geneesten 'venfumit^-fluid, Gem. Berichten. H BEREN-BAAI INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. DE NIEUWE STORM. Een visschersvaartuig verliest de zeilen. Het visschersvaartuig „ïerseke 35". schip per Jesperse, met nog aan boord vier an dere personen heeft tijdens den storm op de Oosterschelde zijn zeilen verloren. Het schip verkeerde daardoor in nood. De be manning van het motorvisschesvaartuig „Philippine 37" verleende terstond hulp, doch kon wegens den zwaren storm het schip niet bereiken. Het visschersvaartuig „ïerseke 30" dat inmiddels passeerde, wei gerde hulp te verleenen. Het is tenslotte aan de bemanning van de Philippine 37 tnogen gelukken het schip te Wemeldinge binnen te brengen. Schuit gezonken. Gisterenmiddag is een schuit van schip per Schot uit Bergen op Zoom, geladen met suikerbieten, even buiten den Steen- bergsche Vliet door stormweer overvallen en gezonken. De opvarende schipper Schot, diens vrouw en knecht konden zich nog bijtijds in een roeiboot begeven en werden later door de stoomboot „De Dageraad" opgepikt. De schuit was afkomstig uit Stampers gat. Een stoomschip gestrand. Het Grieksche s.s. „Eugenia" is op do Zuiderhaaks gestrand. De reddingsboot „Dorus Bijkers" is uit Nieuwediep ver trokken. In nood verkeerende schepen veilig binnengebracht. Men meldt uit Enkhuizen: Gisterenmiddag omstreeks 4 uur ver keerde een Ransdorper botter, die in het Krabbersgat voer, in nood. De Delfzijlsche sleepboot ,.Anna Frater" voer den botter te hulp en bracht hem behouden in de ha ven van Enkhuizen binnen. Voort-s bracht de Urkerboot „Insula" gisterenmiddag omstreeks 5 uur den Rans dorper botter 68 binnen, waarvan de giek stuk was. De R. 68 had in het Hop in nood verkeerd. Het Betonningsvaartuig, thans gestation neerd te Enkhuizen, heeft gisterenmiddag een jol veilig binnengebracht, die op de Zuiderzee hulpeloos had rondgedreven. Op drift geraakt. In de Waalhaven te Rotterdam zijn gis teravond het Italiaansche stoomschip Li na Perrone, groot 2427 ton. en het Spaansche stoomschip Agire Mendi tengevolge van den storm losgeslagen en op drift geraakt. Sleepbooten hebben de beide schepen weer op hun plaats gebracht zonder dat er ave rij is veroorzaakt. Schade in de Rotterdamsche Diergaarde. Terwijl men in de Rotterdamsche Dier gaarde nog doende was de bij den laatstcn storm omgevallen boomen en enkele die gevaar opleverden te verwijderen, heeft de storm van gisteravond een zwaren iep, die juist aan de beurt was om onderhan den genomen te worden, daar zijn wortel gestel geleden had, omgeworpen. Deze boom, welke op de speelplaats stond, is in zijn val op de buitenvolière van het vogel huis neergekomen en heeft deze, zooals men begrijpt, vrijwel vernield. De directeur werd door de politie ge waarschuwd, daar men op de Kruiskade door het gerinkel van glas het onheil be merkt had. Terstond hebben de hoofdop passer en de oppasser van het vogelhuis ter plaatse in het donker een onderzoek ingesteld naar het lot van de vogels. Slachtoffers werden niet gevonden. Wel zijn vermoedelijk enkele volgels wegge vlogen. Zoover thans is na te gaan, is het gebouw zelf niet beschadigd. Storing in het electrisch trein verkeer Den HaagRotterdam (Hofplein). Gisterenavond ongeveer 6 uur is op de lijn van de Z. H. E. S. M. ter hoogte van BerkelRodenrijs vermoedelijk door den storm een'beugel gebroken van een der electrische treinen komende uit de rich ting Den Haag. Door dit ongeval ontstond tegelijk kort sluiting in het betrokken netgedeelte zoo dat het niet mogelijk was den defecten trein te verplatasen. Het verkeer op de lijn ondervond hierdoor ernstige storing. De dienst op de tusschen Den Haag en Rotterdam gelegen stations werd onder houden door ter plaatse waar de storing was over enkel spoor te rijden. De reizigers voor Rotterdam werden te Den Haag en die voor