ONDERWIJS. Land enTuinbouw LUCHTVAART. STADSNIEUWS. Regenjassen Whipcord-Demies Jongensjassen SPOTGOEDKOOP ZeerEerw. heer A. J. Ratté aan de stich- ting. Als palfrenier deed een der jongens dienst. Hier werd Mgr. ontvangen door den Overste, Dh. C. J. M. v. d. Corput, den rector, de WelEerw. Pater J. Keet, van de Paters van Mill-Hill en de geheele communiteit. Nadat de Overste, Dh. C. J. M. v. d. Corput, de communiteit aan Mgr. had voorgesteld, heette hij Mgr. van harte wel kom en stelde het zeer op prijs, dat hij bij zijn komst in de Spoorwijk terstond een bezoek bracht aan de Kruisvaarders. Spr. memoreerde, dat Mgr. de taak der Kruisvaarders, die eerst was bepaald tot heidenldnderen, thans veranderd heeft in de zorg voor de R.-K jeugd. Met groote liefde voor het gezag hadden de Kruis vaarders deze beslissing aanvaard. De communiteit, aldus spr., ia nog wel klein, maar met den apostolischen ijver der Kruisvaarders en de warme sympathie van Mgr. hoopte spr. toch veel te lmnnen doen voor de uitbreiding van Gods rijk en tot groei en bloei van het bisdom Haar lem. In zijn dankwoord zeide Mgr., dat het hem zeer aangenaam was een bezoek te kunnen brengen aan de Kruisvaarders, die zulk een fraaie taak voor de R.-K. jeugd verrichten. Bij zijn bezoek aan Rotterdam had Mgr. ook de noodzakelijkheid van dit werk ook voor die plaats ingezien en daarom -droeg hij de Kruisvaarders van St. Jan op om ook daar een huis te stichten en onder de fabrieksjongens te gaan arbeiden. Hierna werd het gebouw bezichtigd, waarbij Mgr. zich persoonlijk onderhield met de jongens en hen tracteerde. Verder werd Mgr. ook aan de externe leden voorgesteld. Bij de thee uitte Mgr. nogmaals zijn waarweering voor dit werk. Hierbij werd ook de bouw van een kapel besproken, waarvoor Mgr. zijn goedkeuring verleende. De overste kreeg de toestemming om fn het geheele bisdom voor dit doel geld te verzamelen. Na de belofte te hebben gedaan, dat hij spoedig weer terug zou keeren, verliet Mgr. de stichting, uitgeleide gedaan door Dh. O. J. M. v. d. Corput. Het nieuwe Redemptoristenklooster te Nijmegen. Sinds enkele dagen hebben de Paters Redemptoristen him intrek genomen in het monumentale gebouwen-complex, dat zij naar do plannen van den architect Jan Stuijt op de H. Landstichting te Nijmegen, deden oprichten. Naar de Missie. Den 19en Oct. LI. vertrok per s.s. „Oran je Nassau", via St. Martin naar Aruba, de Z.eerw. Zuster Liduina Kramp. Vicaria van de mis3ie der Zusters Dominicanessen van Voorschoten, vergezeld van de Eerw. Zus ters Allegonda Kustera en Rogeria Kra mer, met bestemming voor St. Martin. Den 27en November a.s. zullen per s.s. „Alkmaar" naar Curasao vertrekken, met bestemming naar Aruba, de Eerw. Zuster Sylvestrine'van Lievenoogen, Eucheria Ma- réchal, Radolpha van den Elzen, Plechel- ma Bakker en Elisa van Leeuwen. R. K. Jeugdorganisatie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft, naar „St.-Bavo" meldt, benoemd tot lid in de interdiocesane Commissie voor R. K Jeugdorganisatie den weleerw. heer rector S. Braakman, als opvolger van pastoor J. G. Jansen. Het Katholieke vereenigingsleven. In verband met de nieuwe Synode ïs, naar „St. Bavo" meldt, door Z. D. H. den Bischop van Haarlem ingesteld eene Sub- Commissie van de reeds ingestelde Synode- Commissie met de opdracht advies uit te brengen over alle bepalingen betreffende het katholieke vereenigingsleven; tot voor zitter dezer Sub-Commissie is benoemd oe weleerw. heer J. B. M. Timp en tot leden de weleerw. rectoren J. P. J'. Kok en J. A. Bots. Landbouwwinterschool te Voorhout. Naar „St. Bavo" meldt, heeft Z. D. H. tie Bisschop van Haarlem benoemd tot leeraar in de Sociologie aan de Landbouw Winter- school te Voorhout den .weleerw. lieer rec tor A. Roozen. Canisius-federatie. De salariskwestie. De Canisius-Federatie van R.