barometer. STADSNIEUWS. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberksh-ten. telegrafisch weerbericht Daar waarnemingen verricht in den morgen van S October 1928, medegedeeld door 't Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.6 te Munchen. Laagste bar ometer st.: 739.te Ingö. Verwachting tot den avond van 9 Oct.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuide lijke too Zuid-Westelijke wind. Zwaar be wolkt tot betrokken. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Weinig verandering in tempe ratuur. LUCHTTEMPERATUUR 15.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 5.54 uur tot Dinsdagmorgen 7.39 uur. komde de aanwezigen. Het verheugde spr,, dat zoovelen aan zijn oproep hadden ge hoor gegeven. Spr. herdacht onzen over- 1 leden Bisschop Mgr. Gallier, die gedurende 25 jaar het Bisdom op luisterrijke wijze heeft bestuurd en Wiens wensch was, dat alle R. K. middenstanders lid hunner or ganisatie zouden zijn. Vervolgens besprak de Pastoor het Communisme en de vervol ging in Mexico. Indien de katholieken aldaar goed geor ganiseerd waren geweest, zou die kerkver volging niet mogelijk zijn geweest. De Pastoor gaf daarna het woord aan den heer van Rest, hoofdbestuurslid der R. K. Middenstandsvereeniging. De heer van Rest dankte voor de gele genheid hem gegeven te Oegstgeest te mogen spreken en de nog lauwe en trage middenstanders te Oegstgeest wakker te schudden. Het blijkt, aldus spr., -uit de handelwijze van den pastoor dat hij al het elijke wil doen om de middenstands vereeniging in zijn parochie te versterken. De geestelijke belangen voor den mid denstander in zijn organisatie zijn dooi den pastoor op welsprekende wijze naar voren gebracht, doch de middenstand heeft ook voor stoffelijke belangen te zorgen. Spr. ging na^hoe in onzen tijd op den middenstand wordt gehakt, hoe het groot kapitaal met minachting op den midden- jstaud neerziet als een hinderpaal, een sta- jin-den-weg voor zijne idealen. Groole wa renhuizen worden opgericht, die het brood halen uit de handen van de middenstan ders. Niettegenstaande dit alles is het leden tal der R. K. georganiseerde middenstan ders van 10.000 gezakt tot 5500. We moeten trachten het veroverde te herwinnen. Per- nig. De organisaties beheersehen de maat- soonlijk kan do middenstander heel wei- chappij. De middenstander alleen ver mag niet veel. Geen plaats, waar juist de middenstand niet het meest onder den Iruk zit. Spr. ging vervolgens na, wat door het Hoofdbestuur, en centraal bureau reeds voor den middenstand is gedaan en wees o.m. op het ontwerp weeldebelasting, win kelsluiting, cadeaustelsel. In een krachtige peroratie spoorde spr, degenen, die nog geen lid zijn aan, zich (jg ^an te sluiten bij hun vereeniging. Pastoor de Vetten dankte den heer van Rest voor zijn mooie rede. Verschillende aanwezigen stelden nog vragen, die door den heer v. Rest afdoend 1° geerden beantwoord. Op voorstel van den Pastoor werd besloten a.s-. Vrijdag weder om een vergadering te houden. Alle aanwezigen verklaarden zich daar- 'ooi- en zullen die vergadering waarop dan en nieuw bestuur zal worden benoemd, >ijwonen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onbezornenheid. Twee jonge heeren n twee dito dames, vooral wat betreft de erstgenoemden nog behept met de gewone eugdverschijnselen, waren vanuit Oegst- ;eest met auto H. No. 