Den Haag werden te Rotterdam naar de lijn over Delft ver- ,-wezen. Men hoopte binnen enkele uren het de fect te hebben hersteld. Aan het station Hofplein te Rotterdam vernam de „Msb." het volgende: De trein die om 17.15 uit Den Haag naar Rotterdam Hofplein vertrok, is vermoede lijk doordat tengevolge van den sterken wind een beugel defect werd geslagen en ook de bovenleiding het te kwaad had ge kregen, tusschen Berkel en Rodenrijs blij ven staan. De reizigers moesten wachten op den volgenden trein uit Den Haag, die een eind voor de plaats waar de trein stilstond, op het linksche spoor werd gebracht, en hen meenam in de richting Rotterdam. Een montagewagen werd naar den stil- staanden trein gereden, waarna met do herstelling van de bovenleiding werd be gonnen. De trein is bij Berkel op een zij spoor gebracht. Tengevolge van deze stagnatie besloot men zoowel in Rotterdam als in Den Haag de reizigers voor beide plaatsen van de lijn over Delft gebruik te laten maken en voorloopig althans alle sneltreinen te la ten vervallen. De stoptreinen trachtte men zoo goed en kwaad als dit kon, op tijd te laten vertrek ken, hetgeen echter terstond al misliep bij den eersten stoptrein die van het station Hofplein na 18 uur vertrekken moest. Deze trein reed om 18.45 het station uit, doch was nauwelijks buiten de kap of ter hoogte van de Zomerhofstraat, toen de be stuurder vaart begon te zetten, knapte de beugel geheel af, tengevolge van kortslui ting en kwam op de straat terecht, geluk kig zonder ondergelukken te veroorzaken. De bovenleiding bleek door den wind defect geraakt, zoodat het verkeer in op gaande richting geheel gestremd was. De beugel werd door het personeel van het station Hofplein weggehaald, doch daar er geen sprake meer was van geregeld vertrek van het station Hofplein werd het station Bergweg als begin- en eindpunt genomen, en de reizigers die van een stop trein gebruik wilden maken, moesten zich naar het station Bergweg begeven. Inmiddels kwamen ook aan dit kleine station de treinen met vertraging binnen. Om 12.21 uur waagde men het den stop trein, die om 22 uur van het station Hof plein had moeten vertrekken, hier van daan te laten wegrijden, doch Fortuna had een kwade bui. Nauwelijks was de trein bij het eerste seinhuis gekomen of de twee beugels waren reeds defet. Met behulp van een accu-locomotief werd deze trein terug gesleept in het station Hofplein; de reizi gers konden óf naar het station Bergweg gaan, waar te 22.50 uur een trein naar Den Haag vertrok, óf wachten. Dit duurde tot 23.20; toen ging weer een stoptrein het station Hofplein uit. Inmiddels was het defect bij Berkel reeds geruimen tijd verholnen; nu restte dus slechts een verkeer over enkel spoor tusschen Rotterdam en Rchiebroek. Er kwam weer eenige materiaal en de laatste trein uit Den Haag, die om 23.45 in Rotterdam-Hofnlein moest aankomen, zou nog tot Leidsehendam terugrijden, om de gedupeerde reizigers althans nog in de eelegenheïd te stellen, hun woonplaats te bereiken. Het is bij eenigszins krachtïgen wind wel riskant, per electrische te reizen, hoe wel het verkeer tusschen Amsterdam en Rotterdam over Delft zich gisterenavond uitstekend heeft crehouden. Hier was alleen geringe vertraging. Electrische storing in het Gooi. Ten gevolge van den storm trad gister middag omstreeks 5 uur een groote storing in op het electrisch net in het Gooi. Als indirect gevolg geraakte een kabel defect in een deel van AmsterdamZuid, begrensd door de Corn. Krusemanstraat, Valeriusolein, Koninginneweg en Vaart- straat. Het binnen dit kwartier liggende gedeelte was gedurende 50 minuten van electriciteit verstoken. Omstreeks 7 uur was de storing zoowel in het Gooi als in Amsterdam wc" mr- holpen. ONGELUKKEN. AUTO TE WATER GEREDEN. De bestuurder verdronkep. Tusschen sluis 2 en 3 te 's-Hertogenbosch reed gistermorgen