Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Ned. Oost-I ndië. GELAATSKiiEüi CARTER'S TvfiPILI LUCHTVAART, f enc r DE MOORD TE 'S-HERTOGENBOSCH. De dader bekend. Omtrent den moord, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te 's-Hertogen- bosch is gepleegd, wordt nog het volgende gemeld: D. en van den O. waren den geheelen avond met hun vrouwen uitgeweest en toen het sluitingsuur aanbrak gingen ze luid zingend en tamelijk aangeschoten huis waarts. Met hun vieren gingen ze naar de bo venwoning van D., die gelegen is in de ÏWalpoort, aan den Uilenbrug. Beneden woonde de 36^jarigo C. K. Diens vrouw hoorde de herrie boven er was wel meer ruzie en ging haar zwager, den 44-jari- gen E. Th., roepen. Toen deze buiten kwam, stond daar reeds D. en v. d. O. Eerstgenoemde riep hem toe: Moet je mij hebben? Th. antwoordde: neen. Daarop heeft D. hem vastgegrepen en tegen een muur geslingerd, waarbij hij hem met een afgesleten, maar aan de punt vlijmscherp keukenmesje in den linkerschouder stak, Waardoor een slagder werd doorgesneden. Stervende werd hij de woning van zijn schoonzuster binnengedragen. Buiten schijnt intusschen verder te zijn doorge vochten, want ook v. d. O. en zijn vrouw werden gewond. Een direct gewaarschuwde pater Capucijn diende aan Th. nog het H. Oliesel toe; Dr. Metloop kon toen hij ter plaatse kwam, slechts den dood van het slachtoffer constateeren. Intusschen snelden buurtbewoners naar het politiebureau om de politie te waar schuwen en geneeskundige hulp in te roe pen. In de Yischstraat bevonden zich juist twee marechaussees, die, ziende, dat er iets aan de hand was, zich naar het troepje menschen begaven, waarbij zich ook D. bleek te bevinden. Deze laatste zeide tegen de marechaus sees, dat er een vrouw gestoken was, waar op een der mannen uit de buurt riep: „Ar resteer D., want die heeft een man dood gestoken." De gemeente-politie had zich direct naar de woningen der betrokken personen bege ven en bij hun aankomst trof zij daar v. d. O. eveneens bebloed aan; met een mes in de hand liep hij te zoeken, wie zijn vrouv had verwond. Hij werd eveneens in arrest genomen, doch moest naar het ziekenhuis worden gebracht, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Ook de vrouw werd daar heen gebracht, doch kon na verbonden te zijn weer naar huis gaan. Hog werd door de politie gearresteerd C. B., die met een grassikkel in de hand rondliep en verdacht werd de verwondin-, gen aan v. d. O. te hébben toegebracht. Ge-: bleken is echter, dat de verwondingen niet met deze sikkel zijn toegebracht en B., die niet ongunstig bekend staat, beweert dan ook, dat hij niemand verwond heeft en de .de sikkel maar had genomen ingeval ze hem te na zouden komen. D. werd direct aan een streng verhoor onderworpen, doch ontkende de misdaad ,te hebben bedreven. Verwacht werd ech ter, dat hij spoedig tot bekentenis zou ko men, want hij riep aldoor ^nu is het met mij gedaan." Hij is vijf en twintig jaren !oud en heeft reeds jaren gevangenisstraf op zijn strafregister, eveneens wegens po ging tot doodslag. I Hij staat zeer ongunstig bekend bij de politie; v. d. O., die ook verwond werd, staat niet gunstig bekend, terwijl de ver- slagene een zeer oppassend man was, die tnog nimmer met de politie in aanraking is Nader wordt gemold, dat D. Zaterdag middag, toen hij met het lijk van Th. is ge confronteerd, een volledige bekentenis 'heeft ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Doodelijk ongeval te Scheveningen. Een jongen door au to overreden. Zaterdagavond is te Scheveningen op 'den Strandboulevard een ernstig ongeluk gebeurd. Een jongen kwam op zijn fiets met groo- te snelheid de hoogte afrijden, in de na bijheid der Vuurbaakstraat. Op den boulevard gekomen, wilde hij met