Letteren en Kunst KERKNIEUWS. Rechtzaken. BINNENLAND. LIEFDE'S JEUGDDROOM TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT"* DONDERDAG 4 OCTOBER 1928 Verder acht het Bestuur het gewenscht dat aan dit hoofdstuk nog drie punten wor den toegevoegd nl.: a) „Bevordering van het gebruik van Ne- derlandsche fabrikaat, ook door de organen der overheid en door de overheids- en daarmee gelijk te stellen bedrijven." b). „Het tegengaan van dubbele belas ting voor het afsluiten van daartoe strek kende tractaten." c. „Wijziging der wet op de Naamloóze Vennootschappen ten opzichte van de ver plichte publicatie van gegevens". Hoofdstuk VIII. (Middenstand). Onder punt 2 wordt genoemd: „Tegen gaan van het cadeaux-stelsel". Beter ware te lezen: „Tegengaan van het cadeaux-stelsel, voorzoover zich dit in den vorm van oneer lijke concurrentie vertoont." "Hoofdstuk X (Arbeid). Het Bestuur acht het van 't grootste ge wicht, dat in dit Hoofdstuk de navolgende bepaling wordt ingevoegd: „Invoering van spaarplicht voor onge huwde Icontrekkers en loontreksters''. Het Bestuur der Werkgevers-Vereeni- ging wijst erop, dat dit punt voorkomt op het Program van 1922 (Hoofdstuk X sub. 11). Het meent, dat er geen meer doeltref fend middel denkbaar is om de kinderrijke gezinnen in gunstiger positie te brengen dan het bevorderen van het sparen. Dit sparen moet geschieden oo een leeftijd, dat de inkomsten hoog en de noodzakelijke uitgaven laag zijn. Hoofdstuk XI. (Natuurschoon). Volgens de meening van het Dagelijksch Bestuur der A. R. K. W. V. zou het behoud van natuurschoon van stad en land het best bevorderd worden wanneer de ge meenten bij het vaststellen van hun uit breidingsplannen rekening zouden willen houden met de plannen van andere ge meenten. Verwezenlijking van zoogenaamde ge- Avestelijke plannen verdienen daarom ook in dit opzicht krachtigen steun. De Tiolsche azijn-essencefabriek stopgezet. De heer Vermet. exploitant van de Tiel- sehe azijn-eBsencefabriek, die verdacht wordt, door omkooping chemische fabrieks geheimen te hebben willen bemachtigen, wordt in Keulen gevangen gehouden. Hierdoor is groote stagnatie ingetreden. Reeds 11 dagen ligt het bedrijf stil en de werklieden hebben aanzegging gekregen, dat zij vooreerst niet noodig zijn. De.eerste vrouwelijke ridder in den Ned. Leeuw. Wij hebben melding gemaakt van de on derscheiding, welke de aftredende inspec- trice van het Nijverheidsonderwijs, me vrouw M. E. Leliman-Bosch is te beurt ge vallen, namelijk haar benoeming tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw Mevrouw Leliman is namelijk de eerste vrouw, die dze onderscheiding ontvangen heeft. Vroeger was zij reeds benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nasau. De eerste vrouwelijke advocate. Maandag 8 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat mej. Mr. v. Dorp haar eerste pleidooi afstak. INGEZONDEN MEDEDEELING. DEK HAAG ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstr. hoek Spui LUDWIG VON PASTOR f. De bekende schrijver van de geschiede nis der Pausen, Ludwig von Pastor, de ge zant van Oostenrijk bij het Vaticaan is overleden. Ludwig von Pastor werd den 31sten Ja nuari 1854 te Aken geboren. Oorspronke lijk werd hij voor den koopmansstand be stemd, doch hij voelde meer voor de studie en volgde van 1870 af de lessen aan het gymnasium van Frankfurt a. M. Zeer spoe dig was hij met den historicus Johannes Janssen zeer bevriend. Toen hij 19 jaar was, viel hem „Gc- schichte der Papste" van Paanhe in han den. Deze omstandigheid deed in hem het besluit rijpen, om zijn leven aan de ge- schiedvorsching der Pausen te wijden. Pastor studeerde dan in Leuven, Bonn, Berlijn, Weenen en Graz, in welke