bij het uitwijken voor een passeerenden auto de auto van den heer J. Hoeben uit Meijel, tegon een boom en daarna in dc Zuid-Willemsvaart. Dc medepassagier, de heer De Visser uit Hel mond, kon zich redden, doch de heer Hoe ben verdrf ik. Auto van den dijk gereden. Twee beschonken passagiers gewond. Gisternacht reed een vrachtauto, waar in, behalve de chauffeur, twee passagiers gezeten waren, van den Weslervcoriselie- dijk te Arnhem. Do chauffeer verklaarde later, dat hij den weg was kwijt geraakt, daar hij in de war was geraaks door ver blindende verlichti van een wielrijder, die hem tegemoet kwam. De passagiers maakten een leelnke buiteling, üp hun hulpgeroep versohenon voorbijgangers en politie, die ti3« drieiiil in veinv »id stel den. Twee vóh hen hadden hoofdwonden bekomen. Tot overmaat vin ramp verkeer den zijn in kennelijker: staat vati dronken schap. Het tweetal werd eerst per zieken auto naar liet Gem. Ziekenhuis -gebracht, daar verkonde or fen ol gen i met don- zelfden auto naar het politebureaü ver voerd, waar in de cel de roes werd uitge slapen. De chauffeur, die ook wel wat ge bruikt had, werd vrij gelaten. Door den trein gegrepen en gedood. De 53-jarige A. Schenk, wonende te Dub beldam, werd aldaar, toen hij Donderdag avond over den spoorweg van zijn land naar huis ging, bo de bruD over het Wantij, door een trein uit Gorinchem gegrepen De man, die door den sterken wind den trein niet schijnt ts hebben hooren aankomen, werd op slag gedood. Het lijk is naar de woning overgebracht. Verdronken. Te Leeuwarden is zekere J. in de gracht aan de Waeze geloopen. Hij werd spoedig op het droge gebracht én naar het Stads ziekenhuis verteerd. Daar is hij evenwel aan de gevolgen overleden. Bedwelmende lading. Gistermorgen is aan boord van het in de Rijnhaven te Rotterdam liggende stoom schip Aegeria, dat een lading benzol in heeft, een havenarbeider bedwelmd ge raakt. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Even later zijn twee andere arbeiders eveneenb bedwelmd geraakt. Ook zij zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De havenarbeidsinspectiè stelt een onder zoek in. Nader vernemen wij, dat de lading be stond uit trinilro-benzol en dat zij is over geslagen in een lichter, welke inmiddels naar Duitschlond is vertrokken. Spoorwagongeval. Donderdag liep door verkeerden wissel stand een locomotief der Ned. Spoorwegen op den overweg bij Eist op een andere lo comotief. De materieele schade was groot. Persoonlijke ongelukken hadden riet- plaats. Gezonken. Te Capelle is bet schip van schipper S. uit Kaamsdonksveer, dat geladen met zand in het Oude Maasje lag, aangevaren en gezonken. De bemanning is gered. Brand. Donderdagavond is brand ontstaan in do garage van de chocoladefabriek „Para" aan d*n Laaxdcrweg te Hilversum. De brandweer was spoedig ter plaatse en doofde het vuur. Een luxe-auto en een vrachtauto werden een prooi der vlammen en de garage bekwam groote brand- en waterschade. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting in den vrachtauto. De schade wordt door verzekering gedekt. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. POGING TOT BEDWELMING VAN EEN MEISJE. In een winkel te Spekholzerheide. Een tot nu toe onbekend gebleven per soon heft te Spekholzerheid in den win kel van den heer H. S., een meisje, dat daar bediende, aangerand an getracht te bedwelmen. Hij bood aanvankelijk iets te koop aan, -maar het meisje, voorgevend, dat niemand thuis was, weigerde iets te koopen. Daarop vroeg de man, of het wel zeker was, dat er niemand thuis was, waarop het meisje bevestigend antwoord de. Dadelijk daarop greep de man het meisje beet en hield haar een bedwelmen de vloeistof onder den neus. Noch had het meisje de kracht om hulp te roepen, waar op haar vader uit een achter den winkel gelegen vertrek te hulp schoot en den