SPORT. Land enTuinbouw Uit de Omgeving Uit de Rijnstr} In de kosten van de verbreeding van den Stationsweg, welke verbreeding noodzake lijk was geworden ten gevolgo van het in het jaar 1925 leggen door genoemde Maat schappij van een nieuwe spoorbaan naast de reeds bestaande in dezen drukken ver keersweg. Hoever moest nu do voorgenomen ver breeding zich in de lengte uitstrekken. B. en W. deelen hieromtrent o.m. het volgen de mede: Ha eene vrij langdurige voorbereiding ontstond het volgende drieledige plan. Ten eerste: de tegenwoordige Oostelijke trottoirband vanaf perceel no. 75 („Zomer- zorg") tot aan ongeveer perceel no. 25 (He Kroon) woidt verlegd in Oostelijke rich ting. Over bet grootste gedeelte van den genoemden afstand verkrijgt, de rijweg hier door een meerdere breedte van omstreeks 2 M., zoodat de afstand van de buitenste ranl tot den trottoirband bij perceel no. 55 7.25 M., bij perceel nog 37 4 M. wordt. Het trottoir behoudt evenwel desniettegen staande in hoofdzaak zijn tegenwoordige breedte ter plaatse van de voortuinen van 3.50 M., waartoe gedeelten van die parti culiere voortuinen tot openbaar trottoir be stemd en mitsdien door de gemeente in eigendom moeten worden verkregen. Te vens zullen eenige openbare stoepen, voor zoover nog niet, als bij de perceelen nis 57 en 55, eigendom van de gemeente, in eigen dom verkregen moeten worden. Onderhan delingen, hiertoe met dc eigenaren van die voortuinen en van die in particulieren eigendom ziinde openbare stoepen gevoerd, hebben tot het volgende resultaat geleid. Met de eigenaren der voortuinen, behoo rende tot de perceelen nis 47 en 45 met in begrip van den bijbehoorenden bestraten grond daartussehen, 41, 39 en 35 werd over eenstemming bereikt op de basis van ver koop van den benoodigden grond aan de gemeente voor ten hoogste f 10.per M2. voorzoover nog bijzondere voorwaarden werden gesteld, kwamen deze B. en W. aanemelijk voor. Met den eigenaar van den voortuin, behcoiende tot perceel no. 37 (dr. Niemer) kon niet tot overeenstemming worden gekomen op voorwaarden, welke dezerzijds aannemelijk worden geachtde voortuin van die perceel blijft dus voors hands in het nieuwe trottoir uitsteken. Voorts werd met de eigenaren van de in particulieren eigendom zijnde openbare stoepen, behoorende tot de perceelen nis 53, 43, 35a., 35, 33 en 31, overeenstemming verkregen op de basis van gratis afstand van den bencodigden grond, terwijl ook hier, voorzcover nog bijzondere voorwaar den werden gesteld, deze aannemelijk wer den geacht. Met de eigenares van de stoep, behoorende tot de perceelen nis 51 en 49, kon niet tot overeenstemming worden ge komen op voorwaarden, welke als aanne melijk konden worden beschouwd; daar deze stoep evenwel bereids met den last van openbaarheid bezwaard is, wordt ook zon der overdracht het effect van de verbree ding ter plaatse volbai^ bereikt. Het is de bedoeling, het rij vlak op dit gedeelte van den Stationsweg over de ge- heele breedte ter oppervlakte van pl.m. 750 M2. van een nieuwe bestrating met eerste soort viamoveDslraatklinkers te voorzien. De kosten van een en ander worden ge raamd op f 12.250. Ten tweede: de tegenwoordige Westelij ke trottoirband vanaf perceel no. 20 (Ned. Spoorwegen) tot aan den Morschsingel, wordt verlegd in Westelijke richting. Over het grootste gedeelte van den genoemden afstand verkrijgt do rijweg hierdoor een meerdere breedte van ruim 2 Meter, ter wijl de tramrails thans in het midden van de straat komen te liggen, zoodat wielrij ders, handkarren en andere voertuigen, welke, uit de richting van het station ko