BINNENLAND. ren en stakers hebben reeds botsingen plaats gehad. Daar de stakers de telefonische en tele grafische verbindingen hebben doorgesne den, worden slechts weinig berichten om trent de onlusten ontvangen. TWEEDE KAMER. Onderwijs. Alleen Kath. en Antirev. voor subsidie aan de R. K. Handelshoogeschool te Til burg. Waterstaat. Bij de Ilde afdeeling (Hooger Onder wijs) bepleit mevr. Van Italli e-v a n Embden (V. D.) een bescheiden autono mie voor de Universiteiten. Spr. klaagt over het niet vervullen van de Leidsche Universiteit van vacatures, o.a. van die, welke is ontstaan door den dood van prof. Van der Vlugt. De benoeming van hoog- loeraren geschiedt meer dan eens buiten de voordracht pm; het academisch statuut is gewijzigd zonder dat de Senaat is ge hoord. Spr. zou wenschen dat de Univer siteiten over een klein eigen inkomen kon den beschikken. Aan de Universiteiten te Leiden en Utrecht ontbreken volkomen de professoren in do moderne talen. De tijd, dat de Universiteiten alleen het verleden weerspiegelen, is voorbij. Prof. Huizinga zegt in de „Gids" dat de studie van de moderne talen in het middelpunt van het leven behoort te staan. Mevrouw B a k k e r-N o r t (V. D.) meent niet, dat er aan alle rijksuniversiteiten hoogleeraren in de moderne talen moeten zijn. Terecht is er een rolverdeeling toego- past aan de universiteiten, waarbij de mo derne talen aan Groningen zijn toegewe zen. Spr. hoopt dat do minister zich hier aan zal houden. (Mevr. v. Itallie woont in Leiden, mevr Bakker-Nort in Groningen). Mej. V/esterman (Vrijheidsbond) wijst op de noodzakelijkheid van nieuwe geliouwen voor de universiteit te Leiden. De heer v. Gijn (Vrijheidsbond) bepleit de aanstelling aan do universiteit te Lei den van een hoogleeraar in do Koloniale staathuishoudkunde. De heer T i 1 a n u s (Chr. H.) wenscht in verband met de ontwikkeling van het hoo ger onderwijs wijziging van de wettelijke regeling. Deze Chr. Hist, verzet zich tegen het subsidie van de R. K. Handelshooge school te Tilburg, omdat hij wenscht, dat de wetenschap niet aan een dogma gebon den wordt. De Christelijk Historischen, uit wier naam do heer Schokking later nog sprak, wenschen geen bijzonder hooger on derwijs, omdat de weenschap niet aan eeni gdogma gebonden mag zijn, maar dat standpunt is onredelijk, zooals d r. Mol- 1 e r (R. K.) en den heer Z ij 1 s t r a (A. R.) later betoogden. De eerlijke en met volle overtuiging afgelegde verklaring in deze van dr. Mo 11 er (R. K.), maakte indruk. Handig was de heer A1 b a r d a (S. D.), die voor zijn partij een achterdeur open hield. Bij de totstandkoming van de paci ficatie was het hooger onderwijs daarbij niet begrepen, dus was hij volkomen vrij om er tegen te stemmen! Het zoet gefluit van den vogelaar! De andere partijen en partijtjes ver klaarden zich ook tegen de subsidie van 10.000 aan de R. K. Handelshoogeschool te Tilburg. Van Antirev. zijde werd deze verdedigd; do heer Visscher betoogde er echter te gen, daar z.i. eerst do Hooger-Onderwijs- wet moest worden herzien. De heer v. W ij n b e r g e n (R. K.) be toogde zeer terecht, dat wio tegen de sub- sidieering van de R. K. Handelshooge school te Tilburg zijn, ook de subsidieering van de Handelshoogeschool te Rotterdam moeten afstemmen, en hij wees op het door niet-Katholieke erkend wetenschappelijk karakter der Tilburgsche Hoogeschool. Ook Minister Waszink verdedig de met verwijzing naar Rotterdam deze subsidie. 