binnenland. kerknieuws. sport. HET MODEHUIS „tjANNIBO", Spreekt men over eeof MOOIE HOED liefde's jeugddroom r derde blad de leidsche courant woensdag 31 october 1923 NEDERLANDSCHE R. K. V0LKSZANGVEREENIG1NG. Het hoofdbestuur van bovengenoemde rereeniging vergaderde Zondag 28 Octo ber te Utrecht-, onder leiding van den voor jttcr, den heer M. Denteneer. Mededeeling werd gedaan, dat tot .eestelijk Adviseur der vereeniging, als ipvolger van Mgr. J. A. S. van Schaik benoemd het lid van het hoofdbestuur Je zeereerw. heer C. F. J. M. de Meulder, pastoor te Heer-Hugowaard. Verder werd ter kennis der vergadering ^igebracht, dat de R. K. Volkszangvereeni- jn ging te Maastricht zich bij de vereeniging leeft aangesloten, terwijl ook Den Haag Y| rich in principe daartoe bereid heeft ver gaard. In zake een Noord-Brabantsch Volks- [1 lied werd een commissie benoemd, be- taande uit de vertegenwoordigers in het looldbestuur van de bisdommen 's Herto- renbosch en Breda, welke commissie de 'noodigo stappen zal doen ter verkrijging van dit gewestelijk lied 1 Over de te voeren actie ter propagee- jing der R. K. Volkszangbeweging en :r voor het stichten van nieuwe afdeelingen, berden zeer breedvoerige besprekingen gehouden, waarbij hoogst belangrijke wen- ben werden gegeven en tal van middelen r' ter bereiking van het doel werden ge- loemd. Van meer dan een zijde werd de wen en Bcbelijkheid betoogd, dat de vereeniging sich op breeder basis moet gaan bewe- 1C! gen en het geheele gebied van het verede- f end volksvermaak moet gaan omvatten. Aan mej. M. v. d. Vijver en den heer Ber- RP tard Verhoeven werd opgedragen daar- intrent een rapport saam te stellen. get zangonderwijs op de scholen was lei erder een onderwerp van bespreking, ov )c wenschelijkheid werd naar voren T»! ebracht, dat getracht moet worden het agangonderwijs in alle klassen van een ihr.nl aan een deskmidig onderwijzer op Tt i dragen. De vereeniging zou zich daartoe iet de schoolbesturen in verbinding kun- I Bn stellen. ',s Na een krachtige opwekking van den Dorzitter om in het komende wintersei- aen zooveel mogelijk nieuwe afdeelingen p te richten, waartoe alle aanwezigen STE ch gaarne bereid verklaarden en waar- oor de medewerking werd verzocht van en, lien, die overtuigd zijn van de groote be- Bekonis van de R. K. Volkszamgbeweging oor de veredeling en verheffing van ons jïjj atholieke volk, werd ten slotte besloten e herdenking van het twintigjarig be- jj fcaan dor vereeniging te vieren te 's-Gra- 'ndrjienhage op Zondag 27 Jan. 1929. Een voqr- tget jopig plan werd ter tafel gebracht, dat Mijoor het dag bestuur nog nader met het li bestuur der Haagsche afdeeling zal wor- den besproken. I rtern. Unie var» R. K. Vrouwenbonden. ke Onder voorzitterschap van Mevr. Steen- erghe-Engeringh vergaderde het bestuur an bovenstaande Unie te Luxemburg op 23 en 24 Oct. j.l. Het 8ste internationaal congres, te hou- l0UT^en in Oct. 1929 te Rome, vormde het oj oornaamste punt van bespreking. Het al le Bmeen onderwerp, dat het congres van )en Haag voorbereidde: ,De verheffing van het zedelijk peil van gezm" zal daar nader worden uitge- lVef erkt. De huidige toestand in de verschil- t q nde landen zal behandeld worden in een aTe, rochure, die vóór