de afgeloopen week in het buitenland liefde's jeugddroom sport. "-f. 2 elden in d en sub) Dord usici. iwerlf" derde blad de leidsche courant zaterdag 20 october 1928 H e t 1 u c h t r ij k. Het rijk der luch- >n blijft de aandacht trekken van heel de jzende menschheid. Deze week is het weer de geslaagde it°||I,cht van de ,Zep". welke het onderwerp aller gesprekken is geweest. Velen za- Maandagavond aan de radio te luiste- én naar alle mogelijke Engolsche en Duit- n stations, om het eerste nieuws van de ankomst te vernemen. Vooral de Duitsche tations gaven, zooals begrijpelijk is, uit- oerige inlichtingen. Amerika heeft overigens wel lang op de ankomst van het luchtschip gewacht. Niet Heen "was bet genoodzaakt een langen >iaweg te maken, maar bovendien moest et op den Oceaan zijn snelheid nog aan- lerkelijk temperen in verband met de verij aan het stabilisatievlak. Mag men de Amerikaanschp berichten telooven, dan zou 't ongeval te wijten zijn aan een onvoorzichtigen kok, die zoomaar ardoes een leeg blikje uit het keuken aam keilde. De man dacht natuurlijk: Op en Oceaan loopt toch niemand. Maar het erraderlijke blikje beet in het stabilisatio ns- lak en de wind deed de rest. 't Is moge- ijk maar dan lijkt dat stabilisatievlak och wel een beetje onsolide, iets wat wij ,n de Duitsche industrie niet gewend zijn. "Wij Hollanders kijken nu een beetje ja- &Sflü oerscli naar het succes van onze naburen. IAN *Wi] hebben zelf pech met onze Indische jpogels. Slechts de eerste twee kwamen na een lotte reis in Indië aan. De derde zit reeds 11 o [eken in de buurt van Allahabad; de vier- ne machine is op zoodanige wijze ,.in de j" gevlogen, dat zij maar per schip ver gaat, en de vijfde is herstellende in de iiiuurt van Bagdad. irStell ^Vij kunnen ons evenwel troosten met de edachte, dat de Duitsche Oceaanvlieger on Hühnefeld ook niet zonder pech naar okio gevlogen is. Van Oceaanvluchten gesprokener estaat alle kans, dat het lijstje van ver- ogelukte Oceaanvliegers weder is uitge reid. Macdonald, Britsch vlieger, in een ebh-vliegtuig Woensdag van New Found ed vertrokken en tot nu toe nergens' aan komen !h lllllll Glas water-storm. De affaire- ijjioran, welke de halve wereld in opschud- ing bracht u weet wel, die zaak van st publiceeren van het Fransch-Engclsche lootaccoord is ten slotte geëindigd als en storm in een glas water. Het bleek, dat een ondergeschikte amb- maar aan het Fransche departement van uitenlandsche zaken zich „vergist" had. De ambtenaar, die zich „vergiste", was inbonden aan de persafdeeling van het departement van buitenlandsche zaken en >n stond dus in relatie met verschillende Fransche journalisten. Aan een dezer, die h'-^voor eenige Fransche bladen werkte en die tevens met Horan in betrekking stond, had ;den kerij n. de ambtenaar het origineel van het rond- 'tchrijven getoond in volkomen onwetend- MES HED Bc leid van het gewicht van het document m deze had toen verzocht het eens te mo ten medenemen om aanteekeningen er uit e maken. De journalist toonde het toen >p zijn beurt weer aan Horan, die er co- 1 lie van nam en deze aan zijn blad deed oekomen. De bladen wijzen er thans op, dat nu aan iet licht komt, hoe zonderling het op de pjjj fransche ministerieele departementen toe gaat en aldus verklaard wordt hoe steeds ;e Parijs alles „uitlekt" wat officieel nog B als geheim wordt beschouwd. Despookkrui&er. Pantserkrui ser A. spookt nog altijd in de hersens -van vele Duitschers. Zooals men weet, had de a);cI vorige, rechtsche, regeering besloten tot tjn den bouw van een pantserkruiser en wel tegen den zin van de linksche