SPORT. LUCHTVAART. Uit de Omgeving Burgerlijke Stand Wolvenplaag in Bosnië. In Bosnië zwerven groote troepen uit gehongerde wolven rond, die onder de schapen en runderen ware slachtingen aanrichten. De boeren hebben den autori teiten verzocht vuurwapens ter bestrij ding van de wolvenplaag ter beschikking te stellen. Het scheldetunnel-plan krijgt vaster vorm Het schijnt thans wei zeker, dat het plan voor den aanleg van een tunnel on der de Schelde in België spoedig zal wor den verwezenlijkt. De provincie Oost- Vlaanderen heeft reeds het plan goedge keurd tot vorming van een intercommu nale en interprovinciale vcreeniging, die zal worden belast met het tot stand bren gen van de tunnel. De provincie Antwer pen heeft eveneens haar goedkeuring aan het plan gehecht en nu zal de ge meenteraad van Antwerpen het nog moe ten ratificeeren. De stad Antwerpen zal voor een som van 1.600.000 francs bij deze vereeniging betrokken zijn. Men aarzelt nog tusschen twee systemen, een tunnel met hellingen en een tunnel met liften, doch verzekerd wordt, dat eerstgenoemd systeem de meeste kans op aanvaarding heeft. ITALIë—NEDERLAND. Enkele persstemmen. De Hollandscho bladen zijn er in het ilgemeen over eens dat do Hollanders in [talië goed gespeeld hebben. Slechts de „Telegraaf", die felle en onnutte critiek >p de keuze-commissie had laten hooren Is begrijpelijkerwijs, niet enthousiast-, naar we weten, dat dit blad ook wel warm loopt voor dingen, die absoluut geen no titie waard zijn. We laten hieronder enkele persstemmen rolgen van Nederlandsche bladen. „De Maasbode" schrijft: Verloren, maar met eerc Verloren na met rust een 21 voorsprong te hebben en tot tien minuten voor tijd den stand gelijk te hebben gehouden. Verloren door een strafschop wegens hands', die aan Italië het winnende doel punt in de laatste minuten opleverde. Verloren, maar hoe eervol en hoe kra nig met ons elftal, waarin eigenlijk nie mand het rechte vertrouwen stelde en dat men vrij algemeen een zware nederlaag tegemoet zag gaan tegen de „Kampioenen van Europa" in de voor onze spelers zoo nadeelige omstandigheden van een Ita- liaansch grasloos veld en een fanatiek Ita- liaansch publiek. We kunnen trotsch zijn op deze 32 nederlaag, even zoo goed als vier jaar ge leden de 21 nederlaag tegen Uruguay ook door een strafschop in Parijs een eervol resultaat was voor ons Nederl. voetbal. Onze spelers hebben de verwachtingen verre en verre overtroffen ze wierpen zich met- geestdrift in den strijd en ze weerden zich zóó uitnemend tegen de sterke Ita- liaansche ploeg, dat een hulde aan ons kranig elftal vooraf dient te gaan aan het wedstrijdrelaas. Onze elf Hollandsche jon gens hebben die hulde ten volle verdiend Zonder uitzondering hebben al onze spe lers schitterend werk verricht, zelfs de genen, die men voor zwakke of althans dubieuse punten hield, deden niet voor de anderen onder. Het verschil met het slappe spel bij NederlandBelgië was ah tus schen nacht en dag. zwakke plekken waren er niet in de ploeg, die met een ongekende wilskracht speelde. Ons elftal vormde één geheel, over alle linies werd goed gecombineerd en men kreeg met deze spelers, waarvan verschil lenden het spel van hun buurlui niet ken den, een verrassend goede eenheid, verre boven de verwachtingen uit. Niettegenstaande de nederlaag kan de T. C. voldaan zijn; ze heeft uit de vele middelmatigheden in ons land een puik elftal samengesteld Uit de beschouwingen van het „Han delsblad" citeeren we: Er is heel veel gehakt en geslagen, er is gemord en gemopperd. De Technische Commissie van den N. V. B. heeft donkere dagen door gemaakt. Het vertrouwen werd door een onwelwillende en vrij dom me critiek geschokt. Het Nederlandsch elf tal in Milaan heeft bewezen met de daad dat al dat gocriticaster nonsens is, dat het heelemaal niet noodig is geweest een andere wijze van samenstelling van het elftal te zoeken. Het Nederlandsch elftal heeft te Milaan een uitstekenden wedstrijd gespeeld. In alle opzichten- Iedere speler heeft zijn best gedaan. Er was, ondanks het feit, dat de elf spelers uit 10 clubs kwamen, toch een hecht ver band. Dit gevoegd bij de groote geestdrift maakt, dat de Italianen ondanks hun eenigszins grooter overwicht, toch niet dat konden bereiken, wat menigeen ge dacht heeft, dat ze zouden doen: Neder land een ferme nederlaag toebrengen. De Italianen hebben den wedstrijd ge wonnen met 32 door een strafschop, maar het was voor ons een heel eervolle nederlaag, een nederlaag, waarop wij net zoo trotsch kunnen zijn als op een gelijk spel. ja, zelfs op een overwinning. Den spelers van dit elftal een enkele uitgezonderd, wordt hier gaarne hulde ge bracht. Italiaausche persstemmen. De „Corriere della Sera" erkent de groote waarde van de Nederlandsche ver dediging, die zooals gewoonlijk een levcn- digen strijd gevoerd heeft, maar zegt ook, dat het verschil tusschen de beide elftallen zeer duidelijk was, hoewel de cijfers 32 dit niet duidelijk uitdrukken. Twee goals, door de Nederlanders gemaakt, waren veroorzaakt door een verwarde handeling bij de Nederlanders waardoor de Italiaan- fiche verdediger, die soms zeer zwak was, Verrast werd. In de tweede helft belegerde het ïta- liaansche elftal doorloopend het Neder landsche doel De aanvals-superioriteit van de Italianen had minstens twee of drie goals moeten veroorzaken, doch dit werd verhinderd doordat de Nederlandsche verdediger zich werkelijk buitengewoon toonde. Hij stopte een schot op het doel op een manier, die men miraculeus zou kunnen noemen. De match was niet te technisch, doch zeer ridderlijk en werd ge karakteriseerd door een duel tusschen de Nederlandsche verdediging en den Ita- liaanschen aanval. De overwinning behaald door een pe nalty, doch deze penalty was het logische gévolg van de aanvals-superioriteit van het Italiaansche elftal, dat echter door de uitstekende verdediging en de noodige fouten van het Italiaansche team niet zoo zeer tot haar recht kwam. Het Nederlandsche elftal is vooral met zijn doelverdediger en met zijn twee ach terspelers sterk, doch ook de midden-half is zeer actief en de linksbinnen is een speler van hooge klasse. De voorhoede is zeer moedig en altijd gevaarlijk voor den tegenspeler. De „Gazette dello Sporte" zegt, dat de Italiaansche overwinning zeer verdiend was en dat de Nederlanders als besten man hun doelverdediger hadden. R.-K. FEDERATIE. S. J. C. IDuiven I 7i. Door deze klinkende overwinning heeft S.J.C. zich gisteren weer iets vaster gezet op de bovenste plaats en getoond goede schutters in haar voorhoede te bezitten. Deze wedstrijd stond op hoog peil, want zoowel de gasten als de thuisclub gaven een zeer vlug en doortastend spel in een aangename verstandhouding zoodat scheids rechter Witberg een gemakkelijke taak had. Hij leidde zeker naar beider genoe gen. Als Duiven goed heeft geraden trapt S. J. C. af en zij vallen direct enthousiast aan, waarbij do zeer goede gastenverdedi- ging zich niet laat verrassen. Na enkelo aanvallen onderbroken te hebben komen de gasten met den wind in den rug er be ter in en bestoken met hun tactisch spel het S.tJ'.C.