BEEKMAN kleeding naar maat Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. Bij kleim Kinderen - ïfi meenc beschouwingen het volgende over de ambtenaarssalarissen. „Van verschillende zijden werd de aan dacht gevestigd cp de positie van de Rijks ambtenaren. Wat het bedrag betreft dat ,voor de salarisherziening beschikbaar zal worden gesteld, werd opgemerkt, dat de Regcoring het overschot op den gewonen dienst der begrooting op 8 millioen raamt. Hiercvan zullen eenige millioenen worden besteed voor uitgaven wegens tegenvallers bij do droogmaking der Zuiderzee, zoodat het bedrag voor de salarisherziening hoog stens 4 a 6 mililoen zal bodragen. Afge scheiden van de omstandigheid, dat dit bedrag voor de vele tienduizenedn ambte- narengezinnen veel te gering zal zijn, kwa men verscheidene leden er tegen op, dat op deze wijze de salarissen wederom het sluit stuk van de begrootingen zullen vormen. Zij drongen er op aan, aan het beschik bare bedrag geen te enge grens te stellen omdat er anders geen bevrediging in rui- jmen kring zal worden gewekt. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. i U. V. S.—Hillinen 2—0. Klokslag 2 uur trapt onder leiding van 'scheidsrechter Segers Hillinen af, en direct daarna neemt U. V. S. het spel in handen, en gesteund door een stevigen bries, is het Hillinen-doel al direct in gevaar, doch de keeper staat op de juiste plaats, en vangt klemvast de bal, de middenlinie schiet achtereenvolgens tweemaal op het doel, de bal loopt door den stevigen wind over de zijlijn. Een hard schot van Graafmans wordt uitstekend gehouden. De Hillinen- rechtsbuiten brengt mooi op en zet de voor goede geducht aan 't werk, een vrij han dig schot in de hoek wordt echter kranig door kramp gehouden. Weer een Hillinen- aanval, de voorhoede als een kluit op el kaar spelend en botsend, ziet in de ware zin des woords geen bal, waardoor Won- dergem niet veel moeite heeft de bal te bemachtigen, en met een hemelhoog voor zetje het leder biedt aan de voorhoede, die een kwartier lang in den aanval blijft, schot op schot volgt, corner op corner, maar de Hillinen-keeper is onvermurwbaar en stuurt alles retour, toch zal het offer moeten vallen en uit een kluwen spelers eenige meters van het doel verwijderd' echiet Laman plotseling in (10). I Na don aftrap wordt door Hillinen het ümitenspclvalletje opengezet en terecht 'wordt door de scheidsrechter gefloten als ÏU. V. S, in de val loopt, hot vriendelijk pu ibliek geeft hierover zijn afkeuring te ken- jnen door te schelden op den scheidsrech ter, (fijne manierEr wordt oven gestopt en de aanvoerder Laman moet dit gedeelte •van het publiek verzoeken zich behoorlijk cte gedragen. j Na wat heen en weer getrap in 't midden van het veld, wordt de bal aan Peeters doorgegeven. Deze zet voor, en de Bruin «maakt 't genot er 20 van te maken. 1 De thee heeft schijnbaar de krachten van ihet Hillinen-elftal versterkt., en met een epen spel trachten zij een winnend puntje ±e halen doch niets lukt, de U. V. S.