WISBRUN i Llfflll St. Hit HANDSCHOENEN wasqh/leder ttÓfJS£N SPI4YTEES SPORT. Ksei liem een Oas Rechtzaken. Een bang kwartiertje. JJk» auto-verhuurder J. Leuters te Rui- nerwold, had in den stormachtigen nacht van Zondag op Maandag een zeer bang oogenblik, meldt het „N. v. h. N." Zondagnacht om 1 uur had hij met zijn auto de vroedvrouw naar een kraamvrouw te Oosteinde gebracht. Op den terugweg ontdekte bij. dat in eens zijn wagen ge- electrificeerd was. Wat was er gebeurd? Een door den storm afgeknapte draad van de bovengrondsche geleiding van het eloc- trisch net was om de toets van een der ra deren gewonden, waardoor dus do heele auto onder electriciteit kwam te staan. Waar ook de heer L. zijn hand zette overal voelde hij electrischc schokken. Ook on der zijn voet, die natuurlijk op een der ijzeren pendalen rustte, kreeg hij een zeer raar gevoel. Doordat het ijzer van de auto niet met den grond in aanraking kon komen (door de isoleerende autobandpn), had er natuurlijk geen snelle afvloeiing plaats, waardoor het gevaar verminderde. De heer Lenters durfde den wagen niet verlaten, want oogenblikkelijk zou de electrische stroom zijn weg door L.'s lichaam zijn gegaan. Gelukkig was het stuurrad met gummi omwenden zoodat zijn handen niet ge- electrificeerd werden. De heer Lenters heeft door een plotselingen greep zijn al tijd nog loopenden auto op de tweede ver snelling kunnen krijgen. Met een geweldi gen ruk werd het gevaarlijke stuk draad van het electrisch net afgetrokken. De heer Lenters reed toen met een eind draad van 60 M. plus een paal nog een heel eind verder. Toen hi] geen electriciteit meer ontdekte, is hij uitgestegen. Zeer ontdaan kwam hij thuis. ONGELUKKEN. DE uNBEWAAKTE OVERWEGEN. Het ongeluk bij Zwello. Nader meldt men omtrent het ongeluk op don onbewaakten overweg te Zwello, dat het de 33-jargie mej. A. Simmeling Grooters, wonende te Deventer, was, die met haar feits over den onbewaakten over weg in de Dernhorstlaan te Zwello, waar het uitzicht vrij goed is, reed. Zij werd door de machine gegrepen en dertig me ter meegesleurd. Het stoffelijk overschot werd in een sloot langs den dijk gevonden en gistermiddag naar Deventer vervoerd. OP HET ASFALT GESLIPT. Wielrijder op slag gedood. Gistermorgen is de 21-jarige B. J. H. T. uit den Jan Kobelstraat op den Nieu wen Binnenweg te R'dam den Heemraad singel, met zijn fiets geslipt en gevallen vlak voor een zwaren vrachtauto, van welke twee wielen over hem heen zijn ge gaan. De man was op slag dood. Het lijk is naar het zeikenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Kortsluiting in de electrische centrale te Dordrecht. Twee gewonden. In de electrische centrale te Dordrecht wordt, daar dc kelders van de centrale Zondagnacht bij het hoogc water onder- geloopen zijn, met hulpmateriaal gewerkt. Het bedrijf kon daardoor slecht-s 70 pet. van zijn vermogen produceeren. Gistermid dag was men echter zoo ver gevorderd, dat men de grootc' machine weer in werking kon stellen. Bij het inwerkingbrengen daar- vaS is echter kortsluiting ontstaan. Uit een véfn de transformatoren sloeg een groote- vlam die den opzichter Spuijman en den monteur L. Visser in het gelaat kregen. Beiden, vooral de opzichter, liepen ern stige brandwonden op. De gewonden heeft men per ziekenauto naar hun woningen gebracht. Een groot gedeelte van de stad was door dit