Geef heipeen DAS - of e^n HEMD - ff UIT 206S HET BéOHDENHUlS Uit de Omgéving Uit de Rijnstreek. pelaan W. v. d. Berg Ouderkerk; Poeldijk: Pastoor W. v. Adrichem te Quintsheul (best, afd.: Loosduinen, Naaldwijk, Poel dijk, Rijswijk); Purnierend: Deken A. Hol- lenberg (best. afd.: Purmerend); Rotter dam: Kapelaan H. Bonfrer (best. afd.: Dordrecht); Schagen: Pastoor M. v. d. Burg; Schiedam: Kapelaan J. Bekkers (best. afd.: Achthuizen, Schiedam); Zoe- terwoude: Pastoor A. G. Rhee van Noot dorp (best. afd.: Leidschendam, Zoeter- woude, Stompwijk). Omhcisi MFncnPFUNG. lfischmarki 7. NOORDWIJK. Autobotsing. Gistermiddag had al hier op den Gooweg een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's. Een vrachtauto beladen met melkbussen van de Leidsche „Landbouw" reed id de richting Noord- wijk. Een Katwijksche vischauto, welke hierachter reed wilde., hoéwei dit niet mo gelijk was, door aldaar rijdende wielrij ders, voorbijrijden met gevolg dat een aanrijding onvermijdelijk was. De auto van de Leidsche „Landbouw" werd hierdoor zoodanig opzijde gezet, dat hij tegen een boom op moest rijden en zeer belangrijke materieele schade bekwam. Persoonlijke ongevallen hadden hierbij wonder boven wonder niet plaats. Later moest de auto naar Leiden worden gesleept. Tegen den bestuurder der vischauto zal procesverbaal worden opgemaakt. Onbestelbare brieven. Lijst van on bestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 2e helft der maand No vember 1928: Briefkaarten Binnenland: Christelfischer Utrecht. Brieven Buitenland: Ohomassiging, Parit. Briefkaarten Buitenland: A. Appel, New York. VOORSCHOTEN. Ongeluk. Door het omstooten van een ketel met kokend water bekwamen twee kinderen in het gezin van den heer v. d. B. alhier hevige brandwonden. Onmiddel lijk moest geneeskundige behandeling wei den ingeroepen. WOUBRUGGE. Hoe men zieken verpleegt. Op uit- noodiging van de Z.-H. vereeniging „Het Groene Kruis" alhier, werd in het hotel Guldemond door Dr. van Rhijn van Dord recht, een lezing gehouden, getiteld: „Wat een volwassene, vooral ook een vrouw, moet weten van de verpleging van een zieke in huis". De voorz., Dr. L. E. Loth, opende de vergadering met woorden van welkom, in het bijzonder tot den spreker en het hoofd dezer gemeente, den heer Boddens Hosang. In zijn inleiding begon dr. van Rhijn met den bekenden natuurkundige van Leeu wenhoek 16321723, die met zijn onder zoekingen van bacterieën, zoo'n vermaard heid verkreeg. Op bijzonder onderhoudende manier maakte spr. zijn hoorders duidelijk, hoe de bacterieën leven en zich verspreiden. Met nadruk wees spr. op zindelijkheid. Om b.v. het schort, waarmede men bij de zieken werkzaam is in de ziekenka mer te laten, en niet daarmede in de huiskamer werk te doen, en vooral het wasschen der hemden. Zelfs kwam het borstelen der tanden bijzonder ter spra ke, vooral de wijze hoe men dit moet doen (tandpoeder of pasta doet meer schade dan nut). Na de pauze werd ons een typhus-geval geteekend, 'fc gevaar van slecht drinkwa ter en het nut van leidingwater, en de behandeling van ulko zieken. Ook de diphtheritis passeerde de re vue; hoe ook op school 'n paar leerlingen de dragers van de baccil kunnen zijn on daarom een geneeskundig onderzoek zoo noodig is. Met het materiaal, dat spr. bij zich had, werd alles aanschouwelijk voor- Ten slotte kwam de behandeling der t.b.c.