oppositie- pbe lartijen. Door de crisis werd aan dat be- luit nog geen uitvoering gegeven. Inmid- L' iels kwamen er verkiezingen en een nieu we regeering welke ditmaal linksch was en nog wel onder leiding stond van den sociaal-democraat Hermann Müller. En wat doet nu deze linksche regoering? Zij besluit om thans over te gaan tot den bouw van den kruiser! Groote beroering in linksche kringen. Vporal de communis ten, die behalve in Rusland, overal elders de grootste ontwapenaars zijn, verlangden een volksstemming on wel in dezen vorm, dat voortaan do aanbouw van pantsersche pen en kruisers verboden zou zijn. Dit zou hun rijkelijk stof geven voor agitatie en naar ze meenden een aantal socialisten naar hen kunnen toelokken. Nu is er voor het houden van een volks stemming noodig, dat minstens het tiende deel van het aantal der bij de vorige ver kiezing uitgebrachte stemmen wordt bij eengebracht, opdat blijke, dat het volk zoo'n volksstemming wenscht. Dat tiende deel bedroeg ruim 4 millioen. Alleen cle communisten behaalden bij do vorige verkiezingen bijna 4 millioen, zoo- dat men dacht, het benoodigde aantal stemmen wel te kunnen halen. Edoch het werd een groot fiasco. Nog geen twee mil lioen kiezers begeerden een volksstemming. En de communisten, die gehoopt hadden, een groot aantal socialisten naar hun kamp te lokken, leden een geducht échec. Keizerin Feodorovna t Deze week is bij Kopenhagen overleden in den ouderdom van 81 jaar een der laatste kei zerinnen uit het Europa van vóór den oor log, n.l. de keizerin-weduwe Maria- Feodo rovna van Rusland. Gedurende acht en twintig jaren was zij Keizerin van Rusland in een periode van onrust en revolutionaire gisting, hetgeen voor de Deensche prinses Dagmar, die slechts negentien jaar oud was toen zij den troon besteeg, een taak was, welke noch tans haar krachten niet te boven ging. Zij hield van Rusland, wilde het Russische volk groot, maar vóór alles geestelijk ontwik keld zien. en werkte daartoe mede met alle kracht, die zij in zich had en welke het haar vergund was ondanks tegenwerking te ontplooien. Temidden van de geweldigste gebeurte nissen stond Keizerin Feodorovna gedu rende haar gansche leven. Haar schoonva der, Alexander II, werd vermoord, haar beide zoons. Tsaar Nicolaas II en groot vorst Michaël vielen den bolsjewieken ten offer, koning George I van Griekenland werd in 1913 in Saloniki vermoord. Tijdens haar Russische jaren verkeerden zij en haar gemaal steeds in levensgevaar; in den aanvang barer regeringsperiode Avoon- de het keizerlijk echtpaar in een kleine speciaal voor hen ingerichte residentie te Gatsjina. De vrees A'oor de terreur der anar chisten overheerschte toentertijd sterk in hofkringen en het leven aan het Russische hof was1 niet steeds vol vreugde. De keize rin echter toonde zich een blijmoedige en toegewijde levensgezellin voor den Tsaar en haar huwelijk met Alexander wordt aangehaald als een voorbeeldige echtver bintenis. Zij wijdde al haar aandacht aan de opvoeding harer kinderen, die eenvou dig werden grootgebracht. Haar zoon Ni colaas miste echter de intelligentie, welke een eerste vercischte was A'oor de zware taak, die hem na den dood van zijn vader in 1894 op de schouders werd gelegd. Bij het uitbreken van den wereldoorlog bevond de keizerin-weduwe zich bij haar zuster in Engelaüd. Zij haastte zich via Duitsehland naar haar land terug te koe ren, doch werd te Berlijn tegengehouden. Zij weigerde de bemiddeling van keizer Wilhelm in te roepen, reisde naar Denemar ken en bereikte na een moeilijke reis door Zweden en Finland Petersburg. Zware ja ren