zijn rijwiel nog juist voor een auto omdraaien, maar dit gelukte hem niet meer Hij viel en werd door den auto over reden. De Geneeskundige Dienst bracht den jongen naar het Boode Kruis Ziekenhuis aan de Segbroekstraat Na korten tijd is hij daar aan zijn verwondingen overleden. Botsing tusschen motor en rijwiel. Motorrijder zwaar gekwetst. Zaterdagmiddag is op den wgg van Zu rich (Fr.) naar Harlingen een ernstig on geluk gebeurd. De motorrijder J. Keun uit Onnon kwam in aanrijding met een fiets rijder, waardoor hij van zijn motor werd geslingerd. De man werd in bowusteloozen toestand opgenomen en naar het Alge meen Ziekenhuis te Harlingen vervoerd, Zijn toestand is ernstig. Auto in de sloot. Een particuliere auto, die Vrijdagmiddag uit Amsterdam via Sloterdijk naar Zaan dam ging om passagiers te halen, is a-an den Hornweg in een sloot geraakt. Een .wielrijder reeds links van den weg, waar door de chauffeur genoodzaakt werd plotse ling uit to halen. Door de gladheid van idon weg, wegens het rijden met bietenkar- PP. kraameerst-li aanraking met. een steun van een telegraaf paal. Vervolgens ging hij de sloot in, die langs den weg loopt. Door den redding- wagen van de Amsterdamsche brandweer werd de 1200 3LG. zware Studebaker op den weg gehaald. De wagen had weinig schade. Auto in een greppel. Vrijdagmiddag is te Sittard, nabij den Bijkswcg Noord, ter hoogte van Nieuw- stadt, de vrachtauto, toebehoorende aan de firma W. uit Heerlen, geladen met onge veer 3000 K.G. veldvruchten, door uitwij ken voor een passeerende autobus, komen de uit de richting Sittard geslipt, waarna de wagen omsloeg en de geheele lading in een greppel terecht kwam. De vrouwelijke chauffeur liep een hoofdwonde op, terwijl do bij haar zittende W. E„ uit Sittard, met den schrik vrij kwam. Auto botst op een kolenwagen. Vrijdagavond ongeveer 8 uur heeft nabij het Carmelietessenklooster, aan den straat weg Bergen op Zoom—Tholen, een auto botsing plaats gehad. De auto van den heer v. d. Kan uit Steenbergen, reed in volle vaart op een kolenwagen, welke ter zijde van den weg stond waardoor dit voer tuig en het paard over meer dan 30 M. af stand werden meegesleurd. Do chauffeur kwam als door een wonder met den schrik vrij. Dc voertuigen waren zwaar bescha digd. Het ongeluk werd veroorzaakt door dat de chauffeur verblind geraakte door de lichten van een auto, die van do stads- zijde naderde en met groote snelheid door reed. Verdronken. Vrijdagavond omstreeks half zes ging ze kere C. M. van Dorst, landbouwer te Leur, een boodschap doen bij een buurman. Toen hij om half negen nog niet thuis was, werd men ongerust en ging zijn echtgenoote met een der zoons met behulp van een lantaarn op zoek. De ontsteltenis der echtgenoote valt te begrijpen, toen züj haar man niet ver van de woning bewusteloos in 'n sloot vond, waarin ongeveer 60 c.M. waer stond. De kan mot melk, die hij was gaan halen, lag op den kant van de greppel Onmiddel lijk werd alle moeite gedaan om oen dok ter te krijgen, maar noch die van Leur, noch die van Etten en nabijgelegen gemeenten was, naar de „Msbd." meldt, te bereiken. Ten slotte werd de geneeskundige dienst van het Roode Kruis te Breda, opgebeld, die binnen een half uur per auto ter plaat se was en met behulp van zuurstofappara ten trachtte de levensgeesten van don onge lukkige op to wekken. Niets mocht echter meer baten. De man bleek reeds overle den. Het tragische van dit geval is nog, dat het vorige jaar de oudste zoon, nabij de woning, dood bleef door het instorten van een schuurtje, dat hij hielp afbreken. Van D. was vader van zes kinderen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Inval in opiumholen. Veertig politiemannen o.p razzia. Vrijdagavond hebben met minder dan '10 inspecteurs en