ZIWEh Rechtzaken. Gem. Berichten. Buiten!. Berichten. X v. d. Zwet 100 56 15 1.78 K. de Bruin 82 54 7 1.51 W. Slootbeek 100 54 11 1.85 EL Elfring 92 45 11 2.04 W. Slootbeek 100 45 10 2.22 H. Elfring 95 69 9 1.37 A. v. Rooyen 100 69 7 1.44 J. v. Diost 100 61 10 1.63 N. v. Velzen 68 60 5 1.13 K. de Bruin 99 67 14 1.47 P. Maat 100 67 8 1.49 A. v. Rooyen 100 47 13 2.12 J. de Kuyser 89 46 7 1.95 K. de Bruin 96 56 7 1.71 N. v. Velzen 100 56 13 1.78 K. de Bruin 100 45 11 2.07 A. v. Rooyen 88 45 6 1.95 J. v. Diest 81 40 8 2.02 A. Wassenaar 100 40 14 2.50 DAMMEN. Om het wereldkampioenschap. De uitslagen van de 17de ronde zijn: Bonnard wint van Kuyer. Bizot wint van Polman. Springer remise met Weiss. Do Jong remise met Molimard. Bolards remise met Rustenburg. Fabre remise met Vos. De 18e ronde gaf den volgenden uitslag: Springer wint van Molimard. De Jongh remise met Fabre. Bélaitl remise met Pol man. Weiss remist met Kuyera Vos wint van Bizot. Rutoenburg remise mot Bonnard De stand na de 18de rond is: Springer 26; Rustenburg en Bonnard 22; De Jongh 21; Bizot en Fabre 20; Molimard 19; Kuyer 16; Vob 16; Polman en Bélard 12; Weiss 11. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Sterke drank. W. D. v. V., verlofhouder, te Leiden, stond terecht zonder vergunning sterke an deren dan alcoholhoudende drank in /oor- raad te hebben gehad. Een flesch Curagau was als bewijsstuk aanwezig. Get. Richter uit Den Haag, verklaarde, dat hij bedoelde flesch had verkocht aan verd. en dat zij slechts 14.9 pet. alcohol bevatte. De flesch werd daarna aan dr. van Eek overhandigt die de inhoud zou onderzoe ken, waarom de zaak 4 weken werd aange houden. Een kwade hond? I. Z. te Katwijk aan Zee stond te recht wegens het feit dat zijn hond een dame had aangevallen en haar klee.en had gehavend. Het geval ging verder ook over de scha- Een polilie-agent uit Katwijk kon als ge tuige ovor den hond zelf geen verklaringen afleggen maar vertelde alleen dat de scha devergoeding niet geregeld was. En badman die als getuige k décharge werd gehoord verklaarde, dat de hond zeer mak was en vijf weken lang met zijn kinde ren had gespeeld zonder één grom 1 e heb ben gegeven. Een jongedame legde verder verklaringen af omtrent de regeling van de schade die volgens haar zeggen door verdachte was toegezegd in orde te zullen worden gebracht. De ambtenaar van het O. M. achtte verd. schuldig en eischte 10 subs. 5 dg. Verdediger van verdachte was mr. Gun ning, die meende dat verd. niet strafbaar was en zoo de kantonrechter een ander oordeel had, verzocht pL een minimale straf. De schade van 54 achtte spr. veel te hoog, daar de mantel vooreerst kan worden gestopt en bovendien met nieuw meer jvas. De kantonrechter sprak daarop verd. vrij, daar z.i. niet was bewezen dat de hond gevaarlijk was, terwijl do civiele vor dering niet ontvankelijk werd verklaard. Auto-aanrijding. J. v. T. te H i 11 e g o m zou met een auto een aanrijding hebben veroorzaakt, waarbij hij het onderstel van een Amilcar in elkaar had gereden. Verbalisant Bruinsma verklaarde dat verd. e enigs zins onder den invloed was van sterken drank. Verd. zou ook met slinge rende gang hebben gereden, waardoor de aanrijding werd veroorzaakt. Verdediger was mr. Trapman die verschillende vragen stelde. De heer K. Kalf als getuige gehoord leg de voor verd. zeer bezwarende verklarin gen af. Hij verklaarde dat hij in een auto achter verd. had aangereden en niet had durven passeeren, omdat verd. zeer slinge rend reed en groot gevaar voor een aan rijding opleverde. Hij had nog achter hem rijdend reeds gedacht dat verd. dronken fwaa. De heer Schaper legde gelijkluidende (verklaringen af. Verd. hield hierna een uitvoerig pleidooi en bracht bet