r BINNENLAND. STADSNIEUWS. Gem. Berichten. UIT DE PERS. DERDE BLAD ZATERDAG 6 OCTOBER f928 PORTVERLAGING. In hoofdzaak voor correspondentie naar het buitenland. Voorbereid is- een verlaging van de porten voor correspondentie naar hefc bui tenland en wel wat het poit van de brieven betreft van 15 tot 121/a cent voor de eerste 20 gram en van 10 tot 71/» cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het port van de briefkaarten wordt dan 71/, in plaats van 10 cent en dat der gedrukte stukken, akten en monsters 21/J in plaats van 3 cent per 50 gram, minimum per zending voor akten 12'/j cent en voor monsters 5 cent. Het briefport in' hst algemeen verkeer met België zal worden teruggebracht van 121/» op 10 cent, en het recht voor expres- 6ebestclling van briefpostzendingen in het buitenlandsch verkeer zal worden bepaald op 25 in plaats van 30 cent. Voorts zal voor het locaal verkeer een wijziging tot stand worden gebracht voor het port van de brieven van 20—100 gram, waarvoor thans 15 cent moet worden vol daan; dit zal op 10 cent worden gesteld. Het ligt in de bedoeling, deze tariefs wijzigingen op 1 November a.s. te doen in gaan. In verband met de wijziging van de buitenlandsche tarieven wordt aan het pu bliek in overweging gegeven, niet meer frankeerzegels van 3, 10 en 15 cent of brief kaarten voor internationaal verkeer in te koopen, dan zij voor gebruik tot 1 Novem ber noodig hebben. EEN VERGADERING IN DEN HAAG. De legers In het bezette gebied. A.s. Maandag zal in het Vredespaleis bi Den Haag een zitting worden gehouden van een internationale commissie, genaamd Commission d'Interprétation, prévue par le Reglement Financier pour les Presta tions des articles 812 de 1 Arrangement Rhénan. Deze commitsie bestaat uit één afgevaardigde van de Belgische, van de Britsche en van de Fransche regeering en dxie afgevaardigden van de Duitsche regee ring. Voorzitter is mr. R. J. H Patijn, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd mi- zuster, staatsraad in buitengewonen dienst, en secretaris mr. F. Donker Curtius, advo caat te 's-Gravenhage. De commissie is belast met de beslis sing in hoogste instantie van de geschil len, waartoe de kosten van de legers in aet bezette gebied aanleiding geven. Zij :s ingesteld in 1925 en vergadert in den regel te eBrlijn. Pafijs of Brussel. De zitting zal vermoedelijk enkele we ken duren. De vergaderingen zijn niet toe gankelijk voor de pers. Hooge Raad van Arbeid. Oommissie van pra e-a d v i e s reorganisatie openbare organen der sociale verzekering. De voorzitter van den Hoogen Raad van 'Arbeid, gelet op de artikelen 5 en 6 van de wet op den Hoogen Raad van Arbeid 1927 en op het voorloopige reglement van orde van den raad, heeft in de commissie, welke aan den raad prae-advies zal uitbrengen omtrent de reorganisatie van de openbare organen der sociale verzekering, benoemd: tot lid en voorzitter prof. mr. P. J. M. Aal- bersetot leden F. L. van der Bom (Chr. Werkgeversvereeniging)A. C. de Bruijn (R.-K. Werkliedenverbond)A. Folmer mr. H. W. Groeneveld; dr. L. G. Korten- horst (R.-K. Werkgeversvereeniging); E. Kupers (N. V. V.); mr. A. Molenaar (Verb, van Nederl. Werkgevers); N. Noest (voor zitter bestuur R. V. B.)A. van Poelvoorde (directie Alg. Mijnwerkersfonds)dr. F. E. PosthumaJ. S. Ruppert J'r. (C. V. V.) mej. mr. G. J. Stemberg; dr. J. van den Tempel; mr. T. J. Verschuur (Ver. van Ra den van Arbeid), en mr. W. H. M. Werker (lid Verzekeringsraad), en tot adjunct-se cretaris mej. mr. M. A. Koning. Tenuitvoerleggng van de gijzeling. Nieuwe regeling met ingang van 1 Januari a. s. Gisteren is afgekondigd het Koninklijk Besluit, dat een nieuwe regeling inhoudt voor de tenuitvoerlegging der gijzeling. Het besluit geeft ieder gegijzelde recht op een afzonderlijk vertrek. Alleen om redenen van plaatsgebrek kan hiervan worden af geweken. Op hun verzoek kunnen gegijzel den ook samen worden gehuisvest. Een gegijzelde mag van zijn eigen klee ding en binnen bepaalde grenzen