volgden; zij wijdde zich geheel aan liefdadig werk en aan den arbeid van het Roode Kruis, doch dreigde in de sfeer van het Russische Hof te verstikken. Zij begaf zich naar Kiev, toefde daar toen de bols jewistische revolutie uitbrak en haar zoon en het keizerlijk gezin moesten vluchten. FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS Nadruk verboden. i) Mijn wond bleek minder ernstig, dan f i eerst had gevreesd. Gelukkig voor mij 'as die schooier van een Tigram in de 'ar gebracht door de nadering van Purvis in had in den wilde weg toegestooten. Het lijst Bes was afgeschampt op het schouderblad 'ui tn had geen edele deelen geraakt. Een A 'ijnlijke wond, maar niet gevaarlijk, was ■'jj et oordeel van den dokter. Maar toen ik ei dat ik om dringende redenen den vol enden dag uit Weenen moest vertrekken, ief hij in wanhoop de handen omhoog en li ei ^a^ ten eenen male buitengesloten Fas. Men kon nooit weten hoe een wond °oals ik had, door koorts gevolgd zou 'orden. Direct op reis te gaan, zou een- oudig waanzin zijn. Ik zou mijn herstel irtragen en zoo goed als zeker ergens on- 'rweg in een hospitaal terecht komen. Ted knikte bij deze woorden, maar zei iiets en Dick vervolgde I -— Ik had geen plan om me aan de waar- 'huwing van den dokter te storen, maar ^urv*s 00k als zijn meening te kennen a* ^at het gekkenwerk was, wat ik wilde r. °°n.' zat er niets anders op dan te beloven li T°lgenden dag niet zou vertrek- ft ik niets beloofde voor de daarop plgende dagen scheen hun te ontgaan. De dokter was erg uit zijn humeur om dat ik niet hebben wilde, dat hij bij de po litie aangifte deed van het geval. Maar tenslotte wist ik hem toch van dit onzalige idee ai te brengen door hem te overtuigen dat zijn ambtsgeheim hem verbood iets dergelijks tegen den wil van een patiënt te doen. Hij kwam den volgenden dag terug en was zoo tevreden over mijn toestand dat hij zei dat ik over „enkele dagen" Avel zou kunnen reizen. Tenminste als er geen com plicaties bij kwamen. Hoopvol vooruitzicht! Maar ik ben zoo vrij geweest de vermanin gen van den geleerden heer in den wind te slaan; den volgenden morgen pakte ik den express en hier zie je me voor je oogen! Je bent verschrikkelijk onvoorzichtig geweest-, Dick! Ik weet het. Maar maak me alsjeblieft geen standje; zonder dat was de ellende al groot genoeg. Zorg liever dat ik wat te eten krijg, want ik ben vreeselijk slap en kijk dan eens naar me rug, die is zoo stijf en pijnlijk. Ted deed wat hem gevraagd werd en vond dat de wond er niet erg best uitzag. Hij vreesde voor infectie, maar dat bleek gelukkig een leeken-oordeel. Hij ging de kamer uit onder voorwendsel van or ders te geven voor het ontbijt en liet door den kellner een dokter opbellen. Deze kwam direct en verscheen, tot Dick's'groo- te verbazing, tegelijk met het ontbijt. De arts, een zekere Dr. Lynn, was het volkomen met zijn Oostenrijksche colle eens, dat het onverantwoordelijk was om met zc-'n wond een lange en vermoeiende reis te maken, al was die wond op zichzelf niet gevaarlijk. Hij legde een buitengewo ne nieuwsgierigheid aan den dag naar de omstandigheden waaronder de patiënt aan Nog een koit onderhoud had zij met Ni colaas' II te Mogilev; het v-1 Ao laatste maal dat zij hem zag. De moord van Je- katerinenburg greep haar schrikkelijk aan; zij sprak er nimmer over, wilde het gebeur de aanvankelijk niet als werkelijkheid aan nemen totdat stilaan de waarheid tot haar doordrong. Zij trok naar de Krim, verbleef daar eenige jaren, weigerde het aanbod der Duitschers om via Duitsehland naar Denemarken terug te keeren en wachtte tot den wapenstilstand