliteit, welke nog de r'gemeen heerschende in Holly wood is, dat de beide Amerika? nsche oor logsfilms, hoe goed ook be loeld in de grond van de zaak verworden zijn tot een kijk spel, dat wel aangrijpt door uet tragische van het onderwerp, maar dal nalaat een blijvende indi'uk te maken omdat men zich verloren heeft in een reeks realistische uiterlijkheden, die over de eigenlijke kern van het vraagstuk heenglijden. Uit de Katholieke wereld Shanghai (China). Agentia Fides: Een artikel, dat onlangs verscheen in de „Chen- Pao", het meest verspreide Chineesche dagblad, prijst de houding der Katholieke Kerk, die weigert een schadevergoeding te eischen voor de verliezen die ze de laat ste twee jaren heeft geleden. De Heilige Stoel heeft «eer nauwkeurige instructies gegeven, opdat de Katholieke Missiën geen enkele geldelijke schadeloos stelling zouden vragen voor de moord op haar leden bij gelegenheid der troebelen van de laatste jaren. De missionarissen toonen hierdoor dat ze tot ieder offer bereid zijn, zelfs tot dat van hun leven, voor het heil der hun toe vertrouwde zielen. Toch heeft de Italiaansche Regeering, ten einde do bescherming te-vverzekeren van haar onderdanen, van haar recht ge bruik gemaakt; en China heeft beloofd haar 30.000 mea uit to keeren als schade vergoeding voor den dood van Pater Va nara; en de Italiaansche Minister heeft dit bedrag zonder aarzelen verdeeld onder liefdadige instellingen in Italië. Deze bevelen van den H. Vader datee ren vanaf het jaar 1925. Pater Vanara, waarvan hier sprake is, was Italiaanseh Jezuiet, en Professor aan do Ricci school te Nanking. Hij en een Fransch Jezuiet, Pater Dugont, werden bij de inneming van Nanking door de Nationalisten gedood. Ghardaia (Sahara, Afrika). Agentia Fi des: De opgraving van het lijk van Charles de Foucould, wiens faam over do geheele wereld verbreid is, is in voorbereiding. Een speciale lijkkist is naar Ghardaia ge zonden, een Katholieke Missiestatie aan dn grenzen der Sahara, en zal vorder wor den gestuurd naar de eenzame plek waar „broeder Charles" ongeveer negen jaar ge leden werd vermoord. Het stoffelijk over schot rust thans te Famanrasset, in de Hoggar, op 700 K.M. afstand van In Salah, en op 1400 Kilometer van Ghardaia, wat een lange marsch door de woestijn betee- kent. Het doel is de opgraving van het lijk dat in een nieuw graf zal worden geplaatst. Het leven van Charles de Foucauld houdt een lange reeks buitengewone veran deringen in: Op zoventienjarigen leeftijd was hij een luie en zorgeloozc knaap, die volgens zijn eigen woorden „egoïst, ijdel en goddeloos was, en die zich jong voelde en vrij, en geen spoor van geloof meer be zat". Met 24 jaar ging hij naar Algiers met het vierde Huzaren-regiment, en ver wierf zich grooten roem als moedig mili tair. Daarna volgden zijn onderzoekings tochten in Marokko met groot gevaar van zijn leven, en welke gebeurtenissen aan grijpender zijn dan die der meest avontuur lijke romans. Hij zette zijn wetenschappe lijke waarnemingen voort op gevaar af ter dood te worden gebracht; hij door kruiste onder verschillende vermommingen de onbekendste streken, hij bestudeerde het geloof en de gebeden der Mohameda- nen, en verzamelde stof voor zijn werk: „Reconnaissance au Maroc", dat zijn naam in geheel Frankrijk en ook daarbuiten be kend maakte. Doch zijn godsdienstige ondervindingen waren nog veel aangrijpender. Van twijfe laar tot missionaris; van soldaat tot pries ter, van een man van de wereld tot een kluizenaar in de woestijn.... Charles de Foucauld heeft zijn naam onsterfelijk ge maakt. Na zijn bekeering, of liever na zijn te rugkeer tot het Geloof, wilde hij zich bij de Trappisten aansluiten en zich begraven en vergeten worden in Klein Azië. Eindelijk, na verscheidene wetenschap pelijke en missie-ebcpedities, bleef