rechercheurs v. d. Cen trale Recherche, de Rivierpolitie en den Vreemdelingendienst te Botterdam een razzia gehouden in de Chineezenlogemen- ten op Katendrecht. Alle logementen wer den doorzocht; vele pijpen en lampen en andere ingrediënten, welke bij het berei den of consumeqren van opium gebruikt worden, werden in beslag genomen, terwijl in twee logementen hoeveelheden opium werden aangetroffen. In verband daarmede werden twee Chineezen, die de eigenaars hiervan bleken, in arrest gesteld. Boven dien legde de politie beslag op eenige re volvers en patronen. Deze razzia werd ge houden in verband met artikel 2 van de Opiumwet 1928 welke 1 October j.l. in wer king is getreden en het in bezit hebben van opium strafbaar stelt. De Amsterdamsche Raad op een hellend vlak. Werking in de vloer van de nieuwe Raadszaal. Bij de heropening van de Raadszitting te Amsterdam bleek gisteravond dat er eeu sterke werking was gekomen in de houten parketvloer van de Raadszaal, met het ge volg dat er midden door de zaal, van de tafel van B. en W. af tot de balustrade weV ke de perstribune van de voor den Baad bestemde ruimte afscheidt, iets als een mi niatuur heuvelrug was ontstaan van onge veer een decimeter hoogte. Het tapijt bol de hoog op, de zware eikenhouten afschut ting van de ruimte voor de stenografen helde zoo sterk, dat ze aan de andere ziide gestut moest worden. Een oude man bestolen. De "76-jarige A. v. d. S. heeft bij de poli tie aangifte gedaan, dat hem een bedrag van 950 ontstolen is. Hij slaapt in een schuur aan den Moerweg en had dit bedrag, dat zijn eenigen rijkdom uitmaakt, in den grond verborgen. Vermoedelijk heeft iemand dit geweten en den ouden man het geld ontstolen. Verduistering van naaimachines. Door een jachtopziener te Zelhem werd op 't Zand onder strooisel een nieuwe Sin- ger-naaimachine gevonden, geadresseerd aan zekeren S„ vertegenoordiger dier maat schappij te Vorden. Naar aanleiding van deze vondst heeft de politie een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de Singermaatschappij door haar vertegenwoordiger voor een belang rijk bedrag is opgelicht. Vele machines zijn verduisterd en tientallen personen zijn bij deze affaire betrokken. S. is spoorloos ver- dwenem. Een 100-jarige overleden. Vrijdagnacht is de oudste inwoner van Veencndaal, dc heer Wessel van de Loos- drecht, in den ouderdom van 100 jaar en twee maanden overleden. Het tegengaan van gevaarlijke vliegerij. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Lonneker is de politieverordening aangevuld met een reex2 bepalingen aangaande het gebruik van vliegmachines en het vliegen in die ge meente. Aanleiding hiertoe is het volgende: Vier jongelieden zijn eigenaar geworden Van een vliegmachine van verouderd Fokkermo del, nog in gebruik tijdens den grooten oor log. In Lonneker hebben zij een schuur ge huurd en een stuk grond, en daar zijn zij zich thans bezig te oefenen in het montee- ren van een vliegtoesleL Geld hebben zij niet, waarom zij de machine tegen een klein bedrag voor het publiek demonstreeren. De politie vreest nu, dat zij binnenkort allicht pogingen zullen doen mot hun machine van den grond te komen, waardoor gevaar zou kunnen ontstaan voor het publiek en voor de waaghalzen zelf. Met het oog hier op is een verordening genuwikt, waarbij het verboden is te vliegen in de gemeente Lon neker van terreinen af on met machines, die niet tevoren voor dit doel zijn goedge keurd, en door personen, die daarvoor niet de vereischte bevoegdheid bezitten. Op overtreding staat een, boete van ƒ25, of vijf dagen hechtenis. Enkele raadsleden maakten eenig be zwaar tegen deze inperking van de per soonlijke vrijheid, doch het gemeentebe stuur achtte zich tegenover het publiek en de jongelieden zelf niet