laatste plaats hij in 1878 tot doctor in de filosofie promoveerde. In hetzelfde jaar ondernam hij zijn tweede reis naar Italië. Echter bleef voor hem, evenals voor alle anderen, het Vati- caansohe archief gesloten. Deze sluiting was in 1870 in verband met een woord breuk bevolen. Eerst toen hij Leo XIII een zeer belang rijk historisch werk kon overhandigen, werd hem de toegang tot het archief ge opend. Het eerste deel van zijn PapsV* geschichte is ten dank aan Leo XIII opge dragen „Die het geheime Pauselijke archief voor de geschiedkundigen beschikbaar heeft gesteld". Later aanvaarddo Pastor een professo raat in Innsbrück. In 1899 werd hij Hofrat, in 1901 directeur van het Oostenrijksch historisch Instituut en in 1918 in den erfe- lijken adelstand verheven. De_oorlog onderbrak zijn werkzaamhe den; zijn beide medewerkers, de kunsthis torici Pollak en Sabotka, vielen op het slagveld. In het begin van 1915 ging Pas tor naar Rome om het instituut in veilig heid te brengen en zijn handschriften naar Innsbruck te doen vervoeren. Zoo heeft hij nog langen tijd aan de geschiedenis der Pausen kunnen werken. Toen zijn archiefmateriaal uitgeput was, overwoog Pastor, na den oorlog, hoe hij weder naar Rome zou kunnen terugkee- ren. Door bemiddeling van den oud-kanse lier Michael Mayer kon hij in Maart 1920 als zaakgelastigde van Oostenrijk naar Rome vertrekken; een jaar later word hij gezant van Oostenrijk bij het Vaticaan be noemd. „Msb." BENOEMINGEN. In het aartsbisdom. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Zeist den weleerw. heer J. A. Tutert en tot kape laan te Driel den weleerw. heer J. P. C. Tempel neomist. P. Beatus, 0. M. Cap. f In Borneo verdronken. Den Isten October, ontving de hoog- oorw. Pater Provinciaal der Capucijnen te legrafisch uit Borneo het treurige bericht, dat de hoogeerw. Pater Beatus in de missie verdronken is. Het Apostolisch Vicariaat van Ned. Borneo verliest in hem een zijner beste en meest verdienstelijke missionaris sen, die van dc oprichting dezer missie daar met alle toewijding, met al zijn voor treffelijke gaven van geest en hart werk zaam is geweest. Zijn droevig verscheiden is een zware slag voor de missise van Bor neo. Pater Beatus (in de wereld Joseph G. A. Bayens) werd 19 Dcc. 1876 in Dennenburg geboren, trad 3 October 1894 in de Capucij- nonorde en ontving 21 December 1901 de H. Priesterwijding. Na eenige jaren professor te zijn geweest aan het Serafijnsch Semi narie der Capucijnen te Langeweg, vertrok hij in 1905 met Mgr. Pacificus Bos als eer ste missionarissen naar de missie. Alle be- ginmoeilijkhedeil heeft hij meegemaakt. Steods is hij geweest in het bestuur der missie en als Superior regularis heeft hij ook de missie geleid. De Statie van Singkawang met haar nieuwe kerk, jongens- en meisjesschool, broeders- en zustershuis, ziekenhuis- en lc- proseric heeft haar groolen bloei naast God aan hem te danken. R. I. P. Professiefee*t. De eerw. zuster Ernesta, in de wereld mej. A. v. Bemmelen uit Leiden, hoopt 3 November a.s. haar gouden kloosterfeest te vieren in dc congregatie der eerw. zus ters van O. L. Vr. Moeder van Barmhar tigheid. Dc jubilaresRe heeft veertig jaren zich gewijd aan het bewaarschoolonderwijs te Kerkdriel. Chioeexen naar het klooster. In het klooster St. Andreas te Brugge (België) zullen op Vrijdag 5 October a.s. een vijftal religieusen worden geprofest, waaronder een Chinees. In hetzelfde kloos ter zal op 15 Januari a. 8. de gewezen mandarijn Lou Tching Tchieng, oud-minis ter van buitenlandsche zaken in China en voorzitter van den Regeeringsraad zijn kloostergeloften afleggen. Merkwaardige novicen. Uit Manila (op de Philippijnen) wordt gemeld, dat Isabella de los