't Mocht niet baten. Met 45 tegen 34 stemmen werd de sub sidie verworpen. Voor Kath. en Antirev., behalve de heer Visscher. Tegen alle an deren. Men zou bijna gaan gelooven, dat de Ka tholieke dezen loop van zaken niet voor zien hebben; immers, niet minder dan ze ven der onzen ontbraken (zes als men den zieken Kamerpresident uitschakelt). Van de anti-revolutionairen waren er twee afwezig, dus percentsgewijze minder. Ook mr. Arts, de Tilburger, die de katholieke volkspartij in de Kamer vertegenwoordigt, was niet present." De discussie werd verder voortgezet. Begonnen werd met de IVde afdeeling (Nij verheidsonderwijs). In de avondvergadering was Waterstaat aan de orde. De Minister was eens extra-voortvarend geweest en had op 26 November plotseling aan de orde gesteld een speciale lucht- vaartdirectie aan zijn departement en „centralisatie" van een vliegmedischen dienst, die nu goed geoutilleerd in Soester- berg zich bevindt. En nu werd door vier leden der Kamer en door den heer Ver aart namens de begrootings-commissio voorgesteld, deze nota in te trekken. Als te voortvarend! Wat ten slotte geschiedde. Voor de afdeeling Spoorwegen waren meer dan een dozijn sprekers ingeschre ven. De verkeersmoeilijkheden, veroor zaakt door de stations van Leiden, Til burg, Apeldoorn en Eindhoven, gaven ver schillenden heeren aanleiding aan te drin gen op wijziging door de stations naar bo ven te brengen, zoodat de verkeerskruising a niveau verdwijnt. Den minister werd op het hart gebonden te bedenken, dat hij hier niet te veel mocht eischen van de be trokken gemeentelijke schatkisten, omdat het de spoorwegen zijn, die deze moeilijk heden veroorzaken. Voorts waren het o.a. de onbewaakte overwegen, het herstel van het overleg 'der werkgevers op tramgebied met de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, de beperking van den Zondagsdienst, de we derinvoering van weekabonnementen, de verlaging der personentarïeven over groo ts afstanden, de openingen der spoorbrug gen voor de schippers, het tarief van ver voer van kolen en van landbouwproduc ten, het tekort aan rollend materieel in October en November, de uitkeering aan het spoorwegpersoneel, de pensioenen van het tramwegpersoneel, de tarieven die de A.T.O. berekent voor autostalling en de treinenloop naar Noord-Holland, waarvoor de speciale aandacht van den minister werd gevraagd. De M i n i s t e r is nog slechts even aan het woord gekomen. DE 00RL0GSBEGR00TING. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over Hoofdstuk VIII der Staatsbegrooting voor 1929 is het vol gende ontleend: Nadat het wetsontwerp tot regeling van den rechtstoestand der burgerambtenaren eventueel tot wet zal zijn verheven, zal word enoverwogen of en zoo ja, in hoe verre een afzonderlijke rechtstoestand- wet voor militairen noodig zal zijn. Bin nenkort is te verwachten een eenstemmig advies der Commissiën voor het Georga niseerd Overleg van militairen der weer macht, inzake voorstellen tot herziening der salarisregeling voor het militair per soneel, waaraan de regeering gevolg zal kunnen geven. De gemeente-archieven in gevaar. Wegens gebruik van minderwaardig papier en slechte inktsoorten. De minister van Binnenlandscho Zaken en Landbouw heeft een circulaire gericht tot de gemeentebesturen, in welke hij schrijft dat het gebruik van minderwaar dig papier en s'echte inktsoorten de laat ste jaren in bedenkelijke mate is toegeno men, zulks tot schade van de groote histori sche waarde van de gemeente-archieven. De Archief-Commissie, ingesteld door de Vereeniging van Ned. Gemeenten, heeft daarom gemeend de vraag onder de oogen te moeten zien, welke eischen zijn te stel len aan papier en inkt om eenigen waar borg te verkrijgen voor dc duurzaamheid van de geschriften, bestemd voor de ge- meent-archieven.De beschouwingen dier Archief-commissie, op een enkel punt aan gevuld als door den algemeenen Rijksarchi