ZWITSERSCHE II HET MODEHUIS Uit de Omgeving Nicur— HOLLANDSCH fioVP ets. REEPEN Ktu .HA NNI DO" NIEUWE COLLECTIE: DAMESHOEDEN - PULL-OVERS EN VESTEN BONTVELLEN EN AFGEPASTE BONTKRAGEN ECHTE WIENER VELOURHOEDEN ELEGANTE CORSAGES. f 8.50 flaehte's Kip*, -«jn tuin deden Verd. interrumpeert: neen, buurman, het is zoeken, maar je redt het niet, die andere zaak zal je niet meevallen. Hierna ont stond een formeel debat over elkanders goede hoedanigheden, wat de publieke tri bune deed schateren. Do kantonrechter maakte er een einde aan, door het woord te geven aan den ambtenaar van het O.M. Het O. M. meende, dat daar de haan zoo zwaar gestraft is met den dood ter wille van buurman, de eisch billijk mag zijn, en eischte 3 of 3 dagen, in aanmerking ne mend dat dus die haan buurman niet meer zal hinderen. De kantonrechter is het hier mede volkomen eens, en raad de beide twistende buren aan buiten de rechtzaal de twist maar uit te babbelen. Bescherming der gevaren. J. van N., timmerman te Hoofddorp heeft in strijd met de veiligheidswet, een cirkelzaag niet beschermd laten staan. Verd. erkent dit ten deele. Er werd niet mede gewerkt, toen het feit geconstateerd is, ook worden er niet anders als spannin gen' mede gezaagd, verklaarde verd. J. N. Voorburg, technisch ambtenaar bij de Ar beidsinspectie te Haarlem, heeft do over treding geconstateerd, verd. is al herhaal delijk gewaarschuwd, het zaagtoestel was zoodanig opgesteld dat het voor gebruik gereed was; het is wel mogelijk meent deze getuige, dat alleen sponningen worden ge zaagd, maar er kan ook geschulpt worden. Het O. M. wijst er op dat herhaaldelijk ernstige ongevallen te betreuren zijn door achteloosheid van werkgevers en vindt dit een ernstig feit. Eisch 30 of 10 dagen, iüitspraak 10 of 10 dagen. Een laksche zegelplakker. 1 A. V., landbouwer te Haarlemmer meer, heeft voor zijn dienstbode J. Lam- boo, thans is gelijke betrekking te Benne- broek geen zegels geplakt in het tijdvak 19 tot 28 Maart 1928. Verd. laat verstek gaan, Mej. J. Lamboo verklaarde in genoemd tijdvak in loondienst bij .verd. te hebben gewerkt en weekloon te hebben ontvan gen. Eisch O. M. 12 geldboete van 2 of 12 maal 2 dagen. Uitspraak conform den eisch. Daar was haast bij. W. J. van B., mandenmaker te H i 11 e- g o m, heeft 4 arbeiders na 5 uur laten ar beiden, hoewel de beëindiging was 5 uur. Verd. bekent, hij had een spoedbestelling keislagmanden, voor den aannemer B. v. Groningen, welke manden den volgenden dag gebruikt moesten worden om zijn akiên leeg te dragen. A. van Duivenbode, arbei der bij verd. verklaart, dat hij op 6 Sept. 's avonds 5.45 nog aan het werk was, ook de drie andere arbeiders. Het O. M. eischt 4 maal 3 of 4 maal 3 dagen, de kanton rechter neemt aan dat de verklaring van verdachte waar is, de arbeidswet is wel eens belemmerend en moeilijk, maar er moet rekening mede gehouden worden. Uitspraak 4 maal 2 of 4 maal De sluitingswet te Haarlemmermeer. Verdacht die wet te hebben ontdoken staat terecht J. S., te Zwanenburg© r- d ij k bij Halfweg. Verd. is ten laste gelegd op 8 Sept. volk in zijn zaak te hebben ge had. Verd. ontkent pertinent, zijn vrouw had visite en daarom stond de winkeldeur open, verkocht had verd. niets. W. Bruin, (Rijkspolitie te Hoofddorp, verklaart dat verd. het voor de ge^jponte heeft de zaak open te hebben, ook meende hij meermalen gezien te hebben, dat verd. verkocht op Zondag. Het O. M. eischt 5 of 5 dagen. Verd. wijst erop dat de menschen direct over de brug in Halfweg vrij kunnen koo- pen, en dat hij nog niet eens een deur open mag laten om zijn kinderen, kennissen en familie binnen te laten komen. De