Uit de Rijnstreek. MODERNE STOFFEN in de Sint-Pieterskerk aldaar begraven. De eerste pastoor van Stompwijk is dus gewor den een Martelaar voor het H Sacrament des Altaars. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat 300-jarig bestaan der parochie plechtig te gedenken; reeds was bepaald, dat die feest viering zou geopend worden met een H. Missie, welke zou gehouden worden van 20—28 October, en dan was 2S October, het feest van Christus' Koningschap, bestemd voor de plechtige viering. Deze feestviering echter zou geen doorgang hebben wegens eene giootc restauratie der Kerk, waardoor het gebruik van het gebouw slechts zeer be perkt is. Reeds sinds jaren dreigde cr gevaar door een scheur in den triomfboog, vlak boven het hoogaltaar, welke scheur ten slotte zulk eene afmeting aannam, dat de tegenwoor dige Pastoor C'. Floor niet langer dc ver antwoordelijkheid durfde dragen, en een steiger liet bouwen om het dreigende ge vaar voor instorting te weren. Het werk be gon Maandag 18 Juni. Hoe meer (ie steiger oprees, hoe meer het gevaar duidelijk werd, en toen in den loop dier week de steiger voltooid werd, achtte de pastoor het nood- zrkelijk kerk en toren grondig te laten on derzoeken, hetgeen geschiedde door de heeren Koldcwcy, architect te Voorburg, en Huydtc, bouwkundig ingenieur te Den Haag. Reeds jaren was de vloer der kerk aan het zakken, het altaar zakte mee en helde, de toren werd slecht, de spits stond scheef. Het altaar bleek een gewicht te hebben v.an 30.000 K.G. Het resultaat van het onderzoek is geweest, dat het altaar moest afgebroken en door een nieuw ver vangen worden, dat de geheele kerkvloer moest worden opgebroken om dien te ver vangen door een van gewapend beton met een tegelbedekking, dat de torenmuren van ■klokkenzolder tot spits moesten worden vernieuwd. Met dat omvangrijk werk werd belast de heer Beekman te Stompwijk, die tot aller tevredenheid het werk uitvoert. Zooals reeds gezegd, is het gebruik der kerk beperkt; vandaar dat er des Zondags in plaata van 2, eerst 3 en nu 4 H.K. Mis sen gelezen worden. De H.H. Missen in dc week worden gelezen in de gymnastiekzaal der jongensschool, welke tot een intieme kapel is ingericht. De werkzaamheden zullen nog wel en kele weken duren, en vandaar, dat de plechtige viering van het derde eeuwfeest uitgesteld is tot het volgend jaar. Bij die gelegenheid zullen de parochianen aan hun kerk een nieuw hoogaltaar ten geschenke geven. HILLEGOM. Een besteldienst. Bij de Nederland- sche Spoorwegen bestaat het voornemen, aan het station Hillegom een afhaal- en be steldienst van alle goederen in te voeren. .Wij hopen, dat dit voornemen werkelijkheid wordt, daar de inwoners van Hillegom dan voor weinig geld hun goederen thuis be zorgd krijgen en niet meer den langen weg naar het station behoeven te gaan. Zijn wij goed ingelicht, dan zouden de bestelgoede- ren geheel gratis thuis bezorgd worden, hetgeen een enorme verbetering geeft. LEIMU IOEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag S October a.s. des namiddags te 7 1/2 uur. Agenda: 1. Ho- tulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling iegoling inzake verpleging krankzinnige in huisgezin. 4. Vaststelling verordening op de heffing van bruggeld. 5. Comptabele be sluiten. Ondeugdelijke gerst. Bij den landbou wer O. zijn naar wij vernemen drie varkens gestorven, door het gebruik van ondeug delijke gerst. N00RDWIJK. Personalia. Voor heb examen Wiskun de L. O. is geslaagd de heer S. Bakker. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Woensdagmorgen te 10 uur. Agenda1. Ingekomen stukken en mededeelingon. 2. Ontheffing voorschriften bowverordening. 3. Uitloting obligatiën geldleening. 4. Rekening en begrooting Burgerlijk Armbestuur. 