Koffers èry lasschen S. G. J. DE GÉHT, Soorileinde Uit de Omgeving Uii: de Rijnstreek. Rechtzakei Rede mr. Van Schaik. Mr. J. R. H. van Schaik, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en voorzitter van don heden geïnstalleerden Algemeenen Eaad voor Psychopathenzorg daarop op het woord nemende hield daar op een rede, waarvan het volgende is ont leend: „Het beginsel van individualiseering bij de berechting, naar do persoonlijkheid des misdadigers, heeft zich krachtig gemani festeerd bij de invoering van het straf- xeehtelijken kinderrecht. Vervolgens bij de aanvaarding van de instituten der voor waardelijke veroordeeling en der voor waardelijke invrijheidstelling, gepaard met reclasseeringszorg. Heden behaalt het een nieuwo overwinning, doordat voor de ach terlijken of zieken van geest een eigen plaats in ons strafrecht wordt ingeruimd. De tijd zal nu gelukkig tot het verleden behooren, waarin zoo menigmaal de gewe tensvolle rechter, niet minder ook de ver volgende ambtenaar, de raadsman, de re- classeeringsinstelling even hopeloos als hulpeloos tegen een psychopathengeval moesten aankijken. Ten schade van het be lang van het betrokken individu, ten schade vooral van de belangen der samen leving. Met handhaving van het principe, dat een niet ontoeberekenbare delinquent behoort te worden gestraft, opent do wet- telijke regeling een rijk perspectief voor eene geïndividualiseerde bestraffing en verpleging van hen bij wie tijdens het be gaan van het strafbaar feit gebrekkige ontwikkeling of ziekelijke st-oring der geestvermogens bestond". „Het is geenszins uitgesloten, zelfs "te ho pen dat het particulier initiatief, hetwelk zich in ons land zoo schitterend heeft ontplooid op het terrein der kinderverple ging en der reclasseering, geprikkeld door de mogelijkheden, die in de thans inge voerde regeling besloten liggen, ook ten aanzien van de verpleging van psychopa- then een groote en zich spccialisccrcnde activiteit zal gaan ontwikkelen. Dit tc meer omdat de kans niet schijnt uitgeslo ten, datde rechter zich meer dan eens geroepen zal gevoelen door eene ter be schikking stelling psychopathenzorg uit te lokken". Spr. herhaalt met te verklaren, dat „onze huidige Minister van Justitie in aanslui ting van het wetgevend werk van zijn ambtsvoorganger, zich met de invoering der psychopathenwetten een monument van 'blijvende bcteekenis heeft gesticht, waarvoor het Nederlaüdsche volk hem grooten dank is verschuldigd". Vervolgens voerden nog het woord mr. rA. van de Sande Bakhuyzen, voorzitter van de commissie van toezicht, de direc teur, dr. J. Scholtens en de heer S. L. Veenstra, chef der afd. reclasseering enz. van het Departement van Justitie. Hierna werd het gebouw bezichtigd. R. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Dinsdagavond gaf bovengenoemde Ver. haar 2e lezing van dit winterseizoen, wel ke gehouden werd door den heer Chris- tiaanse in een der vele zalen van café rest. „De Burcht". Te circa half negen opende de voorzit ter, de heer J. Westen, dezen avond en heette alle aanwezigen, onder wie ook de moderator pater v. d. Donk, van harte welkom. Spr. uitte zijn groote voldoening over de groote opkomst van do leden, hetwelk volgens spr. een bewijs was van groot me deleven met de Vereeniging. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer J. Christiaanse, die met zijn lezing over „Het Berneroberland on Wallis" een aanvang maakte. Direct van den aanvang af wist spr. de vele aanwezigen te boeien, menige uit roep van bewondering, bij het zien van zooveel natuurpracht, werd gehoord. Van Bern nam spr. de aanwezigen mede naar Thun en het Thuner meer. Van hier uit werd de tocht voortgezet naar Interla ken, gelegen tusschen de Thuner en Brienzersee, met als achtergrond do Junk- f?au. Van Interlaken reisde spr. naar Lau- terbrunner met zijn schitterende waterval len, van Lauterbrunner naar Wenger, de bekende wintersportplaats. Steeds verder en verder voerde spreker de aanwezigen, door sneeuw en ijsvelden, door tunnels en grotten, naar het bekende Junkfraufoeh, 3100 Mr. hoog.. Na een schit terende tocht, vol afwisselende pracht, werd de terugreis naar Adclboden begon nen. Het zou ondoenlijk wezen deze schitte rende reis hier weer to geven, en niet to beschrijven is do heerlijke natuur, welke de heer Chr. ons met zijn lichtbeelden te zien gaf. Ha een korte pauze voerde spr. de aan wezigen over den Simplon, en steeds mooier en grootschcr werd de natuur, voor al waar de reis nu niet per spoor, doch te voet ging. Hooger en liooger ging de reis tot einde lijk het einddoel het Junkfrau joch was bereikt. Overweldigend was het natuur schoon, hetwelk zich voor de aanwezigen ontplooide, steeds aangrijpender en in drukwekkender. Toen, na een schitterende terugtocht, de laatste opname verdwenen was en de spreker na een opwekkend woord, de aanwezigen aanspoorde, om, wanneer zij in do gelegenheid hiervoor wa ren, in werkelijkheid te gaan genieten zweeg, brak een stormachtig applaus los. Hierna sprak de voorzitter, ook namens alle aanwezigen, zijn oprechten dank uit voor al het moois, wat de hoer Chr. hen dien avond had doen zien en hooren. De voorzitter sloot dozen leorzamen avond op de gebruikelijke wijze. MUZIEK. Haarlemsche Orkestvereenfgïng. AI was de avond niet best gekozen (in den Schouwburg werd Ibsen's Nora opge voerd en dit had wel eenigszins schadelijke gevolgen wat betreft het concertbezoek) toch was er belangstelling, en het aantal concertbezoekers redelijk. Steeds krijgt men mooie programma's bij de H. O. V. tc hoo ren, bekende of wel jonge belovende solis ten treden hier op, en de uitvoering geeft INGEZONDEN MEDEDEELING. Telef. 70® i Giro 35938/ aa r afci gït a g altijd te genieten. Het stond er zoo een voudig: vier deelen uit de „Haffner Sere nade D dur" van Mozart (Haffner tijdge noot van hem), „Symplionie O dur" van Haydn. De H. O. V. had een gelukkigen avond. Het orkest was gevoelig, saamhoorig, speel de met toewijding en reageerde prijzens waardig op de intenties van dirigent van Beynurn. Deze toch is (zooals wij voor heen opgemerkt hebben) een sympathiek Mozartvertolker. Een streven naar een zonnige zwierige vertolking met soepelheid van rhythme en verfijning in de doorschij nende instrumentatie is voortdurend waar neembaar. De bekoring van de Mozartsche melodieën bleef niet achterwege. Met ge noegen. maakten wij kennis met den jongen concertmeester, wiens naam, niet op 't pro gramma vermeld, vanf het podium werd medegedeeld, en welken wij tot ons leedwe zen niet konden verstaan. Genoemde violist is in het. bezit van een mooie welluidende bel-canto-toon. Hij speelde met veel charme, en geacheveerd de technisch moeilijke vioolsolo in do serenade die hij sober reali seerde en strevend naar de juiste sfeer. Het orkest werkte samen met veel eens gezindheid, zoodat in de altijd jonge mu ziek zonder uitbundigheid (die zij niet kan ve.dragen) gespeeld dc intenties van den dirigent die de délicate muziek zeer wel aanvoelt, naar beste vermogen werden weergegeven. Men uitte zijn dank in opge togen applaus aan den solist. In aanslui ting op dit goed begin volgde de O-duf „Symphonie" van Haydn een van de achttien meest beduidende