Reyes, novice in den Carmcl is geworden. Zij is de doch ter van den „paus" der Aglipayan-sectie. Deze „paus" beleeft rare dingen, want een andere dochter werd Benedictines en nog een andere Franciscanes van Maria. Poging tot verdrinking. Een 48-jarige bewoner van Diemen had zich Dinsdag voor de Amsterdamache Rechtbank te verantwoorden gehad Ier zake van pogmg tot moord of poging tot doodslag. Hij bevond zich in den nacht van 11 op 12 Mei 1.1., omstreeks middernacht, op het Jaagpad nabij den Omval in gezelschap van een vrouw, naaister van beroep, en plotseling zou hij haar, volgens de telaste- legging, in het water der Wcespertrekvaart gegooid of geduwd hebben. De vaart ter plaatse heeft bij den wal een diepte van 1 M. 70 en op een twee meter van den wal is zij 2 1/2 M. diep. De vrouw, die, zoo als verdaohte, volgens de dagvaarding, wist, de zwemkunst niet of niet voldoende machtig was, zou verdronken zijn als zij zich niet aan een ducda-lf vastgegrepen en om hulp geroepen had en als toegeschoten personen haar niet uit het water gehaakl hadden. Er waren in deze zaak 19 getuigen ge dagvaard. Verdachte ontkende de vrouw, met wie hij op het Jaagpad wandelde, in het water te hebben geduwd. Hij vermoedt, dat zij bij ongeluk in het water gevallen is. De eiseh luidde 12 jaar gevangenisstraf. De communist Burink voor den rechter. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft terecht gestaan bet communistisch gemeen teraadslid Van Burink, wegens ordeversto ring in een vergadering van den gemeente raad op 29 Maart j.l. Pleiter, mr. J. ,T. Fokma. Van Burink, gaf de schuld van zijn drif tig rumoer-maken in de Rotterdamsche Raad aan de S. D. A. P. De oorzaak im mers, zoo zeide hij, was het feit, dat de sociaal-democraten, wier voormannen hooge salarissen verdienen Oudegeest o.a. 18.000 de werkloozen naar Drente wil de sturen tegen laag loon en 50-urige ar beidsweek. De eisch was 50 cent of één dag hechte nis. De rechter wilde door deze veroordec- ling in principe uitmaken, dat het Raads lid onverwijld zich had moeten verwijderen, toen hem dit door den voorzitter werd ge last ,daar hij den gang van zaken onmoge lijk htd gemaakt. RIJK EN GEMEENTEN. „Het Volk" heeft den wethouder De Zeeuw geinterviewd en gevraagd, welken invloed hij dacht, dat het wetsontwerp in zake wijziging financieele verhouding tus- schen Rijk en Gemeenten zijns inziens op de financiën van Rotterdam zal hebben. De heer De Zeeuw antwoordde: „Geheel heb ik dat nog niet kunnen nagaan", zeide onze wethouder. „Mijn hoofdindruk is echter, da£ de nieuwe re geling voor Rotterdam in financieel op zicht geenszins onvoordeelig is en dat zij bij handhaving van den bestaanden be lastingdruk zij het dan ook, dat de be lastingen andere namen krijgen voor onze stad een waarschijnlijk niet gering voordeel brengt'. Dat antwoord had ..Het Volk" ook wel zelf kunnen geven, dunkt ons. De strek king van het wetsontwerp is juist o.m., voor de grootere gemeenten de belasting druk te verminderen. Concept-Program R. K. Staatspartij. Wcaschen der R. K. Werkgevers Naar aanleiding van de op 24 en 25 September 1.1. te Scheveningen gehouden algemeene ledenvergadering, heeft het Dagelijksch Bestuur der A.R.K.W.V. een aantal wenschen nopens het program der R. K. Staatspartij kenbaar gemaakt. Hoofdstuk II (onderwijs). Teneinde de financieele lasten van groote gezinnen met veel schoolgaande kinderen te verlichten wordt voorgesteld in het program een be paling op te nemen van dezen inhoud: „Herziening der schoolgeldregeling ten einde de op de groote gezinnen drukkende lasten te verlichten". Vervolgens wordt bij dit hoofdstuk voor gesteld „Opheffing van het stopwetje ten op zichte van het