WAALS* LEiOSGHE WOLLEN DEKENS fin kwaüiïeit ifeeü Eu®©egsi: 710S In gaswijs fbeï Saaist - - Haari.straat 130»li3® BINNENLAND. Letteren en Kunst SPORT. Rechtzaken. Uit de Omgeving vlootprogram aan, dat den bouw van 164 schepen, omvatte, welke in 1932 geheel ge reed zouden zijn. Het komende jaar zal met den bouw worden begonnen van twee kruisers, zes verkenningsvaartuigen, zes torpedojagers, tien Oceaan-duikbooten, tien mijnleggers, en vier kust-duikbooten. Het grootste gedeelte der te bouwen sche pen zijn dus duikbooten; trouwens de 164 schepen op het geheele program zijn 91 duikbooten. Uit de technische toelichting op het program blijkt dat de nieuwe kruisers van 10.000 ton elk de snelst loopende types ter wereld zullen zijn en 35 knoopen per uur zullen loopen. De verkenningsvaartui gen zullen de grootste zijn, welke tot dui ver zijn gebouwd en het zwaarst geschut bezitten. Ook de overige schepen zullen van een grooter gevechtskracht zijn. Het autonisme in den Elzas. Heftige tooneelen te Colmar. In geheel Frankrijk zijn gisteren de de partementale raden, die, in de afgeloopen weken voor de helft zijn vernieuwd, bij eengekomen. Daarbij hebben in de zitting van den raad van den BovenRijn te Col- mar heftige incidenten plaats gehad, daar den beiden pas gekozen autonomistisch en afgevaardigden, Kicklin en Rosse, eerst de toegang tot de zaal werd geweigerd. De verkiezing dezer afgevaardigden is gelijk bekend, in verband met hun veroordeeling te Colmar, door de Fransche autoriteiten aog niet bevestigd. Aan het begin der zit ting deed de voorzitter hiervan mededee- ling en zeide, dat z.i. de twee berokkenen aiet voor verkiezing in aanmerking kon- len komen. De medestanders der beide autonomisten protesteerden tegen de wei gering om Rosse en Ricklin toe te laten. Ten slotte werd toegestaan, dat beiden op de publieke tribune zouden worden toe gelaten. Van die plaats af begonnen toen Rick lin en Rose, bijgestaan door Stiirmer en Brogly, die daar ook plaats hadden geno men, hun rechten op toelating te beplei ten. Zij interrumpeerden den voorzitter en de andere sprekers, wien zij soms be- leedigende woorden toevoegden. Onder hevig tumult werd ten slotte be sloten de zitting tot den middag te verda gen. Na een geheime zitting besloot de raad toen Ricklin en Rosse tot de beraad slagingen toe te laten, op voorwaarde, dat zij daaraan niet actief zouden deelnemen, evenmin als aan de stemmingen, zoolang de autoriteiten geen beslissing hebben ge nomen over hun verkiesbaarheid, Ricklin las een verklaring voor, waarin hij zegt hiermede acoord te gaan. ENGELAND. De verwerping van het Gebedenboek. Synode te Londen b ij een. "Ónder de Anglicaansche geestelijken is groote beroering gewekt door de bij eenroeping van de eerste synode van het Anglicaansche diocees van Londen sedert de hervorming. De synode is bijeengeroepen door den bisschop van Londen, en meer dan 1100 geestelijken waren gisteren naar het be kende kerkje van St. Martins-in-the-Fields aan Trafalgar Square gekomen om de door den bisschop gestelde vragen te be spreken en ter vaststelling van de houding die de geestelijkheid moet aannemen te genover de gewichtige vraagstukken, waar voor de Anglicaansche Kerk zich geplaats izet doordat het Lagerhuis tweemaal de door de bisschoppen vastgestelde wijzi gingen in het gebedenboek heeft verwor pen. Nadat een openingsgebed was uitge sproken stond een der geestelijken op en las met heldere stem een protest voor, waarin hij deze heilige synode onwettig noemde. De synode, zeide hij, is bijeenge roepen voor het onwettig doel, om de Lon- densche geestelijkheid te bewegen de bis schoppen te steunen in de toepassing van het onwettige gebedenboek, waarmede er kend zou worden, dat de bisschoppen het recht hebben de beslissingen