Syphonieën van den meester. Haydn spelen is ook niet zoo eenvoudig als het aanhoort want daar zit een sfeer in, een eigen karakter- inhoud. Van Beynurn bracht een lichte touche waardoor de naïviteit, het vroolijko kinderlijke in Haydn's gemoed, de opge wekte frischheid, dc humor en de snakerij, kortom de kenmerken van Haydn's karak ter (tot aan zijn dood toe) het wel deden. Van Beynurn leeft zich in in de ziel van het kunstweck, is los van zich zelf, voelt de me lodie bewogen aan en wil de afwijking zoo goed als mogelijk is. Wij vinden hem steeds sympathiek en eerlijk in zijn kunstuiting. Dc beide fraaie orkestwerken waren van elkander gescheiden door een aria van Monteverdi, beroemd 17e eeuwsche schrij ver van madrigalen en dramatisch muziek, door Bespiglii voor zang en orkest gearrangeerd n.l. „Lamento di Arian- na". In de soliste, de zangeres Dzjobs Isiug begroeten wij eene landgenoote met talent. Zij is begiftigd met een mooie uit gebreide altstem, die in dc hoogerc lig ging voortreffelijk ontwikkeld cn draag krachtig is. Daar zijn de tonen vol en klank rijk, hetgeen nog niet het geval is in mid den en borstregister. Haar klank-idioom en karakteristieke aanvoelbanrheid is zeer •geschikt de Italiaansche en Fransche men taliteit te kunnen benaderen. Evenwel zij mist nog iets. In haar voordracht missen wij nog de fantasie, die kleur aanbrengt en stemming wekt. Haar muzikale visie moet nog groeien. Zal zij uit do overgevoelige sfeer, waarin zij zich nu nog beweegt, wor den weggenomen, zal de monotoonhcid in haar dictié verdwijnen. En daar wij' vooral in de -„Aria uit Samson et Dalila" van Saint-Saëns (die wat langzaam was) een sensitieve charme bij deze zangeres merk baar ontwaren, zouden wij bij haar ook een diepere doorgang naar binnen wenschen. Zij kan dit dunkt ons bereiken en zoo zal ze tot veel moois in staat zijn. Het orkest secundeerde slagvaardig en bescheiden. Aan het slot spontane bijvalsbetuiging cn eenige malen terugroepen. Hierna werden de drie bekende orkestdeelen uit ,/La Dam nation de Faust" uitgevoerd en 't is of Berlioz 'nier in zijn vuistje lacht om zwaar wichtigheid en overdrijving. Prikkelende geestigheid, licht en geniale instrumenta tie Het orkest was uitmuntend op dreef en speelde fijn en puntig de „Marcho hon- groise" met orkestrale bravour. Het koper klonk voortreffelijk. Er ging opwinding dooi de zaal, de toejuichtingen werden gul ge bracht en dirigent en orkest deelden de hulde. J. K. (Door omstandigheden is de plaatsing van dit verslag vertraagd). Korenfcond „St. Willibrordus'. De Korcnbond „St. Willibrordus", geves tigd te Wassenaar zal op Donderdag 8 Nov. a.s. een Zangersavond organisecven. Deze zangersavond begint met een plechtig Lof in tie St. Willibrorduskerk, te 7 uur. De Lofzangen zal het Zangkoor van Kat wijk a. d. Rijn zingen. Daarna bijeenkomst in de groote zal van het Patronaatsge bouw, waar de President, Pastoor Thole- naar te Wassenaar, een welkomstwoord zal spreken. Veuvolgens zullen de koren zingen de Mis van den eersten Zondag van den Advent „Ad te lovavi". Ieder koor zingt, een gedeelte, b.v. Introitus, of Graduale, of Ofertoriura, door de Jury (den Weleerw. heer Th. Bocnekamp) aan te geven. Ook zingt, ieder kcor een vrij nummer, zoo mo gelijk een Kerstlied. Aan het slot van den avond sal de kapelaan Th. Boonekamp een critische bespreking houden over hetgeen door de koren is voorgedragen. Het. slot woord spreekt pastoor C. Tliolenaar, pas toor to St. Willibr. In. do kerk heeft iedereen toegang. In het Patronaat alleen leden van den Koren- bond en