Rechtzaken. 'Land enTuinbouw SPORT. /EEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANV ZATERDAG 27 OCTOBER 1928 f. Staehelin over Orgaan-neurose. bekende Zwitsersche neuroloog, prof. Staehelin, bevindt zich sedert giste er te lande en heeft gistermorgen op >diging van de medische faculteit der ihe Studenten in de collegezaal voor geneeskunde van prof. Kuenen een acht gehouden over: Orgaan-neu- ving aan met zijn vreugde er over nen te geven, dat hij als Zwitser is oodigd voordrachten te houden in een lat aan zijn vaderland door zoovele verbonden is en dat hij hier ter mag spreken aan de Universiteit, voor de medische wetenschap zoo- eeft tot stand gebracht. Hij hoopt te toe nen ook een leerling van den n Bce 'laave te zijn, daar hij zich er >legt de objectieve waarneming van ten aan zijne behandeling ten grond- |i leggen. •olgens tot zijn onderwerp komende, ?r., dat als orgaan-neurosen worden uwd de functioneele storingen van anen zonder anatomisch aanwijsbare cringen welke tot stoorde inner- lijn terug te brengen. Het gebied is loop der jaren beperkter geworden, nen bij verschillende ziekten door de de techniek toch veranderingen aan kon, alsmede omdat men verder toringen als werkingen van vergift leeren kennen, welke men vroeger lervatiestoringen beschouwde, en te- mdat mij ten slotte geleerd heeft ze- iekfcen, zooals vele gevallen van asth- t de over-ge,'°eligheid tegenover ze- C ubstantie terug te brengen, waartoe bijzonder ook de arbeid van Storm 5 eeuwen heeft bijgedragen. behandelt dan verder de voor- te neurosen van de afzonderlijke or en toont aan, dat er zuivere neuro- n, die door oorzaken van nerveus- ichen aard bepaald zijn, dat echter !e localiseering der neurosen in een (erlijk orgaan zeer dikwijls werkelijke, zelf ziekten van geringen aard van ;aan verantwoordelijk moeten wor- isteld. Hieruit ontstaat voor den arts |k, in elk afzonderlijk geval de orga- ziekteverschijnselen en het nerveuse pt nauwkeurig na te gaan en beide te ,elen. De behandeling stelt aan den are eischen, voornamelijk aan zijn ,mheid om de geestelijke persoon lid van zijn patiënten en hare zieke- vermderingen te leeren kennen. Deze aamheid kan niet slechts door vak- ige opleiding verworven worden, doch behooren menschenkennis en ont- g van eigen persoonlijkheid. kan men, aldus besloot spr,, zijn pa- tot groot nut strekken. .erdagavond had in het Casino-thea- vierde abonnementsvertooning van Uandsche Filmuniversiteit (Holfu) afwisselende programma ving aan vertooning der film „Fruitteelt in welke film een mooien kijk gaf op boomgaarden, die men in Canada het oogsten der vruchten, waaraan m ong medehejlpt, het verzenden aan jroote afnemers, de Jamfabrieken, en Idere behandeling der vruchten, ■wegen, de tweede film van het pro- Ita, gaf een kijk op de fjorden, de mers, die des winters bevroren, ont- d grccte watervallen vormen en de women doen zwellen. Zeer mooi van iren de typische Noorsche dan- or het eenvoudige degelijke volk uit- rd. Een zeer mooie film de pauze werd vervolgens nog ver een tweedeelige film, weergevend [amenstellen van de moderne electr. Itief. film ving aan met voorstellingen, Bvcnde de ontwikkeling van het ver- Sanaf den oertijd (het deed somtijds gi aan den nog frisch in het geheugen 3 Octoberoptochtom ten slotte an stilstaan bij de moderne electri- locomotief. Allereerst werd de ver ing der verschillende deelen zooals i, truc, assen, carrosserie der loco- vertoond. Door groote kranen wer- ze verschillende deelen tezamen ge en gemonteerd. Tenslotte gaf de in interessant beeld van de groote die gewonnen werd door het stroo- water der groote rivieren te benut- e pauze werd allereerst vertoond eeranch in Texas", welke film een af van het groote veebedrijf op een ■root eventjes pl.m. 300.000 bunder, l.m. 