-lijders. Ook op het gevaar van be smetting van poes en hond werd gewezen. Voor het stellen van vragen verklaarde spr. zich bereid. Alleen de heer W. A. Boot maakte daarvan gebruik en werd door spr. beantwoord. De voorz., Dr. Loth, was den tolk der vergadering, toen hij den spreker dank zeide voor zijn interessante, leerzame, praktische lezing. De opkomst was buiten verwachting, zelfs 3/4 van de aanwezigen waren onze moeders met haar dochters. Dat was ver blijdend, daar zij de aangewezen zieken verpleegsters zijn in onze woningen. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Het Kath. Schoolbestuur krijgt haar zin. Een commissie voor de bedrijven afgepoeierd. De bewaarscholen krijgen geen ver hooging van subsidie. Icrdag kwam de Raad der Gemeen- openbare vergadering bijeen. Voorz. Burgemeester Colijn. Aanwezig alle le den. Als eerste voorstemming en rond vraag werd aangewezen de heer A. Brand. De notulen der vergadering van 26 Octo ber, werden behoudens een kleine bemer king van den heer Noest, goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Bij de mededeelingcn, zegt de voorz., dat de uitspraak van Gedeputeerden is afgeko men, waarbij, in afwijking van een reeds reeds eerder genomen raadsbesluit, het gemeentebestuur toch hare medewerking zal moeten verleenen en een aanvrage van het R. K. Schoolbestuur voor het aan schaffen van leermiddelen. Wordt beslo ten hiermede accoord te gaan. De heer Brand zegt, dat er destijds over deze aangelegenheid een uitdrukking is gedaan door den heer Nijhof, dat het R. K. schoolbestuur misbruik maakte van de wet, hetwelk destijds ook door den voorz. was onderstreept. Spr. verzoekt nu deze woorden terug te nemen. Zooals het be sluit nu gevallen is, zegt spr., zal het ge meentebestuur de betreffende aanvrage moeten verleenen en is er van misbruik maken der wet geen sprake. De voorz. zegt, dat uit een brief van Geueputeerden de heer Brand heeft kun nen zien, dat er bij de minister op aange drongen is, dat een wetswijziging in de/.e dringend noodzakelijk is. Spr. vindt toch, dat het een gebruik maken is van den du- bieuzen toestand in de wet, wat de bedoo- ling der wet toch nooit is geweest. Overi gens wil de voorz. gaarne verklaren, dat het niet de bedoeling is geweest het R. K. Schoolbestuur te beleedigen. Do heer Brand zegt, dat de voorz. er in blijft zien een misbruik maken van de wet, maar als men nu bij de aanvrage van destijds een voorlichting had van ver schillende autoriteiten op dit gebied, waaruit 'eek dat de aanvrage toch vol komen go.echtigd was, is het niet aange naam dat de schijn wordt gewekt als zou het R. K. Schoolbestuur een rooftocht hebben ondernomen. Vervolgens was er een schrijven binnen gekomen van de heeren Loef en do Ruiter betreffende de demping van een gedeelte der sloot, welke gelegen is aan het einde der Biezen, voor de nieuw gebouwde hui zen van den heer Ghr. Guldemond. Door den heer Loef werd dit punt na der toegelicht, en deze zegt, dat men hier door moeilijkheden zal krijgen voor de wegverbreeding, daar verschillende eige naren, die men voor deze verbreeding noo dig heeft, ongenaakbaar zullen worden, omdat de doorvaart door genoemde dem ping niet meer mogelijk is. Spr. vindt te vens, dat het water door de demping van een gedeelte sloot meer verontreinigd zal worden door onvoldoende doorstraling, want een duiker helpt volgens hem heel weinig. De heeren Brand en Mesman vinden demping wel de beste oplossing, doch vinden het beter, dat er met de betreffen de personen eerst nog eens overleg ge pleegd wordt. Aldus wordt besloten. Vervolgens was er een voorstel ingeko men van den heer Boekraad, voor de in stelling van een Commissie voor de be drijven. De heer Boekraad licht het voor stel nader toe. Spr. zegt al meer op de be langrijkheid gewezen te hebben van een dergelijke commissie. De groote sommen, die er vaak