genccdigden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Tot tijdelijk adjunct-com mies le kl. Ier secretarie is heden benoemd de heer A. B. Hermsen, ambtenaar ter se cretarie, wonende te Arnhem. Bloempjesdag. Dc schildjesverkoop ten bate der Diocesane Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" bracht bruto f 35.07 op. De jongedames hebben, gezien deze uitkrast, prachtig gewerkt. Zij hebben begrepen het mooie doel waarvoor zij ijverden. Hier voor aan hen een woc-rd van waardcering. OEGSTGEEST. Geboren: Theresia Anna Adr., d. v. J. J. Joagenelen en A. J. Rijnaarts. Cor nelia Jacoba, d. v. G. F. van Leijden en A. van Steijn. Reinskje, d. v. S. Pastina en R. Boukes. Ondertrouwd: P. Vogelenzang te Leiden en J. Ravensbergen te Ocgstgecst. Getrouwd: J. H. v. d. Hoeven tc Kampen en O. J. v. Staveren te Oogstgeest. G. van Druten en M. Lautenbach, bei den tc Oegstgeest. SASSENHEIM. Kiesvereeniging. Woensdagavond te 8 uur hield dc R. K. Kiesver. een ledenver gadering in het gebouw der K.S.A. De op komst der leden was beneden peil. De Voor zitter, de heer H. Bader, opende met den Chr. groet en sprak een woord van welkom, waarna door den heer Bisschop de notulen worden gelezen en door de vergadering zon der aanmerkingen weden vastgesteld. Bij de candidaatstelling voor het bestuur der R. K. Statencentrale te Leiden werden de aftredende heeren C. J. Alkemade, II. Ba der, Boekraad, Bolsius, Boskamp, Bulten, Paardekooper en Stadhouder zonder dis cussie aangenomen, en in de vacature- Warmerdam uit Lissc, werd als candidaat gesteld den heer J. Kortekaas uit Lisse. Door den heer v. d. Zwan werd een ver slag uitgebracht van een vergadering der R. K. Kamercentrale Leiden, waarvoor hem dank werd gebracht. Hierna verkreeg de heer J. P. Gouver neur het woord, en zette in duidelijke woorden uiteen hoe thans de werkwijze is van het Rijkskieskringbestuur. Spr. wil om de geringe opkomst niet in den breede uit wijden, waarvoor zal hij wachten tot de jaarvergadering in December. Het Rijk heeft, aldus spr., het land in IS kieskringen verdeeld. Om nu bij de a.s. Tweede Kamer verkiezingen ;t volgend jaar een zoo groot mogelijk aantal E. K. zetels te behalen, heeft de R. K. Staatspartij, na do stemmen- cijfers van 1925 uitgemaakt dat van die 18 kringen er door hen 9 worden gemaakt. Door groepeering van de verschillende kieskringen mag dan 't beste resultaat ver wacht worden. Zoo is- b.v. de kieskring Lei den gecombineerd met de kieskringen Dor drecht en FrieslandGroningen. Deze sa menvoeging geeft de zekerheid dat 3 zetels worden verkregen, terwijl anders, Fries landGroningen riumSrriek zijn tot het ver krijgen van 1 zetel. Zoo is ook 't voordee- ligst met de overige kieskringen gehandeld. Verwacht wordt dat het volgend jaar 31 Katholieken naar de Kamer zullen gaan. De candidatenlijsten moeten in Mei worden ingediend. De partijraad welke een aantal candidaten adviseert, dus langzaam aan naar verschillende specialiteiten moeten gaan uitzien. Deze noemt men de kwali teitszetels, en tot 2/3 van het totaal te ver wachten aantal zetels wordt door den par tijraad geadviseerd. Dit is thans bepaald cp 18. zoodat er 12 z.g. vrije candidaten ook naar de Kamer zullen gaan. Spr. doet dan nog twee belangrijke mededeelingen betreffende wijziging van de kieswet. Tot dusver werden de kiezerslijsten in iedere plaats vastgesteld en van kracht, op 15 Mei, dit is nu 1 Januari geworden, om te voorkomen dat in een kort tijdsbestek na verschillende lijsten wordt gestemd. Ook kan men in 't vervolg stemmen door vol macht geven. Iedereen die daarvan wil ge bruik maken moet zich voor 1 