k ZWITSERSCHE 25 u NIEUW! SPORT. HOLLAN DSCH NIEUW! ets. REEPEN Gem. Berichten. HOOGE RAAD. DE BIOSCOOPKWESTIE TE LEIDEN. D© Hooge Raad heeft gisteren behan deld het cassatieberoep van R. U., bios coophouder te Leiden, die voor den kan tonrechter aldaar was veroordeeld tot 1 boete, wegens overtreding van art. 4 der Zondagswet op Eersten Paaschdag 19-28. Voor de muziek hadden B. en W. geen toe stemming gegeven. De bioscoophouder was echter de meening toegedaan, dat hij zich alleen aan de bioscoopwet te houden had. Namens den rcquirant stelde mr. H. P. Marchant de beide vólgende cassariemidde- len voor: Schending van de artikelen 1, 3, 4, 7, 10, 11, 12, 13 en 24 van de wet van 14 Mei 192G (Stbl. no. 118, Bioscoopwet) door niet-toe- passing der artikelen 4 en 6 van de wet van 1 Maart 1815, Stbl. no. 21 (Zondagswet), door verkeerde toepassing doordien de kan tonrechter de vermelde bepalingen der Zondagswet op bioscoopvoorstellingen toe passelijk heeft verklaard, terwijl de Bios coopwet ten aanzien van de onderneming en exploitatie van bioscopen en daarmede ge geven voorstellingen en uitvoeringen, al thans wat de openbare orde en zedelijkheid betreft eigen regelen heeft gesteld, met name voor de bevoegdheid der plaatselijke besturen, welke de toepassing van vroegere wettelijke regelingen te dier zake uitslui ten. Ter toelichting hiervan merkte pleiter op, dat. indien een dusdanig verbod blijft gehandhaafd, practisch de exploitatie van een bioscoop onmogelijk is. Reeds zijn in Leiden in verband hiermede een tweetal kostbare bioscopen gesloten moeten wor den. Do bioscoop is niet alleen wat men ziet, doch evenzeer hetgeen men in ver band met de film h o o r t. De ontwikkeling van de bioscoop heeft zelfs met zich mede gebracht, dat de film thans zelf kan spre ken. Die ontwikkeling heeft de werkings sfeer van dc bioscoopwet grooter gemaakt. De toelichting van de wet spreekt ook over d© openbare uitoefening van het bioscoop- bedrijf. Alles wat dus op het bedrijf be trekking heeft, wordt in de bioscoopwet geregeld. Zelfs zijn daaronder begrepen de explicatie en het spectacle coupé, de va- riëté-voorstellingen ter afwisseling van de fiim. Het spreekt dus van zelf, dat de mu ziek daaronder begrepen is. In de bioscoop wet zijn de openbare orde en de goede ze- flen op een eigen wijze beschermd. Wat is daarvan het gevolg? In de eerste plaats, da-t de burgemeester met art. 18S gemeente wet in de hand, is uitgeschakeld, behoudens d© bepaling in art. 10. Doch daarin is alleen sprake van de openbare orde. Ook hier zelfs it de motivecring „Goede zoden" aan den burgemeester onthouden. In de tweede plaats is de gemoenteraad uitgeschakeld met betrekking tot art. 135 Gemeentewet. En in de derde plaats heeft de Bioscoou- wet B. en W. verdreven van het terrein der hanteering van art, 44 der Zondagswet. De bioscoopondernemer heeft zich te gedragen naar de voorschriften der Bioscoopwet, m a a r o o k B. en W. Deze mogen met be trekking tot het bioscoopbedrijf hun be voegdheid alleen verleenen aan de Bioscoop wet. Waarom wenschen B. en W. van Lei den niet niet te doen? Omdat het in Lei den gaat tegen de bioscoop als zoo danig. Want alle andere publieke vermake lijkheden worden verder op. Zondag toege laten, alleen de bioscoop niet. Daar komt bij: de Bioscoopwet heeft deze zaak gere geld. zonder strafbepalingen. De regeling en de dwangmaatregelen zijn zuiver ad ministratief. Wanneer