UIT HET VATICAAN. SPORT DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND DEFOE BI AD „DE LEIDSCHE COURANT" ZATERDAG 24 NOVEMBER 1928 Door Prof. ANDREAS 20 November 1928. Wanneer er een Paus gestorven is laten de Kardxnaien. die tijdens het Pontificaat van den overleden Paus tot de kardinaals- waardigheid werden verheven een gedenk- teeken voor hem oprichten in de kerk, waar hij Degraven ligt gewoonlijk echter niet op het graf van den Paus ze.f. Benedictus XV ligt begraven in de Cryp te vaQ Sint Pieter; de geloovigen van het aartsbisdom Bologna hebben op het graf van dezen grooten Paus een heerlijk monu ment doen verrijzen als een teeken van dankbaarheid en waardeering voor de vele zorgen, die Mgr. delia Chiesa als Aartsbisschop van Bologna aan de beharti ging van hun zielsbelangen had gewijd. Benedictus XV was de Paus van den Vrede En daarom wilde men ook voor de zen Vredeo-Paus in den Sint Pieter een grootsch monument oprichten. Het stelt den Paus voor geknield bidden de voor het ve:krijgen van uen waren vre de van Christus De Pausfiguur is omring 1 door kanonnen en allerlei krijgsmateriaal, (waardoor de oorlog wordt uitgebeeld, en terwijl van alle kanten de strijd ontbrand is, daalt een engel neer met een palmtak in de hand, het eeuwenoude symbool van den vrede. De graftombe is ontworpen door Barberi de Directeur van de school voor schoone kunsten van San Michaele, die zelf uit Bo logna afkomstig is; het is n prachtig stuk werk, dat zoowel door schoonheid van vorm als door sierlijke lijnen kan wedijve ren met de kunstproducten der klassieke oudheid. De bronzen figuur van Benedictus XV is uitgevoerd door den bekenden beeldbouwer Canonica. Dit monument, dat in den Sint Pieter zelf is opgericht (in de tweede kapeliinks wanneer men den Sint Pieter binnentreedt, de kapel der H. Anna) zal onthuld worden met heel veel praal en luister in tegen woordigheid van Z. H. den Paus, het H. College van Kardinalen enz. Reeds thans zijn er in de Eeuwige stad duizenden pelgrims aangekomen, onder leiding van den kardinaal Aartsbisschop van Bologna, Zijn Eminentie Nasalli-Rocca. Deze kardinaal zal daags voor de onthul ling van het monument in den Sint Pieter. op het graf van Paus Benedictus XV een plechtige H. Mis voor diens zielerust op- dra eren. Men verwacht ook nog afgevaardigden uit de Bisdommen Chiavari, Genua en Pestri Levante. De onthulling van bet monument, zal om 11 uur plaats hebben. Zijn Em. Kardinaal Mistrangelie, Aartsbisschop van Florence Je eerste, die uit handen van Paus Bene dictus XV den rooden hoed mocht ontvan gen, zal bij de onthulling een adres van hulde aan Z. H. den Paus richten, waarin Z. H. Pius XI, omgeven door zijn hofstoet een toespraak zal houden. De Prelaten, die Z Em. Kardinaal Ceret- ti den Pauselijken Legaat naar Sydney be geleid hebben, zijn thans te Rome terugge keerd. Aan het station werd hun door een groote menigte vrienden een hartelijke ontvangst bereid. Onder deze verre reizigers bevond zich ook Mgr. Grosso, ceremoniarius van den Kardinaal-Legaat. Het is wei als een tragi sche bijzonderheid te vermelden, dat men Z. Em. bij zijn aankomst het droevig be richt moest mededeelen, dat zijn moeder gedurende zijne afwezigheid gestorven was. Men had dit bericht zoolang mogelijk ge heim gehouden, omdat een tijdige over komst toch onmogelijk was. Mgr. Caccia, dienstdoend kamerheer van Z. H., die naar Sydney was gezonden, om aan de nieuwe kathedraal dier stad na mens Z. H. den Paus een gouden kelk aan te bieden had te Napels het