DE KON. LUCHTVAART MIJ. B. DE KOi Uit de Omgeving DERDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 9 OCTOBER 1928 RESULTATEN OVER 1928 EN PLANNEN VOOR DE TOEKOMST Tevredenheid over 1928. In de gebruikelijke halfjaarlijksche pers conferentie beeft de directeur der K.L.M., de heer A. Plesman, eenige mededeelin- gen gedaan over den zomerdienst 1928 en het program voor den komenden winter van de K.L.M. Wanneer wij de resultaten van den zo merdienst 1928 samenvatten, aldus de heer Plesman, stemmen deze tot tevredenheid. Het passagiersvervoer van de K.L.M. en met haar samenwerkende maatschappijen ging 43 pet. vooruit, het vervoer van goe deren 81 pet., van de briefpost 83 pet. en van de pakketpost 56 pet. Nemen wij deze cijfers voor het zuiver K.L.M.-vervoer, dus op die lijnen, waar de K.L.M. zonder sa menwerking met buitenlandsche maat schappijen epxloiteerde, dan komen we tot een vermeerdering van passagiersver voer met 44 pet., van goederenvervoer met 100 pet., van briefpost met 94 pet. en van pakketpost met 50 pet. De zomerdienst nam een aanvang op 10 April. Daar eerst 15 Mei de zomertijd in Nederland werd ingevoerd, deed zich de gebruikelijke verwarring voor in de dienstregeling, daar in het buitenland de zomertijd op een verschillenden datum jverd ingevoerd. Op 23 April begon de zomerdienst der buitenlandsche maatschappijen, welke Ne derland aandoen. Voor de eerste maal opende een Tsjechische maatschappij een dienst op ons land, te weten Praag-Mo- nënbad-Kassel-R'dam. v.v,. welke op 23 April een aanvang nam. Was de zomer dienst begonnen met dagelijksche K.L.M.- diensten op Londen, op Brussel en Parijs, op Bremen en Hamburg (deze lijn in sa menwerking met de Deutsche Luft Hansa) en op Hamburg, Kopenhagen, Malmö (deze lijn in samenwerking met de Zweed- sche Aerotransport), reeds op 15 Mei ver dubbelde de K.L.M. haar dienst op Lon den, zoodat er in beide richtingen een ochtend en een middagdienst ontstond, terwijl op 2 Juli nog een derde dienst laat in den namiddag uit Amsterdam en Lon den vertrekkend, werd ingelegd. De dienst op Parijs werd eveneens op 23 April ver dubbeld, waarbij een sneldienst werd ge schapen, die Brussel voorbijvloog. Ten slotte werd ook de dienst Amsterdam Malmö verdubbeld van 4 Juni tot 8 Sep tember met dien verstande, dat Zweed- sche en Nederlandsche vliegtuigen niet meer om en om vlogen, doch samen op denzelfden tijd vertrokken, uit elk der beide steden. Op de route naar Engeland heeft de IC. L.M. -roote 2 motorige Foklrer-vliegtui gen, pe F VIII, in de vaart gebracht, en eveneens op Malmö. Deze vliegtuigen bieden plaats aan 14 pasagiers. Was dus de fiequentie op de verschillende lijnen reeds aanzienlijk hooger, ook het beschik baar laadvermogen per toestel was op twee der voornaamste lijnen welhaast ver dub1: sld. Toch zijn deze groote vliegtui gen in bepaalde tijden van den zomer dienst nog vaak te klein gebleken en kon de zich aanmeldende stroom van reizigers niet geheel worden vervoerd. In de drukste maand n.l. Augustus zijn gemiddeld per dag bij de K.L.M. 119 pas sagiers vervoerd en door de K.L.M. en sa menwerkende maatschappijen 147, terwijl het vorige jaar in Augustus deze cijfers waren 85 en 113. De dienst regelmatigheid, welke op de K. L. M.