-K. Onder wijzersbonden hield dezer dagen een verga dering te 's-Hertogenbosch, onder leiding van haren voorzitter, den heer Wijnen te Maastricht. Sprekend over de salariskwestie memo reerde de voorzitter, dat de gemoederen der ambtenaren en onderwijzers reeds meer dan een jaar in spanning gehouden wor den, betreffende de verbetering hunner fi- nancieele positie. Spreker stelt de vraag: zal de eindbe- handeling in het Georganiseerd Overleg uitkomst brengen, zal zij voor de onderwij zers een acceptabele regeling inhoudejj al wat hierover uit de sub-commissie is be kend geworden en na de medcieeling van den minister, dat de ambtenaren voor eeni- ge millioenen moeten deelnemen in de Zuiderzeewerken, blijven wij, aldus de voor zitter, tegenover die voorstellen zeer scep tisch staan. Daarom zullen wij ons ernstig moeten beraden, welke houding het georga niseerd R.-K Onderwijzerscorps in deze kwestie heeft in te nemen. Voorgelicht door de vertegenwoordigers der Federatie in de Departementale Commissie en in de R.-K. Centrale, zal de vergadering na rijp be raad moeten komen tot een besluit, ook een gewichtig besluit, als het belang onzer leden zulks vraagt. Na afdoening van de ingekomen stukken, kwam aan de orde het hoofdpunt, der agen da. het bepalen van de houding ten opzich te van de R.-K. Centrale en het Georgani seerd Overleg, wat betreft de behandeling van de Technische Herziening van het B. B. Na een uitvoerig verslag van den heer van der Ligt, -beti effende de vergadering der Dep. Commissie en der R.-K Centrale, werden eenstemmig de voorstellen der sub commissie onaannemelijk gevonden. Juist daar, waar de meeste steun noodig v/as, bij de gehuwden met groote gezinnen, wordt deze niet gegeven. Zij profiteeren zoo goed als niet van do voorgestelde re geling. Na uitvoerige besprekingen werd besloten den vertegenwoordigers in de st. K. Centrale opdracht te geven, in de verga deringen van de Centrale Commissie van 29, 30 en 31 October alleen dan met de voorstellen der sub-commissie mede te gaan, wanneer do kindertoelage zal ver hoogd worden( het bedrag werJ docr de vergadering vastgespeld) en deze gelden daarvoor door de Regeering zullen worden toegestaan boven het bedrag, benoodigd volgens de voorstellen der sub-commissie. Mocht evenwel de R.-K. Centrale dit voorstel niet accepteeren. dan zal de Cani sius-Federatie uit de JR. K. Centrale La den. Om het gewicht van het voorstel werd besloten de Centrale te verzoeken een ge combineerde hoofdbeuaurs-vergadering te beleggen van do bij haar aangesloten orga nisaties, vóór as Maandag e.k. Onderlinge Hagelverzekering. L. T. B. Woensdag j.l. hield de Onderlinge Hagel verzekering, gevestigd te Leiden, haar jaar vergadering in het gebouw „Amicitia", voor heen Veritas, te Den Haag, welke druk be zocht was. De voorzitter, de heer J. D. de Kok, te Loosduinen, opende om ruim half drie op gebruikelijke wijze de vergadering, waarna de secretaris, de heer A. C. v. Ruyven, te Poeldijk, de notulen las, welken onveran derd werden vastgesteld. Na afhandeling van. eenige mededeelin- gen en ingekomen stukken, gaf de Direc teur, de heer Nico van Ommen, te Leiden uitvoerige toelichting op het reeds in druk verschenen jaarverslag, waaruit bleek, dat het boekjaar sloot met een voordeelig sal do van 17.081.98, welk bedrag geheel aan het eservefonds kon worden toegevoegd. Het verzekerd kapitaal aan broeiglas bedroeg op het einde van het boekjaar 31 Mei j.l. ƒ2.750.869.10. De groei is ook bij den aanvang van het nieuwe boekjaar beduidend toegenomen, want tot op 1 October j.l. was het verze kerd kapitaal gestegen tot rond 3.5 millioen De voorz. deed voorlezing van het rapport der Financieele Commissie, waaruit bleek, dat zij ten kantore de Balans, en Verlies- en Winstrekening met alle daarop betrek king hebbende bescheiden nauwkeurig hadden onderzocht, en in de beste orde hadden bevonden. Onder luid applaus werd de Directie dank gebracht, en volledige decharge