Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Denk aan opze BOSKOOP St. Nicolaas bij de kinderen. Door het bestuur der St. Joseph-Gezellenvereeniging, afdeeling gehuwden, was St. Nicolaas uit- genoodigd om oen bezoek te brengen aan de R. K. schooljeugd in het R. K. Vereeni- gingsgebouw en zooals te begrijpen, de goede man aarzelde geen oogenblik en zoo arriveerde hij met z'n knecht, Woensdag middag half drie per auto in Boskoop. In het R. K. Vereenigingsgebouw waren pl.m. 450 kinderen aanwezig en toen St. Ni colaas binnenstapte ging er een gejuich op uit de kleine keeltjes om doof van te wor den. St. Nicolaas was zeer vrijgevig, zooals we dat van hen gewoon zijn, en do kinde ren werden op allerhande lekkernijen ont haald. Menige vermaning werd uitgedeeld en het was maar op het randje af, of enke- lo bengels waren in den zak terecht geko men. Verschillende liedjes werden door de kinderen gezongen en alles was goed gere geld onder leiding van gencemd bestuur en het onderwijzend personeel der school. Het was kostelijk om de glundere gezichtjes der kinderen te bekijken, vooral van de klein tjes mot hun echt vertrouwen in don bra ven man. Het organiseeren van dit feest was een goede gedachte van de St. Jozef- gezellenvereeniging. WOERDEN. Bouwvergunningen. Bij besluit van B. en W. is vergunning verleend aan: H. Slin ger en G. Groen alhier tot het bouwen van 5 dubbele landhuisjes aan de Steenkuilen; P. Bestebroer alhier tot het bouwen van twee blokken van 4 woningen aan de SteenkuilenH. van Arnhem te Montfoort tot het bouwen van een woonhuis aan den Nieuwendijk; M. F. van der Heijden alhier tot het bouwen van vier woningen aan de Steenkuilen O. Burggraaf alhier tot het bouwen van een boerderij met bijschuur, hooiberg en brugje. ZOETERWOUDE. Actie van gemeenteambtenaren. Naar we vernemen is door de A. R.K. A.den Ned. Bond van Gem. Ambt.; den R. K. Bond van Politieambtenaren „St. Michael" en den Bond van Politiepersoneel in Neder land aan Gedep. Staten van Zuid-Holland geadresseerd om de begrooting 1929 der ge meente Zoeterwoude niet goed te keuren, op grond dat daarin is opgenomen verhaal van pensioenbijdragen op de ambtenaren, aangesteld na 30 September 1926. "Kraamverpieging. Door de R. K. Yer- eeniging „Het Witte Gele Kruis" zal met ingang van 15 dezer ook kraamverpieging worden gegeven in de daarvoor in aanmer king komende gezinnen, die als lid dier ver- eeniging zijn toegetreden. De telefoondienst. Door het gemeen tebestuur is tot de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden een verzoek gericht om te willen bevorderen dat alle telefoon aansluitingen in de gemeente Zoeterwoude ■worden overgebracht op het telefoonnet Leiden, zoodat het voortaan niet meer noo- dig zal zijn, om, wanneer men in dezelfde gempcnte een telefonisch gesprek wil voe ren daarvoor het interlocale tarief verschul digd te zijn. De bevolkingsaanwas. In de afgeloo- pen maand is liet bevolkingscijfer met 35 personen gestegen, zoodat het aantal in woners per 1 December j.l. bedroeg 3804. In den aanvang van dit jaar telde de gemeente 3565 inwoners. Konijnendiefstal. Bij den landbouwer van Y. in de Weipoort alhier zijn in den afgeloopen nacht een elftal konijnen gesto len. De politie is de vermoedelijke daders op het spoor. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Doodelijk auto-ongeluk. Een oude dame doodgereden. Gistermiddag is op de Plantage Muider- gracht te Amsterdam nabij de Plantage Badlaan te omstreeks 5 uur een 66-jarige dame, mevr. Bos-Visser, door een vracht auto overreden en gedood. De vrouw wilde de straat oversteken toen do auto nader de, waarvan zij het signaal, doordat zij doof was, niet had kunnen hooren. De chauffeur remde uit allo macht, maar kon niet verhinderen dat het wiel over het slachtoffer heenging. Zwaar verminkt werd zij per autobrancard van den G. G. D. naar het Ned. Isr. Ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn over leden. Door de tram overreden. Oude man gedood. Gisteravond om 5 uur is de 66-jarige A. Huizer te Zwijndrecht achter zijn woning het voormalige tolhuis langB den rijksstraatweg tusschen Rijsoord en Dordt door do stoomtram der R.T.M. doodgero- den. De man kwam van zijn werk en is op het laatste oogenblik voor de locomo tief langs gevallen. Gecompliceerde autobotsing. Twee wagens geheel vernield. Gisteren heeft nabij Zwolle aan het Lichtmiskanaal een gecompliceerd auto- ongeval plaats gehad, dat voor de inzit tenden goed is afgeloopen. Een auto uit Steenwijkerwold, die in do richting Zwolle reed, hield rechts van den weg stil. Tege lijkertijd kwamen uit do richting Meppel en uit de richting Zwolle twee auto's, de eerste volgens ooggetuigen met grooto snelheid. De bestuurder van dezen wagen was van meening, dat de stilstaande auto reed en dat hij achter dezen auto aan den tegenkomer kon passeeron. Op het laatste oogenblik merkte hij, dat het voertuig stilstond. Met een slag botste hij, hoewel krachtig remmend, tegen den stilstaan- den auto aan en vervolgens links van den weg tegen den tegemoetkomenden wagen. Terwijl de auto, die stilstond, nagenoeg geen schade kreeg, zijn de beide andere auto's vrijwel geheel verbrijzeld. De auto uit de richting Zwolle was een splinter nieuwe wagen, welken de eigenaar, de heer B. te Dedemsvaart, juist uit Den Haag had gehaald. Een handig koopman kocht de armzalige overblijfselen van den auto, die 30.000 had gekost, voor de som van honderd gulden. »»Tel." Uit een boom gevallen. Bij het zagen van takken te Nicuwer- kerk aan den IJssel is de 64-jarige D. van Hoevelaken uitgegleden en uit een boom gevallen. Hij werd dood opgenomen. Voet verbrijzeld. De 17-jarige knecht van den vischhande- laar W. Roskam van Zwartslusi geraakte Woensdagmiddag te Follega (Fr.) bij het vastzetten van de motorboot met zijn voet in een staaldraad bekneld waardoor de voet werd verbrijzeld. De jongeman is naar het Ziekenhuis te Sneek vervoerd. Carbidlamp ontploft. Woensdagavond ontplofte in een garage aan den Amstelveenschen weg te Buiten- veldert, een carbidlamp. De lamp sprong uit elkaar; een der stukken trof een 20-ja- rigen los werkman, die toekeek, zoodanig in het gelaat dat hij vermoedelijk het licht in zijn rechteroog moet missen. Verdronken. Te Steenderen is uit een overstroomd weiland aan den Dierenschen weg het lijk opgehaald van de 23-jarigo dienstbode J. C. V. aldaar, die sedert j.l. Zondag werd vermist. Vermoedelijk is zij, door de duis ternis misleid te water geraakt en ver dronken. De slager H. Aldershof te Appelscha is bij avond in de vaart verdronken. EEN MISLUKTE AANSLAG. De weg door boomen versperd. Bij den dikken mist, die het uitzicht be lemmerde, reed Woensdagavond om streeks 9 uur een heer uit Leeuwarden, die alleen in zijn- auto zat en uit de rich ting Meppel kwam, op den rijksweg nabij het Steenwijker pompstation boven op een paar dwars over den weg