ongeval zonder stroom en tot 's avonds halfzes had men daar geen licht. In den vreemde omgekomen. Uit Tunis is telegrafisch bericht ontvan gen, dat bij de boringswerken in dc bordj Frendj de poelie van een pomp van een hoogte van tien meter naar benddon is ge stort en terecht is gekomen op den Neder- landscben leider van de werkzaamheden aldaar, den heer Felix Klomp. De lieer Klomp werd met een schedel breuk opgenomen en overleed kort daarna. DE MOORDAANSLAG TE SLUIS. De dader legt 'een volledige bekentenis af. Zooals reeds gisteren gemeld, heeft de Belgische recherche te Ostende aangehou den en m vei zekerde bewaring gesteld den Belgischen koopman F. v. d. W.. verdacht den driedubbelen moordaanslag op 10 Oc tober j.l. te Sluis te hebben gepleegd. De „Tel." verneemt omtrent deze arrestatie nog het volgende: Verdachte heeft reeds dadelijk na zijn aanhouding een volledige bekentenis afgelegd. Hij heeft terstond na den moord de woning van mej. Pijpers verlaten, cn, na nog heel even in den stal op het Moleneind te zijn geweest, waar hij zijn geld verborgen had. de wijk naar Bel gië genomen. Den tweeden nacht is hij naar de woning van mej. Pijpers terugge keerd en heeft kans gezien zijn rijwiel te bemachtigen, dat zich in een bijbehooren- den stal bevond. Ongeveer een maand heeft hij gezworven in de duinen aan de Belgische kust, terwijl hij zich 's nachts in de z.g. „onderstanden" terugtrok. Steeds was de politie hem op het spoor, doch telkenmale wist hij nog bijtijds te vluch ten. In den nacht van 12 op 13 November is hij wederom tc Sluis teruggekeerd. Door een ongelooflijk toeval begunstigd, heeft hij in den stal een aan Pijpers toebehoo- rend paard en wagen, negen konijnen van den heer G. en een partijtje visch meege nomen. De visch heeft hij tc Eekloo ver kocht, het paard en den wagen te Ostende! Opnieuw is hij toen in de duinstreek tus- schen Knocke en Verpanne gaan zwerven. Te Ostende is hij, dank zij het volhar dend en ijverig werk van de Hollandsche en cle Belgische politie, eindelijk aange houden. Bi] zijn aanhouding bood hij in het geheel geen tegenstand. De revolver, waar mede hi] den moord gepleegd heeft was nog in zijn bezit. Df jerdachte heeft geen medeplichtige gehad en in het geheel geen hulp van derden. Een rijksveldwachter door polderjongens aangevallen. In een café te Kolhorn werd een zekere De Gier, bij een onbeduidende woorden wisseling met een dolk in den arm gesto ken. De aanvaller is daarna gevlucht doch de Rijksveldwachter Tiestra was hem spoedig op het spoor. De rijksveldwachter werd door een zestal Zuiderzeewerkors aangevallen, waarbij hij hevig werd ge trapt. Met een klewang wist hij de aan vallers ten slotte den baas te blijven. Wanbeheer bij een Burgerlijk Armbestuur. Te Putte is Dinsdag in de raadsverga dering rapport uitgebracht over de geste van het Burgerlijk Armbestuur. Het bleek dat het raadslid A. G. L. vele armhuizen had laten vervallen. Ruim 1100 heeft L. gebruikt voor een verkiezingsfonds voor hem en den ontslagen secretaris C. L. Aan schadevergoeding voor een brandje, onL staan door onvoorzichtigheid van deelheb bers aan dat verkiezingsfonds, moest 750 worden uitgekeerd. Door geen geld te beleggen was ruim 1100 rente gederfd terwijl bewijzen van een grootboekreke ning van 3100 onvindbaar zijn. L. werd met algemeene stemmen als lid van het armbestuur ontslagen. Hij