reisgezelschap reeds verlaten, om in het heiligdom van de Madonna van Pompeji een bijzondere opdracht te vervullen. Het Centraal Comité, belast met de re geling der feestelijkheden ter gelegenheid van het gouden Priesterfeest van Z. H. den Paus. kwam in vergadering bijeen, om te beraadslagen over het programma der feesten. Z. Em. Kardinaal Pompili. Vicaris Panzer Kreuze r-S o n a t e. De pantser-kruiser-kw estie-crisn-debatten in Duitschland zijn einde vorige week beslo ten met een stemming, waardoor de kwes tie van de baan is en de kruiser zelf op de baan kan worden gezet. Duitschland krijgt zijn nieuwen pantser-kruiser en men vree't dat nu één schaap (welk een beeld voor een pantser-kruiser!) over den dam is, er meerdere zullen volgen. Niet alleen in Duitschland wordt evenwel de Panzer-Kreuzer-Sonate gezongen, ook in Amerika wordt deze flink en fiksch ge bruld en wel zoo hard dat het rn Enge land wordt gehoord, wat ook de bedoeling is. In Amerika bestaat n.l. een sterke stroo- ming om Engeland wat meer rekening te doen houden met de wenschen van Amerika inzake de vlootbewapening. Engeland oriënteert zich naar den zin der Yankees ■wat al te veel naar Frankrijk en nu wil men de Britsche admiraliteit eens een les je geven door groote kruisers te gaan bou- *er« in zoo'n groot aantal dat Engeland daar niet tegen op kan. En hoe klinkt Engeiands antwoord over de wateren van den Oceaan? Het is de »Daily Express", dat een spot /nd liedje RASETSCHNIG (Rome) van Z. H den Paus. is eere-voorzitter van het Comité, terwijl de voorzitter van de Katholieke Sociale Actie en de voorzitter van de Katholieke Jeugdorganisatie in Ita lië respectievelijk als voorzitter en vice- voorzittei van het nationale comité fungee- ren. Binnenkort zal er ook een oproep ge daan worden tot het Italiaantche volk, om dit feest zoo luisterrijk mogelijk te doen vieren. Het Aartsbisdom Milaan zal bij gelegen heid van het 50-jarig Priesterfeest van den H. Vader een prachtig nieuw groot Semi narie krijgen. Toen eenigen tijd geleden aan Z H. ge vraagd werd welk geschenk Hij bij zijn ju- bilé het liefst zou ontvangen, van zijn vroe ger Bisdom, antwoordde de H. Vader dat een nieuw Groot Seminarie in Milaan nood zakelijk was en dat Hij dit gaarne wilde stichten, als een blijvende nagedachtenis. Z. H. gaf te kennen, dat Hij zich gaarne persoonlijk met de voorbereidingen voor den bouw van dit Seminarie wilde bezig houden. Op mijn vele vroegere reizen, zoo had de H. Vader gezegd. Jieb ik veel mooie, practischp gebouwen voor groote inrich tingen van onderwijs gezien en zoo is lang zamerhand in mij een plan gegroeid voor een model groot Seminarie. Dit plan zou Z. H. thans gaarne verwezenlijkt zien. In groote lijnen komt dit plan hierop neer, dat rond twee groote binnenhoven met breede zuileiiganeen de zalen, klassen en kamers zullen worden opgetrokken. Het terrein, dat op en hoogvlakte van de voor-Alpen schitterend gelegen is, n.l. in Varese een stadje in de nabijheid van het meer van Como, is een geschenk van een rijk indus trieel uit Milaan. Er wordt beweerd dat dit Seminarie na dat van Kardinaal Mundelein in Chicago het mee'st moderne instituut ter wereld zal zijn Ieder jaar wordt er in het Vaticaan een retraite gehouden: dit jaar zullen die gees telijke oefeningen plaats hebben van 24 Nov. tot 1 Dec. Zij zullen geleid worden door»Mgr Luca Pasetta. den vroegere pau selijke prediker bij het Vaticaan. De oefe ningen worden gehouden in de Capella Ma- thilde. waar het Pauselijk Hof evenals de Kardinalen en