Rechtzaken. Land en i uinbouw Burgerlijke Stfc- GERECHTSHOF TE 'S-GRAVENH AGE. Hot Haagsche Gerechtshof behandelde het hooger beroep tegen een vonnis van de Haagsche Rechtbank, waarbij de brie venbesteller v. L. te Leiden was veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, we gens het zich toeëigenen van een hem niet toebehoorenden brief. De Advocaat-gene raal eisehte bevestiging van het vonnis der rechtbank Mr. O. J. Goudsmit alhier pleit te vrijspraak. Do uitspraak van het Hof is bepaald op 7 November. VOOR DEN HAAGSCHEN POLITIERECHTER. De man, die combineerde. Hen klein mannetje, in een de zakken vol gepropt, grijs, slobberend, te groot confec- tiepakje gekleed, een groenachtig hoedje in de hand, echoof, zijn blauwe oogen, ver schrikt-ver open, het verdachtenbankje in. Hij was machinaal-houtbewerker van be roep en had 's avonds op 2 Ootober in er café te Leiden een blauw ratiné overj weggenomen, die aan een 22-jarig typograaf die demonstratief zonder overjas, als ge tuige de rechtszaal betrad, toebehoorde. „Hoe laat was dat 's avonds?" „Kan ik niet zeggen", klonk het luid en kort. „Tusschen tien en twaalf uur?" „Kan 'k niet zeggenI" „Je weet toch wel of het 's avonds was of 's morgens „Kan 'k niet zeggen!" „Wat is dat nu?" „Ja, meneer, ik was dien avond niet. bij m'n positieven", klonk het op loudspeakers- toon en met loudspeakers volume, ,,ik was dronken". „Maar den volgenden ochtend heb je de jas toch verkocht?" „Ja, meneer voor vier gulden". En toen begon hij tot groote verbazing van ieder een speech af te steken, waarin hij zeide, dat hij de justitie dankbaar was, Hij was in Oirschot werkzaam geweest, maakten wij er uit op, en daar had hij met zijn vrouw ook gewoond, nu had hij in Lei den werk en wilde zijn vrouw ook daarheen laten overkomen. Maatschappelijk Hulpbe toon en nog andere instellingen had hij gevraagd om verhuiskosten; hij kreeg geen antwoord, totdat vlak na den diefstal hij bericht kreeg, dat zijn verzoek was toege staan. Zijn vrouw kon komen. En nu wa-s hij er heilig van overtuigd, dat dank zij zijn diefstal, hij vrije verhuiskosten voor zijn vrouw had gekregen. Dien avond was hij dronken geweest, en uit baloorigheid, betoogde hij nogmaals, had hij de jas mee genomen. De heer Th. Burup, ambtenaar van de B. K. Beclasseeringsvereeniging, wilde een goed woordje voor hem doen, maar de si tuatie verandert nu heelemaal, zei hij, want de verdachte S. had hem niet verteld, dat hij al eenige malen veroordeeld wAs. 't Is anders geen nieuwtje voor je, zoo'n diefstal, zeven maal ben je al veroordeeld „Ja, meneer, maar ik drink anders nooit". ,J)an heb je die andere diefstallen zeker in dronkenschap gedaan. Des te erger!" klonk het van achter de groene tafel. „Edelachtbare, m'n vrouw die leidt me", zei het pantoffelheld]e, .,en na m'n huwelijk ben ik niet meer veroordeeld". „Hoe lang ben je getrouwd?" „Zeven jaar". „En je bent in Amsterdam, zie ik, ver oordeeld in 1920, wegens vernieling". „Dat is niet waarzei hij stout. „Nou, maar ik garandeer je dat het zoo Issprak mr. de Kuyper. „Maar u kunt