verantwoord, als het de zaak maar op zijn beloop liet. De verordening werd ten slotte met drie stem men tegen vastgesteld. ONGELUKKEN. Levend na 5 K.M. val. Bewusteloos in een vliegtuig. Een Engelsche legervlieger, wiens naam om dienstredenen niet wordt genoemd, heeft een levensgevaarlijk avontuur mee gemaakt en kan het navertellen. Hij vloog een nieuw, geheel metalen toe stel in, toen hij, hoog in de lucht, opeens duizelig werd en het bewustzijn verloor. Het vliegtuig dook met den neus naar de aarde, en wel met een vaart, die steeds grooter werd, tot het toestel de geweldige snelheid had bereikt van 480 K.M. per uur. Nadat hij aldus 5000 Meter gevallen was, herkreeg de luchtman zijn zinnen en bracht bijna werktuigelijk zijn machine in horizon tale positie terug. Hij herinnerde zich ab soluut niet wat er gebeurd was, maar daar hij zich weer normaal voelde, bleef hij met zijn proefvlucht voortgaan en daalde pas na eenigen tijd. Toen zijn automatisch-werkende hoogte meter werd nagekeken, bleek wat men van den grond af had waargenomen, precies ge registreerd. De naald van het toestel ver toonde een bijna loodrechte daling over een afstand, correspondeer*"* **"»t ^en val van vijfduizend Meter. Automobilisten veroorzaken een dorpsbrand. Door het morsen met benzine. Uit Grenoble wordt gemeld: Ten ge volge van hot feit, dat benzine, welke door eenige automibilisten gemorst was, in brand vloog, is brand ontstaan in een ge hucht nabij het dorp St. Pierre de Mésage Spoedig stonden vijftien huizen in vlam men. De schade wordt geraamd op een millioen francs. Ontzettende daad van een krankzinnige. Te Kleintbal bij Dresden heeft een 41- jarige arbeidster haar 76-jarige moeder aan een kleerenhaak opgehangen. Daarna heeft zij zichzelf met spiritus begoten en in brand gestoken, zoodat zij geheel ver brandde. De daad is blijkbaar in een aan val van geesterstoornis bedreven. Do vrouw was eerst kort geleden uit het krankiznnigengesticht ontslagen. Expeditiejacht in de IJszee vergaan. Het expeditie jacht „Professor Sjitkof" heeft in de Noordelijke IJszee bij het Dickson-eiland schipbreuk ^^eleden. De bemanning en de wetenschappelijke méde- werkers, die zich aan boord bevinden, in totaal 28 personen, konden de kust berei ken. De schoener zal in het ijs overwinte ren. Twee kinderen omgekomen. Het Surry Hotel te New York is een be hoorlijke wolkenkrabber. Als men er af valt heeft men weinig kans het er goed af te brengen. Een moeder, die met tweo jonge kinde ren op het platte dak van het hooge ge bouw stond, zag haar beide jonge kinde ren van het muurtje om het plat vallen op het dak van het gebouw ernaast der tien verdiepingen lager. De moeder, die op deze wijze haar kindeern verloor, was een dochter van den zeer rijken Cuggenheim, die indertijd bij de schipbreuk van de Ti tanic was verdronken. Inbraak in een kerk. Daarna in brand gestoken. Woensdagavond tegen elf uur zagen feestvierende wijnoogsters te Mombrier in het departement der Gironde plotseling vlammen uit het dak der dorpskerk slaan. Onmiddellijk werd er alarm gemaakt en van alle zijden snelde men toe om den brand te bestrijden. Men stelde toen vast, dat de deur van de kerk was opengebroken, de offerblok ken waren geleegd en de H.H. Vaten en de miskleeden waren gestolen. Toen de in brekers vertrokken hadden zij het ge bouw in brand gestoken om de sporen van de misdaad uit te wisschen. Een man en een vrouw, die in deze streek vreemd zijn, en die men dezer da gen in de kerk heeft gezien, zijn plotse ling verdwenen. Men vermoedt dat dezen de schuldigen zijn. Het benzine-reservoir van de Latham. Uit een nader onderzoek van het aan de Noorsche kust gevonden benzine-reser voir van het vliegtuig Latham is gebleken, dat het 't reservoir is, dat dient voor