varis in overweging gegeven, zijn in de cir culaire opgenomen. De commissie geeft in die beschouwingen een uiteenzetting van de gevallen, waarin zij gebruikmaking van de verschillende papiersoorten aanbeveelt. Het gebruik van inkt maakt nog een punt van onderzoek uit in de commissie. Uit de Bouwbedrijven. Vernieuwing der collectie ve overeenkomst? Zooals reeds is medegedeeld, zijn de be sprekingen over de eventueele vernieuwing der bestaande collctieve arbeidsovereen komst in het bouwbedrijf begonnen. Verte genwoordigers van den Alg. Patroonsbond en de werkliedenorganisaties zitten thans aan de conferentietafel. De Federatie van arbeiders in de bouwbedrijven neemt aan de besprekingen geen deel. Besproken is reeds het voorstel der ar- beidersorganisatis om plaatselijke commis- sis in te stellen voor controle op dc nale ving der collectieve overeenkomst. Het or gaan van den Alg. Ned. Bouwvakarbeiders bond „De Bouwer" deelt mede, dat in deze kwestie nog geen definitieve beslissing is genomen. Bij contractvernieuwing zal een bepaling worden opgenomen, dat do arbeider, die niet op Zaterdag ontslagen wordt, dadelijk zijn geld zal kunnen ontvangen. Besprekingen over de hoegrootheid en den vorm, waarin vacantie genoten zal wor den, zijn nog niet gevoerd.Die hebben eerst zin, aldus meldt het blad, wanneer de pa troons eerst het principe van de vacantie hebben aanvaard. De volgende conferentie, welke Maandag 10 December gehouden wordt, zal zich eerst met dc loonen moeten bezig houden. Uit de Omgeving WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Behandeling der gemeeniebe- grooting. De gemeentefinan- clën in de toekomst. Wat wordt er voor den winkelstand gedaan? Huizen voor groote gezinnen. In de voortgezette vergadering war aan de orde de behandeling van de begroeting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1929. De algemeen© beschouwingen werden geopend door den heer A. Versteeg, die opmerkte, dat hij geconstateerd had, dat de uitgaven zich in stijgende lijn Weven bewegen. Hij hoopte, dat de inkomsten hiermede gelij ken tred zullen houden. Het had hem ver wonderd, dat bij de opening van de drink waterleiding voor de Tien Gemeenten, geen vertegenwoordiger dezer gemeente aanwezig is geweest. Verder betreurde hij het, dat de katholieken het noodig hadden gevonden een katholiek te benoemen tot Adj. Directeur van Gemeentewerken waar door de leiding van deze geheele afdoe- ling in Katholieke handen is gekomen. De Voorz. meende met de heer Ver steeg te mogen zeggen dat de uitgaven steeds stijgen. Hij vond het echter verblij dend, dat de inkomsten echter niet achter bleven. Hij wees e.r echter op, dat weldra heb rioleeringsvraagstuk zal moeten wor den opgelost, dat groote sommen zal vra gen. waartegenover weinig inkomsten ko men. Verder wees spr. op het wetsont werp tot herziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de ge meenten. Alhoewel het ontwerp keurig in elkander zit, zal het funest blijken voor onze gemeente. Wel staan de cijfers nog niet vast, maar verhooging van dc belas ting zal bij wet worden zeker het gevolg zijn. De gemeente heeft echter groote draagkracht-, zocdat bij gepaste zuinigheid de bezwaren wel kunnen worden over wonnen. Ten aanzien van het niet bijwonen der opening van de waterleiding, deelde hij mede, zelf op dien dag wegens een drin gende vergadering verhinderd te zijn ge weest. De wethouder Drop had geen uit nood iging ontvangen en de andere Wethou der was ook verhinderd. De heer Rooijakkers betreurt het, dat de heer Versteeg de politiek weer voor den dag haalt. Hij wil er alleen op wijzen, dat er meerdere benoemingen in het af- gelccpen jaar zijn geschied. De