kanton rechter veroordeelt verd. tot 3 of 3 da gen. Sportliefhebbers in de Bui tengemeenten. INGEZONDEN MEDEDEELING. Wilt gij a.s. Zondag een prettigen dag hebben en hiermede tevens onze goede zaak dienen. Zoo ja, dan heb ik hieronder een aardig programma voor u. Komt Zondag naar Leiden en begeeft u naar het sportterrein der R. K. S. V. „Leiden" aan den Morschweg. Vanaf half één Atletiekwedstrijden en om half drie voetbalwedstrijd. Na afloop begeeft u zich naar de stad om den inwen- digen mensch te versterken. '8 avonds om 8 uur komt u in de Stads gehoorzaal, alwaar wij een avond van vroo- lijke kunst hebben georganiseerd. Dit is- tijdig, n.l. 11 uur. afgeloopen. Besturen van sportvereenigingen, hier is aardig werk voor u. Organiseert een clubtocht, dat verhoogt de gezelligheid. Wij geven desnoods aan clubs reductie op den toegangsprijs voor het terrein. Wilt u 's avonds bij elkaar zitten in de Gehoorzaal, kunt u op het Sportterrein al vast plaatsbewijzen koopen en plaats be sproken. U kunt dit ook iemand laten doen, tus- schen 122 uur aan de Stadsgehoorzaal. Leest hiervoor de advertenties in dit blad. Tot Zondag dus II TH. BERGERS, Secretaris Uitvoerend Comité der R. K. Sport-Commissie HILLEGOM. Hito. Gisteravond gaf de Hillegom- sche Tooneelvereeniging .,Hito" voor een volle zaal haar eerste uitvoering in dit seizien in hotel Sistermans. Door de res tauratie van deze keurige tooneelzaal is het effect zeer verhoogd en men voelt zich door de schitterende beschildering er zoo echt thuis. Door de vereeniging werd het mooie tooneelwerk van Henri van Wesmer- kerken „De Tante uit Indië" heel goed ver tolkt en het was weer mevr. Paleng- Groen, die in de rol van juffrouw Dribbel de talrijke aanwezigen herhaaldelijk deed schudden van 't lachen. Met dit stuk zal Hito deelnemen aan den Tooneelwed- strijd te Noord-Scharwoude. Bouwen. Aan de firma J. v. d. Bosch en Zn. alhier is opgedragen het bouwen van een Landhuis met bijbehoorende wer ken aan den Stationsweg, voor rekening van den heer P. Topper. lUf 4-Draa AW Handw GROOTSTE HOEVEELHEID PRIMA CHOCOLADE VOOR 25 CE „GE Extra 2-Dra; NIEUW-VENNEP. Ziekenhuisfonds. Door den voorzitter, den heer J. A. v. Arkel, werd de verga dering geopend met een jaaroverzicht. De penningmeester, de heer P. Rijnbeek, brengt'verslag uit over den stand der fi nanciën. Hieruit blijkt dat do ontvangiten bedragen hebben f 5581.50, dat aan 66 verpleegden is uitgegeven f 4470.20 aan lig dagen, en dat het afgeloopen boekjaar een' te kort geeft van pl.m. f223. Het bestuur brengt den heer Rijnbeek naar aanleiding hiervan een hartelijk woord van dank. De heer Alkemade neemt na mens het comité tot nazien der boeken aan het bestuur een opmerking te moeten ma ken, daar het voorgekomen is dat een persoon uitkeering heeft gehad die geen lid was. Het bestuur heeft deze zaak reeds onder de oogen gezien; in den vervolge moet iemand, die zich aanmeldt voor ver pleging de contributie-kaart medebrengen. Door den heer W. J. Rijnders en Dr. van Haeringen wordt medegedeeld, dat een pro vinciaal federatief plan in werking is van het Witte Kruis; in dat geval zou een witte kruis-lid 50 pet. terugbetaling der verple- gingskosten kunnen bekomen. Het bestuur zal aan deze zaak haar aandacht schen ken. De statuten ondergingen een ingrijpende wijziging. Besloten wordt het aantal lig-dagen met 5 dagen per klasse te beperken, om de financiën in evenwicht te brengen. STOMPWIJK. H.H. Missen op Zondag 21 October. De restauratie der kerk is thans zoover ge vorderd, fat Zondag 21 October alleen het dwarsschip (het kruis) bruikbaar is. Daar om zullen op Zondag 21 October