van het La gerhuis ter zijde te stellen. Na dit protest verliet hij de vergade ring. RUSLAND. Een nieuwe oppositie. Gevaarlijker dan die van Trotzki. Naar uit Moskou wordt gemeld, publi- ceeren de sovjetbladen eerst thans een rede, die Stalin reeds op 19 dezer in een plenaire vergadering van bestuur en con trolecommissie der communistische partij- afdeeling Moskou heeft gehouden. Stalin keert zich daarin tegen de oppo- sitioneele strooming, die den laatsten tijd in de partij valt waar te nemen. Stalin zegt o.a.: De nieuwe strooming in de communistische partij moet als £eer ernstig worden beschouwd, daar zij niet het gevolg is van persoonlijke mee- •ningsverschillen, maar uit den geheelen gang van zaken is voortgevloeid. Deze nieuwe oppositie, zoo gaat Stalin voort, is veel gevaarlijker dan het z.g. Trotzkiisme, daar zij de partij op den duur naar het opportunisme zou leiden. De eerste symptomen van deze bewe ging waren reeds in het voorjaar waar neembaar en op het oogenblik bevinden zich reeds vertegenwoordigers van deze richting in het centraal uitvoerend co mité. Uit Stalins rede blijkt voorts, dat de xechïsche oppositie in de Moskousche af- deeling een program heeft opgesteld met de volgende eischen: Beperking der industrialisatiehet af zien van de coöperatieve bedrijven in den landbouw; beperking van het monopolie van den buitenlandschen handel. De toestand is zoo ernstig, dat de cor respondent van de „Yoss. Ztg." te Moskou reeds van een enrstige crisis in de leiding der partij spreekt. Eenige leidende partijmannen te Mos kou zijn reeds van hun functie ontheven. INGEZONDEN MEDEDEELING. Wëj ioonen U meer dan IOO verschcB9ende scorien CHINA. Duitsche oud-officieren naar China. Voor de reorganisatie van het nationalistische leger. De „North China Daily News" publi ceert het volgende bericht. Kolonel Bauer, lid van den Duitschen general en staf ge durende den oorlog en een vertrouweling van Ludendorff, zal de volgende maand te Sjanghai aankomen, om als militair advi seur bij de nationalistische regeering to gaan optreden en de nationalistische le gers te reorganiseeren. Kolonel Bauer wordt vergezeld van een groot aantal Duitsche oud-officieren, van wie velen reeds zijn gearriveerd. In 1923, voordat Soen jat-Sen zijn rege lingen met Sovjet-Rusland voltooid had, wendde thij zich tot de Duitsche regee ring, ten einde te trachten officieren te verkrijgen voor het organisceren der le gers. Later werd hij genoodzaakt het plan op te geven, daar Moskou er zich tegen verzette. AMERSKA. De drooglegging der V. S. Wat de politie eraan verdient. Welken omvang de omkooperij door dranksmokkelaars en clandestiene drank- verkoopers in Amerika heeft aangenomen, valt af te leiden uit het feit, dat de offi cier van Justitie, die een onderzoek instelt naar gevallen van omkooperij onder de politie van Philadelphia, boekingen heeft gevonden van bedragen tot een totaal van tien millioen dollar, onder aangenomen na men gestort bij één enkele bank. Het geld zelf was reeds weer opgenomen, toen de boekingen weiden- gevonden. De officier van Justitie gelooft, dat bij andere banken eveneens millioenenbedragen zijn gedepo neerd en hoopt, door voortzetting van het onderzoek de indentiteit der rekeninghou ders te weten te komen. Priestermoord te Guadelajara. Volgens het blad „El Universal" is een oude priester van de schismatiek-Katho- lieke kerk te Guadelajara (Mexico) door drie gemaskerde mannen met messteken gedood. Tevoren hadden zij in de kerk een diefstal gepleegd. TWEEDE KAMER. Wijziging Bevorderingswet Land macht. Interpellatie suikerin dustrie. De voornaamste punten in het wetsont werp tot wijziging der Bevorderingswet voor de Landmacht 1902 waren de nieuwe invoering eener vóór-bevordering en de vervanging van