WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD. ZACHTE WENKEN. Zaterdag 24 November. Ik heb eens een vreeselijk gezellige geschie denis meegemaakt, die zich hier in Leiden afspeelde. Als krantenman maak je meer gezellige dingen mee, maar dat was zóó vreeselijk leuk en gezellig, dat ik U dat nu eens vertellen wil. Het gebeurde bij een professor, of eigen lijk gezegd bij twee professoren, die het zoo nu en dan aan hun deftig ambt ver plicht zijn een feestje te geven of visite te ontvangen. Professor nummer een, laten we hem Pro fessor Groothoofd noemen, was hoogleeraar in een of ander onderdeel der medische wetenschap, hij was jong. was getrouwd, had een paar schattige kleine kinderen benevens hygiënische aanvechtingen, wel ke alleen de laatste natuurlijk hoogst waarschijnlijk hun oorsprong vonden in het vak, dat hij doceerde. Deswege was het voor hem een gruwel dat zijn dierbare spruiten, door iedere Oom of Tante of eenig ander familiestuk, die hem of zijn lieftallige ega met een be zoek kwamen vereeren, werden gekust. De professor vond dat hoogst onhygiënisch als ten zeerste bevorderlijk voor het over brengen van allerlei besmettingsbacillen. Maar zijn hooggeleerd brein zicht en vond uitkomst en hij liet een keurig wand- bordje vervaardigen, dat een plaats kreeg in de vestibule van zijn huis cn dat den be zoeker verkondigde: „Vriendelijk verzocht, de kinderen niet te kussen." Hiermede meende de professor zijn doel te hebben bereikt. Na korten tijd was er feest ten huize van Professor Groothoofd. waarop ook eenige studenten verschenen, en toen de gasten na afloop van het feest vertrokken waren, miste de professor, rondziend in zijn vestibule het bedoelde bordje, dat als waarschuwing daar was opgehangen. Totdat het enkele weken later receptie was ten huize van professor nummer twee, laten we zeggen Professor Aardbol, die hoogleeraar was in de algemeene geschie denis. De gasten kwamen, waaronder ook Professor Groothoofd, die natuurlijk zijn collega kwam complimenteeren. Hij ont deed zich van jas en hoed en daar zag hij zijn bordje met het vriendelijk verzoek, de kinderen niet te kussen hangen in do vestibule van Professor Aardbol,-die zich verheugde in het bezit van twee schattige dochters van ongeveer achttien lentes. Er schijnen echter meer menschen te zijn die een hekel hebben aan kussen, zij het dan misschien uit andere overwegingen. Zoo ontmoette ik onlangs een maagd die op haar boezem een speldje droeg met het opschrift: „Niet kussen". Ik adviseer U echter, dat U het dan gerust zonder gevaar kunt probeeren, want dat beteekent zoo veel als: niet doen, ik heb het zoo graag. Met een dergelijk verzoek ben ik er ech ter toch heusch een keer ingeloopen. Ik vroeg aan een collega: laat me even een pijp tabak van je stoppen, gedachtig de traditie, dat je iemand niet direct om een sigaar, maar wel om tabak mag vragen. Hij gaf mij zijn tabaksdoos, ik opende haar en in het deksel las ik de woorden: Koop zelf tabak. Nou, dat was een flauwe aardigheid! Maar dat eerste dat was beslist leuk. DANIËL. INGEZONDEN MEDEDEELING. BIJ VERSTOPPING, spijsverteringssto ringen, maagbranden, congesties, algemeen gevoel van onwel zijn, neme men'sochtends/ op de nuchtero maag een glas natuurlijk „Franz-Josef"-bittcrwater. Volgens de in/kli- niokon voor inwendige ziekten opgedane er varingen is het „Franz-Josef'-^vgfer een uiterst