Prelaten die de geestelijke oefeningen willen volgen, zullen tegen woordig zijn. De H. Vader zal de oefenin gen bijwonen, vanuit de kleine sacristie naast het altaar, waar een speciale plaats in gereedheid is gebracht. In het Vatieaanscb Paleis werd een bij zondere vergadering der Riten-Congregatie gehouden, waarin de Kardinalen en ande re leden van deze Congregatie hun mee ning uitspraken over de verschillende za ken van heiligverklaringen waarvan voor Holland wel de belangrijkste is het pro ces, dat ingeleid is door het Apostolisch Vicariaat van Suriname, over den roem van heiligheid, deugden en wonderen van den Dienaar Gods Petrus Donders van de Congregatie van den Allerheiligsten Ver losser. In de kliniek van de Zusters te Quisisa- na wordt Kardinaal van Rossum wederom verpleegd op advies van zijn geneesheer Prof. Milani. Zijn ongesteldheid is echter van dien aard, dat de Kardinaal, ofschoon hij bedlegerig is. toch nog in de gelegen heid is om zijn ambtszaken af te handelen. Mgr. Marchetti de secretaris der Propa ganda gaat' geregeld naar Quisisana om met den aKrdinaal de zak ente regelen. De Colleges aan de verschillende Uni versiteiten. bet Angelicum, de Gregoria- nium, zijn eindelijk na maandenlange va- canties, weer begonnen. De opening van het studiejaar geschiedde met de gebruike lijke plechtigheden, in tegenwoordigheid van talrijke kardinalen en kerkelijke hoog- waardigheidsbekleeders en honderden stu denten De bekende Rector Dr. Giofrancesehi deelde mede. dat de machtige bouw der nieuwe Pauselijke Hoogeschool op de Piaz za della Pitotta tegenover het Bijbelinsti tuut spoedig voltooid zou zijn dat de stu denten van de Gregorianium in dit oude gebouw, dat veel te klein geworden is, hun studies zouden maken. terug zingt; wij hebben er Vrijdag melding van gemaakt. Wat heb je aan kruisers zegt het blad. als een paar bommetjes uit de lucht de heeie vloot kunnen opblazen. En dat zooiets mogelijk is, hebben de jongste manoeuvres bewezen. Volgens de Daily Ex press" zou er zelfs groote consternatie heerschen op de Britsche admiraliteit, om dat men geen afdoende afweermiddelen te gen de luchtstrijdkrachten meer weet te bedenken. Zou het waar zijn dat dit het einde beteekent van de zeevloot? O, Tromp, de Ruyter en Piet Hein, waar is ons heil ge varen? Metaalconflict. Nauwelijks was de Duittche pantserkruiser goed en wel in veilige haven geloodst, zonder dat het hem gelukt was. de regeering te torpedeeren, of daar klonk alweer het alarm „Pas op. val niet". Een regeering is geen minuut zeker van haar leven. Thans betrof het den steun aan de uitgesloten metaalarbeiders in West-Duitschland. Sociaal-democraten, centrum en democra ten hadden bij den Rijksdag voorstellen in gediend om uit de rijkskas gelden voor de ondersteuning van de uitgesloten en daar door noodlijdende arbeiders ter beschik king te stellen. Maar de Duitsche Volks partij wilde hiervan niet weten en meende in eik geval te moeten opkomen tegen dergelijken overheidssteun voor de georga niseerde arbeiders. Door een dergelijke on dersteuning zou de staat in een arbeids conflict ingrijpen en feitelijk tegen de werkgevers partij kiezen. En de tot de Duitsche Volkspartij behoorende minister van economische zaken, Curtius. kwam al dus in scherpe botsing met zijn tot de an dere partijen behoorende collega's. Weer dreigde een crisis. Maar ook ditmaal werd het gevaar afgewend door een compromis. De partijen hebben druk met eikander on derhandeld en in de rijksdagcommissie voor de sociale politiek werd