de nonactiviteitsregeling door de wachtgeldregeling, welke ook voor de burgerlijke rijksambtenaren geldt. De bestaande „bevordering bij keuze" houdt in, dat een officier bij keuze kan worden be vorderd tot een hoogeren rang, met voor bijgaan van anderen, die in de ranglijst booger zijn geplaatst. De minister wilde daarnaast de mogelijkheid eener „buiten gewone bevordering bij keuze" openen, wel ke zou inhouden, dat een officier, bij wijze van vonr-bevordering (of beter gezegd wel licht: bevordering-vooruit), hooger wordt geplaatst in de ranglijst van zijn rang. Dat zou dus een bevordering zonder bevorde ring zijn. De vervanging van de nonactivi teitsregeling door de gewone wachtgeldre geling zou gemakelijker ontslag van offi cieren mogelijk maken. Aangezien bij de algemeene beschouwin gen geen der sprekers instemming met het wetsontwerp betuigde, stelde de heer K. ter Laan voor, bij de eerste paragraaf do beste het geheele wetsontwerp te verwerpen. Uit vrees, dat dit inderdaad zou geschie den, vroeg minister Lambooy, die wel be reid was tot eenige concessie aan do spre kers, schorsing der beraadslagingen, ten einde schriftelijk eenige wijzigingen te kun nen aanbrengen. Over den z. i. uiterst precairen toestand in de suikerindustrie is vervolgens door den heer v. d. Heuvel (A. R.) in de Tweede Kamer geïnterpelleerd. Hij wees er op, dat bij geen enkele industrie de toe stand zoo slecht is als bij de suikerindus trie en lichtte dit uitvoerig toe. De inter pellatie werd nog niet beëindigd. WETSV00RSTEL-ZULS7RA. Niet goedgekeurd door de Kroon. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een missive van den directeur van het Kabi net der Koningin, houdende kennisgeving, dat H.M. het door de Eerste Kamer in haar vergadering van 20 Juni j.l. aange nomen voorstel van wet van Dh. Zijlstra tot wijziging van de wet van 30 Juni 1924 (Stsbl. 319) en van artikel 28 der La ger Onderwijswet 1920 (vermindering aan tal verplichte leerlingen per klasse) niet heeft goedgekeurd Jhr. Mr. A. F. 0. V. van Sasse van IJsselt. Niet herkiesbaar voor de Tweede Kamer. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, lid der Tweede Kamer, zal zich voor de volgende zittingsperiode niet meer be schikbaar stellen. Oud-Gouverneur Brantjes. Benoemd tot officier bij de rechtbank te Maastricht. Mr. N. J. L. Brantjes, oud-advocaat-ge neraal bij het gerechthof te Amsterdam en oud-gouverneur van Curasao is be noemd tot of icier van justitie bij de recht bank te Maastricht. Nederlandsche Kruideniersbontl. Een motie over het werktijdenbesluit. Ter gelegenheid van zijn vijftien-jarig bestaan heeft de Nederlandsche Kruide- niersbond gister te Rotterdam onder voor zitterschap van den heer T. Rijsdijk. Na dat eenige speechen waren gehouden, waar het jubileum van den Bond werd herdacht hield de heer P .v. d. Linde uit Rotterdam een beschouwing over het werktijden besluit. De heer v. d. Linden begon met uiteen te zetten, dat in tegenstelling met de kwestie van de winkelsluiting, over het werktijdenbesluit heel weinig is gepubli ceerd. Spreker zou er den minster aan willen herinneren dat de Middenstandsraad ge adviseerd heeft tot een 55-urige werkweek. Voorts acht hij het practiseher, dat de vrije middag voor het personeel om 2 uur, in plaats van om 1 uur begint; ten slotte vraagt hij grootere vrijheid voor de rege ling van de rusttijden voor het personeel, dat na 6 uur 's avonds nog werken moet. Op de inleiding volgde eenige discussie. Er werd na de discussies met alge meene stemmen een vortsc1. aangenomen waarin aan het hoofdbestuur door de ver gadering wordt opgedragen: a. met klem te protesteeren tegen het voornemen van den minster om werktij denbesluit en winkelsluiting op verschil lende tijdstippen in werking te doen