ongeval op rekening yan de omstandigheden van het oogenblik. Op 2 Meter had hij gestopt. Vervolgens .werden drie getuigen k déchargo gehoord, die de aanrijding zelf niet haddon gezien, maar na de aanrijding ter plaatse waren geweest en niets onregelmatigs bij verd. hadden opgemerkt. De ambt. van het O. M. meende dat yerd. slingerend had gereden, uit welke oorzaak deed niet ter zake. In tegenstel ling mot de verklaringen van verd. dat hij jaren lang had gereden cm nooit een aan rijding had gehad, legde de ambt. van hel O.M. een lijst over van de Hillogomsche po litie, waarin stond vermeld dat verd. ver schillende processen-verbaal had gehad. De ambt. achtte deswege verd. schuldig 'en eischte 15 boete subs. 10 dagen hechte nis. Do verdediger mr. Trapman meende de oorzaak in een noodlottig tooval te moeten zien. PI. concludeerde tot vrijspraak subs, tot een lichte straf. De kantonrechter be paalde het schriftelijk vonnis op heden over 14 dagen. Een nachtelijk conflict. H. L. te Rotterdam zou op een nacht op den Haagweg zonder voldoende licht en zonder signalen te hebben gegeven, go- reden hebben toen hij oen militaire colon ne passeerde. Verd. zou daarbij eoa open staand portier van een zoeklichtauto neb- bon beschadigd. Drie der militairen werden als getuige gehoord, die verklaarden dat de 't eg vol doende vrij was geweest om t6 passeeren terwijl zij geen signaal van de auto hadden gehoord. De derde militair die als getuige werd gehoord en die tegen den grond werd ge smakt verklaarde niets meer te weten. De ambt. eischte 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Als verdediger trad op mr. Van Raalte uit Rotterdam, die de ten laste legging bestreed, daar het motor- on rijwielrcglc- ment alle bindende kracht mist, Jaar Ged. Staten daarover niet. zijn gehoord. Om ver schillende redenen meende pl. dat verd. moest vorden vrijgesproken. De kantonrechter bepaalde de uitspraak op heden over 14 dagen. Onbeleefd. P. F. B., te Leiden die niet versche nen was, werd wegens het uitschelden van een politieagent veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis. Het O. M. had 3 of 2 dagen geöischt. Omvergereden. J. J. V. to Leiden die den concierge van een bankinstelling alhier, P., met zijn rijwiel omver had gereden en niet vol komen rechts had gehouden, werd overeen komstig den eisch na verhoor van P. als getuige veroordeeld tot 5 boete of 3 da gen hechtenis. To haastig. H. V., vrachtrijder te Den Haag was te Sassenheim door den reeds gesloten spoorboom gereden. De seinhuiswachter had hem deswege verbaliseerd. Verd. was niet ter strafzitting verschenen. De ge tuige H. verklaarde dat de aanrijding van den boom dio danig beschadig werd, niet noodig was geweest. Door het geven van een onveilig signaal had get. verdere on gelukken met den naderenden trein intijds weten te voorkomen. Overeenkomstig den eisch van het O. M. werd verd. bij ver stek veroordeeld tot een boete van 5 of 3 dagen hechtenis. De verboden weg. In de zaak tegen P. v. D. te Noord- wijkerhout die gereden had over de Kraaierslaan, aldaar, die een z.g. uitweg is voer de bewoners dor aanliggende per- ceelen, werd nog gehoord, de heer W., wiens land eveneens aan de laan grenst. Hij verklaarde geen bezwaar er tegen te hebben dat verd. van de laan gebruik maakt, wanneer hij bij bem moet zijn. Het O.M. was van oordeel dat verd. zal moeten worden vrijgesproken. Do Kanton rechter bepaalde het schriftelijk vonnis op 12 November. Uitspraken. N. v. E. Rijnsburg, met een voertuig rij den zonder reflector, 3 of 2 d.; W. M., fietsen zonder licht, idem; P. M. v. A., fietsen op de klinkerbestrating, 1 of 1 d.; P. v. d. V., idem idem; J. P. H., idem idem; P. v. L., fietsen door de Ketelboetorsteeg, 2 of 1 d.; J. L. v. d. H., met een voertuig rijden op de klinkerbestrating, 1 of 1 d.; W. P. B., met een voertuig de helling der Vischbrug afrijden, 1 of .1 d.; H. D. K., met twee personen op een rijwiel plaats nemen, 2 of 1 d.j J. G. B., overtreding pol.