den directen toevoer van benzine naar den motor. Daar de tank, die 600 liter ben zine kan bevatten, geheel leeg is, en de Latham 300 liter per uur verbruikte, moet worden aangenomen, dat het vliegtuig na een vlucht van 2 uur kort voor het berei ken van het Bereneiland is verongelukt. De veronderstelling, dat het benzine-reser voir nog voor het vergaan van het vlieg tuig in zee is geworpen, is zeer onwaar schijnlijk. Verder is uit het onderzoek ge bleken, dat het potloodschrift op het re servoir geen boodschap inhield. Het zijn waardelooze notities van een monteur, die reeds voor het vertrek op de tank ston den. Een nieuw kanon. Twee kapiteins der Spaansche artillerie, José Montero Maraleda en Juan del Cas tillo, hebben oen nieuw kanon uitgevonden. Het projectdel is als een soort lucht-tor- pedo gedacht, waardoor het mogelijk is het loodrecht te laten neervallen. De methode van belegeren van moderne vestingen en versterkte posities is daarmee in een geheel nieuw stadium getreden Door deze uitvinding zal het ook mogelijk zijn om vliegmachines met kanonnen uit te rusten. Do uitvinding van deze beide officieren zou een geheelen ommekeer teweeg bren gen in de gevechtsmethoden van een toe- komstigen oorlog. Do Spaansche regeering houdt zich reeds bezig met de practische toepassing van deze uitvinding. Wilkins Zuidpool-expeditie, Kapitein Wilkins seinde d.d. 10 October uit Montevideo, dat zijn beide vliegma chines er zijn aangekomen. Hij zal 24 Oct. met de walvischsloep „Hectoria" naar heb eiland Deception vertrekken, zoodat hij midden November in de bevroren vlakten van de Zuidpool denkt te zijn. De regeering van Uruguay heeft hem zeer vriendelijk ontvangen. Alle leden van de expeditie, die in de beste gezondheid verkeeren, waren de gasten der regeering tijdens hun verblijf in het land. TJIKAMPEK DOOR STORM GETEISTERD. Een bioscoopgebouw vernield. Verscheidene woningen, geteisterd, Aneta seint uit Tjikampsk: Een hevige storm, die een uur duurde en gepaard ging met slagregen en donder tesiterde Vrijdag j.l. een gedeelte van Tji- kampek. Een bioscoopgebouw werd met den inventaris geheel vernield. Verschei dene woningen van den Staatsspoordienst zijn beschadigd. Een zinken bak van een in aanbouw zijnde loods van den Staats- soor werd weggedrukt. Verschillende hoo rnen op den grooten weg werden ontwor teld en op den onderneming Tjiselang werden vijfhonderd rubberboomen be schadigd, terwijl enkele ontworteld wer den. Bescherming tegen aanvallen van zee- roovers. Detachement gewapend© politie op schepen der ila v aC h i n aJ a p a n 1 ij n. Aneta seint uit Batavia: De schepen van do JavaOhinaJapanlijn, die de lijn naar China bevaren, zullen ter bescherming tegen aanvallen van zeeroovers voortaan voorzien zijn van een detachement van twaalf man der gewapende politie. Deze maatregel is ingegaan met het stoomschip „Tjisondar", welk schip 17 dezer naar Ohi na is vertrokken. De sterkte van het deta chement is overigens nog niet definitief vastgesteld, doch is mede aihankelijk van het aantal koelies, dat met het schip ver roerd wordt. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. lichaam, die vaak puistjes gek volgens doktersrecept samengesteld en kunn^ door oud en jong worden gebruikt. Bij Apcf* en Drog., in roode Jcokertjes van 75 ct. enf; Import Fa. B. MEINDERSMA. "Den HaaZ. VERKRIJGBAAR BIJ: A JJROERSE, Haarl.straat 61 TEL 784 ie u ibben is Vr groo chfc d Jistc lortw Nog steeds brandt de Gasbron. Weer twee koelies aan husfoeken verwondingen bezwek Aneta seint uit Medan: Nog twee 'eede Als lies, dio bij den brand van de gasbro' het olieterrein der Ned.