om kwart voor acht tte gelijk gelezen worden twee H.H. Missen, en wel de ©ene in de kerk en INGEZONDEN MEDEDEELING. BREESTRAAT de ander in de schoolkapel. De overige H.H. Missen, half 7, 9 uur en 10 uur worden in dc kerk gelezen. UITHOORN. Het nieuwe wijkverplegingsgebouw. Woensdagmiddag 3 uur had de eerste steenlegging plaats van het wijkgebouw der vereeniging „Wijkverpleging". Nage noeg alle bestuursleden waren hierbij te genwoordig, alscok de heer Verwoerd, die met de leiding en toezicht van 't werk be last is, de heeren Strijland, aannemers als mede vele belangstellenden. De heer Verwoerd heette allen welkom, prees den grooten durf der dames-be stuursleden, en hoopte, dat 't gebouw tot in lengte der dagen moge gespaard blijven. Daarna overhandigde spr. aan de presi dente, mevr. de Ruig den troffel tot 't leg gen van den hoeksteen. De presidente noemde dezen dag een bij zonder gewichtige voor de wijkverpleging met haar dochtertje „de T.B.C.-bestrijding" en haar zusje „het Witte Kruis". Spr. hoopt, nu een der idealen der vereeniging op 't punt staat verwezenlijkt te worden. Spr. bracht bizonder hulde aan mevr. de Vries, die van de oprichting der vereeniging af, er de ziel van geweest is. Daarom wenscht spr. aan haar den troffel te over handigen tot 't leggen van den eersten steen, den hoeksteen. Aldus geschiedde. De presidente metselde daarna den twee den, waarna nog verscheidene dames (nu in werkelijken zin) een steentje bijroegen tot voltooiing van haar ideaal. WASSENAAR. Naar de Missie. Maandag a.s. zal de WelEevw. Pater A. Kroon van hier naar de Missie in den Congo vertrekken. Personalia. Door den Burgemeester dezer gemeente zijn met ingang van 1 Ja nuari 1929 bevordord tot hoofd agent-titu- lair-recheroheur van poiitio de gemeente veldwachter P. J. van der Krogt en d9 agent van politie C. P. L. Hoogkamer. Strandvonderij. De verkoop van strandhout heeft 899.25 opgebracht. Baldadigheid. Door jongens is met kastanjes een groote winkelruit van den kruidenier M. in de Schoolstraat ingewor pen. ZOETERMEER—ZEGWAART. Aanrijding. Gistermorgen werd door eigen onvoorzichtigheid, de 4-jarige C. G. op den Molenweg door een auto aangere den. Gelukkig reed de bestuurder zeer kalm en kon deze het voertuig spoedig tot staan brengin. Een hoofdwonde bekwam de klei ne. Door dokter Palte werd buiten die ver wonding niets anders geconstateerd. De paardenmarkt verloopt. Op de ge houden najaarspaardenmarkt werden aan gevoerd 41 paarden, oud en jong. Handel zeer traag. Stemmen gaan op, om deze markt op te heffen wegens onbelangrijk heid van aanvoer. Personen uit Leiden vertrokken, J. J. Siljee, Waddinxveen, Noor E 183 L. Noorduin en familie, woude, Vrouwenweg 37V J. C. v. d Soest, Staalwijklaan 4 N. J. A. va Tuin, Uden, St. Willebrordus Miss P. J. van der Meer en familie, 1$ dam, Café Walesteijn Waalhaven —I Hamerpagt, Schelluinen, 1 W. J ters, Hilversum, Zadelstraat 10 Elk en familie, Oegstgeest, Rijnzii E. S. W. van Hal, Den Haag, burgerstraat 168 W. J. M. de Leeuwarden, Molenstraat 12 A. C. mers en gezin, Amersfoort, Kazerne school W. P. A. Fortmann, Eindk Kettingstraat 30 C. de Jong, Woub B 53 B. Fekkes en familie, Oegst Geversstraat 65 W. P. Luijken, aan den Rijn, Julianastraat 26 J. A. Snijers, Voorburg, Egmondstraat J. Hendriks, Rotterdam, Adamsh(" 120a G. E. Gijp, Heumen, bij J. dei tog C. Kool, Leiderdorp, Hoogmai weg 36 E. M. van den Hoek, Doi Matenaspad 48 Fr. M. Schouten, geest, Rijnzichtweg 132 H. von Den Haag, v. Boetzelaerlaan 76 0,| ter, Oegstgeest, Prins Hendriklaan Th. A. Stam, Den Haag, Engelenbur{ 186 A. van Noort, Den Haag, Di straat 27 