-ach- ,terhoede is in goede vorm. Het spel wordt aan beide zijde forsch, en na eenigen tijd ruw, de scheidsrechter laat even stoppen en deelt vermaningen uit, terwijl de spe lers onderling bekvechten, en dus niet voetballen. Ondanks bot zwoegen van Hil linen blijft succes uit., en het einde komt Diet een 20 overwinning voor U.V.S. Het stoppen van een bal was bij TJ.VJ3. beter dan bij Hillinen. Sam Meerburg was rrij goed, terwijl de andere spelers iets minder forsch moeten spelen. Van Hillinen kan alleen gezegd worden, flat ze een schitterende keeper hebben, die ze in eere dienen te houden. Lugdunum I—Concordia I 1—1. Dank zij de buitengewone capaciteiten tvan Concordia's keeper heeft Lugdunum zich tevreden moeten stellen met een ge lijk spel. Den geheelen wedstrijd door is iLugd. in den aanval geweest, doch ook de aanvallen van Concordia waren zeer ge vaarlijk, en ook eenige malen ontkwam het Lugdunum-doel op wonderbare wijze aan een doorboring. Voor rust speelde Lugdunum met wind mode en was daar door ook steeds aanvallend en verschil lende goed gerichte schoten, werden door schitterend keepen van den doelverdedi- ger op even mooie en zekere wijze on schadelijk gemaakt. Nadat Concordia een strafschop had gemist, gelukte het hun midvoor bij een plotselinge uitval de lei ding te nemen (01). Ondanks hard wer ken van Lugdunum bleef do stand onge wijzigd tot de rust. Na de rust is Lugdunum ondanks den tegenwind voortdurend sterker, doch ook nu is het do keeper, die steeds de scho ten stopt. De tijd verstrijkt al meer en meer cn nog steeds is de achterstand niét ingehaald. Als er nog 10 minuten te spe len zijn, ontfutselt an der Laan den doel- verdedigor den bal en loopt er mede het doel in. Do stand is gelijk (11). In- tusschon is Van Well wegens een blessure ■even uitgevallen. Roman bezet de spil- nlaats. Lugdunum zet er alles op om te .winnen, doch het lukte niet. Van Well, die weer van de partij is, gaat nu rechts buiten spelen, in de laatste minuten had deze speler bijna succes, doch ook nu xedde de keeper ten koste van een corner. Deze lovert niets op. Het talrijko publiek moedigt Lugdunum aan, doch ondanks de «teods terugkeerendc aanvallen van Lug- jdunum, komt met ongewijzigden stand het einde. INGEZONDEN MEDEDEELING. KOREVAARSTRA^T SPEC. AFDALING PRIMA STOFFEN ISTE KLAS BEWERKING UITSTEKENDE COUPE OEGSTGEEST. Burgerwacht. Onder voorzitterschap van den heer H. W. Rubenkamp was Za terdagavond de Burgerwacht in het Witte Huis bijeen. De voorz. heette allen een 20-tal welkom, in het bijzonder den commandant en sprak de hoop uit, dat de belangstelling in de Burgerwacht blijve. Ook hoopte hij, dat de commandant nog lang voor de Burgerwacht behouden mocht blijven. Hierna sprak de commandant zijn dank uit voor de ontvangen steun in 1923, daarbij de verzekering gevend, dat men op hem kon rekenen zoolang de belangstelling, als tot dusver aan den dag getreden, blijft. Hierna werden de volgende onderschei dingen uitgereikt. Klasse A: Diploma met zilveren kruis A. J. Bakker, A. Breedijk, J. Juffermans, G. Koelman en P. M. de Wit. Klasse B: Diploma met bronzen kruis. 'rJ. v. d. Voet. Klasse C: Uitsluitend diplomat Haas noot, Heijkoop en Hoogendoorn. De volgende prijzen werden uitgereikt als res.iltaat onderlinge schietwedstrijd: Klasse A: le pr. en rozenpr. H. W. Col- lee, kolenkit met wapen en theestel, 2e pr. G. v. Druten, kachelreiniger, 3e pr. A. J. Bakker, ets Vijverberg. Klasse B: lo pr. J. Juffermans, een vaas, 2e pr. A. Breedijk, bloembak, 3e pr. C. J. v. d. Aar, schemerlamp, 4e pr. G. Koelman, last sigaren, 5e pr. A. v. Breda, sigarendoos, 6e pr. P. M. de Wit, aschpot. Dr. Timmermans stelt vervolgens 'vaD Werkhoven zijn op de schietbanen in Den Haag gewonnen prijs