men nu op het bedrijf strafbepalingen gaat toepassen, dan komt men in strijd met art. 7 (schorsing, of intrekking der vergunning). Van al deze bepalingen is echter beroep opengesteld op Ged. Staten. Daarop zijn B. en W. van Lei den niet gesteld. Daarom wordt de Zon dagswet gehanteerd, waarbij strafbepalin gen worden toegepasts die de bioscoopwet- gever juist niet gewild heeft. Pleiter con cludeerde mitsdien tot vernietiging van het vonnis en ontslag van rechtsvervolging. Het O. M. bepaalde zijn conclusie op 22 October. Het autobus-ongeluk te Nijmegen. De nalatige overwegwachter. Het O. M. bij den Hoogen Raad heeft gisteren conclusie genomen inzake het cas satieberoep van Fr. A. v. K., hulpwachter bij de spoorwegen te Wijchen, die in eerste instantie door de rechtbank te Arnhem is veroordeeld tot 1 maand hechtenis, omdat het aan zijn schuld te wijten was, dat op 19 November 1927 een ongeval plaats had op den overweg onder Nijmegen, toen een sneltrein passeerde, terwijl de overweg niet was afgesloten, waardoor een autobus werd vernield en verschillende personen gewond werden. Het Arnhemsche Hof had de straf teruggebracht tot 3 weken hechtenis. De verdediger van requirant had over macht gepleit op grond van onuitvoerbaar heid van de bepaling, dat drie minuten voor aankomst van een trein, de boomen gesloten moeten zijn, onafhankelijk van het kloksignaaL De advocaat-generaal, mr. v. Lier, over woog in zijn conclusie, dat een overweg wachter een beroep kon doen op overmacht als het tijdstip van het naderen van een trein hem op andere wijze dan door een kloksignaal niet bekend kon zijn en het signaal niet ontvangen werd. Echter heeft verd. zich noch voor de rechtbank, noch voor het Hof op overmacht beroepen en dit verweer kan niet voor de eerste maal in cassatie worden gevoerd. Bovendien is niet Bewezen verklaard, dat bij drie minuten vóór aankomst van den trein de boomen had kunnen neerlaten, maar alleen, dat hij den overweg in onafgesloten toestand heeft gelaten en de kachel in het posthuis is- gaan stoken, hoewel hem bekend was, dat ieder oogenblik een trein kon passeeren. Op deze gronden concludeerde mr. v.Lier tot ver werping van het beroep. De Hooge Raad zal over 4 weken arrest wijzen. Snoepreisje van andermans geld. Voor de rechtbank te Rotterdam heb ben wegens oplichting, subsidiair verduis tering, terecht gestaan de 39-jarige prakti- zijn P. J. Kn.,. en de 32-jarige mevrouw L. K. geb. v. B. De zaak van K. zou omgezet worden in een N.V. Hij had dit plan uitgewerkt. Er werd nu kapitaal gezocht per advertentie. Een zekere v. d. B. uit Sommekdijk reflec teerde op de aanbieding. Op allerlei mooie brieven kwam hij op 29 Februari jl. naar Rotterdam, waar hij aan Kn. in tegen woordigheid van den heer en mevrouw K. 5000 overhandigde voor de nieuwe ven nootschap. Kn. gaf dat geld aan mevr. K. en deze verklaarde het aan haar inan gegeven te hebben. Dienzelfden dag kreeg Kn. ruim 1700 als honorarium voor zijn bemoeiingen. Den volgenden dag is hij met mevr. K. op reis gegaan naar Duitsehland en v. d. B. heeft nooit meer iets van zijn geld gezien. De vraag was nu heeft hel tweetal de heele 5000.meegenomen of alleen maar de 2000 die mevr. K. bekende aan Kn. gegeven te hebben als honorarium. De verdachte zeide voor de rechtbank, niet geweten te hebben, dat die beide bil jetten van 1000 afkomstig waren van het geld van v. d. B. Het O. M. meende, dat het.bewezen was dat beide verdachten zich aan verduiste ring hadden schuldig gemaakt. De officier wilde verschil maken tusschen de vrouw, die niet ongunstig bekend staat en den man, wiens reputatie zeer slecht is. Hij eischte dus tegen de vrouw zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en tegen Kn. een jaar en zes maanden. Uitspraak 18 dezer. »Tel." INGEZONDEN MEDEDEELING. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. H.B.C. IITeijlingen I 3—2. Zondagmiddag werd bovengenoemde vriendsehapelijke wedstrijd gespeeld. Voor de rust wist Teijlingen tweemaal te doelpunten. H.B.C. éénmaal. Er werd voor de rust heel genoegelijk gespeeld on danks de scheidsrechter totaal onbekwaam was voor zijn taak, al was het dan maar een vriendschappelijk wedstrijd. Na de rust slaagde H.B.C. erin gelijk te maken (22) in buitenspelpositie, wat de H.B.C.-spelers zelf tegen den scheidsrechter bekende, maar deze had het niet gezien! Als een der voorhoede-spelers dan den bal tegen den arm van een Teijlinger schiet kent de scheidsrechter een penalty toe, welke de midvoor van H.B.C. benut (32). De moed is er bij Teijlingen dan eenigszins uit maar men speelt, verder totdat een spe ler van H. B. C. het te kwaad kreeg met den linksback van Teijlingen en een drei gende houding aannam. Toen de scheids rechter er zich niet mee bemoeide en zeide, dat ze het zelf maar uit moesten zoeken, wilde de H.B.C.-er zijn tegenstander te lijf. Daarop besloot Teijlingen het veld te ver laten.. Naar de secretaris van H.B.C. meedeel de, zal bedoelde speler geschorst worden. Lisse—H. B. C. 2—1. Zondag speelde Lisse den eersten wed strijd in het nieuwe seizoen tegen de club uit Heemstede, die met eenige invallers verscheen. Het resultaat leverde voorloo- pig ccn overwinning op van de Lissena- ren. Voorloopig, omdat H. R. C. geprotes teerd heeft tegen het niet toekennen van een doelpunt door den scheidsrechter, toen uit een vrijen schop wegens freecick ineens werd gedoelpunt, hetgeen volgens art. 13 van de spelregels geoorloofd is. H. B. C., de Heemsteedsche club zal haar protest dan ook wel winnen. Overigens was het een vrij gelijkop- gaande strijd, waarbij de partijen elkan der weinig in kracht toegaven. In de eerste helft bleven de verdedigingen meester van het terrein, zoodat de rust met blanken stand aanbrak. Na de hervatting had H. B. C. den wind in den rug en hoewel Lisse lang stand hield, kwam er toch eenig H. B. C.-over- wicht. Toen een der vcorhoedespelers een mooie kans had zijn club de leiding te ge ven werd hij wat hardhandig opzij gezet en uit den toegestanon strafschop neemt H. B. C. de leiding (G1). Lisse ziet dat het zoo niet goed gaat en allen geven zich geheel. Langzaam maar zeker wordt Liise sterker en na een half uur ligt de gelijk maker in de touwen (11). Dit geeft de Lissenaren weer moed en niet lang daar na benut Buschman een mooie kans ('21). Het spel wordt dan wat forscher en bij een nieuwen II. B. C.-aanval wordt een der gasten hardhandig opzij gezet, waar voor even buiten het strafschopgebied een vrije trap wordt toegestaan, waaruit de bal ineens in liet doel verdwijnt. Scheids rechter Jansen kende het doelpunt echter niet toe en H. B. C. protesteerde. In den verderen stand kwam geen verandering meer. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Het was Zondag voor Y.V.L. wederom een schrale dag. Te 2.30 n.m. stond V.V.L. 1 gereed om A.V.V. te ontvangen, doch wie er ook kwam A.V.V. niet. Zoodoende ging er wederom een prachtige voetbal- dag voor V.Y.L. verloren. Al schreef A.Y. V. Zaterdag j.l., dat er uitstel gevraagd was van den D.H.V.B., bij V.V.L. was hier omtrent in 't geheel geen bericht ont vangen. Het 2e elftal, dat bij Lisse III op be zoek was, kon het niet tot een overwin ning brengen. Met een 4—1 nederlaag keerde het huiswaarts. DIOC. HAARL. BOND. S. J. C. Ill—Teijlingen III 4—6. Eenige uit de combinatie; van Teijlin gen en S.J.C. speelden' Zondagmiddag vriendschappelijk op het Sportpark te Noord wijk, hetgeen een goede oefening voor de a.s. competitie geweest is. Met bovenver melden stand eindigde deze wedstrijd. Het was voor de jongens een prettigen dag. - - J DE GROOTSTE HOEVEELHEID PRIMA CHOCOLADE VOOR 25 CENT de Het Nedes'landsche jeugdelftal tegen België Naar de „Sportkroniek" meldt is het ju- nioreselftal, dat op 4 November a.s. tegen de Belgische jeugdploeg uitkomt, als volgt Doel: Smolders (Be Quick Z.); achter: v. Renesse (H.F.C.), en Van Loon (Willem II) midden: Rieken (Vitesse), Spaans ('t Gooi) en v. d Broek (Xerxes); voor: v. Ros9um (H.B.S.), Duif (Vitesse), v. d. Vaart (H.D.V. S.), v. Nellen (D.H.C.), Visser (P.S.V.). ROEIEN. Voor de wedstrijden van den Westelijken Roeibond, die gehouden worden op Zon dag 14 dezer op het Provinciaal Kanaal te Delft hebben ingeschreven voor: Beginnelingen Vier: De Laak, 't Spaarne, Delfteche Sport, De Schie. Jonge Skiff: De Laak, 't Spaarne, Delft- sche Sport en De Schie. Damesvier: De Laak, Die Ley the, 't Spaarne, Delftsclie Sport, De Schie. Oude Vier: De Laak, Die Leythe, 't Spaarne en De Schie. (De Schie buiten me dedinging). SCHIETEN. Onderlinge wedstrijden „Burgemeester de Gijselaar". Op den onderlinge schietwedstrijd gehou den door de Leidsrhe Politie Sehietver. „Burgemeester de Gijselaar" werden de prijzen behaald als volgt: le Afdeeling: l. Udo 427 punten, 2. Ira- pelmans 426 p., 3. Grolleman 414 p., 4. Kok 411 p., 5. Bakker 407 p., 6. Barlo 388 p., 7. Uitendaal 373 p., 8. v. Gennip 353 p. 2e Afdeeling: 1. De Gunst 406 p.. 2. Bruins 378 p. 3. v. Drurnpt 373 p., 4. Mom 366 p., 5. v. d. Berg 362 p., 6. Poot 331 p., 7. Schutte 297 p. 3e Afdeeling: 1. Akkerman 3S0 p., 2. Dijkstra 369 p., 3. Bonrgonje 3411 p.. 4. Dragt 298 p., 5. Berendsen 266 p., 6. Evel- eens 262 p. De rozenprijzen werden gewonnen in de le Afd. door Grolleman met 16 rozen, in de 2g AfJ. door De Gunst met 12 rozen en in de 3e Afd. door Akkerman met 10 rozen. Kouder van den C. P. Kok-Wisselbeker werd Impelmans met 4848 punten. SCHAKEN. Wintervvedstrijd „Philidor". Gisteravond begon de winberwedstrijd in de Leidsche Schaakclub „Philidor" met aanvankelijk 17 deelnemers. Deze zijn naar speelsterkte gerangschikt in 4 groepen. De deelnemers' spelen een dubbele ronde. In de le groep zijn geplaatst de heeren: W. II. v. d. Nat Jr., H. I. de Nie. W. F. Snieder en E. W. v. d. Burgh. In de tweede groep: H. C. de Nie, N. N.. J. J de Boer, J. Worst en J. J. Abspoel. In de derde groep: A. M. Immink, A. Pels, J. C. Verhaar en ThT. Nieboer. In de vierde groep: A. Blonk. J. v. Hel den, D. Smits en J J. v. Galen. DAMMEN. Om 't kampioenschep Ned. R. K. Dambond Zondag werd in Gouda de eerste partij gespeeld in den wedstrijd om heb persoon lijk kampioenschap van den Ned. Kath. Dambond en wel tusschen J. Goudriaan, Gouda tegen den huidigen titelhouder R. Regouw uit Rotterdam. Goudriaan met