-lijnen en die der samenwerkende maatschappijen werd bereikt, bedroeg 97 1/2 pet. De zomerdienst was nog niet geopend, of het bloemenvervoer zette terstond krachtig in. Andere tuinbouwproducten volgden, zoodat b.v. in Mei alleen 40.000 IC.G. aardbeien naar Londen moesten wor den vervoerd, waarvan 18.000 IC.G. door één verzender. Aan tuinbouwproducten leverde Mei tezamen alleen reeds 70.000 K.G. op. Ook het vervoer van andere artikelen ontwikkelde zich krachtig. Wanneer men de resultaten van een enkele maand van den zomerdienst vergelijkt met de resul taten van een heel jaar van nog slechts enkele jaren geleden, beseft men pas, welk een reusachtige vooruitgang is be reikt. Zoo is het aantal passagiers over Augustus ongeveer gelijk aan dat over het heele jaar 1923 en is het vervoer van aard beien in Mei alleen reeds gelijk aan het geheele goederenvervoer 1921. Elke week rond de aarde* De IC.L.M. vloog in den zomerdienst 1.12.700 K.M. in 7050 uren, in den zomer dienst 1927: 676.656 IC.M. in 4109 uren. Dit wil zeggen, dat in den zomer 1928 de IC. L.M. een afstand heeft gevlogen gelijk aan 28 maal den omtrek der aarde, zoodat de K.L.M. dezen zomer elke week een maal de aarde rondvloog. In den zomer 1927 vloog de K.L.M. een afstand van 17 maal den omtrek der aarde. Ook de financieele resultaten worden steecis beter. Begon men met een exploi tatie waarbij slechts 30 pet. van de on kosten werden gedekt, het vorig jaar was 70 pet. der onkosten gedékt en dit jaar beloven de resultaten weer gunstiger te zijn. De belangstelling van het publiek in de luchtvaart kan goed afgemeten worden aan het bezoek der vliegvelden. Valt dit van Schiphol niet op te geven, daar hier de toegang ongecontroleerd is, op Waal haven bedroeg het aantal bezoekers gedu rende den zomerdienst 141.235. Het aan tal pleiziervliegers op de beide vliegvelden alsook elders (o.a. Soesterberg, Den Hel der, Arnhem, Venlo enz.) bedroeg 15.363. Was het programma der K.L.M. reeds zeer uitgebreid, vooral in verband met den beperkten omvang harer vloot-, toch vond zij gelegenheid neg een groot aantal bijzondere vluchten uit te voeren. De heer "V an Lear Black vloog in totaal gedurende den zomerdienst 23.251 K.M. tegen 60.224 K.M. gedurende den zomerdienst 1927. In verband met de verkiezingen in de Ver- eenigde Staten verliet hij in Augustus Europa om niet voor het einde van het jaar terug te keeren. Aangezien hij voornemens is het vol gend jaar groote wereldvluchten met de K.L.M. uit te voeren, bouwt thans op zijn verzoek de Fokker Fabriek een bijzonder 3-motorig vliegtuig, dat geheel voor vluch ten in de tropen is ingericht en voorzien is van drie Amerikaansche Wright Whirl- wind-mptoren. Voorts voerde de KX.M. nog verschillende extra vluchten uit voor den bankier Loewenstein, zijn compagnon Holt en anderen. De winterdienst., Wat nu den winterdienst betreft, de lij nen op Zwitserland worden gesloten tot het volgend voorjaar, daar deze route, wat de grondorganisatie betreft, zich nog niet voor vliegen in den winter leent. De dien sten op Londen, Brussel en Parijs worden tot dagelijksche diensten teruggebracht. De lijn op Bremen en Hamburg, welke ge zamenlijk met de Deutsche Luft Hansa wordt geëxploiteerd, wordt gehandhaafd. Voor de eerste maal echter zal de K. L. M. trachten gedurende den geheelen win- tre het traject AmsterdamMalmö te ex- ploiteeren. Tot nu toe is deze lijn ook steeds des* winters gesloten,, daar dit lange traject op de zeer korte winterda gen bezwaarlijk was. Waar