het congres aan de bon- rpli in zal worden toegezonden, orn Op het congres zal een beginselverkla- i Bnng worden afgelegd. Aan de hand hier- lHan, zal het congres de maatregelen vast- stellen, die genomen zullen worden, om het fcdelijk peil te verhoogen. De jeugdsectie ,.De vorming der jeugd" tot alge- ^meen onderwerp harer besprekingen te a F «i«n. gi Opnieuw werd een eventueele medewer- 7.50 iug van de Unie aan de Volkenbonds- Boel immissie voor de „Bescherming van het ind" betporken, nu de beslissing hierom- jnfc tot December werd uitgesteld. Me- ouw Steenberghe aanvaardde met nog ;ee bestuursleden de uitnoodiging om zit- ju iig te nemen in het eere-comité van den Cercle Catholique te Genève, het centrum voor alle Katholieken, die voor Volken bondszaken naar Genève komen. Telegrammen werden verzonden aan Z. H. den Paus en den Kardinaal-Protector, Kard. Merry del Val, waarop antwoorden binnenkwamen. In Mei 1929 zal het bestuur weder bij eenkomen. De Groothertogin van Luxem burg en Z. D. H. de Bisschop ontvingen het bestuur in audiëntie. PATERS FRANCISCANEN. 300-jarig jubileum der vestiging te Gorcum Morgen zal te Gorcum op plechtige wijze het feit herdacht worden, dat de paters Franciscanen in 1628 met de zielzorg van de Gorcumsche katolieken belast werden. Aan deze kerkelijke viering gaat een tri duüm vooraf. Zondag, den eigenlijken feestdag, heeft men evenwel den paters een warme hulde bereid, toen pastoor G. Haenraets, kape laan G. Geelen en kapelaan G. Bruckers in de St. Nicolaaszaal door een talrijke schare van parochianen werden opgewacht Vole organisaties hadden hun afgevaar digden gezonden, terwijl een feestcomité in het leven was geroepen, namens welk Dr. J. v. d. Laan zich in waardeerende be woordingen tot de Pators richtte om dank te zeggen voor het geestelijk werk, door de Orde reeds drie eeuwen te Gorcum ver richt. Het huldeblijk der prochianen, dat alom werd aangeboden, bedroeg 1425, te besteden voor de noodzakelijke restau ratie van de parochiekerk. Pastoor Haenraets uitte zijn dank voor dit geschenk, waarna er gelegenheid was de paters en het kerkbestuur geluk te wenschen. ATHLETIEK. De atletiekwedstrijden tijdens HollandBeigië. Belangrijke deelneming van bekende athleten. De athletiek-wedstrijden, die a.s. Zondag tijdens de pauzen van den voetbalwedstrijd Holland-België door den Amsterdamschen Athletiek Bond zijn georganiseerd, beloven een prachtig succes te worden. Alle beken de athleten van ons land hebben ingeschre ven, zoodat de strijd op ieder nummer zeer spannend zal zijn en de kans, dat er Neder- landsche records verbeterd zullen worden, zeer groot is. In verband met den beperk ten tijd, die de A. A. B. ter afwerking van de athletieknummers is toegewzen, heeft de organiseerende bond zich genoodzaakt gezien, om een groot aantal inschrijvingen ter zijde te moeten leggen en de deelne ming tot de bekende athleten te beperken. Het nummer 100 M. hardloopen wordt- in één loop van zeven deelnemers direct be slist. Hieraan nemen deel: H. van den Berge (Haarlem), H. de Boer (te Werve) H. van Buuren (E.D.W.), A. Kok (BI. Wit), P. Slikker (Gooische Athl. Club), H. C. Schoonheim (V.E.L.) en J. Both (V.E.L.). Op de andere nummers zijn o.m. inge schreven: Vj Eng. mijl hardloopen: van den Berge (Haarlem), K. van den Burg (Quick, N.), G. Lijflynder (A. V. 1923), W. Geurts (V.E.L.), J. Prins (BI. Wit). 