m'n vrouw als getuige ha len. dat het niet zoo is". „Wees nou niet zoo onwijs", poogde de heer Burup hem te overreden, herinner je nou maar eens goed". „Ja", zei hij opeens, als schoot er een lichtstraal door zijn geest, „nou herinner ik het me 1" Vier maanden voorwaardelijk kreeg hij ten slotte met een proeftijd van 3 jaar, met een heeleboel voorwaarden. „Wilt u nog in hooger beroep „Nee, 't is zoo in orde, mijnheer", vond hij, royaal, „Vad." Doodelijk schot Voor de Bechtbank te Tiel heeft een verdachte terechtgestaan, die in Septem ber te Opheusden J. v. d. W. op korten afstand met kogels in het linker dijbeen heeft geschoten. De getroffene overleed door bloedverlies en infectie kort daarna. Eisch:. vier jaren gevangenisstraf. Zelfverdediging. De Rechtbank te Leeuwarden beeft een arbeider uit Zwaag-Westeinde, die bij een vechtpartij zijn tegenstander zou hebben doodgeslagen en tegen wien twee jaren ge vangenisstraf was geëischt, ontslagen van rechtsvervolging. De rechtbank nam aan, dat beklaagde had gehandeld uit zelf verdediging. Een Haagsche politie-zaak. ■De Officier van Justitie bij de Haagsche rechtbank heeft heden geconcludeerd tot ontzegging van de vordering van Matla te gen den burgemeester van den Haag en te gen den agent Boberti, welke vordering door Matla was ingesteld op grond, dat hij tijdens do Groenendaal-relletjes in 1923 ernstig werd gewond door een revolver schot, dat de agent Boberti zonder nood zaak zou hebben gelost. Uitspraak over 4 weken. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. J. F. D. Rotterdam:' een auto onbeheerd laten staan, geen straf; O. G. Dubbeldam, idem 3 of 2 d.; D, A. Valkenburg, fietsen zonder licht, idem; G. V. den Haag, geen nummerbewijs vertoonen, idem; W. v. D. Katwijk, met een wagen rijden zonder licht en rood achterlicht, 2 x 3 of 2 s 2 d.; W. S. den Haag, met een auto rijden over een gesloten weg, 3 of 2 d.j K. L'. EL Katwijk, fietsen op een voetpad, 2 of 1 d.; J. A. v. d. M. Noord wijk, een trek dier onbeheerd laten staan, 3 of 2 d.; H. de R. Hillegom, varen zonder vergunning, 5 of 3 d.; H. de R. idem, idem; M. de K. Oegstgeest, overtreding leerplichtwet, 2 of 1 d.; H. A. K. Boskoop, met een auto rijden zonder licht, 5 of 3 d.; J. J. M. P„ fietsen door de Watersteeg, 2 of 1 d.; J. H. Rijnsburg, met manden een standplaats innemen, idem; P. H. R. Haar lem, geen rijbewijs vertoonen, 3 of 2 d.; H. H. Utrecht, idem 5 of 3 d.j Th. W. L. Voorhout, met een voertuig rijden zon der licht, 3 of 2 d.; 0. B. Hillegom, overtreding leerplichtwet, id.; M. v. d. B. Noordwijkerhout, idem, id.; J. D., idem, idem 1 of 1 d.; J. D. idem, idem 2 of ld.; M. G. idem, idem 3 of 2 d.; P. K. Noordwijk idem idem; L. v. S. Noordwij kerhout idem ƒ1 of 1 d.; J. A. S. idem idem 4 of 2 dg.; J. v. V. idem idem, id.; P. P. V. idem idem, id.; M. E. K., fietsen door een verboden steeg, 1 of 1 d.; J. P. G„ fietsen zonder licht, 3 of 2 d.: H. M. N., fietser zonder reflector 2 of Id.; EL v. fiets 'xmder bel, 3 of 2 d.; C. K. Uithoorn, etsen zonder licht, idem; L. J. v. d. L., idem idem; J. V., idem idem; A. J. W. Voorschoten, idem idem; J. F. D. idem idem; J. P. idem idem; L. H. Oegstgeest, met een voertuig rijden zon der licht, idem; D. 0., overtreding pol.