5. Vaststelling ta rief industriegas. 6. Benoeming adjunct-di recteur van gemeentewerken. 7. Wijziging begrooting 192S. S. Verzoek J. Prins, zand- afgraving in de Kievit. 9. Aanstelling J. Keemink technisch ambtenaar. 10 Herzie ning salarisregeling bedrijven. Ter benoeming van een adjunct-direc teur van Gemeentewerken worden voorge dragen de heeren: D. N. de Lange te Haar lem; II. A. do Haas te 's Gravenhage en J. D. J. Waardenburgh, Alphen. WARMOND. Been gebroken. De 70-jarige wethou der v. H., wonende Dorpsweg alhier is in de Raadhuisstraat te Rotterdam door een fietser aangereden. Hij viel en moest, daar hij een dijbeen had gebroken, in het zieken huis aan den Coolsingel worden opgeno men. W0UBRUGGE. Polderbestuur. Ged. Staten van Zuid- Holland, beschikkende op het adres van R. Kempenaar Jr. c.s. alhier tegen de be sluiten van de stemgerechtigde ingelanden van den polder Vierambacht, waarbij J. van Reenen alhier is benoemd tot secretaris en penningmeester van dien polder, hebben de bestreden besluiten vernietigd wegens strijd met het bepaalde bij art. 65 van het algemeen polderreglement. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Voor den bouw van oen concierge-woning en schooluitbreiding van een R. K. school te 's-Gravenhage was laagste inschrijver voor resp. ƒ6300 en ƒ21 350 de fa. A. en J. den Ouden alhier. Gevestigd: H J. Wanders en gezin van Wijchen Ch. van der Spelt van Noest er op aan, om, wanneer tot de aan stelling van een concierge van het nieuwe tonaren ter secretarie" dringt de heer Gemeentehuis wordt overgegaan, deze met kleine werkzaamheden van administra.- tieven aard te belasten, waardoor men een vol persoon kan nemen, en de politie ont lasten van bodediensten. De Voorz. meent wel, dat in de gedane opmerkingen een goede gedachte zit, maar zal hierin toch zeer voorzichtig zijn. Bij den post „Kosten van ingebruikne ming van het niewe Gemeentehuis" vraagt de heer Noest wat B. cn W. voornemens zijn te doen. De Voorz. zegt, dat B. en W. in den middag het Raadhuis in tegen woordigheid van verschillende autoriteiten onder aanbieding van een glas eerewijn denken te openen, terwijl zij voorts van plan zijn om in den avond een diner aan den Raad aan te bieden. De heer Noest drukt hierover zijn teleurstelling uit. Bij den post „Kosten van de Burger wacht" dringt de heer Brand aan op ver hooging van dezen post tot 100. De heer de Ruyter vraagt of deze subsidie wel noo- dig is, wanneer men ziet hoe kalm en rus tig de bevolking is-. De Voorz. merkt op, hoe er leden zijn, die voor verhooging van de subsidie zijn en hce er zijn, die haar willen schrappen. In verband hiermede wil hij het midden houden en de subsidie laten op het bedrag, waarop zij geraamd is. Aldus wordt besloten. Bij den pest „Subsidie voor Drankbe strijding" stelt de heer Noest voor dezen met 25 te verhoogen. De drankbestrij- dersvereenïgingen bestrijden juist de re volutie, welke de alcohol veroorzaakt. De heer Brand heeft tegen deze verhooging bezwaar. Spr. vindt, dat er op feestdagen te lang wordt gedronken, cn voelt meer voor een vervroegd sluitingsuur op derge lijke dagen. De Voorz. zegt, dat hetgeen door den heer Brand is opgemerkt over het drinken op feestdagen zeer juist is. Hij acht de viering van den Koninginnedag tegenwoordig buitengewoon onaangenaam, vanwege het groote drankmisbruik. Daar om heeft hij al eens gedacht om dien dag drankvrij te maken. Op het oogenblik acht hij den tijd ongnstig om een debat te hou den over een vervfoegd sluitingsuur op dergelijke feestdagen. Dit zal later worden besproken. Het voor.s;*d van den heer Noest om den post met te verhoogen wordt aange nomen met 7 tegen 6 stemmen. Bij den post „Onderhoud van arbeiders woningen" acht de heer van Kleef