mende, door sneller rijdende trams en auto mobielen worden ingehaald, naar i echts kunnen uitwijken. Niettegenstaande deze verbreeding van den rijweg behoudt het trottoir echter in hoofdzaak ziin tegenwoor dige breedte ter plaatse van de voortuinen van gemiddeld 3.50 M., waartoe gedeelten van die particuliere voortuinen tot open baar trottoir bestemd en mitsdien door de gemeente in eigendom moeten worden ver kregen. Tevens zullen openbare stoepen, voorzoover nog niet, als bij perceel no. 6, eigendom van de gemeente, in eigendom verkregen mceten wordon. Onderhandelin gen, hiertoe met de eigenaren van die voor tuinen en van die in particulieren eigendom zijnde openbare stoepen gevoerd, hebben tot het volgende resultaat geleid: Met de eigenaren der voortuinen, behoorend tot de perceelen Stationsweg nis 17, 16, 14 met inbegrip van den bijbehoorenden bestraten grond daarnevens, 12, 10, 2 en Morschsingel no. 1 verd verkoop van den benoodigden grond aan de gemeente voor ten hoogste f 30 per M2.voorzoover daarnaast nog bij zondere voorwaarden werden gesteld, kwa men deze aannemelijk voor. Voorts werd met de eigenaren van de in particulieren eigendom zijnde openbare stoepen, behoo rende bij dc perceelen Stationsweg nis 3, 6B en 4, overeenstemming verkregen op de basis van gratis afstand van den benoodig den grond, terwijl ook hier, voorzoover nog bijzondere voorwaarden werden gesteld, deze aannemelijk werden geoordeeld. Ten slotte vermelden B. en W. nog, dat bet in de bed Deling ligt, ook op dit gedeelte van den Stationsweg het rij vlak over de ge- heele breedte ter oppervlakte van pl.m. 2100 M2. van een nieuwe bestrating met eerste soort vlamovenstraatklinkers te voorzien. De kceten van oen en ander wor- denij geraamd op f 26.885. Ten derde: De Rijnsburgerbrug tusschen den Stationsweg en de Steenstraat wordt naar de Westzijde verbreed, aldus, dat de Westelijke leuning van de verbreede brug komt te liggen in het verlengde van het teruggeplaatste hek langs den Stationsweg voor perceel Morschsingel no. 1. De rijweg op de brug, thans 7.54 M., verkrijgt hier door oen bieedte van pl.m. 10.60 M, ter wijl de tramrails ongeveer in het midden van de brug kernen te liggen. Aan do zijde van den M^r sob fin gel zal aan de brug een vleugel worden gebouw, terwijl aan de zijde van de Steenstraat, een stukje grond, groot pl.m. 10 M2., en behoorende tot het terrein van het oude Academisch Ziekenhuis, welk terrein in 1566 door de gemeente kosteloos aan het Rijk gegeven werd om daarop een ziekenhuis te stichten en voortdurend te onderhouden, van het Rijk moet worden te ruggekregen. De kosten van de verbreeding worden in dit geval op f 6900.geraamd. B. en W. stellen dus voor een bedrag van f 46.035.ten behoeve van een verbreeding van den Stationsweg Oostzijde, van den Stationsweg Westzijde, zoomede van de Rijnsburgerbrug Westzijde, met inbegrip van een algohcele vernieuwing van de be strating, beschikbaar te stellen, van welk bedrag een scm van f 7000.in 1925 door de Haagsche Tramweg Maatschappij be reids in do gemeentekas is gestort. DE ALKMAARSCHE MARTELAREN. Lezing voor „Geloof en Wetenschap". In de bovenzalen van „In den Vergulden Turk"' werd gisteravond de tweede bijeen komst gehouden van „Geloof en Weten schap". De voorzitter, prof. W. H. Keesom, verwelkomde in zijn openingswoord de twee nieuwe bestuursleden, de doktoren Simons en Pieck. Spr. deelde mede, dat mr. Fleer- kamp ontslag heeft genomen als lid van het bestuur wegens vertrek naar Indië. Hierna was het woord aan prof. W. Nolet, hoogleeraar aan het Groot-Seminarie te Warmond, die