N. Potjewijd, Rotterdam,] tervanstraat 19a H. D. van Galei familie, Zoeterwoude, Vrouwenweg H. J. van Oijen, Makkum, bij Wed. d. Broek A. M. Lammers, Zoeterig „De Goede Herder" J. M. Roos, f. lem, Molenaarstraat 32b J. Lepé. Velsen, D. Zeeweg 255 G. Klok Utrecht, Hopakkers 24bis R. G. fl Keijzer, Schaesberg, Heistraat 14—1 Crama, Soerabaia, v. Heutzstraat v M. van Diemcn, Alkemade, Roelofan veen Th. Belt, Den Haag, Weimai 312 P. L. van Genderen en familie,| Haag, G. Hertoglaan 207 J. du Bi Klaassen, Sassenheim, Hoofdstraat 1.' A. H. de Vries, Den Haag, Gr. Hertog. 38 J. van Hoeken, Den Haag, Kati 52 M. E. den Os, Botterdam, hals 151b L. Serdijn gcb. van deaw gaard, Amerika, J. A. M. BrouwerJ Indië, A. J. Bernard, Wassenaar, laan 6 P. Holswilder, Oegstgeest," lemmerweg 22a Villa Overveen P. wilder geb. Koopmans, Bolsward, Mi huizenstraat 15 C. M. Gaykema, doorn, Maréchausséekazerne Kooijman en familie, Oegstgeest, Rï weg 124 J. G. Riphagen, Coevordn Heutzpark 1 P. Wellan, Halfweg, F lemmerstraatweg 19 A. Boersma, Haag, Alexanderkazerne 2 R. H. J. Scheerder, Alphen aan den Rijn, tionsstraat 21 D. P. Muller, Oej Regentesselaan 26 A. IJkel, H; Oranjestraat 10 G. J. fr. familie, Oegstgeest, Rijnzichtweg G. Verhoeven en familie, Zutphen. straat 15 J. B. van Cleefvan der Nice (Fr.) K. de Jeu en familie, dorp, Hoogmadenscheweg 24 G. Jeu, idem idem G. Faber, Amsb Tolstraat 76L KLl DOOR AFRIKA'S WOUDEN Het was Maandagmorgen. Hoog stond de ^on aan de blauw met witte wolken be vlekte hemel. De warmte hing over het land. Er was blijheid op de gezichten te le zen van onze Colonie-jongens, die vandaag op vacantie gingen, ieder naar zijn dorp, om vader en moeder weer eens op te zoe ken na een jaar van afwezigheid. Zij ba zuinden himne liederen uit, de liederen geleerd op de school te Basanhusu. Er was blijheid bij de vogelen, gezeten op de pal men, hoog, blijheid in de gong, welke do arbeiders tot hun werk riep. Blijheid was er op de golven van den Maringa en den Lopori, 2 groote, breede rivieren, door bos- gchen, eeuwig groen, omzoomd, blijheid ook in mijn hart, vanwege mijn eerste missie reis. Een missiereis te mogen maken van drie v/eken, heeft voor 'n jong missionaris een bekoorlijkheid, omdat, afgezien van wat te ontmoeten, hetgeen men nog niet heeft medegemaakt, het een gelegenheid is het leven der negers van meer nabij te kun nen bezien, om te kennen de omstandighe den van hun leven, de uitgestrektheid der aan ons toevertrouwde Apostolische Pré- fecture. Op die Maandagmorgen, begaf ik mij naar den beach, terwijl de porteurs met mijne koffers vooruit waren gegaan. Men was nog druk aan het laden, maar de „Diel- beck" lag reeds onder stoom. Na een uur werd er gefloten, toen nog 2 keer en wij stoomden van Basanhusu, de Maringa op. Het was heerlijk op het water, niet die verzengende hitte van op land te zijn. Vlug doorkliefde de boot do golven, terwijl de negers de lokoloes (gongen) sloegen, met een rhythme, welke den boot vlugheid scheen te geven. Wij voeren langs schoone, maagdelijke wouden, waarin vele wilde dieren hunne toevlucht hadden gezocht, te gen de menschen die hun leven zochten. Hooger en hooger steeg de zonne, blauwer en blauwer werd de lucht. Apen vluchtten diep de bosschen in, groote visschen scho ten onder water, aan dc boschkanten roei den de negers hunne ranke prauwen, de vogels zongen, de machine tufte en wij voeren naar Batumbela, het begin mijner reis. Hier en daar lagen eenige hutten, tus- schen hooge plantanen, eenige kinderen speelden, andere keken met verwondering naar den boot, die voorbij hen voer. De huizen der inboorlingen zijn zeer eenvou dig. Eenige palen, klei