- verord. Leiden ƒ1 of 1 d.; P. O., koop waar uitstallen zonder vergunning, 2 of ld.; B. G. J. M. V., fietsen over de Kar- nemelksbrug, idem; C. K., openbare dron kenschap, 5 of 3 d.; B. H. idem idem; A. K. Noordwijk idem idem; S. T. P. Noord wijkerhout. overtreding motor- en rijwiel reglement, 3 of 2 d.j 0. H. Amsterdam openbare dronkenschap, 5 of 3 cL; C. v. G. Alkmaar idem idem; M. W. S., fietsen zonder licht, 3 of 2 d.; J. D. idem idem; C. v. U. geb. V idem idem; F. A. R. D., fietsen door eei. verboden steeg, 2 of 1 d.; E. v. G. vr. v. L. P., koopwaar uitstal len zonder vergunning, idem; H. O., fiet sen door een verboden steeg, idem; W. K. idem idem; L. K. idem idem; J. K. Kat wijk, op een hondenkar zitten en geen num merbewijs1 vertoonen, 2 x 2 of 2 x 2 d.; P. V„ fietsen zonder reflector, 3 of 2 d. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Ter strafz^jj&ng van het kantongerecht te Alphen a. d. Rijn werden behandeld 88 za ken. Overtreding leerplichtwet. L. v. E., die ter vorige zitting terecht stond wegens overtreding der leerplichtweb, was wederom verschenen, omdat de zaak was qitgesteld om het schoolhoofd te hoo- ren, naar aanleiding van zijn bowering dat het kind op de verzuimde dagen ziek was geweest. Getuige verklaarde dat hem van die ziekte geen kennis was gegeven en daarom het verzuim a-ls ongeoorloofd had opgegeven. De Ambtenaar O. M. eisehte 3 subs 2 dagen, waarna de kantonrechter verd. veroordeelde tot 2 of 1 dag, met de raadgeving voortaan van ziekte van het kind behoorlijk kennis te geven. Onvoorzichtig rijden. P. C. V. te Ter Aar, had gereden mot zijn vrachtauto op den Ziendoweg onder de gemeente Alphen in de richting Alphen a. d. Rijn. Vanuit tegenovergestelde richting kwam aangereden G. v. d. N. met zijn ge span. Verd. heeft, toen hij dat gespan van nabij genaderd was, zijn auto stop gezet, omdat hij meende niet te kunnen passeeren welke meening de bestuurder van het ge span ook was toegedaan. Niettegenstaande echter de bestuurder van het paard en rij tuig verd. er op wees, dat hij niet kon pas seeren, is hij toch doorgereden met het ge volg, dat paard en rijtuig in de sloot te recht kwamen evenals de inzittenden, een vrouw en twee kinderen. Aan verd. was ten laste gelegd, dat hij de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. Nadat en kele getuigen waren gehoord, requireerde de ambtenaar van het O. M. een geldboete van 80 of 10 dagen hechtenis, waarna de kantonrechter verd. veroordeelde tot een geldboete van 60 subsidiair 20 dagen. Arbeidswetovertredingen. J. B„ die zelf niet was verschenen, doch voor wien Mr. A. K. als raadsman optrad, was ten laste gelegd overtreding arbeids wet bij herhaling. Nadat enkele arbeiders als getuigen waren gehoord, betoogde de ambtenaar van het O. M. dat verd. wat de naleving der bepalingen dor arbeidswet betreft veel moeilijkheden en klachten geeft. Herhaaldelijk overtreedt