blijft echter verantwoordelijk voor het gevoerde be heer. In strijd met de loterijwet? De winkeliers te Zuid-Scharwoude had den een winkelweek georganiseerd, die in vollen gang was. Voor ieder besteed be drag van 50 cent werd dan door die winke liers een bon afgegeven, die met naam en adres onderteskend in een groote ton kon worden geworpen, staande in het midden van de gemeente. Op een bepaalden dag zou dan dc trekking worden gehouden on der toezicht van den gemeenteraad voor welke trekking ongeveer 200 prijzen wa ren uitgeloofd. Gisteren is nu de bewuste ton op bevel van den Officier van Justitie in beslag ge nomen en gedeponeerd op het raadhuis. Deze inbeslagneming geschiedde in ver band met do bepalingen van do Loterijwet. JE OVERSTROOM ING EN IN &EJ.GIE. Verbetering in het Scheide-gebied. De Nethe echter nog meer gestegen. De dag van gisteren liet zich wat beter aanzien voor de overstroomingsgebieden in België. Het regende niet meer besten dig en zelfs scheen er af en toe wat zon. Dc wind bleef rustig en de wind is mis schien wat. men het ergste vreest. Op het grondgebied van Baasrode zijn twee bressen in den Scheldedijk met dui zenden zakken zand gestopt. Geniesolda ten uit Antwerpen, Luik en Namen arbei den verder aan het dichten der bressen bij Dendernionde en Grembergen. Bij Wael- hem zijn de dijken nog niet dicht, maar toch is er een verbetering ingetreden. Rondom de gebouwen dhr waterwerken is het water flink gevallen. De stookruimten zijn reeds van water bevrijd. Van bevoegde zijde gelooft men, dat nog heden de stoom pompen in werking kunnen worden ge steld. Er zal dan nog wel geen gezuiverd drink- Avater kunnen worden geleverd, maar wel zal er drukking komen op de Antwerpsche waterleiding, zoodat het publiek ongezui verd water kan bekomen. Het gevaar van werkloosheid in do in dustrie zal dan vrij spoedig verdwenen zijn. In elk geval blijft men do hoop koesteren, Antwerpen uiterlijk Vrijdag van zuiver drinkwater te kunnen voorzien. Uit Duffel komen berichten, dat gister avond bij hoog tij het water nog sterk is gestegen. De dorpskom en de brug van Duffel over de Nethc is opnieuw een hal ven meter ondergeloopen, doch men hoopt, dat het keerpunt thans is bereikt. Het rechtstrecksch verkeer LierMechelen moest dan ook worden onderbroken. Nader wordt nog gemeld: De toestand blijft over het algemeen verbeteren. Dc verzakking op het Vlaamsch hoofd, tegenover Antwerpen thans geheel gedicht en evenzoo zijn ge dicht de dijkbreuken bij Eurcht. De fabrie ken o.a. de cement-fabriek Canón-Brand, welke aldaar gelegen zijn, zullen morgen weer aan het werk gaan. Erg is het nog alleen gesteld in de streek van Denderinonde, waar het water nog niet is weggetrokken. Daar staan o.a. do dorpen Grembergen en Moerzelfe nog blank. Aan den rechteroever van de Nethe ook veel verbetering. Het gelukkig gevolg daarvan is, dat de waterleidingsgebouwen van Antwerpen, bij Waelhem sinds gister avond zijn vrijgekomen, zoodat men aan het werk is kunnen gaan. Waar eerst ge meld werd, dat Antwerpen eerst Vrijdag weer van leidingwater zou kunnen worden voorzien, daar wordt den bewoners thans de verblijdende tijding gebracht, dat zij reeds hedenavond of anders Donderdag morgen weer zullen kunnen gaan „tap pen". Ook voor de Antwerpsche industrie is dit een zeer gelukkig bericht. Gisteren moesten verschillende