ter hand, waarna het officieele gedeelte was afgeloopen en men onder genot van de radio belangeloos door Gebrs. Koelman beschikbaar gesteld nog wat- bijeen bleef. En hiermede wordt de winterslaap van de Burgerwacht inge luid, tenzij de wensch van enkele leden, om gedurende den winter in oen loods te oefe nen, in vervulling gaat. ROELOFARENDSVEEN. Loterij Wit-Gele Kruis. Op 26 October e.k. des avonds te 7 uur zal in do Pancra- tiuszaal alhier de verloting worden gehou den ten bate van de tuberculosebestrijding in deze gemeente. Als hoofdprijs is aange kocht een fraai eikenhouten slaapkamer ameublement en nog een 150-tal andere fraaie prijzen. De viool club zal den avond verder opluisteren. Het bestuur van het Wit Gele Kruis rekent op een volle zaal, want er zijn nog heel wat loten over. Het is voor een goed doel on de gelden komen ten bate van onze eigen plaatsgenooten. TER-AAR. Gemeenteraad. Dinsdagmorgen te 11 uur komt de Raad. dezer gemeente in ver gadering bijeen. Punten van behandeling. I. Ingekomen stukken. P. Vaststelling be grooting 1929. 3. Wijziging begrooting 1926. 4. Vaststelling kohier hondenbelasting '28. 5. Bespreking waterleidingplannen. 6. Vast stelling rekening electriciteitsbedrijf 1927. Auto-ongeluk. Nabij de Vijfgatenbrug had. een auto-ongeluk plaats. De auto ko mend van de richting Amsterdam, waarin gezeten de handelaars van de firma Span- ger uit Amsterdam en de koopman C. Koe- leman alhier, reed in volle vaart den kant in, reed een boom aan en kwam vervolgens tegen den volgenden boom terecht. Het voorstuk van de auto was totaal vernield; ook de wielen waren geheel verbrijzeld. Een der heoren bekwam kwetsuren van glas, overigens kwamen zij er goed af. Oorzaak was het springen van een voorband waar door do chauffeur het stuuk niet meer meester was. Tuindersvergadering. Onder voorzit terschap van de heer Joh. Rekelhof had Vrijdagavond een bijeenkomst plaats van tuinders, die zich op de glascultuur gaan toeleggen voor een bespreking om het be- noodigde credict voor dit dool te verkrij gen. Tot uitvoering dier plannen werd een comité gekozen, welke nadere stappen zal doen. Gunning. Voor <Te aanbesteding op hooging polderkade aan Vijfgatenbrug tot Doode Sluis in de Uiteindsche en Middel polder is het laagst ongeschreven door A. Blijleven te Ter Aar voor de som van 210S. Aan deze is voorloopig het werk gegund. VOORHOUT. Mond- en Klauwzeer. Onder de vee stapel van den landbouwer A. Jansze is het mond- en klauwzeer uitgebroken. VOORSCHOTEN. Kerkraam ingegooid. In parochie godsdienstoefening met een steen een ruit ingegooid. De steen kwam terecht in één der zijpaden. Het is de politie gelukt den jeugdigen dader te pakken te krijgen, die er afkwam met een berisping en het beta len van de schade. Van je vrienden moet je 't maar hebben. Vier zwervers kwamen van de richting Veur in onze gemeente binnen en hadden wat veel aan Bachus geofferd. Een der vier, geheeten van O., had een kist met galanteriën bij zich en moest zich even van het gezelschap verwijderen om een boodschap te doen, terwijl één zijner vrien den zijn eigendom zou bewaren. Doch deze vriend, geheeten P. B., maakte, dat hij wegkwam met do kist en ging naar Lei dden, alwaar hij in een logement aldaar de gestolen koopwaar verkocht voor 6.00, terwijl de waarde van het gestolene be droeg 40. Op verzoek van den burge meester onzer