40.000 stuks veeMen ziet de kudden ossen, koeien en kalveren rengen en het leven der cow-boys, et derde deel der film „Petroleum" voornamelijk het r af fineeren ver wordt, vraagt het vijfde deel der film boorlingen van Centraal Afrika" de jht. Jtterende natuuropnamen, waaraan (treken zoo rijk zijn, wisselen af met )n der zwarte bewoners. Dit deel be- |le stammen, wonende bij den oor der Nijl, het visschen met zelfver- Ipie fuiken van riet, het vangen van ia uien, en tenslotte het alles beslui- Ifeest zijn de hoofdbezigheden dezer 6 programma werd besloten met een icho teekenfilm. t Casino-Theater was bijna geheel be- iBt een aandachtig publiek. ■was een avond vol afwisseling, zeer en de bezoekers zullen ongetwij- ien volgenden avond met genoegen pet zien. Het strijkje van het Casino-Theater be geleidde de films met toepasselijke muziek. De Hollandsche Film Universiteit de „Holfu" mag zich steeds meer in de be langstelling van het publiek verheugen. Begon zij haar voorstellingen in Leiden met ongeveer 50 abonné's, thans is dit ge tal reeds gestegen tot bijna 200. Toch zouhet vreemd zijn zoo er in Lei den niet nog een honderdtal abonné's bijgeworven konden worden. Op1 dit doel te bereiken heeft zich een comité gevormd van eenige jongedames, die zich belast hebben met de propaganda voor het werk der Holfu. Dit werk omvat zooals U wel weet het verzamelen en ver- tooen van populair wetenschappelijke films. Men abonneert zich voor een serie van tien vertooningen. De programma's vermelden steeds films op allerlei gebied. Inlichtingen en introducties ter kennis making zijn steeds verkrijgbaar bij: Mej. M. Keesom 3 Leiden en het Centraal Bu reau der Holfu Stationsweg 30, Den Haag. St. Nicolaas-rijden. Wij lezen in een te Alkmaar verschijnen de Courant: „Het publiek wordt er aan herinnerd, dat voor het a.s. Sint Nicolaasfeest geen vergunning meer zal worden verleend, om zich voor reclame-doeleinden, als Sint Ni- colaas verkleed, op den openbaren weg of op voor het publiek toegankelijke plaatsen te vertoonen of aanwezig te zijn. Een uitzondering zal evenwel worden toegestaan voor het optreden als Sint Ni- colaas bij Kinder-Schoolfeesten. Vorenbedoelde maatregelen worden ge troffen met het oogmerk om het Sint Nico- laasfeest zooveel mogelijk voor het kind te bewaren, terwijl door het zich gelijktijdig vertoonen van meerdere personen, als St. Nicolaas verkleed, van dit feest zeer veel voor het kind verloren gaat". Ziük 'n maatregel zou o. i. ook voor Leiden zeer gewenscht zijn. De directeur van het Postkantoor brengt het navolgende ter kennis van belangheb benden: Nog steeds is aan een groot aantal wo ningen te dezer stede geen brievenbus aan gebracht, zelfs komt het een enkele maal voor, dat ook een huisbel ontbreekt. Waar aan die woningen moet worden gewacht, tot iemand de deur opent om de correspon dentie in ontvangst te nemen, onstaat eene aanmerkelijke vertraging in do vlotte uit voering der bestelling, met daarmede ge paard gaande langere duur, waardoor de correspondentie bij verschillende ingezete nen later wordt ontvangen, dan wanneer bussen aanwezig waren. Aanmerkelijke verbetering zou in deze worden verkregen, wanneer de eigenaren dier woningen bereid werden bevonden alsnog daaraan een bus te doen aanbren gen of indien dit te kostbaar zou zijn een horizontale opening in de huisdeur, breed genoeg om nieuwsbladen en brieven door te laten. Voor woningen die weliswaar van een bus zijn voorzien, doch eerst door tuinen of over erven bereikt kunnen worden, zou het aanbeveling verdienen, wanneer mede aan het ingangshek een brievenbus werd aangebracht. De bewoners voor zoover huurders der bedoelde huizen worden mitsdien uitgenoo- digd het toepassen dezer maatregelen bij de betrokken eigenaren te willen bevorde ren. Namens het Bestuur der St. Elisa- beth-Stichting te Breda zijn door den he*»- ren L. v. d. Laan en Ir. J. A. v. d. Laan, architecten alhier, opgedragen de glas en verfwerken van het St. Elisabeth Zieken huis alhier aan: de binnenglas- en verfwer ken aan den heer H. v. d. Steen; de bui tenglas- en verfwerken aan den heer Duindam. BIOSCOPEN. Trianon. Na maanden tevoren al aangekondigd te zijn. is hij dan eindelijk gekomen. 