v. mm nu Buitenl. Berichten. N.V. OSWALD ELIE BiNNENLAND. KERKNIEUWS. LUCHTVAART. Academienieuws. STADSNIEUWS, j l Eier**"' De regeering heeft samenwerking ver kregen met eenige bevriende volksstam men en er worden krachtige pogingen ge daan om do orde te herstellen. Het lucht bombardement op de troepen en dorpen der opstandige volksstammen is niet zon der uitwerking gebleven op verscheidene leden van den stam. De post uit Kaboel is ongedeerd te Torkham aangekomen. MEXICO. DE MOORD OP OBREGON. De medeplichtige Trejo gearresteerd. Een wending in het Toral-proces. Dit Mexico wordt gemeld, dat de lang- gezochte medeplichtige aan den moord op generaal Obregon, Manuel Trejo, in den staat Oaxa is gearresteerd. Men neemt aan, dat door deze arresta tie het proces tegen Toral een geheel nieuwe wending zal nemen. Trejo, is de man, die Toral de revolver voor den moord' moet hebben overhan digd. Volgens de algemeene opvatting is Tre jo de man, die Toral slechts als werktuig heeft gebruikt, ten einde zijn eigen plan nen te kunnen uitvoeren en de schuld op de Katholieken te kunnen schuiven. Bij de behandeling van het hooger be roep van Toral hebben zijn verdedigers betoogd, dat de doodstraf in dit geval volgens de wet niet toegepast kan wor den, aangezien het een politieke misdaad betreft. Ook heeft de lijkschouwing van Obregon geen voldoende gegevens opge leverd. Integendeel is verklaard, dat op het lijk van Obregon ook schotwonden rijn gevonden, die niet door de revolver van Toral veroorzaakt kunnen zijn. WEDER NOODWEER OP ZEE. Duitsche boot gezonken, nog 13 vermisten. Met volle kracht is gisteren de storm boven Engeland, het Kanaal en den Atlan- tischen Oceaan weer losgebroken. In het Kanaal woei een krachtige Zuidwester- storm. Eenige schepen moesten reeds een toevlucht zoeken in de haven van Dover. De dienst tusschcn Ostende en Dover ewrd gestaakt. De reddingsbooten uit Deal en Ramsgate moesten te zamen met eenige motorbooten hulp verleenen aan een aantal visschersvaartuigen, die door den storm geheel verrast waren. Van het s.s. „Regina" van de White Star-lijn, aan boord waarvan sir Austen Chamberlain op do thuisreis is naar En geland, is een draadloos bericht ontvan gen, volgens hetwelk dit schip gisteravond te hulp is gesneld naar het Duitsche vrachtschip „Herrenwyk" uil Lubeck, een boot van 2514 ton, die op 3 November j,l. van Hermosand naar New-York was ver trokken. Het schip bevond zich op ongeveer 1000 K.M. van de Iersche kust- in zinkenden toestand. Toen de „Regina'' ter plaatse kwam. bleek de „Transsylvania" reeds hulp te verleenen, zooadt de „Regina' haar reis kon voortzzetten. Een nader bericht meldt, dat het Deen- sche stoomschip „Esthonia"' 13 man van de „Herrenwyk" 'heeft gered. Her. blijft naar de overige 13 leden der bemanning zoeken. In Engeland werd reeds gedurende den vorigen nacht aanzienlijke schade aange richt, doch de wind nam in den 'oop van den dag nog in hevigheid toe en bereikte op sommige oogenblikken zelfs orkaan kracht. Zooals vanzelf spreekt, hadden te lefoon- en telegraafverbindingen weer net meest te lijden, terwijl ->ok -eJo schuttin gen en winkelruiten tegen 4en vind het onderspit moesten delven. De luchtdien- sten tusschen Londen en he Continent moesten later op den dag rorden stopge zet, hoewel zij 's morgens nog regelmatig hadden gefunctionn<>frd. De wedrennen te Mancherster hadden eveneens danig van wind en weer te lijden. De groote parapluies der bookmakers wer den geheel aan flaiden gescheurd. Ook de wedstrijden zelf werden natuurlijk door den wind beinvloed. In de haven van Portland werden twee watervliegtuigen, di" 'ItT-r gemeerd lagen, geheel vermeid. Ue schade