verd. de ar beidswet. Rekening er mede houdende dat de overmatige arbeid haastwerk was, requi reerde hij 5 m 5 of 5 m. 2 d. Mr. K. tracht te het betoog van het O. M. te weerleggen, door te doen uitkomen dat het onderhavige bedrijf zeer omvangrijk is en drie groote werkplaatsen omvat. Wanneer men nu in aanmerking neemt, aldus mr. K. dat in drie jaren tijd slechts 6 overtredingen zijn ge constateerd, dan is dit ter nauwernood één overtreding per jaar en per werkplaats. De kantonrechter, onmiddellijk uitspraak doen de, veroordeelde verd. tot 5 m. 8 of 5 m. 2 d. er op wijzende, dat bij een volgende overtreding hechtenis zou moeten worden toegepast. W. B. stond eveneens terecht wegens overtreding der arbeidswet, nadat ook in deze enkele getuigen waren gehoord, eiseh te het O. M. 6 m. 10 boete subs. 6 m. 5 d. Verd. zeide. dat hij niet begreep waarom hij terecht stond, omdat hij naar zijn meening reeds met machtiging de zaak had „afge daan" door vrijwillige betaling van 20 boete. Teneinde na te gaan of de bewering van verd. juist was, werd de zaak aange houden tot 16 November a.s. Geen koeien op den tuin. L'. de W. had een rund laten loopen op den tuin van den tuinder H. Deze als ge tuige gehoord, verklaarde, dat het beest di verse te vpld staande groenten had stuk getrapt, waardoor hij een schade heeft ge- ledep van 25. Het O.M. eisehte 10 of 5 dagen, waarna verd. werd veroordeeld tot een geldboete van 5 of 3 dagen met toe wijzing van de door getuige ingestelde ci viele vordering ad 25. Baldadigheid. W. de H. en A. v. E. te Koudekerk hadden baldadig aan den Lagewaarsche- dijk een duiker opengetrokken, waardoor het water in de stoepsloot van den land bouwer T. O. was gestroomd, tengevolge waarvan de stoep geheel onder water stond De kantonrechter vond het optreden van verdachten kinderachtig en nadat genoem- landbouwer als getuige was gehoord. schte de Ambtenaar 8 of 4 dagen tegen elk der verdachten, waarna dezen conform den eisch werden veroordeeld. In de overige zaken werd verstek ver leend. Voorzoover geen woonplaats is ver meld wonen verdachten te Alphen a. d. Rijn Uitspraken. Door den kantonrechter, mr. A. N. L. Ot- ten, werden bij verstek veroordeeld wegens overtr. fietsen zonder licht: H. V.; A. H. P. J. H„ G. J Th, te Boskoop, C. J. M. v. S; G, C, S, te Woubugge, C W S te Stomp- wijk en J. A. J. S. te 's Gravenhagc, allen tot een geldboete van 5, subs. 2 d. Diver se Motor- en Rij wiel weto vertredingen: H. T., K. H, C. H. A. v. L, J. v, B, G. H, H„ J L v G te Woubrugge, P J V te Bleiswijk, D E te Leiden, D B te Linschoten, J W U te 's-Gravenhage, W. d. H. te Koudekerk, J. J. te Nieuwveen, Fr. H. te Oude-We tering, K. d H te Amsterdam, J O v E en G B te Bos koop, W B te Bleiswijk. J H 0 te Nieuw- Vennep allen tot een geldboete van 5, subs 2 d. en J. v. L. 2 m. 4 of 3 m. 4 a. Pol. VeTord Alphen a, d, Rijn: M M M J en D T 1, subs 1 week tuchtscnool, id. der gemeente Boskoop J. v. V, en A, v, L, zon der bekende woon- of verblijfplaats 4 subs. 2 d. id. der gemeente Ha.zerswoude A W G S te Leiden en L v E te Oegstgeest