Sclfc Bnmater,Jt de Omgeving LIEFDE'S JEUGDDROOM EDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" MAANDAG 15 OCTOBER 19S8 ïeI VOORHOUT. 'oest GEMEENTERAAD, cu, Rei nieuwe sb^itenplan aan de Boerhaavestraat^- Besprekingen over de rioleering, het wegdek, SJSaiC trottoiraanleg en gasleiding. )fdkantoisteravoiid vergaderde de raad dezer Heeren eente onder voorzitterschap van den 'emeester. Aanwezig waren allo leden, opening door den voorz. met het ge- werden de notulen gelezen, die na opmerking van den heer Witteman, een verandering werden vastgesteld, ikomen was een schrijven van de R.K. 'khedenvereeniging „St. Deus Dedit", Voorhout, om de verschillende werk- nheden, die den aanstaanden winter worden uitgeoefend, te doen ge- eden door georganiseerde werklieden. 1^1 schrijven werd voor kennisgeving aan- K N O omen en zal later in behandeling ko- roes wanneer tot de daadwerkelijke uit- 6 doiring zal worden overgegaan. Mede was gesortetff kennisgeving aangenomen een dank- arl liging van den heer A. Bulten voor de kwa'h toegekende salarisverhooging. ^Mog was ingekomen een schrijven van gu Woningvereeniging „Herman Boer- ^_____l,ve", waarbij de vereeniging haar stand- 1000 Y/it uiteenzette betreffende de opmerking Glacé I1 ^en heer -P- van der Hulst in de vo- vergadering over de gunning van het ilderwerk aan een niet-ingezetene lilder). Ook dit schrijven werd voor ken- eving aangenomen. Ihans kwam aan de orde het plan tot lering en straataanleg in het bouwplan de Boerhaavestraat. vóorz. zegt, dat B. en W. een plan Soujras->r de rioleering hebben vastgesteld, en uidelijkt de diverse loozingen, putten aan de hand van een ontwerp-tecke- B. en W. stellen zich voor dit werk erhands aan te besteden en daartoe 501 zestal personen binnen en buiten de feeente uit te noodigen. De buizen zul- een wijdte hebben van 50 c.M. binnen- ks, hetgeen volgens den gemeen te-op- ;ter voldoende is. De heer van der ,n deelt nog mede, naar aanleiding van opmerking van den heer Van der Voet 'de vorige vergadering, dat het riool in Boerhaavestraat goed ligt, doch dat de t;kundige heeft verklaard, dat het water it in het riool stond, zijn oorzaak vondt T den hoogen waterstand, zoodat niet 'jdoende geloosd kon worden, ie heer Van der Voet zegt geen deskiin- op dit gebied te zijn doch gelooft ik dat dit de oorzaak niet was, maar dat riool niet goed aangelegd is. adat in comité-generaal over de kosten Q0iy,n het riool was gesproken werd het voor al van B. en W., voor zoover de riolee- ig betreft, aangenomen. [Hierna deelt de voorz. namens B. en W. ede, dat zij van plan zijn om den stra- n aanleg in eigen beheer uit te voeren, k wegen zullen een macadam rijweg krij- n met aan de kanten trottoirs. De bau- zullen zijn van z.g. ijzerbeton en be id worden met tegels. Het wegdek zal :cr met een of ander procédé worden ge iten b.v. goudalite. jDe heer Van der Voet vraagt, of het bedoeling is, nu de nieuw aan te leggen jraten van tortoirs worden voorzien, dat e eene kant van de Boerhaavestraat, •aar reeds de banden voor het trottoir ggen, ook wordt betegeld. Spr. zou dit iet het oog op het geheel beter vinden en irwijl het aanzien van de Boerkaave- ;raat daardoor beter zou worden. De voorz. zegt, dat over dat gedeelte m de Boerhaavestraat net gesproken is i dat dit de bedoeling niet is. iDc heer Van der Laan wil eerst liever [wachten omdat dit bewoonde gedeelte li. goed is en dit behoort te worden aan- épakt wanneer