van zijn eigen huisraad gebruik maken. Is hij on vermogend of ongenegen zelf voor behoor lijke kleeding en huisraad te zorgen, dan wordt daarin van Rijkswege voorzien. De gegijzelde krijgt dan tenminste een stoel met armleuningen, een tweeden stoel, een tafel, een berggelegenheid. een kapstok, een spiegeltje, schrijfbehoeften, een waschtafel met toebehooren. een nachtleger met ma tras en peluw, voldoende bedekking. De gegijzelden kunnen in hun eigen voe ding voorzien. Zij kunnen tot dit doel voor eigen rekening eet- en drinkwaren van bui ten het gesticht laten komen. Zij kunnen dagelijks kantineartikelen koopen. Voor zoover zij niet zelf in hun voeding voorzien, wordt hun van Rijkswege koste loos voeding verstrekt. Arbeid behoeven zij niet, maar mogen zij wel verrichten. Zij kunnen tusschen negen uur in den voormiddag en vier uur in den namiddag bezoek ontvangen, waarbij zij in de gelegen heid worden gesteld zich met hun bezoe kers onbelemmerd te onderhouden. De nieuwe regeling treedt in werking 1 Januari 1929. Herstel van de Maasbrug te Maastricht. Financieele regeling. Ten aanzien van de verdeeling van de kosten der nieuwe Maasbrug te Maastricht is thans tusschen de Regeering en de ge meente Maastricht overeenstemming be reikt op den grondslag van het laatste voorstel, dat. door de gemeente aan de Regeering is gedaan De financieele rege ling is dus zoodanig, dat de gemeente bij draagt 566.700 onder voorwaarde, dat het bedrag wordt afbetaald in 40 annuï teiten, waarvan de eerste vervalt op 31 December van het jaar, waarin de werken geheel zullen zijn voltooid. De annuïteiten zullen worden berekend op een rentevoet van 3 pet. 's jaars, onder bepaling, dat indien in eenig kalenderjaar de gemiddelde rente, welke door de drie grootste gemeenten van Nederland bij het sluiten van leeningen op de vrije markt moet worden betaald, 5'/a pet. of meer bedraagt, de rentevoet van 3 pet., waarop de annuitgit is gebaseerd, voor dat jaar verhoogd wordt met de helft van het ver schil tusschen 41/» pet. en de bovenbedoelde gemiddelde rente. De vacantie in de bouwvakken. Referendum onder d- e patroons. Naar „Het Volk" verneemt, heeft het bestuur van de Algera. Patroonsvereeniging in de bouwvakken een enquête onder de leden ingesteld, waarbij wordt gevraagd, hoe zij tegenover het verleenen van vacan tie staan. Daarbij is deze vraag gesplitst in twee deelen, n.l. ten aanzien van vacan tie voor het geheele bedrijf of alleen voor het bedrijf in de grootste vier steden. De tabaksverkoop in eafé's. In haar buitengewone vergadering van 2 Oct. j.l. heeft de Nëderlandsche Neutrale Sigarenwinkeliersvereeniging te Amster dam een motie aangenomen, waarin zij haar scherpe afkeuring uitspreekt over het door den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond op het Alkmaarsche congres genomen besluit om de Tweede Kamer te verzoeken artikel 3-2a- der voor gestelde Winkelsluitingswet zoodanig te wijzigen, dat aan koffiehuishouders enz. zal worden toegestaan, gedurende den tijd, dat de winkels moesten gesloten zijn, ta baksfabrikaten te verkoopen „voor gebruik ter plaatse" Zij betreurt en vestigt er de aandacht op dat dit besluit genomen is, zonder de meest belanghebbende partij te raadple gen, die gevormd wordt door vele tiendui zenden sigarenwinkeliers in dit land. Is men in Indië zoo zuinig? Voor de benoeming van een tijdelijken bezuinigingsinspecteur hebben B. en W. van Utrecht den gemeenteraad de volgen de voordracht aangeboden: 1. ir. H. Pop ping, oud-hoofd-in'genieur van de I n d i- sche spoorwegen: 2. J. Hogervorst, oud directeur van gemeentewerken te M e- dan. Van m'n Boekentafel. TIJDSCHRIFTEN. Het Schild. Octoberaflevering. Uitgave Apol. Ver. „Petrus Canisius". Bijna vijftig bladzijden tekst bevat de nieuwe aflevering van „Het Schild", en van de eerste tot de laatste pagina is het we derom een boeiend en interessant num mer. De rijkbela-den inhoud opent met de Galerij van Bekeerlingen. Rector A. Roo- zen