ieder 5 subs. 2 d. Leerplichtwet P. v. d. K. 8, subs. 4 d., B v R en W F Ter Aa.r ieder 5 subs 2 d. Overtr. art. 424 Wetb, van Strafr. G. B te Amsterdam (vrijgespro ken, A v. E. 8 subs. 4 d. Art. 131 C. v O. en M, v, O, ieder 5 subs 2 d. Art. 453 W, v, A,: H. A, N. en J. C. A. allen zonder be kende woon- of verblijfplaats subs 1 tot S dagen hechtenis en subs. 2 en 3 ieder tot ƒ8, subs 4 d. Art. 459 L. d. W. 5: subs. 3 d. Art. 460 M, H, D, te Voorburg 5, subs 2 d, J. v. L. Leiden 5 subs. 2 d. Wet Openb Vervoermiddelen J. B. Rotterdam 8 subs. 4 d, J H. Leiden 5, subs. 2 d. Stoomvoert. overtr. W. H. te Sassenheim en L. O te Leidschendam ieder 5 subs 2 d.; Vissche- rijwetovertr. A. H. Leiden 5 subs. 2 d. Visschen zonder vergunning D. D. G. te Gouda 5, subs, 2 d, en wegens overtr. Melkbesluit L. D. te Boskoop 4 subs. 2 d. Waar geen woonplaatsen staan vermeld wonen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. KANTONGERECHT HAARLEMMERMEER. Woeste rijder. A. C. D., bloemist te Anna- Paulonapol- der heeft te L i s s e 's avonds 11 uur met een vierwielig motorrijtuig niet behoorlijk uitgehaald naar links, waardoor een ernstig ongeluk is ontstaan. Getuige J. Berbee, ex pediteur te Lisse verklaart, dat hij per rij wiel geheel rechts reed. Hij werd aangere den en verloor het bewustzijn, waarna hij is overgebracht naar het Pius-gesticht te Lis- se. Verd. verklaart 70,\k.m. per uur te heb ben gereden, en was verblind door een te genkomende auto. Getuige C. J. F. Dolk, candidaat-notaris te Hillegom verklaart dat verd.'s wagen te dicht bij de trambaan reed, en dat hij roekeloos reed nabij de Sta- lenbrug te Lisse, waar geen goed uitzicht is 's avonds. Nadat nog een getuige was gehoord, re quireerde het O. M. 40 of 10 dagen hech tenis. Uitspraak conform den eisch. Te haastig uitgeweken. C. P. v. d. E. te Den Haag heeft te Hil legom een aanrijding veroorzaakt. Verd. laat verstek gaan. Getuige P. Zandbergen, voerman te Hillegommerdijk. was met een wagen steenen op weg van Hillegom naar Lisse Hij reed geheel rechts, toen op eens het onderstel onder zijn wagen uit werd ge reden Getuige L. Witte, eveneens voer mansknecht, verklaarde, dat verd. hem goed gepasseerd was. Er was nog een paard en wagen op den weg, die verd. het passeeren wel moeilijk maakte, echter had. verd. niet zoo snel naar rechts behoeven te wijken. Het O. M. eisehte 10 of 10 dagen, uit spraak conform den eisch. Een dronken chauffeur H. K., reiziger te Lisse, heeft met een motorrijtuig gereden op de Veenenburger- laan in kennelijkcn staat van dronkenschap en daardoor iemand aangereden. Verd. ont kende dronken te zijn geweest. Hij had in geen twee jaar een motorrijtuig bestuurd en reed daardoor onzeker. Verd. bekende 2 glazen bier gedronken te hebben, later nog eentje. De verbalisant verklaarde, dat verd. naar alcohol rook. Getuige W. van As ter te Hillegom, bevestigde de verkla ringen, evenals get. D. Valk, die verklaar de, dat verd. roekeloos' reed. De eisch van het O. M. luidde 100 of 20 dagen, met ontzegging van de bevoegdheid om een auto of motorrijtuig te