wit. opende regelmatig 33 28, 3933, 3127, zwart verkoos echter het onregelmatige genre 17—21, 21—26, 19 23, zoodat de partij reeds spoedig het kenmerk van flankspel verkreeg. In de ope ning behaalde Regouw een weinig, in het middenspel veel positievoordeel zoodat wit in een stand van 9 om 9 een schijf moest offeren, waarna ook de partij verloren ging Een goede partij waarin tusschen den 35en tot 40en veel slagdreigingen voorkomen. ONGELUKKEN. Auto tegen een boom gereden. Zondagavond is op den straatweg van Apeldoorn naar Deventer, nabij het Oude Tolhuis, een auto, die bestuurd werd door den heer G. uit Twe>llo, bij het uitwijken voor een stilstaanden auto, tegen een boom gereden en totaal vernield. De drie inzit tenden bekwamen lichte kwetsuren en moesten zich onder medische behandeling stellen. Doodelijke val. Vrijdagmiddag was een knecht van de firma Van Lensen te Assen bij het graan- pakhuis bezig zakken meel op een wagen te laden. Hij had het ongeluk van den wa gen te vallen, waarbij hij ernstig aan het hoofd werd verwond. Zondag is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Onder zand bedolven en gedood. Men meldt aan de „'-Hert. Crt." uit Baarle-Nassau: De 28-jarige F. Stevens te Castelré, is bij het zandgraven onder een afschuivende grondmassa bedolven en gestikt. De man moet onmiddellijk gedood geweest zijn. Aan doodsgevaar ontsnapt. Toen jl. Donderdagochtend de sneltrein 1627, welke om 10.04 van Amsterdam naar Hilversum vertrekt, het station Weesp pas seerde, zagen de reizigers tot hun niet ge ringe verbazing een automobilist met zijn .auto op den overweg staan, tusschen de ge sloten overwegboomen. De trein snorde den auto rakelings voorbij. Bij nader onderzoek bleek, naar de Crt. het N. v. d. D. mededeeelt, de auto be stuurd te worden door den heer P. H., agent van verzekeringsmaatschappijen, te Wee£p. Hij was den overweg opgereden, toen de spoorboomen geopend waren. Na dat- hij met zijn auto voor het grootste ge deelte den spoorboom aan de zijde van den Korten Muiderweg gepasseerd was, voelde hij eensklaps een slag bovenop de kap van zijn wagen. Het bleek, dat de overwegwach ter in allerijl de spoorboomen wilde slui ten, daar de bovengenoemde sneltrein reeds in de onmiddellijke nabijheid was. De heer H. bevond zich toen met zijn auto tusschen twee gesloten spoorboomen en zag tot zijn grooten schrik op hetzelfde ooger-blik den trein voorbij daveren. Hoe hachelijk de positie van den automo bilist was blijkt wel het duidelijkste, als wij er nog bij vermelden, dat. terwijl hij tusschen de beide gesleten boomen stond, ook een trein uit de richting Hilversum in aantocht W3s. Het mag onbegrijpelijk hes ten, dat, waar omstreeks dat tijdstip zoo veel treinen dien overweg passeeren. de be trokken beambte niet nauwkeuriger zijn werk heeft verrinht. NA HET P0LITIEDRAMA TE 's-GRAVENHAGE. Civiele actie tegen de gemeente? Naar men ons- mededeelt is Mr. Tj. Mo- bach op verzoek van den vader van den Zaterdagavond door een politieagent te 's-Gravenhage doodgeschoten jongen voor nemens een civiele actie tegen de gemeen te in te stellen op grond van een onrecht matige daad door den agent begaan. Waartoe een dronkaard komen kan. Hij wilde zijn kind in het water werpen. Zondagavond kreeg 'n zekere A. op de Maasbrug te Maastricht twist met zijn vrouw. In zijn dronkemansdrift rukte hij haar het kind dat ze droeg, uit de armen en wilde dit in de Maas