beschrijft in dit nummer de bekeerings- geschiedenis van H. C. E. Zacharias, doctor in de wijsbegeerte en journalist, een Britsch-Indiër. Jan Taal, een leerling van ds. Gerretsen, vervolgt zijn mooie beschou wing over het leven en streven van den edelen dominee, wiens laatste levensjaren door een verschrikkelijk lijden, eèn melan cholie en angst-toestand van hevigen graad, werden verduisterd. In de laatste meditatie voor zijn ziekte getiteld: „Kruisdragen" en door de Schild- redactie in ditzelfde nummer opgenomen, schrijft ds. Gerritsen: „Krïisdragen wil dus voor ons zeggen: worstelen met twijfel, aangevochten wor den door de macht der duisternis, het ge voel hebben van door God verlaten te zijn, in angst verkeeren. Op dit laatste zou ik den vollen nadruk willen leggen. Alle angst wortelt in God veriatenehid. Als God zich terugtrekt, als God verre is komt de angst. „Alleen wie om Gods wille het kruis, ook het zware kruis van den angst, op zich neemt, wordt van het kruis verlost. Den drinkbeker drinkende, gaat de drinkbeker voorbij Na zeven jaar van verschrikkelijk ziele- lijden, bracht de dood uitkomst. Prof. Verbaar schrijft over de Orde van de Ster en de teleurstelling, welke het laatste Ster-kamp bij ernstige zoekers heeft gewekt. Jozef Poels geeft een liturgische beschoiwing, getiteld „Het verleden leeft in ons". Op den Uitkijk handelt oa. over het Euch. Congres te Sydney, over Paus Leo XII, en over de Rotary-beweging. Met een veelkleurige vragenbus en Boek bespreking wordt deze October-aflevering besloten. GEMEENTEBEGROOTING B. en W. bieden den Raad bij de ge- meentebegrooting van 1929 een beschou wing aan, waaraan wij hier het volgende ontleenen. L De dienst 1929. Wat den dienst 1929 aangaat, bedraagt 't geraamde tekort daarvan, indien wegens inkomstenbelasting een gelijk bedrag als voor 1928, n.l. 2.018.871.wordt uitge trokken, 75.000. Als is het beeld van de begrooting 1929 gunstiger dan dat van haar voorgangster, dit neemt niet weg, dat men er zich voor moet hoeden, daaruit al te optimistische gevolgtrekkingen te maken; een en ander is toch in hoofdzaak een gevolg hiervan, dat de winst van de Lichtfbarieken 241.000.en de opbrengst der opcenten op de personeele belasting 30.000.hoo ge r konden worden geraamd, en dat de uitgaven wegens kwade posten met 30.000.en die voor ondersteuning van werkloozen met 45.000.konden worden verminderd. Zonder deze hoogere ontvang sten en lagere uitgaven zou het resultaat zelfs ongunstiger zijn geweest, aangezien tegenover de hier bedoelde gunstige fac toren een verder voortgaande stijging van uitgaven op nader gebied te constateeren valt, speciaal op dat van openbare wer ken en bijzonder onderwijs. Belastingverlaging. Onder deze omstandigheden zijn wij, hoewel overtuigd van de noodzakelijkheid om den belastingdruk te verlichten, tot ons leedwezen tot de conclusie gekomen, dat dit ook thans nog niet kan geschieden. Belastingverlaging mag o.i. alleen worden ingevoerd, indien zekerheid bestaat, dat zij kau worden ingevoerd, en indien zij kan worden gehandhaafd en het pers pectief van de eerstvolgende begrootings- jaren opent daarop naar ons oordeel nog niet voldoende uitzicht. De winsten der bedrijven tot het uiterste opgevoerd. De winsten der bedrijven met uitzon dering van die van „Endegeest" zijn tot het uiterste opgevoerd en wij zouden het niet goed achten, in weerwil van de zeer sterke positie van de bedrijven, speciaal van de Lichtfabrieken, op de verwachting van een verdere toeneming te steunen. De inkomstenbelasting. De inkomstenbelasting is voor 1927/28 weder eenigszins teruggeloopen, en, of schoon de opbrengst over dat jaar mis schien geen maatstaf behoeft te zijn voor de toekomst, maant toch een en ander wel tot voorzichtigheid aan bij het uittrekken van dezen voor ons overheer6chenden post op de begrooting. Uitgaven in de naaste toekomst. Verder zullen in de naaste en verdere toekomst aan de gemeentekas bijzondere eischen worden gesteld. Wij denken aan