om in April 1919 met het Engelsche s.s. „Marlborough" naar Engeland te vertrekken. Daarna vestigde zij zich in haar vaderland, waar zij thans, omringd door ha-ar kinderen en kleinkin deren. overleden is. DE TWEEDE ROOMSCHE SPORTWEEK. Een woord tot alle Katholieken. Als we heden ons sportoverzicht begin nen dan willen we zulks doen met een korte beschouwing over de tweede Room- sche Sportweek in de Sleutelstad, aan den vooravond waarvan we thans staan. En we hooren al aanstond weer de op werping: alweer een Roomsche Sport week; waarvoor is zulks noodig? Denge nen, die zulk een yraag durven stellen, zouden we willen vragen, of zij dan werke lijk een vreemdeling inde Sleutelstad zijn en Ave zouden him willen toeroepen: Gaat dan eens zien op een willekeurigen Zondagmiddag, hoe Aveinigen nog belang stelling toonen in het Roomsche Sportleven hier ter stede. Eén enkel bezook. aan het Katholiek sportterrein zal ieder de overtuiging bij brengen, dat de belangstelling voor de R. K. Sport te Leiden nog verre van vol doende is en zonder die allernoodzakelijk ste belangstelling verrichten de werkers voor de R. K. Sport inderdaad monniken werk. Dat is de juiste naam en we herha len nu nog eens, dat men niet moet aan komen met een minachtend schouderopha len,. daarmee maakt men er zich gemakke lijk af. Immers, de jongens, die him katho lieke overtuiging willen doorvoeren in het vermaak, dat sport héét, .doen hun plicht. De R. K. Sportcommissie, die onder goed keuring en op aanbeveling der Kerkelijke OA'erheid de sportbeoefenaars(sters) in goede banen tracht te leiden, doet haar plicht. Ook de ouders, die hun jongens en meisjes in Roomsche sportvereenigingen onderbrengen, doen hun plicht. Wat zou den wc dus liever zien dan dat alle Ka tholieken hun plicht deden door de R. K. Sporteommi'!rsie/,'té steunen in haar werk? Dat' kan nleii 'dóoL getrouw dé wedstrij den der vqreenigingen te volgen. Dat kan men door mofgen aanwezig te zijn bij het begin der R. K. Sportweek. Deze begint kerkelijk met een H. Mis in de Lodewijkskerk. Daarna vangen te half één de atletiekwedstrijden aan op het Leiden-terrein, gevolgd te half drie do/r den voetbalwedstrijd LeidenD. H. L.. Deze ontmoeting wordt in het Leiden- kamp met spanning verbeid, omdat men graag zijn krachten eens gaarne wil meten met een onbekende tegenstander. Dat is D. H. L., de Hollandsche Leeuw uit Delft. Deze club, spelend in de Overgangsklasse C der R. K. Federatie, zal een geducht te genstander blijken te zijn. D. H. L. speelt een goede partij voetbal en de roodzwarte Leidenaars zullen hun uitersten best moe ten doen om tegen dezen onbekenden te genstander een ecnigszin goed figuur te slaan. We vertrouwen echter, dat het re sultaat van deze eerste ontmoeting der Leidenaars tegen D. H. L. niet al te slecht is. R. K. FEDERATIE. Overzicht. De wedstrijden van a.s. Zondag vragen niet veel besprekingen. Lisse ontvangt morgen Excelsior uit Schiedam, ongetwij'- feld een club, waarmede rekening gehou den dient te worden, doch Lisse heeft in deze verwonding was gekomen en kon zijn ontstemming nauwelijks verbergen toen Diek hem met een kluitje in het riet stuurde. Stijfjes nam hij zijn honorarium in ont vangst en voor hij do kamer verliet, zei hij droog: Het kan me natuurlijk niet schelen wat U uitvoert, maar als U ernstige com plicaties wilt vermijden, doet U verstan dig om rust te houden tot de wond volko men genezen is. Hij heeft volkomen gelijk, je moet naar redenen luisteren, zei Ted, toen de dokter de kamer uit was. En ik zie niet in waarom je je nu niet heel rustig zoudt kunnen houden en je