fabrieken reeds op halve kracht werken. De Bell Telephone Manufact. Cy. moest bijvoorbeeld wegens gebrek aan water 5000 werklieden naar huis zenden. Op de Cockerill-werven, en die van de Antwerp Engeneering kon ook maar een gedeelte van het personeel ar beiden, wijl men daar nog al veel van de overstrooming te lijden heeft gehad. Storm op de Aegeische Zee. Een hevige storm woedt op de Aegei sche zee. Verscheidene schepen zijn met elkaar in botsing gekomen. De aangerich te schade is aanzienlijk. INGEZONDEN MEDEDEELING. Rotterdamsch Exgrosmag. v/h. HAARLEMMERSTRAAT 116 120 Grootste sorteering tegen zeer laaggestelde prijzen. met gL zoxkAor kapje in allo fnogefcjke soorten TRICOT met wol gevoerd NAPPAflfnet wol'gevoerd ijaet en ponder bèntrand in allo ijbodërnp'kleuren de grooto mode voor dit seizoen Men zie onze étalages en bezoeke onze MagazjjAetL ONGELUKKEN. Decnsch schip gezonken. Zes man verdronken. De vorige week is tijdens den storm aan de Noordkust van Lolland een schip ge zonken, welks nationaliteit onbekend was. Thans is uit het onderzoek gebleken, dat het schip een Deensch motorschip is, met een lading briketten onderweg van Stet- tin. De zes leden der bemanning zijn ver dronken. Bom-ontploffing in school voor zee-cadetten. Kapitein gedood en vier officieren gewond. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld: In do zee-cadettenschool Amgra dos Reis is een bom ontploft. Een kapitein werd gedood en vier officieren zijn gewond. Vreesclijke wraak. To Carhaix in Bretagne hadden de ouders een kindje van 13 maanden en een van drie jaar aan de bewaking van een dertienjarig dagmeisje toevertrouwd. Het dagmeisje, dat tegen de patroons een wraak koesterde, omdat het dikwijls bestraft werd, heeft tijdens de afwezig heid der ouders het jongste kind in een waschtobbe verdronken. Aan het parket uit Quimper vertelde de jeugdige misda digster uit wraak gehandeld te hebben. Vreeselijke moord. Te Salamanca is een Portugees gearres teerd die zijn vrouw en drie kinderen doodde door hun ledematen af te snijden. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. De voor Zondag 25 November vastge stelde wedstrijden hadden wegens slechte weersomstandigheden geen doorgang. Voor Zondag 2 December is het volgen de programma vastgesteld: Afdeeling A. Noordwijk: S. J. C.Leiden I Lisse: Lisso IToijlingen I Afdeeling B. Sasscnheim: Teijlingen IILisse III. Alle wedstrijden vangen aan. D. HAVERKORN, Competitieleider. half één ItaliëNederland te Milaan. Het oordeel van scheids rechter Gama. Het te Milaan verschijnende sportblad „Gazzetta dello Sport" bevat eenige ver klaringen van den in Nederland goed be kenden scheidsrechter Gama met betrek king tot het voetbalspel in Nederland in verband met den aanstaanden wedstrijd ItaliëNederland te Milaan. Op een aardige wijze spreekt Gama over het verschil tusschem den Italiaanschen en den Nederlandschen hartstocht van spelers en publiek tijdens een wedstrijd. Ook de Hollanders hebben een sterken hartstocht, een vasten wil om to overwin nen, doch in hun manifestaties naar bui ten blijven zij koud, volkomen zich zolf bcheerschcxl. Zoo is ook het publiek. Ga ma verklaarde overtuigd te zijn, dat de 30.000 toeschouwers in het Olympische stadion tijdens den laatsten door hem zelf geleiden wedstrijd NederlandBelgië „in wendig van hartstocht trilden", doch hoe geheel anders