Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den rgen van 12 Nov. 1928, medegedeeld 't Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. loogde barometerstand: 767.8 te La Co- Etagsie barometerstand: 741.6 te Vest- Doer. ezing (Verwachting: Matige Zuidwestelijke tot lelijke wind. Betrokken tot zwaar be- ;avon,]Bkt- Waarschijnlijk eenige regen. Iets LUCHTTEMPERATUUR fl.5 gr. C. elde iL,CHT 0P VOOR F,ETSERS e a-: al iKcht op voor fietsers van Woensdag- 3d 4.3S uur tot Donderdagmorgen 6.51 Hm - Jil ALPHEN AAN DEN RIJN. [anbesteciing. In het centraal gebouw JMarthastichting alhier werd gisteren- gfrldag 12 uur in het openbaar aanbesteed verbouwen van de Meisjesschool dier hting met bijbehoorende werken. De Rij irijvmgen waren als volgt: A. v. Dam tw 5.800, W. v. d. Helm ƒ93.450, W. v. d. °P i 92.812, P. de Man, Utrecht, 109.850 aank frs. den Ouden, Oegstgeest 103.980, J aarbij ak en v Leeuwen, Delft 92,373, H >en, Amersfoort 109.900, D. v. d. Kaai. 4 ien 104.830, A Oudenes. 96.870, ideur )e gunning werd aangehouden. Waar la plaatsnaam vermeld is, is deze te Al- Van *en a. d. Rijn. 30-tal I NIEUWKOOP /olksbond. Zondag werd door den R.K ilksbond een feestvergadering gehouden. f... fis morgens hadden alle leden deelgeno- JD"Sn aan een Alg. H. Communie. Des om onds werd een vergadefing gehouden, )p :lke werd geopend door den zeereerw. me3:er Pastoor van Dijk. De pastoor heette hartelijk welkom, in het bijzonder Pa- rT£t'f'Geurke, die deze avond een rede zou en en die des morgens onder de H. Mis fbeiders eerst in gloedvolle bewoordin- kad toegesproken. PIM pastoor uitte zijn groote blijdschap de groote belangstelling, en hoopte van nu af aan er een beter vergadering- je omen. Spr. deelde ook mede. de heer v. d. Laan zich bereid had ver- ird aan de bondsleden een cursus te ge en hoopte dat allen zich zouden opge- Tevens sprak de pastoor de hoop uit, heer Volksbonders de H. Familie zou- pezoeken. opdat er ook in die Congre- pr« o een afd. mannen kon worden opge- (erna verkreeg het woord Pater Gemke verheugde zich zooveel verheugde Hackten te zien op de 40-jarige bruiloft n Lftden Bond. verbetering te brengen in den min- ardigen toestand van den arbeider, |ieen de Encycliek „Berum Novarum"; ferd een Bond opgericht-, die niet be- fde macht, die niet voerde klassenstrijd. Idie alleen wilde zijn alles voor allen leeën van dien bond, door velen af- .Gewerkt werd er in dien bond aan de Gewerkt wer er in dien Bond aan de ijk jn ijke en stoffelijke verhooging van den der, Spr. leest de rede voor, door on- Migjl tegenwoordigen bisschop, die in een kiering van leden van den Bond, zich verheugd in hun midden te zijn., maar jloeE! iet ook betreurde dat er nog zoo velen goed. in den Bond stonden; één groep door gemengde huwelijk, de andere groep het niet inzien van de noodzakelijk- zich in een Roomschen Bond te organi- TOlf 1.49. 08-!-pr. betoogde, dat het wel noodzakelijk daar onze hoogste belangen uien behartigd. 1. ?i-pr. zegt. dat wij de godsdienstige belan- op den voorgrond moeten zetten. We per l in een groot wereldgebeuren, en moe- p. lallen, zonder onderscheid, gereed zijn tronfc lijden voor het Geloof. r. hoopte dat hier in Nieuwkoop de niet zal blijven op een-getal van 66, 00V! er 100 bij zullen komen. Spr. eindigde rede door allen, zonder onderscheid, sporen vurige strijders te worden, poor v. Dijk bracht een hartelijk rfl van dank aan den Pater, en hoopte zijn vurige rede veel vruchten moge af- f®11- .Spr. drong erop aan, dat nu die >n APonlijke twisten in Nieuwkoop eens dodfrwege moeten blijven, en dat spoedig E®ïid tot zijn oude ledental, 110, zou op- ierna kwam het vroolijke gedeelte van avond. De heer A. Rijnbeek bracht een li, nil rangnummer ten gehoore, getiteld: t is tegenwoordig fijn". .ierna volgde het tooneelstuk: „De ge- •en Barend", door alle spelers heel goed woerd. E ongf-veer 11 uur werd de feestavond sr'.T; den Pastoor met woorden ran danlc iH»len gesloten. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. BEGIN VAN BRAND TEN STADHUIZE. In verband met de voorgenomen inwen dige verbouwing van het stadhuis is men op het oogenblik bezig met het verplaat sen van hC-- archief, dat gelegen is op do tweode verdieping van het stadhuis. Achter de deur die toegang geeft tot de trap naar deze verdieping, de z.g. vroegere artillerie- kamer, lag eer. stapel boeken en papieren, deels in kisten opgeborgen. Daar is heden middag even voor halftwee een begin van brand ontstaan, *.Crr waarschijnlijk door dat iemand achteloos een brandende luci fer heeft weggeworpen. Toen de heer Gillissen commies-redac teur ter secretarie, langs deze deur pas seerde, hoorde hij het geknetter van vlam men. Toen hij de deur opende zag hij het vuur en met een in do nabijheid geplaat ste minimax bestreed hij onmiddellijk het vuur. Ook een bode ijlde dadelijk toe en deze spoot eveneens den inhoud van enkele minimalen over de brandonde panieren en kisten. Het vuur was toen spoedig ge doofd. Inmiddels was de brandweer op het al arm met twee motorspuiten uitgerukt, waarvan de een van de Breestraat-zijde, do ander aan de Vischmarkt kwam aangere den. Zij behoefden echter geen dienst tc doen. Een en ander verwekte in het drukke middaguur zeer veel belangstelling. Het Ned. Historisch Wetenschappelijk Museum. Hedenmorgen is in de Senaatskamer der Universiteit alhier het bestuur der stich ting „Het Nederlandsch Historisch Natuur wetenschappelijk Museum" geïnstalleerd Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, een der stichters, gaf een uiteenzetting van liet doel der stichting en van de redenen, dio tot de vorming ervan hadden geleid. Tot voorzitter werd gekozen mr. A. van de Sande Bakhuyzen, tot vice-voorzitter dr. C. Lely, oud-minister van Waterstaat, Dr. C. A. Crommelin, adjunct-directeur van het Natuurkundig Laboratorium, ver klaarde zich bereid de functie van secreta ris-penningmeester op zich te nemen. ivf; Ambtsaanvaarding prof. Buffin. Dr. J. M. Buffin, vanwege het Leidscla Universiteitsfonds benoemd tot bijzonder hoogleeraar in de nieuwere Fransclae Let terkunde aan de Universiteit alhier, zal zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede op Woensdag 19 Dcc. des namid dags te 2 uur in het groot auditorium der universiteit alhier. BINNENLAND. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Heden kwamen de Provinciale Staten v. Zuid-Holland in tweede gewone zitting bij een in de vergaderzaal der Eerste Kamer. Nadat de voorzitter, jhr. mr. H. A. van Karnebeek do zitting in naam der Konin gin en met gebed had geopend, werd over gegaan tot het trekken der afdeelingen. De voorzitter heeft vervolgens eenige woorden gewijd aan twee leden, die sinds de vorige zitting aan het college zijn ont vallen, en wel de heer van Aalten, die door den dood uit een werkzaam leven is weg genomen en de heer Rutgers die naar el ders is vertrekken wegens zijn benoeming tot hoogleeraar. Beide heeien hebben het belang van de provincie gedurende, vele jaren gediend, de heer Rutgers sinds 1913 en de heer van Aalten, met een kleine onderbreking, se dert 1917. Spr. merkte voorts op, dat beiden een sieraad van de vergadering waren, en hun belangstelling en toewijding komt hun de dank der provincie toe, welke' spr. bij dezen uitte. Hierna werd overgegaan tot de instal latie van de opvolgers van genoemde hee- Dc lieer Hogendijk (vacature-Rutgers) legde den eed af, terwijl de heer Schilthuis (vacature-van Aalten) de belofte aflegde. De verschillende agendapunten werden vervolgons afgehandeld, overeenkomstig de voorstellen van Ged. Staten. De voorzitter stelde ten slotte voor, dat de Stalen opnieuw zouden bijeenkomen op 27 November. Dc heer v. Voorst tot Voorst (R.