mede gemoeid zijn, maken de verantwoording tegenover de burgerij van dien aard, dat een commissie beslist noo dig is. De heer Houd ijk zegt, dat we al zoo vaak hebben moeten hooren, dat het colle ge het zoo volhandig heeft. Daarom is spr. voor de instelling van een commissie; dan kan deze ter vergemakkelijking van het College werkzaam zijn. De heer van Kleef zegt, dat er over de instelling van een commissie voor de be drijven reeds veel gezegd is, ja het wordt vervelend. Als het niet goed beheerd werd, dan een commissie. Maar het is een bewe zen feit, dat het goed marcheert. Het pro duct wat geleverd wordt is goed, dus acht spr. de instelling van een commissie eer schadelijk. De heer Brand zegt, dat de commissie, welke eventueel benoemd wordt, toch ook verantwoording heeft tegenover den Raad. Om, zooals de heer van Kleef, een com missie in het leven te roepen als de boel in de war loopt, daar is spr. niet voor. We kunnen het beter eer doen. In aanmerking genomen echter de belangrijkheid der be drijven alhier, acht hij meer saamhorig heid met B. en W. en de overige raadsle den beslist noodig. De voorz. zegt, dat B. en W. voor even- tueelo fouten van een commissie de ver antwoording dragen, en is daar niet op gesteld. Het voorstel werd in stemming gebracht en verworpen met 8 der 13 uitgebrachte stemmen. Aan do orde kwam een adres van B. en W. op een adres van den Ned. Bond van Personeel in overheidsdienst, houdende \erzoek geen verhaal van pensioenpremie meer op het gemeente-personeel toe te passen. De heer Noest is teleurgesteld met het praeadvies van B. en W. Herhaalde ma len is reeds over deze zaak gesproken en was hij van meening, dat de Raad het nu toch veel eens goed gemaakt zou hebben. De voorz. zegt, dat de loonen in ge meentedienst belangrijk uitsteken boven het vrije bedrijf en om nu door het pen sioen premie-vrij te maken de loonen nog eens varieerende van 58 1/2 pet. te ver- hoogen, acht hij niet noodig. Het voorstel B. en W. werd aangenomen. Alleen do heer Noest stemde tegen. Een advies van B. en W. op een adres van de besturen van do bewaarscholen in deze gemeente, houdende verzoek de sub sidie per leerling uit de gemeentekas te verhoogen. De heer Boekraad is voor het verleenen der aanvrage; de bewaarschool is toch een zeer nuttige voorbereiding voor de leerschool, en dat mag de aandacht van B. en W. niet ontgaan. De bewaarschool- besturen hebben zeer groote moeite het be heer in orde te houden, en om nu een hou ding aan te nemen, als zou het geen ge meentebelang zijn, keurt sir. af. Wanneer de volle aanvrage te veel s laten we dan de helft geven. De voorz. zegt, dat het ge vaarlijk is om de helft te geven; men krijgt bij overweging dan precies wat men hebben wil. Het voorstel van B. en W. om het voorloopig bij de oude toelage n.l. ƒ3.per kind te laten, werd aangenomen met 8 der 12 uitgebrachte stemmen. Do heer de Ruiter had inmiddels de vergade ring verlaten en waren dus 12 leden aan wezig. Voorstel van B. en W. om goed te keu ren, dat het uitvoeren van verhardingen enz. in de Julianastraat gebracht wordt ten laste van het gemeentelijk bouwerrein aan de Zuidkade. Werd na eenige bemer kingen van den heer de Wolf goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot instelling van een Grond- en Woningbedrijf wrerd aangenomen. Voorstel van B. en W. betreffende het aangaan van een geldleening van 140.000 bij Julius Oppenheim, Groningen, tegen 4 1/2 pet. werd aangenomen. Aan den heer Joh. Jongejan werd op diens verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer gemeente, on der dankzegging voor al hetgeen in een diensttijd