klonken hun stemmen dan het aanmoedigingsgohuil van 't Italiaansch publiek. Alleen wanneer het publiek een speler tot spoed aanspoorde, hem het „gauw! gauw" toeriep, kon Gama een tril ling in de stem hooren! Gama heeft van het Nederlandsche spel allerminst een slechten indruk. Het spel is vooral snel, maar de spelers weten ook een goed gebruik van hun lichaamskracht te maken en hun snelheid doet hen de eischen eener strenge techniek niet voor bijzien. Dat dc Nederlanders te Amster dam tegen België slechts 11 gelijk speel den en in de troostronde tijdens de Olym pische Spelen dc Belgen met 31 overwon nen, bctcekent volgens Gama, die bij bei de wedstrijden scheidsrechter was, vol strekt niet, dat het Oranje-elftal thans zwakker dan van den zomer is. Do Belgen waren te Amsterdam véél en véél sterker dan te Rotterdam! Dit verklaart het ver schil in uitslag. Wat nu den uitslag van den wedstrijd te Milaan betreft, verklaarde Gama geen profeet te zijn. Doch de Italiaansche vooruitgang sinds de twee gelijke spelen tegen Noderland te Genua en Amsterdam staat toe optimistisch te zijn. Maar het staat vast, dat Nederland al tijd een sterk elftal heeft, zoowel wat be treft de spelers zelf, de spelwijze en den wil om te winnen. Alles doet gclooven, dat de Nederlanders kunnen geslagen wor den, maar daarvoor zal noodig zijn, dat de onzen zeer goed spelen! Hst voetbal en dc Olympische Spelen. Dc amateurs kwestie. Do heer Hirschmann heeft namens de Fédération Internationale de Football As sociation het navolgende schrijven gezon den aan den heer A. G. Berdez, secretaris generaal van het Comité International Olympique „Ik heb de eer U mede te deelen, dat het Uitvoerend Comité van de F.I.F.A., in zijn bijeenkomst van 17 November j.l. te Parijs gehouden, het volgende besluit heeft geno men: „Het Uitvoerend Comité van de Fédéra tion Internationale de Football Associa tion, kennis genomen hebbende van de ré- solutie, gepubliceerd door het Comité In ternational Olympique, ton tijde van zijn congres te Amsterdam op 3 Augustus 1928 constateert: lo. dat de F. I. F. A. haar opvatting inzake amateurisme niet heeft gewijzigd dat zij zich er toe bepaald heeft een détail- punt to regelen. Het betreurt, dat het O. I. O. nu de Olympische Tournooien eenmaal afgeloo- pen zijn, het reglement prijs gegeven heeft, dat het Uitvoerend Comité van het C. I. O. aan de F. I. F. A. had voorgesteld om de deelneming van de voetbalsport aan de Olympische Spelen te verkrijgen. 2o. dat de formule, aanvaard door het Congres tc Helsingfors door de vertegen woordigers der voetbalsport uit heel de wereld, waarbij rekening gehouden werd met practische noodzakelijkheden, ver- eenigbaar met den geest van belangeloos heid, die de souvoreine richtlijn van de amateursport behoort to zijn, een getrouwe en loyale betrachting van het amateuris me mogelijk maakt. 3o. dat de Olympische reglementen aan zekere takken van sport de bevoegdheid la ten prijzen in specie toe te kennen, ter wijl zij aan de beoefenaars der meest po pulaire sporten het verstrekken van een deel van het salaris, door hen gederfd, verbiedt. 