gemeente is P. B. gearres teerd te Den Haag, terwijl de politie de vermoedelijke heler geheeten J. heeft aan gehouden. Een duur lolletje. Tijdens de veiling gehouden in hotel Deurloo hadden eenige jongelieden de aardigheid met een touw een jas vast te maken van een man, ge heeten H. B., die toen hij zich wilde ver wijderen de jas stuk trok. Aangifte werd gedaan bij de politie, wien het gelukte twee daders te pakken te krijgen, die de schade, toegebracht aan de jas moesten vergoeden. Door onbevoegden gejaagd. In den Paapwegpolder was dezer dagen gejaagd door vier heeren uit Den Haag en deze hadden een vijftal eenden, tocbehoorende aan don heer van der Zwet doodgeschoten. Reeds meerdere malen was aldaar door onbevoegden gejaagd. Wel hadden deze heeren een jachtacte, doch geen verlof al daar in den polder te jagen, daar het jachtrecht aldaar aan andere personen toe behoort. Aangifte werd gedaan bij de po litie en na onderzoek is het de politie ge lukt deze vier heeren in handen te krijgen en proces-verbaal is opgemaakt. WARMOND. Schuit gezonken en een aanvaring. Zaterdagmorgen is oen geladen zandbak achter een sleep der Amstcrdamsche Zand- maatsahappij op het Norremeer gezonken. Nog voor dat er een vlag voor de veilig heid der scheepvaart was op geplaatst, is een motorboot der firma v. Noort uit Kat wijk op gevaren, waardoor laatstgenoemde motorboot eenig averij opliep. Thans zijn door de gemeente-poli tie de noodige veilig heids-bakens geplaatst ter voorkoming van verdere aanvaringen. De thans geleden schade, zoovel aan zandbak als motor, wordt door verzekering gedekt. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van den .Burge meester F. S. G. Bos kwam de Raad van Zeg waart bijeen. De heeren J. P. Smits on J. Lamens waren afwezig, de laatste met kennisge ving. Als voorstemmer werd aangewezen de heer G. van Straalen. Na opening met het voorgeschreven ge bed door den Voorz., werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer C. P. Blaauwhof, gelezen en on veranderd goedgekeurd. Eenige mededeelingen van minder be langrijken aard werden gedaan, die zonder op- of aanmerkingen den hamer passeer den. De gemeenterekening 1927 werd voorloo pig vastgesteld. De voor het nazien der gemeenterekening benoemde commissie, bracht verslag uit van hare bevindingen. De gemeentobegrooting, dienstjaar 1929, werd. aangeboden. Aan de gymnastiekvereniging „Pro Patria" alhier, werd met algemeene stem men een subsidie van 100 toegekend. Over de wijziging der verordening op het keurloon van vee en vleesch werd het woord gevoerd, door de heeren van Duy- venbode en van Straalen. Door B. en W. was voorgesteld keurloon te heffen van in gevoerd vleesch, hetwelk door genoemde heeren onbillijk werd geacht. Na ampele bespreking werd de wijziging met 3 tegen 2 stemmen aangenomen. Verder had nog goedkeuring plaats van een wijziging der begrooting 1928, terwijl de rondvraag geen bijzonderheden ople verde. ZOETERMEER. Gemeenteraad. Togen Dinsdag 23 Oc tober 1928, namiddags 6.30 uur, is> de raad van Zoetermeer in vergadering bijeengeroe pen, De te behandelen punten zijn: 1. Me dedeelingen. 2. Voorloopige vaststelling gemeenetrekening, dienstjaar 1927. 3. Aan bieding gemeentebegrooting, dienstjaar 1929. 