is aanzienlijk. De „Albionstar" gestrand. Schepen ter assistentie vertrokken. jtfaar Reuter seint, is het Britsche stoomschip „Albionstar" op de klippen van het eiland Race (Br. Columbië) gestrand. Schepen zijn ter assistentie naar de plaats oDheils vertrokken. (De „Albion- star'" heeft een lading fruit aan boord o.a. bestemd voor Rotterdam.) Zweedsch schip vergaan? Uit Lissabon wordt geseind: Het Zweedsche s.s. „Yirgilia" verkeert in zin kenden toestand op 40 mijlen ten V. van Leixoes. Het heeft om hulp gevraagd, die onderweg is. Nader wordt geseind: De schepen, die uitgevaren waven om hulp te bieden aan het in nood verkeeren- de Zweedsche s.s. „Yirgilia", zijn onver richter zake teruggekeerd. Zij hebben van bet Zweedsche schip geen spoor ontdekt. De laatste mededeelingen van het schip waren 's morgens om 11 uur te Lavadou- ros opgenomen. ONGELUKKEN. EEN PRIESTER OMGEKOMEN. De Parijsche correspondent van de „Msb." meldt: Abbé Tréguier, die te Pluguffan aan het hoofd staat van een bijzondere school, be gaf zich per motorfiets naar een naburige gemeente.' Door de gladheid van den weg stortte hij met den motor van den berm en werd in hoogst zorgweklcenden toe stand naar het hospitaal van Pont-Aven gebracht, waar hij even na aankomst over leed. Brand in een bioscoop. Een paniek; verscheidene kinderen gewond. In een bioscoop in Coruna (Spanje) raakte een film in brand. Er ontstond een paniek, waarbij verscheidene kinderen ge wond worden, sommige ernstig. Van de weinige nooduitgangen kon er écn in het geheel niet geopend worden. Ontploffing in fabriek van kunstzijde. Door een tot nu toe onopgehelderde oorzaak heeft in een der afdeelingen van de Darmstadter Viscose A.-G. een zoo he vige ontploffing plaats gehad, dat een muur werd ingedrukt en het dak sterk werd beschadigd. Een werkman werd onder den om vallend en muur bedolven en ern stig gewond. Drie andere werklieden, wier kleeren vlammen vatten, Henen brandwonden op. Het bedrijf, waarin onlangs ook een aether ontploffing heeft plaats gevonden, onder vindt geen stoornis. P£M.Q/t OMT«^ R^nROG MET VERVALSCHE BEELDEN VAN OUDE MEESTERS. Do „Corrière della Sera" van Milaan brengt opzienbarende onthullingen over vervalsehingendoor een antiquair en zijn helpers uitgevoerd. Do antiquair heeft se dert jaren aan Duitsche, Engelsche en Amerikaansche verzamelaars en particu lieren voor greote sommen beelden ver kocht, die toegeschreven werden aan oude meesters, in werkelijkheid van een beeld houwer te Rome afkomstig waren. Voor de zoogenaaamdo meesterwerken ontvingen de bedriegers millioenen. Volgens de „Corrière" werd het eerst de New-Yorker verzamelaar Frick wantrou wig en droeg een detective op nasporingen in te stellen, die in het eerst geen resul taat hadden, dcch ook het wantrouwen niet ophieven, daar de verkoopers de her komst van de werken niet konden en niet wilden opgeven. De vervalsching werd eerst ondelrt, toen de betrokken kunstenaar zich weccns uit staande vorderingen tot het gerecht wend de. Toen hij snoedie daarna photgraf:eën van de bewuste werken onder ooq-en kreeg, zag hij daarop zijn eigen werken en ver nam, hoe hij door zün opdracht gevers be drogen wa s. Een Me donna van hem was aan een Duitschen liefhebber voor 1 mil- lioen lire verkocht, een sarcophaag, die aan Mino da Fiesolo toegeschreven werd, ging naar het museum van Boston, een Oricksche groep naar een museum in Mun- chcn enz. Bijzonder groot opzien baarde een met S. M. geteeber.de sculptuur, die toegeschre ven werd aan den schilder Simone Martini (14de eeuw) en die reeds aanleiding gege ven had tot voorstudies van een kunst criticus voor een esay over hot beeldhon- wcr6talent var. dezen