4o. dat, indien deze reglementen nauw keurig werden toegepast, zij van de Spe len een groot aantal athleten zouden bui tensluiten, die niet de middelen bezitten hun land voor eenige weken te verlaten, tenminste niet voor eenige maanden, en ge durende een dergelijke periode hun loon geheel en al moeten missen. Verklaart, dat de beoefening der spor ten binnen het bereik van allen gebracht dient te worden en de toelating tot de internationale wedstrijden vrij moet zijn voor de atheleten van alle landen, zonder onderscheid van klasse en vraagt zich af of het Olympisch amateurisme niet tot re sultaat heeft, dat de niet-gefortuneerde athleten van de Spelen uitgesloten worden. Spreekt de vrees uit, dat de Olympische formule clandestiene terugbetaling der on kosten, welke noch gecontroleerd, noch be perkt worden, tengevolge heeft. Hernieuwt liet verlangen inzake wederin stelling van de regeling, plechtig aanvaard in het Olympisch Congres te Lausanne, krachtens welke iedere federatie de regle- menteering van het amateurisme, welke /.ij geschikt acht voor do door haar behar tigde sport, met kennis van zaken uitvaar digt. Hoopt van zijn kant, dat in deze aarige- legnheid overeenstemming zal worden ver kregen, waardoor aan dc F. I. F. A. de deel neming met voetbal aan de Olympische Spelen mogelijk wordt gemaakt." De resolutie, aangenomen door het C. I. O., luidt als volgt: Het Comité International Olympique, kennis genomen hebbende van de gebeurte nissen sinds zijn bijeenkomst te Monaco, betreurt: lo. dat de Fédération Internationale de Football Association haar opvatting in zake amateurisme gewijzigd heeft, in een zin, afwijkend van de Olympische regle- 2o. dat de Fédération Internationale de Lawn Tennis aan al haar leden verbo den heeft deel te nemen aan de Olympi sche Spelen tc Amsterdam, omdat het C. I. O. dc hcrqualificatie der professionals niet toestaat. Het C. I. O. verlangend voor de Olympi sche Spelen amateurisme te handhaven en tvens wensclvendo, dat deze opengesteld zullen blijven voor alle gequalificeerde amateurs, herinnert er aan, „dat slechts tot de Olympische Spelen kunnen worden toe gelaten degenen, wier qualificatie in over eenstemming is met de Olympische regle menten." Het hoopt, dat de bovengenoemde fede raties een poging zullen doen, getuigende van goeden wil, om te verkrijgen, dat hun ne reglementen niet in tegenspraak zijn met do qualificatiebeginselen van het C. I. O., aanvaard op het Congres te Praag, of. INGEZONDEN MEDEDEELING. iiit althans niet aan hunne leden die in het ge not zijn van de Olympische qualificatie, zullen weigeren vrijelijk aan de Spelen deel te nemen. Bij gebrek aan overeenstemming op dezo punten kunnen de sporten, belichaamd in de beide fcaeratios, niet meer paraissee- ren op het programma der Olympische Spe len." SCHAKEN. Winterwedstrijd Leidsch Schaak genootschap. Sedert de vorige opgave zijn in dezen wedstrijd de volgende partijen gespeeld: le groep: B. ViesM. Bloem 10, G. BosschaW. H. Bosscha 1/21/2, W. de BruinH. C. Hofman 1/21/2, D. Note- boomW. H. Bosscha 10, Dr. C. H. Hins W. H. v. d. Nat Jr. 1/21/2, Dr. Hins D. de Jong 1/21/2, NoteboomIr. J. J. G. van Hoek 10, W. A. A. v. OotterloDr, J. F. Sirks 10. 2e groep: De heer A. G. de Blócourt speelt in deze groep nog mede. Do H.H. F. Niewold en F. dc Bruyn trokken zich terug. W. B. HofmanM. J. Dieben 10, Die benHofman 01, Ir. H. N. FrancoisA. G. de Blécourt 10, De BlécourtFrancois 01, L. A. de Longe—Dc Blécourt 10, G. SchoppenFrancois 10, SchoppenM. W. Scheltonmn 10, S. J. v. d. Hoeven Dc Blócourt 10. Den besten stand hebben thans de vol gende spelers: le groep: G. Bosscha 6 uit 7, Noteboom 5 uit 6, Dr. Hins 5 uit 7, W. II. Bosscha 4 uit 7, Ir. van Hoek 3 1/3 uit 6, Vies 2 1/2 uit 4, Dcmmendaal 2 1/2 uit 5, cn W. H. v. d. Nat Jr. eveneens 2 1/2 uit 5. 