1 Eng. mijl hardloopen: P. Peper (Haar lem). Jan Zeegers en A. J. Alofs (A.V. 1923). F. C. de Hen (D.F.C., Dordrecht), H. van den Berg (Volewijckers). 3 K.M. hardloopen: A. Klaase (Haarlem), W. Brons (Swift, Arnhem), Jan Zeegers (A.V. 1923). P. Gerbrands en M. J. van Heu- ven (A.V.A.C.) en J. Wolzak (Volewijckers). De duizenden voetbalenthousiasten zul len zeer zeker a.s. Zondag van het kleine athletiek-programma een uitstekenden in druk krijgen, wat en hoe de athletiek is, zoodat gehoopt mag worden, dat deze pro paganda in de toekomst veel vruchten zal afwerpen. Niet alleen de athletiek doch ook voet bal en andere bewegingssporten, zijn er mode gebaat. Leidsche Politie Schietvereenigirtg „Burgemeester De Gijselaar". Zaterdagavond had op den Burcht feeste lijk de prijsuitreiking plaats van den der den jaarlijkschen onderlingen schietwed strijd gehouden door bovengenoemde ver eeniging. Aanwezig waren de heer Meyer, Commis saris van Politie, de heer Balfoort, Hoofd inspecteur en de heer Quval, Inspecteur, de leden en eenige genoodigden met hunne da mes. Jhr. de Gijselaar was door omstandig heden verhinderd aanwezig te zijn. De 2o voorz., de heer Bakker, opende den feestavond met een hartelijk welkom aan de aanwezigen en vooral aan de superieu ren, die hierdoor blijk gaven met de ver eeniging mede te leven. Na het aangename verloop van den wed strijd te hebben geschetst en dank te heb ben gebracht aan de heeren Kok en De Gunst, voor de trouwe hulp, en aan den heer Backer, pachter van den Burcht, voor de steeds getoonde bereidwilligheid, ver zocht hij den heer Commissaris de prijzen te willen uitreiken. De Commissaris daarna het woord ne mende, deelde mede, dat toen het bestuur hem had medegedeeld, dat Jhr. De Gijse laar verhinderd was de prijzen uit te reiken en hem verzocht alsnu de prijzen te willen uitreiken, hij hieraan gaarne had voldaan. Hij zette hierna uiteen, dat een schietveT- eeniging voor den politieman zeer noodza kelijk is, omreden een politieman, die de uitwerking van zijn wapen kent en er een goed gebruik van kan maken, menschen- levens kan sparen. Verder deelde hij mede, dat 't hem bij 't bezoeken van de baan. tij dens de oefeningen, was opgevallen, dat er tusschen de leden een aangename verstand houding heerscht. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat nog verschillende politiemannen als lid zullen toetreden. Daarna werden door hem de prij zen verschillende fraaie medailles en luxe voorwerpen met een toepasselijk woord uitgereikt. Vervolgens werd door den Kok, diens wisselbeker, waarvan voor het jaar 1927 1928 houder was de heer Udo, aan den hou der voor het jaar 19281929, Impelmans, met een toepasselijk woord uitgereikt. De heer Kok gaf daarbij als zijn meening te kennen, dat de beker wel nimmer met 48- 48 punten zou worden gewonnen en dat hij tevreden is met 47-47 punten. Hierna werd een aanvang gemaakt met den dames-schietwedstrijd, Avaarvoor ver schillende luxe voorwerpen bsechikbaar wa- ren gesteld. Hierbij bleek, dat ook de da mes in 't schieten aardig waren vooruit ge gaan, alhoewel een 7-tal het niet verder