schilder. Menschelijke toortsen op een schip. Door den stuurman van een wissen dood gered. Naar uit Drontheim wordt gemeld, heeft zich op het Ncorsche kustvaartuig „Froya" een eigenaardige gebeurtenis afgespeeld, Vlak voor den ingang van de fjord zag men plotseling uit een der eovste Hes ka juiten vlammen slaan. Een oogenblik In- ter stormden vier in vlammen gehulde per sonen, twee dames en twee heeren, uit de kajuit het dek op. De kapitein snelde hen van do commandabrug af teeemoet, doeh hij vermocht geen hulp te verleenen. Daar hij vreesde, dat het geheele schip in vlam men zou opgaan, gaf hij bevel het schip aan den grond te zetten en de sloepen te strijken. Alvorens echter aan het bevel ge volg was gegeven, was de stuurman er in treslaagd, de brandende opvarenden van een wissen dcod te redden; do brand in de kajuit werd kort daarop gebluseht. De vier slachtoffers werden naar het zieken huis overgebracht een der dames ver keert in levensgevaar. Het bleek, dat het gezelschap spirutia- liën was gaan drinken; een der flesschen was gesprongen en de inhoud had vlam gevat. Proef met vuurpijhvagen. Volkomen geslaagd. In alle stilte werden gisterochtend om halfnegen op de' Avusbaan te Berlijn de eerste proeven genomen met den nieuwen vuurpijl-auto van den Dusseldorfer con structeur Volkart. De wagen ^erd door Volkart zelf bestuurd er. bereikte een maximum snelheid van zestig K.M. De proef verliep zonder incidenten. Er waren 25 personen aanwezig waaronder autori teiten van de verkeerspolitie. >e begin- snelheid was die van een normalen auto, doch steeg echter zeer snel tot 50 en 60 K.M. Verwondering baarde her. betrekke lijk geruischioos ontbranden der vcirpij- len. Na 400 M. stopte Volkart om aan te toonen dat de auto, evenals elke andere, op wensch van den bestuurder tov stil stand kan worden gebracht. )p ongeveer de helft van de baan, ontbrande een vuur pijl onregelmatig, waarschijnlijk tengevol ge van de vohtigheid. Het voer.tuig verd daardoor echter niet, zooals men verm^d had, in gevaar gebracht maar de vuurpijl scheurde open en viel op twee meter ach ter den wagen, die niet de minste schade had ondervonden. Berg steenkool in brand. Bij de gasfabriek Mossach te München it> door zelfontbranding een groote, opgesla- INGEZONDEN MEDEDEELING. met ingebouwdfe steunzolen in alle kleuren en maten KORT RAPENBURG LEIDEN Filialen: ROTTERDAM, N. Blaak EINDHOVEN; Stratumseind BREDA, Markt gen hoeveelheid kolen in brand geraakt. De brandweer is er ook met de hulp van vrijwillige krachten nog niet in geslaagd, den brand te blusschen. Naar verluidt zou de hoeveelheid meer dan 5 millioen Iv.G. groot zijn. Men hoopt er in te slagen, den brand Donderdag meester te worden. Het bedrag van de aangerichte schade kon nog niet worden vastgesteld. De dochter van c-en Anglicaansch bisschop wordt Katholiek. De oudste dcchter van den Anglicaan- scben bisschop van Bristol, miss Dorothy Nickson is tot het Katholicisme overge gaan. De plechtige afzwering heeft plaats ge had in de particuliere kapel van de roman- schrijfstel Beatrix Chase. De bisschop van Bristol heeft geweigerd eenige meer.ing uit te spreken over het be sluit van zijn dochter. TWEEDE KAMER. Arbeidsbegrooting Woningbouw. Bij de voortgezette behandeling van de arbeidsbegrooting heeft o.a. de heer Kor- tenhorst. (R.K.) besproken het bij den Vol- eknbond aanhangige, onderwerp inzake kalenderhervorming en de regeering ge vraagd daaraan haar aandacht te wijden. De heer Van Wijnbergen achtte het ge- wenscht, dat aan het Departement een soort van dienst voor den Middenstand zal worden ingericht.Hij dringt aan op een reorganisatie van den Middenstands- raad, waardoor