24S30, naar we ver- lamen van de firma G'. te Wassenaar, „uit" ;eweesb naar Katwijk. R., die de eigenlijke hauffeur moest heeten gaf uit vriendschap et stuurrad aan zijn kameraad, die et cln'jnbaar niets van kende, want midden in o v. Egmondstraat kwam hij bijna in boi ling met de huizen, chauffeerde deze straat lit en wist toen blijkbaar niet, dat men iet het stuurrad een auto op den jufeten eg kan houden. Met een vervaarlijk groo- e bocht slingerde hij over een gedeelte an de Turfmarkt en zou richting Xoord- ijk de Voorstraat inrijden. Een zeer dik- e boom, waar do auto niet tegen bestand as, stond liern hiervoor in den weg en iet een aardig gangetje botste men hier egen. Alles liep, wonder genoeg, zonder 'crsoonlijke ongelukken af. Men heeft de uto nog zoodanig kunnen repareeren das weer kon wegkomen doch niet eerder an nadat de politie de amateur autorij- ers op „de bon" had gezet, want aan ver- hillende wetsbepalingen was ook niet vol- aan. Allemaal gevolg van de gewone ïugdverschijnselen. NOORDWIJK. Personalia. Bij Kon. besluit is be oemd tot notaris binnen het arrondis.se ent Dordrecht, ter standplaats de gr- j eente Dordrecht, T. Breedveld, 'candidaat- otaris te Noordwijk. Milddadigheid. Gisteren heeft onder alle H. Missen onze plaatsgenoot de wel eerw. Pater Jeroen Roozen S.S.C.C., die binnenkort zal vertrekken naar de missie van Minas Geraes in Brazilië, een liefda digheidspredikatie gehouden ten bate der Missie, welke het mooie bedrag heeft op gebracht van 980. Wit Gele Kruis. Door ue plaatselijke afdeeling van het Wit-Gelc-Kruis zal de zen winter een Moedercursus worden ge organiseerd, welke zal staan onder leiding van Mej. P. A. Jannes te Haarlem, en- quêtrice van de Diocesano Federatie. Te vens zal een cursus worden gegeven voor Eerste Hulp bij Ongelukken onder leiding van den heer F. J. Visser, arts alhier. De kosten per cursus zullen bedragen voor le den ƒ1.voor niet leden 2.Voor deze cursussen kan men zich opgeven in het Juvenaatsgebouw tot uiterlijk 11 Oct. a.s. to acht uur. SASSENHEIM. Poging tot inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de villa van den heer J. Peereboom aan den Rijksstraatweg, waarvan de bewoner voor zaken naar Amerika is. De poging ia echter mislukt, daar op Jt geblaf van den hond de dienst bode en kinderen wakker werden. Een hoekje van den deurruit was uitgesneden doch niets wordt vermist. De dieven zijn in een schuit de sloot achter den tuin over gestoken en zijn in den polder verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Dit is reeds de derde poging tot inbraak in kor ten tijd. Opening Prot. Ziekenhuis. Zaterdag middag te twee uur had de officieele ope ning en in gebruikneming van het zieken huis voor Protestantsche gezindten plaats. In een lokaliteit van de heeren Batenburg- Blinde was gelegenheid om de genoodigden te ontvangen. Uitgenoodigd waren, behal ve de Vereeniging voor verpleging van zieken, de kerk en armmeesters der beide kerken, ook de besturen van R. K. Zieken- vereen., Wijkverpleging, Groene Kruis en Herw. Levenskracht. De heer L. v. Leeuwen Sr. opende met een woord van welkom deze bijeenkomst en zette in korte trekken de geschiedenis van de oprichting uiteen. Het gebouw wordt met inventaris mede op 125.000 beraamd. Dank werd gebracht aan de bouwers J. P. Oudshoorn en Zn., onder architectuur van de heeren Lohman en Ponsen, die