bracht dan „poedels". Het glanspunt van den avond werd, toen bij het uitreiken der prijzen aan de dames, de geheime rozenprijs, beschikbaar gesteld door een der leden aan de winnares mej. v. Gennip, werd uitgereikt. Bij het uitpakken van het pakket bleek d,it te bevatten een „nachtspiegel" waarhij was gevoegd een toepasselijk gedicht, hetwelk staande ter vergadering door den voorzitter moest worden voorgelezen. Dit bracht de lachspie ren danig in beweging. In den loop van den avond werd door den heer Backer, pach ter van den Burcht, een groet van Jhr. de Gijselaar aan de vereeniging overgebracht., welke met het bekende lied: „Er is maar eene goeie Leienaar" werd begroet. INGEZONDEN MEDEDEELING. DEN HAAG ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstr. hoek Spui Verder werd de avond opgeluisterd door den pianist Van Wel en een goede humo rist, die de gezelligheid er bijzonder goed inhielden tot allen te 2 uur, hoogst voldaan huiswaarts keerden met een „t is mooi ge weest". SCHAKEN. Tcurnooi te Berlijn. Capablanka overwinnaar. To Berlijn is wederom een belangrijk schaaktoumooi gehouden, waarvan Capar- blanca overwinnaar werd. De eindstand is1. Oapablanca 8 1/2 pt., 2. Njemzowits 7 pt., 3. Spiclmann 6 1/2 pt., 4. Tartakower 5 1/2 pt., 5. Reti en Rubin stein 5 pt., 7. Marshall 4 1/2 pt. Een nieuw spel. Het diplomatenspel. wemeld wordt, dat een Nederlander een nieuw spel heeft uitgevonden, dat, blijkens de waardeering van autoriteiten op schaak gebied eigenschappen zou bezitten, welke het aanspraak geven op ruimere bekend heid. Het is een spel voor drie personen, die alle drie tegen elkander spelen; van daar de naam „diplomatenspel". Het bord, de stukken, hun loop, de wijze van spelen, alles heeft een geheel eigen karakter. Onze kampioen, de schaker dr. M. Euwe schreef den uitvinder: „Ik hoop. dat uw uitvin ding. het diplomatenspel, een schoone toe komst tegemoet gaat" en aan een liefheb ber van het spel, die hem het eerst op merkzaam er op maakte en zijn oordeel er over vroeg, deelde dr. Euwe, nadat hij het spel bestudeerd had, mede: „Ondergeteekende is van oordeel, dat het diplomatenspel allerlei kwaliteiten be zit, die andere spelen, zooals het schaak spel, ontberen; bijv. het verrassende ele ment, dat er in gebruikt wordt door den onbekenden derde, de analogie met de di plomatie, waar mee ook met meer dan één tegenstander te doen heeft. Het is geen zuiver „Kampfipiel" in den zin, welken dr. Lasker er aan geeft. Tonrnooien zullen niet mogelijk zijn maar daartegenover staat het voordeel, dat het door drie partijen gespeeld kan worden. Ook zwakkere spe lers, die het in combinatievermogen tegen hun medespelers moeten afleggen, kunnen door omzichtig spel succes hebben". Aan denzelfde schreef mr. A. Rueb, ge- ruimen tijd voorzitter, zoowel van den Ne- derlandschen Schaakbond als van de Féde- ration Internationale des Echecs: „Ik heb met genoegen kennis genomen van het di plomatenspel. Bij nadere beschouwing ge loof ik inderdaad, dat dit spel geëigend is de belangstelling in wijderen kring gaande te maken. Het is een spel, rijk aan inte ressante verwikkelingen en voor een gezel schap van drie personen als bezigheid zeer geschikt. Met schaken is het moeilijk te vergelij