mm EISCHT GOEDE KWALITEIT éèvgtUmti Uit de Rijnstreek. DUS» EISCHTl Gem. Berichten. NOORDWIJK. Geboren: Cornelia, z. van Hou- waart en M. Haazenoot. Cornelis, z. van Cr. Duijndam en N. v. d. Wiel. Gijsber- tus, z. van J. Gi ombergers en M. Blank. Maarten, z. van M. de Raad en J. M. Cam- pen. Baria, d. van A. Plomp en A. Grif fioen. Ondertrouwd: Frederik Huibert Baalbergen, 65 jaar, wedr. van A. Passchier en Jane je v. Delft, 67 jaar, wed. van C. Hondsmerk. Getrouwd: Th. Duivenvoorden, 30 jaar te Noordwijkerhout en H. J. v. d. Berg, 25 jaar. A. C. J. J. van Schagen van Leeuwen, 30 jaar te Haarlem en W. M. C. Haselman, 23 jaar. P. v. d. Zwart, 25 jaar te Noordwijkerhout en L. Hoek, 20 jaar. P. v. d. Zalm, 59 jaar, wedr. van M. Kouwenhoven en G. M. van Leeuwen, 45 jaar. Overleden: Jacob Plug, 46 jaar, ge huwd met A. Klinkenberg. Teunis Breed- veld, 42 jaar, gehuwd met G. A. Breedveld. Cornelia Johannes de Graaf, 5 jaar, te Hoogwoud; tijdelijk alhier. Jaapje v. d. Niet, 78 jaar, gehuwd met W. G. de Bruin. Levi, aangeg. k. v. h. mann. gesl. van J. G. Hasing en M. v. d. Berg. TER-AAR. Uitvoering. Zondagavond gaf de Lidui- navereeniging haar uitvoering in de Pa- tronaatszaal. Jammer was het, dat het zulk een nood weer was, want vele menschen kwamen met een nat pak de zaal binnen. De pastoor opende deze uitvoering en gaf in het kort weer het nuttige van de Lidui- navereeniging ten bate voor de arme men schen en hij hoopte dan ook, dat deze ver- eeniging zou worden gesteund, omdat er zooveel geld voor noodig was. Verloden ajar heben zij een uitvoering gegeven, dio schitterend geslaagd was, maar hij hoopte, dat deze uitvoering nog schitterende zou slagen. De paatcor gaf ter verduidelijking een korte scheta van het stuk Jeanne d'Arc." Het was een roerend spel. Men zag hoe de heldhaftige Jeanne voorop aan het le ger ging, zij deed wonderen, een klein kind dat dood v.-as wekte zij ten leven op, en op 't laatst van het tooneel werd zij op een brandstapel gebracht en verbrand. Na dit drama werd een zangstukje opgevoerd door de dames Zuierveld, genaamd: „Geef aan ons arme een aalmoes toch"'. Na de pauze werd het blijspel opgevoerd „Het Lotje". Hier konden de menschen hun lachspieren niet inhouden om de ame Wee zen die een hocdonmagazijn hadden opge richt. De winkelbediende had geweldige verkooptalenten, zij kon haar smoesje goe-1 maken vooral bij de oude Opoe's. Maar hoe zij het ook probeerde, zij verkocht niets, zoo kon de zaak niet langer draaien. De WTeezen hadden overal schuld te beta len miar zij hadden geen centen. De deur waarder kwam en de geheele inboedel werd verkocht. Daar vonden zij een lot in het kerkboek van hun Opoe, nu kwam er een zon op dachten zij, misschien was de honderd duizend nog niet gevallen. Er werd een lotorijkranjte rondgebracht, er word gauw in geneusd, de 100.000 was ge vallen op hun „Lotje". De Weezen kregen nu toch geld genoeg om haar schulden te betalen, het scherm viel en de avond van uitvoering was geëindigd. Wij kunnen niet nalaten oen woord van dank te brengen aan de dames van de Naaikrans, die dezen avond getoond heb ben, dat zij vurige speelsters zijnzij heb ben allen hun rol naar best vermogen uit gevoerd. Een woord van dank aan het be- gezorgd, dat deze avond zoo genoeglijk zou stuur van de Liduinavereeniging. dat heeft slagen. Dezen avond heeft hun zeer veel zorg gebaard, maar het succes was groot. Ten slotte een woord van dank aan