ter zijner tijd zal blijken it dit noodzakelijk is. De heer Van der Hulst is er voor het ge el af te maken, omdat dit z.i. nu nood- kelijk is met het oog op de bebouwing "aar, zoodat één goed gehe.el wordt ge- irmd. De heer Van der Voet acht op het lcg- ran een trottoir in de Boerhaavestraat, fiwaar de eenige jaren terug gebouwde zes ;ien woningen staan, recht te hebben, om dat dit een verbetering is voor die straat, welke straat nu wel wat te wenschen over laat. Spr. beweert, dat als de woninebouw- vereeniging de gronden van de gemeente niet had gekocht, de gemeente nu nog met deze gronden had gezeten. Dit werd door den voorz. en eenige leden in twijfel ge trokken. Vervolgens zegt spr. dat de Wo- ningbouwvereeniging op die gronden hui zen bouwt en dat de gemeente daarom moet zorgen dat er goede wegen in dit bouwplan worden gelegd. Hij acht het aan leggen van een trottoir aan beide zijden van de Boerhaavestraat gewenscht. De voorz. zegt, dat de Boerhaavestraat niet zoo slecht is als de heer Van der Voet voorspiegelt. Spr. verwijst naar den regen val van de laatste week en zegt persoon lijk te hebben geconstateerd, dat in de Boerhaavestraat geen plas was te beken nen, hetgeen getuigt van een goede afwa tering van den weg. Vervolgens acht hij do verharding van dezen weg voldoende ou reeds veel verbeterd sinds den aai. leg. B. en W. zorgen steeds voor goede we gen in de gemeente. Wethouder van der Laan zegt nogmaals te willen aanzien hoe het trottoir in do nieuwe wijken zal bevallen. Spr. acht de mogelijkheid niet uitgesloten dat het trottoir op een andere wijze kan worden behard, dan met tegels, hetgeen nogal duur is, omdat eerst de volharding moet worden weggehaald, vervolgens de zand- aanvoer, tegels enz., zoodat een andere be- harding wellicht goedkooper zal zijn. De heer Van der Hulst is er voor om voor h,et perceel Bakker en Lestrade het trottoir door te trekken in aansluiting met den nieuwbouw, zoodat dan de eene zijde van de Boerhaavestraat van een^e- geltrottoir is voorzien. Later kan men dan nog altijd besluiten om ook den anderen kant van een tegeltrottoir te voorzien. Na eenige discussie tusschen de heeren Van der Voet, Van der Laan en den voor zitter, wordt het voorstel van B. en W. aan genomen en zullen er dus straten worden aangelegd voorzien van tegeltrottoirs voor den nieuwbouw en zal in de Boerhaave- strata slechts aan één zijde een trottoir worden aangebracht, n.l. aan de zuidzijde Vervolgens brengt de voorzitter aan de orde den aanleg van de hoofdgasleiding in de nieuwe straten. De voorz. deelt mede, dat B. en W. met de stedelijke fabrieken in correspondentie zijn getreden doch dat de Directie van haar standpunt, dat de ge meente 50 pet. in de aanlcgkosten moet vergoeden, niet kan afwijken, omdat niet "gerekend kan worden op voldoende ren dement. B. en W. stellen den raad daarom voor 50 pet. in de aanlegkosten bij te dra gen, hetgeen een bedrag uitmaakt van 330.60. B. en W. geven de stedelijke fa brieken evenwel niet toe, dat voor dit tra ject geen voldoende rendement aanwe zig is. De heer Van der Hulst zegt, dat de ge meente wel verplicht zal zijn om 50 pet. in de kosten bij te dragen, omdat anders geen hoofdgasbuis leiding zal worden aan gelegd. Spr. is er evenwel van overtuigd, dat hier zeer zeker voldoende rendabili teit aanwezig is. Hierna wordt het voorstel zonder hoof delijke stemming aangenomen. Bij den rondvraag merkt het lid Van der Hulst nog op dat er een klacht is ge uit over de afwatering van het lanct naast de R. K. Jongensschool en vraagt of hier in verbetering is aangebracht. De voorzitter zegt, dat van gemeente wege voor afwatering is gezorgd en dit vol doende is, doch zegt te hebben geconsta teerd dat de greppen in dat land de af watering tegenhoudt, doordat deze vol met gras is gegroeid, zoodat de gemeente hier aan niets meer kan doen. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat men over in comité-generaal. Bouwvergunning. B. cn W. dezer ge meente hebben vergunning verleend aan den heer K. Huijts voor het bouwen van twee woonhuizen langs de Hoofdstraat. UITHOORN. GEMEENTERAAD. Nieuwe politieverordening. Uit breiding slachthuis. De brug aan de Kwak el. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen Voorzitter Mr. D. F. Pont. Afwezig weth. Nederland. Van den voorz. van het Centraal Stem bureau was een schrijven ingekomen, waar in Joh. Jos. Kreels wordt benoemd als lid van den Raad. Van den heer Kreets een schrijven, dat hij de benoeming aanvaardt. Aan den heer Siep wordt wegens vertrek naar Laren, onder dankzegging voor bewe zen diensten ontslag verleend als bode, marktmeester en schoonhouder Raadhuis. Aan 't melkcontrolest-ation wordt een bij drage van 25 verleend. De heeren Bosman, Könst en Camphuyn- de onderzoeken de geloofsbrieven van den heer Kreets en bevinden ze in orde. Bij monde van den heer Bosman wordt toela ting verzocht. Van den heer L. Eikelenboom is een schrijven ingekomen, waarin hij zich aan biedt als hulpkeurmeester voor de ge meente Mijdrecht, tegen een belooning van 1000 en zal dan een kwestie met Dr. Berger trachten op te heffen. Voor kennis geving aangenomen. B. en W. stellen voor om aan den 2don terreinknecht van 't slachthuis S. Elgerts- ma een salaris van 1450 toe te kennen. De commissie van het slaphtbedrijf was be reid 1400 te geven. Het 1ste voorstel wordt aangenomen. Bouwverordening. (Vervolg vorige verga dering). Te beginnen bij art. 45. De heeren Camp- huynder en Könst wisten in sommige arti kelen een wijziging te veroveren. Hierna werd de verordening met alg. stemmen aanvaard. Met den heer Casuto te Amsterdam wordt met ingang van 1 Nov. 1928 een over eenkomst aangegaan voor 3 jaar aangaan de het gebruik van de darmslijmerij. Voor noodzakelijke uitbreiding van :t slachthuis wordt door B. en W. een crediet van 25.000 aangevraagd. Met alg. st. aan vaard. Het G. E. B. is per 1 Oct. 1928 overge gaan aan 't P. E. N. De gelden zijn in con tanten uitbetaald. Nu wenschen B. en W. een finantieele regeling voor te stellen. De heer Camphuynder wil de gelden be schikbaar stellen voor sociale doeleinden, en daarna komen tot belastingverlaging, ne speelplaatsen voor kinderen. De voorz. wil eerst in 't noodige voorzien en daaran komen tof. belastingverlaging. Hij wijst er op, dat de heer Camphuynder zich schromelijk vergist, dat deze gelden niet worden besteed voor 't slachtbedril*, dat zou verkeerde politiek zijn. Het zijn baten geweest, die komen uit den zak der lichtverbruikers, deze baten worden nu in hun zakken teruggebracht in den vorm van belastingverlaging. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. B. en W. stellen voor, de wagen te ver pachten aan den heer De Ruyter voor 300. Aangenomen. De orde- en veiligheidsverordening wordt na eenige besprekingen vastgesteld. Zedelijkheids en eerbaarheidsvororde- ning. Met een enkele redactiewijziging van art. 2 op voorstel van den heer Könst wordt deze verordening, na eenige bespreking met alg. st. aanvaard. Wegens vertrek van den heer Siep als bode werschen B. en W. den heer D. Broere als zoodanig te benoemen op een jaarwedde van ƒ400. De heer Blom kan er zich niet mede ver eenigen, dat men in de kom der gemeente zonder pclitie-agent komt te zitten. Een veldwachter aan de Kwakel stationeeren zal wel goed zijn, maar 't was zoo gemak kelijk zoo'n functionaris bij 't Raadhuis. Het voorstel B. en W. wordt met 8—1 st. aangenomen. De heer Blom stemde tegen. De begreotingen woningbedrijf 1929 cn van Openbare Werken 1929 worden met- alg. st. aanvaard. De voorz. geeft de geschiedenis van de gaskwestie en wenscht niet langer met on derhandelen voort te gaan voor eerst den Raa-d gehoord te hebben, Hij wenscht den heer Smit 250 te geven voor zijn belange- looze bemoeiingen. Verschillende sprekers ontraden yoortgaan met onderhandelingen, zoodat het voorstel B. en W. met alg. st. wordt aanvaard, ook wat- betreft de 250. MededeelingenDe brug aan het Kwa- kelsche Pad is gegund. A.s. Maandag 11 Oct. wordt met- de werkzaamheden begon nen. De molen aan den Amstel bij de Kwa kel is overgenomen door de „Hollandsche INGEZONDEN MEDEDEELING. Molen", zocdat deze molen niet zal ver dwijnen. Bij de rondvraag betreurt de heer Camp huynder zijn „tegen" in de vorige vergade ring aangaande de aanvraag van het Be stuur der R. K. School om 2 lokalen cn een gymnastieklokaal. Hij wijdt nog even uit over eenige noodzakelijkheden. B. en W. wijzigen hun standpunt niet. Hierna slui ting. HILLEGOM. Geboren: D. v. C. WarmerdamMes- selman. d. v. A. Hollemanvan Kooten. z. v. M. A. van SchieBurgmeijor. d. v .P. M. HeirmanRoodenrijs. z. v. A. van der MeijSchoone. d. v. H. E. KlinkenbergBroerse. z. v. J. E. Seijse nerMolenkamp. z. v. J. C. Heemskerk Langeveld. Ondertrouwd: H. Neerings en A. M. E. v. d. Klugt. Getrouwd: M. D. J. Been en C. J. van Musscher. J. Elings en S. J. Dege- mans. P. de Vreugd en L. van den Akker. Overleden: J. S. Lommerse m. 3 j. YD. Lafeber m. 59 j. LEI MUI DEN. Aanbesteding. De aanbesteding voor het maken van een duiker op paalfundee- ring van gewapend beton in den Nieuwen weg alhier had de volgende uitslag. In schrijvers waren: G. E. Charlet, Leimuidcn 2050, H. Bax en Steenkist Haarlem 1986, Fa. Homhout Brouwer Haarlem 1990, P. Koovman Uithoorn 2074, C. J. v. Berkel Leimuiden 2090, T. II. Mul ler Leimuidcn 19G0. De raming was 1870. De gunning is aangehouden. Het bestuur der Bouwvereeniging ,„Gemeente Belang" heeft aanbesteed do verbouwing van het winkelhuis perceel no. 164 aan de Nieuwen Weg en twee burger woonhuizen. Voor het timmerwerk werd in geschreven door M. J. Kempenaar voor 1040, P. II. Muller 1054, J. van Rijn 1CG5. Voor het metselwerk door G. C. Charlet voor 855, C. J. v. Berkel 823. Voor schilderwerk door D. L. Hakker 311, K. A. Wesselius 290, J. de Prie 302 en A. Angcnent 307. Allen ingeze tene van Leimuiden. Het werk is nog niet gegund. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert hedenavond te 7.30 uur. Aan de orde: lo. Aanbieding begrooting der gemeente en der bedrijven voor 1929; 2o. Aanvrage P. W. van Niekerk plaats benzinetank in Vaartkade. 3o. Nadere wij ziging uitbreidingsplan. 4o. Aanstelling meteropnemer en geklophaler bij het gas- en waterbedrijf. 5o. Aanstelling gemeente arbeider. Go. Bespreking over opruiming woningcomplex Amerika voor haventer rein. 7o. Eischen terzake verbreeding Was- beekerlaan tengevolge bouwplan van de heeren gebrs. van Zonneveld. 