tusschen de palen in, een dak van bladeren. De echte ban- zenzi (wilden) slapen op den blooten grond, de andere, minder wild, op hunne matten. Indien de hut versleten is, verlaat men haar, en bouwt op een andere plaats, eene nieuwe woning. De overblijfselen van de oude hut blijven liggen totdat ze vergaan zijn. Js Avonds stookt men er een vuur, waarvan de rook ons de oogen doet tra nen, het gevogelte en ander gedierte slaapt bij den bewoner. De negers zijn echte natuurmenschen, zij gaan op jacht of te vischvangst, of liggen lui in hunne stoelen bij een smeulend vuur tje en rooken hun pijp. Om kwart over twee bereikten wij Botumbela, een klein dorp, aan de kust gelegen. Er stond een groot rieten huis, door den Staat gebouwd voor blanke reizigers, daarin nam ik mijn in trek. Daar het nog vroeg was, kon mijn bre vier gebeden worden en de benoodigdheden voor den dag gehaald. Er waren vele Chris tenen daar, die allen te biechten kwamen. Des avonds begaf ik mij vroeg te ruste, om vroeg do H. Mis te kunnen lezen. Allen gin gen ter H. Communie >en na den preek, werd alles weer ingepakt, en gingen we op weg naar Bosonduku. De dragers waren al vast vooruitgegaan met de kisten, dqlar ik mijn fiets bij mij had, zou ik later vol gen. Het was een nauw pad, maar het bosch was prachtig. Hooge, dik gebladerde boo- men, gaven veel schaduw, eenige negers liepen met speren en messen door het bosch op zoek naar wild, de vogels alleen met hun schoon gezang,verbraken de plechtige stilte. Na 3 uren werd het dorp bereikt, waar de Christenen mij opwacht ten. Er zijn altijd veel geschillen onder de negers, vooral over huwelijksaangelegenhe- den. De heidenen kwamen direct op mij af, staken hun hand uit ter begroeting en be gonnen hunne moeilijkheden mij voor te leggen. Er waren er velen, maar één was er, die mij noodzaakte met geweld op te treden. Het was een man, die behalve zijn wettige vrouw, ook nog 2 andere vrouwen genomen had. Zijn wettige vrouw, de mam en vrouw, waren Christenen, kwam tot mij en vertelde dat haar man haar met den dood bedreigde. Ook de „Mon Père" had hij bedreigd, zoo hij het mocht durven wa gen in zijn nabijheid te komen. Daar "moest iets aan gedaan worden. Na den chef van het dorp geroepen te hebben, gingen wij op weg naar den wilden man, om de „likambo" (palaver) te beslissen. Toen hij ons zag, zat hij met een lans in z'n hand op z'n stoel voor zijn woning. Ik bad een schietgebedje, want het was verre van aangenaam. Een neger in woede ontstoken, is tot alles in staat, dat was ik mij wel be wust, vandaar een weinig angstig. Toen wij genaderd waren, gedroeg hij zich als een krankzinnige. Wild rolden zijne oogen, zijn zwarte huid had 'n bleeke glans, hij sloeg met handen en voeten, en z'n lanss nam gevaarlijke wendingen. Na gezegd te heb ben zich kalm te houden, begon hij zich tot zijne wettige vrouw te wenden en haar te verwijten, dat zij tot mij gekomen was. Na hem het kwaad voor oogen gehouden en hem bevolen te hebben zijn twee andere vrouwen weg te sturen, waarvan hij niets wilde hooren, was het 't beste, zijn vrouw met mij mede te nemen naar Basan husu, daar zij zelve niet bij hem kon noch wilde blijven. Een menigte menschen stond toe te zien en hadden veel vrees. Na veel lawaai, getier, etc. ging ik naar mijn hut, en was deze zaak van de kant. Na biecht te hebben gehoord, kwam de chef mij een stuk vleesch brengen en een kip. Hij vroeg wat tabak en wij begonnen wat te praten. Den volgenden morgen werd de H. Mis gelezen, met een aansporing toch vooral O. L. Heer en onze zielen niet te vergeten. Na het ontbijt, alweer doorgereisd naar Basisongo, een