4. Wijziging begrooting dienstjaar 1928. Kippendieven. In de afgeloopen week zijn bij eenige inwoners kippen ontvreemd. Door do politie wordt een nauwgezet on derzoek ingesteld. Aanrijding. Voor het oude postkan toor alhier werd door een autobestuurder uit Berkel, de met aardappelen beladen kruiwagen van v. L. vernield. De bestuur der van dien kruiwagen, kon, door op zijde te springen, zich redden. Geboren: Hendrik z. van H. Buur man en A. Klos Maartjc d. van J. Hoo- gendam en A. van Atten Petrus Adria- nus Johannes z. van K. Bijl en J. W. A. van Vliet Theodora Gerarda Maria d. van J. B. Heggelman en F. M. J. Rijneveen. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Winkelweek. De winkelweek mag zich in toenemende mate in de belangstelling van het publiek verheugen. Zaterdagavond was het weer bijzonder druk. Aan den prijsraadselwed strijd wordt door zeer velen deelgenomen, Dagelijks zien we vooral de jeugd, gewa pend met de bekende drie centskaart er op uit trekken om de letters uit de étalages voor deelnemende winkeliers machtig te worden. Met welk een enthousiasme som mige daarbij te werk gaan, blijkt wel uit het feit, dat door A. v. E. bij de politie aangifte is gedaan van de vermissing of diefstal van een damesrijwiel, dat door een wielrijdende deelneemster aan den raadsel wedstrijd werd vermist. Voorzichtig met coupé-deuren l Een dame, die Zaterdagmorgen voor het ver trek van den trein van 11.42 uur de coupé deur wilde dicht trekken, raakte met haar duim zeer ernstig bekneld, zoodat zij ten gevolge daarvan het bewustzijn verloor. Door den stationschef werd aan een in zittende reiziger een noodverband verstrekt teneinde het meisje de eerste hulp te ver- leenen. Wien behoort het paard? Bij den landbouwer R. Pouw aan de Lindenhove- weg is een paard komen aanloopen. In lichtingen dienaangaande zijn aldaar te be komen en bij de politie. BOSKOOP. Bloemenhandel. De bloemenhandel was de vorige week gunstig en de prijzen waren ook heel goed, vooral de rozenprijzen zijn flink opgeloopen. Men betaalde als volgt: Ophelia 0.901.71, Golden Ophelia 0.801.31, Marcel Ropyer 1.171.95, Hadley 2.083.09, Cl. Pernet 2.102.47, Columbia 2.192.80, Butterfly 1.302.06, Mac Keiler 1.391.80, Bouche 1.191.60, Rosalandia 0.861.20, van Rossum 0.901.18, Polygan- tharozen 0.371.17, Allesper bos van 10 stuks, Physalis 7075 ct., Chrysanthen tros 4042 ot., id. gr. bl. 2932 ct. per stuk, id. tros vertakt 1219 cent per tak. HAZERSW0UDE. Geboren: Neeltje d. van A. Kastelijn en W. Harting Bernardus Johannes z. van J. B. Timmermans en A. J. van der Burg. Gehuwd: N. van den Bosch 23 j. en L. Brohbel Dorsman 21 j. NIEUWKOOP. Geboren: Johannes Bernards z. van R. A. J. Mulders en P. de Beer Heinrich z. van J. Stoof en B. J. O. Meinert. Ondertrouwd.: J. Tijsterman; ie Amsterdam, 28 j. en M. Bodegraven 26 j. L. van Oosterom, te Alphen aan den Rijn, 23 j. en C. Slingerland 21 j. Getrouwd: D. Diepeveen, te Bar- woutswaarder, 53 j. en H. J. Kraan 42 j. Gevestigd: T. Teppema, religieuse uit "Workum G. O. van Schaagen, reli gieuse uit Nijmegen A. M. van Vuuren en gezin, gemeente-veldwachter uit Rot terdam Wed. J. Hoogendoorn geb. Kra nenburg en gezin uit Alphen aan den Rijn M. Tusch, dienstbode uit Amsterdam IJ. C. C. Teernstra, dienstbode uit Bode graven M. J. Janssen, religieuse, uit 's-Hertogenbosch M. Zemel, dienstbode uit Zevenhoven A. H. J. van der Zaan, dienstbode uit Woerden M. van Rijn, uit Wassenaar*R. Lauwers en gezin, kap per uit Mijdrecht. Vertrokken: C. van