weldoend afvoermiddel 13967 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het hoofdproduct van het najaarsseizoen, de bloemkool, raakt ten einde. Ook de kwaliteit gaat sterk verminderen waardoor ook de prijs ver mindert., Nog enkelic dagen en de aan voer hiervan is van geen beteekenis meer. Roode en gele kool gaat iets vlugger met grootoro aanvoer terwijl uien in prijs iets verlaagd zijn, mogelijk wel door het slechte weer waardoor dit artikel moeilijk vervoerbaar is. Spruiten blijven in den zelfden prijs. De aanvoer van aardappe len is van geen beteekenis meer. NOORDWIJK-B'.NNEN. Gevonden voorwerpen. Jongensmuts (wollen); bruine portemonnaic (inh. 10 gul den); zwarte ouderwetsclie pet; blauwe jongenspet; buigtang; belastingmerk, huis sleutel. Inlichtingen uitsluitend op Zaterdag van 12 tot 1 uur ten poliliebureelc alhier. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer gaat thans zichtbaar verminderen en de prij zen zijn zeer goed .De aanvoer bijna ge heel uit Grysanthen in verschillende soor ten en kleuren. Een-bloemige gaan van 0.140.10, in goede kwaliteit. Bosgry- santhen variedVen van 0.140.53 per bos. Witte en Oranjekleurige zijn het meest gevraagd, vooral de soort Sous d'or is goed gevraagd. Anjers brengen van 2.602.90 per 100 op. BRIEVEN VAN EEN WANDELAAR. LXIII. Met mij, zijt gij, waarde lezer cn leze res, geschrokken, toen ge in ons blad de opmerking van onzen Bisschop laast, dat een geweldige sta-in-den-weg voor de ont wikkeling van het katholiek vereenigings- leven is het gemengde huwelijk. En vooral heeft ons getroffen het cijfer voor Haarlem, waar eenige duizenden gemengde huwelij ken, evenzooveel personen beletten, om in den R .K. Volksbond te treden. Dit alweer omdat een Bisschoppelijk voorschrift ver biedt aan R. K. Organisaties dus'danige le den op te nemen. En het ligt voor de hand, dat wij er als van zelve toe komen, om ons af te vragen, hoe staat het elders, vooral in Leiden, als stad, en in den omtrek, op het platte land volgens den geijktcn term. En we moeten helaas, dadelijk belijden, dat het treurig euvel al niet minder tiert binnen onze veste; dat binnen Leiden de geest van on verschilligheid te dien opzichte al niet minder rondwaart dan in andere centra, 't Is treurig, maar waar dat men tegen over dit kwaad want dat is en blijft het ontegenzeggelijk tegenwoordig een hou ding aanneemt die allerminst strookt met de Katholieke moraal en met datgene wat ons van onze prilste jeugd wordt voorge houden. In de wereld, die wij bevolken, leven blijkbaar gewichtiger dingen voor een massa menschen, die meer belangstel ling trekken, dan de zco gewichtige zaak .van het huwelijk, als Sacrament, als mid del tot een gelukkig en vreedzaam samen leven cn als instituut tot instandhouding van de maatschappij. Aan de beleving van de gezonde huwe lijksmoraal. En daar mankeert, helaas zooveel aan, dat wij met bang hart vreezen voor de toe komst, die al maar duisterder zich aan den horizont vertoont en geen sprankel vertrouwen meer geeft voor een terugkeer naar betere inzichten en manmoedig strij den van de individuen tegen een kwaad, dat zoo diep ingrijpt in het samenstel der maatschappij. HEEREN GEVRAAGD. Lieve jongens, kijk hier staan wij, Maar wij staan hier heel alleen. Als wij nou niet kunnen dansen, Och, waar moet het dan toch heen? Eenzaam, in de grootste spanning Hebben wij op U gewacht, Heel