de uit getrokken bedragen van 30 per woning te hoog, wanneer hij ziet wat voor onder houd van de woning van het Hoofd der O. L. school is uitgetrokken. Vooral nog wanneer hij hierbij bedenkt, dat cle huizen nas nieuw zijn. De Voorz. deelt mede, dat het Rijk eischt. dat. deze bedragen worden uitgetrokken. Bovendien worden zij wel licht niet. uitgegeven, doch gereserveerd tegen den tijd. dat verfwerk e.d. moet worden verricht. Bij den post ..Kosten van de algemeene Begraafolaats" wijst de heer Loef er op, dat de begraafplaats, welke voor 50 jaren geheel bui!.en het bebouwde deel van.liet dorn lag. thans midden in de/ gemeente ligt. De toestand van den bodem is echter zoo, dat deze toestand onhoudbaar ge noemd kan worden. Sor. meent, dat het hoog tijd wordt om uit te zien naar een terrein om daarop een nieuwe begraaf plaats te stichten. De Voorz. deelt- medé. dat B. en W. een geschikt terrein voor het stichten van een begraafplaats in. voor- koot) hebben. Bij den post ..Kosten van het uitbagge ren van voor de gezondheid nadeelige slooten" vraagt de heer Loef. welke sloo- ten uitgebaggerd worden. Wethouder Gul- demond deelt mede. dat de bebouwbare wateringen belmoren te worden uitgebag gerd. De kwestie van het uitbaggeren der slooten is buitengewoon moeilijk. Dit jaar moeten de menschen hun slooten zelf schoonmaken. Mochten er ziin, die daarin nalatig zullen blijken, dan zullen de slooten np kosten van de nalatigen worden uitge baggerd van gemeentewege. De heer van Kleef ziet liever een baggerman aange steld, welke met het uitbaggeren van de slooten is belrst. Hij meent, dat de thans gevolgde methode geen resultaat zal ge ven. De Voorz. meent, dat dan met een bagcrerman niet kan worden volstaan. B. en .W. deelen het standpunt van den heer van Kleef niet. De heer Brand zegt. dat deze kwestie al meermalen ter sprake is gebracht. Dc eenigste oplossing lijkt hem demping der slooten en rioleering der ge meente, desnoods met invoering van con rioolbelasting. Weth. van Gelderen ineshf* dat eon rioleeringsplan voor Boskoop niet te betalen zal zijn. De heer Keijzer zegt,, dat de resultaten van de gevolgde methode van thans best ziin. Do buren letten thans op elkaar dat zij geen vuil in de slooten werpen. De vergadering wordt thans tot 7 uur geschorst. Om 7 uur zijn weer alle leden tegenwoor dig en wordt de vergadering voortgezet. B'j den post „Bijdrage aan Hoofdstuk I van den Ivapitaaldiensfc voor de vorming van een wegenfonds" komen de stemmen los-. De heer Houdijk kan zich niet met het idee vereenigen om door dc bedrijven jaarlijks 10.000 in het wegenfonds te la ten storten. Liever zou hij dezen post tot 20.000 verhoogen en de bedrijven dus in het geheel niet belasten met eenigo bij drage voor het te stichten wegenfonds. De heer Noest juicht de vorming van een wegenfonds toe. Spr. vraagt wat de heeren feitelijk willen Vroeger was de winst der drie bedrijven, welke in de ge meentekas moest worden gestort 9000 van elk bedrijf. Thans stellen B. en W. deze op 7000 per bedrijf. Een mindere raming over de drie bedrijven dus van 6000. Wanneer men dan in oogenschouw neemt, dat B. en W. voorstellen om f 10.000 door dc bedrijven in het wegen fonds te laten storten, dan kan men alzoo eoncludeeren, dat de bedrijven feitelijk f 4000 per jaar extra moeten betalen. De Voorz. zegt, dat wanneer het voor stel van den heer Houdijk wordt aangeno men de belasting met 10.000 zal moeten Katwijk Marta Janssen van Detern (Dl.) C. B. Koolhaas en gezin van Ede H. C. G. Straathof van Heemstede Eliza beth Borgmeijer vaii Rotterdam D. Dom peling van 's-Gravenhage B. van Oosten van Leiden E. A. Vork van Ter Aar. Vertrokken: M. Kroon naar Lei- muiden R. van der Wal naar Barneveld J. Timmer naar 's-Gravenhage J. J. Duran naar Rotterdam C. Verboom naar Bergen op Zoom P. J. van Eergen naar Ned. O.