liggende denneboomen. Door den schok en tevens verward in de takken, slingerde de auto heen en weer, doch hij kon zonder onge lukken tot staan gebracht worden. De nog jonge dennen waren uit een in de onmid- delijke nabijheid gelegen bosch gehaald. Nauwelijks stond de auto stil, of drie ke rels kwamen tc voorschijn en sprongen, zeker met weinig goede bedoelingen, op den wagen toe. De bestuurder van den auto greep ter verdediging zijn motorsleu tel. Juist op dit kritieke oogenblik nader den een paar fietsrijders, en dit deed waarschijnlijk do aanvallers op de vlucht slaan. Toen bleek, dat er ook nog twee zware keisteenen ter versperring op den weg waren gelegd. Nadat boomen en keien op den berm waren geworpen, vervolgde de auto, zijn weg. Bij de politie te Steenwijk is' van het geval aangifte gedaan. INBRAAK MET POGING TOT BRANDSTICHTING. Veertig duizend gulden gestolen. Woensdagavond zijn dieven door een dakraam binnengekomen in de woning van den heer de Vries, oud-burgemeester van Woensel. Zij hebben uit de kleeren- kast een trommel met 40.000 aan effec ten en baar geld medegenomen. Daarop zijn zij vertrokken, na eerst nog een vuurtje in de kast aangelegd te hebben. De kleeren hebben echter geen vlam ge vat, doch slechts gesmeuld. De inbraak moet geschied zijn tusschen half zes en half zeven, toen de heer de Vries, afwe zig was. Van de daders nog geen spoor. De dader gearresteerd. Nader vernemen wij, dat Woensdag avond omstreeks half negen een dochter van den heer d. V. een brandlucht waar nam. Spoedig begreep zij, dat deze brand lucht van een der zolderkamers kwam. In dezelfde kamer waar het geldkistje stond, bleek dat een stroozak van een der daar staande bedden in brand stond. Spoedig gelukte het haar met behulp van de buren het vuur te blusschen. Tot haar ontstelte nis ontdekte zij toen, dat het geldkistjo verdwenen was. Het vermoeden is daarom gewettigd, dat de dief bij het plegen van den diefstal brand gesticht heeft ten ein de op die manier de aandacht van den diefstal af te leiden. Gewoonlijk deponeer de de heer De Vries het geldkistje, wan neer hij het huis verliet, in de safe, maar aangezien een der dochters thuis was, deed hij dit dezen keer niet. Het meisje moest echter Woensdagavond een bood schap doen. Dit heeft haar buurman blijk baar bemerkt en van de gelegenheid ge bruik gemaakt. Onmiddellijk na de ontdekking van den diefstal viel de verdenking op v. D., aan gezien deze alleen van den plaatselijken toestand op de hoogte was en tevens kon weten, dat de geldkist soms niet in de safe stond. Hij kwam geregeld bij de familie De Vries thuis. Dit vermoeden werd nog versterkt, doordat verdachte aan de dienst bode gevraagd had, of er ook iemand thuis was. Toen hij daarop een ontkennend antwoord kreeg, heeft hij zijn slag gesla gen. Hij is door opschuiving van een raam in de keuken naar binnen geslopen. Het feit alleen, dat hij bij zijn inbraak alles onaangeroerd liet en dat hij regelrecht op zijn doel afging wees er op, dat hij reeds te voren van alles op de hoogte was. Gistermorgen slaagde do recherche er in, na een huiszoeking in do woning van v. D. beslag te leggen op het kistje. Daar na heeft v. D. een bekentenis afgelegd. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Brutale diefstal. Een zeer brutale diefstal heeft Woens dagavond te Haarlem plaata gehad in het gebouw van den Haarlemschen Kegel bond. Hier was de heer J. K. bezig de kegelsport te beoefenen en had, ten einde meer bewegingsvrijheid te hebben, de jas van zijn colbertcostuum uitgetrokken en op de daarvoor bestemde plaats neerge hangen. In deze jas zat een portefeuille met 700 aan bankpapier. Toen later op den avond de heer IC .zijn kleedingstuk weer aantrok, bemerkte hij, dat deze por tefeuille in een anderen zak zat dan ge woonlijk het geval was. Hij keek haar na en zag tot zijn ontsteltenis, dat de 700 waren verdwenen. Natuurlijk werd het ge- heele gebouw afgezocht, doch zonder re sultaat; het geld was en bleef weg, zoo dat de heer K. na dit dure kegelpartijtje ongetroost huiswaarts moest keeren. De Haarlemsche recherche stelt een onderzoek in. Verduistering in dienstbetrekking. De koopman in margarine G. J. M. v. S. zaak doende aan de Groote Draaisteeg te R'dam heeft aangifte gedaan, dat de reiziger A. P. M. v. B. een bedrag van on geveer 1300 heeft verduisterd. Van B. was zg.n, stadsreiziger en was o.a. belast met het innen van posten. Om particu liere schulden te dekken, heeft hij gedu rende de laatste twee jaar stelselmatig geld van geïnde bedragen achtergehou den en steeds heeft hij de oude tekorten gedekt met geld, dat hij pas had ontvan gen. Hij is aangehouden en opgesloten. BRANDEN. Te Made is de boerderij van den land bouwer J. Ernst in den Brieltjespolder ge heel afgebrand. Alles behalve het veo ging verloren. De schade wordt gedeelte lijk door verzekering gedekt. Te Werkendam is de landbouwerswo ning van C. Evers afgebrand. De brand wordt daaraan toegeschreven dat vonken uit den schoorsteen het rieten dak in vlam zetten. De schade wordt door vorzekering gedekt. Ontaarde zoon. Bij een in de woning van den arbeider J. aan den Keiweg tc Oosterhout óntsta- nen huiselijken twist werden den vader door een der zoons een viertal messteken toegebracht. De geneesheeren oordeelden opname in het R. K. Ziekenhuis nood zakelijk. Een schrandere hond. Paula, een van do schrandere dieren van do Rotterdamsche hondenbrigade, liep gisteravond met haar baas op een terrein bij den Walenburgerweg te R'dam Opeens bleef Paula staan, snuffelde en begon ijverig te graven. Do agent veron derstelde, dat Paula wat ontdekt zou hebbe.n, hij zette het onderzoek voort en weldra werden twee dictionaires van Her- ckenrath opgedolven. Men weet niet, waarvan deze woordenboeken afkomstig zijn. Zij zijn op het'politiebureau aan de Groote Paauwensteeg gedeponeerd. Nederlandsche zeemanskunst. De heer Westers, vertegenwoordiger van het Alg. Ned. Verbond- te Singapore, schrijft over de ontvangst van de mannen die in dienst van L./Smit cnCp.'s Inter nationale Sleepdienst 'te Maassluis op zoo kranige wijze het grootste dok ter wereld uit Engeland naar Singapore hebben ver voerd. Men weet dat het dok bijna 1000 mijlen moest worden verslceyit en dat zelfs het kabelgaren op do moeilijke reis is ge broken. De heer Wouters schrijft o.a.: „Het was een moeilijk werk, doch wel aan die flinke zeelui toevertrouwd. Zij hebben echter niet alleen met de elemen ten der zee te maken gehad, het- warme traject van Suez door do Roodè Zee en den Indischen Oceaan mag een wonder van uithoudingsvermogen heeten. De ver blijven van den Etat Major zijn boven de ketelsde warmtegraad kwam gedurende die 2 laatste maanden niet beneden 107 in die verblijven .Men sliep dan ook aan dek, doch ze troffen het daar ook al niet, want het regende voortdurend en dan moesten ze wel naar de hut verkruien. Dat allen gezond