den aanleg van de centrale rioleering, die wij ons thans voorstellen in versneld tem po te doen geschieden; aan den aanleg van een nieuwe veemarkt; aan de nood zakelijke verbeteringen, die op verschil lende punten der stad ten behoeve van het verkeer enz. moeten worden aange bracht. men zie o.a. den toestand van vele bruggen aan de uitvoering van het uitbreidingsplan, wanneer de herziening daarvan tot stand zal zijn gekomen. Er valt dan ook nog zeer veel te verrichten om zelfs aan de meest bescheiden eischen te kunnen voldoen. De uitgaven voor het onderwijs geven voor 1929, niettegenstaande met de in krimping van het aantal leerkrachten bij het openbaar lager onderwijs rekening is gehouden, weder een aanzienlijke stijging te zien. Nu zal die inkrimping ook wel lei den tot verlaging van de vergoeding voor boventallig onderwijzend personeel bij het bijzonder onderwijs, doch met het oog op de desbetreffende wetsbepalingen, kan de genomen maatregel hier nog niet aan stonds een gunstige doorwerking hebben. Weliswaar bestaan er nog andere moge lijkheden van vermindering van de onder wijsuitgaven b.v. ingeval het wetsont- verp-Zijlstra bekrachtigd wordt en indien de voor de gemeente belangrijk voordeeli- ger subsidieschaal van de z.g. technische herziening weder in werking treedt maar daartegenover moeten worden ge steld de regelmatig stijgende uitgaven voor het bijzonder bewaarschoolonderwijs en mogelijke nieuwe uitgaven voor stich ting en inrichting van bijzondere en open bare scholen voor lager onderwijs. Ook moet worden gewezen op de wetsontwer pen betreffende de regeling van het voor bereidend Hooger en Algemeen Vormend Midelbaar Onderwijs, en betreffende de wijziging van de schoolgeldbepalingen der Lager-Onderwijswet 1920, bij ongewijzigde aanneming waarvan de gemeente een zeer aanzienlijk bedrag aan inkomsten zal der- De tarieven der Lichtfabrieken niet verlaagd. Onder deze omstandigheden, dat wil dus zeggen, terwijl de ontvangsten niet voldoende zijn om de uitgaven te dekken en dienaangaande op dit oogenblik ook voor de allernaaste toekomst geen zeker heid bestaat de belasting te verlagen, of b.v. de tarieven der Lichtfabrieken te verminderen, achten wij niet toelaatbaar. De winsten der bedrijven heeft de ge meente thans absoluut noodig, doch zij mag deze winsten, waar onze tarieven tot de laagste in den lande behooren, ook ge nist hebben. Doet de gemeente afstand n een gedeelte van de winsten, die haar thans nog niet eens in staat stellen de begrootiug sluitend te maken, dan is het eenige gevolg, dat óf de behartiging van evidente belangen moet worden losgelaten óf de inkomstenbelasting weder met een gelijk bedrag moet worden verhoogd; en het behoeft geen betoog, dat verdere verzwaring van deze sterk progressief ge heven belasting ten eenenmale is uitge sloten. De toekomst niet te donker inzien. Intusschen is er o.i. geen reden om den financieelen toestand der gemeente al te donker in te zien. Vooreerst mogen wij wijzen op de gelukkige omstandigheid, dat belastingverhooging, hoewel met een lagere opbrengst rekening moest worden gehouden, niet behoeft plaats te hebben. Als verdere lichtpunten punten worden ge noemd, dat de werkloozensteun is gedaald, dat het bedrag der kwade posten weer tot meer normale proporties is terugge bracht en dat het vooruitzicht op een her ziening van de financieele verhouding tus schen rijk en gemeente binnen afzienba- ren tijd gunstiger is geworden. Aan de mogelijkheid om weder tot een budgetair evenwicht te geraken behoeft o.i. dan ook niet te worden getwijfeld, mits het financieele beleid doelbewust in die richting wordt gestuurd. Met nadruk meenen wij daarom te moeten waarschu wen tegen mogelijk al te optimistische beschouwingen die tengevolge zouden kun nen hebben, dat ontijdig de belasting werd verminderd of dat de tarieven wer- den verlaagd. Gelijk wij reeds meermalen verklaarden blijft op bezuiniging,waar die zonder schade voor de gemeentebelangen kan plaats heben, bij voortduring onze aandacht ge vestigd; daarnaast zal, om het bereiken van het evenwicht en van de verlaging van den belastingdruk niet nog meer te bemoeilijken, het voteeren van nieuwe uit gaven slechte met de grootste omzichtig heid mogen geschieden. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Oude man tegen den trein geloopen. Men meldt uit Made aan de „'s'Hevt. Crt." Donderdagavond, ruim 7 uur, wilde de 78-jarige P. v. d. L. den onbewaakten over weg aan den Zeggeweg alhier, oversteken, juist toen de goederentrein no. 4117 rich ting Zwaluwc's Bosch passeerde. Het fluiten en remmen werd door den ouden man niet gehoord en hij liep tegen den trein, die door den machinist spoedig tot stilstand was gebracht. Door heb treinper soneel werd v. d. L. die aan de heup ge wond was, bewusteloos binnengedragen bij den landbouwer C. V. Geneeskundige hulp werd direct ingeroepen. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding. Postbode levensgevaar Lij k gewond. Vrijdagavond, om half acht, heeft te Ge leen, bij Sittard, op den Rijksweg, ter hoogte van het café Roers, een ernstige aanrijding plaats gehad. De autobus van den heer Th. Collard, autobushouder te Beek (L.), kwam uit de richting Sittard, toen de postbode J. Smeets, van Geleen. uit het café Solderg kwam en den rijksweg, per fiets wilde oversteken, met het noodlot tig gevolg, dat genoemde autobus hem aan reed en zwaar verwondde. Het bleek, dat hij ernstig aan den ruggegraad was getrof fen en tevens een gapende hoofdwonde had bekomen. Per ziekenautq van het Fransche Kloos ter werd hij naaf het hospitaal te Sittard vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De autobus werd door de politie in be slag genomen. Motor tegen een wagen gereden. Twee gewonden. Uit Barneveld wordt gemeld: Woensdag avond is de 23-jarige H. Jansen te De Valk, met zijn motorrijwiel tegen een niet ver lichten met een paard bespannen wagen gereden. Zoowel de motorrijder als de duo passagier, de twintigjarige A. Scbreuder, is zwaar gewond opgenomen. Overreden en gedood. Gisteravond 8 uur is de 18-jarige G. Har reman uit Ouderkerk aan den IJssel, toen hij op zijn rijwiel op den Kreekaijk reed, geslipt, juist toen een auto van de firma Laning passeerde. Hij geraakte onder den auto en werd onmiddellijk gedood. Den chauffeur treft- geen schuld. Gisteravond is de 20-jarige G. Harman, uit West-IJsselmonde, op den Smeet-land- schendijk aldaar door een auto geraakt. Hij kreeg een wiel over het hoofd. Hij was vrij wel onmiddellijk dood. Per auto van den geneesk. dienst van Rotterdam is het lijk naar de ouderlijke woning vervoerd. Auto van een dijk getuimeld. De auto van den muziekhandel „Euter pe", Prinsengracht. Amsterdam, bestuurd door den heer Ludwig Drossier is gister avond te Enkhuizen door het niet dooven der lichten van een uit de tegenovergestel de richting komenden auto over den kop van den dijkweg geslagen. De auto werd grootendeels vernield. De bestuurder kon na verbonden te zijn, zijn weg vervolgen. Paarden op hol. Een arbeider gedood. Te Twisk is een paard, gespannen voor een disselwagen, op hol geslagen. De ar- NIEUW WETSONTWERP EN KINDERAFTREK. HetHuisgezin vestigt de aandacht op de kwestie van den kinderaftrek in het wetsontwerp inzake de financieele be trekking tusschen rijk en gemeenten. Wordt het ontwerp wet, dan krijgt de gemeente afgezien van, hetgeen haar toevalt door afstaan van de halve grond belasting middelen uit het „Gemeente fonds" (plaatsvervanger van de gemeënte- lijke inkomstenbelasting) en uit de verte ringsbelasting (de personeele bolasting on der een anderen naam). Vooral op deze laatste moet het oog ge vestigd blijven. Immers, het feit, dat een aantal gemeen ten uit het Gemeentefonds minder, zelfs aanmerkelijk minder, zullen ontvangen dan ze nu aan gemeentelijke inkomstenbelas ting plus opcenten binnenhalen, is voor de regeering aanleiding geweest aan de ver teringsbelasting groote rekbaarheid toe te kennen. In de regeling