ver leend. Herkozen werden tot lid van het College van Commissarissen, de aftredende heeren J. D. de Kok en A. J. Vijverberg, welken onder dankzegging hunne benoeming aan vaardden. Aan de Financieele Commissie werd een nieuw lid toegevoegd. Bij de rondvraag werden verschillende verzekeringsbelangen naar voren gebracht, en door Voorzitter en Directeur tot aller be vrediging beantwoord, waarna de vergade ring op de gebruikelijke wijze werd geslo ten. SPORT. DAMMEN. Om het wereldkampioenschap. De uitslagen van de negende ronde luiden: Rustenburg wint van Weiss, Springer re- miso met Fabre, Bonnard wint van Vos, De Jongh remise met Bélard, Molimard wint van Polman, Ruyer remise met Bizot. De resultaten van de tiende ronde zijn: Molimard remise tegen Kuyer, Rusten burg remise met Bizot, Polman remise met Fabre, Do Jongh remise met Weiss, Sprin ger remise met Bonnard, Bélard wint van Vos. De stand luidt thans: Springer 15, Rustenburg 14, Bonnard 12, Molimard 12, Fabre 11, De Jongh 10, Kuyer 9, Vos en Bizot 8, Polman, Weiss en Bélard 7. DE VLUCHTEN NAAR INDIE. Het vijfde postvliegtuig. Te Rangoon geland. Het vijfde postvliegtuig naar Indië, de H-NAEN, dat gistermorgen uit Calcutta was vertrokken is gisteren te 1.55 uur te Rangoon vlot geland. Het vliegtuig zal' heden naar Singapore vertrekken. Het vierde postvliegtuig De bemanning van het vierde vliegtuig naar Indië, dat ernstig beschadigd werd, toen het den zestienden dezer bij het op stijgen in den zachten bodem raakte, is per schip naar Batavia vertrokken. DE HANZE. In een oer zalen van hotel „Den Burcht" hield gisteravond bovengenoemde vereeni- ging een ledenvergadering. Om even negen uur werd de vergadering geopend door den voorzitter, den heer Th. Bergers met den Cbristelijken groet, waar na de secretaris de notulen las- welke on veranderd onder dank werden gearresteerd. Eenige ingekomen stukken worden ge lezen, waaronder een schrijven van de 3- Octobe-rvereeniging, waarin gezegd wordt, dat uitgezonderd een tweetal artikelen, al het benoodigde door Leidsche winkeliers is geleverd. De federatie van middenstands- vereenigingen te Haarlemmermeer vraagt de afdeeling geen medewerking te verlee- nen aan een te houden bazar aldaar ter oprichting van een badhuis. Het Centraal Bureau te Utrecht doet offerte van de brochure „Do organisatie van den in- en verkoop bij den handeldrijvenden midden stand" door J. G. v. Neerven. De vereeni ging van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden dringt aan op winkelsluiting op 1 November. De R. K. Bond van groote ge zinnen vraagt wederom de medewerking der afdeeling bij te houden oudersavonden. Het bestuur besluit voor één avond me dewerking te verleenen, maar zich niet te willen binden voor alle avonden. Het Centr. Bur. der K. S. A. doet mededeeling van haar werkzaamheden voor de Katholieke zaak, waarbij zij de aandacht vestigt op har tijdschrift „Katholiek Nederland". Het bestuur besluit zich namens' de afdeeling te abonneeren. Een schrijven van het hoofdbestuur der Haarlemsche Hanze vermeldende eenige mededeelingen aangaande de winkelslui ting op 1 November en het gedenkboek van Chris- Jansen, dat voer 1.verkrijg baar is. Als voorzitter van de R. K. Winkeliers vereniging wordt de heer Molkenboer, be stuurslid van „De Hanze". Als nieuwe le den worden geinstalleerd de heeren Sor- mani, van Cassel, Zandbergen en Tetterode. Vervolgens brengt de heer Schoonder- .gaaig verslag uit van de vergadering van den Oentralen Raad op 10 October te Alk maar gehouden, waarvoor de voorzitter den afgevaardigde dank brengt. De heer Brugman dringt naar aanleiding van dit verslag aan op een duidelijker ant woord inzake het verzoek om concentratie der Hanzebureaux. Over het voorstel Leiden, dat op de Cen trale Raadsvergadering verdedigd werd en gevallen is werden eenige discussies ge voerd. De heer Colla meende, dat de kas- nazieners, waaronder