8o. Onder zoek geloofsbrief van den heer A. Warnaar benoemd tot. raadslid wegens ontslagname van den heer van Rhijn. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 16 October des namiddags te 8 uur. 1.' Ingekomen stukken. 2. Uitloting obli gaties. 3. Benoeming lid commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs. 4. idem leden commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. 5. idem leden badhuis commis sie. 6. Vaststelling vergoeding ex art. 101 der Lager onderwijswet 1920. 7. idem ver schuldigde schoolgelden Christ. School. 8. Wijziging verordening rechten voor aan sluiting aan rioleering. 9. Subsidie gewes telijke landstormcommissie. 10. idem land- bouwcursus. 31. Intrekking subsidie poli tieschool. 12. Aankoop grond voor vergroo ting vuilnisbergplaats. 13. Crediet voor imunisatie tegen roodvonk. 14. Besluiten comptabiliteit. 15. Behandeling begrooting 1929. 16. Ontheffingen schoolgeld UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 16 October. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen). 12.301.30 Lunchmuziek door het K.R.O.- trio. 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Esperantoles. 7.007.30 Kerklatijn voor beginners. 7.308.00 Kerklatijn voor gevorderden. 8.008.30 Spr.: Dr. L. G. Kortenhoist, lid v. d. Tweede Kamer: Kalenderhervor ming. 8.30 „Beatrys", mysteriespel in 4 tafr. van Dr. F. Button, door het R. K. Amster- damsch Tooneelgczelschap o. 1. v. A. Sweers. Evert Haak: ilustr. op het orgel. Nel Vertroost: sopraan. Het stuk speelt in de le helft der 14de eeuw. Ie tafr.: De sa- kristie van het Klooster Vrouwenpark. 2do tafr.: 7 jaren later. Een zaal in een kas teel. 3de tafr.: Weer 7 jaren later. Do ge- lagkamer van een armoedige herberg. 4de tafr.: De sakristie. Hilversum, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman. 3.004.00 Kniples. 5.307.15 Concert door het Omroep-or- kest. Mevr. F. Fischer: sopraan. 7.157.45 Engelsche les voor gevorder den. 8.058.35 Boekbespreking door Jo d« Wit. 8.35 „De Vijf Frankforters", door het Nieuwe Nederlandsch Tooneel", blijspel in 3 bedrijven van C. Rössler. Met Mevr. Anna Sablairolles als gast. Entr'act muziek door het Omroeptrio. In d. pauze Persb. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, be~:fc«n, cello). I.202.20 Orkestconcert. 2.45 Berichten. 2.50 Voor do scholen. 3.20 Muziekle». 3.40 Muziek. 3.55 Fransche lee. 4.20 Orkest concert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Moderne Engelsche poëzie. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Muziek. 7.45 Lezing: Anthony Trollope. 8.05 Licht orkestconcert. 8.20—8.50 Lezing: America toda.y. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsber. 10.00 Concert. II.0012.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestconcert. 8.50 Literair© causerie. 9.0511.20 „Les Pécheurs de Perlcs", opera-eomique, Bizet. L a n g e n b e r g, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 3.40—4.15 „De Wolf en de 7 geitjes spi'ookjo van Grimm. 5.055.50 Gramofoonmuziek. 7.20 „Der Liebestrank", kom. opera in 2 acten van Donizetti. Konigswusterhau6en, 1250 M. (Zeesen). 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert 5.207.05 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Lezing: Die Ballade. 