'We hebben er naar uitgezien, we hebben er ons op gespitst, want veel hadden we al gelezen van dat duizendjarige gedicht van de Jungle, dat Chang geheeten is. ChangDie naam kl-inkt u als een ka nonschot irx de ooren. Chang, dat is het epos der wildernis, zooals Jordaan in de Groene schreef. Chang, dat is- het hooglied van de kracht en de moed. Chang, dat is de elegie der wijde verten, de roes der goddelijke beweging, de zalige duizeling van het ja gende kloppende ïythme. Chang, dat is de geheimzinnige stem van het ongerepte, van het ongenaakbare. Chang dat is het wonder, dat onze kul- tuurzieltjes doet sidderen van ontzag. Voor Chang heeft de natuur zelf het scenario geschreven en daarom is het een film. die buiten en boven al het andere staat. Chang moet iedereen gaan zien, die de natuur wil beluisteren in al haar rauwheid en wreedheid en toch ook weer harmoni sche mildheid. Verder vermeldt het programma het op treden van het groote Trianon-orkest op het tooneel. Het deed ons genoegen de be woners van den .,bak" zooals de orkest ruimte onder het tooneel wel genoemd wordt, ditmaal eens een verdieping hooger te mogen zien en te hooren. Met belang stelling hebben we de muzikale prestaties van de anders onzichtbare musici gevolgd. Onder leiding van kapelmeester Grégoire hebben zij zich naar behooren van hun taak gekweten, getuige het applaus, dat aller- wege opklaterde. Na de pauze verscheen Harold Lloyd op de "Eenmanswagen. Veel er van vertel len doen we niet. Alleen willen we u ver klappen, dat u een straatgevecht te zien krijgt zoo ongewoon en origineel als men alleen maar in een film van Harold kan verwachten. INGEZONDEN MEDEDEELING Casino. Met betrekking tot de vertooning van godsdienstige films in een vermaaks bioscoop zijn de meeningen zeer verdeeld. Terwijl de een zulks toejuicht uithoofde van den veredelenden invloed, die van zulk een vertooning kan uitgaan, veroor deelt een ander ze, omdat hij er in ziet een ontwijding van het heilige. AU- verslaggever moeten we ons buiten de partijen stellen en mogen we niets an ders doen, dan het bioscoopminnend pu bliek er op wijzen, dat gedurende deze week in Casino onder den titel ..Het is volbracht" een gewijd filmwerk vertoond wordt van den eersten rang, een filmwerk, dat in de R. K. bladen van naam, zooa-ls het Centrum, het Huisgezin, de Nieuwe Haoilemsche Courant e.a. een buitenge woon gunstige beoordeeling mocht inoog- sten. De inhoud van deze film is in 't kort ah' volgt. Een arme verdoolde, door volks menners misleid, doodt den minister-pre sident van zijn land en meent daardoor zijn vaderland een grooten dienst bewezen te hebben. Hij wordt gevangen genomen en ter dood veroordeeld. Berouw over zijn misdaad heeft hij niet en de woorden van den priester, die hem in zijn cel bezoekt, vallen op een hart koud als steen. Dan zegt de cipier op een keer tegen hem: „Weet je wel, dat het vandaag Kerstmis is?" Dat woord „Kerstmis" voert hem terug naar zijn gelukkige jeugd, naar het Goddelijk'Kind in de kribbe van Beth lehem en de gansche levensloop van den Goddel ijken Heiland trekt in beelden door zijn geest en doet de ijskorst om zijn hart smelten, zoodat hij ten slotte aange grepen door diep berouw vergiffenis van zijn zonde ontvangt. Aangrijpend en ontroerend zijn de beel den van deze film, die niet zullen nalaten diepen indruk te maken op den toeschou