van 25 jaar door hem is ver richt. Bij de rondvraag zegt de heer Noest, dat er volgens hem wel 'n paar hulpmon teurs aangesteld mochten worden voor aansluitingen van verschillende panden aan het electrische net, omdat er door en kele aanvragers veel te lang gewacht moet worden. De voorz. zegt, dat het werk aan het 1 orenpad eenige stagnatie heeft gegeven in de werkzaamheden, doch dat men het werk wel aan kan nu dit weer voorbij is. Wehouder van Gelderen voegt hier nog aan toe, dat de directeur der bedrijven niet gaarne hulpmonteurs in dienst neemt, omdat er aan de hoofdleiding gewerkt moet worden voor de aansluitingen, en dan kan men al licht wat bederven. Voor nood hulp krijgt men meestal niet de beste krachten. De hcc.' Mesman vraagt, of de werk zaamheden voor de verbreeding van Zuid- wijk niet flink aangepakt moeten worden. De voorz. zegt, dat men gewacht heeft te' het avondwerk in de pakloodsen ge schied was, doch er zal spoedig mede be gonnen worden. Na enkele andere bespre kingen werd de vergadering gesloten. Boomen- en plantenhandel. De handel in boomen en planten is voor het herfst seizoen weei grootendeels afgeloopen, al hoewel er bij niet vriezend weer toch al tijd nog verhandeld wordt. Als we de drukte aan de verschillende laad- en los plaatsen nagaan, gelooven we wel dat men over het algemeen tevreden kan zijn. B'oemenhandel. De handel in afge sneden b'oemen was de vorige week nogal goed; de prijzen waren 'ook tamelijk goed, vooral voor de afgesne'den rozen men be taalde van j 1.30—3-29 per bos van 10 stuks. Chrysanthen gr. bl. 1423 cent per stuk, idem tros 3081 cent per bos, idem tros vertakt 2641 cent per tak. Geboren: Cornelis Johannes Adria- nus z. van J. C. Vergeer en P. F. van Eijk Pietei Karei z. van W. J. v. d. Meer en E. Schulz. Gehuwd: J. Spee 24 j. en A. C. van Leeuwen 22 j. Overleden: A. M. Brand, wed. van W. Nieuwenhuizen, 83 j. Pieter Karei van der Meer, 2 dagen. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Verlaging electriciteitstarieven. Ce onbewoonbaar verklaring wo ningen aan de Mucgenlaan. De oprit van de nieuwe brug. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond. Voorzitter de heer J. W. Geesink, aan wezig alle leden. Na voorlezing van het gebed, worden de notulen der vorige vergadering onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Missive van Ged. Staten waarin zij be richten afwijzend te hebben beschikt op een ingezonden adres door den heer vao den E. B. inzake de brug aan de Herv Kerk. Ged. Staten verleenen geen verlof, ver zocht door den Raad om de Oostzijde van het Aarkanaal in een eenrichtingsverkeer open te stellen. Uit ingediende begrooting van het electriciteitsbedrijf blijkt dat nog voldoende winst zal worden gemaakt in dien het tarief voor lichtstroom met 2 ct. per K. W. H. en voor krachtstroom met 3 ct. wordt verlaagd. De Raad besluit tot deze verlaging over te gaan. De heer Vossepoel vraagt of de bewo ners langs den Amstel zoo langzamer hand ook van stroom voorzien zullen wor den. De Voorzitter zegt dit meermalen te hebben laten berekenen, en B. en W. heb ben dit meermalen overwogen. De ge meente Leimuiden is niet toeschietelijk en de Provincie ook niet. Om de kosten al leen voor Nieuwveen te nemen is te zwaar. Op verzoek van Ged. Staten wordt een kleine wijziging gebracht in de nieuwe mo'tor- en rijwielverordening. Met deze wijziging gaat de Raad ac coord. De verordening zal opnieuw ter goedkeuring aan Ged. Staten worden in gezonden. Ingekomen adres van den heer Koren, waarin adressant verzoekt een lantaarn te^ plaatsen bij den spooroverweg van Nieuwveen—Ter Aar; tevens