8.50 Lezing: Was geht uns Weltpolitik an Hamburg, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 7.20 „Die Kinokönigin", operette in 3 rie ten van J. Gilbert. Daarna tot 10.20 Dans muziek en cabaret. B r u a s e i, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 8.35 Concert. 10.35 Sluiten. FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS. Nadruk verboden. 5) Mrs. üevan's stem stokte; ze hield op !en oogenblik heersclite er een diep stil' wijgen in de kleine kamer. Toen stond Enid op, haar slanke figuur loog opgericht en ze sprak met een hel- jere stem die trilde van verontwaardi- ing: Waarom verschuilt U zich achter een Tiendin die niet bestaat? Die vrouw bent J-zelf Bij die woorden sprong Mrs. BeVan op. keek Enid met furieuze oogen aan en jei heftig: Denkt U dat ik me schaam om dat te bekennen? Neen, duizendmaal neen. Mijn Jb'efde voor Dick Emberson is mijn harte- leed en mijn glorie. Ik ben bereid haar voor de heele wereld te erkennen, j Waarom nam U dan Uw toevlucht tot anoniemen laster? klonk het scherp. Het was geen laster! De inhoud van den brief is. waar, woord voor woord waar en dat ik mijn identiteit verborg; dat peed ik terwille van mijn jongen, niet ivoor mezelf. Het zcu Ted pijn hebben gc- fdaan dat ik iets deed dat hij zwak ert [dwaas moest vinden, ofschoon liet mij niet oneer kan schelen. Nu niet meer, nu ik op het punt sta Dick te verliezen. U moet dol zijn! riep Enid in steeds grooter verontwaardiging. Hoe kunt U beweren dat Mrs. Em berson als man van eer aan U gebonden, terwijl U zelf erkent dat" U hem zijn vrij heid gaf? Omdat Dick heel goed wist dat ik hem alleen wegstuurde omdat ik dat toen als mijn plicht beschouwde, maar dat ik diep in mijn hart zijn liefde als mijn heer lijkste bezit bewaarde en dat zonder hem mijn leven verwoest en leeg zou zijn. Als ik hem teruggeroepen had, zou hij geko men zijn, maar U, met Uw zeventien jaar en Uw frissche ongerepte schoonheid, kruiste zijn weg en verleidde hem. Als ik bedenk wat ik voor U geleden heb, riep de vrouw hartstochtelijk, verwondert 't mij dat ik U niet met mijn eigen han den vermoord! Ik ben niet bang voor U, Mrs. Bevan zei Enid rustig, haar helder blauwe oogen strak gericht op het door wilde haritocht verwrongen gezicht van l.aar gastvrouw. En ik blij dat ik bij U gekomen ben, omdat ik nu weet dat Dick volkomen vrij was toen hij mij vroeg zijn vrouw te wor den. Met een lichten knik ging zij naar de deur. Mrs. Bevan pakte haar bij de mouw en hield haar vast. Wilt U dat ik mij nog meer verne der? riep zij met een emotie trillende stem Goed dan! Ik kan niet meer denken; ik ben zoo diep-ongelukkig. Het was dom van me om te dreigen; laat ik een beroep mogen doen op Uw goed hart. Ze hield nog steeds Enid's arm omkneld en zonk op de lcniëen en ondanks de wan hopige pogingen van het meisje om haar op te heffen, bleef ze in die houding. Het vuur in haar oogen scheen plotseling ge- bluscht en groote tranen liepen haar over de wangen, ze snikte: Geef hem mij terug! U bent nog jong U hebt het heele leven nog voor UU kunt nog edelmoedig zijn, maar als Dick van mij worat weggenomen is alles voorbij Denk aan Uw zoon, Mrs. Bevan, zei Enid met iets strengs in haar stem. Terwille van hem mag U zich niet op die manier laten gaan. Wat U vraagt is bovendien onmogelijk: de liefde van een man is toch niet iets wat je aan een ander kunt overdoen! Het ligt niet binnen mijn bereik om hem aan U terug te geven; zelfs al zou ik het willen. Mrs. Bevan voelde dat het joDgc meisje zich losmaakte uit haar greep en