-verord. Leiden, 1 of 1 d.; J. v. T., zich van een hond bedienen zonder muil korf, 3 of 2 d.; J. G. R.. burengerucht maken 5 of 3d.; A. T. R., idem idem; P. S-, openbare dronkenschap, idem; B. G. F., fietsen zonder bel, 3 of 2 d.; P. W., fietsen zonder licht, idem; J. J. A., idem, idem; J. H. P., fietsen op de klin kerbestrating 1 of 1 d.; M. E. D. v. H. geb. Z., idem idem; E. V., fietsen op de Karnemelktbrug, 2 of 1 d.; J. H. v. B., idem idem; P. F. H., met twee personen op een rijwiel plaats nemen, idem; A. J. v. d. B., met een handwagen rijden zonder licht en zonder reflector, 2 x 1 of 2 x HAAGSCHE RECHTBANK. De doodelijke aanrijding te Sassenheim. Wegens het veroorzaken van dood door schuld heeft vervolgens terecht gestaan de handelsreiziger J. M., wonende te Over- veen. Het zou nl. aan zijn schuld te wijten zijn geweest, dat hij in den avond van den 13en Juni jl., omstreeks tien nur, als be stuurder van een vierwielig motorrijtuig op den Rijksstraatweg onder Sassen heim een wielrijder heeft aangereden, tengevolge van welke aanrijding deze zoo ernstig is gewond, dat hij vrijwel onmiddel lijk daarop is overleden. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de aangeredene in gezelschap van zijn ver loofde op den Rijksstraatweg hoeft gere den, gaande in de richting Sassenheim. Zij reden rechts, het meisje op de tramrails en haar verloofde, wiens rijwiel zich onge veer met het voorwiel bevond ter hoogte van het achterwiel van de fiets van het meisje, naast de rails. De auto van ver dachte is de wielrijders achterop gereden en bij het passeeren heeft de aanrijding plaats gehad. Volgens verdachte zou de aangeredene links den weg overgestoken zijn. Daarvoor heeft de aanrijding volgens hem plaats ge had. Do President merkte op, dat verdachte er tot dusver nimmer van gesproken heeft, dat de aangeredene plotseling naar links is uitgeweken. Verdachte hield echter vol, dat dit het geval zou zijn geweest. Voor den rechtèr-commissaris heeft ver dachte verklaard, dat de wielrijder, „wat links aanhield". Mr. Rijkens, requisitoir nemende, achtte verdachtes grove schuld aan de aanrijding bewezen. Vast staat, dat de aangeredene rechts heeft gereden. De weg was voldoen de breed om te passcoren. Verdachte is daarbij niet behoorlijk naar links uitge weken, hoewol niets dit hom belette. Mede in verband met de vele auto-ongelukken, ALLERZIELEN Kom, storv'ling, kom verlaat de stad, Al wank'len ook Uw schreên, En gaan we langs een eenzaam pad Naar 't stille kerkhof heen. Daar, waar de doffe torenspits Zich boven boomen beurt, Daar ligt het land van wee en dood, Daar rust die meenam troost of brood, Door ons zcozeer betreurd. Kom gaan we er als ter beevaart heen Naar dien gewijden grond, Waar vaak de troost van menigeen Zijn laatste rustplaats vond, "Waar de asch van onze dierb're rust, Eens onze steun op aard, Waar eenmaal ook ons overschot Wanneer Dit is bekend bij God Daarmede wordt vergaard. 't Ts nuttig voor den sterveling, Die steeds voof weelde leeft, Dat hij zich uit dien duffe kring Naar de akker Gods begeeft. Daar ziet hij de verganklijkheid En, waar zijn blik zich richt, Op alle graven ziet hij staan Dat tusschen komen en vergaan Een onk'le schrede ligt. En zien we neer op 't kille graf, Met tranen in ons oog, Bepeinzen wij, dat God ons gaf. Wat God ons weer onttoog. Wij weten niet wat bange smart Ons nog hangt boven 'b hoofd, Of spoedig soms ons minnend hart Van 't dierbaarst wordt beroofd. Maar zijn we angstig en bevreesd En sidd'ren voor den dood Neenrustig 't nad'rend lot verwacht, Niet altijd duurt de onheilsnacht: Eens daagt het morgenrood. A. v. VEEN. meende spr. dat een ernstige straf moet worden opgelegd. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Verdachte's raadsman, mr. Mobach, meende, dat verdachte altijd dezelfde hou ding heeft aangenomen, al gebruikt hij misschien nu andere woorden. Pleiter acht te verdachte's grove schuld geenszins be wezen en pleitte dan ook vrijspraak. ONGELUKKEN. MOEDER EN KIND DOOR EEN AUTO BUS GEGREPEN. Beiden gedood. Gisteren heeft op den straatweg Putte Capelle een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Toen een vrouw uit Antwerpen met haar zes-jarig kind van een vrachtauto stapte, waarmede zij een eind weegs was medegereden, stak zij zonder uitkijken den straatweg over. Op hetzelfde moment na derde uit de richting Antwerpen een auto bus van de Maatschappij „Lux". De chauf feur van de bus trachtte nog te stoppen, doch de vrouw was reeds te dicht bij, dan dat een aanrijding nog kon worden voorko men. Zoowel de vrouw als het kind wer den do^r den auto gegrepen, eerstgenoem de was op slag dood, terwijl het kind na slechts weinige ocgenblikken aan de beko men kwetsuren bezweek. Den chauffeur treft geen schuld. Noodlottig ongeluk. De 75-jarige boerenarbeider J. H. L. te Diepenhcim kreeg, toen hij op den deel kwam te vallen, een hevigen trap van een paard tegen het hoofd. Hij is eenige uren later overleden. In brandende kalk gevallen. Een vreeselijk ongeval heeft plaats ge had in de kalkbranderij te Ubachsbe'rg (L.), meldt „Het Volk". Op deze plaats vinden sedert langen tijd de zwervers uit den omtrek een onderdak, hetgeen door hen te meer wordt gewaardeerd, omdat de brandende ovens een mooie kookgelegen heid bieden. Een hunner, de 45-jarige N. Godding, is echter, toen hij bezig was water voor de koffie te koken, zelf in de brandende kalk gevallen. Met vereende krachten slaagde men erin, hem uit het vuur te trekken, doch reeds was hij geheel met brandwonden overdekt. Men vervoerde hem naar het hospitaal te Heerlen, waar hij is overleden. Aan de gevolgen overleden. De chauffeur Wouters, die, naar gemeld ü'j onder de gemeente Steensol een onge luk heeft gehad, is gistermorgen in het ziekenhuis te Eindhoven, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, overleden. Nekkramp. Het 14-jarig dochtertje van den heer JJ1. van den Berg te Siddeburen, die de vorige week werd aangetast door nekkramp, is aan deze gevaarlijke ziekte overleden. RONDOM DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Ontvlucht en weer gepakt. M. de Sm., die in de Rijkswerkinrich ting te Veenhuizen verpleegd wordt en die 8 November in verband met de Culemborg- sche moordzaak voor de rechtbank te Tiel wegens meineed moet terecht staan, is Za terdagmiddag uit Veenhuizen ontvlucht. Het mocht den gestichtsveldwachter Dijk stra gelukken hem te Smildc aan to hou den. S. was toen in het bezit van een rij wiel, dat hij ergens ontvreemd had. Verduistering van juweelen te Luik. De daderes te Maastricht aangehouden. De gemeentepolitie te Maastricht hooft gisteren aangehouden een zekere mej. M. R. uit Luik, die zich aldaar aaA verduiste ring van diamanten, brill anten en een bontmantel van groote waarde heeft schul dig gemaakt. De politie heeft zich met de politie te Luik in verbinding gesteld over de uitleve ring van het meisje. Treinvertraging. De trekdraden van eenseiripaal vastgebonden. De stationschef van het Staatsspoorsta tion te 's-Gravenhage heeft bij de politie aangifte gedaan, dat het treinverkeer op de lijn 's-GravenhageGouda eenigen tijd vertraging heeft ondervonden. Het bleek, dat van een