hij to Famanrasset, een dorpje bestaande uit een twintigtal rieten hutjes, alleen temid den der Tonaroggs „onder alle nomaden volken het meest nomade", ver van de be schaving, waarmee hij als eenige band, eens per maand een post, onderhield. Zoo leefde hij, met kleine onderbrekingen, tot hij vermoord werd. Charles de Foucauld is „held en marte laar", men beschouwt hem als een „groot Algerijn" en als „de moderne ridder van godsdienst en wetenschap". De Aar. De Kaap (Zuid-Afrika). Agentia Fides: Twee maanden geleden zijn acht ge vangenen, na dapper te hebben geholpen in het bestrijden van het vuur bij de vree selijke brand die in heb Jriooster van De Aar was uitgebarsten, uit eigen bewoging weer in hun cellen teruggekeerd. Voor be looning zijn ze in vrijheid gesteld, daar de Minister van Justitie op verzoekschrift van „De Kaap" hen gratie verleend heeft. Vijf van hen hadden hun tijd in het tucht huis reeds uitgezeten en hadden reeds een betrekking gevonden. Den nacht van den brand waren de ge vangenen vrij gelaten, nadat ze den bewa ker hun woord hadden gegeven weer in de gevangenis te zullen terugkeeren. Na geholpen te hebben bij het redden van het meubilair van het klooster, keerden allen in hun cel terug; hierdoor verkregen ze de sympathie van degenen die gratie voor hen vroegen. DE PRIESTER-MISSIEBOND. Stoomvaartberichten STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. COEN (udltr.) verbr. 6 Dec. v. Suez. MOENA (uitr.) vertr. 5 Dec. v. Suez. POELAU ROEBIAH arr. 5 Dec. v. Rotterdam te Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND (uitr.) vertir. 6 Dcc. v. Hamburg. GAASTEBLAND arr. gisteravond 7 u. te lJmuiden. MAASLAND (thuisr.) vertr. 4 Dec. v. Buen-oe Ayres. MONTFERLAND (uiitr.) pats. 5 Dec. Dungen-ess. ORANIA (thuisr.) vertr. 5 Dec. v. Coruna HOLLAND-AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK (thuisr.) arr. 5 Dec. te Antwerpen. NIEUWKERK (bhuisr.) vertr. 5 Dec. v. Beira n. Dolagoabaai. SUMATRA (uitr.) vertr. 5 Dec. v. P. Natal n. Delagoabaai. VECHTD1JK airr. 6 Dec. v. Durban, 1. v. Aiïtw., tc Rotterdam. H 0 LLAN D-A M ER I KA-LIJN. BINNENDIJK arr. 5 Dec. v. Philadel phia te Baltimore. KINDERDIJK, v. Rett. n. d. Pacific- kuet, pass. 6 Dec. Vlassingcn. GROOTENDIJK, v. Pacifiokust n. Rot terdam, airr. 5 Dec. te Londen. NEBRASKA vertr. 3 Dec. v. Vancouver n. Rotterdam. RIJNDAM, v. Robt. n. New York, pass. 5 Dec. Cape Ra-oe. HOLLAND-BRITSCH-INDIë-LIJN. STADSDIJK (bhukr.) arr. 6 Dec. te Madras. HOLLAND-WEST-AFRI KA-LIJN. TEXEL (uitr.) pass. 5 Dec. Finisterre. HOLLAND-OOST-AZIë-LIJN. OOSTKERK (uitr.) vertr. 4 Dec. v. Penan-g. OOSTKERK (uitr.) vertr. G Deo. v. Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG (thuisr.) pass. 6 Doe. Point dc Gulle. DJAMBI (thuisr.) verbr. 5 Dec. van Gibraltar. KEDOE (uitr.) vertr. 5 Dec. v. Marseille. KEDOE (uitr.) anr. G Dec. te Genua. KERTOSONO (thuisr.) vertr. 5 Dec. v. Djeddah. KOTA INTEN (thuisr.) pass. 5 Dcc. Gibraltar. MED AN (uitr.) pa^s. 5 Dec. Kaap Bon. MEN ADO arr. 6 Dec. v. Batavia te Soeralbaja. PALEMBANG (uitr.) pass. 5 Dec. Fi nisterre. PATRIA arr. 6 Dcc. v. Batavia* te Rotterdam. SCHOUWEN (bhuisr.) pass. 5 Dec. Fi nisterre. SIBAJAK (uitr.) arr. 6 Dec. v.m. 8 uur te Marseille. SLAMAT (bhuisr.) pass. 5 Doe. Porim. R OTTER DA M-ZUID-AM ER I KA-LIJN. ALPHACCA (uitr.) aar. 5 Dec. te B.- Ayres. ALUDRA arr. 6 Dec. v. Hamburg te Rotterdam. SIRRAH, v. Rott. n. Antwerpen, pass. 6 Dec. Vlissingen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON. v. Amsterdam n. Java, pass. 5 Dec. Perim. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY, v. Rott. n. Lissabon pass. 5 Dec. Finisterre. JONGE ELISABETH vertr. 5 Dec. v. Oran naar Castellon. JONGE JACOBUS arr. 6 Dec. v. Bar celona te Genua.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9