-doel. Uit één dezer aanvallen ontstaat voor hen een vrije trap. Hieruit wordt de bal keihard op doel geschoten doch door een der S.J.Ü.-backs van richting veranderd en het leer verdwijnt onbereik baar voor den keeper in het doel, zoodat Duiven na vijf minuten spel de' leiding heeft (01). Beide elftallen geven een aantrekkelijk open spel, waarin S.J.C. iets sterker is, hetgeen voorshands geen resultaat ople vert. Als 't spel echter ongeveer een kwar tier oud is weet de IS. J. C.-midvoor met een hoog schot den stand gelijk te brengen (11). De thuisclub blijft nu enthousiast aanvallen en als kort hierop de midvoor met een langen center voorzet, bezorgt de toeschietende rechtsbuiten met een harden schuiver zijn club de leiding (21). Het resteerende gedeelte voor rust gaat het spel vlug heen en weer en hoewel bei<lw doelen verschillende keer r onder schov. worden genomen, komt er geen verande ring. Na de thee ontwikkelt zich direct wtt. een vlug spel. waarbij de aanvallen der thuisclub het gevaarlijkst zijn. Na 10 minu ten spelen tellen wij reeds een schot van den S.J.C.-midvoor, doch de binnenkant der bovenlat komt te hulp, de bal blijft echter in het gastendoelgebied zweven ei.< met 'n laag schot wordt den keeper het na kijken gegeven (3—1). Duiven geeft zich echter nog lang niet gewonnen en fanatiek beginnen de gasten aan te vallen. Zij komen herhaaldelija voor de S.J.C.-veste, waarbij zij echter niet fortuinlijk zijn. Het eenigszins over moedig opdringen hierbij wordt hun ten slotte noodlottig, want als S. J. C. zich los weet te werken, brengt hun voorhoede snel op en na een langen schuiver van den mid voor moet do keeper nogmaals visschen visschen (41). Met een zekere overwinnig is het zicht, blijft de thuisclub goed combineerend aan vallen en al doet de verdediging der gas ten zijn uiterste best, hun doelman moest voor het einde aanbrak nog driemaal zijn doel laten doorboren, zoodat het einde kwam met een alleszins verdiende overwin ning voor S.J.C. van 71. S.J.C III, dat zijn eerste competitie wedstrijd moest spelen tegen het sterke eerste elftal van Alliance te Overveen, moest op een zeer glad en moeilijk te be spelen veld het onderspit delven met 31. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging V. V. L. In een goed gespeelden wedstrijd wist V. V. L. beide puntjes op G. D. A. te ver overen. Hot begin van den wedstrijd deed niet vermoeden, dat de uitslag zoo groot zou worden. V. V. L. is direct in don aanvai, doch voor het doel worden de kansen niet al te best benut. Toch heeft V.V.L. met de rust een 20 voorsprong. Direct na de rust weet G. D. A. uit een penalty den stand op 21 te brengen. G. D. A. wordt dan luide aangemoedigd voor den gelijkmaker, doch dit heeft juist tot gevolg dat V. V. L. terdego gaat aan pakken en voor het einde daar is weet V.V.L. nog 5 maal het G. D. A.-doel te doorboren, zoodat de eindstand 71 wordt in het voordeel van V. V. L. De leiding van dezen in goede verstand houding gespeelden wedstrijd was bij den heer Vogels in goede handen. Uitslagen 2 December. Ie klasse. A A'dam: R.K.A.V. 2De Meer 2 02 The UnityWilskracht 2 1—8 B India—R.K.V.Z. 3—0 HillegomConcordiaA.D.O 44 C R'dam: SpartaanD.H.L. 2 23 V.G.M.Graaf Floris 1 38 Wassenaar: Blauw ZwartS.D.O. 31 2e klasse. A Beverwijk: D.E.M. 2V.V.Z. 2 3—2 N.