wandeling van 4 uur. Hier waren ook vele Christenen, die mij van harte verwelkomden. Ter mijner eer werd er gedanst door jongens en mannen. Men vormt 'n groote kring. Twee slaan d6 trom, waarvan 't rhythmo aansluit met de dans. Iedereen klapt in de handen, en beweegt beide voeten van achter naar vo ren. Het geklap der handen en de beweging der voeten worden vergezeld van een één tonig gezang, ook rhythmisch aansluitend met de gong, bestaande uit a (lang), a a (kort). Eén der omstanders uit den kring, komt naar voren en noodigt iemand uit met hem te dansen. Het bestaat uit wendingen, bewegingen en gestios, van handen en voeten tegelijk. De uitgenoodig- de maakt de verschillende bewegingen en hij die uitnoodigt moet juist dezelfde wen dingen maken als hij die uitgenoodigd is. Het gaat alles zóó vlug, dat men dikwijls niet ziet, dat de ander een fout gemaakt heeft en zich terugtrekt in den kring om plaats te maken voor iemand anders. Zoo dansen de negers hier wel 2 a 3 uren ach tereen. Na biecht gehoord te hebben en eenige palavers beslist, kwamen allen op de wa randa, waarop een vuurtje was aangelegd om met den „Mon Père" praten, totdat het bedtijd was en allen zich terugtrokken. Des morgens gingen allen ter H. Tafel en daar het noodig was nog één dag aldaar te ver toeven, ging ik met eenige jongens eene wandeling maken in het bosch. Na mijn thuiskomst wachtte mij de Hoofdcathechist die mij voor de rest van den reis zou verge zellen en helpen de palavers te beslissen. De Hoofd-Cathechist is een fijne kerel en een zeer voorbeeldig Christen. Hij werkt hard en geeft zijn leven geheel en al aan zijn werk. Hij kent alle Christenen en ook alle chefs, plaatsen, etc. Hij is een gezellig kouter en iemand waarvoor èn Christen èn heidon veel ontzag heeft. Den volgenden morgen gingen we weer op weg, nu naar „Bobende". Na de H. Mis gelezen te hebben, güH de dragers op stap met de kisten, enB kwamen naderhand. De weg was slt overal modderpoelen en drassige gr E daar wij een vallei doormoesten. Data een heerlijk bosch, met hier en daarfcH r jes. Schaduw was er overal, zoodat zonder zonnehelm kan loopen. Het t heerlijk rustig, alleen apen en vogels, I r met hun aardig gefluit, de heerlijko L verbraken. Hier en daar kwamen wij ecfl „mpakas" (ouderlingen) tegen, met mutH het hoofd van apenhuiden gemaakt, en™ groot mes aan hun lendenen, gestoken een huid van luipaarden. De gpbruiket§ lans ontbrak niet. Zij begroetten ons „hosako" waarop de spreker een antwiHj verwacht, een motto, welke iedereen BH heeft. Antoine antwoordt altijd: „Njf ekingo" (jelui, beesten) zulks vanwege ne eeuwige veten. De mijne was „Nzafcta 1 ba a langa banto" (God heeft de mensi^B lief). m In het midden van het bosch, stond P toine stil, en wees mij de plek waar!' onzer Fathers, nu 4 jaren overleden, tegemoet kwam, op missiereis. Hij is af dan wij, mon Père, sprak hij. Hij - BB veel van hem gehouden hebben, hij sfl met zóó'n grooten eerbied over den ow ledene. Tegen den middag bereikten I onze bestemming, en waren toch modHj Het huis was netjes geveegd en er stonsJH 2 stoelen voor ons gereed. Zij hadden te voren, van onzen komst verwittigd, f groot hert geschoten, hetgeen ons zeer* kom was. Ook de dragers hadden genoeg. Na wat uitgerust te zijn, werdjBfl gong geslagen voor den biecht. De Chr»P| nen kwamen goed op, zoodat ik 3 urenbKjl doorwerken. Na het soupor, nog wat IPPI praat en toen naar bed, want den vol?*®* den morgen weer op stap, en dat *rtf Na do H. Mis met preek, op weg naar»' |[jg boanga, eenige uren verder. D. J. SIMOS BasnntJ (Wordt vervc' - I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8