den langen, langen avond. Tot het duister van den nacht. Eenzaam gingen wij naar huis- toe, Heel alleen en zonder hem, En wij haalden, laat tenslotte Nog precies de laatste tram. Och waar zijt ge toch gebleven, Onze troost en zonneschijn? Waarom wilt ge toch geen avond Eens gezellig bij ons zijn? Naar aanleiding van een adver tentie. waarin werd medegedeeld, dat vooi te houden dansavonden de opkomst van heeren zeer ge- wenscht was. Ied'ren avond in de dancing Zijn wij allemaal present. Kom gerust, het kan niets schelen Dat jc soms een dans niet kent. Kom alleen maar even kijken, En dan zijn wij al tevreê. Want al kun je ook niet dansen, Hindert niet, je hopst maar mee. Deftig opgekalefaterd, Met wat poeder en odeur, Hebben wij in 't licht der lampen Een betoov'rend mooie kleur. En wij lachen en zijn vroolijlc En zeer méégaand en heel lief; Maar zoo eenzaam en verlaten. Toe. nou, kom toch asjeblief! Heusch. het zal heel prettig wezen, Zoo gezellig en zoo fijn, Om den heelen langen avond Dansend bij elkaar te zijn. Kom nou toch eens in de dancing, Kom en wees toch niet zoo traag. Dansen is toch zoo gezellig, En.wij trouwen toch zoo graag. ^CUBADOUR. Als wij eens in cijfers konden uitgedrukt zien, hoe diep het kwaad reeds is inge vreten, dan zou men de handen van schrik ineenslaan, dan zou men moeten erkennen, dat wij op een vulkaan leven en dat elke dag nieuwe lava spuwt in den verschroeien- den stroom, welke langs de rijen gaat en zoo tallooze slachtoffers maakt. Het moge een sterk beeld zijn, doch mèt ons zal men het beamen als men ten minste niet blind is voor wat om ons heen geschiedt dat meer en meer ruïnen om ons heen de getuigen zijn van het bedroe vend gevolg van het gemengde huwelijk. Dit komt ook uit i.. de meer dan gewone zorgen, welke de kerk inspant, om te voor komen, als daar zijn de jaarlijks terugkee- rende waarschuwingen van den kansel en de drie „Wees gegroeten" in den Zondags mis ter voorkoming van gemengde verkee- ringen. Als hot gevaar niet zulke, groote af metingen aannam, zouden die krachtige middelen niet behoeven aangewend. Doch de wijsheid en goede zorg van de Kerke lijke Overheid ziet daarin een machtig wa pen tot bestrijding van het groote euvel. Een vraag is of er op deze dingen wordt gereageerd door ouders en jeugdige perso nen, of men zich wel gewaarschuwd acht door de hulpmiddelen, welke door de Kerk worden aangewend. Wat er van zij, nooit of te nimmer zal men er zich kunnen af maken met de verontschuldiging te goeder trouw te hebben gehandeld; het niet zoo ernstig te hebben ingezien. In de steden zeker meer ,doeh ook reeds in de plattelandsgemeenten, komt het kwaad duchtig den kop opsteken cn verva gen de inzichten in deze materie al meer en meer. Als wij nu gaan zeggen, dat de ouders in deze een voorname, zoo niet den voor- naamsten plicht hebben, zeggen wij zeker niets nieuws. Elke ouder, die kinderen liecft, tot den huwbaren staat gekomen, wenscht voor zijn kind het beste en zoo volmaakt mogelijk geluk toe; over idealen wordt gedroomd en een toekomst uitgestip peld, die als het ware grenst aan de groote mogelijke volmaaktheid. Men ziet stoffe lijke welvaart zijn kinderen omringen, lief de, welvaart cn achting in volle maat zijn kindeven toegesmeten. En men komt er, als'men alles in dit licht beschouwt, al zoo gemakkelijk toe. de meest noodzakelijke eigenschappen voor oen gelukkig