-ScharwoudeVoorw.A.R.C. 22 B A'dam: Wilskracht 3Roda 33 C Schoten: Onze GezellenD.E.S. 32 Haarlem: D.S.S.Victrix 60 D Loosduinen: G.D.A. 2V.V.L. 17 Den Haag: L. en S. 2V.A.C. 23 Veur: A.V.V.Wilhelmus 03 G R'dam: CelerActivitas 01 Duiven 2St. Lodewijk 04 AeolusDonk 2 31 3 e klasse. A Heerhugowaard: S.V.W.A.R.C. 2 23 Warmenhuizen: ViosVoorw. 2 60 B A'dam: R.K.A.V. 3Forward 2 42 D Overveen: AllianceS.J.C. 3 31 E Rijpwotering: D.V.O.S.N.A. 11 G R'dam: Spartaan 3St. Lodewijk 2 6—2 Berkel: T.O.G.-Celer 2 4-2 4 e klasse. A Beverwijk: D.E.M. 3G.V.O. 3 20 Alkmaar: A.R.C. 3V.V.Z. 3 71 B A'dam: The Unity 3Amsteldijk 2 21 St. Louis 2R.K.A.V. 4 02 De Kwakel: S.E.V.—Z.P.C. 3 4—2 C A'dam: Z.P.C. 2Roda 2 53 Wilskracht 4Zwaluwen 4 53 D Overveen: Alliance 2—D.S.S. 2 4—0 Haarlem: V.V.F.-T.Y.B.B. 4 14-1 Victrix 2B.S.M. 2 23 E Bennebroek: B.S.M. 3D.V.O. 2 41 F Den Haag: L. en S. 3D.H.L. 3 74 H R'dam: S.F.L.—V.G.M. 2 3-1 IgnatiusExcelsior 4 114 St. Lodewijk 3Celer 3 26 5 e klasse. A Delft: D.H.L. 4Geel Zwart 2 21 KORFBAL. Seriewedstrijden D. E. V. Op 2en Keistdag zal D. E. V. te Amster dam. seriewedstrijden organiseeren. Aan deze wedstrijden zal o.a. Fluks deelnemen, J daar de Leidsche vereeniging houdster is van den wisselprijs (zilv. bokaal). GOLF. Handicap-competitie. De Noordwijksche Golfclub speelde Zon dag op de links van de Haagsche Golfclub een wedstrijd voor de handicap-compe titie. De uitslagen waren: Foursomes: Den Haag 2 gow. partijen en 2 partijen gelijk gespeeld, tegen Noord- wijk 0 gew. part. en 2 part. gelijk gespeeld. Singles: Mr. J D. P. ten Bosch (Haag sche Golfclub) wint met 3 en 2 van H. Bin nendijk (N.G.C.); Jhr. H. Trip (H.G.C.) verliest van F. Noorduyn met 3 en 2; Jhr. W. den Beer Poortugal (H.G.C.) wint met 2 en 1 van mevr. Noorduyn (N.G.C.); Dr. H. C. Gallois (H.G.C.) verliest van G. Cramers (N.G.C.) (2 up); H. A. D. Mispel blom Beyer (H.G.C.) verliest van A. Tie- leman (N.G.C.) (1 up); mevr. Mispelblom Beyer (H.G.C.) verliest van Koolhoven (N.G.C met 3 en 2. Eindresultaat: Haagsche Golfclub 4 pnt., Noordwijksche Golfclub 4 pnt. SCHAKEN. Massakamp LeidenDen Haag. Op Vrijdag 7 Dec. a.s. zal alhier in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" een massakamp worden gehouden tusschen de leden van den Leidschen Schaakbond en de leden van de Haagsche clubs: Resi dentieschaakclub en Arbeidersschaakclub. De wedstrijd, die voor iederen schaaklief hebber toegankelijk is-, vangt aan om 8 uur. Vermoedelijk zullen van weerszijden pl.m. 40 spelers deelnemen. Met meerderheid van stemmen worden tot de commissie voor het grondbedrijf gekozen de heeren H. G. Jonker en T. Kralt. B. en W. stellen vervolgens voor voor- loopig vaststelling van het bouwplan op den Buitenweg. Op verzoek van den voor zitter geeft vooraf wethouder S. Schoni» veld een toelichting op deze plannen. Gedacht is aan den bouw van 4 zelf standige perceelen langs den Buitenweg, waarvan drie een frontbreedte v^n 10 M en één een breedte van 14 Meter Kan heb ben. Omdat wellicht sommige menschen dubbelhuizen willen bouwen, is verder een plan gemaakt, waarbij 10 perceelen ge schikt voor twee huizen, ter grootte van 15 M. bij 45 50 zijn geprojecteerd. Volgens deze plannen kunnen dus voor- loopig 24 perceelen worden gebouwd. Een straat is geprojecteerd van den Buitenweg naar het Hofje, welke een breedte van 6 M. zal krijgen. De kosten voor deze straat met de rioleering bedragen 7080.96. De Buitenweg, die verbreed zal moeten worden tot 6 a 8 Meter, zal voorzien moe ten worden van een rioleering. Deze rio leering kan uitloopen naar het kanaal, maar ook naar de Vliet. Het eerste plan met inbegrip van rioleering en bestra/- ting kost 2235.80, het tweede kost 3131.80. Voor verkoop, na aftrek van VLIEGRAMP EISCHT VEERTIEN SLACHTOFFERS. Met de machine in zee gestort en verdronken. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld: Een watervliegtuig, dat de Oceaanboot „Cap Argona" tegemoet vloog, aan boord van welk schip zich de bekende luchtvaartpio nier Santos Dumont bevond, is in zee ge stort. De veertien inzittenden, o. w. ver scheidene bekende persoonlijkheden uit de politieke en de wetenschappelijke wereld zijn verdronken. Spelletje, dat ernst werd. Het Indo-Pacifique-agentschap meldt uit Tokio, dat een Koreaansch vlieger-es kader van Reeijo bij een oefeningsvlucht, waarbij bommen moesten worden gewor pen, abusievelijk tien Koreaansche hui zen heeft verwoest. De eigenaars zullen schadeloos worden gesteld. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Wegenaanleg Huizenbouw f eering De heer Zandber gen neemt zijn ontslag. Do raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester .Afwezig de heer C. D. v. d. Vijver. Ingekomen stukken: Aan de Chr. H. B. S. werd een vrijwil lige bijdrage verleend ad 324.08, wegens 5 leerlingen uit deze gemeente, die in 1926 genoemde school bezochten. B. en "W. stellen vervolgens voor, waar de Raad reeds in beginsel besloot tot in. stelling van een grondbedrijf, thans defi nitief daartoe te besluiten. Dit voorstel wordt met alg. st. aangenomen. In ver band met vorenstaand besluit stellen B. en W. voor, een verordening op het grond bedrijf en een verordening op het beheer daarvan vast te stellen. Na eenige vragen, worden beide veror deningen vastEresteld. INGEZONDEN MEDEDEELING. AKKER'S ABDIJSIROOP Voorde Borst straten blijft over 8630 ÏÏL2., waarvan 8030 M2. aan de Noordzijde in 600 M2. aan de Zuidzijde. De prijs xotfr den bouwgrond zal dan worden 2.85 h 2.90 per M2. Het door B. en W. voorgestelde voor- loopige bouwplan wordt z. h .st. goedge keurd. De chef-fitter van het gas- en water leiding bedrijf, de heer Nijenhuis, werd vastgesteld op een jaarwedde van 28"Ö0. Aan het einde der agenda gekomen zijnde, deelt de voorz. mede, dat een schrijven is ingekomen van den heer K. Zandbergen NZn., waarin deze mededeelt ontslag te nemen als lid van den Raad. De voorzitter kan begrijpen, dat de heer Zandbergen op zijn v.crgevorderden leef tijd tot dit besluit is gekomen en spr. grijpt deze gelegenheid aan, naar hij meent mede namens alle leden, den heer Zandbergen te danken, voor al hetgeen door hem als raadslid is vericht. (applaus) De heeren dr. Jonker en v. d. Gugten vragen verbetering van den weg aan de Vliet. De Voorzitter antwoordt, dat de be doelde gebreken reeds de aandacht van B. en W. hebben getrokken en er plannen bestaan voor herbestrating van de Vliet van Rapenburg tot Bakkersbrug. Zoo mo gelijk zullen zij verbetering niet geheel en al op deze plannen laten wachten. De heer Knijff vraagt verbreeding aan de bocht in den Noordwijkerweg, even over de brug. De heer Kralt verzoekt B. en W. zoo mogelijk maatregelen te treffen, opdat de Brouwerstraat gerioleerd wordt. Na nog eenige besprekingen ging de Raad in geheime zitting. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand November zijn ter Secretarie aan gegeven de volgende slachtingen: bedrijfs- slachtingen: 19 koeien en 22 varkens; huisslachtingen: 6 koeien, 29 varkens en 3 geiten; noodslachtingen: 6 koeien, 7 varkens, 10 schapen, 1 big en 1 paard. In gevoerd werd 766 K.G. vlecsch. Aan keur loon werd ontvangen 382.75. Politie. Door de politie zijn in de af- geloopen maand opgemaakt 34 processen- verbaal. Gevestigd: W. A., J., en J. M. de Vries van Alphen a. d. Rijn P. H. Woijts van Bergen op Zoom I. M. van Rijn van Hillegom M. G. A. Bakker van Amster dam J. Schut van Leiden W. Jonk man en gezin van Haarlemmermeer P. M. Cozijn van Toronto (Canada) Th. F. A. Hogendorp van Voorschoten Th. C. Keijzer van Leiden J. Bottenberg en echtg. van Amsterdam. Vertrokken: C. A. G. Zoetemelk naar Lisse S. van der Heden naar Den Haag H. C. Bouwmeester naar Benne broek M. E. Ivalker naar Leimuiden G. A. Sax naar Voorschoten A. Zon- dervan en gezin naar Voorhout Wed. K. Hofbauer naar Utrecht Th. Dongel- mans naar Leiden L. A rends en gezin naar Haarlemmermeer C. A. van der Zon naar Woubrugge H. Gubitzer naar Amsterdam B. C. Strijk naar Aalst A van Wieringen naar Leimuiden M. J. van Tc! naar Alphen aan den Rijn J. van Dam en gezin naar Leimuiden. HILLEGOM. Uitvoering. In verband met art. 7i der Alg. Politieverordening heeft de nieu we burgemeester een schrijven gezonden aan de besturen der verschillende zang-, tooneel- en muziekvereenigingen waarin er op gewezen woidt, dat voor het geven van een uitvoering schriftelijk toestemming moet worden gevraagd, waarbij tevens een op te voern tooneelstuk, met de vergun ningsaanvrage ter goedkeuring ingezonden moet worden, en wel tijdig voor het hou den van een vermakelijkheidsuitvoering of feest. De burgemeester adviseert publica tie van de vermakelijkheid in kwestie ach terwege te laten, zoolang een gunstige be schikking op het desbetreffende verzoek door hem nog niet is genomen. Ondertrouwd: M. J. C. Besselaar en E. E. Scbilpzand. Gehuwd: C. W. J. de Roos on W. J. Noordermeer. J. G. Borger en A. Kreeft J. Kruger cn G. Schilpzand. J. A. Zuidhoek en M. van Steijn. Geboren: z. van B. Maaskant en do Jong. z. van A. Ruigrok cn Jansen. z. van H. C. Litjens cn Jonkheer. z. van E. M. ten Hoopen en Companjon. z. van E. Vijfschaft en Mokkenstorm. z. van Th E. v. d. Putten en van Bruggen. d. van J. Langhir en Jongkind. z. van A. ;P. M. Langevekl en de Groot. z. van N. J. van Ameringcn en Stcenvoorden. Overleden: J. A. van Leeuwen man 65 jaar. KUDELSTAART. Uitvoering. De R. K. Tooneel- voroenigmg „Amicita" (hoerenafd.) gaf wederom haar najaarsuitvocring voor een tot in de uiterste hoeken gevulde zaal. Tc ongeveer 8 uur opende do geest. adv. de bijeenkomst, waarna werd opgevoerd „Arie's Offer", sociaal-drama in 3 bedrij ven. „Amicitia" had met het kiezen van dit stuk een goede keus gedaan, wat ook bleek uit het langdurig applaus na elk be drijf. Na het 2e bedrijf dankte de zeereerw. heer Pastoor de heeren voor het prachtige spel, wat tot nu toe te zien was gegeven; hij feliciteerde hen met do goede keuze van het stuk en tevens den regisseur voor de goede leiding. Vervolgens maakte Zijneerw. van de gelegenheid gebruik medo te dee- len, dat binnenkort do definitove oprich ting van het fanfarecorps zou plaats heb ben de geldzaken waren zoo geregeld, dat er instrumenten voor 22 man konden worden aangeschaft. Toch vroeg Zijneerw. beleefd nog een collecte voor