wer. Zoo dikwijls vernemen we de klacht, dat de bioscoop zoo weinig degelijks geeft, dat haar vertooningen zich bijna altijd bewegen in een mondaine sfeer, welnu Casino heeft deze week daarmede gebroken en we raden ieder aan, die zich met het vertoonen van gewijde tooneelen in een bioscoop kan vereenigen, deze rolprent te gaan zien. waarvan we durven zeggen dat ze grootsch en edel van inhoud is. Het viel ons op, dat de muziek zooveel mogelijk in overeenstemming was met de vertoonde beelden. Zoo hoorden we van het orgel het „Stille nacht, heilige nacht" bij de geboorte van Christus, later het Ave Maria van Gounod en andere gewijde mu ziek. Luxor. „Haar Vier Jongens" is de titel van de hoofdfilm, die deze week op het program ma staat van het Luxor Theater. Deze film alleen is reeds een gang naar het theater waard, want zij geeft op pakkende wijze het verhaal weer van een moeder met haar vier zoons, beelden van jongens, die op ware wijze him goede, oude moeder liefhebben en hoogschatten, 't Is moeder Bernle, woonachtig in een klein Beiersch dorp, met haar jongens Joseph, den land man, Frans, den soldaat, Johann, den smid en André, den schaapherder. We ma ken kennis met hen in hun vreedzaam, een voudig leven als de dagtaak is volbracht en allen zich aan den disch zetten, waar men in eenvoud en rust dankt voor God's zegeningen en het dagelijksch brood. De oudste zoon. die een vriend heeft in Amerika, laat zich overhalen om naar de nieuwe wereld te gaan, waartoe het be sluit op moeder's verjaardag wordt geno men. Enhet gaat hem daar goed, be ter dan het den achtergeblevenen gaat, want de oorlog is losgebarsten en moeder Bernle heeft twee harer zonen naar het front zien vertrekken, om hen niet meer terug te zienOok de derde moet zijn plicht jegens het vaderland doen en ook hij keert niet weerOp den dag, dat blijde het einde van den krijg wordt ver kondigd ontvangt zij het doodsbericht. Wezenloos zit zij in haar kamerdoch haar troost zal haar vierde zoon worden. Ook hij is in den oorlog geweest, maar weergekeerd en hij vraagt zijn moeder over te komen naar Amerika. Hetgeen ge schiedt en na tal van moeilijkheden vindt men elkander weer. In deze film vinden we een heerlijke weergave van ouder- en kinderliefde, uit gebeeld op een nimmer te vergeten wijze. Voor de pauze gaat de film Zeemans vrouwen". een titel, die met deze film niets gemeen heeft, wellicht omdat er groote stukken zijn uitgehaald, 't Is een door Mary Astor en Lloyd Hughes, als hoofd personen, goedgespeelde film, voor vol wassenen, omdat zij voor onvolwassenen niet te begrijpen is. Hef minst bekoorde ons het optreden van Kees Pruis. Zijn liedjes en moppen mogen niet onkuisch genoemd worden, kuisch zijn ze toch ook niet. Volwassenen, menschen met een gezond oordeel, zullen hem op waarde weten te schatten. Het versterkt orkest gaf goede muziek te genieten- DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Gisteren zette het Gerechtshof te Am sterdam de behandeling voort van de straf zaak tegen de bankdirecteuren J. J. en J. P. H. Woltman en tegen den accountant A. C. Möhring. >De verdachten werden nu allereerst over ■^de contracten gehoord. J. P. H. Woltman (zoon) verklaarde, dat zijn vader de aandeelen der Veendammer tot een maximum van 150 pca. inkocht. Zijn vader bracht hem aan het verstand, dat de aandeelen een groote waarde voor hem vertegenwoordigden en hij ze nooit moest verkoopen. Toen Sedeyn over den verkoop der aan deelen onderhandelde, noemde zijn vader het bedrag van twee millioen, doch dit ge schiedde niet in overleg met hem. Verdachte wilde de aandeelen verkoopen, teneinde voor de contanten het voor hem in aanbouw zijnde huis te kunnen koopen; voor de rest wilde hij activa krijgen. Voor hem, verdachte, stond het vast, dat Sedeyn met contanten