2e groep: G. Schoppen 7 uit 8, De Lange 4 uit 5, Karnin 4 1/2 uit 6, Van der Hoeven 3 1/2 uit 5, W. B. Hofman 4 uit 7 en Ir. FranQois 5 uit 9. HAAGSCH GERECHTSHOF. Valschheid in geschrifte. -n hooger beroop heeft het Hof te 's-Gravenhage behandeld de zaak tegen den procuratiehouder J. G. van der E. B., wonende te Wassenaar, thans gede tineerd, die in eerste instantie door de Rechtbank te Rotterdam wogen6 valsch heid in geschrifte en het gebruik maken van een vcrvalscht geschrift als ware het echt cn onvervalscht, is veroordeeld tot 2 jaren cn 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. Ver dachte, dien naar men zich zal herinneren, werkzaam was bij de Rotterdainsche Bank- vereeniging tc Rotterdam, hoeft valsche- lijk een kwitantie, ten name van een an der, opgemaakt tot een bedrag van 12500 en dit bedrag geïnd. Evenals in eerste instantie legde ver dachte een volledige bekentenis af. Getuigen werden thans niet weer ge hoord. De Advocaat-Generaal, inr. Brants, re quisitoir nemende, wees er op, dat de feiten hier volkomen vast staan en dat het derhalve alleen om de vraag gaat of de opgelegde straf juist is. Het ffeil, dat hier gepleegd is. heeft naar spr.'s raeening ook objectief beschouwd, een zeer ernstig karakter. Vcrdachto toch bekleedde een post van vertrouwen en dat vertrouwen heeft hij ernstig goschonden. Medelijden, zou hier da-n ook misplaatst zijn. Spreker kon geen aanleiding vinden om verande ring in dc opgelegde straf voor te stellen en vroeg derhalve bevestiging van het vonnis a quo. Verdachte's raadsman, mr. Duys, meen de, dat men hier al met een zeer droeve zaak tc doen heeft. Ook pl. zou hier geen modelijden willen opwekken, maar men moet z. i. do feiten bezien in het licht van de entourage en de omstandigheden, waar in zij gepleegd zijn en daarbij rekening houden met den persoon van den ver dachte. Naar pl.'s mcening heeft men hier met een golegenheidsmisdrijf te doen. Pl. schetste hoe verdachte zich zelf door hard werken en studeeron opgewerkt had van gewoon bankklcrk tot zijn laatste po sitie. En toen hij bijna op de top van zijn carrière stond, kwam de val. Dit nu is een straf, welke op zich zelve voor een man a-ls dezen verdachte al ontzaggelijk zwaar is. Pl. ontkende, dat verdachte een dubbel leven geleid zou hebben, zooals bij dc be handeling in eerste instantio gezegd is.-Zijn eenige fout is, dat hij boven zijn stand gc- 'Icefd heeft. Maar dit vindt geheel zijn verklaring in zijn dagelijkseho relaties en in het milieu, waarin hij door zijn positio verkeerde. Onder deze omstandigheden achtte pl. de opgelegde straf niet in juiste verhou ding staan tot het gepleegde misdrijf. Bui tendien is er geen enkele reden, welko hier het opleggen van een dergelijke straf noo dig zou maken. Daar komt nog bij, dat verdachte's gezondheidstoestand van dien aard is, dat hij door de straf geestelijk en lichamelijk ten grond zou gaan. En dat mag toch niet. Óp die wijze zou men hot misdrijf met een ander misdrijf straffen. Pl. drong op de uiterste clementie aan. Na re- en dupliek werd <?e uitspraak gedaan op 12 Dec. a.s.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7