- K.) achtte een termijn van 14 dagen te kort vc" een gc-cde voorbereiding van de voor stellen en stelde voor de volgende bijeen komst over een maand te houden. De heer Schaper (S. D.) sloot zich hierbij aan. Het voorste 1-van Voorst werd ten slot te verworpen met 45 tegen 31 stemmen, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot tc' 27 November des morgens te 11 uur in het gebouw der Eerste Kamer. JHR. RUIJS DE BEERENBROUCK. Nog in observatie. Omtrent den toestand van den Minister van Staat, Jhr. Mr. Ruys de Bcerenbrouck voorzitter der Tweede Kamer, kan nog niets naders gemeld worden dan dat de patiënt nog in observatie is. Duitsch dienstmeisje overreden en gedood. Gisterenavond werd op den Biltschen Straatweg bij De Bilt. het 26-jarig Duit- sche dienstmeisje M. L., in betrekking bij een familie te Bilthoven, door een autobus aangereden. Zij bekwam zoodanige ver wondingen, dat zij na enkele oogenblikken overleed ten huize van den hovenier De Groot, bij wien zij was binnengedragen. Het meisje had op den Biltschen Straatweg in de richting Utrecht gereden. Een auto bus reed haar tegemoet, waarvan de chauf feur opmerkte, dat zij niet op het fietspad, doch ernaast reed. De chauffeur wilde nog iets uithalen doch kon de botsing niet meer •0 vorkomen. HAAGSCHE RECHTBANK. De Bechtbank heeft vandaag veroor deeld: O. G. H., koopman te Amsterdam, reci divist en gedetineerd, wegens diefstal (la- dclichting) van 35.geploegd te Lei den, tot 1 jaar cn 6 maanden gevangenis straf. W. M., chauffeur te Leiden, wegens mishandeling van zijn zoon, zwaar lichame lijk letsel tengevolge hebbende, tot 4 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren; J. M., handelsreiziger, wonende te Over- veen, wegens het veroorzaken van dood door schuld (aanrijding onder de gemeente Sassenheim van een wielrijder met een auto), tot 1 maand gevangenisstraf. Vrijgesproken is de koopman P. J. van den B. uit Noordwijkerhout, wien het veroorzaken van lichamelijk letsel was ten laste gelegd. Het O. M., waargenomen door mr. Rij- kens, heeft vandaag geëischt tegen: J. P., koopman te Leide n, thans gede tineerd, wegens diefstal van een zevental konijnen, gepleegd in den nacht van 26 op 27 September jl. 8 maanden gevangenis straf De hardleersche adjudant. Het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag, heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den adjudant-onderofficier-in structeur Z. uit Leiden, die door den Krijgs raad te 's-Hertogenboscli is veroordeeld l'ot drie geldboeten van vijf gulden subs, drie maal tien dagen hechtenis, wegens over treding van de Leerplichtwet, driemaal gepleegd. Beklaagde heeft godsdienstige bezwaren om zijne kinderen naar de school te zenden cn beweert dat alle onderwijs buiten den vader om Onrecht is. Alles wat zijn kinderen noodig nebben zal hun wol door den levemhwx God worden bijge bracht. Het Hof beveotigde het vonnis van den krijgsiaad. BUITENLAND. Spoorwegaanslag in Letland. RIGA, 13 Nov. (Y.D.) Maandag heeft, naar eerst thans bekend wordt, een mis lukte poging plaats gehad den trein, waar mede de Staatspresident van Letland, met den voorzitter van het Parlement en ver scheidene generaals uit Libau van een militair feest terugkeerden te doen ver ongelukken. Nabij het station Mitau was moedwillig een wissel verkeerd gelegd om den trein te doen ontsporen. Korten tijd voor de aankomst van den trein, heeft epu politie-beambte den aanslag ontdekt. Hij vond in den wissel een as vastgeklemd Door signalen word de trein van don pre sident tijdig tot stilstand gebracht. In verband met dezen aanslag zijn verschei dene personen uit links-radicale kringen gearresteerd. Ernstige aanrijding. Men