wond tijd gunnen om te genezen. Na morgen zal ik net zooveel rust ne men als je wilt. Na morgen? Waarom in hemelsnaam na morgen? Omdat we vanavond naar Bingleford gaan! Maar is daar nu zoo'n vreeselijke liaa-st bij? Ik begrijp natuurlijk dat je brandt van ongeduld; maar je kunt Miss Anerley toch schrijven en haar vertellen dat we veilig zijn teruggekeerd. Schrijf dat je erg vermoeid bent door de reis en hier nog zaken hebt af te doen, tenminste als je voorloopig niet wilt dat ze weet dat je gewond bent. Ik dacht niet aan Enid, antwoordde Dick kortaf, ik dacht aan de kans dat die duivels ons nog achterhalen voor ik in veiligheid heb gebracht wat jo Aram afhandig hebt gemaakt. Geloof maar ge rust dat ze hemel en aarde bewegen zoo dra ze hun verlies bemerken. Dacht je dat ik een seconde rust heb, voor ik het de twee gespeelde wedstrijden genoeg er varing opgedaan, om de Schiedammers de baas te blijven. Voor do tweede klasse H gaat S. J. C. de tweeden uitwedstrijd spelen tegen D. O. N. K. Behalve, dat het Goudsche ter rein moeilijk voor een vreemdeling be speelbaar is, lijkt ons S. J. C., gezien het geen zij Zondag tegen Leiden presteerde, toch wel wat zwak om een alleszins be vredigend resultaat te behalen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Overgangsklasse C. LisseExcelsior; H. B. 0.G. D. A.; L. en SnelT. Y. B. B. Tweede klasse H. D. O. N. K.—S. J. C. V riendschappelijk. LeidenD. H. L. DIOC. HAARL. BOND. Overzicht. Blauw Zwart, dat de competitie Vorige week met een overiviiming begonnen is, ter gelegenheid zeker van de ingebruikna me van het nieuwe terrein, krijgt morgen in Delft vermoedelijk een zwaardero te genstander in de reserves van de Holland sche Leeuw. Toch, als de WassenaarscRo club dit seizoen een goede plaats wil inne men, kan er met hard werken morgen nog Avel wat bereikt worden. De tweede klasse D geeft thuiswedstrij den voor Y. V. L. en A. V. V. De club in Yoorschoten, die nogal eens de dupe is van het niet opkomen van elftallen, zal morgen aan Wilhelmus een kwade partij hebben. Een gelijk spel lijkt ons al een mooi resultaat. De tweede wedstrijd is die tusschen A. Y. V. en Lenig en Snel II. Een medewer ker schrijft hierover meer. De Teylingen-reserves spelen morgen hun vijfden wedstrijd. Zooals wij Maandag bereids meldden eindigden alle vier tot nu toe gespeelde wedstrijden in een 22 ge lijk spel. Wijl we Alliance sterker achten, zou een gelijk spel nu nog niet zoo slecht wezen. Voor de derde klasse E blijven we dit maal dicht in de buurt. D. O. S. ontvangt te Roelofarendsveen de reserves van S. J. C., terwijl de jonge club uit Rijpwete- ring bij S. N. A. te Stompwijk op bezoek gaat. We meenen, dat de thuisclubs de beste kansen op de punten hebben. Voor de vierde klasse E zal Lisse IV wel weten te winnen van B. S. M. III. De reserves van D. V. O. krijgen op eigen ter rein een moeilijken wedstrijd tegen de re serves van Concordia. De reserves van O. V. V. en Te ijlingen III ontmoeten elkaar te Oegstgeest, terwijl S. J. C. Ill en D. O. S. II te Noordwijk spelen. Voorspellingen omtrent deze wedstrijden zijn voor ons heel moeilijk. Vermoedelijk zullen de krachten 'elkaar niét veel ontloopcn. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse O. D. H. L. IIBlauw Zwart I; S. D. C. I R. I. A. I Tweede klasse D. V. A. P. I—P. F. C. I; V. V. L. T-Wil- helmus; G. D. A. II—V. A. C. I; A. V. V. I L. en Sn. II Derde klasse D. B. S. M. I—Onze Gezellen II; Tcijlin- gen IIAlliance I; T. Y. B. B. IIIGeel Wit II Derde klasse E. D. O. S. I—S. J. C. II; S. N. A. I—D. V. O. I Vierde klasse E. Lisse IV—B. S. M. III (12 uur); D. V. O. IIConcordia II; O. V. V. IITeijlingen III; S. J. C. Ill—D. O. S. II Vierde klasse F. Blauw Zwart III—A. V. V. II; Wilhel mus IIIL. en Sn. III. Junioren-competitie District Leiden. Afdeeling A. Sassenheim: Teijlingen ILeiden I (uit gesteld); Noordwijk: S. J. C. IS. N. A. Afdeoling B. Oegstgeest: O. V. V.