kan dan van daaruit een aftakking gemaakt worden naar zijn huis om zoodoende ook in het genot gesteld te worden van electrisch licht. B. en W. prae-adviseeren hierop niet in te gaan gezien de te hooge kos ten. De Raad besluit conform het prae advies. Verzoek van den heer van Leeuwen te Almkerk, om weder den ontruimings-ter- mijn van de onbewoonbaarverklaarde wo ningen in de Muggelaan met zes maandon te verlengen. Een ingekomen ranport van de gezond heids commissie te Bodegraven, welke ter plaatse een bezoek bracht, houdt in geen verlenging meer te verleenen. B. en W. prae-adviseeren het perceei, bewoond door Lebesque, niet meer te ver lengen, daar L. verhuizen wil en wonin gen voor hem beschikbaar zijn. Het perceel, bewoond door van Eijk, stelen B. en W. voor alsnog Ged. Staten te verzoeken 6 maanden uitstel van ont ruiming te geven. Aldus wordt besloten. Aan de orde komt het benoemen van een hoofd aan de O. L .School. Met ai- gemeene stemmen blijkt dat de heer W. Panman, onderwijzer aan een schooi te Ederveen (G.) benoemd is. Het nieu we hoofd zal per 16 December a.s. in functie treden. Hierna volgden eenige af- en overschrij vingen op de begrooting dienst 1928. Op voorstel van B. en W. wordt op een ingekomen verzoek van den Raad der ge meente IJselmonde om adhaesie te betui gen, dit verzoek wordt gedeponeerd. De Alg. Politie Bond verzoekt weder om, zooals in het vorig jaar, in het ge not te worden gesteld van een bijdrage van de gemeente. Vorig jaar werd door den Raad besloten een subsidie te ver leenen van 10. Wethouder Hooger- vorst stelt voor nu 5 bij te dragen. Al dus besloten. De K. L. M. verzoekt eveneens om sub sidie. Hierop wordt afwijzend beschikt Bij de rondvraag krijgt de heer Rij laarsdam het woord en houdt een heel betoog over den toestand der helling van de brug aan de Herv. Kerk. De Voorzit ter leest een schrijven voor, verzonden aan den heer M. te Nieuwkoop, opzichter van dit werk. B. en W. zijn j.l. Donderdag ter plaatse geweest en willen zoo dit werk niet over nemen. Voorwaarden en bepalingen zijn in dit schrijven opgenomen, om dit werk op geleverd te zien naar genoegen van B. en W. Verschillende heeren voeren nog het woord over deze kwestie. Men komt ten slotte tot de conclusie dat de Brug op zich zelf prachtig is en een bijzonder goede indruk maakt doch dat de helling nog de noodige verbetering behoeft. AARLANDERVEEN. Een snoek aan z'n neus! t- Een zoontje van den heer S. ving dezer dagen aan den hengel een snoek van ongeveer 5 pond. Vol blijdschap moest hij dien aan een ka meraadje laten zien. Met de snoek in de handen ging hij naar hem toe, doch on derwijl het beest bewonderd werd, maakte dit zco'n sparteling dat genoemd knaapje het niet meer meester was en wat nog het toevalligst mocht heetten zijn medemak ker kreeg het kolossale dier aan zijn neus. Gillend en krimpend van pijn en van angst, liep hij nu met de snoek aan zijn neus. Gelukkig wist de ander een nood- middeltje toe te passen en neep de snoek geducht in de oogen, en de snoek liet los. Hevig bloedend trok de jongen C. v. d. B genaamd huiswaarts. Landbouwvereeniging „Samenwerking". Maandagavond vergaderde de land bouwvereeniging „Samenwerking", alhier, in het lokaal van den heer N. Delfos- on der voorzitterschap van den heer H. Straat hof. De heer Ouwerkerk gaf een uiteen zetting aangaande de terugbetaling van ontvangen kunstmeststoffen. Gevraagd wordt of som3 leden nog wenschen na be steld te hebben. Wanneer mogelijk in deze maand nog te ontvangen, wordt 5000 K.G. opgegeven. De voorz. stel dan voor, dat de leden, ook voor 't volgend jaar, hun bestel