-Indië Gerritje de Bruijn naar Woubrugge J. B. Nootenboom naar Ned. O.-Iudië J. Stuurman naar Am- merstol P. Bemkes en gezin naar Woer den A. A. G. van der Nagel naar Bo degraven Th. Visser cn gezin naar Ze venhoven K. Verweij en gezin naar Al kemade Cornelia J. van Aalst naar Benthuizen H. C. van Leijaen en gezin naar Haarlemmermeer G. Mooldijk naar Rotterdam Janna van der Wal naar 's-Gravenhage. BODEGRAVEN. Veebekroningan. De fa. Gebr. van Leeuwen alhier nam deel aan de groote veetentoonstelling te Utrecht. Ze haalde daar de volgende prijzen: Een 1ste pr. voor magere varkens beneden 70 K.G,een 3de prijs voer magere varkens boven 70 K.G. een 1ste prijs voor een beer' geboren in 1928; een 1ste pr. voor vette varkens bene den 150 K.G.; een 3de'pr. voor vette var kens boven 150 K.G.een 2de pr. idem; een eervalle vermelding idem; ecu 2de pr. voor een collectie vette varkers: een 1ste en een eere pr. voor een collectie baconvar- kens, waardoor tevens een wisselboker werd gewonnen, een eervolle vermelding voor Baconvarkcns. Door de leden der Zwartblaar Fok cn controle vereen, de Toekomst te Bodegra ven werden de volgende prijzen behaald: 1ste pr. A. Zwanenburg te Bodegraven 2de pr. Abr. Hoogendoorn te Zwammerdam, 2 1/2-jarige stieren 1ste pr. L. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn Stierkalveren le en 2e pr. A. Zwanenburg, ïïe pr. W. J. de Vink, Bodegraven; Kuiskalveren le pr. W. de Vink, Bodegraven 2c pr. H. de Graaf, Bodegraven; Kuispinken le pr. W. J. de Vink, Bodegraven; 2c pr. H. Los, Zwam merdam. Melkgevende pinken: 1ste pr. W. J. de.Vink, Bodegraven; 2e pr. H. de Graaf Bodegraven 3e pr. A. Hoogendoorn, Zwam merdam. Melkgevende schotten le pr. H. v. d. Graaf; 2e pr. A. Hoogendoorn. Drach tige vaarzen, 1ste pr. H. de Graai, Bode graven Collectie 6 pinken van t'cn stier 1ste pr. H. de Graaf, Bodegraven. 7 rachtige Melkgevende koeien, le pr. A. Zwanen burg, 2e pr. W. J. dc Vink, Bodegraven koeien le pr. H. de Graaf. Bodegraven. Drachtige Melkgevende koeien, le pr. A. Zwanenburg. 2c pr. W. J. Re Vink 3e pr. II. Los. Collectie 4 melkkoeien van een eigenaar elf van een vereeniging; 1ste pr. A. Zwanenburg 2e en 3c pr. Fokveevereen. Do Toekomst. Collectie van één Fok- vereen. prijs 1 B. Fokv. de Toekomst. In het laatste geval waren twee collect ties ter tentoonstelling, die beiden een eersten prijs verdienen. Daarom kreeg de eene prijs 1 A en de andere 1 B. Geboren Margje, dochter van G. Hulscher en A. van der Laan Cornelia, dochter van J. Jongcnecl en T. Brunt. Overleden: Fredcrika Kahn, 80 j. Onder trou w d M. P. J. Moons 2'. jaar en W. van der Steen 28 jaar. Getrouwd: Q. van Dam 26 jaar en N. van Beek 24 jaar. Gevestigd: A. Verweij, dienstbode, van Gouda A. Rootert, zonder beroep, van Bussum Jan Zaal, boterhandelaar, van Zwammerdam A. Wilhelmus, schip per, van Aalsmeer J. A. Leüveld, zonder beroep, van Zwammerdam. V e r t r o k k e n P. G. C. J. Dercks, winkelbediende, naar Bergen op Zoom A. van der Wind, advocaat, naar Gronin gen Wed. N. Brecdijk'cn gezin, zonder beroep, naar Woerden J. Balvert, boe renknecht, naar Zegveld J. van den Berg metselaar, naar Ouder-Amstcl P. van Wieringen, zonder beroep, naar Lcimuiden N. J. van Holst, dienstbode, naar Gou da A. M. Voordouw en gezin, w, naar Noord wijk. NIEUWKOOP. Th. J. van den Bosch f. In den ouder dom van- 5S jaren is alhier plotseling over leden de heer Th. J. van den Bosch, eige naar van het bekende hotel „Het Vliegen de Paard". De heer van den Bosch was ge durende vele jaren lid var®het R. K. Arm bestuur. Hinderwet. B. en W. dezer gemeente hebben aan K. P. Jansen, smid alhier, ver gunning verleend tct