heer Prins had de vraag willen stel len of het, niet noodig was, na d© indie ning van het nieuwe wetsontwerp, tijdig de bakens te verzotten. Na de uiteenzet ting van den Voorz.. is hij van meening dat de beo orde eling hiervan wel aan B. en V/. kan worden overgelaten. De heer van Leeuwen wil beginnen met- zijn erkentelijkheid uit te spreken voor hetgeen is tot stand gekomen. Hij wijst er op, dat er een groote achterstand was. Het aanbrengen van verbeteringen kost veel geld, maar niet vergeten moet .wor den, dat men hiermede alleen het belang der gemeente op het oog had. Spr. dankt den voorzitter voor het ter sprake brengen van het wetsontwerp, regeleinde de finari- cieeilo verhouding. Daardoor zal Wasse naar in een eigenaardige positie komen en zal het niet meer mogelijk zijn als tot dusverre, te parasiteeren op enkele groote inkomens. Ook uit de bedrijven zullen geen winsten kunnen worden gehaald, zoo als in de groote plaats-en, omdat de onkos ten te groot rijn. de netten te uitgebreid enz. Er zullen dus andere bronnen moeten worden aangeboord. In verband hiermede heeft het hem getroffen, dat er zoo weinig wordt ten koste gelogd, om handel en nij verheid te hulp te komen. Hij wijst op het oude dorp, welks winkelstraat een ge brekkige verlichting en een slechte bestra ting heeft. Dit is. gezien de gcede toestand elders in de gemeente, als het ware een aanklacht tegen het gemeentebestuur. Hij hoopt dat daarin spoedig verandering ten goede zal komen opdat de nijvere-n die hier wonen en hun best doen worden ge-hripen en hun welvaart in het belang der ge meente worde vergroot. Verder vraagt de heer va-n Leeuwen aandacht te schenken aan het woningvraag stuk. Evenals elders bestaat ook hier be hoefte aan woningen voor groote gezinnen. Tenslotte geeft hij den Burgemeester in overweging om ook hier toe te passen, wat in Meppel is geschied. Een aantal rnen- sch-en uit- Wassenaar bijeen te roepen ter bespreking van datgene, wat in het belang van Wassenaar ban word-en gedaan. De Voorz. is er zich niet van bewust, dat in deze gemeente voor handel en nij verheid te weinig wordt- gedaan. Hij is juist van meening, dat- de nijverheid zich gaat verplaatsen en niet meer uitsluitend in het oude dorp blijft huizen. Verder wijst hij er o.p. dat liet aanbrengen van betere verlichting in het dorp reeds lang een punt van bespreking heeft uitgemaakt en weldra zal worden uitgevoerd. Hij meent echter te mogen betwijfelen of bij vroegere verandering de bewoners zooveel zouden zijn gebaat. Wassenaar iv boven dien een plaats, als zoo vei en, waarheen men de handel niet kan trekken. Wanneer de handel zich echter zou willen vestigen, zal het gemeentebestuur de helpende hand bieden. De heer van Leeuwen antwoordt den voorzitter, dat het geenszins de bedoeling is van Wassenaar een handelsplaats te maken. Het is slechts zijn bedoeling cle mensehen die hier gevestigd zijn tegemoet te komen door een aantrekkelijke winkel straat te scheppen. De wethouder Drop krijgt een koude rilling bij het hooren van de sombere fi- nantieele vooruitzichten. Hij deelt dit pes simisme niet erg. Ten opzichte van de be drijven voor gas en erectriciteit is pessi misme absoluut ongewettigd, van het wa terbedrijf weten we nu nog niets. Hoe de gemeentc-fondsibelasting eruit zal zien is nog niet bekend. Verder is er geen sprake van, dat de forensen zullen weggaan. Evenmin valt dit te verwachten van de groot-kapitalisten, omdat Wassenaar cel aantrekkingskracht heeft- door haa-r goede ligging. De heer Wouters ie het- eens met den heer Drop. De goede ligging van deze ge meente ten opzichte van den Haag en Rotterdam za-1 oorzaak zijn, dat men zich blijft