zou komen, eerst met één millioen en daarna met nog een millioen. Aan de zinsnede in den brief van Sedeyn, dat het ontoelaatbaar zou zijn de betaling van hgt tweede millioen in effecten, hypo theken en onroerende goedern te doen plaats hebben, heeft verdachte geen aan dacht geschonken. Wat de tweede groep onderhandelingen met mr. Schürmann betreft, verdachte zegt. zich niet te herinneren dat de accountant Smits bezwaren had gemaakt tegen een andere wijze van betaling dan in contanten J. J. Woltman (vader) verklaarde van den juisten inhoud van den brief van Se deyn niet af te weten. Zijn zoon heeft den preciesen inhoud van den brief ook niet te zijner kennis gebracht. Volgens' president mr. Jolles moet verd. J. J. Woltman van den brief van Sedeyn gehoord hebben, omdat hij naar aanleiding van dien brief aan zijn zoon schreef: „laat ons de eer aan ons houden". „Uitgesloten 1" merkte J. J. Woltman op, die verder o.m. verklaarde de afzonderlijke borgtocht-Van der Toorn bij mr. Schürmann te hebben gezien. Waar Van der Toorn borg voor was? „Voor do koopsom van 292 mil lioen", antwoordde J. J. W. Volgens presi dent mr. Jolles had de borgtocht echter gCen ander doel dan om de menschen zand in de oogen te strooien; zij had geen waar de omdat de crediteuren haar niet in han den kregen. Dat de accountant Smits bij de tweede groep onderhandelingen te kennen gaf, dat het een bedenkelijke transactie was kon verdachte niet toegeven. Wel heeft Smits gezegd: „Zou 't wel mogen?" Daarop zijn we naor mr. Schürmann gegaan. Verdachte Möhring erkende, dat hem voor zijn optreden als directeur der Veen- dammer 25 mille door Liebermann was toe gezegd. Op de vraag van mr. Jolles of ver dachte niet begrepen heeft, dat de pand briefhouders benadeeld worden als er bij een actief van acht millioen een dikke twee millioen uit de Veendammer gehaald wordt, terwijl er slechts een persoonlijke vordering op de Discontobank voor Credietinstellin- gen voor in de plaats komt, antwoordde verdachte: „Achteraf wel". Ook maakte mr Jolles den verdachte er opmerkzaam op, dat hij niets anders gedaan heeft dan ak tes teekenen en dat hij daardoor de 25.000 ontvangen heeft. Ook wees mr. Jolles er op, dat hij in plaats van de vor dering te incassceren, aan de Discontobank nog millioenen afgaf. Het getuigenverhoor werd hierop hervat. Mr. M. I. N. Spaargaren en mr. M. G. Kap- peyne van Coppello bevestigden hun ver klaringen, voor do Rechtbank afgelegd. Maandag a.s. voortzetting.' Corruptie in het gasbedrijf. Voor de rechtbank te Zwolle heeft te recht gestaan de gewezen directeur der gasfabriek te Harderwijk, verdacht van als ambtenaar giften te hebben aangeno men. Op 3 Jan. 1.1. is hij eervol ontslagen en gepensionneerd wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Verd. erkende in de jaren 1923, '24, '25, '26 en '27 herhaaldelijk giften te hebben aangenomen, wetende waarvoor het was, n.l. om firma's de clandisie te gunnen. Toen de burgemeester van Harderwijk hem hier over onderhield heeft hij terstond 2300 k f 2400 in de gemeentekas teruggestort, dat was meer dan hij genoten had. Een getuige uit Amsterdam en een uit 's-Gravenhage verklaarden, verdachte gif ten ter hand te hebben gesteld, alleen om de zakenrelatie te behouden. De Officier van Justitie herinnerde er aan dat vroeger de woorden: „Ambtenaar en fatsoenlijk mcnsch" synoniem waren, daar is na den oorlog wel eenige veran dering in gekomen. Hij vindt de daad van verd. een hoogst ernstig feit. Eisch een maand gevangenisstraf. De verdediger, mr. Stenfert Kroese, voerde verzachtende omstandigheden aan cn verzocht met het oog op verd. leeftijd eene geldboete of voorwaardelijke veroor deeling. Uitspraak 8 November. INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJNHARDT's Hoofd p/n-T Laxear-T