de afgevaardigden van Leiden, zich door de déchargeering van den penningmeester, met de begrooting ac- coord hadden verklaard. De heer Brugman wenschte mededeeling te doen aan het hoofdbestuur van de teleurstelling van de Leidsche afdeeling over de wijze waarop men zich van het voorstel Leiden had. af gemaakt. De kasnazieners verklaren bij monde van den heer Colla de kas in orde en stellen voor den penningmeester te déchargeeren. Bij de rondvraag vestigt de heer van Deene er de aandacht op, dat er door de afdeeling Leiden van den R. K. Vrouwen bond getracht wordt bij inkoopen korting te krijgen voor leden van dien bond. Spr. verzet zich hiertegen en verzoekt de leden hierop niet in te gaan. Verschillende leden sluiten zich hierbij aan. De heer Schoondergang deelde mede dat in Apeldoorn de vereeniging van huisvrou wen had verzocht de korting van 10 pet. weder op te heffen. De heer Jansen stelt voor den R. K. Vrouwenbond te vragen of deze actie zal worden voortgezet om dan als er bevestigend zou worden ge antwoord een tegenactie te gaan voe ren. De heer B. van Noort wenscht geen represaillemaatregelen en officieele actie, maar liever deze zaak onder de leden zelf nit te maken. De heer Simonis- stelt voor hij het be stuur van den Vrouwenbond een bespre king aan te vragen om de bezwaren van den middenstand onder de oogen te zien. De heer Slegtenhorst merkt dat er reeds door de middenstandsvereenigingen een be sluit is genomen om geen korting toe te staan, zoodat hij bespreking overbodig acht. De heer Molkenboer vreest dat bij een besluit in dien geest zonder eenige bespre king, dit door de neutrale vereeniging als reclame tegen de Katholieke winkeliers zal worden gebruikt. Hierna wordt een discussie gevoerd over een verzoek van den voorzitter, om in de krant te doen berichten, dat door de mid- denstandsvereeniging unaniem is besloten geen korting toe te staan. De heer Westerman verzet zich hierte gen, daar niet alle leden tegenwoordig zijn. De heer Molkenboer stelt voor zich uit alle kracht tegen deze actie van den Vrouwen bond te verzetten. De heer van Noort stelt voor een circu laire te verzenden aan de R. K. winkeliers, waarin betoogd wordt geen korting te ge ven. De heer van Deene vult dit voorstel aldus aan, dat tevens een bespreking dien aangaande met het bestuur van den R. K. Vrouwenbond zal worden aangevraagd. Het voorstel van den heer van Noort wordt verworpen, terwijl de vergadering unaniem van meening is, dat een conferentie moet worden aangevraagd. De heer Brugman zegt, naar aanleiding van de gevoerde besprekingen, dat de Hanze zelf dan ook in deze principieel moet blijven en zelf ook deze gedragslijn volgen dit in verband met de 10 pet. kor ting, die de Hollandsche Lloyd gaf. De voorzitter stelt voor dat het dagc- lijksch bestuur van de winkeliersgroep met het dagelijksch bestuur van de Hanze met het bestuur van den R- K. Vrouwenbond zal confereeren. De heer Schoondergang deelt mede dat van 23 tot 28 November een retraite voor middenstanders zal worden gehouden en vraagt voor dien tijd de retraitecommissie te installeerern De heer Schoondergang stelt vervolgens INGEZONDEN MEDEDEELING. Winterjassen JEKKERS met hont ngjioerii ENZ.- ENZ. KLEED ING- MAGAZIJN VISCHMARKT 38. voor een dienstregeling uit te geven van autobussen e.d. voor de middenstanders, waarbij de advertenties do onkosten zou den dekken. Na nog eenige discussies werd de ver gadering door den voorzitter op de gebrui kelijke wijze gesloten. Gemeentelijke Aankondigt DE R. K. SPORTWEEK. jaarfeest „Leiden". Als onderdeel van het programma der R. K. Sportweek werd gisteravond het jaarfeest van de R. K. Sport ver. „Leiden" in de Graanbeurs gevierd. De zaal was geiieel gevuld met leden, donateurs, leden van de plaatselijke zus terverenigingen, afgevaardigden van het district „Leiden", terwijl natuurlijk mede aanwezig waren de weleerw. heeren