lingen zoo vioegtijdig mogelijk zullen doen opdat het bestuur dan op den gunstigsten tijd kan laten inschrijven en handelend zal kunnen optreden. Ook stelt de voorz. nog voor een boete van 50 cent te stellen aan leden die hun bestellingskaart niet tegen aangewezen tijdstip retour zenden, daar dit een groote moeilijkhedeid voor het be stuur is Na eenige discussies wordt dit ount aangenomen. De heer Ouwerkerk brengt dan een zeer breedvoerig verslag uit. van hetgeen dit jaar de proefvelden hebben geleerd Spr. noemt dan de. cijfers van de gebruikte kunstmeststoffen op de afgemete en afgezette velden en noem?, het gewicht van hooi, wat hiervan is ge wonnen. Hierna trok hij een vergelijking tusschen kunstmest en koemest. Ook de heer Affourtit brengt een dergelijk verslag uit, op het gebied van de aardappelteelt. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, waarna sluiting der vergadering. BODEGRAVEN. Gevonden voorwerpen. Een vloermat en een belastingplaatje in étui. Verloren: een kaas van 7 pond. Getrouwd: C. T. van den Berg 30 jaar en B. W. Lakerveld 26 jaar. Overleden: W. L. van Rooijen, 3 mnd. (overleden te Rotterdam) I. Blonk geh. met Joh S.imonse, oud 73 jaar. Gevestigd: J. Hogerwerf en gezin van Oostdongeradeel E. van Leeuwen, zonder beroep van Wormerveer H. van Zwol, dienstbode van Zegveld. Vertrokken: A. van der Heiden en gezin, landarbeider naar Alphen aan den Rijn K. van der Wild en gezin, kaas handelaar naar Driebergen. LEIDERDORP. Onderscheidingen. Bij K. B. is toege kend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille in brons, aan A. van Bemmel en W. Rijnsburger, arbeiders op de steenfabriek van den heer M. P. Splinter, te Leiderdorp. NOORDEN. Oud-zouaaf A. Rietveld, t In den ouderdom van 86 jaren is plot seling oveileden de heer A. Rietveld, de laatste oud-Pautelijk Zouaaf van onze pa rochie. De heer Rietveld herdacht nog kort geleden zijn 55-jarige echtvereeniging. R. I. P. NIEUWKOOP. DE DOORBRAAK AAN DE AMSTELKADE. Wie zal de hooge kosten betalen? Nu het gat in de Amstelkade met een twintig-duizend zakken zand is gedicht, is het water in Noorden en Nieuwkoop zak kende. De Hollandsche kaden van den pol der Achttienhoven hoopt men te behouden. Agenöa Z0ETERW0UDE DORP. lag. R. K. Volksbond. Lezing. Toe gankelijk voor allen. Patronait 7 1/2 uur. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagavond der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Dec. waargenomen door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. D r i e 8 u m, Mare 76, telef. 406. Dank zij de met spoed verrichte werk zaamheden is men aan den Ziendeweg on der Aarlaaderveen den toestand meester tenminste wanneer geen sterken Zuider- wind opsteekt. In Noorden en Nieuwkoop is men bezig den weg, die op verschillende plaatsen was doorgestoken, te herstellen. Het zal echter nog geruimen tijd duren voor de polders drogg komen. In de afvoer van het water naar de Nieuwkoopsche «xt Zevenhovensche droogmakerijen is stagna^ tie gekomen, doordat men, vreezende dat de dijk de kracht van het water niet weer staan kon, de uiker weer heeft gesloten. Thans zal men door een hevelwerking het water in buizen over de dijk heen trachten te voeren. De Zegveldsche polder heeft zich eveneens bereid verklaard water over te nemen. De kosten voor het dichtmaken van de kadebreuk worden geschat op 50.000. Le den van Ged. Staten van Zuid-Holland, de heeren von Fisenr.e en van Boeyen hebben met den chef der le afd. mr. Bloemberg een bezoek aan de overstrooming gebracht. Het bleek, dat de Provincie weinig gene gen is de kosten te betalen. Ged. Staten willen