schreiend stamelde ze Neen, ik zal niet opstaan; U zult niet weggaan voor U medelijden met mij toont en mijn smeekbede verhoort. Maar dat is immers ongelooflijk kin derachtig, antwoordde Enid, die haar ge duld begon te verliezen. Het doet mo leod voor U, meer dan ik U zeggen kan, maar dat kan mij er niet toe brengen om iets to doen dat een groot onrecht zou zijn tegenover den man vap wien ik houd. Ge bruik Uw verstand toch! Ziet U niet in, dat als ik mijn verloving verbrak, ik me zelf en Dick ongelukkig zou maken, zonder U in het minst te belpen? En U moet niet voor mij geknield blijven liggen, voegde ze er een beetje geprikkeld aan toe. Thans slaagde zij erin om Mrs. Bevan te doen opstaan. Op den toon van een ver wend kind, dat zijn zin niet krijgt, mop perde deze: U geloofde mij niet toen ik zei dat als Dick weer vrij was, hij bij mij zou terugkomen, maar ondanks alles wat U zegt van Uw vertrouwen in zijn liefde, durft U toch niet de proef te nemen Wat bedoelt U in 's hemelsnaam? Dit: als U hem losliet en U een jaar lang absoluut niet met hem inliet, zou de kracht of de zwakheid van zijn liefuo van zelf bewezen worden. Maar die proef zoudt U nooit nemen; daar bent U veel te slim voor! Enid wist haar felle verontwaardiging in toom te houden en zei bedaard: Dus U bent overtuigd dat als ik mijn engagement met Mr. Emberson vrbreeek, hij binnen het jaar bij U zou terugkomen? Zeker, als U hem tenminste ntets zegt van de afspraakk tusschen ons. En ir. Uw hart weet U dat zoo goed als ik daarom duyft U de proef niet aan! Denise Bevan keek het jonge meisje uit tartend aan en een wild verlangen kwam bij Enid op om deze krankzinnige uitda ging aan te nemen, ofschoon haar gezond verstand haar ertegen waarschuwde. En aan het eind van den termijn zou ik Dick de waarheid mogen vertellen? vroeg ze. Als v/ij dan niet getrouwd of verloofd zijn, ja. Maar ik zie welU aarzelt en U hebt gelijk, want het is niet erg waar schijnlijk dat een vrouw een heel jaar lang een wispelturig mannenhart blijft vervul len als ze van den man geen rtotitie meer neemt, vindt U ook niet? Als ik aarzel, antwoordde Enid ern stig, is het niet om de reden die U ver onderstelt, maar dat ik een dergelijk© overeenkomst buitengewoon unfair vindt tegenover den derden persoon. Dat is een prachtige uitvlucht! hoon de Mrs. Bevan. Maar wat de gevolgen ook mogen zijn, Dick Emberson zou U la ter dankbaar wezen voor de kans die Ui hem geeft om zijn ware gevoelens te toet sen. U zult Uw zin- hebben, viel Enid haar plotseling vastbesloten in de rede. U zult gelegenheid krijgen om Uw ge- snoef waar to maken. Doe Uw best! Dus U inaakt Uw engagement mei Mr. Emberson uit? Enid knikte bevestigend, de lippen op elkaar geperst. Wat voor reden zult U hem zeggen? Geen enkele. Als ik hem dc waarheid niet kan vertellen, wil ik ook niet tegen hem liegen. Ik zal zwijgen. U, van Üw kant, moet mij zweren dat U ook eerlijk spel zult spelen; dat U geen leugens zult vertellen en niet tegen mij zult intrigee ren. Alleen op die voorwaarde wil ik doen wat U vraagt! Ik zweer het, antwoordde Denise on- middelijk, daar hebt U mijn hand erop. Ze stak haar hand uit, maar Enid draaide zich met trillende lippen en gebogen hoofd om en liep haastig de kamer uit, weg van de vrouw, die haar uitgetart had tegen bo ter weten in een belofte te doen, waarvan zij spijt had op hetzelfde oogenblik dat zij haar had afgelegd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5