Nijverheidsonderwijs". Er bestaat een nijpend tekort aan ge schoolde arbeiders. Hierin ware te voor zien door het ambachtsonderwijs sterk te bevorderen. Hierin wordt tevens een doel treffend middel gezien om den werkloos heid op den duur te doen verminderen. Hoofdstuk III (Financiën). Teneinde de spaarzin te bevorderen en van overheids wege in de hand te werken, dat nabestaan de betrekkingen na den doocl van den kostwinner verzorgd achterblijven, wordt voorgesteld. „De geoorloofde aftrek van het belast baar inkomen wegens levensverzekering belangrijk te verhoogen". In punt 4 van dit hoofdstuk staat ver meld: „Invoering van belastingen op midde len van gemak en weelde". Voorgesteld wordt dit punt aldus tc le zen: „Invoering van belastingen op „Inge voerde" artikelen van gemak en weelde, in het bijzonder van die welke hier te lande niet worden voortgebracht of gemaakt". Hoofdstuk VII (Handel cn Nijverheid). Punt 1 van het concept luidt: „Zoo noodig steun aan bepaalde takken van volksbestaan, vooral door het middel van handelstractaten of door bijzondere in voerrechten." Het A. R. K. W. V.-Bestuur meent, dat de handelsstractaten-politiek dient afge scheiden te worden van de economische politiek ten bate van hulpbehoevende be drijfstakken of ondernemingen en dat daar om dit punt in tweeën dient te worden gesplitst. De redactie zou kunnen luiden: a) „Het instellen van een onderhande lingstarief, teneinde de mogelijkheid tot het sluiten van handelstractaten met an dere landen open te houden, zulks ter be vordering van den internationalen vrijhan del". b) „Zoo noodig steun aan bepaalde tak ken van volksbestaan door bijzondere in voerrechten, voornamelijk als afweermiddel tegen dumpingpractijken wanneer, deze tot geyolg zouden kunnen hebben, dat het Ne- derlandsch bedrijfsleven blijvend zou wor den geschaad." FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS. Nadruk verboden. 17> r Dat denk ik niet, lachte Dick. Ik voor mij geloof dat die kerel gevoel van humor had en gedreven werd door een plotselinge impuls. „Daar loopt een goed gekleede mijnheer, laten we dien eens in de modder laten rollen, of zoo iets". Het zou al heel toevallig zijn, als ik nog zoo'n grapenmaker tegenkwam. In ieder geval, ik zal op mijn hoede zijn en ben niet lan ger van plan hier langer dan noodig is, te blijven. Ik ga regelreeht naar Paddington Station. Dat treft heel merkwaardig, daar ga ik ook naar toe. Om niet den schijn te wekken, dat hij den man kwijt wilde zijn, liep Dick met hem mee tot aan het station, en praatte vriendelijk met hem over koetjes en kalf jes. Hij knikte hem vriendelijk toe, toen hij hem later op het perron weer tegen kwam. Grigson treuzelde tot de trein ver trokken was cn daar hij nu voor het oogenblik vrij van dienst was, bestelde hij een glas bier aan het buffet. De poging om lie.'u ieberooven van de wapenen, die hem zoo toevallig in handen waren gevallen, in den vorm van documen ten en den manchetknoop, had Richard Emberson doen begrijpen, dat het dwaas zou zijn, deze dingen langer bij zich te dragen. Hij had gedacht, dat dit de vei ligste manier was om ze te bewaren, en zoolang niemand vermoedde dat hij ze in zijn bezit had, leek dit alleszins redelijk, maar nu stonden de zaken anders cn hij was overtuigd dat Aram Kalifan voor niets zou terugdeinzen om ze in zijn bezit te krijgen. Dick besloot om het kostbare pakketje aan Enid in bewaring te geven. Niemand zou vermoeden dat zij het in haar bezit had en zoo zou het haar dus niet in gevaar kunnen brengen. Dien avond, toen kolonel en Ted buiten liepen te rooken, en mevrouw Anerly was wegge gaan om het jonge paar eens alleen tc la ten, nam hij zijn kans waar. Enid zat aan de piano en speelde