deze. als de Nijverheids- raad meer zelfstandig zal worden. De heer V d. Bilt (R.K.) bepleitte wij ziging van de IJkwet. Betreffende al deze opmerkingen zegde de Minsiter zijn overweging toe! De heer Engels (R.K.) constateerde, dat de arbeidersorganisaties veel hebben bijgedragen tot de bevordering der volks gezondheid, door de aandacht te vesti- geh op misstanden. Spr. wijst op de krot ten, waarin de arbeiders eertijds gehuis vest waren. In geen land is de woningbouw 7,00 krachtig aangepakt als door de Neder- landsehe regeering. De critiek betreft dan ook alleen de verslapte actie van de re- geering. Spr. zon wenschen, dat de bouwvereeni- gingen en de huurders der woningen zich na aflossing der annuïteiten zouden kun nen beraden over overnemine der wonin gen in eigendom. Ook moet hij den ver deren wonineuitbouw meer rekening wor den gehouden met de groote gezinnen. Het verlangen der arbeiders naar een eieren woning acht snr. verklaarbaar. Spr. constateert, dat do reaeering be reid is verdere stapnen in deze richting te doendoeh de weg moet geooend wor den om de woningwetwoningen in het be zit te doen komen van de arbeiders. Ook de heer V. v. Bilt (R.K.Ï sprak in deze geest. De Minster zeide, dat de Re geering n de rchtng van den heer Engels wl handelen. Ten slotte 's de begroeting z. h. st. aangenomen. De vergadering is verdaagd tot Dinsdag a.s. Arbeidsregeling bakkersbedrijf. De regeling tot 1 April a.s. van kracht. Naar wij vernemen heeft in de gisteren middag gehouden vergadering van de Cen trale Comnrssie,, bedoeld bij art. 22 van de Arbeidsregeling 1925, deze commissie zich uitgesproken, dat het verplichte over leg, hetwelk een opzegging dezer arbeids regeling vooraf moet gaan, niet tijdig ge noeg door het hoofdbestuur van den Alge- mecnen Nederlandschen Bond van Arbei ders in het Bakkersbedrijf is aangevraagd geworden, en mitsdien geen opzegging van deze overeenkomst kan plaats hebben te gen 1 Januari a.s. De arbeidsregeling blijft dus in elk geval tot 1 April 1929 van kracht. Nieuwe centrale te IJmuiden Totale kosten twaalf millioen. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land deelen aan Provincialen Staten me de, dat zij voor het belang van de stroom voorziening in dezo provincie het ncodig oordeelen te LTmuiden op het terrein van de hoogovens een eieetrisc'ne centrale te bouwen. Zij vragen den Staten hen te machtigen hiertoe over te gaan en hun een crediet te verleenen van vijf millioen gulden. De tota!e kosten worden geraamd op twaalf millioen gulden. Goedgeslaagde beelduitzcndingcn. Portrot van de Koningin in Kopenhagen ontvangen. Donderdag gedurende de ochtend-uren, hebben via den Hilversum.sche zender proefuitzendingen plaats gehad met den beeldzender. Zoowel in Amsterdam. Laren^ Den Haag, Alkmaar als ir Kopenhagen waren ontvangposten opgesteld, welke, met uit zondering van dien te Alkmaar, er ten -olie in sla°gden de uitgezonden beelden, t.w. een portret van H. M. de Koningin, Beethoven, Mary Kekford enz. te recon- strueeren. Ook de controle-ontvanger registreerde deze transmissie naa; behoorcD Een tech nische bijzonderheid van zeer groot be lang is, dat de noodzakelijke modulatie- diepte nog ver van de critische grens ver wijderd ligt. Na de beeld-radio demonstraties, welke van 2428 November te Den Haag plaats vinden, zullen nog enkele pruoven met lyn- uitzendinge'i worden ondernomen, hierna zal de beeldzender door de A.Y.R/J. 111 ge regeld gebruik kunnen wordeu gesteld. Dr. J. Th. de Visser. Na een ongesteldheid van eenige dagen heeft dr. J. Th. de Visser gisteren weer de vergadering der Tweede Kamer gepresi deerd. Arbeidstijd in wasscherijen en stijk- inrichtingen. De minister van arbeid handel en nijver heid heeft aan hoofden of bestuurders van wasscherijen en strijkinrichtingen in alle gemeenten des rijks vergund, dat geduren de het tijdvak van 24 December tot en met 5 Januari in hunne onderneming door de aldaar werkzame arbeiders, in afwijking van het bepaalde in de artikelen 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht als volgt: op 24, 27 en 28 December en 2. 