—Lisse UI; Rijp< wetering, 1 uur: D. V. O.Teijlingen IL Waar geen aanvangsuur vermeld van gen de juniorenwedstrijden to half één aan. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Ij Het zal Zondag 21 October a.s. een drukke dag worden voor de A. V. Y.'ers, daar dien dag alle elftallen in actie zijn. Het eerste elftal speelt te 2.30 uur thuis tegen L. en Sn. 2; dit kan een mooie wed strijd worden, doch wij gelooven, dat, ge zien de sterkte van A. V. V., L. en Sn. wol met do overAvinning zal gaan strijken. Toch kan A. V. V. mogelijk Avel eenig succes be reiken en een puntje op den Dam houden, indien alle eerste elftallers goed hun best doen en er goed wordt samengespeeld. Het 2de elftal moet te 2.30 uur te Was senaar spelen tegen Blauw Zwart 3; als alle 2e elftallers present zijn en hier de zaken goed worden aangepakt en men goed samenspeelt, kan wel succes bereikt wor den, doch men dione BI. Zwart niet te onderschatten en daarom zal het zaak zijn van hot begin tot het einde flink aan te pakken. Het 3e elftal ten slotte ontvangt te 12.50 uur op eigen terrein Vigor I uit Delft; wij vertrouwen, dat de 3e elftallers niet te overmoedig zijn geworden door de over Avinning van vorigen Zondag en zoodoende de zaken te kalm opnemen, want Vigor is een sterke tegenstander, waarvan nog niet gewonnen is, zoodat er hard gewerkt zal moeten worden. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht De N. V. B. heeft voor morgen geen vol ledig eerste klasse-programma kunnen vast stellen, wijl voor hot Zuiden verschillende spelers niet beschikbaar waren door het deelnemen aan don wedstrijd Zuid Neder landLuxemburg. Deze wedstrijd vindt morgen voor de achtste maal plaats en hot laat zich aan zien, dat de Zuid-Nederlanders een zwa- ren wodstrijd tegemoet gaan. Zij zulten hard aan moeten pakken om hun superio riteit, die uit vijf gewonnen wedstrijden van de zeven gespeeld is verkregen, te handhaven. Het Westen. Naar gelang enkele clubs korteren of langeren tijd ongeslagen blijven rijst de spanning iederen Zondag, of zij het onge slagen record zulten blijven handhaven. Dit is in Afdeeling I het geval met de Hoagsche clubs V. U. C. en A. D. O., die tot beden nog niet geslagen zijn en mei Hilversum in deze afdeeling bovenaan tronen. Nu komen morgen deze jongere Haagsche eerste klassers tegenover elka&r te staan. Veel krachtsverschil zal er ver moedelijk niet zijn, hoewel plaatselijke ont moetingen meermalen geheel anders afloo- pen dan men zou verwachten. In tusschen zou een niet onmogelijk gelijk spel een goed resultaat zijn en beide clubs zouder. nog een Zondag ongeslagen zijn. 't Zal e. intusschen wel hard toegaan. Wanneer het in Den Haag een punten- verdeeling wordt heeft Hilversum nog ee.\ mooie kans om den strijd bij te houden e we mogen deze Gooibewoners daartoe wc in staat achten nu Ajax cöt seizoen zou bitter weinig presteert. Intusschen blijven ook Hermes D. V. en Sparta een goede plaats innemen, n' we verwachten mogen, dat zij resp. U A V. en Stormvogels de baas blijven. Do belangrijkste eerste klasse-strijd i Afd. II is die tusschen 't Gooi en BlaUA Wit. De Amsterdammers hebben een voor sprong van twee punten en zelfs een thee retische kans op vier punten verschil me' Feijenoord. 