onzen welbekenden grimeur en regisseur, den heer J. Hoogervorst, die weer heeft laten zien, dat hij voor zijn taak berekend is. Naast hetbestuur van de Liduinavereeni ging heeft ock hij veel er voor opgeofferd, elk oogenblik van den dag stond hij ge reed. Wij hopen dat hij dit nog vele jaren zal doen. Een woord van dank aan de aan wezigen die hebben getoond, dat zij trouwe ondersteuners van de Liduinavereeniging zijn. Mogen zij cit blijven! WARMOND. Geboren: Anna Maria dochter van A. Breedijk en A. M. Jansen. Cornelia An- tonia d. van C. J. Witsenburg en J. M. v. d. Meer. Engelina Jeanetta Anna Eliza d. van O. R. Lampo en J. E. Spie- rings. Reinier Theodorus z. van Th. J. de Vroomen en S. J. Zandbergen. Dirk z. van L. de Man en H. C. Hakkenberg. Leonardus Theodorus zoon van A. L. H. Kichard van Gelder en E. G. Helvenstein. Johanna Geertruida d. van H. van Schie en C. Brugman. Gehuwd: W. J. Niekerk 27 j. en J. A. F. de Haas 24 j. P. Koning 24 j. en J. P. Koeieman 22 j. M. H. Jansen 27 j. en A. H. v. d. Gevel 22 j. Ingekomen: D. de Jong en gezin van Katwijk. M. Kniewasser uit Oostenrijk. A. J. van Lier en gezin van Ned.-Oost- Indië. Jannetje de Koekkoek van Am sterdam. Maria Cornelia Heemskerk v. Oegstgeest. T. D. Goosen van Bloemen- daal. Maria M. Schavenmaker van Haarlem. E. Vosman van Haarlem. M. Ötroombergen van Lisse. J. J. Noor- dermeer van Noordwijkerhout. M. P. Daalmaen van Zoeterwoude. M. C. Schaart van Bussum. R. Roodhe van Zeist. M. den Hollander van Leider dorp. M. G. van Stijn gekomen van Lei den. V ertrokken: A. T. Brouwer naar Wateringen. C. J. Schleeper naar Alme lo. J. Duijnhoven naar Lisse. A. G. Veldhoven naar Lisse. J. Veerman naar Ooltgensplaat. J. A. M. Bakker naar Eindhoven. H. A. van Wijk naar Den Haag. J. J. Woldendorp en gezin naar fitedum. M. Wilbrink naar Stedum. WOUBRUGGE. Vrijw. Landstorm. In de zaal van hot Oude Rechtuis alhier werd de jaarlijksche schietwedstrijd gehouden voor de leden van den Vrijwilligcn Landstorm, waarvan 't ledental thans is geklommen tot 33 leden. De nieuwe burgemeester vereerde dezen wedstrijd met zijn tegenwoordigheid, 't Was reeds bekend dat Z.Ed. de V.L. een warm hart toedroeg. Wethouder Boot werd met algemeene stemmen tot voorzit ter gekozen, welke keuze hij zich liet wel gevallen. Aan burgemeester Boddens Ho- sang werd het eere-voorziterschap aange boden. Daarna ving de wedstrijd aan en wer den door de leden de volgende prijzen be haald: 1. C. Schijf M.Jz. 48 p., 2. J. de Boer 47 p., 3. E. de Goede 47 p., 4. A. Blom 47 p., 5. H. Peters 47 p., 6. M. van Egmond 47 p. 7. P. C. van Zaal 45 p. 8. W. A. Boot 45 p., 9. J. P. van 't Wout 44 p., 10. P. Kroon 44 punten. Daar een der prijswinnaars zijn prijs be schikbaar stelde, werd op een z.g. geluks- baan andermaal do strijd aangebonden en gelukte het C. Schijf voornoemd weder de ze met 99 punten te bemachtigen. De eere voorzitter reikte met 'n. toepasselijk woord de prijzen uit. ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Transportarbeiders. In het Pa tronaatsgebouw hield Zondagmiddag bo vengenoemde af deeling haar 11de jaarver gadering. De voorz., de heer A. Blasker, opent op gebruikelijke wijze de bijeen komst en memoreert in zijn openingswoord o.m. de schitterend geslaagde herdenking van het tweede lustrum der afdeeling. Na dat vervolgens eenige ingekomen stukken waren behandeld werd door den voorz. een overzicht gegeven over het wel en wee der afdeeling vanaf de oprichting. Hieruit bleek o.m., dat het ledental nog steeds stij gende isspr. besloot zijn verslag met een opwekking tot de leden goede propagandis ten te zijn. De beide aftredende bestuurs leden, de heeren Brasker en Sijs, werden mt algemeene stemmen herkozen, terwijl de functie van voorzitter onveranderd bleef gehandhaafd. De voorz. bracht een woord van dank voor het in hem gestelde vertrouwen, ook mode namens den heer Sijs, die wegens ziekte verhinderd was. Bij de rondvraag wekte de Geest. Adv. de aanwezigen op trouwe leden en goede propagandisten te zijn, waarna de voorzit ter met den chr. groet de goed bezochte bijeenkomst sloot. Schietwedstrijd. Uitslag St. Nicolaas- 8chietwedstrijd van den Bijz. Vrijw. Land storm: 1. A. v. d. Meer 30094 pnt. 2. J. B. de Graaff 300—86; 3. P. Snel 299; 4. J. A. Basie 29&—95; 5. A. v. Triest 296—87; 6. H. v. Egmond 29597; 7. C. Hozee 295 96; 8. E. Jongstra 29595; 9. A. v. d. Berg 295—92; 10. H. v. d. Zwan 294—97—96; 11. J. H. Vierbergen 2949789; 12. P. Burg graaf 294—94; 13. H. v. Gog 293—96; 14. J A Bronk 29485; 15. J. W. v. d. Kwaak 293—90; 16. O. V. Egmond 293—87; 17. P. A v. Vliet 293—86; 18. J. Basie 292—94; 19. O. P. v. Fulpen 29293; 20. A. de Graaf 292—92; 21. E G. Verkerk 292—S9; 22. W. de Vries 29288; 23. N. Oudshoorn 291 93; 24. B. v. d. Horst 291—91; 25. G. C. Koele wijn 29092; 26. J. Snel Jzn. 29092; 26. J. Snel Jz. 29091; 27. J. Rijlaarsdam 290—90—90; 28. J. v. Ofwegen 290—90—89; 29. H. L. Kok 290—89 30. G. Broer 2290— 80; 31. B. Polak 290—76; 32. O. v. Gog 289 —89; 33. P. Verkade Dz. 288—92; 34. C. Meijer 28891; 35. J. Verheul 28890; 36. D. Zwaan 287—92—90—SS—8637. L. v. d. Hoek 287—92—90—88—82; Troostprijs: 38. C. v. Ofwegen 28783; 39. J. v. Leeuwen 28782; 40. A. Vis 28780. Prensuitrei- king Woensdagavond 5 Dec. te 7 uur pre cies in het schietlokaal. Aan de gevolgen overleden. De 19- jarige J. de B., die Maandag door aanrij ding met een auto een ernstige schedjel- fractuur bekwam, is gisteravond omstreeks zes uur aan de gevolgen daarvan over leden. BOSKOOP. Bloemenhandel. De handel in afge sneden bloemen was de vorige week tame lijk, alhoewel de prijzen, vooral wat betreft de rozen waar het hier in hoofdzaak om gaat niet zoo zijn als men dat voor den tijd van het jaar mocht verwachten. De prijzen varieerden van 1.25.0 per bos van 10 stuks. Chrysanthen gr. bl. 1415 ct. per stuk, id. tros 1535 ct. per bos. Geboren: Hendrikus Lambertus Ge- rardus zè van J. J. van Rijn en M. M. Droog. Willem Jan z. van A. Pos en J. M. de Groot. Gosen Eliza z. van J. Riezebas en F. van Geest. Marinus Teu nis z. van J. v. d. Velde en J. Boogaard. Paulina Cornelia d. van D. Wijnbeek en J. Hopman. Johannes z. van P. Koet sier en A. Heij. Ondertrouwd: P. J. Middelkoop en A. J. Bonefaas. Gehuwd: P. v. d. Wolf 27 j. en N. Poot 23 j. P. H. Kooij 25 j. cn C. J. v. d. Willik 24 j. NOORDEN. L. T. B. Vorige week vergaderden de leden van den L. T. B. De voorz., de heer J. Pieterse, opende de vergadering met een woord van welkom. Wegens het barre weer waren iet veel leden opgekomen. On der de ingekomen stukken was een aanbe veling om te lezen de „R.