aanrander een pak slaag gaf. Toch wist deze ten slotte de vlucht te nemen. De politie onderzoekt of het hier mis schien denzelfden persoon betreft, die voor veertien dagen to Evge^hoven een aanranding deed en daarbij 2000 wist te stelen. «Tel." Havenc'iefstallen te Rotterdam. De dieven huurden een pakhuis Sedert eenigen tijd hebben enkele ba- ""n, die in betrekking zijn bij de firm? wm. H. Müller en Co., en wel speciaal iv de loodsen op het Jobsterrcin te Rotter dam, er vrij stelselmatig hun werk van ge maakt, goederen uit die loodsen te stelen. De buit werd naar den Linker-Ma a soever vervoerd, waar zij een pakhuis hadden ge huurd. Van daar uit werden de goederen aan opkoopers verkocht. Aan het einde van de vorige week hebben zij nog een nartij van 30 balen grondnoten ontvreemd. Maar in dien tusschentijd was er reeds een onderzoek inaestcld, omdat er bij de goederen uit die loodsen zoovele manco's werden vastgesteld. De zaak werd bij de rivierpolitie aanban gier gemaakt, en Zater dag meende men voldoende bewijsmate riaal te hebben, om te kunnen ingrijpen. Vier bazen zijn tegelijkertijd aangehouden Na een langdurig verhoor zijn er twee van hen weer op vrije voeten gesteld; de beide anderen zijn in het huis van bewaring op gesloten. Maandag is in verband met deze zaak nog een vijfde man aangehouden en opge sloten. Het onderzoek naar de helers wordt nog voortgezet. Inbrekers gepakt. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben twee inbrekers op den Sittard- scheweg een ruit ingeslagen van het ma- nufacturenmagazijn Van Dijk. Zij stalen uit de etalage verschillende goederen. Een pa trouille der maréchaussee ontdekte de in geslagen ruit en toog op onderzoek uit. Een half uur Is ter werden de inbrekers ge arresteerd. Ze hadden de gestolen goede ren nog in hun bezit. Gisteren zijn zij naar het Huis van Bewaring te Maastricht over gebracht. Een handige oplichter aan het werk. Donderdagmiddag kwam e»en onbekend gebleven man in een pension aan de Dier gaardelaan te Rotterdam, om een kamer te huren. Hij huurde het hem aangeboden appartement dadelijk en ging weg. Om streeks 2 uur kwam hij terug, in gezel schap van twee monteurs die in zijn kamer een nieuw radiotoestel monteerden. Hij vertelde zijn hespita, dat het toestel be stemd was vcor zijn moeder, die eenige huizen verder woonde, en dat hij het, voor hij het haar gaf, eerst wilde probeeren. Even later vrceg hij haar een grooten kof fer ter leen, omdat hij eenige boeben en kleedingstukker. naar zijn moeder wou brengen. De pensionhoudster gaf hem een koffer, en kort daarna verdween de man, om niét meer terug te komen. De pension houdster kreeg argwaan, vooral toen bleek, dat de man het gebeelc radiotoestel in den koffer had meegenomen, en waarschuwde de politie aan het bureau Groote Paau- wensteeg. Daar belde men terstond alle radio-handelaren op, om te vragen, of men dien dag ook een toestel had moeten plaat sen in een pand aan de Diergaardelaan. In derdaad bleek dit bet geval te zijn ge weest met den radiohandelaar C. aan de Henegouwerlaan. Daar was des middags een man gekomen, die zich Busser noemde INGEZONDEN MEDEDEELING. Voor kinderen een lekkernij, voor grooten een Voedsel: 2km De alom gewilde pijptabak ECHTE FRIESCHE Melange van rijpe tabakken T^eeds oanaf 50 cl per pond 20 cl. per om 10 ct. pet ons N.V. D0UWE EGBERTS TABAKSFABRIEKEN 10URE - UTRECHT - AMSTERDAM - OEN HAA8 Opflerloh! 