op de meest voordeelige wijze liet werk hebben vervaardigd. Voorts werd het woord gevoerd door verschillende af gevaardigden, die het bestuur gclukwensch- ten met het slagen van hun plannen. Des middags werd gelegenheid gegeven het gebouw te bezichtigen, waarvan ruim ge bruik werd gemaakt. VEUR. Bijzonderheid. Ons word verzocht mede te deelen, als zijnde een groote zeia- zaamheid, dat door den heer G. v. d. Zon, tuinder alhier, thans nog prachtige aard beien van den kouden grond werden ge plukt; wij mochtcp er een proefje van ne men en wij moeten erkennen, dat de 'vruchten heerlijk waren en zeldzaam groot van stuk. VOORSCHOTEN. Kiesvereeniging. Vrijdagavond verga derde de R. K. Kiesvereeniging alhier in het R. K. Vereenigingsgebouw ter bespre king van het program der R. K. Staatspar tij voor de aanstaande verkiezing. De \oorz., de heer G. Schipjiers, opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer Th. Lamboo verslag uitbracht van de cen trale vergadering gehouden te Leiden. Na een woord van dank te hebben gesproken tot den secretaris voor het uitgebracht ver slag, kwam het partijprogram aan de orde. Na eenige bespreking werd het voorgestel de program aangenomen. Besloten werd adhaesic te betuigen met de motie, voor gesteld door Amsterdam, inzake het aan gaap van een evalitie. VOORHOUT. In beslag genomen. De gemeente-poli- tie he :ft alhier een rijwiel, merk Fongers, in beslag genomen, hetwelk onbeheerd was aangetroffen in de Bcerhaavestraat. Mond- en Klauwzeer. Onder de vee stapel van de landbouwster de wed. L. Belt, alhier, is het mond- en klauwzeer uit gebroken. WARMOND. Gemeenteraad. De Rfead dezer ge meente vergadert Dinsdagmorgen te 10 u. 1. Ingekomen stukken. 2. Adres ter oprich ting van een avondschool met daaraan toe te kennen subsidie. 3. Benoeming lid van de commissie van advies over het pompsta tion alsmede lid van het plaatselijk water leidingbedrijf wegens" vacature. 4. Voorloo- pige vaststelling gemeentebegrooting dienstjaar 1929 alsmede die van het water leidingbedrijf. 5. Aangaan van een geldlee- ning ter bestrijding kosten der rioleering. G. Comptabiliteit. 7. Wat \erdcr ter tafel zal worden gebracht 8. Rondvraag. ALPHEN AAN DEN RIJN. Been gebroken. Vrijdagnacht is de heer B. uit Bodegraven, die in de Vinke- buurt zonder richting aan tc geven per rijwiel de straatweg overstak, door een auto aangereden met gevolg dat hij het rechterbeen brak. Dr. S. verleende genees kundige hulp, ZEVENHOVEN. De treinenloop. Op de lijn Alphen a. d. li.. TithcornAmsterdam is met de winterdienstregeling in de uren van aan komst en vertrek geen verandering geko- dertrouwd: Cornelus Theodorus oot jm. 35 j. en Elisabeth Hulsebosch j. van Zandvoort. boren: Catharina Helena Johanna d. van L. van der Meer en A. van G e Maria Eijk. Diamanten huwelijksfeesten. Zooals wij reeds eerder mededeelden hopen de heer P. Goddijn en mej. A. Marsman, wonend in het St. Jacobshof aan de Doezastraat, hun diamanten huwelijks feest te vieren. Zulk eeu zeldzaam huwelijksfeest kon vanzelf niet onopgemerkt voorbijgaan. Dat hadden kinderen en kleinkinderen, familie leden, vrienden en bekenden besloten en die allen zijn velen. Want uit heb,vroegere leven, toen het eehtpfiar een kruideniers- zaakje had aan de Waardgracht, had het zich vele vrienden verworven en ook de bewoners van het hofje, waarin het echt paar thans