Zer|uwr' St%al-Tj ibletter "abletti CHRISTUS' KONING SCHAP Op heden jubelt cr weer vreugd in Christus' Kerke, En hoog verblijden zingt de menschenziele uit; En blijde orgelzang zal nog de jubel sterken, De zielojubel van do stille Christi Bruid. Moog stil haar gratie zijn, vol maagdelijken vredq, Toch klopt mot vurigheid haar fiere harteslag, Toch ligt er diepe gloed en macht in haar gebeden, Als zij in Christus weer de ziel verblijden mag. Want Zijn ontsterflijkheid is 't wonder van haar woorden, En Zijne schoonheid is de klank van haren zang, Do weergalm van Zijn macht bruischt door haar feestaccoorden En als de Christus lijdt, dan treurt zij diep en lang De Kerke Christi heeft nog Godd'lijk Bloed in d'aderen £ij staat in 't eeuwig Licht te glanzen in den tijd. En veilig ziet zij steeds de storm dor eeuwen nad.'ren, Zij weet in zich de kracht van haar onsterf-lijkheid. Zoolang z' in priestorhand nog heilig opgeheven De blanke Hostie ziet, als hoogste Gave Gods, Zoolang de Christus nog in Zijne Kerk zal leven, Staat machtig in den strijd en fier de Petrusrots. Want Koning Christus heerschten wereldwijd dragen En hoogverheven staat Zijn heilig zegevaan Do Christus Koning heerscht en tot het eind der dagen Zal Zijne zegetocht tot alle stranden gaan. Zijn Bijk te bloeien staat in 't onbewuste gloren Van bloemenschoonheid en van hooge sterrenpracht, Uit 't lichten van Zijn Glans is 't zonnelicht geboren En zonder Hem is niets en buiten Hem is nacht. Zijn Rijk glanst in de ziel, die leeft van 't Godd'lijk Leven, Zijn Rijk is in de Kerk, en breidt zijn grenzen uit In onbedwïngb're kracht, omdat Hem is gegeven Het eeuwig Rijksgebied, dat alle grenB omsluit In hoogen vrede wordt die wereld strijd vol streden:' De Christus breekt het brood en geeft Zijn Hartebloed. Het Godsrijk nadert, waar, in huivering aanbeden Dc Heil'ge Hostie glanst, en sterkt tot lijdensmoed. Dit Liefdewonder is Zijn glorietroon op aarde! Vanuit het stil Altaar beheerscht Hij het heelal. Wie diep in 't blijde hart dit hoog Geheim bewaarde, Hij is het, die in God met Christus heerschen zal. M. D. Eigen melkfabriek in Utrecht. Van de bondvan melkveehouders. De voorzitter van den te Utrecht ge- vestigden „Bond van Melkveehouders" de heer J. A. Jongerius, was steeds een van de ij veraars voor het stichten van een eigen melkfabriek. Hij verwacht van een dergelijke fabriek, dat meer zeggenschap verkregen wordt over den melkprijs, zoo dat op tijd tot verhooging en niet te vroeg tot verlaging va nden melkprijs wordt be sloten. In de heden gehouden vergadering van den Bond van Melkveehouders hebben do aanwezigen met algemeene stemmen ge hoor gegeven aan den wensch van den heer Jongerius. Besloten werd n.l. tot aan-, koop van een melkinrichting en tot oprich ting van de N.Y. Stoomzuivelfabriek en Melkinrichting „Concordia". DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Men verzoekt ons alsnog mede te doe len, dat het programma voor Zondag 28 Oct. voor A.Y.V. gewijzigd is. In plaats van V.A.C. IA.V.Y. I wordt het nu A.V. V. IV.A.C. I te Yeur op het terrein aan dc Willibrordusstr. te 2.30 uur. Do wed strijd A.V.V. IIL. en S. III wordt nu in plaats van to 2.30 uur gespeeld om 12.30 uur. Allen gelieven hiervan goede nota te nemen. DAMMEN. Om het wereldkampioenschap. De laatste uitslagen der elfde ronde lui den: Kuijer wint van Bélard. Vos remise met Molimard. De uitslagen van de twaalfde ronde luiden: Bizot wint van Weiss. Springer remise met De Jongh. Bonnard remise met Molimard. Bélard remise mot Fabre. Rustenburg wint van Vos. Polman remise met Kuijer. Do stand is: Springer en Rusten Ding 17, Bonnard en Molimard 14, Fabre 13, De Jongh en Kuyer 12, Bizot 11, Vos en Poll man 9, Bélard en Weiss 8.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5