't Zou dom zijn van de Zebra' i zich dien voorsprong te laten ontneme" door 't Gooi, al is dit een ploeg, waarmede terdege rekening dient gehouden te wor den. Excelsior, dat tot heden ook nog nie' zoo heel veel gepresteerd heeft, zou deii Amsterdammers daarbij nog heel goed van dienst kunnen zijn door Feijenoorr een puntje afhandig te maken. De Excel- sior-mannen kunnen zoo'n puntje best ge bruiken, al behoeven zij voorloopig niet erg bevreesd te zijn voor H. B. S. en H. V. V. die dit seizoen al een heel droevig figuur slaan en een scherp contrast vormen mei gebracht heb waar het behoort? Zeker, ik kan me heelemaal in je ge voelens indenken, maar is het nu absoluut noodig dat jij gaat? Ik kan het toch net zoo goed doen als jij en misschien nog be ter, omdat niemand van die lui mij kent en dus geen argwaan tegen mij koestert. We nemen den laatsten trein naar Bingleford en daarmee uit, besliste Dick. Ted kende zijn vriend genoeg om te we ten dat redeneeren hier niet meer hielp en hij schikte zioh noodgedwongen. Het eeni ge wat hij van Dick gedaan kreeg was dat deze rustig op bed ging liggen tot het tijd was om naar het station te gaan. De laatste trein uit Londen arriveerde om ongeveer half elf in Bingleford, op welk uur alle behoorlijke inwoners van voornoemd dorp reeds den slaap des recht vaardigen sliepen of althans in bed lagen. In de kamer bewoond door Mr. Alfred Screed brandde echter nog licht. De be woner was nog op zijn post en het bleek dat de ijverige speurder voor het open ven ster zat; een pijp in den mond en zijn beenen behaaglijk uitgestrekt op een twee den stoel. Goeden avond heeren. U bent nog laat op reis vanavond! Beroerde kerel, viel Dick uit nadat hij zijn groet beantwoord had. Je kunt geen vin verroeren of die vent zit je in den weg. Wel in dit geval is het niet meer dan natuurlijk; zijn kamers liggen vlak tegen over het station/ Juist. En waarom woont hij daar an ders dan om mij te bespionneeren? Zij werk hier is afgeloopen. Waarom gaat hij niet heen? Dat is meer dan ik je kart vertellen, mijn waarde; ik zou me er maar niet het hoofd mee breken, als ik jou was. Maar luister eens. Het is nu te laat om ze op „The Lindens" nog te storen en te vroeg, veronderstel ik, voor jouw doel. Wat zul ten we doen? Logies nemen in de „Groene Jager", antwoordde Dick. Ze stonden juist vpoi dit illuster logement. Ze stapten de gelagkamer binnen, waar drie boeren, de nachtbi*akers van Bingle ford, juist bij hun glaasje-op-den-valreep zaten en druk converseerden met den waard over de slechte tijden. De komst van de beide •vrienden ver oorzaakte een kleine opschudding; de waard, niet weinig gestreeld door het feit dat Mr. Emberson en zijn vriend een nacht onder zijn nederig dag zouden doorbren gen, stond erop om zijn vrouw te wekken opdat hot den deftigen bezoekers aan niets zou ontbreken. Terwijl op de bovenverdieping van hol logement de noodigo preparatioven wer den gemaakt om hun gedurende den nacht waardig te huisvesten, bestelden de beide jongelui, om zich een houding to geven, elk een glaasje whiskey-and-soda en er lang zaam van drinkend, wisselden ze enkele vluchtige woorden met de andere bezoe kers, die deze ontmoeting als een zeld zaam evenement beschouwde, want Mr. Richard Emberson stond nog steeds in het middelpunt van de belangstelling der Bin- glefordsche bevolking en ze verheugden zich geweldig in het feit drt zo do primeur hadden van het scnsationeele nieuws van zijn plotselinge terugkomst in „hot holst van den nacht" naar Binglcfordsche be grippen en van zijn verblijf in de „Groene Jager". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7