meldt ons uit Alkmaar: Hedenmor gen 7 uur is de ongeveer 50-jarige scheeps bouwer J. Beerman, die per rijwiel den Kennemer Straatweg opreed, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den slager Renes uit Heilo. Met een ernstigen schedelbreuk, beenfractuur en vermoedelijk inwendige kneuzingen is hij, na voorloopig te zijn verbonden, in zorgwekkenden toe stand naar het St. Elisabeth-Gastkuis te Alkmaar overgebracht. De 17-jarigo sla gersknecht Snetko, die in do cabine van den vrachtauto zat, sloeg door den schok door de voorruit en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij met ernstige verwondingen eveneens naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De auto is in beslag genomen. De politie stelt een onderzoek in. Brand te Amersfoort. Hedennacht omstreeks 12 uur brak brand uit in den winkel van den heer Rod es to Amersfoort, waarin een sigarenliandel ge vestigd is. Spoedig stond het huis in lichte laaie en liet aangrenzende perceel, een café, oveneens van den heer Renes, werd mode door de vlammen 'aangetast. Dc brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon met 3 stralen op de motorspuit niet verhinderen, dat beide peiceelen tot den grond toe af brandden. Dc bewoners konden zich met moeite redden. De inboedel ging totaal verloren. Verzekering dekt de schade, die aanzienlijk is. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Persoonlijke on gelukkon kwamen niet voor. SASSENHEIM. Het oude Raadhuis. Het oude Raadhuis is ondershands ver kocht aan den heer P. O. Meiman, manu facturer alhierdie het gebouw zal in richten als toonkamcr voor manufacturen. DE RAMP VAN DE „VESTRIS". Het schip maakte slagzij Gedeelte van de lading over boord geworpen. LONDEN, 14 Nov. (V.D.). Het Duitsche s.s. „Berlin" heeft, volgens berichten uit New York, thans met 22 overlevenden van het gezonken Britse he s.s. „Vestris" weer koers naar New York gezet. Volgens mededeelingen van do gered den aan boord van de „Berlin" geraakte de „Vestris" Zondag in een vreeselijken storm. Het schip had zeer veel te lijden. Tijdens den storm helde het schip steeds meer naar stuurboordzijde over. Het schip zonk zeer snel, zonder dat een ont ploffing plaats had. Eén der geredden verklaarde, dat het stoomschip reeds slagzij maakte, toen liet schip dc haven verliet. Een gedeelte der lading werd overboord geworpen om het schip tc red den, echter te vergeefs. Do „Myriam" be vindt zich thans met 54 geredden aan boord ook op weg naar New York. In totaal 206 personen gered. LONDEN, 14 Nov. (V.D.). De laatsllo berichten over de redding van de schip breukelingen van de „Vestris" laten nau welijks twijfel over of het aantal om hot leven gekomen personen is vrij belangrijk. Gered werden door hot Amorikaanscho s.s. „American Shipper" 128 personen, voor het Franschc tankschip „Myrian" 53, oor het Duitsche s.s. „Berlin" 22 en door het Amerikaansche slagschip „Wyo ming" 8 personen, in totaal dus 206 perso nen. Vermist worden nog 125 passagiers en loden der bemanning. Do reederij van net gezonken schip deelt medo, dat de „Vestris" 13 reddingsbooten aan boord had en geen vlot. Op het oogenblik be vindt zich nog een groot aantal schepen op de plaats van den ramp en het Ame rikaansche ministerie van Marino heeft allo maatregelen genomen om zoo moge lijk nog meer schipbreukelingen te red den. LONDEN, 14 Nov. (V.D.). Do eomra .