ken, alleen reeds de derde persoon doet het diplomatenspel ten eenenmale in strijd zijn met de opvatting als „Kampfspiel". Doch het zal in gezelschappon zijn weg wel vinden cn ik wensch den uitvinder en u dan ook gaarne veel succes met de ver breiding en propaganda van deze nieuwe vinding". Na dezen lof van zoo bevoegde zijde wordt verwacht, dat het spel inderdaad de belangstelling van velen zak wekken. BILJARTEN. Wedstrijden te Lisse. De uitslagen van de onderlinge biljart- competitie voor leden van don Ned. ILK. Volksbond te Lisse, luiden als volgt: INGEZONDEN MEDEDEELING. H. Kortekaas W. van Gerven H. Kortekaas H. Verdel H. Verdel W. van Gerven Th. Duivenvoorde J. de Jong A. Elfrink H. Verdel A. Elfrink A. H. Sckrama A. H. Schrama J. de Jong A. van Dijk B. Duivenvoorde se A. Pnt. brt. h.s. 100 27 13 67 27 10 100 37 12 97 36 10 100 21 25 64 20 11 89 40 8 100 40 10 44 21 8 100 33 15 100 29 12 60 28 9 100 29 18 84 23 15 100 37 17 gem. 3.70 2.48 2.70 2.69 3.20 3.20 2.22 2.50 2.09 3.03 3.44 2.16 3.44 3.00 2.70 Brec straat! 143 Denkt men aan 4883 Het Modehuis „HANNIDO" OUDERDOM Motto: de ouderdot»» komt met gebreken» Als U zelf eens zestig jaar bent Houdt U van een ouden dag, Waarop U dan zonder zorgen Eens gezellig rusten mag Als U zeventig gaat worden En U wordt dan stram en oud, Hebt U graag een levensavond Zoo gezellig cn vertrouwd. Mocht U zelfs acht kruisjes krijgen Of zelfs negen bijgeval, Wel, U hoopt, dat men bij 't dragen Van die kruisjes helpen zal. Weet dan, gij, Omgevelingen Wat men spoedig zal gaan doen, Hoe in Warmond zal verrijzen 'n Heel mooi oudjespavillioen. 't Plan heeft vasten vorm gekregen 't Is al kant en klaar, en ziet Alles, alles, is aanwezig. Maar alleen de centen niet. Daarom gaan we maar weer loten' Nee, nu niet eens voor soldaat, Want wie daar een reuze niet trekt Heeft een prijsje in 't quadraat Maar hier zult U prijzen winnen, Waarvan U verstold zult staan, En waarvan men dan heol spoedig, 't Oudjeshuis kan bouwen gaan. Leidenaars; Warmondelingen, Voorhouteezen en zoovoort, Hebt U allen goed begrepen Dit pro-oudeliedenwoord Kijk daar gaat zoo'n heol oud oudje, Afgetobd en moe en krom! Denk eens aan dat loterij tje EnUw eigen ouderdom. Voor loten of giften wonde men zich to den Zeereerw. heer Pastoor A. Oudejan te Warmond. Th. Duivenvoorde 37 30 6 1.1 B. Duivenvoorde 100 30 12 3.: W. van Gerven 100 29 11 3. A. H. Schrama 59 28 11 2.i H. Kortekaas 100 44 7 2.1. P. Duivenvoorde Jz. 100 23 22 3.5 P. Duivenvoorde 83 33 29 2.5 W. van Gerven 100 32 15 3.1 P. Duivenvoorde 100 24 20 4.1 A. Elfrink 71 23 9 3.C J. de Jong 100 18 29 5.£ A. van Dijk 45 17 8 2.1 P. Duivcnvoordo 66 30 12 2.3 A. van Dijk 100 30 12 3.C A. Elfrink 77 32 12 2.-! Th. Duivenvoorde 100 32 18 3.1 K1 a s s o B. P. Halfschepsel 73 46 11 1.5' N. v. Velzen 100 46 13 2.1" P. Halfschepsel 100 45 11 2.2 A. Wassenaar 97 44 10 2.2.' J. de Kuijzer 100 43 11 2.3 P. Maat 78 42 8 1.8 J. v. Diest 78 56 8 1.85 FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS. Nadruk verboden. ter: SA We zijn eigenlijk van ons onderwerp j gedwaald, moeder, stoorde Ted haar a L chend den loop van haar gedachten. iten we nu eens samen nagaan of et een middel is om Dick weer gelukkig f maken; iets wat U toch zeker net