een lezing hield over het pro ces ter zaligverklaring van de Alkmaarsche martelaren. Eerst gaf prof. Nolet een korte beschou wing over het gewone verloop van een za ligverklaring: eerst voor een bisschoppelij ke rechtbank, dan voor de Congregatie der Piiten, voor de pauselijke rechtbank en ten slotte voor den Paus zelf. Het proces van do Alkmaarsche marte laren is nog in het eerste stadium, de dioce sane behandeling. Reeds 17 getuigen zijn voor de bissch. rechtbank opgeroepen, en door den promotor fidei (in de volksmond: de advocaat van den duivel) ondervraagd. In het kort is het geschied-verbaal dit: zes Alkmaarsche paters zijn in 1572, daags' na het feest van St. Jan te Enkhuizen op gehangen. Alkmaar was van de partij van den Spaanschen koning overgegaan naar Prins Willem van Oranje. De Geuzen trokken de stad binnen en nog den zelfden dag werden de paters gevangen ge nomen. Spr. wees hierbij op het feit. dat zoovele Franciscanen gemarteld zijn: van de Gorcumsche zijn de meeste, van de Alk maarsche allen Franciscanen. Het is de treurige waarheid, dat de saeculiere gees telijkheid voor een groot gedeelte was afge vallen; paters van andere orden hadden zich nieereudeels in veiligheid gesteld. De Franciscanen hadden nog in de 15de eeuw een krachtige hervorming onder pater Brugman oudergaan. Toch zijn er ook twee saeculiero geestelijken in Alkmaar opge hangen, die in de stad gevonden werden na de „victorie'"'. Gepoogd is ook deze saecu liere geestelijken in het zaligverklarings proces te betrekken, maar men heeft van hun marteldood slechts één verhaal gevon den. bij Opmeer; met één getuige kan men het proces bezwaarlijk voeren. Hoe komt het. dat niet meer gegevens over deze saeculieren te vinden zijn, in te genstelling met de regulieren De reden is, dat de wereldgeestelijken elkaar niet ken den. De tegenwoordige clergé kent elkaar; Maar de geestelijkheid in vorige eeuwen, niet opgevoed in een seminarie (die niet be stonden) stond los van elkaar. Anders was dat met de paters, die één noviciaat doormaakten en samen in kloos ters woonden. Toen de zes Alkmaarsche pa ters waren gemarteld, werden alle pogingen in 't werk gesteld om daarover meer te we ten te komen, en daarvan aan anderen te schrijven. De namen van de opgehangen paters zijn: Daniël van Aerendonk, Cornelius van Diest Jan van Naarden, Ludovicus Voets, en de leekebroeders Adriaen, uit Gouda en En- gelb. v. d. Borch (deze laatste werd eerst la ter gepakt en te Ransdorp opgehangen). De paters werden in hun klooster door de Geuzen overvallen. Verschillenden zagen kans om te ontsnappen, o.a. de leekebroe- der Engelb. v. d. Borch, die naar de paters te Gorcum wandelde die toen nog geen martelaars waren. De vijf te Alkmaar gevangen genomen paters werden naar Enkhuizen gevoerd, en moesten daar verschijnen voor Gerard van Berkerode, een afvallig priester. Deze haal de uit zijn zak een doosje met een hostie en vroeg hun: „Is dit nu de God, die jelui aan bidt". Daniël van Aerendonk, de gardiaan, gaf getuigenis van zijn geloof in de H. Eucharistie, waarop Berkerode antwoord de: „Dat je dat zoo publiek zegt, zal de re den zijn dat je publiek gedood wordt". Bij den leekebroeder Adriaan probeerde hij het langs een anderen weg. „Je bent een monnik", zeide hij, „en daarom moet je eigenlijk opgeknoopt worden. Maar als je de anderen wilt opknoopen, dan laat ik jou vrij". De leekebroeder was hiertoe niet te bewegen, en werd opgeknoopt omdat hij een monnik was. Zij werden alle zes voor het -stadhuis te Enkhuizen opgehangen. De leekebroeder Engelbert, die later ge grepen werd, is niet