werpen. Omstan ders wisten dit gelukkig te verijdelen. A. werd ingerekend. „M&'b." 1800 Liter spiritus in beslag genomen. Door een schip frauduleus uit België ingevoerd. Zondag is te Hansweert door de douane in beslag genomen circa 1800 liter spiritus, welke frauduleus van België was ingevoerd door het zeilschip „Neeltje" schipper F. De spiritus was verborgen onder de lading steen, 't Schip is door de ambtenaren in beslag genomen. De inbraken te Groningen. Eenige verdachten gearresteerd. De Groninger recherche heeft aangehou den den 19-jarigen J. L., den 21-jarigen R. K., den 19-jrigaen G. H. en den 24-jarigen A. v. d. W., allen arbeiders, die verdacht worden van verschillende inbraken met diefstal o.a in het hoofdstation der Spoor wegen, den laatsten tijd te Groningen ge pleegd. Verschillende der gestolen goede ren waaronder flesschen wijn, werden in z.g. opslagplaatsen in beslag genomen. Brutale inbraak. Zondagmiddag, den laatsten kennis-Zon dag, is te Nijmegen op brutale wijze inge broken in de woning van den veehandelaar, Glazer, aan de Nieuwe Marktstraat- De bewoners- waren niet thuis en juist was de dienstbode met het kind naar het naburige park gegaan, toen de dieven hun slag sloegen. Zij drongen het huis binnen, braken de geldkist open en snuffelden de portefeuille na. Het moet bekend geweest zijn, dat de heer S. Maandag naar de vee markt zou gaan. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in. Er wordt veel geld vermist. Avontuurlijke arrestatie van een krankzinnige. Een schipper voer Zondagochtend met zijn motor langs het van z'n Zondagsrust genietende Boskoop, toen hij plotseling werd aangeroepen door een hem onbeken den jongeman, die vroeg mee te mogen varen naar Rotterdam; hij wilde daar werk zoeken op een schip en had geen geld om met de gebruikelijke vervoermiddelen naar de Maasstad te gaan. De schipper willigde het verzoek in en de jongeman kwam aan boord. Aanvankelijk vond de schipper niets vreemds in het geval, maar toen de passagier een voor een zijn klee- dingstukken uittrok en de zich aan den binnenkant bevindende merken begon uit te snijden en te verwijderen, kwam hij op he! denkbeeld, dat zijn gast wel eens een uit een inrichting ontsnapt persoon zou kun nen zijn, en hij nam zich dan ook voor bij aankomst te Rotterdam onmiddellijk de po litie te waarschuwen. Nauwelijks echter was de boot aan de Maaskade gemeerd, of de passagier rende snel weg in de richting van de Feyenoord- straat. De schipper begaf zich niettemin direct naar het politiebureau aan de Nas- saulcade en vertelde daar zijn bevindingen; hij had zijn passagier goed opgenomen en wist een vrij nauwkeurig signalement van hem te gevan. Hoewel nog uit geen enkele inrichting een verzoek om opsporing van een ontsnapt© was ontvangen, werd het toch raadzaam geoordeeld een rechercheur de zaak te doen onderzoeken. De recher cheur begaf zich naar de Feyenoordstraat, informeerde in de talrijke schipperscafétjes in die straat, en had. na lang zoeken suc ces: in een der café's was een jongeman! geweest, die aan het signalement beant woordde. Men had hem naar een café aan den Kreekweg gezonden. Daar trof de re chercheur hem hem inderdaad aan. Ook aan den politie-man vertelde de jongeman van zijn wensch om aan boord van een schip te gaan werken. Nou, dan bof je, zei de politie-man hem, bij ons op het bureau zit al den hee- len middag een schipper, die morgen wil gaan varen, en