-K. Boerenstand''. Met schipper Sanders werd onderhandeld over het groente-varen in 1929, doch men kon nog niet tot overeenstemming komen. De levering van hout en kunstmest werd opgedragen aan de N.V. „De Handelsraad"'. De leden werden verzocht om binnen 14 dagen hun bestellingen in te leveren. Na rondvraag sluiting der vergadering.' INGEZONDEN MEDEDEELING. N.V. HOL LANDS CM ZWITSERSCHE 'CHOCOLADE-FABRIEK STAAT AAN DE SPITS DE STORM EIM HOOG WATER De Katwijk VII behouden bin nengekomen. De recderij van de Katwijk VII deelt aan „Het Volk" mede, dat het schip, waar omtrent men zich zeer ongerust maakte, tengevolge van het lange uitblijven, bij het ontzettende weer der laatste dagen op onze kusten, is binnengekomen. Alles wel aan boord" werd er bijge voegd. Schade aan c!e H. Hartkerk te Schiedam. Men schrijft uit Schiedam aan de ,Msb." De geweldige natuurelementen van stormwind en watervioed hebben onze arme parochie op Sinte Cathriens feest dag leelijke parten gespeeld, hl adat he vige rukwinden van een gedeelte van het dak talrijke leien hadden weggeslingerd, kwam op opkomende water in ons paro chiehuis de verwoesting voltooien. Wat een droeven aanblik bood maandagmorgen, na het nachtelijk drama op den ujjjt, toen onder een dreunenden slag een stuk van het nabijstaande bouwwerk instortte, ons geliefd parochiehuis, waar onze parochia nen, het jongenspatronaat, en do meisjes- vereenigingen, de St. Josephtgezellen en de bewaarschoolkindertjes zoo gaarne te zamen komenAlles dreef letterlijk en lag onderste boven. Het water' stond 70 c.M. hoog. Vele meubelen hadden te lijden van het verterende zilte nat, of konden als minderwaardig .niet meer worden gebruikt. En dan te denken, dat dit alles met centen en dubbeltjes en kwartjes bijeen gescharreld is! Wat oen onkosten brengt de herstelling en de reparatie van het be schadigde dak en het parochiehuis weer aan den altijd bedelenden en vragenden pastoor J. B. W. M. Möller. De schade aan den Westkapel- schen zeedijk. De schade dcor de hevige stormen dei- laatste dagen toegebracht aan den West- kapelschen Zeedijk blijkt erger te zijn, dan oorspronkelijk werd gemeend en ook erger dan in de laatste jaren is voorgekomen. Vooral is het moeilijk voorloopige voorzie ningen aan te brengen, omdat op zooveel plaatsen de zeewering is beschadigd en ga ten in het verlocp van den dijk zijn aan gericht. Om bij eventueel nog komende hooge vloeden uitbreiding der schade tot een minimum te beperken, moet men alle kracht aan het dichten der gaten en het op hun plaats biengen van op den dijk ge slagen groote bazalsteenen worden ge werkt. Daar de ploegen dijkwerkers niet zoo heel groot zijn, is de geheele mannelijke bevolking van 16 tot 65 jaar Dinsdagmid dag op het gemeentehuis ontboden waai de geschikte werkkrachten er uit zijn ge kozen, die bij het aanbrengen van materi aal, het vullen van zakken zand enz. werk zaam zijn gesteld. De eigenlijke dijkwer kers kannen dan aan het meer deskundige werk als het zetten van steenen enz. bezig blijven. De zeewering op Schouwen. Tengevolge van den jongsten storm zijn aan het Noorderstrand van Schouwen alle voorduinen (aanwas van 6 jaar), benevens alle rijshoutschermen en een gedeelte van den duinvoet, weggeslagen. De zeewering om het eiland heeit zeer veel geleden. Te Nooidwelle is een groote verver- sehingstent van den heer W. Arnold, van de voorduinen, waarop die tent gebouwd was, door den hoogen vloed weggeslagen en in stukken en brokken aan den dijk te Scharendijke gedeeltelijk aangespoeld. Door den hevigen storm heeft de dijk van den polder Gouweveer en Zelke het zwaar te verantwoorden gehad. Zaterdag morgen werd geconstateerd, dat 160 vierk. M. Vilvoordsebe