in-eens gedood. Bijna een half jaar is hij meegenomen met de Geuzentroep en op gruwelijke wijze gemar teld. Hij ging over de schat van het klooster maar weigerde deze aan te wijzen. Van die schat had spr. in een Franciscaner klooster geen hoogen dunk, maar zij aasden natuur lijk op miskelken enz. Eindelijk werd de leekebroeder te Ransdorp opgehangen. Zoo is het verhaal. Nu komt de vraag: bestaat er kans dan deze opgehangen pa ters zalig, en na ©enigen tijd heilig zullen worden verklaard. Als vaststaand in deze zaak (waarbij men niet met de gewone historische zekerheid tevreden mag zijn) moeten aangenomen worden twee getuigen. Met dit dubbel-ge- tuigenis komt men klaar voor twee stellin gen: lo. ©r zijn indeixiaad 6 Minderbroeders gedood; 2o. zij werden gedood om wille van hun geloof. Om te bewijzen dat zij gehangen zijn heeft spr. wel geen wolk maar toch een wolkje getuigen: lo. de schrijver Estius, in het klooster te Gorcum, die het vernam uit den mond van den gevluchten Engelbert, 2o. een propaganda-liedje tegen de Geuzen uit het jaar 1572, uit het jaar zelf dus; 3o. het boek over „Vlaanderen" van den nun tius te Brussel (16071617), dan twee „heer lijke" getuigen bij den bekenden Protes- tantschen geschiedschrijver Brandt en nog verschillende andere getuigen. Naast deze algemeene getuigenissen van het feit der marteling, zijn er 14 schrijvers, die een uitvoerig verhaal geven. Van deze zijn er twee, die uit eigen ervaring of eigen informatie vertellen, en die een bron zijn voor de anderen. Deze twee zijn Florentius Leydamus, provinciaal va^ 15701577 (het waren dus z ij n pators) en Petrus Opmeer, een aanzienlijke Amsterdamsch Katholiek. Wanneer de rekening dus wordt opge maakt hebben wij vijf algemeene getuigen en twee omstandige verhalen. De tweede vraag is-: zijn zij om hun ge loof gemarteld 1 De scène met de hostie ver haalt alleen Opmeer, en ook Sedulius. Het getuigenis wordt echter gesteund door de algemeene opvatting in de orde en daarbui ten, dat zij gedood zijn voor him geloof. Ook de tijdsomstandigheden maken het waar schijnlijk, dat zij om hun geloof zijn gestor ven, zooals pater Gorris z.g. in zijn cSiar- over handelend boekje heeft aangetoond. Van den leekebroeder Engelbert kan men de „causa martyrii" bijna zonder haperin gen aantoonen. Prof. Nolet eindigde zijn zeer interessan te uiteenzetting met de hoop uit te spre ken, dat de Alkmaarsche ns-—"Naars, wan neer zij zalig zullen worden v«wrklaard, niet 't lot zullen deelen van andere Nederland- sche heiligen. Spr. zou het prettig vinden, wanneer hot Kath. volk een beetje geest drift voor deze zaak toonde. Een volk telt in de Kerk mee naar het aantal van zijn heiligen. Daarenboven nog dit. Wij leven in een tijdsgewricht al moet men dat niet over drijven waarin een beweging gaande is van terugkeer tot de traditie. Zouden deze martelaren niet de aangewezen voorspre kers zijn voor het bekeeringswerk in Ne derland? Hierbij is een eerste vereischte, dat wij niet afgeven op andersdenkenden. Een uiteenzetting, die zou betoogen, dat do Protestanten aan deze marteling schuldig waren, zou spr. ten zeerste betreuren. Het is niet waar. Niet de Protestanten, noch Willem van Oranje, maar de ongeregelde geuzenbenden zijn daaraan schuldig. Spr. hoopte, dat de zaligverklaring der Alkmaar sche paters een feit zou worden, en ver wachtte daarvan veel heil van ons vader land. ij Prof. Keesom bracht prof. Nolet dank voor zijn belangwekkende uiteenzetting, waarna de vergadering werd gesloten. DE BLINDEN TE GRAVE. Terwijl de honderden, die het concert bijwoonden, dat de blinde