men het ten slotte in meerderheid hierover eens, dat het Rijk nu weliswaar gelden ter onder steuning zal beschikbaar stellen, maar dat de verdeeling dezer gelden zal worden overgelaten aan de Pruisische regeering die dus de verantwoordelijkheid zal dra gen. al zal ze dan ook in overleg met de rijksregeering handelen. De meerderheid in den Rijksdag stelde zich blijkbaar op het standpunt, dat het hier geen gewoon arbeidsconflict geldt. De arbeiders in de Westfaalsche metaalindus trie immers hebben zich onderworpen aan de bindend verklaarde arbitrale uit spraak. Niettemin zijn zij uitgesloten, wijl de werkgevers weigeren deze uitspraak te erkennen en hiertegen in hooger beroep zijn gekomen. De arbeiders dragen dus in rechte geen schuld aan de uitsluiting en de nood waarin zij verkeeren kan dus hun niet worden verweren. Als het zoo doorgaat kan het Rijk er nog plezier aan beleven, want de vooruit zichten op een spoedige beëindiging van het conflict worden erg pessimistisch be oordeeld. Stresemann iser weer. Streesje leeft weer Streesje streeft weer, Streesje praat weer in den Rijksdag.Duitsch- lands minister van Buitenlandsche zaken tresemann blijkt weer hersteld van zijn zware ziekte en dezer dagen heeft hij het Duitsche standpunt uiteengezet ten aanzien van het vraagstuk der oorlogsvergoeding en dat van de ontruiming van het Rijnland. Veel nieuws vertelde de minister niet. Duitschland houdt vast aan zijn meening, dat het recht heeft op een spoedige ontrui ming van het bezette gebied en dat het daarom geen politieke tegenpraestaties kan verrichten om dit doel te verhaasten. Ten overvloede bewees dit nog eens dat er, naar Duitsche opvatting, geen verband be staat tusschen de eerste en de tweede ali nea van het besluit dat de zes mogendhe den te Genève half September hebben ge nomen. In de eerste alinea ervan staat, dat er met betrekking tot het door den Duit- schen rijkskanselier gedane verzoek offi- cieele onderhandelingen nopens een spoedi ge ontruiming van het Rijnland geopend zullen worden; in de tweede dat de nood zakelijkheid erkend wordt van een volledi ge en definitieve regeling van het schade- vergoedingsvraagstuk en voor de vorming met dit doel van een commissie van finan- cieele deskundigen, door de zes mogend heden te benoemen. Maar al wil Duitschland geen verband erkennen tusschen de Rijnlandontruiming en het schadevergoedingsvraagst.uk, jam mer genoeg wenscht Frankrijk tusschen die twee problemen wel verband te leggen. Frankrijk gevoelt er weinig voor, het mooie pressiemiddel der bezetting te laten varen in het goede vertrouwen, dat Duitschland wel een voor Frankrijk aanneembare op lossing zal vinden voor de herstelbetalin gen. Aan Franschen kant bestaat de opvat ting dat een voorafgaande ontruiming Duitschland niet inschikkelijker maar lasti ger zou maken bij het totstandbrengen van een financieele regeling. Zoo grijpen de twee kwesties waartusschen Duitschland geen verband wil gelegd hebben, toch in elkaar. Dat overigens Duitschland van plan blijft, om de politiek van geduldige vervul ling van het vredesverdrag te handhaven, blijkt uit de meerderheid die Stresemann kreeg, toen de nationaal-socialisten een motie van wantrouwen hadden ingediend. De motie werd verworpen met 219 tegen 98 stemmen. De meerderheid voor Stresemann zou nog grooter geweest zijn. indien niet een groot aantal afgevaardigden uit de provin cie afwezig geweest waren. Stresemann kan nu rustig voortwerken aan de oplossing van de groote hangende vraagstukken van de ontruiming en de herstelbetalingen. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Overzicht We naderden zoo langzamerhand het slechtste deel van het seizoen, waarin storm en regen hoogtij vieren, om later weer plaats te maken voor winterweer. Al ler streven meet er dr. rom op gericht zijn het vastgestelde programma zoo volledig mogelijk af te werken, hetgeen alleen dan bereikt wordt, indien allen zorgen iederen keer present te zijn, wanneer zulks ge vraagd wordt omdat door afgelaste wed strijden toch al genoeg Zondagen verloren gaan. De Overgansklasse C zou een vrij nor maal verloop hebben, indien niet de eerst onlangs ingedeelde Zaandamsche club nog pas twee wedstrijden had gespeeld. Van de overige acht clubs in deze afdeeling hebben reeds zes er vijf gespeeld, de twee overige zelfs zes. Oogenschijnlijk heeft het wedstrijdpro- gramma voor morgen niet zooveel inte resse, wijl Liese een rustdag heeft, maar dit neemt toch niet weg, dat met belang stelling wordt uitgezien naar hetgeen do concurrenten van de Lissenaren morgen zullen doen. Ir. do eerste plaats is dit het geval ten aanzien van de Zaansche club, die nog ongeslagen bovenaan staat. Nu valt er van het resultaat van twee wed strijden moeilijk te zeggen, hoe sterk een elftal is, maar we gelooven toch, dat de strijd van morgen voor V.V.Z. wel een overwinning kan opleveren, ook al krijgt deze club een uitwedstrijd te spelen. Lenig en Snel schijnt echter nogal knap te zijn in hot bevechten van gelijke spelen en daarvoor alleen blijft het voor de bezoe kers oppassen, hoewel een dergelijk resul taat door de mededingende vercenigingen wel gaarne gezien zou worden. Tusschen D.H.L. en T.Y.B B. kan het wel eens sparren, want alhoewel de Dclf- tenaren enkele malen teleur gesteld heb ben, blijven zij toch een ploeg, waarmede rekening gehouden dient te worden. Een gelijk spel zou ons tenslotte niet verwon deren. In de tweede klasse H heeft Leiden weer een vrijen Zondag, doch de overige buurt bewoners krijgen beide bezoek. Wie van beide het daarbij het gemakkelijkst heeft valt moeilijk zoo maar zonder meer te zeg gen. Teylingen ontvangt de reserves van de Grafelijken, die j.l. Zondag een nederlaag van S.J.C. incasseerden. Uit dit resultaat zou men mogen afleiden, dat een klein suc cesje voor de thuisclub niet tot de onmo gelijkheden behoort. S.J.C. begon de competitie van het nieu we seizoen met een verjongd elftal, doch al spoedig heeft het bewezen over goede reserves te hebben kunnen beschikken en al mogen we het Haagsche E.D.O.H. als een goede ploeg kwalificeeren, toch mee- nen we te mogen zeggen, dat de Noord- wijkers, vooral wijl thuis gespeeld wordt, de punten we.l zal weten te veroveren. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Sitt. Boys—V.V.H.KimbriaMarsana CaesarWilhelrcina; O.V.C.G.S.V. Eerste klasse B. Yenlo—Kolping; HeesR. K. T. V. Y. GennepMulo; B.V.C.Union. Overgangsklasse C. Lenig en Sr el-V.V.Z.D.H.L.-T.Y.B.B. Tweede klasse H. Teylingen—Graaf Willem II; S.J.C.E. D.O.H.DuivenD.O.N.K. DIOC. HAARL. BOND. Overzicht. Na eenige weken rust zal Blauw Zwart morgen ook weer eens het voetbalveld be treden en wel in een uitwedstrijd tegen het eerste elftal van Gr. Floris te Den Haag. Naar we meenen te weten heeft de nieu we competitie aan de Wassenaarsche club nog niet zooveel bevrediging geschonken als het afgelcopen seizoen. Dat is een re den te meer voor de Wassenaarsche club om de zaken morgen terdege aan te pak ken. Wanneer dit gedaan wordt is de mo gelijkheid op succes zeker niet uitgesloten