Januari, daarvoor aanmelden op het Secretarie, en de gemachtigde moet zich aan do noodige formaliteiten onderwerpen. Zij mogen ech ter niet stemmen vóór 12 uur. Dan wijdt spr. nog woorden van geluk- wensch aan den voorzitter, den heer H. Ba der, die 25 jaar lid van den raad is geweest, en ook dezen tijd verdienstelijk werk voor de kiesvereeniging heeft gedaan. Hierop volgde een daverend applaus. Enkele leden stellen nu vragen, welke door spr. naar genoegen worden beant woord. Ook do Voorz. stelt een vraag in verband met bet toewijzen der kwaliteits zetels door den partijraad. Spr. uit hierbij do hoop, dat nu, sinds langen tijd, de kies kring Leiden een vrijen zetel krijgt toege wezen, en dan geheel zelfstandig een can didaat kunnen aanwijzen. Spr. dankt den heer Gouverneur voor diens uiteenzetting. Bij de rondvraag wijst de heer Vcrkeij op het ledental, cn betreurt de houding van vele Katholieken die naast ons blijven staan. Spr. is trots op Warmond, waar bijna iedereen lid is hij spoort aan op krachtige propaganda. Dc Voorz. onderschreef dit, en niemand meer 't woord verlangende werd de vergadering met den Chr. gr. gesloten. Gemeenteraad. Op Woensdag a.s. des voormiddags 9.30 uur, vergadert de Raad dezer gemeente. Agenda: Installatie van het nieuwe lid A. Warnaar. Vaststelling begrootingen bedrijven en gemeente voor 1929. VOORSCHOTEN. Geboren: Theodorus Hemlrikus Jo zef, zoon van J. A. J. v. d.' Peet en M. A. van der Geer. Gehuwd: J. Reiiee en A. D. Sack- broek J. H. de Lamboy en C. Th. de Vos. ZOETERMEER-ZEGWAART. Kippentertconstelllng. Door de alhier gevestigde pluiiuveevcreeniging is besloten op 28, 29 en 30 November 1928 een natio nale tentoonstelling op pluimvcegcbiod te houden. Evenals andere jaren wordt hier aan ook een verloting verbonden. Gestoorde telefoon. Dezer tiagen werd geconstateerd, dat er een defect was aan do onderaardsche interlocale telefoonkabel. De stoornis werd vastgesteld tc Zceter- méer-Z eg waart. Bij onderzoek is gebleken, dat door de waterleiding de kabel was be schadigd. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Het Slachthuis. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. De Voorz. deelt mede de volgende inge komen stukken: Een schrijven van den heer A. v. d. Ent, inhoudende de mederlecling, dat hij ontslag neenit als raadslid, wegens INGEZONDEN. MEDEDEELING GEDACHTEN OP ALLERZIEl Op heb kerkhof van een der groo plaatsen van Duitschland staat steen. Do doode die daaronder ligt, heeft zelf tijdens zijn leven n< geven, welk opschrift zijn grafstcetE moest. Het opschrift luidt: „Wanneer gij mij misschien h< X H C. b w vertrek uit de gemeente. Mededeelingen. dat achtereenvolgens tot lid van den Raad worden benoemd de heeren G. v. d. Bijl, die de benoeming niet heeft aangenomen en C. van der Sterre, die de benoeming aannam. De Voorz. doefc eenige mededeelingen naar aanleiding van in de vorige vergade ring bij dc behandeling der begrooting ge maakte opmerkingen over het geringe ge bruik dat van het slachthuis- werd gemaakt. Spr. heeft een tweetal rapporten doen uitbrengen. Inderdaad is in 1927 en 192S weinig gebruik van het slachthuis voor de z.g. noodslachtingen gemaakt. In de eerste plaats is dit het gevolg van het verblijden de feit dat in den laatsten tijd weinig sterf gevallen of noodslachtingen zijn voorgeko men. Verder schijnt er bij het publiek wel eens een zekere vrees te bestaan voor het in het openbaar verkochte vleesch, omdat voor eenige jaren door een z.g. koudslager uit Hazerswoude ondeugdelijk vleesch tusschen het goedgekeurde vleesch is gestopt, Verder is1 het een groot