3 en 4 Januari gedurende ten hoogste 10 uur per dag en op de Zaterdagen 2 December en 5 Januari gedurende ten hoogste 9 uren, een en ander onder zekere voorwaarden. De heer H. J. Klein, die wethouder was van de gemeente Schoten, toen deze gemeente op 1 Mei 1927 bij Haarlem werd ingelijfd, heeft aanspraak gemaakt op wachtgeld als oud-weihoudcr, hetgeen de gemeente Haarlem hem niet weuschie te verleenen. De heer Klein is toen bij Gcd. Staten in hooger beroep gegaan, die nu hebben beslist, dat de functie van wecbcu- der niet beschouwd kan worden als die van een gemeente-ambtenaar, en dat dus de heer Klein voor een wachtgeld niet in aanmerking komt. Bella Palla. Thans Zuster Maria Gregoria. De Antwerpscho correspondent van de „Msbd." meldt dt. 21 Nov.: Gisteren heeft in liet klooster der Bene dictinessen te Schootenhof de inkleeding plaats gehad van de Nederlandschc zange res Bella Palla. Zij draagt thans den naam van zuster Maria Gregoria. Z. Z. Paulus Petrus Terzian naar Rome vertrokken. Naar wij vernemen, is de Katholiek Ar menische Patriarch van Cilicië. Zijne Za ligheid Paulus Petrus XIII erzian gisteren uit België vertrokken om zich vervolgens rechtstreeks naar Rome te begeven, tenein de daar aan Z. H. den Paus verslag uit to brengen van Zijn de laatste maanden in België en Nederland ondernomen reizen. Z. D. II. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bis schop van Haarlem, is Donderdag en Za terdag van de volgende week verhinderd zijn gewone audiëntie te verleenen. WINTERDIENST VAN DE K. L. M. GESTAAKT. Oo Hamburg en Kopenhagen. Daar dezer dagen het K.L.M.-vliegtuig P-HAEO, bestuurder Sillevis, op het doorweekte vliegveld van Hamburg is weggezakt en daarbij op zijn neus is gaan staan, waarbij echter alleen de metalen luchtschroef verbogen raakte, heeft de K. L.M. besloten 11a overleg met den minis ter van Waterstaat, om haar geheelen winterdienst, zoowel op BremenHamburg als op HamburgKopenhagenMalmö, terstond te staken. Hoewel natuurlijk velen door dit besluit gedupeerd worden, acht de K. L. M. in verband met den onveiligen toestand van het terrein bij Hamburg zich niet verantwoord, de diensten voort te zet ten. Het is mogelijk, dat de dienst op Bre menHamburg, welke door de K.L.M. te zamen met de Deutsche Luft-Hansa werd gevlogen thans door deze maat schappij ten volle zal worden voortgezet. WILKINS IN HET ZUIDPOOLGEBIED. Eerste geslaagde viucht. De beroemde Australische Pool-vlieger, Sir George Hubert Wilkins, heeft uit Port Stanley (Falkland-eilanden) aan de Wright Aeronautical corporation geseind, dat hij een eerste geslaagde vlucht heeft ge maakt over het Zuidpoolgebied. LEIDEN. Geslaagd: Cand. examen in de Klassieke Letteren Mcj. C. H. D. M. Zwiebel (Scheveningen); Cand. examen Godgeleerdheid de heer F. K. van Evert (den Haag). Voor het examen apothekers-assistent is geslaagd: de heer J. D. van As (Rotter- I dam). Agenda LEIDEN. Zondag. Ver. R. K. Dilettanten, Graan, beurs, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de geneesheeren; De Jager, Meijboom en Rassers. De Zondagsdienst der artsen te Oegst- geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, telefoon 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst det apotheken wordt van Maandag 17 Nov. a.s. tot Zondag 26 Nov. waar genomen door de apotheken van de hee ren: G. P. Reijst Steenstraat 25 tel. 13G en A. J. Donk, Doezastraat 21, tel. 1313. INGEZONDEN MEDEDEELING. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. EERSTE KAMER. Wetsontwerp belastingheffing Nederlanders in den vreemde verworpen. Aan de orde is het wetsontwerp inzake belasting nalatenschappen van Nederlan ders in het buitenland. Minister de Geer verklaart, dat verwer ping van het ontwerp een antinationale daad beteelcent. Het wetsontwerp, in stemming gebracht, wordt met 21 tegen 16 stemmen verworpen. Vóór de sociaal-democraten Polak, Lindeijer, Moltmaker, Danz, Ossendorp, Pothuis—Smit, De Zeeuw, Wibaut en Her mans, de anti-revolutionnairen Briët en Pollema, de katholieken v. d. Lande. De Jong en de voorzitter, en de chr. histori- schen Verkouteren en De Vos van Steen- wijk. Tegen stemden de liberalen Gelderman Rink, De Muralt en v. d. Bergh, de vrij zinnig-democraten Van Embden, Slingen- berg en Wcstc-rdijk, de katholieken Jans sen, Blomjous, Michiels. Van Kessenich, Heerkens Thijssen, De Wit, Steger, Dob- bclmann, Van Landschot en Fransen, de chr. historischen V. d. Hoeven en De Gij- selaar, Van Wassenaar Van Catwijck en De Savornin Lohman en -rrri revolu- tionnair De Veer. De Voorzitter verdaagt de verga- dering tot Dinsdag 4 December 's avondö half negen. Zuster Ferdinand. De Ecrw. Zuster Ferdinand, die rIs wijkzuster bij zeer velen hier ter stede i>e- kend is en bij Katholiek en niet-Kalho'iek gerespecteerd en die het vorig jaar ender zeer vele blijken van belangstelling haar zilveren professiefeest vierde, is overge plaatst naar Breda. De storm. De storm heeft gisteravond en vannacht niot zooveel schade veroorzaakt als vorige week. In het v. d, Werfpark en op den Morschsingel werd een boom ontworteld. Overigens beperkte de schade zich tot wat dakpannen en gevels. Door de afd. Leiden van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen, is aan den Raad dezer gemeente een adres gezonden, waar- in wordt te kennen gegeven, dat zij mot instemming heeft kennis genomen van het schrijven aan don Raad gericht door de Algemeene R. K. Arabtenarenvereeniging (A. R. K. A.) afd. Leiden, verzoekende de loongrensbcpaling van 3000.waarbo- ven geen kindertoeslag aan het Gemeente- personeel wordt toegekend, in te trekken; dat zij daarom dan ook aan dit verzoek adhaesie wenscht te betuigen en den Raad beleefd doch dringend verzoekt aan het ge vraagde zijn goedkeuring te verleenen. Wij herinneren er aan, dat er morgen tusschen 122 uren in De Graanbeurs plaats bespreken is voor de opvoering van de R. K. Dilettantenvereeniging op mor genavond. Waar de kaarten zeer goedkoop zijn (60 cents); en het stuk „Watt en Half Watt" en de spelers eon goeden naam hebben wordt op een groote belang stelling gerekend. Tot geestelijk adviseur van de R. K. Sportvorecniging Rood-Wit is benoemd de Weleerw. Heer 'J. C. C. Groot alhier. Gisteravond is de 63-jarige G. B. aan den Zocterwoudschen Singel te water ge raakt. Hij werd er uit gehaald door zeke ren G. D. Per auto van dr. de Graaff. clio toevallig passeerde, werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Bij ondozcek bleek, dat hij in beschonken toestand ver keerde. Ter ontnuchtering werd hij daar na, na van droge kleeren voorzien te zijn, per brancard naar het politiebureau ver voerd. Tot plaatsvervangend lid van de Com missie voor Georganiseerd Overleg in ambtenaarszaken voor niet-doceerend Hoo ger Onderwijs personeel is benoemd mr. P. J. Idenburg. secretaris van het College van Curatoren der Rijksuniversiteit alhier. 2—1;

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2