voorstellen, dat de omliggende pol ders de kosten betalen, althans een aan zienlijk gedeelte daarvan. Do omliggende polders meenen echter, dat de overstroom de polder de kosten moet dragen. Aange zien de overstroomde polder echter slechte 450 bunder groot is en voor een groot deel bestaat uit rietland en water, kan deze heo aanzienlijke bedrag niet opbrengen. Vandaag wordt in Den Haag wederom een conferentie gehouden tusschen Gaa. Staten, de burgemeesters van Nieuwkoop en Zevenhoven en de dijkgraven van alle omliggende polders. Men ne.emt evenwel algemeen aan, dat de verantwoordelijkheid voor de doorbrak niet ligt bij het betrokken polderbestuur, maar bij het Hoogheemraadschap Amstel- land. Amstelland heft, in tegenstelling met Rijnland, heel weinig bundergeld, maar doet dan ook totaal niets om de water- loozing door machines te bevorderen; het laat het op den wind aankomen. Bijna alle betrokken polders behooren onder Rijn land, behalve de Noorschebuurterpolder. Niet onmogelijk is het, dat na deze over strooming, een actie op touw zal worden gezet, om Amstelland te dwingen machines aan te schaffen. HAZERSWOUDE. Geboren: Gerardus Hendricus z. van P. J. Kerkvliet en J. P. Ballering Ida Maria d. van A. J. Kooter en A. M. v. Leeuwen Johannes Wilhelmus z, van A. M. van der Meij en L. v. d. Haas Johanna Maria Cornelia d. van Th. P. C. Pont en J. C. van Veen Steven Matthijs z. van B. Slappendel en M. Voorwmden Johanna Cornelia d. van J. van der Werf en C. van Rijt Adrianus Marinus z. va-n M. Noordam en J. de Gelder Petronella Cornelia d. van L. A. J. Jacobs en E. M. Vollebregt. Overleden: Cornelia Poot 82 j., wed. P. van Ellerwijk Margaretha Gold berg 73 j., geh. met W. Erkelens. WOERDEN. Collecte. De Zondag in de kerk ge houden collecte ten bate van het R.-K. ziekenhuis dc St.-Franciscusstihting heeft opgebracht ruim 550. Naar Indië. De heer Coenders, onder wijzer aan de R.K. Jongensschool, die eerst daags naar Indië vertrekt, heeft Maandag middag op feestelijke wijze afscheid van zijn leerlingen genomen. De klas was door de jongens smaakvol versierd. Als erkentelijkheid werd den heer Coenders, die hier 11 jaar is werkzaam ge weest, een luxe koperen sigarendoos aan geboden. ZWAMMERDAM. Ondertrouwd: Willem Konijn jm. 29 j. en Barbera Plak jd. 22 j., te Reeuw ijk Jan Arend de Ruiter jm. 29 j., te Reeu- wijk, en Catharina Jannetje Edelman jd. 27 j. Evert de Knikker jm. 24 j., te Reeu- wijk, en Aaltje Aafje van der Laan jd. 21 j. Gehuwd: Gerrit Jan Klomp jm. 30 j. en Johanna Uithol, te Alphen a. d. Rijm jd. 21 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Stinksloot. Zou de Gezondheidscom missie dit weten? Reeds geruimen tijd kwa men ons klachten ter oore van verschil lende bewoners der Grijpesteinstraat, om trent een daar in de nabijheid liggende sloot welke door haar ligging en slecht onderhoud in de omgeving aldaar een on dragelijke lucht verspreidt. Bij onderzoek bleek ons dat deze klachten zeer gegrond waren. Dat zulks in deze dicht bevolkte buurt, voor de volksgezondheid hoogst schadelijk is, behoeft wel nader geen be toog. Voor de woonwagenpaardjes. Dat onze gemeente in vele opzichten vooruit strevend is blijkt al weer uit het feit, dat Zaterdag op het woonwagenterrein aan den Steekterweg een nieuwe paardenstal- ling in gebruik is genomen, welke aan alle redelijk gestelde eischen voldoet en ruimte biedt voor de stalling van pl.rn. 10 paar den. Voor do woonwagenbewoners, die' anders hun dieren in de open lucht moes ten laten bivakkeeren, is deze nieuwe stal- gelegenheid een groot gerief. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2