huwelijk voorbij te zien en zich los te maken van het begrip, dat er toch boven dat alles nog is een grooter waarborg voor een blijvend geluk, gelegen in het bezit van godsdienstige saamhoo- righeid, maar één geloof, één belijden de krachtige grondslag is voor een gelukkig huwelijk. Als de ouders dit inzicht naar achter dringen en zich stellen op het standpunt dat alleen aardsch goed geluk brengt, dan zijn zij reeds schuldig jegens hunne kinde ren en komen zij ernstig te kort aan hun plichten. Want clan zullen zij als van zelve ook te kort schieten in de zorg voor hun kinder en en zal de waakzaamheid ernstig gevaar lijden. Talloos zijn immers de ^re gen, welke naar een gemengde verkeering leiden. Daar is een zekere al te vertrou welijke omgang met andersdenkenden, dio vaak intieme verhoudingen schept, welke later moeilijk los te binden zijn. Daar zijn de rclatiën, tot stand gekomen in neutrale vereenigingen, waar men gezamenlijk uit gaat, fuift, danst en aan het eind elkaar thuisbrengt. Daar is ook vooral de dansge legenheid, waar de jeugd omringt is van gevaren van allerlei aard en waar de sfeer zoo medewerkt om vertrouwclijken om gang in de hand te werken. Daar zijn die reis-, sport-, en muziekvereenigingen, waar men met elkaar in nauwer contact treedt en gelijk daarmede de slagboomen omhaalt die tot beschutting moeten dienen. En vele ouders zien maar lijdelijk toe dat hun kin deren in die gemengde vereenigingen en vermaakgelegenheden het gevaar als het ware lokken en een onverantwoordclijken toestand scheppen, die tot treurige gevol gen kan leiden. Het meest ligt de schuld aan dat los rukken van den huiselijkcn band, waarop de huidige samenleving aanstuwt, aan dio immer toenemende gelegenheid tot ver maak, doch vooral aan de groote vrijheid aan de jeugd toebedeeld, waardoor zij, aan het ouderoog onttrokken overal komen. De ouders klagen tegenwoordig veel over hun kinderen, doch zij vergeten, dat ze in velerlei opzicht zelve niet vrij uitgaan, doch vaak in belangrijke mate medeschul dig zijn aan het lot dat hun kinderen is beschoren. O, mochten toch vele ouders in zien dat het bezit van kinderen vele plich ten oplegt, doch dat, naarmate men die op een behoorlijke wijze vervult, geluk en vreugde hand aan hand zullen gaan met het besef te hebben gedaan wat noodig en tot heil was. Want het is niet genoeg de voortdurende stijging van het getal ge mengde huwelijken te constateeren, de aan leiding, tot een gemengde werkkring te ko men, weg te nemen, is een groot godsdien stig en maatschappelij kbelang. En wan neer de ouders vooral zich dit inscherpen en clen moed hebben hun plicht te doen, dan zullen zij een groote weldaad bewijzen aan hun kinderen en zich zelve het blije bewustzijn bijbrengen, hun plicht te heb ben gedaan, wat van lien gewenscht werd. WANDELAAR. Vraag: Hoe kan waterglasuitslag dat bij eieren inmaken gebruikt wordt, weer verwijderd worden? De wanden van de pot blijven er meer bedekt, ook al koken we het uit met soda. Zou het schadelijk kun nen werken, als we die potten zóó voor in- maakpotten gebruikten, zonder dat het waterglas er uit is? Antwoord: Het glgs uitkoken met sterke azijn of verdund zoutzuur, maar bij voorkeur azijn. Vraag: Welke is de afstand en de kortste weg per vrachtauto vanaf Alphen a. d. Rijn naar Apeldoorn? Antwoord: Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Woerden. Utrecht, de