bezwaax-, dat het onderzoek van vleesch te Utrecht ge schiedt, zoodat het voorkomt dat de uitslag pas bekend is, als het vleesch reeds- bedor ven is. B. en W. overwegen een voorstel te doen om een bacteriologische installatie aan te schaffen, doch zij kunnen daartoe thans nog niet overgaan. In afwachting daarvan vra gen zij den Raad machtiging om het onder zoek door den vleeschkeuringsdienst van Leiden tc doen verrichten, waarvoor ƒ4. per onderzoek verschuldigd is. Tenslotte werd in de vorige vergadering nog gewezen op het onjuiste van het ge bruik maken van het slachthuis door den concierge van opslag van provisie, enz. De Vporz. is dankbaar voor de gemaakte opmerking en heeft alles doen reinigen en in orde brengen; B. en W. meenen dat de zen verkeerden toestand echter geen reden kan zijn om niet van het slachthuis gebruik te maken. Do 'neer Lieverse zegt dat onderzoek van vleesch soms 3 a 4- dagen duurt, zoodat hij het denkbeeld om dit te Leiden te laten geschieden, toejuicht. Na eenige bespreking wordt de door B. en W. gevraagde machtiging z. h. st. ver leend. Daarna brengt de Voorz. ter tafel een verzoek der Hersteld-Apostolische Zendings gemeente van Leiden, om vergunning tot het doen aanvangen der samenkomsten in hotel de Bruin, des Zondagsmorgens te 10 uur. De Voorz. zegt dat volgens de politiever ordening in het algemeen niemand in een vergunninglokaal aanwezig mag zijn vóór des voormiddags 11 uur. Een bepaalde ver gunning voor deze godsdienstige samen komsten wordt niet vereischt. B. en W. kunnen het verzoek .evenwel niet toestaan, omdat men reeds om 19 uur wil aanvangen Zij stellen thans echter voor de verordening zoodanig te wijzigen, dat de burgemeester de bevoegdheid verkrijgt om vergunning te verleenen des Zondags in een vergunnings- localiteit vroeger dan 11 uur aanwezig te zijn. Spreker heeft dan do bedoeling die vergunning aan de Hersteld-Apostolische Gem. te verleenen. Na heb stellen van eenige vragen om trent de juiste bedoeling der wijziging, wordt dienovereenkomstig besloten. Do Voorz. zegt dat opnieuw een school geldverordening moet worden, vastgesteld, omdat de tegenwoordige verordening 1 Ja nuari a.s. niet meer geldig is. Ofschoon een wetsontwerp aanhangig is, hetwelk omtrent het schoolgeld andere voorschriften geeft, moet toch nog een ver ordening volgens de bestaande voorschrif ten worden vastgesteld. Spr. stelt voor de bestaande verordening, welke overigens ook voldoet, voorloopig aan tc houden en deze dus geheel ongewij zigd vast te stellen. Aldus wordt besloten. Typhus-gevallen. In verband met de typhus-gevallen in deze gemeente vestigt de Burgemeester de aandacht erop, dat het zeer wenschelijk is, om de melk te koken. Naar uit medisch advies blijkt, dat met zekerheid kan worden aangenomen, dat het Rijnwater besmet is, wordt ook dringend aangeraden voor drinkwater alleen lei dingwater te gebruiken en geen pannen, potten, borden enz. te reinigen met het wa ter uit den Rijn. Gemeenteraad. De heer J. van der Sterre heeft zijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. Te water. Woensdagmiddag reed de echtgenoote van den landbouwer K. R. in de Lagewaard per rijwiel huiswaart, toen ze op den hoek bij D. Leenheer een voertuig moest passeeren. Op dit smalle gedeelte hebben reeds meerderen met de Lage- waardsche Wetering kennis gemaakt, en ook zij kwam met haar rijwiel en al in de Wetering terecht. Gelukkig echter wist Zorg dat men dan op mijnen grafsl Hij heeft in zijn leven geluk gehad Maar gelukkig is hij nooit gewec 37. 