van de gemeentelijke ver teringsbelasting zoo lezen we in de me morie van toelichting is een zeer groote vrijheid aan de gemeenten gelaten, in tal van opzichten en ook bijv. wat aangaat het vaststellen van een huurwaarde-limiet. Het meest hindert ons intusschen, dat de belasting naar den eersten en tweeden grondslag (huurwaarde en mobilair) slechte kan, niet moet-, worden verminderd in ver band met de samenstelling van het gez/ü van den belastingplichtige. Deze bepaling mag niet worden gehand haafd. Een groot gezin heeft een grootere wo ning en ook meer mobilair noodig. Er kan zoo prachtig over worden gespro ken, dat een kinderrijk gezin om hygiëni sche en zedelijke overwegingen het buiten een ruime woning niet kan stellen. Men ruimt gelukkig, links en rechte krot ten op én bouwt behoorlijke huizen, waarbij de groote gezinnen niet worden vergeten. Best. Maar als nu de wetgever zegt: de ge meente kan voor den grondslag huurwaar de rekening houden met de samenstelling van het gezin, maar ze kan het ook niet doen, dan is de mogelijkheid niet uitgeslo ten, dat het groote gezin door de vertering» ïelasting straks extra getroffen wordt, ter wijl het, naar recht en reden, extra ontlast ehoorde te worden. Do personeele belasting kent den kin- eraf trek, de verteringsbelasting behoeft cm niet te kennen. Deze achteruitgang mag niet worden toe- elaten. En wij begrijpen niet, hoe de regeering •ans tot een facultatiefstelling van den aderaftrek durft te komen, terwijl inte- udeel het kinderrijke gezin aanspraak 'n doen gelden op ruimer ontheffing dan 't tot dusver ten deel viel. Wat ook blijve, dit behoort in ieder ge- al te worden veranderd, dat de gemeen- e een groot gezin voor de volle huurwaar de kan aanslaan. ,Met een voorschrift zonder meer, dat op de samenstelling van het gezin moet wor den gelet, zijn we niet tevreden: er dienen bepaalde percentages van aftrek in de wet te worden vastgelegd, opdat niet sommige gemeenten van de bepaling een paskwil maken. De kwestie van den kinderaftrek hebbe nu reeds in onze kringen volle aandacht. beider K. Rietvink wilde van den slinge renden wagen springen, maar kwam daar bij onder den wagen terecht. De wielen gingen hem over de borst, waardoor de dood spoedig intrad. Woensdag schrok een aangespannen paard van een landbouwer uit Hoogland juist op een overweg aan den Soesterweg te Amersfoort. Het dier sloef op hol. Een oude vrouw kreeg een trap van het paard, waardoor zij ernstig werd verwond. Zij is per ziekenauto naar het ziekenhuis ge bracht. Een militair heeft het hollende paard gegrepen. Op den Amsteldijk te Nieuwer Am- stel rende een op hol geslagen paard op een autobus in, en vloog met zijn kop door een der ruiten van de bus, ten gevolge waarvan een inzittende dame door do glasscherven werd verwond. Verdronken. Uit een der kleiputten van de suikerfa briek te Halfweg is opgehaald het lijk van den 22-jarigen G. C. D., wonende te Ossen- drecht (N. B.) die sinds eenige dagen op de suikerfabriek werkzaam was. Sinds. Dinsdagavond werd hij vermist. Donder dagmorgen omstreeks 8 uur werd zijn lijk opgehaald. Vermoed wordt, dat D. door de duisternis misleid, in heb water is geloo pen. Van een steiger gevallen. G'stermcrgen zijn van een in aanbouw zijnd pand van de firma Vroom en Drees- manu te Den Helder twee metselaars van den steiger gevallen. De 38-jarige gehuw de W. D., word met een ernstige borst wond uit de dakgoot van het aangren zend perceel gered. De 20-jarige W. V. viel op een ladder, waardoor zijn val gebroken werd. Hij werd oogenschijnlijk ongedeerd opgenomen. Beiden zijn naar het hospitaal vervoerd roet- een toevallig voorbijrijden den auto aan het vliegkamp De Kooy. Het ongeluk schijnt te wijten te zijn aan eigen onvoorzichtigheid. De steiger is althans volkomen intact gebleven. Verbrand. Te Wehl (Geld.) is het 3-jarig kind van J. in een tobbe met kokend water geval len en aan de gevolgen overleden. I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9