zoo 1(5 &ag wil als ik. Zeker, onze bedoelingen zijn dezelfde, twoordde Mrs. Bevan haastig, maar erigens verschillen we heel sterk van ïening, denk ik. Want ik houd het er jvoorbeeld voor dat het heel verstandig n Miss Anerley is geweest om de verla ag af te maken, al geef ik direct toe, dat 't oogenblik wel heel ongelukkig gekfc- was. Dat was eigenlijk wel harteloos. Maar moederlief! riep Ted op een on van verbaas dverwijt. ,jjj me i11 <^e rede! gebood zijn oedor met een beslist handgebaar. Laat me rustig uitspreken. Ik wil je Us en voor al mijn meening over deze ik zeggen en die meening is dat deze ree i°nSelui absoluut niet bij elkaar pas- ik ben overtuigd dat ze nooit gelukkig ■men zullen zijn en het is veel beter dat sm Z>wc ze nu tot die conclusie komen dan later. Om deze reden en ook nog om anderen die minstens even goed zijn, weiger ik beslist je te helpen bij je pogingen om ze weer bij elkaar te brengen. Als je mijn raad wilt aannemen, bemoei je er dan niet mee, Ted. Laat de zaak zijn natuurlijken loop, op den duur zullen je beide vrienden wel troost bij een ander vinden. Het was maar scherts toen ik zei dat Miss Anerley wel eens meer dan gewone sympathie voor jou kon voelen, want ik weet hoe loyaal je te genover Dick bent en dat, hoeveel je ook van dat meisje was gaan houden, je bet nooit door woord of gebaar zou laten blij ken zoolang ze met hem verloofd was. Maar nu is ze vrij en je hebt het recht, net zoo goed als ieder ander, haar attenties te bewijzen. Stom-verbaasd door den overstelpenden woordenvloed staarde Ted zijn moeder aan. Toen zei hij met een lach: U bent nog niet klaar moeder; U hebt vergeten erbij te zeggen bij wie Dick troost moet zoeken terw'ijl ik zijn meisje het hof maak? Wie komt volgens U daar voor in aanmerking? Zij bloosde licht en antwoordde onvast: Dat zal de tijd leeren! O, ik zou dat niet aan den tijd over laten als ik U was, gaf hij op sarcastischen toon ten antwoord. Met alle respect moeder, U praat nonsens! Hoe kunt U beweren dat Miss Anerley niet bij Dick past terwijl U haar nooit ontmoet hebt? Ik oordeel op grond van wat ik van jou en je vriend gehoord heb. Bewijs van hooren-zeggen is niet toe gelaten, zei Ted luchtig en toen voegde hij eraan toe: Wo worden het toch niet met elkaar eens, we moesten er maar over ophouden. Ik vind het best hoor, antwoordde zij; maar het zou mij veel pleizier doen, Ted, als je mij wilde beloven dat je je er niet mee zult bemoeien. Laat ze het toch samen uitvechten, drong ze aan. Geloof me toch, het is heel onverstandig je met zooiets te bemoeien. Het spijt mo dat ik U niets belooven kan, antwoordde Ted gedecideerd. Ik ben vast besloten deze zaak in alle details te onderzoeken en als ik alles weet zal ik beslissen of ik mij er verder in zal mengen. Met deze woorden, die een bedreiging voor bet schuldige geweten van zijn toe- hoordster schenen, besloot Bevan zijn dis cussie. Denise Bevan maakto zich ongerust over de houding van haar zoon. Als hij maar niet het ongelukkige ideo had gekregen om zich met de twee jongelui te bemoeien, dan zou het heel natuurlijk schijnen dat de man, dien zij met zooveel toewijding verpleegd had, liefde voor haar had opge vat, nu zijn verloofde hem den rug toege keerd had. Zij