Voor de tv eed e klasse krijgt V.V.L. be zoek van A.V.V. uit Leidschendam, Do A.V.V—ers hebben over geluk dit seizoen allerminst te roemen, maar in zulke tijden van tegenslag leert men elkander meer waardeeren en steunen en dat juist is het, waarop wij den spelers eens willen wijzen. Eendrachtig samenwerken om over de on getwijfeld moeilijke tijden heen te komen, zal eerder een kentering ten goede bren gen dan het weeklagen, dat sommigen zoo gauw plegen te doen. Allen opkomen,'wan neer het clubbelang zulks vraagt, vooral in tijd van nood, dat is clubliefde toonen, dat is trachten de gerezen moeilijkheden van een zwaardere afdeeling zoo spoedig mo gelijk ongedaan te maken. Dat verwach ten we, nu en in de toekomst van alle A. V.V.-ers, en wie weet wat er dan bereikt zal kunnen wordenIntusschen zal ook V.V.L. alles in het werk stellen, om te trachten de nocdige puntjes te behalen en kan men verzekerd zijn van een spannen- den strijd. Het derde elftal van S.J.C. krijgt mor gen lastige tegenstanders in het eerste elftal van B.S.M. Dat wordt voor de jon gere Noordwijkers aanpakken. Hetzelfde moet trouwens gezegd worden van den wedstrijd, die de Teylingen-reserven moe ten spelen tegen de dito's van Onze Ge zellen in Haarlem. De Sil.C.-reserven trek ken naar S.D.O., welke clubs voor e>en war me ontvangst zal zorg dragen. Blauw Zwart 2 en 3 zijn ook al in actie, zoodat van de Wassenaarsche club inspan ning van alle krachten gcëischt zal wor den. Voor de vierde klasse E zijn drie wed strijden vastgesteld in Lisse, Sassenheim en Voorschoten. Voorspellingen lijken ons hier al erg moeilijk, zoodat we maar rus tig de resultaten zullen afwachten. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse C. Gr. Floris IBlauw Zwart IR.I.A. I S.D.C. L Tweede klasse D. V.V.L. I—A.V.V. I; G.D.A. II—Wilhel mus I; P.F.O. I—L. en Sn. II; V.A.C. I— V.A.P. I Derde klasse D. S.J.C. III—B.S.M. I (12.30 uur); Onze Gezellen IITeylingen IIGeel Wit II T.Y.B.B. III. Derde klasse E. SD.O. I—S.J.C. II. Derde klasse F. Blauw Zwart II—Gr. Willem Hl; Wil helmus nE.D.O.H. IIGeel Zwart 1— H. V. C. L Vierde klasse E. Lisso IV—S.J.C. IV; V.V.L. II-O.Y.V. II (12.30 uur); Teylingen III—Leidien III (12.30 uur). Vierde klasse F. D.H.L. IIIBlauw Zwart III (12.30 uur); Westlandia IID.H.L. III. Junioren-Competitie Distrct Leiden. Afdeeling A. Leiden: Leiden I—Teylingen I. Stompwijk: S. N. A.S. J. C. Lisse: Lisso ILisso II. Afdeeling B. Leicfen, 2 rur: Leiden IID. V. O. Waar geen aanvangsuur voor de junioren wedstrijden is vermeld, vangen de wed strijden om half één aan. R. K. Spcrtvereeniging A. V. V. Zondag zal alleen het le elftal van A.V. V. voor de competitie in actie zijn. Dit elftal moet naar Voorschoten, om daar te 12 uur V.V.L. I te bekampen. Wij zullen ons in deze aan geen voorspelling wagen, doch we gelooven wel, dat V.V.L. beide puntjes to Voorschoten houden zal, daar A.V V. I momenteel door het uittre den van eenige goede krachten, die moes ten vervangen worden door reserves, nog geen constant spel vertoont, .daar men nog niet voldoende aan elkaar gewend is. Wij vertrouwen echter, dat allen hun best zul len doen de nederlaag zoo laag mogelijk te houden, misschien is nog wel een gelijk spel te behalen, indien er vol goeden moed begonen werdt. In elk geval rekenen wij op een mooien en fairen wedstrijd. Veel succes. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. Wanneer het weer ons dezen Zondag niet in den steek laat, mogen de meeste clubs zich verheugen in het feit, dat zij do eerste helft der competitie-wedstrijden ach ter den rug hebben. Dat zulks noodig ia behoeft, dunkt ons, nauwelijks meer ge zegd te worden. Immers het winterweer doet hier te lande, meer dan b.v. in Enge land, vele wedstrijden onbenut voorbijgaan, niet omdat het hier zooveel slechter weer is dan aan gene zijde van het Kanaal, maar omdat er in Engeland niet zoo spoedig een wedstrijd afgelast wordt. Daarbij komt, dat ook de internationale wedstrij den het spelen van bijna steeds dezelfde clubs onmogelijk maakt, waardoor deze als het ware een chronische achterstand ver krijgen, die eerst aan het eind van een seizoen kan ingehaald worden. Het Westen. Het programma voor de eerste westelij ke afdeeling geeft als eerste oen ontmoe ting tusschen de hekkesluiters en de lei ders. voor welken strijd ongetwijfeld del noodigo belangstelling zal bestaan. De Stichtenaren hebben inderdaad nog zeer, weinig gepresteerd dit seizoen, al blijven: ze nog niet noemenswaard veel achter bij. de boven hen geplaatsten. Toch moet men daaruit niet altijd afleiden, dat de tegen partij in zulke gevallen gemakkelijk kar*| winnen. Die meening heeft al menige club| de ovcrwirring doen ontgaan en zoo zalj cok V.U.C. morgen terdege op dienen to. passen, dat, hun de zege niet ontgaat. j Een andere interessante wedstrijd is dioj te Haarlem tusschen H.F.C. en Ajax. De1 Amsterdammers vallen dit seizoen harli tegen en 't is zeer de vraag, of zij zich) morgen zullen kunnen handhaven tegen do' club van v. d. Meulen. Toch moeten do Haarlemmers oppassen, want wat do] Stormvogels kurnen, dat kan Ajax zeker ook. De IJmuidenaren zullen er intusschen alles op zetten om op den Zondag j.l. in-| geslagen weg veert te gaan en zoo bezien! gelooven we, dat de Schiedammers met een gelijk spel al tevreden mogen zijn. I R.C.H. blijft ondanks alles slechts een.' middelmatige ploeg, waarvan ook Sparta morgen zal kunnen winnen. A.D.O. heeft tot heden nog steeds doj beste papieren, doordat zij slechts vier verliespunten heeft. Dat zal Hilversum zeer waarschijnlijk ook wel ondervinden,! waard aar de suprematie der Hagenaars weer veld wint in de tweede afdeeling is de belangstel ling morgen niet zoo groot, omdat hier ver moedelijk riet veel verandering in donf competitiestand zal komen. Van Blauw Wife toch mogen wo verwachten, dat zij het eens zoo gevreesde H.B.S. wel met een noder- laag naar de Residentie zal terugsturen, terwijl Feyenc.ord al niet minder mag doen met D.F.C., dat vorige week ook tegen da Zebra's niet veel in to brengen had. V.S.V. en 't Gooi snelen thuis resp. te gen Excelsior en Z.F.C. Uit het 'eit, dat de ontvangende vereenigingen een betera plaats cp de ranglijst bezetten, mogen we afleiden, dat zij sterker genoemd kunnen worden en dus de mcesto kans op do over winning hebben. H.V.V. tenslotte zal op eigen veld den moeilijken strijd tegen E.D.O. te spelen hebben, waarbij de bezoekers wel met de ovprwinning huistoe zullen gaan. De Leidsche tweede klasser I Wie e©- dacht had, dat er na do zege van A.S C. op V.O.C. eenige opklaring zou komen, is zeer bedrogen uitgekomen, als men nac.aab wat de Rcod-Zwarten vorige week weer presteerden. Eerlijk gezegd: men zou zich toch geneeren om een gunstig resultaat te voorspellen. We hopen nog slechts op go- luk? Voor de 3e klasse ontvangt Lugdunum het bekende V. D. L.-elftal, waarin enkele spelers, vooral de linksbuiten, uitstekend den bal weten te spelen. Toch kunnen do groen-witten, gezien hun wat vlugger spel,

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9