- dant van het slagschip „Wioming", vicc- admiraal Taylor, heeft slechts goringo hoop, dat de vermiste personen nog in leven zijn, daar de reddingsbooten met zeer zware zee te kampen hadden. Het slagschip heeft van het ministerie van Marine bevel gekregen het zoeken naar overlevenden en dooden voort te zetten en voorloopig nabij de plek van den ramp te blijven. NEW YORK, 14 Nov. (V. D. Onder de 206 tot dusiere gereddo opvarenden van de Vestris bevonden zich 152 leden van de bemanning. De geredden zijn allen volwas senen. Het lot. van do twintig kinderen is onbekend, terwijl nog 27 van dc 37 vrouwen ontbreken. Er bestaat nog eenige hoop, dat zij opgenomen zijn door de vier kleine, niet van radio-installaties voorziene schepen, die zich in de nabijheid van de plaats van de ramp bevonden hebben. Voorts wordt aangenomen, dat een geheel bezette red dingsboot van. de „Vestris" medo in de diepte is verdwenen. DE UITBARSTING VAN DE ETNA. Het einde in 't zicht? ROME, 14 November (V. D.). De werking van do Etna blijft verminderen. De krater, waaruit tot nu toe gloeiende lava stroomde, werpt thans nog slechts brokken steen en groote massa's asch uit. De deskundigen verklaren, dat de werking van de Etna spoedig geëindigd zal zijn, vermoedelijk binnen ongeveer 3 dagen. Deze voorspellin gen worden echter met voorbehoud aan vaard, daar dc vermindering van do erup ties gedurende de laatste dagen afgewis- sc1 1 werd door toenemende werking. Sinds gisteravond stijgt een dikke rook uit- do kraters. GOEDERENTREIN TE BRUSSEL ONTSPOORO. Ernstige gevolgen. BRUSSEL, 13 Nov. (V.D.). Hcdon- avond to 17.15 uur is nabij den ingang van het. goederenstation Vurenborg een goe derentrein ontspoord, waardoor een sein paal en een paal der eleetrische verlich ting werden omvergesleurd. Door een schok viel een machinoketïj, die op den laatston wagon geladen was, hiervan af en rolde do helling af, de straat op, waar alios wat op zijn wog .'ag verbrijzeld werd. Het gevaarte kwain in de Engelsche Lei terecht te Burgerhout. Do buizen der waterleiding sprongen, waardoor de geheelc streek onder water liep. De ijzeren hekken aan den spoor baan werden over groot lengte vernield. Een voorbijganger werd gekwetst. Allo treinen uit Antwerpen vertrokken met groote vertraging. Dc internationale trein AmsterdamBrusselParijs moest over Antwerpen Centraal geleid worden. Kerst laat in den avond was alles hersteld. Do materieele schade is buitengewoon groot. Tengevolge van do ontsporing moesten de treinen van AmsterdamParijs en vice-versa evenals de trein uit Bazel naar Amsterdam, blijven wachten totdat do beide door de ontsporing versperde hoofd lijnen weer waren vrijgemaakt. Hierdoor is zoowel de Parijsche als de Bazelsche trein met resp. 11/2 en 2 uur vertraging te Amsterdam aangekomen. De laat3lc trein, uit Brussel, welke omstreeks mid dernacht moest arriveeren, is eerst om kwart voor 2 aan het Centraal station te Amsterdam aangekomen. Schip in nood. Ook b ij de Amerikaansche kust. NEW YORK, 14 November (V. D.). Naar de kustwachtafdecling te Washington mededeelt, heeft het radio-station S. O. S.- sigualen opgevangen van de „Kingsbay" in opdracht van het s.s. „A. R. Reidbritter". Laatstgenoemd schip zou zich ongeveer 100 mijlen ten O. van Charleston in Zuid-Ca- rolina in ernstigen nood bevinden. De „aanslag" op Letlands president. RIGA, 14 November (V. D.). Op grond van het ingestelde onderzoek naar den aanslag op den trein van den staatspresi dent is men thans van meening, dat het gebeurde is toe te schrijven aan de nalatig heid van een wissclwachter en dat men geen politieke beteekenis aan hot voorval moet toeschrijven. De staatsprosidont is dezelfdo mcening toegedaan. Het onder zoek wordt evenwel nog voortgezet. Arbeidsongeval met doodelijken afloop. LEIPZIG, 13 Nov. (V.D.) Heden vond bij de gemeente electricit ei te werken tc Leip zig een noodlottig ongeval plaats. Toen een machine met een gewicht van 34 ton met een takel omhoog geheschen werd, brak de ketting en stortte het gevaarte naar bene den. Eén arbeider werd letterlijk verplet terd en was onmiddellijk dood. Drie andere arbeiders werden zwaar gewond en moes ten naar een ziekenhuis worden vervoerd. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassonen. Luxor: Gcedgekeurd. Trianon: Gcedgekeurd. AMSTERDAM, 14 Nov. Vee. Aanvoer 248 vette koeien, lo kw. 11.16, 2e kw. 0.90 7, 3o kw. 0.76—0.90; 3G nuchtere kalveren 1217; 550 varkens Holl. lc kw. 0.370.80, 2e kw. 0.8G0.87Ovorz. en Gelderaclie, le kw. 0.87—0.88, 2e kw. 0.86—087vette var kens 0.S50.86. ROTTERDAM, 13 Nov. Vee. Aan gevoerd 189 paarden, 12 veulens, 1293 ma gere runderen, 798 votto runderen, 528 nuchtere kslveien, 195 vette kalveren, 105 schapen, 352 biggen, 12 bokken of geiton, 280 gTuskalveien, 19 ovcrloopors. Prijzen: Vette koeion le Jew. 4850, 2o kw. 42—44, 3e kw. 2631Osson lo kw. 45 48, 2e kw 4042 1/2, 3o kw. 37; Stieren le kw. 43, 2e kw. 39. 3o kw. 35; kalveren le kw. 60—86, 2e kw. «7 1/2, 3e kw. 57 1/2— 62 1/2, Melkkoeien 260125; kalveren 223— 415, Stieren 130470; Pinken 100—160; Vaarzen ICO—226; Werkpaarden 200—300; slachtpaarden 100—165; Hitten 120—175; Veulens 75100; Fokkalveren 2030; Big gen 10-16; Overlopers 2028; Slacht- kalveren 12—16; Biggen p. week 1.70—2; Graskalveren 451.00. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Nov. Groenten- veiling. Uien per 100 100 K.g. 750—8; peon per 100 bos 6.0010.80Bloemkool I soort per 100 17.5022.80, Golo kool per 100 10.70 12; peen p. 100 Kg. G.808; Spruiten per 100 Kg. f 1415; Roodo kool por 100 11.40—12.80. Aan veer 22.000 Bloemkool, 2.400 Kg. Uien, 3.000 bos peen. Voortaan 2 maal per week veiling. VOORSCHOTEN, 13 Nov. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks f 12.50—13.90; ha-nen per stuk f 0.901.85; kippen per stuk f 0.751.50; duiven per stuk f 0.190.26; konijnen per stuk f 0.90—2.80ganztn per stuk f 2.004. WOERDEN, 14 Nov. Kaas. Aanvoer 317 partijen. Zcrder rijksmork 0.51—0,56, mot rijksmerk le kw. 0.57—0.59, 2o kw. 0.53— 0.56, zwaro 0.59. Handel traag. WOERDEN, 13 Nov. Fruitteelt. Goudroi- net.ten 1551, Bellefleuren 1229, Reine d'Or 826, Huisman zoet 1419, Zocto Aagt 13—17, Campagne zoet 10—24, Hand appels 28, Armgaard 20, Hooilaars 11—20, Win torjannen 11—*;, Giezo Wildeman 18 1/2, Genree Clairgean 18, Lornotjos 12 20, Bergamotten 1015, Besic Chamotcl 9 19 1/2, Joden poenen 724, Spinazie 12 1/2, Knollen 4, Tomaten 2—0, Spruitkool 616, Bloemkool p. st. 3—8, Witte kool 7—13, Roodo kool 4 —9, Savoyc kool 2-10, Bcoren- kool 2, Kroten per bos 5, Peen 14, An- vie 11/2. WIS3ELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.34% Londen 12.08%n New-ifork 2.49V16 Parijs 9.781 /g Brussel 34.6D/0 Zwitserland 47.UÜ1/Ö Milaan 13.05% Madrid 40 16 Oslo 66.39% Kopenhagen 66.39% Stockholm (W.bM/o Weenen 35.03% 7.381/2 Prolongatio 5 0/0 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De beurs had heden oen gedeprimeerd voorkomen. Op de Industric-afd. had do rijzing der Kunstzijde-aandcclcn plaats ge maakt voor een inzinking. Philips wat la ger. Aandoclen Ned. Kabolfalwiek ex claim verhandeld en vast-gestemd. Aandeden Küchonwcisler iets huogor. Rubbers lagen zwak in do markt cn algemeen beneden do koersen van gisteren. Voor Tabakicon slechts geringe attentie. In Suikers ging weinig om. II. V. A.'s alsuiodo do overige soorten eerder iets aangeboden. Scheepv. buiten de belangstelling. Voor Olie- waarden slechts matige aandacht. Nieuwe en oude aandeden Kon. en dc claims wei nig veranderd. Yankees kahn. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch ge duldig lijden, na voorzien to zijn van e(o H.H. Sacramenten dor kterven-/ den/ onzé goliefde Z^t^L Broeder, Behuwd broeder en Oom, CORNELIUS LUDOVlf US WIJSMAN, in don.- oudofdo^t van 22 jaap. 1 5067 c. l.wijsmJn E. WIJSMAN—v. R,™ JOH. WIJSMAN A. WIJSMAN-v. d. Meel ADIt. WIJSMAN A. WIJSMAN-De Groot M. WIJSMAN M. WIJSMAN-Db Hoog Katwijk a/d. Rijn, 13 Nov. 1928 Algemeeno kennisgeving

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3