oprichting eener sme derij op het perceel, kadastraal bekend in sectic D no. 1937. WOERDEN. Botsing. Donderdagmiddag had een aanrijding plaats op de Snellerbrug tus- schen een aut-o, komende uit de richting Utrecht en een brik van den heer O. uit Lange Ruige Weide. De automobilist scheen de wagen niet bemerkt te hebben en reed er met een vaart tegen op. Het paard rukte zich los, maar werd door de politie opge vangen. De bestuurders kwamen er zonder letsel af. De beide voetuigen werden zwaar beschadigd. De politie onderzoekt wie de schade zal moeten vergoeden. Liefdadige oplichtster. Deze week is door de politie een bekend oplichtster aan gehouden een zekere mej. M. H. uit Utrecht Ze ging de huizen af met bonnetjes, die zij verkocht voor het zwakke kind a 10 ets. per stuk. Eenige menschen hadden ze reeds gekocht, toen de politic een eind aan het winstgevend zaakje maakte Worst-dieven. Slager de H. uit de Voorstraat werd Dinsdagavond het slacht offer van eenige worstliefhebbers, Een drie tal straatventers hadden schijnbaar honger gekregen, toen zij een een groote tongen- worst bemerkten ih de etalage van den heer de H. Een der straatventers wipte binnen en maakte dc worst buit zonder te betalen. De diefstal werd echter opge merkt en de politie wist dc daders met de nog overgebleven stukken worst in Nieu- werbrug aan te houden. Geboren: Gcrardus, zoon van G. Middelkoop en M. Vroon Antoon Hen drik, zoon van J. Th. Bakker en D. C. ft". Zaal Jan Menne. van L. C'. Brink man en M. Homan Aletta Geertruida, dochter van W. IJ. Spannemaker en G. Zcilstra. Ondertrouwd Marinus Verheul cn Cornelia van der Graaff. Getrouwd: Antonius Hage en Jo hanna Stolwijk. Overleden Wilhelmina Helena Murk, oud 7 maanden Eldert Hol, oud 64 jaar. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Te veel drankgebruik op Konin- ginnefeest. Langdurige bespre kingen over het wegenfonds, en over tariefsverlagingen van gas en electriciteit. Daarna werd overgegaan tot artikek- gewijze behandeling der gemeentebegroo- ting. Bij den post „Jaarwedden van de amb- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. In alle vooral in de thans zoo gangbare Engeische Stof fen, brengen wij een sor teering als nooit te voren. Laat U, zonder verplichting tot koopen, onze sorteering voorleggen; U zult zeker slagen. 11945 BEWONDEREN AUE DAMES ONZE AFWERKING.MODELLEN en PRIJS. Katholieke Agenda LEIDEN. Maandag. Ledenvergadering St. Rafaël, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Tex tielarbeiders, Bondsgebouw, 8 u. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Trans portarbeiders, Bondsgebouw, 8 u. A.s. Zondag 7 October zal de dienst wor den waargenomen door: dr. Janssens, Boon- acker en Blote. De dienst te Oegstgeest wordt waarge nomen door: Dr. Timmermans, Teleph. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheek wordt waargenomen door den heer M. Boekweit, Visehm'arkt 8, Tel. 552, van Donderdag 4 Oct. tot en met Zondag 7 Oct. INGEZONDEN MEDEDEELING. Zenuwachtig. Overspannen en Slapeloos Nlijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen jtalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. BijfApoth. en Drogist 11885 worden verhoogd. HDe winstuitkeering per bedrijf was verleden jaar 10.000. Nu wordt voorgesteld deze te bepalen op 7000. Alzoo is dit een.mindere winstuit keering over de drie bedrijven van 9000. Hiertegenover staat, dat voorgesteld wordt om 10.000 in het wegenfonds te storten, i Dit beteekent dus feitelijk een meerdere uitkeering door de bedrijven van 1000. En dat bedrag zal heusch geen invloed uitoefenen op de tarieven der bedrijven. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. om 10.000 uit do ge wone middelen in het wegenfonds te stor ten en de andere 10.000 door de bedrij ven te laten betalen, met 9 tegen 4 stem men aangenomen. Bij den post „Vergoeding van de kosten van instandhouding van bijzondere scho len, bedoeld in art. 101 der Lager Onder wijswet 1920" zegt de heer Mesman, dat. het wel bekend zal zijn, dat tengevolge van het nijpend gebrek aan personeel op de scholen, het onderwijs heel wat te wen- schen overlaat. Spr. wil daarom voorstel len een kweekeling met akte aan de Open bare school aan. te stellen en daarvoor 1000 uit te trekken. Dit bedrag komt dan aan de vergoeding, bedoeld in art. 101 der L. O.-wet ten goede. Op hun beurt ont vangen de besturen der^bijzondere scholen daardoor een hoogere vergoeding per leer ling. Deze hoogere vergoeding is> dan pl.m-. 5 per leerling. Van dit bedrag kunnen de besturen ook ten deele in Ijet gebrek aan personeel voorzien. De Voörz. zegt, dat het onderwijs ook hem niet iiLJille opzichten bevredigt, ten gevolge van het tekort aan personeel. Heh middel, dat de heer Mesman aan de hand doet, gast niet. omdat het Bepartement van Onderwijs, geen kweekeling met akte kent. De wet spreekt enkel van Hoofd, onderwijzer, assistent en kweekeling. ife heer Mesman interpelleert, dat zijn voorstel wel gaat. Mr. Terpstra, een spe cialist op het terrein van het onderwijs, heeft hem dit middel aan de hand ge daan. De Voorz. wil de heer Mesman in over weging geven om B. cn W. uit te noodigen deze kwestie eerst nader te onderzoeken. Wanneer er sprake zal zijn van de aan stelling van een boventallige onderwijzer aan de openbare school, zal dit voor de gemeente een meerdere uitgave van. 12.000 tot f 15.000 beteekenen. De heer Mesman zegt, dat hij nimmer wil medewerken aan een meerdere uitga ve van een 12.000 tot 15.000. Het gaat over een bedrag van 5500. De heeren Nijhof cn Boekraad spreken zich voor het •voorstel uit. Na nog eenige discussie stelt de heer Mesman voor om B. en W. te verzoeken eerst een nader onderzoek in te stellen en daarvan binnen veertien dagen verslag in een openbare vergadering van- den Raad uit te brengen. Dit voorstel wordt aange nomen. Bij volgn. 5 der ontvangsten „Secretaris- leges" zegt de. heer Mesman in een vorige vergadering wel beloofd te hebben met voorstellen omtrent de heffing van leges- gelden te zullen komen, doch daarvan voorloopig afziet. Bij de behandeling van de elecfcriciteits- begrooting zegt de heer Boekraad dat er een voorstel van de begrootings commissie is om de electriciteitstarieven met 5 cent per K.W.U. te verlagen. De Voorz. herhaalt zijn belofte bij de algemeene beschouwingen gegeven, om zoo dra de cijfers van het jaar 1928 bekend zullen zijn, met voorstellen tot verlaging te zullen komon, indien de resultaten van het bedrijf daartoe aanleiding zullen ge ven. Er ontspint zich eenige discussie. Het voorstel der Commissie wordt vervolgens verworpen met 5 tegen 8 stemmen. Bij loonen en salarissen van het personeel dringt de heer Boekraad aan op de vaste aanstelling van een hulp-monteur. Bij dc behandeling van de begrooting voor het gasbedrijf wordt allereerst beslo ten om het gas voor de straatverlichting voor 1929 te leveren tegen den prijs van 5 cent per M3. Tevens wordt besloten om deze prijs ook voor de 2e helft van 1928 vast te stellen. De heer Noest handhaaft zijn voorstel om met ingang van 1 Januari 1929 den gasprijs met 1 cent per M3. te verlagen. Dit voorstel wordt verworpen met 11 tegen 2 stemmen. De heer Noest stelt voor om een Com missie ad hoc in het leven te roepen om verschillende zaken, het personeel betref fende. te onderzoekei:. Er ontstaat een vrij langdurige discussie over enkele werk lieden bij de bedrijven. Ten slotte wordt besloten om een werkman door B. en W.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2