Capel, dienst bode naar Kamerik J. van der Ham, dienstbode naar Bodegraven J. Kalsho- ven, koopman naar Oegstgeest W. van Asselt, dienstbode naar Amsterdam Th. Chr. Nieuwenhuizen, landbouwer naar Aalsmeer H. W. Klaassen, arbeider naar Amsterdam A. Draaisma, kapper naar Hillegersberg N. P. Zwart, rijksveld wachter naar Amsterdam D. den Hertog naar Zoeterwoude E. J. Aug^istinus, broodbakkersleerling naar Wageningen H. J. Kraan en gezin naar Barwoutswaar- der C. van Heivoort, religieuse, naar Hoogland H. Laurier, arbeider naar Gouda M. Krimp, dienstbode naar Wil- nis P. M. Kwakkenbos en gezin, schip- naar Bodegraven J. Boete en gezin, koopman, naar Gouda. INGEZONDEN MEDEDEELING. moot men dc ontsfokln of smottendexdcelen met Purol inwrijvtfn en de huidphjtffen droog houden door zo to bepoederen met rurol-poeder Purol in doozen van 30 en 60 ct., tube 80 ct. Purol-poeder in bfcssen jhran 60 ct. en 1 gld. Verkrijgbaar bij Ihpoth. en Drogisten 249 St. Pancratiuspatronaat. Oudersavond. In de groote en gezellige zaal van het St. Pancratiuspatronaat werd gisteravond een bijeenkomst gehouden, speciaal voor de ouders van de jongens van dat patro naat. In verband met den feestavond van de R. K. Sportweek, die tegelijkertijd in de Stadsgehoorzaal werd gegeven, waren er minder ouders aanwezig dan kon worden verwacht. Om circa kwart na acht werd de bijeen komst geopend door den weleerwaarden directeur van het patronaat, Kapelaan Nieveen van Dijkum, die de aanwezigen van harte welkom heette en aanstonds het woord gaf aan den heer Frans Schneiders, die een rede zou houden over de opvoeding in huisgezin en patronaat. Het woord ne mend, richtte spr. zich allereerst tot de aanwezige ouders om hen te wijzen op het feit, dat zij met him huwelijk, ook de plicht der opvoeding, van de kinderen, die uit dat huwelijk geboren zouden worden, op zich hadden genomen. In dezen tijd van weelde en genoegens deed het, volgens spr., zoo gewelddadig aan, dat er onder de Ka tholieken gelukkig nog menschen waren, die genoeg levensdurf en levensmoed had den om onder den zegen van God en de H. Kerk een gezin te durven stichten. Deze gedachte belichtend, betoogde spr. dat het feit van het huwelijk zelf, de plicht Agenda LEIDEN. Maandag. R. K. Sportweek. 8 uur avond Casino. Dinsdag. Katholieke Slagersg^ Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag Ned. R. K. Volksbond, gebouw, 8 uur. Woensdag. R. K. Sportweek. Kinden Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. Donderdag. R. K. Sportweek. R. „Leiden". Jaarfeest, GraaP 8 uur. Donderdag Wetenschappelijke voo over het katholicisme do i P. J. Verhaar Academie Rapenburg 73. Donderdag. Vriendenkring Allerh, ment. Ledenvergadering, seph-gezellenvereeniging, Zondag. R. K. Sportweek. Volkj! Leiden-terrein, 1 uur. Gym; uitvoering „Jeanne d'Arcy^ gehoorzaal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdïen apotheken wordt van Maandag a.s. tot en met Zondag 28 Oc, genomen door de apotheek van dt, G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. tel D. J. van Driesum, Mare 76, tel. ste b ijke >f ha apen INGEZONDEN MEDEDEELIN oor gezc der opvoeding bewees, omdat de ki ïerh. niet, voordat zij volwassen zijn kunnen vormen en regeeren, zooi ouders1, de eerst aangewezen persoi ïrkir ren, om die opvoeding van hun k ir, ter hand te nemen. Die plicht eenmaal bewezen, val. ilott spr. speciaal