dit mooio dool te mogen houden, wat onder luid applaus werd goedgekeurd. De hierna gehouden collecte bracht 50.op. Vervolgens werd het 3e bedrijf afgewerkt en kregen wo tot slot een komische scène getiteld „Naar de Noordpool", wat zeer in den smaak viel van het publiek. Hiermede behoorde deze uitvoering wederom tot hetsverleden. Men bleef vervolgens nog cenigen tijd gezellig bijeen en ging ieder wederom voldaan huis waarts. „Amicitia" heeft haar naam wederom hoog gehouden, moge zij dit steeds blijven doen en ons nog Vele genoeglijke avonden schenken. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal de damesafdceling op veler verzoek 2en Kerstdag wederom „Maria's Macht to Lourdes" opvoeren, wat zij zoovele malen, zoowel hier als elders met zoo groot suc ces heeft opgevoerd. Moge de zaal dan wederom tot in de uiterste hoeken gevuld zijn, gelijk dezen avond. NIEUW-VENNEP. De groote Negerfilm. Zoo plotseling komen we te vernemen, dat a.s. Donderdag 6 December de groote Nogerfilm zal ko men. De parochianen van Nieuw-Vennep zullen dan kunnen 'genieten. Father Gra ven van de Congregatie van Mill-Hill komt zelf om zijn eigen rolprent te vertoonen, welke hij zelf heeft gemaakt in do binnen landen van Afrika. We hebben de film ge zien en ze is schitterend mooi. We gaan met den missionaris de groote reis aan vaarden, tot wc komen in Mombasa alwaar de we boot verlaten on diep de oerwouden binnentrekken. Meermalen hebben we den inhoud van do film gelezen cn we bchr-v- ven er niet over uit to weiden, doch we kunnen de parochianen warm uitnoodigen Donderdagavond te gaan zien. Ge zult een heerlijk stuk natuurschoon zien cn wilde dieren opgenomen op een af stand van slechts enkele meters, zooals giraffen en nijlpaarden en zelfs leeuwen. We gaan met don missionaris naar het on bekende gebied waar zeer zelden blanken komen en dan kunucn we den inboorling zien in z'n echte heidenstaat. Als het gaat als in andorc parochies dan is a.s. Donderdag de zaal der St.-Jozef- school vol met missievrienden die volop zullen genieten van Afrikaansch leven. R0EL0FARENDSVEEN. Te water. Zondagmorgen is Mej. J. uit Nieuwe-Wetering, toen zij zich per rij wiel naar de kerk begaf, over een stuk koolasch gereden, met het gevolg dat zij haar stuur kwijt raakte en in do Vecnwe- tering terecht kwam. Zij kon gelukkig weer spoedig op het droge gebracht wor den. WOUBRUGGE. Gevestigd: C. J. Hoogcnboom van Alkemade. C. L. van Wijk van Berkel en Rodenrijs. A. Noordnm van Naald wijk. P. van 't Riet van Landsmeer -•« Th. H. A. Klink van Wijho. C. A. van der Zon van Alkcmade. A. Knoppers vivn Zeg waart ertrokkon: A. F. van der Eng naar Leimuiden. P. do Vette en cchtg.- noote naar Barneveld. J. Boxma en ge zin naar Alphen aan den Rijn. K. A. Po ters naar Wassenaar. A. M. Bulk naar Leimuiden. LEIDEN. Ondertrouwd: W. M. v. d. Burg jm. 27 j. cn H. Karstens jd. 25 j. J. A. H. Cranssen jm. 32 j. en D. C. W. Koek jd 23 j W. F. v. d. List jm. 24 j. en L. Veldhuij- sep jd. 22 j. M. Nicuwkerk jm. 27 j. en L. Wassenaar jd. 23 j. W. C. Verhoeven wedr. 61 j. en W. ter Heide gesch. 51 j. A. W. v. Bohcmen mj. 24 j. cn C. van As jd. 21 j. A. Rcijkcn jm. 29 j. en F. v. d. Burg jd. 24 j. A. van Soest jm. 26 j. en M. Kecreweer jd. 24 j. J. Massaar jm. 20 j. en A. v. d. Vos jd. 20 j. C'. N. Trap jm. 30 j. C. J. Zitman jd. 31 j. H. 'J. W. Kwik jm. 25 j. en G. W. Zirkzee jd. 19 j. 3—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7