gebleven zijn bewijst dat onze Hollandsclie mannen nog wel e«m duwtje verdragen kunnen. De geest onder de bemanning was ook uitstekend, dank zij de ondervinding van de gezagvoerders en hoofdmachinisten, die naar 't geen ik er van heb kunnen waarnemen, hun men- schen met bewonderenswaardigen tact be handelen. De consul-generaal der Neder landen, de heer Lechner, en vooraanstaan de Nederlanders tc Singapore hebben de lui op een maaltijd onthaald. De beman ningen hebben een rondgang in automo bielen door Singapore gemaakt, oen foto van hen werd door de Hollandsche Club genomen". Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onvei lig tot Wassenaarsche Slag op Woensdag 12, Donderdag 13 en Vrijdag 14 December a.s., telkens van 8.30 tot 13 uur, wegens het schieten met mitrailleurs. Dc aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand onveilig is en niet voor het publiek toegankelijk, zoo lang de roode vlaggen, welke de onveilig heid aanduiden, niet zijn ingenomen. Een gemoedelijke gemeenteraad. Dat het in den 'gemeenteraad van Den Bosoh gemoedelijk toegaat, is bekend. Het kan er wed eens spannen, maar gewoonlijk is de toon bij de besprekingen van zeer gezelligen aard. De volgende discussie ontleend aan d'e „Bossche Crt.", geeft hiervan een nieuw bewijs. B. en W. vroegen een oreddet van 2000 voor een nieuw tapijt in de trouwkamer. Verschillende leden waren er tegen, om dat zij het voorstel niet in overeenstem ming achtten met- d*en benarden financiee- len toestand. Het lid Knijpers acht ook den tijd nog niet- gekomen om zich d'e luxe te permih- fceeren. Het lid mevr. Brouns zegt, dat er in die kale trouwzaal zooweel menschen gelukkig gemaakt moeten worden. Het lid Kuijpers (lachend)Niks geluk kig; 't valt zoo tegen! Het lid van den Dries: En je vrouw staat nog wel op je lijst! Het lid mevr. Brouns: Hoe kun je het zeggenEn je hebt zoo'n goeie vrouw (Vroolijkhei'd). Spr. heeft gemeend, dat het misschien goedkoop er loon dan door B. en W. gevraagd en dat volstaan kan worden met linoleum. De voorzitter vindt, dat echter niet in stijl, maar de leelijke lampen in de zaal zijn dat ook niet-. B. en W. zeggen, dat de huwelijksvoltrekking met eenigen luister plaats moet hebben. Maar men heeft zijn bekomst al eer men de trouwzaal genaderd is als men de gang met- dat leelijke uitzicht van borden enz., passeert De voorzitter: Het 'bruidje ziet niets en de bruigom heeft zijn schoonmoeder aan den arm(Ge-ladh). Het lid mevr. Brouns: Dan zien ze ook niets van dien luister! Spr. vraagt- of de trouwzaal niet lean worden verlegd. Het lid Bermen: Naar den raadelcel- der! (Algemeene vroolijkhe-id). Het lid mevr. Brouns: Schitterend De voorzitter: Trouwen i'n den ra'adis- kelder begen een tarief van 100. Piet Hendrix (een bakker, bekende Bossche fi guur, Red.) zorgt dam voor de beschuiten met muisjes! Het lid mevr. Brouns: Nu maakt u het al te bont Spr. verzoekt nog eens te willen over wegen om ergens anders de trouwzaal in te richten. Gaat dat niet, dan is spr. voor het voor*tel-Berusen Het lid Simo'ns: Laat ze nu niet direct al naar den kelder gaan De voorzitter zegt dat 25 jaar geleden do trouwzaal was waar nu het bureau van den heer Sehreurs is. Er hing een schil derij waarop do piliolhten stood en die de echtelieden tegenover e'kaar hebben te vervullen. De vrouw was gebonden den nxan te volgen waarheen deze zich mocht begeven. Op de 2d.e plaats was de vrouw aan den man