Bildt. INGEZONDEN MEDEnEELING. CALENDER DER WEEK. tabletten bij Verkoudheden'en Koorts Let vooral op den naam Son«plrIa daar deie lablctten „,,is »«<»- Amersfoort. Hoevelaken, Voorthuizen. Oud en Nieuw Milligen, Apeldoorn. Afstand 105 K.M. V raag: Wat is de beste weg per auto van Leiden naar Megen? Antwoord: Leiden. Alphen. Woer den, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Oulem- borg, Burx, Tiel, Wamcl Maas Bommel, Megen. Van Maas Bommel per pontveer over de Maas. Vraag: Hoe kan men het best ha ring inmaken in 't. zuur? Wat is daarvoor noodig? Antwoord: Haringen worden als volgt ingemaakt: 10 haringen. 1 Litr. wijn azijn, 2 uien, 1 citroen, 5 laurierbladen, 2 versche Spaansche pepers, 2 eetlepels wit mosterdzaad in een neteldoeksch lapje ge bonden, desverkiezend hom van 2 harin- gen. De haringen 24 uur in water laten uit trekken de koppen verwijderen, de vis- schen uitnemen en goed schoon wasschen, vervolgens met een goed uitgewrongen doek, al wrijvende de achtergebleven schubben van de huid verwijderen. De azijn later koken en geheel afkoelen; de haringen in een glazen of steenen pot schikken, de kruiden, de in schijven ge sneden uien en citroen en, des verkiezend, de met azijn fijn geroerde hommen van twee haringen toevoegen en azijn er over uitgieten. De pot met perkament dicht binden en op een koele plaats bewaren. V i a a g: Hoe moet men vliegenvuil van zijden lampekappen verwijderen? A n t w oord: Vliegenvuil kan alleen verwijderd worden door middel van amo- nia. Daar kleuren echter door amonia kun nen worden aangetast is het aan te ra den' de amonia met water te verdunnen en eveti de proef toe te passen op een onzicht baar piekje van de kap. Vraag: Hoe krijgt men alcoholvlck- ken uit een half zijden lichte japon? Antwoord: Wanneer door de alco hol de kleuren zijn aangetast, is er aan de vlek niet veel te doen. Zijn er echter kriii- gen dooi ontstaan tracht deze dan te ver- wijdeien door de plek tegen de tuit van een ketel met water te houden, waar de stoom met kracht uitkomt. Vraag: Hoe kan men 't best een lich te vilthoecl schoonmaken? Antwocrd: Een lichtgekleurde vil ten hoed kuni U schoonmaken met een overgietsel van- houtzeep. U doet hiervoor 1 lepel houtzeep in een zeef en giet daar warm water op zoodat een voldoende, niet te heet, sopje hebt gekregen. Met een lapje gedrenkt in dit aftreksel wrijft U de hoed schoon. s Een ander middel is1, de hoed telkens plaatselijk stevig in te wrijven met een dun papje van zemelen en tetra (bij den dro gist verkrijgbaar). U moet hierbij echter elk plekje zoolang bewerken tot de zeme len weer droog gewreven zijn. V raag: Hoeveel musea zijn er te Lei den? Wanneer zijn zij geopend en wat zijn de entreeprijzen? Antwoord: Leiden heeft de volgen de musea: 1. Het Prentenkabinet, Rapenburg 71. Geopend op werkdagen 14 uur, vacan- ties 13 uur. Toegang kosteloos. 2. Het Museum van Oudheden, Rapen burg 28, geopend op werkdagen van 10 3 uur (1 Dec.1 Febr.), 104 uur (1 Febr. 1 April cn 1 Oct.—1 Dec.) 10—5 uur (1 April1 Oct.), entree 0.10, Maandag 0.25, Zondags geopend van 13 uur. 3. Ethnopraphisch Museum, Rapen burg 67/69, Hoogewocrd 10S, Breestraat IS. Geopend eiken werkdag van 104 uur. Toegangspriis 0.10, :s Maandags °-25' 4. Museum van Natuurlijke Historie, Van, der Werffpark (ingang Raamsteeg 2a Geopend op werkdagen van 8.3012 uur en van 1.305 uur (uitgezonderd op Za terdagmiddag). Toegang kosteloos. 