nog steeds een knecht zoekt. Is dat wat voor jou? Ga dan mee met me. De niets kwaads vermoedende jongeman had daar wel ooren naar, aldus verhaalt de „Tel." en hij wandelde met den recher cheur, die reeds bemerkt had, dat hij met een krankzinnige te doen had, naar het po- iitie-bureau. Maar vlak bij het bureau kreeg hij blijkbaar argwaan: hij rende weg naar den waterkant, en sprong met een flinken duik in de Koningshaven, blijkbaar met de bedoeling om naar den overkant te zwemmen. Een schipper, die het geval zag, stelde onmiddellijk zijn roeiboot ter be schikking van de politie, en twee agenten zetten de achtervolging in. Al spoedig wa ren zij den zwemmer genaderd. Maar steeds, wanneer zij hem wilden grijpen, klampte deze zich vast aan het roeibootje, en trachtte dit te doen kantelen, hetgeen hem enkele malen bijna gelukte. Ten slot te slaagden de agenten er na een lange worsteling in de man aa boord te trekken en naar het politie-bureau over te brengen. Daar werd hij van droge kleeren voor zien en aan een verhoor onderworpen. Spoedig kwam men er toen achter met wien men te doen had: hij bleek t© zijn de 21-jarige I. v. d. R. uit Dordrecht, sinds eenigen tijd verpleegde in de inrichting Meer en Bosch te Heemstede, waaruit hij had weten te ontsnappen. Aan zijn avontuurlijken tocht naar de vrijheid kwam nu ras een einde: nog den zelfden avond werd v. d. R. door eenige verplegers afgehaald en naar Heemstede terugggebracht. Lugubere vondst. Zondagmorgen tusschen 11 en 12 uur. is door de rivierpolitie uit het Steigerwater te Rotterdam het lijk opgevischt van een man van vermoedelijk middelmatigen leef tijd. Het heeft waarschijnlijk een dag of vijf in het water gelegen en is naar alle waarschijnlijkheid van een Duitschen zee man, die sinds eenigen tijd werd vermist. Er waren geen sporen van misdrijf op het lichaam te bekennen. Mislukte truc. Bij een fruithandelaar te Velsen kwamen eenige jongens van 12 jaar druiven koopen. Zij betaalde met een bankbiljet van 20, doch de winkelier zag dat dit biljet bestond uit een paar opgeplakte nabootsingen uit een courant. De jongens werden gearres teerd. Lastige studenten op de Nijmeegsche kermis. Een groep studenten van de landbouw- hoogcschool te Wageningen, bezocht Za^ terdagavond de kermis te Nijmegen. Ze waren zeer uitgelaten en vielen ver schillende personen lastig. Ook plaagden zij een inspecteur van politie, die zich, na herhaalde sommatie, genoodzaakt voelde om zijn sabel te trekken. Hij kreeg assis tentie van andere politiemannen, die eveneens van den sabel gebruik maakten. Een der studenten kreeg toen een klap, die nog al aan kwam. en groot deel van het publiek trok partij voor de studenten en werd woelig. Enkelen namen een drei gende houding aan. Het gelukte de politie echter, na korten tijd de menigte uiteen te drijven en de orde te herstellen. Een tolboom verdwenen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de zware ijzeren tolboom van den Soest- dijkerstraatweg nabij Hilversum uit zijn hengsels verdwenen. Zondagmorgen werd hij in het nabijzijnde bosch teruggevonden. Tot heden is niet bekend wie de daders van dit misdrijf zijn. Vermoed wordt dat men hier met een kwajongensstreek te doen heeft. De politie te Hilversum stelt een ernstig onderzoek in. den regec het om verk van iginn gen der schij te d D< stre< stort kere te n veel heef gen< om

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6