gehoorzaamheid verschul digd. Aangezien sinds de vrouwenbeweging de toestand algemeen veranderd wat enkele gelukkige uitzonderingen daarge laten hing men dat schilderij later zoo hoog te-gen het plafcnd, dat men de woor den alleen nog met een verrekijker lezen kon! Het lid mevr. Brouns: En wat stond er op van den man? Do voorzitter: Heel wat goeds! Het voorstel werd tenslotte verworpen. ONGELUKKEN. HEVIGE ONTPLOFFING TE NEW YORK. Vier dootlen en minstens zes gewonden. Nog v ij f t i e n personen v e r m i st. In een fabriek van ontsmettingsmidde len bij de Eastriver, in het Noord-Oosteu van New York, heeft gisteren een gewel dige ontploffing plaats gehad, waarvan de slag op verren afsand hoorbaar was en in de omgeving groote opwinding verwek te, daar in verscheidene aangrenzende stra- tenblokken allo ruiten door den luchtdruk werden vernield. Voor zoover tot heden kon worden na gegaan zijn vier personen gedood en min stens zes gewond. Verder worden nog vijf tien personen vermist. De brandweer is met veel materieel op het tooneel van do ramp aanwezig, terwijl daarheen ook am bulance-auto's van zes ziekenhuizen zijn gezonden. DE AARDBEVING TE CHILI. Een officieel rapport. Dc Chileensche legatie te 's Graven- hage deelt mede, dat zij nopens de jong ste aardbeving in Chili het volgende of- ficieele nieuws ontvangen heeft. Talca en Constitucion zijn bijna geheel verwoest, Chilian, San Fernando en Cu- rico en de kleinere plaatsen in de omstre ken hebben belangrijke schade geleden. Tot op heden telde men 250 dooden, 600 zwaar gewonden en vele lichtgewonden. De regeering zond onmiddellijk hulp- treinen en marine-transporten met man schappen. Dinsdag waren reeds de spoor- en telegraaflijnen hersteld. .Met den wederopbouw van de stad Tal ca is men met groote voortvarendheid begonnen. Het congres heeft onmiddellijk een wet voor het beschikbaar stellen van twee mil- lioen dollar, bestemd voor spoedwerken, aangenomen, een wet, waarbij de specu latie in bouwmaterialen en levensmidde len wordt verboden en een wet, vaststel lende de plannen, volgens welke de ver woeste streken herbouwd moeten worden. Dc „Gaja Hipotecaria de Chili" heeft onmiddellijk ten behoeve der grondbezit ters en huiseigenaren in de geteisterde stre ken tegen uiterst lage rente een bedrag van 30.000.000 pesos in pandbrieven tegen uiterst lage rente en buitQngewoon gunsti ge voorwaarden uitgegeven. Volgens de wet kan de herbouwing al leen plaats vinden met gebouwen van ge wapend beton, bestand tegen aardbevin gen. De geheele geteisterde streek staat on der militaire regime; orde en discipline wor den op prachtige wijze gehandhaafd. De president der republiek heeft de verwoeste streken bezocht en den wensch uitgesproken, dat Talca tegen het einde van het jaar 1929 bebouwd zal zijn, opdat de nijverheidstentoonstelling aldaar, wel ke reeds in voorbereiding was, in ieder geval kan doorgaan. In het geheele land heerschte groote vastberadenheid en energie om aan de gevolgen van de ramp het hoofd te bie den en het leven heeft zijn normalen gang herkregen 48 uur na de aardbeving. Auto tusschen 2 treinen. Twee dooden. Uit Antwerpen wordt gemeld: Een auto, waarin zes arbeiders naar hun INGEZONDEN MEDEDEELING. werk teruggebracht werden, raakte tus schen twee treinen bekneld. Vier werklieden sprongen uit den auto; twee andere werden op slag gedood. Spoorwegongeluk in Polen. Woensdag is op het station Zyradow een naar Warschau