5. Geologisch-Mineralogisch Museum, Garenmarkt 1 C. Geopend op werkdagen van 912 en 1.30—4 uur. Toegang kos teloos. 6. Herbarium, Nonensteeg 1. Geopend dagelijks van 912.30 en 1.30—5.30 uur. Toegang kosteloos. 7. Hortus Botanicus, Rapenburg 73, naast ingang Academie. Geopend van April tot October 96 uur, 's Zondags 10 4 uur; van October tot April 94 uur. Zondags gesloten. Toegang kosteloos. 8. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend November Maart van 103 uur. Zondags van 12.30 3 uur. Toegangsprijs 0.10, 's Maandag* 0.25. Zondags kosteloos. Vraag: Ik heb Oct. al 6 jaren in de zelfde woning gewoond en elke weck mijn huishuur trouw betaald. Nu is het luik op zolder zoo kapot, dat je van beneden af naar buiten kunt zien en als het regent, komt niets van. Hoe moet ik het nu aan- Nu heb ik al dikwijls gevraagd aan den huisbaas of hij het laat maken, maar daar komt niets van. oHe moet ik het nu aan leggen om het gemaakt te krijgen en tot wien moet ik mij wenden? Antwoord: Wij raden U aan U al lereerst te wenden tot Bouw- en Woning toezicht in uwe gemeente; verder kunt U den verhuurder in rechten aanspreken om hem te noodzaken uw huis in bewoonbaren staat te brengen of wel hem sommeeren de fout te herstellen en mocht de verhuurder hier niet op in gaan, het zelf te doen en de kosten daarvan te verhalen. Tevoren moet U dan echter door een of twee deskundigen het gebrek laten constateeren. N.B. Als niet anders wordt aangegeven, heeft in deze weck iedere H. Mis Gloria, geen Credo. Dc gewone Prefatie. ZONDAG 25 Nov. Zes en twintigste na Pinksteren en laatste Zondag v. h. Kerke lijk Jaar. Mis: Dicit. 2e gebed v. d. H. Ca- tharina, Maagd en Martelares. Credo. Pre fatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Het einde van liet Kerkelijk Jaar doet ons denken aan het einde van al het aard- sche. Aan het einde der wereld, wier on dergang, gepaard gaande met ontzettende verschrikking en verwarring, het Evangelie ons beschrijft. Aan het einde ook van onze ballingschap op dezo aarde (Introitus). Be zorgd voor onze zaligheid vraagt onze Moe der de H. Kerk aan God onzen wil op te wekken tot een beter leven, Gode waar dig, steunend op de kennis van Zijn H. Wil (dc geboden), vruchtdragend in goede wer ken (Gebed en Epistel)onze harten to onthechten van het aardsche (dat voorbij gaat) en genezen van iedere zielewonde (Postcommunio) te trekken tot Hem, (Die -blijft in eeuwigheid; Stilgebed). Want dan zullen wij met vertrouwen het oordeel te gemoet kunnen zien (Evangelie) en deel hebben aan de erfenis der Heiligen (Epis tel). Vragen wij met de H. Kcrlc de za ligheid voor ons zei yen en voor alle men schen met onwrikbaar geloof en vertrou wen en zij zal ons geworden.(Communio). MAANDAG 20 Nov. Mis v. tl. H. Silves ter, Abt: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Petrus van Alëxandrië, Bisschop en Martelaar. Kleur: Wit De rechtsgeleerde Silvester stonds eens bij het geopende graf van een bloedver want. Het misvormde lijk zionde zeide hij: „Ik ben wat hij geweest is en wat hij nu is zal ik eenmaal zijn". Kort daarop las hij Christus' woerden: „Wie na Mij komen wil, verloochene zich zeiven, neme zijn kruis op en volge Mij''. Silvester trok zich terug in de eenzaamheid en stichtte de Congrega tie der Silvestrijjien, wier eerste Abt hij geweest is. Bijna negentig jaren oud stierf hij in 1267. DINSDAG 27 Nov. Mis v. cl. H Albricius, Bisschop en Be'iirler: Sacerclotcs. (Zie in het Eigen der Heiligen v. h. Bisdom Haar lem). 