musici uit Grave in de Stadsgehoorzaal op 5 November ga ven, nog enthousiast rijn over do prestaties der blinde musici en het overweldigende succes, dat behaald werd, heeft het bestuur van de Le Sage ten Broeck-vereeniging met de leden van het comité voortgearbeid om het financieele eind-resultaat te kunnen bepalen. Dit is geschied en de uitslag kan, naar men ons mededeelt, gunstig worden genoemd. Dc volgende week zullen eenige leden van het Comité zich op vriendelijke uitnoodiging der fraters naar Grave bege ven om het saldo over te dragen. Maar gaarne zou men de van licht en schoonheid verstoken blinden een verras sing bereiden, zoo iets als een St. Nicolaas- surprise. Het comité rekent daarom nog eens op de gulheid en hartelijkheid der Leidenaars, die zeker niet zullen nalaten hun goede ga ven hiervoor te schenken. Tabak, sigaren, sigaretten, koek, vruchten etc., om maar iets te noemen, zullen zeer welkom zijn, en de volijverige secretaresse Mej. I. Stumpel zal dit alles gaarne in ontvangst nemen. Het adres is Hooigracht 40. Wie in blanke of papieren munt zijn goede gaven schenken wil, kan dit met ver melding der bestemming doen op postreke ning 943-18. In Mcmoriam Mej. Joanna C. M. Bik. Zoo is dan van ons heengegaan deze stille ijverige werkster, die, naast de vele beslommorii.~en van het dagelijksch leven, met zooveel ijver en opgewektheid méér dan 25 jaren Presidente der St. Liduina- vereeniging is geweest. Zooal3 bekend, stelt genoemde vereeni ging zich ten doel, jaarlijks aan de arme kinderen der Katholieke scholen een feest avond te bereiden, waarbij dan ook aan ieder kind klGedingstukken worden uitge reikt. Ik zou aan het onderwijzend personeel dier scholen willen verzoeken een gebedje voor haar zïelerust te doen storten, opdat zij spoedig bij God het loon moge ontvan gen voor hetgeen zij zooveel jaren voor de armen gedaan heeft. A. S. v. S. Voor den dienst in Ned.-Indië is bestemd mr. F. P. Slöcker, alhier als rechterlijk ambtenaar, de heer F. de Groot alhier, als onderwijzer bij het Openbaar Lager Onder wijs en P. R. van Alderwerelt van Rosen- burgh, alhier, als administratief ambtenaar bij het Binn. Bestuur. Einde der bietencampagne in de Haarlemmermeer. De bietencampagne loopt in den Haar lemmermeer polder vlot van stapel. Het grootste gedeelte van de geteelde Lieten is reeds afgeleverd. Verwacht wordt, dat de campagne einde November of begin December haar beslag zal krijgen. PAARDENSPORT. Een succes van kap. de Kruyff te New-York Uit New-York wordt aan de „TeL" ge meld: Het Belgische team won gisteren den eersten prijs in het nummer springconcours voor officierspaarden. Kapitein De Kruijff behaalde don derden prijs met Abaisse. Aan het tweede deel springconcours werd door 78 paarden deelgenomen. Duitschland bezette de eerste en tweede plaats. Derde was Roland, gereden door kapitein De Kruijff en vierde Gamin, gereden door den heer Labouchère. Alle hindernissen moes ten twee maal gesprongen worden. KATWUK. Aanbesteding. Het Ministerie van Oorlog heeft aan de fa. J. H. Sanders Zn. alhier gegund het bouwen van een voertuigenloods te Katwijk, voor 25.25S. NOQRDWIJKERHOUT. Hanze. Gisterenavond te half acht hield de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", afd. Noordwijkerhout, een gewone ledenvergadering in café „5t Wa pen van Noordwijkerhout" om pl.m. 8 uur (er werd nog gewacht op verschillende leden) opende de voorzitter, de heer L. v. Hensbergen, de vergadering. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Nu volgdo installatie van den nieuwen adviseur, kapelaan de Ruiter, als opvol ger van den naar Amsterdam vertrokken kapelaan Wolff. De voorz. verwelkomde Z.Eerw. met een hartelijk woord, cn deze antwoordde met de hoop uit te spreken nog lang te kunnen medewerken tot groei van de nog jonge vereeniging. Aan de orde kwam het vraagpunt: winkelslui'a-. Naar aanleiding van een voorstel van den heer J. Aartman werd door de aanwe zige leden in beginsel besloten, aanvan gende 10 Dcc. a.s., gedurende de ...ter- maanden om half negen te sluiten. Bij de andere leden en belanghebbenden zal aan huis geïnformeerd worden, of op me dewerking in deze kan worden gerekend. Hierna volgde een voorstel tot het hou den van een feestavond, zulks vooral om de vereeniging meerdere bekendheid te geven, het ledental uit te breiden en de opkomst wat ruimer te doen zijn. Aan den heer Heemskerk werd opgedragen daartoe een plan samen te stellen. Hij wilde per lid dan een gulden entrée vra gen. De leden konden dan hunne dames medebrengen en ontvingen een S-tal con sumptiebonnen. Definitief werd - .over nog niets besloten. Een voorstel werd ge daan tot maandelijks vergaderen, gecom bineerd met het houden van een tombola Ieder betuigde daarmede instemming, maar voorloopig zullen de vergaderingen nog op bepaalde tijden gehouden worden. Do heer Aartman vroeg aan de leden dan tevens de tombola te willen gedenken, welke de muziekver. „St Jeanne re" gaat houden. Ook hierin zouden velen ter wille zijn. Te 10.45 werd de geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. STOMPWIJK. Arbeiderswoningbouw. Door de Wo- ningbo'uwvereeniging te Stompwijk Buurt schap is onderstaande circulaire verzon den. „De Woningbouw vereeniging stelt zich ten doel, om hygiënische-ingerichte wo ningen te stichten, die in de behoeften van een in bescheiden finantieele om standigheden verkeerenxd gezin, voldoen. Wie lid wil worden, meldde zich zoo spoedig mogelijk bij den secretaris van hot Wit-Gele Kruis, dhr. Jac. van Maren. Het is gewensclit een aandeel te nemeïi van 25.of een jaarlijkschte contri butie te betalen van 5.20 of per week 10 cents". SASSENHEiM. Verkeersbelemmering. Gistermiddag kreeg een bestelauto van de „Bijenkorf" to Den Haag juist toen hij de Klapbrug wilde oprijden, pech, doordat de achteras brak. De auto bleef midden op den weg staan. Het autoverkeer moest door poli tie worden geregeld. TER AAR. De Tuinbouw. Dat nu de tijd is ingetreden om het tuinland te ontruimen en het in een toestand te brengen dat het voor het volgende jaar weer geschikt is voor de teelt, blijkt wel doordat de tuinders volop aan het werk zijn. Maar niet alleen de tuinders, ook de timmerlieden, ja zelfs al de ambachts lieden hebben volop hun werk in Ter Aar en Omstreken. Waar men kijkt, waar men gaat, overal ziet men kmsen en waren huizen*. verrijzen; niet alleen in Ter Aar maar ook langs de Amstel zijn ze bezig aan het glas. Enkele jaren geleden werd er weiland omgeploeg voor koude vruch ten, maar nu wordt er weiland omge ploegd om warenhuizen er op te bou wen. Als het zoo doorgaat zal men spoe dig kunnen zeggen dat in Ter Aar en Om streken de koude grond in het verleden komt. De tuinders van Ter Aar en Om streken mogen hoog gaan over de kwali teit van grond en ook zelf over de kwali teit van producten die er van voortge- kweekt worden. Ja de kwaliteit, dat moet de hoofdzaak worden. Men moet niet slechts werken naar kwantiteit, maar ook en vooral naar kwaliteit en kwanti teit, ja zelfs zoo dat de kooplieden met onze groenten kunnen demonstreeren op do markten zoowel in het binnenland als in het buitenland. Als de tuinders daar allen aan medewerken, dan