echter de K.L. M. op dit traject reeds een zeer lange er varing heeft en het vervoer gedurende de wintermaanden op alle lijnen steeds stijgend is, meent zij het belang der rei zigers te dienen door dezen dienst, waar op zoo veel besparing aan tijd bereikt wordt, ook des winters in eploitxatie te houden. Immers, deze lijn past uitstekend tusschen twee nachtverbindingen. In Mal mö correspondeeren de nachttreinen van en naar Stockholm, Oslo en Gothenburg op het vliegtuig, in Nederland de nacht bootverbinding Hoek van Holla-nd-r-Lon- den in beide richtingen. Waar de lijn tot nu toe voor de helft door K.L.M. en voor de helft door de Zweedsche maatschappij werd geëxploi teerd, zullen gedurende den winter alleen K.L.M.-vliegtuigen het traject afleggen. Aan het vliegen in den winter staan steeds minder bezwaren in den weg. Over het algemeen biedt het vliegen in den winter meer gerief door de rustige lucht, verwarmde cabine en de groote tijdsbe sparing dan andere middelen van vervoer. Het publiek schijnt hier ook hoe langer hoe meer van doorgedrongen te raken, hetgeen zooals wij reeds opmerkten, blijkt uit het stijgend wintervervoer. Toekomstplannen^ In den winterdienst valt de eerste heen- en weervlucht AmsterdamBatavia uit te voeren door de heeren Aler en Smir noff met den werktuigkundige Veenen- daal. Het voornemen was om in 1929 bij wijze van proef elke maand een heen- en weervlucht op Batavia ten bate van het postvervoer te organiseeren. Nu echter de vier vliegtuigen der Nederlandsch In dische Luchtvaart Maatschappij de enkele heenvluchten zouden uitvoeren, leek het van belang de eerste heen- en weervlucht terstond erop te laten volgen, opdat de vele ontvangers van brieven in Indië met dit toestel een antwoord naar Nederland terug konden zenden. De K.L.M. hoopt daarop in Februari met de reeks der 11 overblijvende heen- en weervluchten te be ginnen. Deze zijn echter nog als proef vluchten te beschouwen. Een regelmatige dienst op Indië zal wellicht tegen het einde van 1931 in hot leven kunnen wor den geroepen, wanneer een speciale vloot voor dezen dienst is gebouwd. De kosten van passagiersvervoer enkele reis NederlandIndië en omgekeerd zul len voorloopig 3600 bedragen, voor de toekomst raamde de heer Plesman de kos ten van een passagebiljet enkele reis op 2000. Ook op de mogelijkheden van binnen- landsche luchtlijnen blijft demandacht ge vestigd. Twente bijvoorbeeld zal binnen enkele jaren in het luchtverkeer worden opgenomen, waarschijnlijk door een tus- schenlanding op de lijn AmsterdamBer lijn of Bremen. Het vliegveld zal worden aangelegd in de driehoek Enschede, Hen gelo. Oldenzaal. Wat de bestrijding der luchtziekte aan gaat, heeft men reeds belangrijke vorde ringen gemaakt. Er bestaan tegenwoordig goede pillen tegen luchtziekte; ook zuur stof-inhalatie geeft goede resultaten, ter wijl bovendien de piloten zooveel moge lijk rustige luchtlagen kiezen, waar minder luchtziekte voorkomt. INGEZONDEN MEDEDEELING. DAGELIJKS NIEUWE ZENDING HET BESTE HET MOOISTE ALTIJD GOED Haarl. straat hoek •ffonkersteeg STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De verbouwing van het raadhuis en restauratie van de Raadszaal. Salarisverhooging van de po litieagenten. Benoeming van een tijdelijk gemeenteopzichter. Vrijdagavond te 6.45 kwam de raad der gemeente Stompwijk in openbare ver gadering bijeen. Voorz., burg. W. Keijzer. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der 2 laatste vergaderingen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. De voorz. dankt den raad voor het zoo spoedig in orde doen brengen der burge meesterskamer. Ingekomen is proces-verbaal van kasop- neming van den gem. ontvanger; goedkeu* ring van Ged. Staten der raadsbesluiten betreffende verhuur grond aan de Wed. Goemans en Th. Goemans etc. Na opmer kingen van de heeren v. d. Bosch en Ver- heijen worden de stukken voor kennisge ving aangenomen. B. en W. leggen den raad over de ge- meenterekening, dienst 1927, sluitend met een batig saldo van 35750.47 en de kapi- taaldienst, met een batig saldo van 2486.66. In de commissie tot nazien der rekening worden benoemd de heeren Small, Verheijen, Wiïlemse, Hoogeveen en v. d. Meer. B. en W. bieden den raad aan de gem. begrooting, dienst 1929, in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 126.40243 1/2 voor den kapitaaldienst tot een bedrag van 2524.16; tevens bieden zij aan de Bedrijfs'oegrootingen, voor het electrici- teitsbedrijf in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 72.907.30 1/2, voor de kapitaaldienst 68.759.49 1/2 Voor het gasbedrijf in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 66.127.46 1/2 en kapitaal dienst 33.767.44 1/2. In de commissie van onderzoek worden benoemd de heeren v. d. Bosch, Mooijman, Verheijen, Small en Willemse. Op het voorstel naar aanleiding adres gewestelijke Landstormcommissie Zuid- Holland-West om subsidie wordt afwij zend beschikt. Het voorstel aan de R. K. vereeniging „Moederschapszorg" te Heerlen 25 sub sidie te verleenen, wordt z. h. st. goedge keurd. Alleen de heer Small wenscht ge acht te worden tegengestemd te hebben. Bij het voorstel om toe te treden als buitengewoon lid van den A.N.W.B. Toe ristenbond voor Nederland Stellen B. en W. voor bij de behandeling der begrooting dit te behandelen en dan 25 uit te trek ken, hetgeen z. h. st. wordt goedgekeurd. B. en W. leggen den raad voor de of ferte inzake levering Ford-automobiel-mo- torbrandspuitzij stellen voor tot aankoop voor gezamenlijke rekening (Stompwijk en Veur) over te gaan overeenkomstig de offerte en hiervoor een bedrag voor Stompwijk te notceren van 2022.50, z. h. st. goedgekeurd. De begrooting van het burgerlijk Arm bestuur, dienstjaar 1929 in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van j 6190.32, wordt z. h. st. goedgekeurd. Eveneens wordt z. li. st. goedgekeurd een voorstel van B. en W. tot vaststelling van 'n Motor- en Rijwielverördening ter De- paling van een maximum snelheid voor auto's op sommige gedeelten van wegen. Bij het voorstel van B. en W. tot res tauratie der raadszaal, vragen B. en W. hiervoor een crediet van 3000, terwijl zij den raad eveneens verzoeken terug te ko men op het genomen besluit in de vorige vergadering om alsnog 200 beschikbaar te stellen voor de benoeming van een des kundig persoon inzake eventueele ver bouwing raadhuis. De heer Small zegt goen bezwaar te hebben de 200 te geven voor het maken van een plan voor verbouwing raadhuis, doch afgezien van de raadzaal, welke z.i. als deze in orde gemaakt is, goed en groot genoeg is. De heer Willemse merkt op, dat men nog geen stap verder is. Hij vindt het on juist om eerst 3000.