besturen voor den tijd van 1 jaar. De kantonrechter wil er rekening mede houden, dat het den eersten keer is dat verd. terecht staat en veroordeelt hem tot 75 of 15 dagen, met ontzegging van de bevoegdheid om een mo torrijtuig te besturen voor den tijd van één jaar. Om onder dak te komen. Tj. M. S. te Ha-arl.me er is ten laste gelegd het onrechtmatig gaan bewonen van een woning. Getuige J. van Splunter, land bouwer te Haarl.meer, verklaart dat verd. 1 Juni de woning heeft betrokken, terwijl hij eerst op 4 Juni daartoe gerechtigd was. Het O. M. eisehte wegens het wederrechte lijk betrekken van een woning 5 of 5 dg. Uitspr. conform den eisch. Ziek-zoekcrs. J. W. P., koopman te Hillegom. heeft op 4 September op den openbaren weg des nachts bollen vervoerd, die gcel- ziekte hadden. Verd. bekende zo vervoerd te hebben, maar het waren bollen van zijn eigen land, die hij wilde gaan verkoop en. Get. Valk, controleur bij den plantenziekte- keuringsdienst te Hillegom. verklaart, dat de bollen door den politieagent Versteeg ie. beslag zijn genomen, en dat zij in erge mate geelziekte hadden. Getuige is van meening, dat ze van de vuilnisbelt kwamen, zij waren zelfs rot. Het O. M. eisehte 30 of 10 dagen. De kantonrechter veroordeelde verd. tot 25 of 10 dagen. Rechts houden. J. V., varensgezel tc Haarl.meer bij H i 1- legom, is ten laste gelegd, dat hij links heeft gereden met zijn rijwiel op den Kruis weg. Verd. heeft bovendien de politie loe- lijke woorden toegevoegd. Verd. erkent de overtreding; er was niets op den weg. Waarom kon do politie niet gewoon waar schuwen? De weg is onberijdbaar. De kantonrechter oordeelde, dat de weg wel berijdbaar is. Het O. M. eisehte 10 of 10 dagen. De kantonrechter wil rekening houden met verd.'s verweer, hij raadt hem aan voortaan rechts te houden en niet meer zoo gauw kwaad te worden. Hij ver oordeelde bekl. tot 2 of 2 dagen. LANDBOUWUITV0ER IN 1927 EN 1928. Wat betreft de eerste drie kwar talen daalde c!- oaarden-uitvoer met een millioc iden, de rund- vee-export met 3 4 m.; versch vleesch met 2ü m., boter met 2,7 mill., levend en geslacht pluimvee met 1 mill., gezouten varkensvieesch met 512 m., kaas met 2 1 2 m., melkproduc ten met 6 m., eieren met 2 1 2 m. In de eerste drie kwartalen des jaars is de paarden-uitvocr bij dien van 1927 ach tergebleven. Het. totaal daalde n.l. van 7000 in de eerste negen maanden van 1927 tot 10.250 in dezelfde periode van dit jaar. De waarde van den paarden-uitvoer daalde voor de eerste drie kwartalen dan ook van 3 1/2 mill, in 1927 tot 2 1/2 mil- lioen in dezelfde periode van dit jaar. Rundvee veel minder Ook de buitenlandsche afzet van runde ren is aanmerkelijk achtergebleven bij 1927; België aleen nam wat meer slacht- kalveren af. Het negcnmaandelijksch to taal liep terug van ruim 21.000 tot 9000 stuks. Dit ongunstige verschijnsel moet in hoofdzaak wel geweten worden aan het feit, dat België en Italië veel minder melk en kalfkoeien betrokken; het totaal daafr- van daalde dan ook van 10.000 tot 2800; de waarde van 2,8 tot 0.97 millioen. Onze groote. afnemer