seinpaal, staande op Haagsch grondgebied, de trekdraden met een ijzer- draad vastgebonden waren, zoodat de sein- wachter te Voorburg het sein niet op vei lig kon stellen. Een onderzoek wordt in gesteld. Nachtelijke vechtpartij. I Gisternacht ongeveer twaalf uur is in het café „Seinpost" aan den linker Veer- j dam te Rotterdam hevig gevochten met het gevolg, dat de caféhouder D. J. L. door een 4G-jarigcn Griekschen kleermaker M. P. met een scheermes aan nek en buik is verwond. De kleermaker, die onder drank- invloed verkeerde had in het café n.l. ru- zio gezocht met eenige andere klanten en begon plotseling klappen uit te deelen. De caféhouder, die een dergelijk optreden in zijn zaak niet wilde dulden, kwam tus- schenbeide, waarop de Griek een scheer mes voor den dag haalde en den man, zonder dat deze daarop verdacht, was een snede daarmee toebracht aan den nek en vervolgens een steek in de rechterzijde van zijn buik. De man moest naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht worden, waar hij verbonden werd, om later weer naar zijn woning te worden overgebracht. De Griek, die de vlucht had genomen, kon na een achtervolging worden gearres teerd. Het scheermes, dat hij onderweg had weggeworpen werd door een agent gevonden en in beslag genomen. De man is opgesloten. ONGELUKKEN. Slachtoffers van het verkeer. 32 dooden op één dag. Gedurende den afgeloopen Zondag wer den in do Vcreenigde Staten 32 personen bij auto-oL'gevallen gedood, waarvan 17 personen bij 3 ongelukken. Ongeluk in een ijzergroeve. Verscheidene dooden'. In de ijzergroeve van Rabane bij Mont- pellier heeft een aardverschuiving plaats gehad. Verscheidene arbeiders werden ge dood. Na eenige uren gelukte het drie lijken en een zwaar gewonde te bergen. Ontploffing op een ondergrondschen spoorweg. 30 gewonden. Gisteren heeft, op den ondergrondschen spoorweg te New York een ontploffing plaats gehad. Een der passagiers droeg een bus bij zich, welke een mengsel van schel lak en alcohol bevatte. Dit mengsel ontplofte, waardoor een pa niek onder de reizigers ontstond. Allen haastten zich naar den uitgang waarbij vele vrouwen en kinderen onder den voet geloopen werden. In het geheel zijn een 30-tal personen gewond. Spoorwegongeluk. Een doode. Gisternacht is door een verkeerden wis- "selstand een rangeerende trein op een reeks wagons geloopen, welke derailleer den en tengevolge van de horigheid van den schok vernield werden. Dezelfde heri ge schok deed de locomotief kantelen op de ballast. Do stoker kon nog van den locomotief springen, hetgeen zijn redding was. De ma chinist was niet zoo gelukkig. Deze Irwain onder do zware machine terecht, waardoor zijn hoofd verbrijzeld werd. Hij was op slag dood. Een onderzoek is ingesteld om dó ver antwoordelijkheid voor dit ongeluk uit te zoeken. Dc materieele schade is aanzien lijk. Venetië overstroomd. Het wat er in honderden huizen. Naar uit Venetië gemold wordt, heeft de vlood, opgedreven door een landwaard- schen storm, deze eilandenstad grooten- deels onder water gezet. Het water heeft een hoogte van ruim een bal ven meter bereikt.. Het water stroomde langs het paleis der dogen, en drong door tot het historische piazza San Marco, waar het tot tweo voet hoogte steeg, overstroomde vervolgens hot kerk- portiek van de San Marco, waar juist de H. Mis werd gelezen en zette de vloeren van de beroemde paleizen aan het plein blank. De toeristen, welke in de hotels aan het Carale Grande loge eren, vonden de cou loirs overstroomd en moesten door de por tiers op do schouders naar den uitgang ge dragen worden, waar de gondels hen op wachtten voor een rondvaart door de stra ten. Honderden kruiers impoviseerden draagstoelen, waarin zij hot publiek door de overstroomde wateron droegen. Alle politie- en brandweerlieden, die slechts oven gemist konden worden, wer- dn opgeroepen tot het bouwen van tijdelij- INGEZONDEN MEDEDEEL»! Standahrd - Collecties Gero-Zilver worden zonder priisverhooging in elegante cassette ge leverd. Installatie voor 6 personert vanaf f 76.