vestigen. De Belasting zal. welis waar iet-s moeten stijgen, maar niet zoo, dat men weg zal gaan. Op de bedrijven is immers flink afgeschreven, zoodat. zij er goed voorstaan. Hij is het eens met den heer van I~?uwen, dat het oude dorp verbetering behoeft, maar wil er toch op wijzen, dat e-enige actie onder de winke liers pas in de laatste jaren is opgekomen. Hij wijst er verder o-p, dat het besturen van deze gemeente door haar snelle ont wikkeling, niet gemakkelijk i-s en brengt hulde aan B. en W. Hierna wordt met de artikelsgewijze be handeling begonnen. Vooraf vraagt de heer Boender of, wan neer er uit het. gasbedrijf een behoorlijke winst komt. deze zal worden aangewend tot verlaging van den prijs. Do Voorz. antwoordt, dat e-r nog groote .uitbreidingen in het vooruitzicht zijn. zoo dat nog moeilijk te beoordeelen valt, of er in de toekoms" winst zal zijn. Is dit het geval dan zullen B. en W. met voor stellen komen. Bij völgnommer 98 stelt de heer Ver steeg voor het presentiegeld der raadsle den te stellen op 5.00 per vergadering. Wordt besloten aan Ged. Staten een voor stel in dien geest te doen. Bij volgno. 152 kosten verlichting, be- piei-t de heer Prcvo Kluit verlichting van liet Ammonsla-ant-je. De Voorz. zegt on derzoek toe. Bij volgno. 177, kosten ter bestrijding van besmettelijke ziekten, bepleit de heer van Barneveld het oprichten van een goed ingericht lokaal tot afzondering van lij ders aan besmettelijke ziekten. De heer Boender ondersteunt dit plei dooi en wijst- ook op het gemis van een goeden ontsmettingsdienst. Hij geeft in overweging te dezer zake met den Haag of Leiden een overeenkomst aan te gaan. De Voorz. zegt dat B. en W. dit laatste gaarne zullen overwegen. Hij wijst echter op de groote kosten van een lokaal. Bij volgno. 187, bijdrage voor wijkver pleging, kraamverpleging enz. bepleit de heer Boender steun aan behoeftige kraam vrouwen. De Voorz. zegt, dat de instellin gen van weldadigheid in de gemeente hierin voorzien, hetgeen door verschillen de heeren, loden van armbesturen wordt bevestigd. Bij de post oriderhoud wegen en voetpa den zegt de heer van Leeuwen, dat het pad tusschen de Zanderijbrug en de Sohouwdaan noodig moet- worden ver breed. De Voorz. zegt onderzoek toe. Bij den post onderhoud bruggen, wijst de heer Versteeg op de noodzakelijkheid van verbreeding van de brug in den Kat- wijkschen weg. Dc Voorz. zegt dat die weg eerlang door de provincie zal worden overgeno men en dat ook verbreeding en verbete ring van weg en werken op he-t programma staat. Verder wenscht de heer Versteeg, dat de weg naar Zee met kei-en zal wor den bestraat. Ten slotte dringt de heer Boender no-g aan o-p de wensohelijkheicl, om het aantal vergunningen te beperken, althans voor het Oostidorp geen uitbreiding toe te staan. De heer van Leeuwen dringt vender aan op antwoord op zijn vraag, om bij het bouwen van woningen aandacht te schen ken voor 'groote gezinnen. Ook vraagt hij of B. en W. bereid zijn een verdeeling van werkzaamheden over te leggen. De hee-r Drop is van oordeel, dat- het opruimen van krotwoningen urgenter is dan he-t bouwen van huizen voor groote gezinnen. De heer van Leeuwen is van oordcel, dat deze punten tegelijk aan de or-'e moeten komen. De Voorz. antwoordt op dc eerste vraag van den heer van Leeuwen, dat de wethouders van oordeel zijn, dat- het op het o ogenblik n-og niet doenlijk is een werkverdeeling in te voeren. De gemeente is daarvoor nog niet rijp. De heer van Leeuwen is van meening dat-, wat elders geschiedt hier ook we! kan. -en geeft in overweging aan het col lege daarnaar te trachten. Dc begroeting wordt daarop vastgesteld zonder hoofdelijke stemming, voor den ge