reeds veertien jaar woont, zijn hun medebewoners goed gezind. Het feit, dat de heer Goddijn reeds vroeg na zijn vestiging in het hofje aldaar portier is geworden is daaraan niet vreemd. Vele zijn daarom de blijken van be langstelling geweest, die het echtpaar reeds in de afgeloopen dagen mocht on dervinden. Reeds op den ondertrouwdag vorige week was zulks het geval en onder dege nen, die het diamanten echtpaar kwamen gelukwenschen was o. m. de heer mr. Sor- mani, regent van het hofje, met zijn eeht- genoote, terwijl de R. K. Muziekvereeni- ging Perosi des avonds voor wat leven in het rustige verblijf der oudjes zorgde door een serenade, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Intusschen zij nog opgemerkt, dat de toegang tot het hofje zoowel als tot het huis fraai met groen, slingers, lampions en electriseho lichtjes was versierd, terwijl ook in het eenvoudige huisje een dergelij ke versiering was opgemaakt. Zaterdag mocht liet jr.bileerende echt paar voorts bezoek ontvangen van den zeereerw. heer Pastoor Th. M. Beukers, wiens ouders toevalligerwijs op denzelfden dag hun diamanten huwelijksfeest vierden. Gisterenmorgen werd in de St. Petrus- kerk een H. Mis tot intentie van het dia manten echtpaar opgedragen en des mid dags was er receptie in het hofje, een druk bezochte receptie zelfs. Kinderen en kleinkinderen, familie, vrienden en bekenden kwamen hun ge lukwenschen aanbieden. Voorts deden van hun belangstelling blijken de kapelaans der parochie, de weleerw. heeren J. G. G. Groot en G. Kemperman bon evens de hee ren mr. Sormani en mr. Donders, regenten van het hofje. Ook wij hebben onzo opwachting ge maakt en de beide oudjes bewonderd om de wijzo, waarop zij zich ondanks hun 84- en 83-jarigen leeftijd nog weten te roeren. Alleen klaagde het bruidje erover, dat haar geheugen haar in den steek liet; daar had ze veel last van, vertelde ze ons, en ze zou niet eerder weer rust hebben, of alles moest achter den rug zijn. Hetgeen we natuurlijk volkomen beaamden en we zeiden de gelukkige oudjes vaarwel, hun nog vele gelukkige jaartjes toowenschend. De heer en mevrouw G. C. Beukersv. Erven Dorens te Oistorvrijk, de ouders van den zeereerw. heer Pastoor Th. M. Beu kers, vieren heden hun diamanten huwe lijksfeest. De heer Beukers, aldus de „Msb.", be hoort tot de bekende Katholieke Schie- damsche familie van dien naam. Hij was indertijd te Schiedam een bekend indus trieel en de traditie van zijn geslacht ge trouw ook zijn leven lang een der voor beelden der Katholieke Charitas. den gem. geneeskundigen en gezondheids dienst te Amsterdam, in het klein audito rium der Leidsche Universiteit op Maan dag 15 dezer des avonds te 8.15 uur als spreker optreden met het onderwerp: De sociale taak van den geneesheer. Laboratorium voor Pathologische Anatomie Met den bouw en inrichting op liet ter rein van het nieuwe Academisch Zieken huis van het Pathologisch Anatomisch La boratorium, is men thans zoover gevorderd, dat het gedeelte, dat bestemd is voor den hoogleeraar in de medische chemie, prof. Bungenberg de Jong tegen het einde van dit jaar reeds gedeeltelijk in gebruik zal kunnen worden genomen. Verzet tegen de politie. Gisteravond had op de Haarlemmer straat een vechtpartij tussehen eenige jon gelieden plaats, waarbij de politic moest optreden. Hiervan was de 18-jarige A. v. E. niet gediend. Hij bemoeilijkte