van jongvee Spanje daaklo van 5000 op 2200 stuks. Wanneer men de waardecijfers van het Centraal Bureau v. d. Statistiek voor de rubriek rundvee dan ook optelt, komt men tot het resultaat, dat over de eerste negen maanden van 't vorig jaar voor 4 3/4 en dit jaaT slechts voor nog geen 2 millioen guldon werd uitgevoerd. Varkens. Ondanks het lage September-cijfer van 1000 stuks, was de varkens-uitvoer over de eerste drie kwartalen grooter dan in 1927 dit is voornamelijk tc danken aan den grooten afzet in Italië. Maar.dit is al weer afgeloopen, want reeds eenige maan den geleden heeft dat land zijn grenzen weer voor onze varkens gesloten. Het to taal steeg echter van 55.000 tot SS.000 stuks en in waarde van 4,1 tot 6,8 millioen zoodat de mindere uitvoer van rundvee juist gecompenseerd wordt door den hoo- geren uitvoer van varkens. Schapen en lammeren. De uitvoer van schapen daalde van 7300 op 4500 stuks, die van lammeren van 2700 op ruim 300 stuks. De gezamenlijke gelds waarde van het uitgevoerde wolvee daalde dan ook van 217.000 tot 107.000, dus tot de helft. Dit komt niet alleen, omdat onze Oostelijke en Zuidelijke buren minder be trokken, maar óók doordat Denemarken en Frankrijk dit jaar vrijwel geheel uitvielen als afnemer van wolvee. Levende en geslachte hoenders. Nog altijd valt er stijging waar te nemen wat betreft den uitvoer van levende hoen ders. Van nog geen twee millioen stuks steeg het cijfer voor de eerste drie kwar talen tot ruim 2 1/4 millioen en in waarde van 2,5 tot 2,7 millioen. Het uitvoer-gewicht van geslacht pluim vee steeg van 1,7 tot ruim 2 millioen kg.; de waarde van 1.85 tot 2.42 millioen. Te zamen met ecnig ander pluimvee be droeg de uitvoer levend èn geslacht sa men thans rond 5 1/2 millioen tegen 4 1/2 millioen in denzelfden tijd van het vorige jaar. De grootste afnemer is nog altijd Duitsch land, doch ook Engeland betrok reeds 875 ton geslacht pluimvee (Duitschland 1116 ton). Versch en gezouten vleesch. De uitvoer van versch vleesch, zoowel van rund-, kalfs- en schapen-, als van varkens vieesch, is dit jaar aanmerkelijk geringer geweest dan vorig jaar; deze daalde (alles bijééngeteld) van 57.000 tot 35.000 ton; in waarde van bijna 46 op ruim 26 millioen. Dit komt voor een groot deel, omdat de uit voer van versch varkensvieesch is blijven dalen, n.l. van 33 1/2 op 16 1/2 millioen, dus tot de helft vrijwel. In gewicht daaren tegen was de achteruitgang lang zoo sterk niet n.l. van 39.2 tot 21.7 millioen k.g. zoodat de prijzen betrekkelijk slecht zijn1 geweest. De achteruitgang van het versche var kensvieesch is voornamelijk toe te schrijven aan hot feit. dat de export naar Duitsch land terugliep van 8000 tot ruim 800 kg. en die naar Frankrijk van 29.000 tob 19.000 kg. Weliswaar is de uitvoer van bacon en an der gezouten varkensvieesch en spek geste gen van 37 1/3 tot 49 mill. k.g. in gewicht en van 38.9 tot 44.4 millioen, doch deze stijging van 5 1/2 millioen compenseert INGEZONDEN MEDEDEEi zooals men ziet geenszins de d: 17 millioen van het versche vleesch. Ook de uitvoer van 'boter is i