wonen dienst in inkomsten cn uitgaven op J 854.823, en voor den kapitaal-dienst in inkomsten c» f 98073.21 'in uitgaven op 61290.90',en het batig saldo op 33.7S2.j03/2. Hierna s'uiring. LISSE. Pluimveeteelt. Gisteravond hkvd de Pluimvee- en Konijnensportver. „Lisse en Omstreken" in het gebouw van de Kleine Vereeniging haar vergadering. De opkomst was, gezien het slechte weder, zeer goed tc nomen. Zeven nieuwe leden werden na stemming aangenomen, zoodat dc vereeni ging thans uit ruim 160 leden bestaat. Hierna werd het reglement van den Raad v. Beheer voorgelezen. Als afgevaar digde naar de te houden vergadering van den Raad v. Beheer te Utrecht op Zaterdag 15 Dec., werd benoemd de heer K. Hors man, 'plaatsvervanger-dé heer H. Dool. Van dc rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna sluiting. OEGSTGEEST. St. Nicolaasvierinn. Gisterenmiddag bracht St. Nicolaas een bezoek aan de openbare school aan de Leidsche buurt. In de lokalen werden de Sint en zijn zwarte knecht met gezang der kinderen ontvan gen. Door de zorgen van het onderwijzend per soneel v.erd de Sint in staat gesteld den kinderen een presentje ter hand te stellen. St. Nicolaas begaf zich daarna naar „Duinzicht". Op de R. K. parochiale school heeft de viering op andere wijze plaats gehad. De incleren, die trouw des morgens de H. Mis hebben bijgewoond, vereenigden zich gis termiddag te vijf uur in het patronaatsge bouw, alwaar een zeer mooie film werd ver toond. R. K. Volksbond. De afdeeling Oegst- geest bestaat binnenkort 10 jaar en kan zich in gesta-digen groei verheugen. De feestviering is bepaald op Zondag 13 Januari, na voorafgaan triduum in de Kerk te houden door Pater Boi^bmeus de Greeve Op de volgende bijeenkomst zal kapelaan van Schaik een lezing houden over „Cu- riuni". Indien wij goed zijn ingelicht,lean deze interessante lezing ook door niet- Volksbonders worden bijgewoond. SASSENHEIM. Auto in de.,sloot. Gistermorgen, toen de melkrijder v. d. W, met de auto uit ging om molk bij de verschillende melkboeren op te halen, werd hij door de mist misleid en reed in een sloot aan den Mennenweg. Dc bestuurder kon met moeite zich uit de ca bine werken, maar bekwam geen letsel. Door de motorhersteller B. werd de auto gelicht; de wagen bleek weinig te zijn be schadigd. VEUR-STOMPWIJK. Gemeenteraad. Zaterdag 8 December a.s. te 1.45 uur komen de Raden der Ge meenten Veur en Stompwiik in openbare gecombineerde vergadering bijeen. WARMOND. St. Nicolaasfeest R. K. Volksbond. Een commissie uit den R. K. Volksbond had het plan opgevat St. Nicolaas, vóór hij weer naar Spanje vertrok, uit te noodigen met zijn gedienstwilligen knecht een bezoek te brengen aan hotel „de Stad Rome" alhior. Ondanks den vermoeienden dag van giste ren, had de goede Sint zich bereid ver klaard aan dit verzoek te voldoen, en al- zoo arriveerde hij om vier uur aan „de Stad Rome", waar hij werd ontvangen door de feestcommissie, bestaande uit de heeren de Groot, Meskers, Sikking en Groen in 't Woud. Bij zijn intrede in de zaal steeg een oorverdoovend gejuich op uit een honderdtal kinder-keeltjes en het Gemeentelijke Aankondiging Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat «oor hen vergunning is verleend aan de American Petroleum Com pany en rechtveri*ij'genden tot het uitbrei den van de bewaarplaats voor petroleuiji^" op het perceel Zflsingel. Agenda Z0ETERW0UDE. Maandag. Propagandaclub, 2e cursus avond door kap. Versteegen: „Wat wij van Gods grootheid en schoon heid weten", Patronaat te half 8. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagavond der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Dcc. waargenomen door cle apotheken van de H.H. G. II. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. Drie sum, Mare 76, telef. 406. INGEZONDEN MEDEDEEL ING. Ivfentoor en Magazijn Van der Werfstraajt 4 (nabij de Mare) felefoon No. 2697 j bij geen gehoor 68r" WALES ANTHRACIET f 2.75 Verzegelde zakken f 3.05 „Wij zijn toch zoo zoet" en „wat zal hij rij den" was niet van de lucht. Met statigen gang schreed de goede Sint naar voren, achter hem zijn trouwe helper Zwarte Piet, en beide namen plaats voor in de zaal. Hierna liet de goede Sint, zoowel dc bra ve als de stoute kinderen bij zich komen, de eersten om hen met gulle hand te be- loonen, de laatsten om hun de verschrik kingen mede te deelen van „de groote zak en het .meenemen naar Spanje'. De vreugde steeg ten top, toen Burge meester Schölvinck, die inmiddels van het hooge bezoek aan zijn Gemeente vernomen had, in eigen persoon den goeclen Sint kwam danken voor zijn visite aan de/.e Gemeente, cn een hartelijk welkomstliedje der kinderen bewees, hoe ook zij het be zoek van den Burgemeester op prijs tsel- den. Hierna werd door den goeden Sint overgegaan tot uitdeeling van de door hem meegebrachte geschenken uit 't zon- inge Zuiden en menig kinderhartje klopte van blijde verwaching als het bij den goe den Sint. ontboden werd om het geschcnlc in ontvangst te nemen. Nadat men nog én kele uurtjes gezellig bij elkaar had geze ten, moest de Sint vertrekken teneinde zijn reis naar Spanje te vervolgen. Bij monde van den heer Haverkort werd hij hartelijk dank gebracht voor de vele goede gaven. Nadat nogmaals uit volle borst het „Wij zijn toch zo.o blij" was ge zongen, was ook dit zoo tierend ge slaagd kinderfeest weer voorbij. E?n woo cd van hulde mag dc commissieleden r.i:-t worden onthouden, die menig kinderhart je van vreugde hebben doen popelen. WOU BRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen ie half tien. Agenda: 1. Vaststellen van dc notulen dei- vorige ergadering. 2. Medecleelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het uit breiden van de straatverlichting. 4. jdem tot 't vragen van vrijslelligg als bedoeld in art. 195 der lager onderwijswet 1920. 5. id. tot het wi.zigen van de begrooting voor het dienstjaar 1928. 6. idem tot het verpachten van het vischrecht in de Woudwetering. 7. idem tot het verstrekken van een crediet tot aankoop van brandbluschmaleriaal. ZOETERMEER—ZEGWAART. "De Vlamingstraat gereed. De Vlaming straat is gereed, tot groot gerief van het doorgaand verkeer. Men tracht de schade van het wachten in te halen, door nu veel te snel te rijden. Wij vernemen, dat er z.g. vallen zijn uitgezet, om dit te snelle rijden tegen te gaan. De Schinkelweg laat veel te wenschen over. Groote gaten liggen midden op het rij vlak. Bij regenachtig weer is deze weg ab soluut onbegaanbaar. Klachten dienaan gaande zijn bij de bevoegde autoriteiten ingediend. INGEZONDEN STUKKEN R. K. Gem. Zangver. „Pulchri Studio". Bovengenoemde vereeniging gaf op Zon dag 18 November een uitvoering in de stadsgehoorzaal waar ondergeteeekende te genwoordig was, maar ook ten volle heeft genoten. Om nog iets over deze uitvoering te schrijven is overbodig, gezien de mooie rencensie in uw blad. Maar de verslaggever betreurde, dat de zaal zoo slecht bezet was, en het slot van zijn verslag was, dat katholiek Leiden niet nalate deze sympathieke ver. te steunen. Van 't weinige bezoek zal wel de oor zaak zijn geweest, dat er dien avond ver schillende kerkelijke plechtigheden plaats hadden. Doch ik twijfel niet als deze Ver. a.s. winter dit mooie programma nogmaals zou uitvoeren (voor een niet te hoogen prijs), dal het bezoek zeer zeker grooter

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2