de politie in haar werk en besprong onverwachts een agent van achteren. Dc jongeman werd daarop naar het politiebureau overge bracht. De eerste reeks wetenschappelijke voor drachten over heb Katholicisme, die prof. Verhaar ook dit jaar wederom in liet Uni versiteitsgebouw zal houden, is vastgesteld op IS October, 1 Nov., 15 Nov., 29 Nov. De data der tweede reeks-zijn Zaterdag gemeld. Op uitnoodiging van do Vereeniging voor Staatkunde zal Donderdagavond 11 dezer prof. mr. O. van Vollenhoven in een der zalen van de Sociëteit Minerva een voor dracht houden over de beteekenis van staatkunde voor staatsrecht in Nederland (Rijk binnen Europa). Na afloop der voordracht zullen de vol gende vraagpunten in stemming worden gebracht: lo. Is er aanleiding, de uiteenloopende uitleggingen en toepassingen van Neder- landsch staatsrecht te groepeeren naar staatkundige richtingen 2o. Is er aanleiding bijzondere aandacht voor de levende practijk van het Neder landsen staatsrecht of bijzondere aandacht voor zijn historische achtergrond te mono- poliscel en voor bepaalde staatkundige rich tingen Naar wij vernemen is de hoofdprijs van 100.000. Staatsloterij gevallen op een half lot ten kantore van den heer J. A. Smit, Haarlemmerstraat alhier. Naar wij vernemen heeft heb Bestuur van de afd. Leiden van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen nader besloten, niet in te gaan op een uitnoodiging van het Hoofdbestuur van den Nieuw Malthusiaan- schen Bond, om te komen debatteeren op een vergadering door den Bond te beleg gen. Het bestuur stelt zich daarbij op het standpnt, dat dc wederzijdtche opvattingen zoover van elkander staan, dat debatteeren geen enkele vrucht zal opleveren. Gisteravond is de 23-jarige mej. A. J. M. op de Breestraat ter hoogte van de Man- denmakerssteeg aangereden door een auto bestuurd door v. d. S. Zij viel met het hoofd op oen spatbord en werd bewustoloos bij den heer K. binnengedragen. Later is zij per auto van den E. H. D. naar haar wo ning in de Stadhouderslaan vervoerd. De politie heeft aangehouden den 41- jarigen timmerman H. J. S., die in den avond van 2 October uit de Morschstraat een overjas had weggenomen, welke hij in middels verkocht had. De koopman J. P. van de Langegracht is door de politie aangehouden terzake hij eenige dagen geleden bij den heer B. in de Bo&chhuizerlaan eenige konijnen had ont vreemd. Zaterdagmiddag omstreeks half een had in de smederij der Kon. Ned. Grofsmederij een bedrijfsongeval plaats. De 45-jarige J. H., wonend in de Lombokstraat werd bij zijn werk door eeji van den stoomhamer wegspringend stuk ijzer in het rechterbeen getroffen, waardoor hij een diepe vleesch- wend opliep. Na door den E. H. D. to zijn verbonden is de man naar het St. Elisa- bethsgestichb vervoerd. Zaterdagavond is den heer v. d. M. uit Oegstgeest op de Steenstraat, toen hij op zijn motorfiets was gezeten door de vracht auto van de firma S. aangereden. De berij der werd van zijn motor geslingerd, do dame op de duo kwam er met den schrik vanaf. De motor werd ernstig beschadigd on was niet meer berijdbaar. Deze is per kraanwagen van de firma van den Ameelo na-ar Oegstgeest vervoerd. Eerst in den nacht van Zaterdag op Zondag voelde de heer M. eenige pijn gevoeld in den pok; waarom hij zich onder geneeskundige be handeling stelde. Geconstateerd werd, dat de pols was gebroken. Volgens omstanders lag de schuld bij den bestuurder der auto, die niet voldoende heeft uitgehaald. Aan do N.V, Stucadoorsbedrijf v.h. de Best is opgedragen de uitvoering van de stucadoorswerkzaamheden aan de Minis terswoning van Buitenlandsche Zaken te Den Haag. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Gehouden verkooping in het Notarishuis op Vrijdag jl. ten overstaan van W. H. M. A. Coebergh, Notaris te Leiden: Doelen- gracht 10, kooper Th. Scgaar qq. voor 520.Rcgentessclaan 13 B. J. v. d. Krogt qq. voor 4925. Hoofdprijzen der Staatsloterij. Trekking van heden. Prijs van 100.000 op 5284. Prijs van 1000 op 283, 2365, 12610 en 14615. Prijs van 400 op 2516 11711 13407 en 20921. Prijs van 200 op 444 en 20271 Prijs van 100 op 2095, 2728, 7G17, 8185, 9135, 12977, 16943, 17430, 17654 en 20619. Op uitnoodiging van de Leidsche Studen- tenvereeniging voor Sociale Lezingen zal de heer L. Heyermans, arts, directeur van De Koningin naar Breda. Blijkens aan don Gouverneur van de Kon. Mil. Academie te Breda gedane me- dedeeling van den chef van het Militair Huis van H. M. de Ivonigin ligt het in het voornemen van H. M. om op Vrijdag 19 Oct. a.s., vergezeld van Z. K. II. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana de Ivon. Mil. Academie ter gelegenheid van haar eeuwfeest te bezoeken. Overreden en gedood. Uit Doetinchem wordt ons gemeld: Gisterenavond omstreeks 10 uur is «oor de tram naar Terborg een man overreden en gedood. Uit do bloedsporen viel af te leiden, dat het ongeval plaats vond bij do Ivemuade en werd eerst bij de ruim 1 K.M. verder gelegen halte de Pol ontdekt door het licht van de tram, die uit tegenover gestelde richting kwam aanrijden. Het lijk van den man was onherkenbaar verminkt. Het Kellogg.pact. De houding van Zui d-A m e r i k a. NEW-YORK, 8 October (V. D.). Vol gens mededeolingen van officieele zijde heb ben 51 staten toegezegd, dat zij lot het Kcllogg-pact zullen toetreden. Zes stalen heben zich tegen de aanvaarding van het anti-oorlogsverdrag verklaard en het is op vallend, dat dit allen Zuid-Amerikaansche staten zijn, n.l. Argentinië, Brazilië, Chili, Columbia, Ecuador en Paraguay. Het ver luidt dat staatssecretaris Kellogg op het oogenblik met de vertegenwoordigers dezei staten niet officieele onderhandelingen voert-, waarbij hij de voordeelen van her verdrag uiteen zet. Hierbij zou hij er voor al den nadruk op leggen, dat geen dor Europeesche staten door dit verdag eeni- gen invloed kan doen gelden in zuiver Amerikaansche aangelegenheden. Stahlhelmdemonstratie en gewonde*». MANNHEIM, 8 Oct. (V.D.). Tijdons erty Stahlhelmdemonstratie op Zaterdag on Zondag zijn, naar de politie mededeelt, 11 personen gewond nl. 6 burgers, 2 leden van. den Stahlhelm en 3 politieagenten. Op bei de dagen werd 15 personen gearresteerd wegens het in bezit zijn van wapenen en wegens mishandeling. Brand in een asphaltfabrick. DRESDEN, 8 October (V. D.). Zondig- middag is een der grootste werkplaatsen van do Oost-Duitsche Wegenbouw Mij. te Dresden, waar dag cn nacht asphalt wordt geproduceerd, afgebrand. Gedurende den brand hadden verscheidene ontploffingen plaats. Nieuwe luchtschepen voor Amerika. LONDEN, 8 October. (V. D.). Uit New-York wordt gemeld, dat volgens dc plannen voor den bouw van 2 luchtsche pen voor de Amerika&nschc marine, waar toe reeds opdracht is gegeven, deze lucht schepen tegelijkertijd