treden; b. krachtig aan te dringen op wijziging van het arbeidsbesluit in den geest als door den inleider verdedigd; c. voor' de te voeren actie samenwer king te 1 zoeken met zooveel mogelijk be langhebbende groepen. Hierna werd gepauzeerd. De Raad van Arbeid te Hoorn opgeheven. Naar het „Hbld." verneemt zal de Raad van Arbeid te Hoorn worden opgeheven en zijn gebied worden gevoegd bij de Ra den van Arbeid te Alkmaar en te Amster dam. De voorzitter van den Raad van Ar beid te Hoorn de heer L. D. Harms, zal als zoodanig te Leeuwarden worden be noemd in de plaats van mr. Okma, die tot kantonrechter daar tor stede is be noemd. Mevr. De BoerVan Rijk onderscheiden. Bij een huldiging van Mevr. De Boer Van Rijk in den Koninklijke Schouwburg te Js-Gravenhage is gisteren modegeedeeld. dat de Koningin mevr. De Boer—Van Rijk benoemd heeft tot ridder in de Oranje- Nassau-orde. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. De uitslagen van Zondag 21 Oct. zijn: A. S.J.C. I—S.N.A. l—l; B O.V.V.—Lisse III 50; D.V.O.Teijlingen II 21. Voor Zonda-g 28 October zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: A. Lisse, 2 uur: Lisse I—S.J.C.; Stomp- wijk: S.N.A.Teijlingen I. B. Lisse: Lisse IIITeijlingen II. Waar geen aanvangsuur is vermeld, van gen de wedstrijden om half één aan. D. HAVERKORN, Comp.leider. DAMMEN. Om het Wereldkampioenschap. De uitslagen van de achtste ronde voor het wereldkampioenschap dammen luiden: Springer wint van Béla-rd. Kuyer verliest van Fabre. Weiss remise met Vo3. Polman verliest van Bonnard. Molimard verliest van Rustenburg. De Jongh remise met Bizot. De stand luidt thans: Springer 13, Rustenburg 11, Molimard. Bonnard en Fabre 9; De Jongh en Vos 8; Kuyer 7. Bizot, Polman en Weiss 6; Bé- lard 4. SCHAKEN. Leidsch Schaakgenootschap. Ook het Leidsch Schaakgenootschap be sloot als lid toe te treden tot den Schaak bond voor Leiden en omstreken. In den wint-erwedstrijd werden in de le groep de volgende partijen gespeeld: G. Bosscha wint van M. Bloem en speelt remise met W. de Bruin. Dr. C. H. Hins verliest van D. Noteboom. De partijen W. H. Bosscha.W. Demmendal, Ir. J. J. G. v. HoekM. M. Segaar en D. de JongB. Vies zijn remise geworden. Den besten stand hebben nu: G. Bosscha (4Vs uit 5), Dr. Hins (4 uit 5), Ir. Van Hoek (31/* uit 5). W. H. Bosscha en Demmendal (elk 21/. uit 4), Noteboom (2 uit 3) en Segaar f2 uit 41 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Onvoldoende licht. W. A. G., uit Den Haag, was door een politie-agent aangehouden omdat een van de koplampen van zijn auto niet brandde. Verd. erkende het feit, doch wees er in zijn verweer op dat het niet billijk was een automobilist die te goeder trouw is', hier voor te verbaliseeren. Nadat het O. M. 4 of 4 dagen had geëischt. veroordeelde mr. Ligtenberg den automobilist tot 3 of 3 d. Een verkeerde student. De student D. G. had gefietst op een wandelpad en bovendien had hij daardoor links van den weg gehouden. Hij werd ver oordeeld tot 1 of 1 d. Het O. M. had 2 of 2 d. geëischt. Op verboden terrein. T. G. en A. v. W. die te K a t w ij k hadden geloopen op terrein vaai het Rijk in gebruik bij het Departement van Defensie, waren deswege door een korporaal en een soldaat van de militaire politie geverbaliseerd. Zij werden na verhoor der verbalisanten ieder veroordeeld tot 3 of 3 d. hechtenis. Het O. M. had 4 of 4 d. geëischt. De beide verdachten lieten verstek gaan. De spoorboomen. W. J. Z. uit Den Haag, was den spoor wegovergang met zijn auto gepasseerd na dat de spoorboomen reeds dalende zouden zijn geweest en het belsignaal geluid had. Verd. zeide dat de boom welke hij pas seerde zeer laag hing. doch niet in dalende beweging was. De verbalisant, een politie agent, ontkende hiervan de juistheid. Een spoorwegarbeider, die op het seinhuis had gestaan op het moment van de overtre ding, verklaarde dat er reeds lang tevoren, wel meer dan een minuut geleden, was ge beld. Het O. M. eisc'nte, daar het passeeren van den overweg als er gebeld is reeds verboden is, 5 boete of 2 d. hechtenis. De kantonrechter verklaarde den automobilist schuldig zonder oplegging van straf. 