1793 en die vertelde, namens zijn geheelo fa milie te komen. Zijn vader en moeder zou den n.l. hun gouden bruiloft vieren en nu wilden alle ooms en tantes, nichten en ne ven, kinderen en kleinkinderen het goede paar een radio? pparaat ten geschenke ge ven, omdat vader daar zoo op gesteld wss, Hij zocht een cc-mplete Philips-install."tie uit en vroeg het dadelijk te laten montee- ren in zijn wening, omdat hij het toestel eerst wou probeeren. Als het hem beviel zou het in de woning van zijn ouders moe ten worden genlaatst. Dan zou hij het te vens betalen. Twee monteurs zijn met hem meegegaan en hebben het toestel go- plaatst. Het nummer van het toestel is 14733, van het gelijkstroomapparaat 14440, het num mer van het mcdel-loudspeaker is 2007 en het volgnummer is 4719. De waarde be draagt totaal f 275. De man, die de kamer heeft gehuurd, is is ongeveer 26 jaar oud, hij heeft donker blond haar en diep liggende bruine oogen. Op het linkeroog zit een wratje. Hij droeg een bruin-beige jas en een zwarten bol hoed. Gratis logeeren. Door-de politie te Zutphen is aldaar ze kere B. aangehouden, vroeger te Lonneker woonachtig en waarschijnlijk uit Deventer afkomstig, die in tal van plaatsen, hotel- en caféhouders heeft opgelicht, goede ver tering te maken en daarna te verdwijnen zonder te betalen. De man is ter beschikking gesteld van den Commissaris van politie te Deventer, die ook zijn aanhouding had verzocht we gens oplichting. - 1 Gevaarlijke stoeipartij. Donderdagmiddag waren te Buitenvel- dert een tweetal meisjes met elkander aan het stoeien. Op een gegeven moment bracht een der meisjes de ander per onge luk een bevigen slag in het gelaat toe, waarbij de bril, die laatstgenoemd meisje droeg, brak en het glas in één der oogen drong. Onmiddellijk werd het meisje per auto naar een oogspecialist te Amsterdam overgebracht. Vermoedelijk zal zij het licht in het gewonde oog moeten missen. Waar het andere oog tengevolge van een oog ziekte in de kinderjaren ook zeer slecht i is dit ongeval des te betreurenswaardiger. Van een spiritistische séance. Dezer dagen had bij een inwoner van Nieuwer-Am stel een séance plaats waarbij zich een geest manifesteerde, die een dus danig beslag op de door haar achtergela ten bezittingen wist te leggen en te dien aanzien een schikking trof dat ernstig moeden bestaat, dat men hier met een verkeerden geest te doen heeft gehad. Eenigen tijd geleden was de echtgenocte van een der aanzittenden aan de wiebe lende tafel overleden, en het duurde dan ook niet lang of door middel van een medium, een goede bekende van de over ledene, maakte laatstgenoemde haar entree in den kring en wel op een dusdanig spon tane wijze dat de tafel niet de gewone be wegingen maakte doch finaal charlestonde. Onmiddellijk werd door den kring e>en on derzoek ingesteld naar deze ongewone as trale drukte. Via het medium kwam de op lossing, n.l. dat eenige kostbare sieraden welke de treurende echtgenoot nog in zijn bezit had aan bet medium moesten v\.-r- den present gemaakt (vermoedelijk voor haar St. Nicolaas). Toen de echtgenoot zich hiert-oe genegen verklaarde was echter on middellijk de trance verbroken bij oen tweetal andere aanzittenden, n.l. de zoons van laatstgenoemde, die met een fors '.en klap op tafel een einde aan de alphr.be- tische charleston maakte en verklaarden dat vader zich niet moest laten bed.... Dit onparlementaire woord had een magi sche uitwerking op de overigen en men trachtte dc beide ruziemakers van de tafel te verwijderen. Deze handeling was echter niet gemakkelijk waar het hier een paar mannetjesputters betrof. Het gevolg was dan ook dat niet alleen de tafel in bewe ging kwam, doch het heele meubilair, het werd een war „knock festijn". Toen echter de heer des huizes tengevolge van de aan raking met een pook midden tusschen ziju oogen in een meer normale trance geraak te, namen de beide jongemannen de bee- nen. Pa had zich reeds eerder verwijderd (misschien om de kostbaarheden te halen), doch zal wel niet zoo spoedig terugkeeren waar zijn scheenbeen in de hitte van den strijd een weinig gekraakt werd. Door de gedupeerde familie zal een klacht tegen do protesteerende zoons wegens huisvrede breuk worden ingediend. 2—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6