zullen wij zien dat Ter Aar en Omstreken in groenten zal worden, wat Aalsmeer in zijn bloe men was onlangs op de bloementenoonstel ling te Turijn. Baldadigheid. Eenige jongens had den er pleizier in om een andersmans goed te vernielen en wel de ruiten stuk Gemeentelijke Aankc AFSLUITING SCHEEPy, Burgemeester en Wethouc* brengen ter algemeene scheepvaart d<)or de Sin^H^ het verrichten.' vary herstaling nadere aankondiging gesfr schepen, waarvcer de Brug ttJi geopend. Leiden,, 12 SNof-cmberl A. VANYDR S/N^E BA] VAN STRIJEN, Agenda LEIDEN. Woensdag. R. K. Rijtuig kers. L'Union, Steenstij Donderdag Wetenschappelijke over het katholicisme P. J. Verhaar Aca< Rapenburg 73. Donderdag. Volksbond. Lezing, bouw, 8 uur. Donderdag. Ontwikkelingsavonè ze", „In den Vergulde' 8.30 uur. Ho na. La-' v te gooien van het oude veiling, St. Phocas. De politie stelde 4'-' zoek in en was de daders al Jj spoor. Geboren: Cornelis J. AkerboomVoortman. jJ rardus z. v. C. W. v. d. 1 Overleden: Geertje ALPHEN AAN DEN fill Bij het stoeien. Een ti dige personen, werkzaam op èa j werf der firma P., waren aan'(bi- Een der jongens werd daarbij lak weggeworpen voorwerp zocxkpei fen, dat hij op advies van dSd( naar het ziekenhuis te Leiden rjDe den .overgebracht. en Verkeersregeling. Van en wege worden alhier een 30-tal i wings- en maximum-snelheids^' plaatst. /0 Het zwemmende paard. - morgen geraakte het paard pediteur T. v. R. aan de ter. Pogingen aangewend om :'Qn gen den hoogen walkant op b:,^. brengen faaldenn, zoodat mc; j'er een roeiboot zwemmende nunel} kade bracht, waar de vicrvflit®^ neteligen toestand werd beviijL Voetbal op straat. Door werd gisteren tegen eenige werkzaam bij dc fa. Boot, pioa opgemaakt wegens het voetbaw openbaren weg. Botsing. De koopman cij gisteren op den Steektenveg paard en wagen door een aul aangereden, dat het paard oc% senijkundige behandeling mc gesteld en de wagen bescbi het nummer der auto is beken! tie heeft van een en ander pi opgemaakt. Geboren Wijnand, zoon gen en A. Lagerweij Mariui zoon van G. van Bemmel en M.i Maria Martina, dochter van L! Laars en M. van der Linden -| dochter van P. Dirkzwager en G| kei Trijntje, dochter van J. en J. Pol Albert, zoon van J.j G. van Braak. Overleden: M. J. van 24 jaar H. Berkhout echt{ C. van Teeseling 56 jaar (overli den). Gehuwd: D. van Elssvijk j?j en M. v. d. Wolf jd 18 jaar W. kamp jm. 22 jaar en A. de Jong;! BOSKOOP. Bloemenhandel. De was de vorige week tamelijk goeij zen waren, gezien den tijd van niet hoog. Men betaalde als volgt lia 0.60—1.29, Golden Ophelia 1.35, Marcel Rouyer 1.381.49. 1.611.94, Cl. Pernet 1.08-lfl lumbia 1.0S1.40, Butterfly f1-1 Mac Keiler 1.60, Rosalndia l| Diversen: Chrysanthen gr. bl. K-G per stuk; idem tros 4050 centp idem tros vertakt 1215 cent peb Geboren: Gerard, z. v. P- G. Zalm. Alida Maria Petrotf W. Eelderink en J. Lips. Ondertrouwd: Pieter Werf cn N. Poot. P. H. Koov van der Willik. Getrouwd: D. Ilunink van Oosterom 21 j. WOERDEN. J Geboren Maria Nicolette Ij dochter van B. H. Brandsen en -M Gils Anna Maria Henrica, doc.J S. H. Hamburger en E. J. H Getrouwd Wilhelmus Anfl Leeuwen cn H. C. van Rooijen. Overleden: Frederik H'fl oud 65 jaar Johanna Cornelis ij len, oud 11 jaren. ZWAMMERDAM. 1 Geboren Alida GeertruidM van Harmen Willem Steven Pfj van Alida Ankerna Pietje Man<J ria Pietje, dochters van Hendrik^ en van Cornelia Kalivaart. I Ondertrouwd Hendrik Graaf, jm 25 jaar te Bodegraf hanna Gerritdina jd 25 jaar y- Comelis van den Berg jm 33 ja*1 leskop en Elizabeth Maria Lek- jaar.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2