— tc voteeren vo >r restauratie der Raadzaal en dan nog 200 voor een plan verbouwing Raadhuis, •daar mogelijk dc Raadzaal bij eventueele verbouwing eveneens veranderd moet wor den. De Voorz. antwoordt, dat B. en W. in het geheel niet meer denken aan de ver grooting of verandering der Raadzaal. De heer Verheijnen vindt de eenigste weg om 200 te voteeren voor het uitwer ken van het plan, doch niet om de 3000 te voteeren, daar niemand kan zeggen, dat de Raadzaal intact blijft; blijkt uit het plan dat de Raadzaal intact blijft, clan kan terstond tot restauratie worden overgegaan. De heer de Lange vraagt B. en W. hun voorstel voor voteering der 3000 in te trekken. De heer v. d. Bosch kan zich eveneens vereenigen met de voteering de-r 200. Door de verschillende heeren worden over deze zaak nog breedvoerige bespre kingen gehouden, terwijl er op aangedron gen wordt, dat de eventueele werkzaam heden zooveel mogelijk door ingezetenen wordt verricht, waarover eveneens ellen lange discussies worden gevoerd. B. en W. wenschen hun voorstel inzake de 3000 niet in te trekken, waarna een voorstel van den heer Verheijen, als zijnde het verst-strekkende om 200 te voteeren en de voteering der 3000 aan te houden, in stemming wordt gebracht en wordt aangenomen met 74 stemmen. Voorstel tot herziening jaarwedden po litiepersoneel. B. en W. stellen voor het aanvangsalaris van den chef-veldwachter te bepalen- op 1700 met 5 jaarl. verKoo- gingen van 100 en kindertoeslag, vrij wonen, waarvoor echter 100 moet wor den teruggegeven, vrije kleeding en 50 toeslag voor vergoeding schoeisel; het aanvangsalaris voor de veldwachters te bepalen op 1500, eveneens met 5 jaarl. verhoogingen van 100 en kindertoeslag, vrije kleeding en 50 voor schoeisel, ech ter met het verbod, dat geen enkel bij baantje zal worden uitgeoefend. De heer v. d. Bosch wil geen vast bo- drag bepalen voor het schoeisel, terwijl hij den chef-veldwachter geheel vrij wonen wil geven, zonder terugbetaling der 100. De voorz. merkt op, dat liet beter is een vast bedrag voor schoeisel vast te stellen, daar dit nimmer is te oontrolee- ren; de 100 wenschen B. en W. te hand haven. De heer Verheijen juicht de voorstellen van B. en W. toe, doch zou het aanvang salaris bepaald willen zien op 1800 en 1700, ook is hij voor geheel vrij wonen, mits alle veldwachters dit krijgen. De heer Willemse gaat acooord met het voorstel v. d. Bosch. De heer Small dankt B. en W. voor heb voorstel en brengt hulde aan B. en W. dat zij zoo juist en zoo spoedig deze zaak hebben in orde gebracht. Naar aanleiding van het voorstel Ver heijen om het aanvangsalaris te bepalen op 1800 en 1700, merkt de voorz. op, dat hieraan meer vast zit, daar dan ook de loonen nog hooger gaan; B. en W. kun nen thans niet meer doen. De heer v. d. Bosch kan er mede ac- coord gaan, dat een vast bedrag wordt bepaald voor het schoeisel, doch blijft er bij den chef-veldwachter vrij wonen te ge ven; ook de beer Verheijen blijft zijn voorstel handhaven om het aanvangsala ris te brengen op 1800 en 1700. Lange besprekingen worden over deze zaak alsnog gevoerd, waarna het voorstel van B. en W. in stemming wordt gebracht en met algemeene stemmen wordt aange nomen; het voorstel v. d. Bosch wordt ver worpen met 74 stommen, terwijl het voorstel Verheijen niet wordt ondersteund en dus niet in stemming komt. Bij het voorstel tot voteering der be- noodigd© gelden voor de benoeming van een tijdelijk gemeente-opzichter, stellen B. en