'k Heb mijn wagen volgeladen... S. W. R., chauffeur van het Stadsverkeer had meer personen in zijn 'bustoegelaten dan volgens de vergunning geoorloofd was. Hij was aangehouden en de overtreding werd door twee agenten geconstateerd. Verd. had verschillende motieven ter ver dediging. Zij gingen evenwel niet op. En overeenkomstig den eisch van het O. M. vei*>ordeelde den kantonrechter den chauf feur tot 6 boete subs. 3 dagen hechtenis. Onjuiste belastingaangifte. Negenduizend gulden boete opgelegd. J. K., wonende te Oostvoorne, werd gis teren door de rechtbank te Rotterdam ver oordeeld tot een boete van 9000, subs, zes maanden hechtenis wegens het doen van een onjuiste aangifte voor de vermo gens -en verdedigingsbelasting 1927/1928 en het onjuist invullen van het aangiftebil jet voor de inkomstenbelasting. Opzegging-dienstbetrekking. Voor bepaalden tijd. De rechtbank te 's-Gravenhage besliste, dat ook bij een dienstbetrekking, voor be paalden tijd aangegaan, bedongen kan worden, dat zij met in achtneming van ze keren termijn, tusschentijds kan worden opgezegd. Dit beding is geldig, ook al is dit recht slechts aan één van de partijen toegekend; echter zal men dan moeten aannemen, dat ook de wederpartij dezelfde bevoegdheid bezit, daar de rechten van beide partijen gelijk behooren te zijn. Verzet bij arrestatie. Het O.M. bij de rechtbank te Leeuwar den-heeft vier jaar en zes maanden ge- eischt tegen een 22-jarig jongmensch uit Sneek, die een agent van politie bij een arrestatie met een mes drie sneden toe bracht in zijn jas. inbreuk auteursrecht. Voor de Arnhemsche rechtbank is be handeld de zaak tegen den directeur van de fabriek „Gelria", die te Arnhem t-e koop heeft aangeboden aardewerk, dat hij uitgaf voor Gouda-aardcwerk en waarvan het decor van de Regina-fabriek te Gouda was overgenomen. De verdachte ontkende, maar de ontwerper bij de Gelria-fabrieken ver klaarde, dat hij van verdachte opdracht had gekregen vazen te maken, die precies het argos-decor van de Goudsche fabriek weergaven. De officier van justitie was van meening, dat hier kwestie is van het inbreuk maken op het auteursrecht en dat het noodzake lijk is, ook in de kunstnijverheid aan der gelijke handelingen paal en perk te stellen. Daar het hier ging om het beginsel eischte spr. 25 boete of 15 dagen hechtenis. BURGEMEESTERS-BENOEMING. Mr. D. F. Pont, burgemeester van Uithoorn. Met ingang van 15 November is benoemd tot burgemeester dezer gemeente mr. D. F. Pont, met toekenning van gelijktijdig eer vol ontslag als burgemeester van Uithoorn. De nieuwe burgemeester van Hillegom (die 4 April 1893 te Wormerveer werd gebo ren) is Katholiek, 35 jaar oud en zoon van wijlen William Pont, een der grootste hout- Agenda Donderdag. R. K. Sportweek. R. „Leiden". Jaarfeest, Gra 8 uur. Donderdag. Vriendenkring Allerh, ment. Ledenvergadering, seph-gezcllenvereeniging, j Donderdag De Hanze Den Burst uur. Donderdag „Holfa" Casino, 8.15 uni Vrijdag. „Geloof en Wetenschap" Vergulden Turk", 8 uur. Vrijdag Chopin-avond Dirk Schaf et, gehoorzaal, 8 uur. Zondag. R. K. Sportweek. Volks Leiden-terrein, 1 uur. Gym uitvoering „Jeanne d'Arc", gehoorzaal, 8.30 uur. Do avond-, nacht- en Zondagdienar w apotheken wordt van Maandags a.s. tot en met Zondag 28 Oct genomen door de apotheek van di G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel ste b D. J. van Dricsum, Mare 76, tel. 41 b; wacli t Kc handelaren land. In de