Cho pin en Wagner en Dick, die met zijn elle boog op de piano steunde, stond op haar neer to kijken met een milder licht in zijn oogen. Ik zou graag willen dat je iets voor me deed, liefste, zei hij, nadat hij voorzich tig om zich heen had gekeken om zich te vergewissen dat niemand hen kon hooren. Ja Dick, wat is het? Terwijl dc laatste tonen van den Liebes Tod wegstierven in zachte harmomën, stond Enid op en keek haar verloofde vra gend aan. Ik zou graag willen dat je iets voor me bewaarde. De veiligheid ervan is een levenskwestie voor mc er. op het oogenblik is het niet veilig bij mij. Er is al een po ging gedaan om het me te ontstelen; door een gelukkig toeval is dat voorkomen, maar een volgenden keer kon het wel eens minder gced afloopen. Sluit het ergons weg tusschen je andere dingen en laat het aan niemand zien en vertel ook aan niemand dat ik het je gegeven heb. Geef het me maar, dan zal ik dade lijk naar mijn kamer go an en liet daar wegbergen. Dick gaf haar het pakje en enkele oogen blikken later was ze alweer terug en zei: Het is in orde, Dick, het is nu vol komen veilig. De jonge man nam haar handen en trok haar naast zich op de sofa. Het is alleen maar veilig, zei hij waar schuwend, zoolang niemand weet dat hot in je bezit is en geen oogenblik langer. Dan zal het veilig zijn, totdat jij liet me weer terugvraagt, zei ze glimlachend en toen voegde ze er peinzend aan toe: Ik vind het heerlijk om zelfs een kleinig heid als dit, voor je te kunnen doen. Ik zou wenschen dat je me meer wou vertel len van al je moeilijkheden en zorgen, het is mijn recht om die met je te deelen. Je hebt je omringd met een muur van myste ries. Ik klaag niet, maar ik vind het toch hard, dat je me zoo weinig vertrouwen schenkt. Ja, het is hard voor jou cn ontzettend hard voor mij, antwoordde Dick somber. Ik heb mijzelf keer op keer voorgehouden dat het mijn plicht is je op te geven, maar ik ben een lafaard geworden, ik durf den pijn niet aan. Dick! riep ze, waar heb je het over? Houd je dan niet meer van me? Hij trok haar hartstochtelijk naar zich toe. Niet van je houden? vroeg hij. Twijfel nooit aan mijn liefde voor jou, Enid wat er ook moge'gebeuren Een oogenblik liet ze zich gaan in een omhelzing. Toen, getroffen door een ge dachte, die haar geluk vergiftigde, maakte ze zich zacht uit ziju armen los. Waarom heb je me dan zoo doen schrikken? vroeg ze. Waarom sprak je dan over je plicht, me op te geven? Was dab omdat er een andere vrouw is, van wie je hield, voor je mij kende? Een andere vrouw? herhaalde hij met zichtbare verbazing. Er bestaat voor mij geen andere vrouw op de werekl dan jij, Enid. Nu niet, maar voor je wist dat ik be stond - Natuurlijk heb ik mijn jongensachtige verliefdheden doorgemaakt, maar ik heb nooit geweten wat echte liefde is, voor ik jou ontmoette. Hij boog het hoofd en bracht, haar zach te, blanke handen naar zijn lippen. Er viel een langdurige stilte, de stilte van volkomen begrijpen en van gevoelens, die te diep zijn voor woorden. Dick had volko men waarheid gesproken. Zijn jongensach tige hartstocht voor mevrouw Bevan was als sneeuw voor de zon verdwenen door de betoovering van diepere gevoelens die dit jonge meisje in hem hadden gewekt. Even voelde Enid de verleiding om te spreken over den anoniemen brief, maar terwijl ze aarzelend nadacht of het wel ver standig en goed zou zijn, om dit nu te doen ging de gelegenheid voorbij. Neen, liefste, begon Dick eindelijk, UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 5 Oct. Huizee, 340.9 M. Na G uur 1870 M. 12.30—1.30 K. R. O. Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 3,00—4.00 K. R. O. Vrouwenuurtje door Mej. D. Twaalfhoven uit Den Haag. 4.005.00 N. G'. R. V. Grarnofoonmuziek. 