W. voor den tegenwoordigen gem. opzichter ziekteverlof te verleenen, tot hij pensioengerechtigd is en een tijdelijk opzichter te benoemen op een aanvangsa laris van 2700 met 4 jaarl. verhoogingen van 75. De he^- v. d. Bosch betreurt het, dat dit voorsrel niet eerder gekomen is, daar dit voorstel reeds langen tijd geleden dooi de R. K. fractie is gedaan, doch toen niet werd geaccepteerd. De heer Willemse spreekt cr eveneens zijn bevreemding over uit, dat dit voorstel nu eindelijk komt. Steeds heeft men den gem. opz. gehouden, ofschoon hiermede de gemeente-belangen geenszins waren ge baat. Het voorstel van de R.K. fractie werd indertijd niet geaccepteerd, ofech' het toen van de R.K. fractie geenszins de bedoeling was den opzichter zonder meer aan den dijk te zetten. Hij verwijt den voorzitter, dat hij persoonlijk de schuld is, dat de opzichter zoo lang aan het werk bleef, tot hij niet. incer kon. De voorz. zegt, dat hem in deze geen verwijt treft, daar de opz. zelf heeft ge wild en de voorz. toch het attest van den dokter moest involgen. De heer Small zegt, dat de voorz. juist heeft gehandeld en brengt hem hiervoor hulde, terwijl hij het prijzenswaardig vindt van den gom. Opz., dat deze heeft willen werken, zoolang hij heeft gekund Oo kde heeren de Lange en Verheijen zijn het met den heer Small eens. Er 'ontstaan dan nog lange besprekin gen en heftigo discussies, waarna het voor stel van B. en W. z. li. st. wordt goedge keurd. Het voorstel tot wijziging gem. begroe ting, dienst 1928 vraagt eveneens lange bespreking naar aanleiding van een op merking van den heer Willemse over den post onderhoud Stompwiiksche Weg en een opmerking van den hoer Verheijen over de afschrijving van 15000. Het voor stel wordt echter z. h. st. goedgekeurd met alleen de heer Verheijen tegen. De vaststelling kohier straatbelasting, dienst 1928, wordt z. h. st. goedgekeurd. Op een schriftelijke vraag van den heer Verheijen over het brengen van den Broekweg op den legger van wegen en voetpaden, antwoordt de Voorz., dat het Polderbestuur hiervoor te hooge sommen vraagt. De heer Verheijen licht een en ander zeer duidelijk toe, waarna de Voorz. do toezegging doet deze zaak ernstig ter hand te zullen nemen. B. en W. verzoeken den Raad lid te Gemeentebegrooting Een Leidenaar, in financieele za ken onervaren, vraagt inlichtingen. Lieve Leidsche burgervader, Ikehhebt U ook misschien. He gemeentelijke begrooting Gist'ren in de krant gezien? Lieve Leidsche burgervader 'k Ben er vrecs'lijk door geschokt Wordt er dan nu n o g te weinig Door d© Leidenaars gedokt? Lieve Leidsche burgervader 'k Heb zoo'n vreeselijk verdriet: Een tekort van zooveel duizend Is zoo'n peuleschil toch niet? Kijk ik voel zoo mee met Leiden', 'k Vrees, dat het niet goed nu gaat, Kan zoo'n kleine honderdduizend Nou beslist en heusoh geen kwaad? Of is het al weer in orde, Is de toestand nu weer frïsch, Nu de prijs van honderdduizend Gist'ren hier gevallen is? Als w' U nou een gulden leenen Alle Leidenaars maar één, Bent U dan niet, zou ik meenen, Door de narigheden heen? Want die schuld kan toch niet blijven, Burgervader, vindt U niet, Als 'k persoonlijk zooveel schuld had, Ging ik hopeloos failliet I Lieve Leidsche Burgervader Zeg mij, wat U nu gaat doen Om het droef tekort te dekken. EhU weet-: ik heet: Citrcon. mogen worden van den Zuid-Holl. Bond van Brandweercorpsen, welk