rijdende trein tenge volge van een verkeerden wisselstand op een anderen goederentrein gereden, waar bij zeven wagens werden vernield en de locomotief zwaar werd beschadigd. Drie goederenwagens werden geheel in elkaar geschoven. De machinist werd ge dood, twee beambten kregen lichte ver wondingen. De wisselwachter werd gearresteerd. Treinontsporing te Bielefield. De persdienst van de rijksspoorwegen te Hannover deelt mede, dat gistermor gen te 1.13 de goederentrein no. 5237 op het station Bielefeld is ontspoord. De locomotief en zes wagens derailleer den. De materieele schade is belangrijk. Het onderzoek is nog niet geëindigd. Niemand werd gekwetst. Lawine in de Beiersch.e Alpen. Door een lawine is het Briinsterhaus in de Beiersche Alpen in de buurt van Ro- heim bedolven. Het hoofdgebouw weer stond den druk van de sneeuwmassa, doch de bijgebouwen werden grootendeels ver woest. Van de bewoners is niemand ge deerd. Men is terstond met het uitgraven van het huis begonnen, waarmede men vanavond gereed hoopt te komen. Geheel gezin in Frankrijk vermoord. Dienstbode de dader es. Op een hoeve, een tweetal kilometers van Valsonne gelegen, zijn een boer, diens vrouw en beide kinderen vermoord. De af schuwelijke misdaad is gepleegd door een dienstmeisje. Roof is vermoedelijk hot mo tief geweest. Afschuwelijke moord. Gisterenmiddag is te Keulen een 25-ja- rige arbeider in zijn kosthuis door een an deren kostganger met bijlslagen vermoord Beiden waren uit Neurenberg afkomstig en ongehuwd. In den laatsten tijd hadden zij herhaaldelijk twist met elkaar gehad. Herrie in den schouwburg te Frankfort. Het Schauspielhaus te Frankfort is Woensdag het tooneel geweest van een onbeschrijfelijke herrie. Reeds onmiddel lijk bij het begin der voorstelling van het stuk „Huwelijken worden in den hemel gesloten" weerklonken in de zaal luide protesten, welke het sein waren voor een oordoovend lawaai. Toen de politic trachtte de orde te herstellen, werd zij van de galerij met een stortvloed van scheldwoorden overladen. Eenige ordever stoorders werden verwijderd, doch men kon niet verhinderen, dat talrijke stink en traangasbommen in dc zaal werden geworpen. Het publiek in de stalles en het parket moest ijlings een heenkomen zoe ken, daar de stank onverdraaglijk was. De acteurs lieten zich evenwel niet van de wijs brengen en bleven doorspelen, hoewel de zaal vrijwel leeggeloopen was. De ordeverstoorders bleven nog eenigen tijd rumoer maken op het plein voor den schouwburg, totdat zij door de poli tie werden uiteengejaagd. Voetgangers, links houden! De politie-autoriteiten te Rome treden krachtig op tegen de voetgangers, die zich niet aan de verekeersregelen houden. Woensdag werden 68 personen beboet, omdat zij de bepaling, dat voetgangers in het Corso links moeten houden, niet nakwamen. Gedurende den zomer was deze bepa ling tijdelijk buiten werking gesteld, en mochten voetgangers, zoolang het zoo warm was, het schaduwrijke deel van de straat opzoeken. Financiën eri Oeconomie. Kunstzijdeprijzen in Frankrijk. In het bericht in ons blad werd uiting gegeven aan de verwachting, dat de prijzen ook in Frankrijk zouden wor den verlaagd. Thans wordt uit Parijs gemeld, dat de groep van viscose-producenten n.l. de Soc. Ardéchoise de la Viscose, de Soc. Nouvelle de Soie Artificielle en de Soc. Frangaisc de la Viscose de prijzen met 20 pet. heeft ver laagd. 2—3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8