had gehoopt dat zij haar zoon dit heel voorzichtig aan het verstand had kunnen brengen cn dat hij het heel ge woon zou vinden dat zij met zijn vriend zou trouwen. De twee jongelui hielden veel van elkaar, zoodat Ted niets tegen de nieuwe verhouding waarin hij tegenover Dick kwam te staan zou hebben. Ze was zoo verblind door den gloed van haar eigen wenschen, dat zij niets ongepasts meer zag in do verwezenlijking. Maar nu werd de zaak gecompliceerd; misschien zou het voor haar zoon verbor gen kunnen blijven dat zij zich zoo verne derd had en Enid overgehaald had haar verloving te verbreken; maar ze zou toch kunnen verhoeden dat hij althans begrij pen zou dat zij achter de schermen had gewerkt om haar eigen doel te bereiken. Zij trachtte haar onpleizierige gedachten te verdrijven door aan Dick te denken; ze voelde dat ze langzaam maar zeker terrein won; hij was haar dankbaar voor haar vriendelijke, toegewijde zorgen en van morgen had hij haar met onvaste stem be dankt en gezegd dat hij deze weldaden niet verdiende. Dienzclfden avond ontving Ted een lan ge brief van The Lindens. De schrijver was Kolonel Anerley, dien hij dagelijks van de toestand van Dick op de hoogte had gehouden. Beste Mr. Bevan, schreef de Kolo nel, Sedert wij bericht hebben ont vangen van Dick's ziekte, leven wij in voortdurendo bezorgdheid, die slechts door Uw dagelijksche berichten onder broken wordt. Als U kon zien hoe ver langend mijn dochter iederen morgen naar de post uitkijkt zoudt U weten in welke spanning wij leven. Van één ding ben ik zeker; dat, als niettegenstaande Uw optimistische voorspellingen, onzen jongen vriend iets ernstig overkwam, mijn kind hot niet overleven zou, want zij acht zichzelf verantwoordelijk voor zijn ziekte. He vergeef het mijzelf ook niet dat ik Dick toegestaan heb mijn buis te verla ten; ik had hem desnoods met geweïd bier moeten houden; dan zon in den loop van zijn ziekte on zijn herstel allés anders zijn geworden. Geen vrouw ka: den man, dion zij liefheeft, weerstaan, als hij hulpeloos is cn afhankelijk van haar zorgen. U lcunt U voorstellen hoe ik mo di' verwijt, vooral als ik zie dat iederen dar Enid's gezichtje witter en smaller word en ze toch niet op haar besluit terug wil komen. Soms zou ik haar wel door elkaar wil len schudden en dan weer haar in miji. armen nemen en als oen klein kind la> ten uithuilen. Mijn zenuwen zijn niel langer bestand tegen deze toestand. Kon: ons te hulp! Mijn vrouw heeft gisteren in haar wanhoop don dokter gehaald: hij heeft versterkende middelen en een zeereis voorgeschrcvon. Maar geen tier. paarden kunnen Enid van hier krijgen; zij denkt er niet aan om op reis te gaan terwijl Dick nog in govaar verkeert. Als het mogelijk is, doet U mij dan het groote genoegen, een paar uurtjes to ko men praten en ons van Dick's toestand mondeling op de hoogte to brengen. Misschien gelukt het U do roden van Enid's onbegrijpelijko houding op te spo ren. Ik bon wanhopig! Uw zeer toegenegen, CHARLES ANERLEV Een paar uur na de ontvangst van deze smeekbed© was Edward Bevan al op wog. Hij zag ook in dat de eenigo manier om achter de waarheid te komen was, zelf met het meisje to gaan praten. (Worm vorvoigcQ.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7