van 38 tot 35.6 millioen kg. of van j f 65 millioen. Dit komt, omdat al I minder betrokken, met uitzonderi van Duitschland, dat ruim een miï a meer betrok, welke hoeveelheid e toereikend was, om den geringen de andere landen te compenseeren. De totale kaasuitvoer daalde in van 75.1 op 69.6 mill, kg., doch waarde van 57 1/2 tot 60 millii Van Goudsche en Edammerkaa de volvette en de 20 plus een aanj kleineren export, waardoor de uil deze soorten daalde van 63.000 I ton. Daarentegen hadden zachte e kaas een iets grooteren afzet (14.7 mill. kg.). De bedongen prijzen waren dit ja hooger dan in 1927. De achteruitga wicht komt eigenlijk alléén op reke Duitschland, dat 5 1/2 millioen k.g betrok. Melkp Wanneer men alle cijfers der schillende melkproducten bijeente dat de uitvoerwaarde daarvan van 36.7 tot ƒ42.6 millioen; vooral door de gesuikerde condens dermelk, welke steeg van 19.1 millioen. Evenals de uitvoer van levende slachte hoenders, steeg óók de uit ierne, n.l. (versche) van 57.9 tot kilo en van 43.8 tot 46.4 millioi alles gaat, zooals bekend, naar Dui en Engeland. ESI LEIDEN. Gehuwd: A. Mombey jm. Bernard jd. J. van Zanten jn Klannivoort jd. J. Eikerbout Euks jd. A. Verboog jm. en A J. C. v. Leeuwen jm. en J. M. J. Viele jm. en H. Stavleu jd. d. Vegte jm. en M. P. S. do Tom H. P. de Haas jm. en H. M. Ha J. Hannaart jm. en G. Habrak A. Bergman jm. en N. de Kloe jd. A. Mulder en B. B. Reewink jd. Velthuyzen jm. en J. Tegelaar. jd, Overleden: W. G. HeusJ wede. 75 j. D. Bavelaar man 3: DreefLavree vr. 75 j. C. M. Kling wede. 91 j. A. v. Hulst"] M. A. v. d. BlomLindhout vr. J. Hollem man 60 j. F. Smit ma G. C. Toussainb dr. 7 j. M. H. Dieben vr. 62 j. P. W. Roessen J. v. Heusden dr. 8 weken, genes dr. 15 j. Stoomvaartberichte STOOMVAART MIJ. NEDERL JAN PIETERZ. COEN (thuis 24 Oct. Messina. KANGEAN (uitr.) vertr. 24 Oei nua. MOENA (thuisr.) arr. 25 Oct. te PRINS DER NEDERLANDEN vertr. 25 Oct. v. Colombo. SEMBILAN (thuisr.) arr. 5 Suez. KON MOLL. LLOYD. EEMLAND (thuisr.) pass. 23 Palmas. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM vertr. 24 0 Ayres te Rosario. STAD HAARLEM arr. 25 Oct, rio te Rotterdam. HOLLAND—AM ER IK A-LI Jl LEERDAM, Rott. n. New Orloas 24 Oct. v. Coruna. RIJNDAM, Rott. n. New York Oct. v. Southampton. HOLLAND—AMERIKA-LIJ! ABBEKERK (thuisr.) vertr. 25 Liverpool n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIK A-L DRECHTERLAND (uitr.) pass. Quessa-nt. ROTTERDAMSCHE LL0YÏ BANiJOENG (uitr.) pass. Oct DELI vertr. 25 Oct. v. Rott. burg. INSULINDE (thuisr.) pass. 25 C 7 u. Quesant. KEDOE (thuisr.) arr. 24 Oct. to KERTOSONO arr. 25 Oct. v. Bat Soerabaja. MENADO (uitr.) vertr. 24 Oct. den. PALEMBANG (thuisr.) pass. 2o nisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMER SKA ALCHILER (thuisr.) pass. 24 0c nando Noronha. ALCYONE arr. 25 Oct. v. Ham Rotterdam. ALGENIB (üitr.) vertr. 24 Oporto. ALUDRA (thuisr.) arr. 23 Oct. fl tos. ALWAKI arr. 25 Oct. v. B'Ayi^es terdam. STOOMVAART MIJ. OCEAM JASON, Batavia n. Liverpool ai te Havre.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8