te behandelen, wat d wi der opvoeding beteekent, vooral inuit, ren der rijpere jeugd, waarin eerstfce w: worden bezien hoe die jeugd is erna tegenover de hedendaagsche maats ge om vervolgens te behandelen, urect ouders, daartegenover vooral, hehl)eant doen. der c Daarvoor ging spr. na, de vormi ron de kinderziel en de moeilijkheden fe gei ren, die de jeugd, in de jaren zointen jongens van het patronaat, onderviwd. Uit de groote vatbaarheid van he karakter voor indrukken uit haar. Ve dellijke omgeving, concludeerde het feit, dat de opvoeding door d< Q?p allereerst moest geschieden door he voorbeeld, daar zonder dat sua eenenmale was uitgesloten. Als de daden het woord van vei en terechtwijzing niet vergezellen, opvoeding bij voorbaat reeds tot king gedoemd. Uitvoerig zette spr. uiteen, hoe gens zich op dien'leeftijd voelden, de wereld nog bezagen als een pafe' weelde en van heerlijkheid, niet wat de wereld in werkelijkheid bic zij zich gemakkelijk zou laten door al het schijnschoon en de glanzen, die de wereld uitstraalt (Bursc zij, wereldwijs gemaakt op kantoriloem brieken en werkplaatsen, zonder oplettendheid van de ouders en go ding, zoo gemakkelijk in die wereld ten onder gaan. Dit alles noemde spr. de strijd r schoonheid, waarna hij behandelde om de waarheid, n.l. tegen valse! ..s^ stellingen. r'J Tenslotte behandelde spr. het stuk wat de ouders, met het oog zielentoesta-nd van hun jongens, en varen der wereld, daartegenover hebben te doen. Ouders, die dezo der opvoeding goed opvatten en v< j>ei ten, waren volgens spr. de best dl leeken-apostelen. Niet alleen in ne> richting moest er door de ouders gewerkt, n.l. door terechtwijzingen maningen maar eerst en vooral in ven zin, door hun jongens voor geh latere leven een gedachte mee te aan hun ouders cn het ouderlijk h zij nimmer zouden vergeten. Waar aldus spr., door den toestand der maatschappij, de ouders in die tas tijds noodzakelijk te kort moesten daar was het patronaat gekomen om die taak te helpen en bij te staan. Maar dan hebben de ouders, aldJ[ls een even dure en strenge plicht, oc nen, die zich in het patronaat met voeding der jongens hebben bei&st, pen en te steunen. Met do jonger het patronaat te zenden zijn zij er d af. Zij moeten veeleer bij hun joni ijver en de liefde voor hot patrona den en aankweeken en zoo nu en dai{ eens spreken over hun jongens met .ian bestuurders van het patronaat. Spr. delde ten slotte het nut dat het pa niet alleen geestelijk, maar ook p: en zakelijk den jongens bood met een opwekking om in het gebc? hulp en bijstand te vragen in dat c en groote werk der opvoeding. w'n'1 Na een hartelijk woord van dankt be: spreker richtte de weleerwaardeïedei teur van het patronaat zich tot d«|en 1 om de beteekenis van de Mariaconissisi en van het patronaat nog ecn»t Wi tisch uiteen te zetten. De 3l(waar gregatie. aldus spr., was iets- ver, d de jongens zich uit eigen bewegmgwinke opgeven, daar hier beloften moesld vrij den afgelegd, die do jongen moesten doen. Voor het patronaafonbai was de steun der ouders beslist lijk, waarbij de weloerw. spr. voordeelen en het nut, dat het voor de jongens bracht en waarbij op de godsdienstcursus, het spa: len ïgew i, er Sprf ontsl de o geg' ilijke Ka] zijn 'erze Ve felic n de ngei gehi )ver gh n rij (satii ver< gein dr. •ten 'aal-

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2