verzoek na enkele bespreking wordt ingewilligd /net alleen do heer Small tegen. Een vraag van den heer v. d. Bosch voor openstelling Stompwijkschen Weg voor licht Autovervoer zal de aandacht hebben van B. en W, evenals een vraag van den heer v. d. Bosch over een los- en in de gemeente Stompwijk. B. W. zullen hun licht opsteken bij den nieuwen Hoofd-ingenieur. Nog zijn ingekomen een 4-tal vragen van den heer Willemse over de bestrating van het Sluisplein, de uitbesteding van werk buiten de Gemeente en het koopen' van benoodigdheden buiten de Gemeente ji de heer Willemse licht deze vragen nog nader toe, waarop de Voorz. de zaken na der uiteenzet; terwijl hij de toezegging doet een en ander in een Weth. vergade ring te zullen bespreken. De heer Van Dam vraagt, of niet een' schrijven is ingekomen van „Het Groene' Kruis" om een lokaal der O. L. School gra tis ter beschikking t© krijgen voor een te' houden Bazar. De Voorz. antwoordt ont kennend, doch de Raad geeft B. en IV. machtiging hiervoor bij aanvraag toosten- ming te verleenen. Hierna sluiting. ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert morgenmiddag te 2 uur. On derwerpen ter behandeling: 1. Vaststelling gemeentebegrooting, dienstjaar 1929. 2. Be noeming van een lid van het. Algemeen Bur gerlijk Armbestuur van Rijpwct.ering we gens het niet aannemen der benoeming door den heer G. CkJ?.orst. Aanbeveling van R. en W.: lo. P--JsJL. Badoux; 2o J F Henderickx. 3;, Reclame Hondenbelasting, dienstjaar 1928. 4.. AVijziging gemecntcber grooting, dienstjaar 1928. 5. Ingekomen stukken en mededeelingcn. HILLEGOM. De hoogste schuur. Voor de N.V. van Waveren's graanhandel is aan de Pas toorslaan thans een zaadschuur in aan bouw, die 5 verdiepingen telt; heb is de< hoogste in den geheelen omtrek. Voor tie Jubileum-tentoonstelling. Het gaat met het toezeggen en inzenden van medailles en andere prijzen voor de groote Jubileumtentoonstelling van 5—9 Februari zeer goed. Tot heden zijn ingekomen: 7 groote gouden medailles, 7 kleine dito, 10 verguld zilveren dito, 4 zilveren dito, 2 bronzen dito. Verder van de Twentsohc Bank te Amsterdam 100 cn van de N.V. van Werkhovens' Automobielbedrijf te Lissc een electrische automobielklok, ter waarde van 25. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Meisjesschool van St.. Joseph is be noemd mej. J. H. Hulsbosch te Sassen- heira. Bouwen. Aan den hoer K. Vermcij alhier is opgedragen het bouwen van een Burgerwoonhuis aan do Van Meerbeek- straat voor rekening van den heer J. de Jong, telefoonbeambte alhier. Een lek in de waterleiding. Zaterdag morgen ontstond door het springen van een der buizen nabij de Elsbroekcrlaan een lek in de waterleiding. Het water spoot met kracht den weg op, die weldra blank stond. Na afsluiting kon een noodlémmg worden gelegd, waarmee de storing ein digde. Dit is do eerste stoornis- hier i-'-nls de stichting van het bedrijf. DE KAAG. Electrisch net. De onderhandelingen met de gemeente Leiden en de directie van de P. E. N. zijn thans beëindigd met als gevolg -dat de stroomvoorziening van het Kagereiland met ingang van 7 October 1928 aan .V Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden is overgedragen. De Kaagbewoners zullen dit_ besluit, ten zeerste toejuichen, omdat tarief hierdoor van 0.45 op 0.25 per KW. is teruggebracht.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9