2ou Die bod Wat een bijtende spot op de rijt cn op de gelukzoekers van dit lei Wat zal er eenmaal op uw grafs uw grafkruis staan? Zal daarop staan: ,Hier rust in God?" En, al eens op te lezen staat, maar in God rust? Wat dan?Luistet vermaning, die een oude stervendt b' aan zijn zoon gaf: „Wees braaf schapen, trouw in het goede, tot graf, en wijk geen vingerbreedte wegen af. Dan zullen de kleinkiffi uw graf komen weenen, maar bloemen vol zoeten geur zullen, uit die tranen opbloeien!" BS zich spoedig hieruit te werken, er met den schrik cn een nat pal Vergunning. Door den Coinm, ningin in deze provincie is aan man A. van Velzen alhier vergun leend tot het drijven van handel ijv^ en huiden van mollen. Geboren: Gerard z. van T. Meijden en A. van Ballegooyen. ALPHEN AAN DEN Rlll Rijwieldiefstal. Door dc po! aangehouden zekere K., weg ding van een rijwiel ten nadeel* firma J. K. v. L. alhier. Botsing. Zekere P. K. uit kwam op den hoek der Brugstra sing met paard en wagen, waai L rijwiel werd vernield. De schado derling geregeld. Valsch geld. Aan het lokei Spoorwegen alhier is een valst ontvangen welke de beeltenis i Koning Willem III, gedateei I jaartal 1863 en zonder randschri f HAZERSWOUDE—RUNE Propagandaclub. DinsclagSB de R. K. Propaganda club St. P= maandvergadering bij Verhaar.. kor trad op de weleerw. Pater'■-li» die tot onderwerp had gekozen Heilig Evangelie geloofwaardig duidelijke en onderhoudende wij do cerw. spreker wetenschappelï de echtheid van het Evangelie, hot werkelijk .door de H. Evaij geschreven, 2e de geloofwaardig! de betrouwbaarheid der H. als geschiedschrijvers, 3e de o:. j heid van het H. Evangelie, doo# 1 Kerk steeds waakte en nog waJ oorspronkelijke tekst te behoud» gelegenheid tot vragen stellen I tig gebruik gemaakt, hetgeen bijdroeg tot het welslagen avond. Do zaal was geheel bezeWLLEl L E bod bur ran, Rijn iete isbo i 11 U 'aat v. I d'E LLE1 ofil van de volgende maand is vergadering. Ongeval. Dinsdagmiddag uit de richting Leiden een luxe voorwiel liep er af cn de auto b graskant terecht. Persoonlijke kwamen niet voor. Over den kop getuimeld. avond omstreeks 6 uur kwam er uit de richting Leiden waar ac: een wielrijder bevond die de au| en het ongeluk had dat nabij paal zijn fiets slipte en in de gi recht kwam waarbij hij tweemaal kop tuimelde. Van zijn-fiets was wiel gebroken. Zelf kwam hij schrik vrij. NIEUWKOOP. Uitvoering. Zondag werd Damestooneel een uitvoering het Patronaatsgebouw ten bak St. Josephsgezellenvcrceniging. 1 werd het drama in 3 bedrijven Priesteres van Meerdum", „Jetje zonder zenuwen". Alle jro den tot in de puntjes, goed uitgcv drama maakte diepen indruk, vi blijspel do lachspieren- inbewegii ï@3ö Dc speelsters hebben groot succer werk geoogst. ptigi Z0E"RWOUDE. L, Geboren: Maria Clare, deftte pnki A. P. Malelcamp en E. J. HooiCD on Marie Johanna, dochter van P. ®'r,k°nl A. E. Schintz Catharina Joliaf ter van A. Slingerland cn P. M. Overleden Willem Verheul 54 jaar echtgenoot Griffioen Simon van der Wc echtgenoot van Catharina van d| htva bTL on Ion letoosl >ellgbclc »dr3 dl« Ki Belecc'igïng door een wethw lin Het Hof heeft uitspraak geda' zaak tegen den koopman J. E. wijk, (thans) oud-wethouder dier beschuldigd van eenvoudige van een agent van politie van die In eerste instantie heeft de pol 'cr te Haarlem verdachte veroordé Hoofdd dagen gevangenisstraf j in h°°gtt^u^ veroordeelde het gerechtshof te-.kr-!- dam verdachte tot 1 maand gevwj De Hooge Raad casseerde echtcLeiden arrest cn verwees do zaak naar jjRAK, scho Hof. Dit college heeft thanila g. veroordeeld tot ƒ200 boete sul», hechtenis.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6