-Indische AarcP, j0( Mij. bij Pa-nkalan-Soossoe werden go* ^en zijn overleden. De bron brandt nog fel. Een poging bot blussching is nog aangewend. oote ïgstc rheu n, da De icces ien g DE ZEPPELIN. De vulling van het luchtsi rdaa Wolff meldt uit New York, dat voor terugtocht van de „Graf Zepelia" Amorikaansch gas gebruikt zal vro: Le dat iets zwaarder is dan het gas, 't dr. Eckener op de heenreis gebruikt Gisteren zijn met het Amerikaan gas te Lakehurst proeven genomen, bevredigend uitgevallen zijn. Verplaatsing van de Zeppelinw Het Berliner Tageblatt verneemt De de directie van de Zeppelinwerf te I drichshafen van plan is de werf ove tdde: brengen naar een plaats ,in Zuid Br >t bi] daar ze te Friedrichshafen ongunstig jksk De heer Kolsman, directeur-generaal de onderneming, heeft den staats-presi! éle van Baden een telegram gestuurd wj Daa hij dezen dankt voor de gelukwenst >rs o met het slagen van den tocht van de edsti Zeppelin naar de Vereenigde Staten, cirarmi vens mededeelt dat de werf van pla mde weldra in verbinding te treden de. regeering van Baden ter i sing van de werkkwestie. De geering te Karlsruhe heeft daarop stond de noodige maatregelen getrt om het bouwen van een voor het rei» verkeer naar Amerika noodige lucht! hal mogelijk te maken. Tal van stede Baden hebben terreinen ter beschii ®^Je gesteld. Bijzonder gunstig gelegen twee terreinen en wel een nabij Frei r®n en een ander nabij Baden Baden. Krijt Wie is de uitvinder van de Zeppeliweg De bladen van Agram beweren dat Zeppelin, maar een burger Agram Schwarz de eerste plannen tot Vc [cht< bouwen van een bestuurbaar lucht; ^.es: het Zeppelin-type heeft ontwo!eriJS - --- - - 1 por le Bl guns Schwarz had te Berlijn een luchtsct vaartonderneming opgericht, graaf Zeppelin voorzitter was en die doel had de uitvinding van Schwan exploiteeren. Deze onderneming reeds in 1896 op het Tempelhoferfe'i Berlijn onder toezicht van set, H een luchtschip hebben geb waarmede Schwarz in Novegfj van hetzelfde jaar om het pelhoferfeld vloog. Na den dood Schwarz kreeg zijn weduwe gedur drie jaar drie duizend mark uitbeti De onderneming word later ontbonden activa der onderneming en de ontve van Schwarz werden door graaf Zep overgenomen. Het verder uitbetalen! 5 n' de toelage aan de weduwe van Sch werd geweigerd op grond dat Zej reeds vóór Schwarz een eigen consl voor een luchtschip had gevonden, al erkend dat de vorm van het luchtschip" het aluminium-alliage 't werk van Sel was. Hij werd door de hoogescholen Berlijn en Weenen wegens zijn sten op het gebied der lucht scheep?! tot dr. h.c. benoemd. De weduwe beide dochters waarvan een de bel operazangeres Vera Sohwarz is, wille? haar rechten op het succes van de Zew lins doen gelden. De gemeente M la moet van plan zijn een straat der naar Schwarz te noemen. bek! Sj wille! Wetenschappel. Berichte^ Belangrijke voordrachten over Theresia Neumann. Naar het „R. K. Artsenblad" meldt len in de a.s. Zondag 4 November inj zicht" te Amsterdam te houden vergadering der R. K. Artsenvereeni door den om zijn studies over The? Neumann bekenden prof. dr. pater Mager O.S.B., professor in do psych aan de universiteit te Salzburg; door meermalen in verband met de gebw nissen te Konnersreuth genoemde dr. Sanitatsrat te Waldsassen, die Thi Neumann sinds jaren behandelt, en oot bud< (dc d'Ai den de; :ng( ;tr "S tan wed: lult? ek ]ke M iho lalv niss I ïen Al s B 10 I S slotte door dr. Crobach voordrechter houden over Thoresia Neumann. [M.5 Wij veronderstellen, dat prof. Mag# j geval-Neumann hoofdzakelijk van fcer standpunt der psychologie zal beb^ ^\r^ len, terwijl dr. Seidl een „arztliebi 4 zinisch" rapport zal uitbrengen iec Crobach over stofwisselmgsproblerneijjd'^ verband met Theresia Neumann zal' 5^ ken. Naar aanleiding van de voordrif der sprekers zal er gedachtenwi» j plaats hebben. L 1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6