zullen dienen als moederschopen voor vliegtuigen. Elk lucht schip zal 5 vliegtuigen kunnen bergen. ROTTERDAM, 8 Oct. Vee. Aange voerd: 440 vette runderen, 192 vette kalve ren. 1000 schapen, 1442 varkens. Prijzen: koeien 48—50 43—45 2S—33, Ossen 4«348 4143 37 1/2, kalveren 80—82 1/2 67 l/2r— 72 1/2 57 1/2—62 1/2, schapen 30—35, lamme ren 2025, varkens 35 1/2—36. AMSTERDAM, 8 October. Vee. Aan voer: 572 vette koeien lo kwal. 961Ö6 cent, 2e kwal. 76—94 cont, 3e kwal. 62—74 cont, 160 melk- en kalfkooien 275—426; 99 vette kalveren 2e kwal. 92100 cent, 3e kwal. 8090 cent, 55 nuchtere kalveren 1220, 141 schapen 3038, 540 varkens Holl. 2e kwal. 85—86 cent, Overz. en Geld. Ie kwal. 86—87 cent, vette varkens 8887 cent. DELFT, 6 Oct. Kaas. Aanvoer 34 stapels koniijne kaas 0.961.16 per Kg. Handel gewoon. STOMPWIJK, 6 Oct. Eierenvciling. Aangevoerd 3336 eieren. Kuikeneieren 7.859.85, Kippeneiereu 9.25—9.95, Eendenoieren f 7.607.95 per 100 stuks. TER AAR, 5 Oct. Veiling „St. Phocas" Princosseboonen 2.252.95, Witte Pron kers 1.15, Snijboonen 1.10—2.10, Roode- kool 3.10—3.60 per 100 Kg.; Andijvio 1.60—2.00 per 100 stuks; Per 50 Kg.: Natuur Tomaten A 2.20, idem B 1.70. idem C 90 cent, Kastomateu A' 6.90, id. C 3.30. LISSE, 5 Oct. Plantgoedveiling. Prijzen per H.L. of per Kg.: EvT Flamingo 110, Proserpine 175.Verm. Brilliant 112, Diana 27.Coul. Cardinal 130134, Witte Due Max 32.Ibis 190.Rose La Reine 105.Prosperity'96."Bril liant Star 130136, Rose Luisante 127, La Riante 70.—, Hobbema 87.Prins van OosteriÉijfc 6368, La Reine 27. Witte Zwaan 31.Oranjo Brilliant it, Mon Tresor 210220, DvT Vuurbaak 120—130, Murillo 3237, Mystery of India 70.Azalea 117.Mr. v. d. Hoeff 193-200, Cour d'Or 100—115, Theeroos 7580, DwT. Pride oKJIa-arlem 31.Pr. Elisabeth 4855, The -Sultan f 31.Europe 22.Mad. Krelage 17, Sierraad v. Flora 33.Fame. Sanders, f 22.Prof. Rauwenhoff f 3745, Lord HLertsford 21.—, Will. Copland 28.—, Bar. de la Tonnaijc 22.Grctchen 20, King Harold 21.Centenaire 35.—, Prince of Wales 124.*—, Bartigon 40 45, Br. Bronzen Queen 23.50, Crocus Goel 256.Per kilo: EN Laurens Koster 40 cent, Lucifer.29 cent, Ornathus 2123 cent Queen o. t. North 15 cent, White Lady 13 cent, Princept Max Import 21 cent, DN Von Sion 26 cent. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM?) (Niet officieel). Berlijn 59.371/i Londen 12.0911/32 New-York 2.4913/3„ Parijs 9.743/4' Brussel 34.653/- Zwitserland 48.00 Milaan 13.07 Madrid 40 501/2 Oslo 66,471/2 Kopenhagen 66.471/o Stockholm 66.70 Weencn 35.11.1 Praag 7 ?'J BEURS OVERZICHT. De beurs had hed-ni een vrij levendig voorkomen. Voor Rubbers sterk toegeno men belangstellingzij waren vastgesterad, in verband met het. verder aantrekken van de rubbernoteering. Ook ontwikkelde zich een drukke affaire in Kon. Olie, die thans boven 450 pet. kwamen. Voor Suikers was de animo niet zoo groot, doch ook deze fondsen waren wat beter gedisponeerd en in meerdere gevallen iets hooger. Tabakken op kleino schaal verhandeld, doch de Su- matra-soorten waren desniettemin goed prijshoudend. In Indusüïeelen ging weinig om. Ecu kleine hoek vormde zich in claims van Gelder. Philips, die op ongeveer do slotkoersen van gisteren werden ingezet, liepen iets omhoog. Kunstzijde good van loon, doch weinig veranderd. Scheepv. stil. Amerikanen eveneens zeer stiL 8-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3