- voor 12 pers. f 127.» Verkrijgbaar in allé goede zaken. DE ;te ant: b ot ke plankon bruggen naar de aanle sen van de boot. Ook in het portiek kathedraal zijn plankieren gei seerd, zoodat honderden weer in st£i-lu de H. Mis te hoor en. Ondanks het feit, dat het water 'ölf Sto nedenverdieping overstroomde, hebb de hondorden gebouwen ongeveer geen; opgeloopen daar men te Venetië op lijkc evenementen voorbereid is. Een dorp afgebrand. Omdatgeen machtiginj blusschen was gegevei id a Een groote brand heeft zoo goedj ®str gehoele dorp Jukazevac bij Agram woest. De brandweer uitj Agram, di zw' de plaats van den brand was. gegaa z daar spoedig na het uitbreken va: brand aangekomen. Wegens afwa am van den burgemeester van het dorpi echter geen machtiging krijgen e werken aan het blusschingswerk en te rustig toe hoe nagenoeg het gchee! W n in vlammen opging. Het gebeurde heeft in Agram gro schudding verwekt. I Gis Brand in een klooster in Carafe^. Te Hull in den staat Quebeck in imtaa zijn bij een kloosterbrand drie het leven gekomen. Een vierde zustand, ernstige brandwonden. Bioscoopbrand te Roskow, Tijdens een bioscoopvoorsteling kow in het district West-Havellai gisteravond de film in brand. H< breidde zich met groote snelheid het interieur alsmede het dak werden ernstig beschadigd. Een maakte zich va-n het publiek meesl) in een oogwenk waren alle uitgang sperd. Eenige personen werden d( gedra-ng order den voet geloopen, vi dene bezoekers zijn aan hoofd, ha: voeton gewond. ^00 Teg De Olifant losgebroken. Paniek onder lvet circi publiek. Zondagavond heeft het publiek Barteaux in het circus was, tot tw too de sensatio genoten van een do! den olifant, die zijn cornac afwiei L door zijn behendigheid kon ontsnap; la <1 lüe n h de woede van het dier, dat zich gens wierp op de lieden, die hem df j. i wilden versperren, en die hem sine voorwerpen, die zich in hun bereik den voor de pooten wierpen. Do geschrokken toeschouwers )e elkaar verdringend, naar den uitga: k, gelukto agenten en personeel ten slo ge- razende dier te grijpen en weg te Intusschen waren de bezoekers nee: ruggokeerd, doch, hoewel dc rustvei >k der weggevoerd was, wilde het niet ken dezen weer in zijn kooi op te trij Ten tweede male wist hij los te 1 (tel waarna hij zijn krachten ging boprof de palen, waarmee de circustent was zet. Do nauwelijks gerustgestelde bez< c kwamen dus ten tweede male in P Velen sprongen naar beneden en en: licht gewond. In een minimum het circus ontruimd. Tien minuten daarna gelukte het, definitief den olifant in zijn kooi op gen. Hij zal afgemaakt worden. Dat tijdens deze beide panieken ni' nig taschjes, parapluies, mantels en enz. wegraakten is een, bij dergelijk beurtenissen optredend nevenversd dat nauwelijks nog vermelding bekoefl y l 1 Dr. Bougrat. )0 OfscBoon Venezuela ontsnapte P* o: nen niot uitlevert, schijnt het toch n(* i vast te staan wat er met Bougrat >ra makkers gebeuren zal, die, zooals wij den, na hun ontsnapping uit Fransen ne te Carupano zijn aangehouden. Over zijn vlucht deelde dr. BougW' zijn aanhouding mede, dat hij op l3 tus met twee andere gevangenen C ziekenhuis te Saint-Laurent, ontsnap: Na vele uren geloopen tc hebben ten zij met hun drieën diep in de bos op een afgesproken «afstand vijf vluchtelingen, die rijf dagen eerder tij ns ipo k leli il in "ÏIC. f f11 io rd.' ec-<

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8