J. O. C. Groot, sportadviseur en pater A. J. M. van den Donk. Nadat de gebrs. v. Well den avond met muziek geopend hadden, sprak de voorz. van „Leiden", de heer A. Meershoek een kort woordje, waarin hij op de allereerste plaats allen hartelijk welkom heette op dit jaarfeest en zeide, dat het hem genoegen deed weer zoovele vrienden der vereen, bij elkaar te zien. Zooveel mogelijk, aldus wenscht het de geest, adviseur, zal een dergelijke feestviering ieder jaar gehouden worden. Dat wekt kameraadschap, dat verstevigt den ouderlingen vriendschaps band tusschen leden en donateurs, dat is ten slotte een goede gelegenheid om meer menschen voor de vereeniging te winnen. Vervolgens spreekt de sj'mpathieke voorz. een woord van dank. In de eerste plaats tot den Geest. Adviseur. Hij is de band, die heel de Katholieke sport in Lei den tezamen bindt cn waar er al eens moe deloosheid heerscht wekt zijneerw. op om vol te houden en den moed niet te verlie zen. Dank brengt spr. vervolgens aan de R. K. Sportcommissie, die hare schouders onder het werk hébben gezet en met de Propagandaclub, onder aanvoering van haar ijverigen secretaris, den heer Th. Bergers, veel werk heeft verricht. Tenslotte eindigt spr. met den wensch. dat de Katholieken van Leiden meer dan tot nu toe belangstelling zullen toonen bij de wedstrijden van „Leiden". Nadat vervolgens het Clublied was ge zongen, was het woord aan den weleerw. heer J. C. C. Groot, die op de hem eigen wijze een pakkende rede hield, waaraan we het volgende ontleenen. Rede Kap. Groot. Wanneer ik een spreuk zou moeten plaatsen boven het geen ik zeggen zal, dan zou het niet anders kunnen zijn dan- het gevleugelde woord: de aanhouder wint. Er is geen enkele reden aanwezig, om vanavond treurmuziek te geven; alles toch geeft reden tot blijdschap. Dit is waar, wat betreft deze tweede R. K. Sportweek, maar dat is ook waar, wat betreft de geheele sportbeweging. Immers-, we zijn blij over het succes van deze tweede sportweek, waarin tot dusver alle opgezette plannen uitstekend zijn ge slaagd, en waarvan ook de nog komende feesten wel zullen gelukken; ook Jeanne d'Arc zal Zondag wel voor een uitverkocht huis spelen. Gaat eens even na.... wat was hot niet een indrukwekkend gezicht, wat heeft het niet een belangstelling gewekt, toen Vrij dagavond die massa Roomsche meisjes en jongens, onder de tonen van krachtige mu ziek door de stad marcheerden met vlag gen en vaandels. Het wapperde uit de vlaggen en het straalde nit de gelaatstrekken, on het weer klonk in den stap der sporters en 't schet terde door de straten van Leiden luid roe pend: jongens1 en meisjes, sluit u aan bij de Roomsche beweging; laat de Roomsche sportvlag ook voortaan uw kenteeken zijn. Hoe zag ik ze staan langs den weg. die lummels, die, gewoonlijk, tengevolge van de verkeerde opvoeding, welke ze thuis ontvingen, nu georganiseerd zijn in neu trale clubs. Zc voelden, dat ze bij ons hoo- ren, en.... zc zullen komen. Ja, ze zullen komenzc moeten komenAls gij maar blijft volhouden. Ja. op dien avond klopte ons het hart van blijde hope voor de toekomst, die ze ker aan onv is, als wc maar volhouden. Denkt, eens verder even terug: hoe von den de vrienden en kennissen van de roomsche sporters elkander in blijheid te rug op het Leiden-terrein, toen Zondag, onder begunstiging van best weer, de ath- letiek- en voetbalwedstrijden werden ge houden, waarbij een prachtstemming heerschte en schitterend spel geleverd werd. Wat waren wo allen, als- één, te midden van de vlaggen van de Sportcommissie, van Leiden, van Jeanne d'Arc, van Rood-Wit, en geen wanklank werd er vernomen. Dat is de oplossing voor het welslagen van de R. K sportbeweging: eenheid en verbroedering zooveel als maar kan. Zoo vonden zich de kennissen en vrien- Afsluiting verkeer Maresingel. Burgemeester en Wethouders van f den brengen ter algemceno kennis dat. Maresingel op Maandag 29 en Di; dag 30 Octohe r Ja.8. voor het verb met rij- en voertuigen zoJ zijn af ges] ten in verband mejt het verrichten werkzaamheden ami den .spoor wei gang naar de gasfabriek. <- A. YAN DE MANDE iAKHUYZE ^Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 October 1928. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leii brengen ter a-lgemeene kennis, dat doort vergunning is- verleend aan: a. P. van f- geren en rechtverkrijgenden tot het opri ten van een koek- en banketbakkerij het perceel Sieboldstraat No. 38; b. firma Z. van der Me ij en rechtverkrijc den tot het uitbreiden-van de brood bat rij in het perceel Korte Mare No. 16; c L. de Groot en rechtverkrijgenden tot! oprichten van een ondergrond sche be\ft plaats voor benzine.'met bovengronds; aftapinrichting in ch op de Beestenmj, vóór het perceel Beestenmarkt No. 28- Gebrs. van Ulden en rechtvcrkrijgendenu het oprichten van een ondergrondschef waarplaats voor benzine in het p— Hooge Rijndijk No. 62b met boven^ sche aftapinrichting vóór dat perceel; American Petroleum Company en recht, krijgenden tot het oprichten van een dergrondsche bewaarplaats voor bei in en op den Oude Rijn, vóór de per< Oude Rijn Nos. 89 en 91. Agenda Vrijdag. „Geloof en Wetenschap", „In Vergulden Turk", 8 uur. Vrijdag Chopin-avond Dirk Schafer, Sta Zondag. R. K. Sportweek. Volksfeesi j Leiden-terrein, 1 uur. Gymnast uitvoering „Jeanne d'Arc", St gehoorzaal, 8.30 uur. Dinsdag „De stem van Rome's oud Kerken". Lezing met lichtb den van pater Hendrichs 8, L Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. L De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van M a a n d a g 22 i a,s. tot en met Zondag 28 Oct, i genomen door de apotheek van de H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 D. J. van Driesum, Mare 76, tel. 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. DQI ai. 5.50 3.75 V2ff5 2.40 21 la Qetffcer één dag ailes grati K den weer te zamen in de Gehoorzaal! Zondagavond en in het Casino op Mi dagavond, waar we zeker voor een i deel genezing hebben gevonden voori zwartgalligheid, die ons door dokter ÏÏai Lloyd is ontnomen. Die vroolijke au smaakt naar meer en de vroolijkheid in best middel om de eenheid te bevorde) Wie Woensdagmiddag in de geho geweest is, heeft nog eens kunnen teeren, dat we gemakkelijk twee dui kinderen bij elkaar zouden kunnen gen. Wat een toekomstmateriaal vc verschillende sportverenigingen. Nu maken die kleinen alzoo kennis met] roomsche sportbeweging, en straks ze dus niet zoo gemakkelijk verloren pen. Immers op zulk een wijze weet ieder R. K Leidenaar, dat er een i 6che sportbeweging bestaat. Vanavond staan we in het midden i rj. feestelijkheden op dezen feestavond de voetbalvereniging. Ook hier in dl intiemen kring, zoo geliefd aan de 1« ei van Leiden, toch nog do vertegenwofl gers van de andere sportvereenigingetS zelfs de medewerking van een van de Ook dit wijst weer op samenhoorigheid, een streven naar samenwerking in i opzichten. En wat zal een Zondag niet gesprot worden over die roomsche sportbeweg wanneer de volksfeesten, zoo geliefd ons Hollandsche volk, dc massa zal d opgaan naar het Leidenterrein. Moge de feestweek dan schitterend sloten worden door de uitvoering Jeanne d'Arc. Wat zit er in dat alles een propagajj een reclame. Van zoo iets was vijf jaar leden geen sprake. Daar werd niet gedachtdaar kon niet aan geds e worden. Het ontbrak aan organisatie. Ik zie ons nog zitten op de vergad» gen van Leiden. Alles was even pessi f tisch, iederen keer, en altijd weer.... telkens dreigde do heelo club ineen te len zinken. Er moeEt redding komen En de feiten hebben ons in het g« gesteld, dat het beter zou worden, al' eerst maar andere menschen waven, I1 gingen helpen, omdat ze zich interest1'*1 den voor die roomsche beweging. En zoo is het geloopen, dat juist^11

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2