2e gebed A Cunetis Com de voorbede der Heiligen af te smeeken)3e naar keuzo v. d. priester. Kleur: Wit. Albricius volgde zijn heiligen neef Grc- gorius oo den bisschoppeliikcn zetel van Utrecht. Na een achtjarig bestuur overleed hij in 784 cn werd be ara ven bij zijn heiligen neef, in de Abdij van Sustercn, waar nog zijn geheelen schedel en een gedeelte zij ner kleederen bewaard wordt. Wo^^an °8 Nov Mis v. cl. voc'gen Zon dag: üicii" Geen Gloria. De gebeden als crister-n. K'enr: Groen. DONHPRDAG 20 Nov. Vioi'iecfan voor het feest v d, H. Andreas. Mis v. d. H. Radboud, Bisschon en Be'ijHer: Sacercfo- tas. (Zie in hel Eigen der Heik'gen v. h. Bisdom Honvlem). °e gebed v. d. Vioilie; 3e v. d. H. S"tuminns. Laatste Evangelie V. d. Viool ie Kleur: Wit. Of: De H. M's v. d. Viepio: Dominus. Geen Gloria 2e gebed v d. H Radboud 3e v. d. H. Saturninus. KVur: Paars. Her zever tienjarig bestuur der Utreelit- sche T"oric dror rlon H. Radboud was zeer moeilük door de invallen der Noormannen. De heilige zag zich eenoodganlrt TJtrecht te verlaten en verbleef in Deventer, vanwaar hij vele moeilijkn cn gevaarvolle reizen on dernam door zün geteisterd Bisdom. Onder zijne hpsoherm'ng staat do Vor- eeniging tot bevordering v. h. Neder- landnch Roemsoh Honeer Onderwijs: „Do Sf Rndboud-stiriiting". Moge door dc voorsnraak v. d. H. Rad boud onze Roomsche Universiteit hare al- cebeele voltcoiine krijgen en Gods onmis- baren zeven blijvend rusten op het Roomsch Hooger Onderwijs in ons Vader land. VR! 'DAG 3f) Nov. Feestdag v. d. H. An dreas. Apostel. Mis: M'hi au tem. Credo.' Prefitin v. d. Anoslelen. Kleur: Pood. De H. Andreas, broeder v. d. H. Petrus is te Patres in Aehaja. waar hii zeer velo bokeerineen gemaakt had, gekruisigd, om dat hii don landvoogd Aevóa vrijmoedig te woord gestaan had. den Christus hele-lnn en geweigerd den afgoden te offeren. Zijn l-vu-'a Andreaskruis V) ziende '•ion hij uit: „Moge door u mij opnemen. Die door u mü veriest heeft". 7ATEprlAG 1 December. Mis v. d. H. p'iqii's Bis'^op cn Be'üder: Sarerdotes. (7aSé in het Eigen v. h. Bisdom ^arlom). °p eebed voor den Paus Kleur: Wit. De H. F'irius of Elnv, Rissebop van Novnn in België, was eerst edelsmid, daar na muntmeester van den Fraokisehen ko ning ori later Bissehop, in welke waardig heid hii zieh. behalve aan het bestuur van ziin bisdom, ook gewijd heeft aan de be- keerine der Friezen en Zeeuwen aan de zeekust. De H. Eligius is de Patroon Ier edel smeden. IN DE KTHKRM HFR F.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender, be halve MAANDAG. Mis v. d. H. Leonardus a Porto-Mauritio, Belijder: Dominus. 2e ge bed v. d. H. .Silvester; 3e v. d. H. Petrus. DINSDAG. Mis v. d. Z.Z. Bernardinus van Fossa en Humilis van Besignano, Be lijders: Confiteantur. WOENSDAG. Mis v. d. H. Jacobus van Marclva, Belijder: Ego. DONDERDAG. Mis van Alle Heiligen der Seraphijnsche Orde: Gaudeamus. 2e gebed v. d. Vigilie 3e v. d. H. Saturninus. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Antonius Bon- fadini, Belijder: Justus. 2e gebed A Cune tis 3e naar keuze v. d. priester. Of: Gedachtenis van alle gclèovige zie len der Serao'nijnscbo Orde. Mis Requiem. Kleur: Zwart.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 11