steenglooiing was uitge slagen en Zaterdag kreeg door hoog water en ruwe zee de bovenberm het te kwaad, waardoor een gat werd veroorzaakt van 7 M. lang en 3 M. diep. Hoewel dag en nacht tot Maandagochtend met een ploeg werk volk gewerkt werd om dit gat met zand zakken te dichten, werden Maandagmid dag per omroeper 200 werklieden te hulp gevraagd. Proefpolder bij Andijk in gevaar. Een badhuis in de lucht ge slingerd. De storm heeft te Andijk heel wat ver nield. Gisternacht werd het badhuis in zijn geheel opgenomen en neergetmakt op het dak van don bakker Baart, waar een groote verwoesting aangericht werd. Ook moe«ten er eenige palen van het lichtnet cn de telefoon aan grlooven. BoTTERDAMSCU EkOROSMAO. v/h. HAARLEMMERSTRAAT 116 120 Grootste sorteering tegen zeer laaggestelde prijzen. ZIjslesB Slhswiis in de- modernsto genres Lavalièrbs - Zelfbinders BUITEKGEVOCIE SORTEERING Oos-sages Ceintuurs 3easge3s Kousenrsngen on nog vele aardige snufjos, welke een welftom geschenk vormen Men zié onze élalages ei bezoeke onze Magazi 5206 Het ergste is echter de dijk van den proefpolder er aan toe. Over eenige hon derden meters is de glooiing weggeslagen, men vreesde het ergete. Den geheelen nacht is men met man en macht in de weer geweest om zeilen te leggen en zak ken zand aan te brengen. De boerderij en het laboratorium is men reeds bezig te ontruimen. Daar de wind echter blijft aan houden vreest men, dat de polder wel zal onderloopen. Reeds zijn een groep polderjongens uit Medemblik aangekomen, om al het moge lijke te doen. om den polder te behouden. Nader wordt gemeld, dat ongeveer S00 M. steenglooiing is weggeslagen en*1 op verschillende plaatsen zich groote gaten en scheuren vertoonen. De doorbraak van den spoordijk te Geertruidenberg. Militaire bijstand. Op aanvraag van den burgemeester van Geertruidenberg is op 26 dezer tot dich ting van de doorbraak van den spoordijk Geertruidenberg—Lage Zwaluw e van Bre da uit een detachement van 40 soldaten onder bevel van een officier ter beschik king van genoemde burgemeester gesteld. Dijkdoorbraak bij Borculo. Uit Borculo wordt gemeld: Maandagavond omstreeks 12 uur held een dijkdoorbraak plaats in de buurt schap Gelsenaar. Omstreeks middernacht spoelde een stuk grond tor lengte van 25 M. uit den dijk. Een der arbeiders bevond zich op het losgeslagen stuk grond. Hij duikelde eenige malen over zijn hoofd en werd toen door het woest stroomende wa ter meegesleurd. Tenslotte bleef hij in een afrastering langs een weiland hangen. Daar is hij uit zijn benarde positie bevrijd. Het vee van de boerderijen kon bijtijds worden gered. De opvarenden van een goede- renschuii verdronken? Men meldt uit Workum aan de „Msb.": De storm heeft ook hier groote schade aangericht. Een storing in de e;ectrische voorziening zette een deel van Friesland in het donker terwijl vele daken werden beschadigd en ruiten ingedrukt. Op het strand werd Maandagmorgen een goede renschuit aangetroffen van de Mij. tot Uitv. van Zuiderzeewerken. Bij onderzoek bleek niemand meer aan boord te zijn. In 'e kajuit bevonden zich nog eenige lclee- ciingstukken en de resten van een maaltijd. Gevreesd wordt, dat de opvarenden omge komen zijn. De schade op Zuid-Beveland. De hooge vloeden der laatste nachten hebben niet onbelangrijke schade toege bracht in de haven en aan de dijken in Rilland-Bath. In de haven van den Zim- mermanpolder spoelden ongeveer een half millioen K.G. suikerbieten, die op het ha venplateau lagenin de haven der ge meente geschiedde iets dergelijks. De buit idijk van den Zimmermanpoldei is op enkele plaatsen ernstig gehavend. Had de dijkverhooging der laatste jaren niet plaats gehad, dan had zonder twijfel een nieuwe watersnood de gemeente ge troffen. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 29 Nov. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend NCRV.-uitz.) 12.301.45 Concert. 2.2.30 Schooluitzending. 7.7.30 Boekboudles. 7.30—8.Cursus Apologetiek. 3.Concert in de Luthersche Kerk te Deventer. Hilversum, 1071 M. 10.10.15 Morgenwijding. 12.30—2.Lunchmuziek door het Boris Lensky-Trio. 4.4.30 Halfuurtje van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, door Mevr. v. OostenMos- singer. 5,307.15 Concert door het Oroop-orkest» 7.157.45 Engelsche conversatieles. 8.15 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouworkest o.l.v. Pierre Monteus. In do pauze en na afloop: Radio-tooneel. „Huiselijk geluk" en „Een gouden Bruiloft", 1-acters. 0.15 Persber. Daventry, 1600 M 10.55 Kerkdienst. 10.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Studio-concert. I.20—2.20 Gramofoonmuziek. 2.45 Lezing. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper v. d. Westminster Abbey, 4.05 Lezing. 4.20 Studio-ccncert. 5.35 Kinderuuitje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Voor den landbouwer. 6.55 Muziek. 7.05 Schubert's viool- en pianomuziek. 7.20 Novellenvc.orlezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Kamermuziek. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing. 9.50 Berichten. 9.55 „Love", van Lance Sieveking. Mu ziek Scott Goddard, Orkest, koor en solis ten. „R a d i o-P a r i s", 1750 M 12.20 Pretest, causerie. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Klassieke muziek. 8.511.20 Werken van Beethoven en Mo zart. L a n g e n b e r g, 469 M. II.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Wiener Volksmuziek. Schram- meltrio. 7.20—S.15 Concert. 8.20 „Hans Huckebein", klucht in 3 ac- ten van O. Blumenthal. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen. 1250 M. en of 1680 M. (Z e e s e n). 11.204 20 Lezingen. 4.205.20 Concert. 5.20—7.20 Lezingen. 7.20 Uitz. u. d. Beethovenzaal Berlijn. 7.50 Dialogen der wereldliteratuur. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Voorlezing. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Populair Concert. 6.05 Causerie. 7.20 Symphonieconcert. Dr. Bobrik, de clamatie. 9.5011.10 Dansles en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestccncert. 6.50 Trioconcert. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.351.350 Orkestconcert. De polders langs de Kromme Mij drecht cndergeloopen. Men meldt ons d.d. gisteren uit Zeven hoven Hedenmiddag omstreeks 12 uur is de kade langs de Kromme Mijdrecht over een lengte van 10 a 12 meter weggeslagen, waardoor het water met kracht in de ge combineerde Noordsche Buurter en Voor- dijksche polders stroomt, In deze polders staan geen huizen. Om circa 4 uur hedenmiddag heeft men een schuit met zand geladen voor het gat van den dijk tot zinken gebracht, waardoor het water in zijn vaart gestuit werd. Ver der zal men met zakken zand en cement trachten het gat te dichten. Het gevaar is zoo good als geweken, hoe wel hedenavond 8 uur het gat nog open was en het water in de polders stroomde 29

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6