5.00—0.45 Concert. Mej. B. Bergman, zang, Mej. M. Scager, viool. Mej. M. van Batenburg, piano. 7.007.30 K. R. O. Cursus Paedagogie door Dr. Jac. v. Dael. 7.40 V. P. R. O. Catechesatie 8.15 V. P. 11. O. Schubert, cyclus. 8.45 V. P. R. O. cursus. Hilversum, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door liet Trio Sjouwerman. 0.00—7.15 Dinermuziek door liet kwartet Rentmeester. 7.157.45 Lezing vanwege het onderwijl» fonds voor de Binnenvaart. Schipperslea. 8.009.00 Concert. Aalsmecr's fanfare corps. Dir. J. F. van Overbeeke, Aalsmcer- sche koorvereeniging. 9.059.35 Lezing door H. v. d. Molen;' Mondverzorging. 9.35—11.00 Concert door hot Omroep-or- kest o. 1. v. Nico Treep. 10.05 Persberichten. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Grarnofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert (cello, piano). 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 2.45 Lezing. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing. 4.00 Muziek. 4.05 „The Rivals", tooneel voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Pianoduetten van Schubert. 7.20 Bioscoopcauseric. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: The psychology of ritual and belief. 8.05 „Charming Chloe", ballade-opera, van Bennett en Wilson. Muziek van Wil liams. 9.35 Mr. Noel Coward's faschcid. 9.50 Nieuwsberichten. 10.10 Vaudeville. Dans-Orkest en solisten II.05 Een verrasssing. 11.2012.20 Dansmuziok. Radio-Pari 8, 1750 M. 1*2.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Concert. 8.5011.20 Symphonieconcert. Langenberg, 469 M. 12,30 Mechanische muziek. I.252.50 Orkestconcort. 6.056.50 Kamermuziek (piano- cello, tenor). 8.25 „Die verkaufte Braut", kom. opera in 3 acten van Smetana. Daarna dansmuziek tot 12.20. Konigswusterhausen, 1260 M. (Z e e s e n). 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.20 Concert. 9.20 Schubert-concert. 9.50 Löwe-balladen. Hamburg, 365 M. 4.35 Vocaal concert. Liederen van Schu bert. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Pianoconcert. 9.20 Mystieke dansen. II.20 Sluiten. Brussel, 500 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Vlaamsche literatuur. G.55 Kamermuziek. 8.35 Fragmenten van „Maaon", opera van M&ssenet. 10.35 Sluiten. wat ik bedoel is, dat sedert we ons verloof den, alles veranderd is. Ik dacht dat ik do zoon was van een vermogond man; nu heb ik alle redenen tc gcloovcn, dat ik niets op de wereld bezit. Dat bcteckent in ous geval toch niets, zei ze snel. Ik heb toch gold. Als ik meerderjarig ben, heb ik recht op 700 pd, st. per jaar, die ik geërfd heb van mija peettante, mevrouw Trcvanion. Ik kan toch niet van jouw geldTcVeny Enid. Je moest je schamen Dick, dat je zoo iets durft tc zoggen, riep ze verontwaar^ digd, mot gloeiende wangen en schitteren de oogen. Wat beteekent geld tusschen jou en mij? Kan onze liefde zich niet ver heffen boven zulke vooroordeelen? Lieveling, fluisterde hij, terwijl Rij trachtte haar te sussen, we hebben niet alleen met onszelf rekening te houden, als je vader hoort, hoe mijn toestand is, zal hij het mij oens zijn, dat ik, als man van cor, verplicht ben, je van jo belofte te ontslaan. Hij gaf zijn toestemming tot ons huwolijk onder geheel andere omstandigheden, het is billijk dat hij er nu anders overdenkt. Vader zal mij gelijk geven, zei Enid met overtuiging, maar zelfs al zou hij dit niet doen, dan zou dit voor mij alleen beteekenen, dat ik zou moeten wachten tot ik meerderjarig ben. En ondertusschcn, ging ze energiek voort, moet jij je gaan vestigen. Mijnheer Bevan heeft me verteld, dat je al je examens in de rechten gedaan hebt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5