jar ,Cst tot 1918 studeerde Mr. Pont aan versiteit tc Leiden, waar hij in he C. de functie van quaestor vervul 1919 ging hij tot 't Katholieke Gela Na zijn promotie werd hij w steld aan de Amsterdamsche Ban] hij de belangrijke functie bekleedde cretaris der directie. Intusschen gin L Do net gen. Lt gr- CH1 >rgei P aspiraties meer in de richting van ministratieve bestuur en in Aug. 19! hij benoemd tot burgemeester va hoorn. Hier deed hij zich kennen bekwaam en voortvarend bewindsi Hij stichtte een openbaar slachthi tot nu toe, ondanks de pessimistic tiek bij de oprichting, een rendak stelling bleek. vs^ Veel deed hij ook voor do verb dcr wegen en opbloei der tuinder trachtte met succes te zorgen voo diet aan de tuinders om daar hét van kassen en het zich aanschaf! nieuwste technische hulpmiddelen drijf tot grooter bloei te brengen. LEI MUI DEN. Gemeehteraad. De Raad des meente is bijeengeroepen op Maani October des namiddags te halfachten ten van behandeling: Notulen, ing stukken, vaststelling gemeente-re 1927, vaststelling gemeente-begrootiie OUDE WETERING. een plaa g ko Jubileum. Den len November het 12 1/2-jarig jaar geleden zijn, P_c heer A. van Wieringen alhier is bi tot ojczichter der gemeente All Het zal dezen jubilaris, die zijn V< groote nauwgezetheid en ijver het j vuld dien dag zeker niet aan bek ling ontbreken. Wij vernemen nader, dat behi heer A. N. Fangmann, organist Parochie, ook de heer W. Kastèlij: zitter van het R. K. Zangkoor o{ vember a.s. zijn 25-jarig jubile koorzanger viert. Moge het deze 21 die zeker een der trouwste leden i Pasi koos is, nog tal van jaren gegeve zijn functie te blijven vervullen. rede irkt ft 0EL0 FAR ENDS VEEN. DI0 Verkeersverbetering Noordhoek. -ce|jx teravond had in de St. Pancrafciusz hier, onder leiding van den heer der Meer, een gecombineerde vergi plaats van de leden van de L.T.E 5, denstandvereeniging De Hanze en d Coop. Veilingvereeniging, 116 ti 21 waren aanwezig. Ieder aanwezigi i,J door den voorz. in de gelegenheid om zijn meening ten beste te gev; Pre trent de aanhangige plannen tot Ti ring der vaart en van den verke ei( aan den Noordhoek. Alereerst we woord gevoerd door den heer Jac. 1 die het plan om de brug te verleg? voor de boerderij van den heer V Poel (plan 6) afkeurde en een nieu voorstelde n.l. om de brug meer in d ting van het Gemeentehuis te legs deze zoo hoog te maken, dat geladi i°P i men er zonder dat de brug opg behoeft te worden onder door kond ren. Dan kwam aan het woord de !ncj de Jongh Cz., die meer in 't bijzoni Brf* den grooteren afstand, welke, indiei Q. 6 zou worden uitgevoerd afgelegd 11 worden, dit plan bestreed. VerscLrosl leden voerden hierna nog het woot l^e' heer C. Huigsloot was van meening, !.C'c de leden niet voldoende voorbereid 1Jtl1 om over de aanhangige plannen ee: deel uit te spreken. Ten slotte werd tot stemming o 11 gaan, welke tot uitslag had, dat 102 zich verklaarden tegen plan 6, ter* c overige op eenige blanco stemmen nsc' er voor verklaarden. Hierna sluiting, VOORHOUT. Reizen op gemeente-kosten. G avond werd de gemeente-politie al hitc< waarsc'nuwd, dat een 13-jarige jong S. genaamd, uit Rotterdam, zich cht Teijlingerlaan in deze gemeente be 6^ De jeugdige knaap was n.l. des mo van Rotterdam vertrokken op een ge i. B JOI erd ik do fiets en kwam alhier des avond n; !?f hongerig aan. Reeds eenigen tijd bs de school niet meer bezocht en ver' daarom des morgens maar te gaan fl ?e in plaats van naar school te ganr-r'11^ gemeente-politie heeft hem eehterran£ van voedsel voorzien en hem daarna de ouderlijke woning in de la Reis Rptterdam teruggobracht. Mond en klauwzeer. Onder stapel van den landbouwer D. van is hctejnoiid-en klauwzeer uitgebrcl ug

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2