STADSNIA/S. LIEFDES JEUGDDFÖC/I DERDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT DE 3 OCTOBER-FARING. Kunstavond zegepraal. L strijd en Gisterenavond begonnfeesfelijkhe- den ter herdenking vaen's Ontzet met een feestavond Gehoorzaal, ■waarin zocwat geen pljnbezel was gebleven. Het programma open de uitvoe ring van de Cantate 's Strijd cn Zegepraal", een compon A. Lijsen op woorden van W. H. ïch. De Can tate is door de schrijv«dragen aan de Gemeente Leiden, culde welke zij daarmc-e aan Leideiten is me> én een hulde voor henz>rden. Naar tekst en muziekren boeiend werk, geschreven voor jli en piano. Het werk heeft zoo j nog ge wonnen, doordat de het Rook voor deze gelegenheid op vlelijke wijze en met begrip van srai instrumen tatie de compositie haikt voor be geleiding met klavier eorkest.' Het koorensemble worrad door 155 jongens en meisjes Burgerzang school, waarvan de heepk directeur is. Het strijkorkest beds we goed hebben gezien, uit een jeroepsmusi- cd en aan den vleugel Zirkzee. De uitvoering van iate is voor alle medewerkenden ec succes ge worden. In de eerste plien de koor partijen er bij de jonge ssen en zan gers er geheid in, ziergens een spoor van weifeling de tweede plaats trof ons de zuiviculatie, bet uitspreken der woorcardoor des noods zonder tekstboek te volgen iwas. In de derde plaats irde ons de Zuiverheid. Bepaald looi was de klankontwikkeling van raantjes en ook het timbre van henskoor vol deed uitstekend. De heRook moet voor kinderen een gogpaedagoog zijn. Hij weet ze te bin door zijn eigen muzikaliteit en ruliding weee hij herhaaldelijk mooie te berei ken. We denken b.v. e vilde climax bij het slot van het eersbnan de op standigheid der hongere&ers in het tweede, aan het prachtip „Als ghy ,U volck hebt uytgeleydt" derde deel. Het bizonderlijk noemckleze pas sages beduidt geen lagerèing van al het overige. De sopraansolo's van mlhe Gaykc- ma werden heel verdienijl vertolkt. Haar stem is niet groot, aaar wijze van zingen zeer sympathil geluid is rein en frisch en bezit waejj hebben haar overtuigende voord ra veel be langstelling gevolgd. De heer Jacques Jonkm; lulde met gemak de bariton-partijen gen door leefde voordracht van i Werff's woorden tot de vertwijfeUelgers. Met smaak bespeelde Z:zlen vleu gel, terwijl het orkest een rzj samen spel liet hooren. Een bizolebrd van hulde mag wel gewijd zijiaie cello partij en den vertolkendeneli De uitvoering verwekte ?esftig ap plaus. De begaafde leider o#g een krans, eveneens de heer Jc?men mej. Gaykema bloemen. Deze uitvoering werd cbr '.en per radio uitgezonden en in dd lo'ran den avond werd reeds een telegim 'gelezen van een oud-Leidenaar te eng die ze daar met groote voldoeningad jehoord Daarna betrad de Vooitteln de 3-Octobervereeniging het piiuii hield een toespraak niet al'oen 'or aanwe zigen, maar vooral doei milel We mi crofoon voor de duizenden ontbaren, ten einde kort de beteeken vat 3-Oc- tober-viering uiteen te zetteen bezoek aan Leiden op den klassieln féag op te wekken. Na de pauze was het word ,Les Chansonniers", het ensemblidat';tradi ties van het gezelschap „Buissipoogt voort te zetten, ten einde iiemenst te geven, waarvoor dezen avonjdè gje Ge hoorzaal met haar zeer geongdibliek weer niet intiem genoeg was. ,.Les Chan sonniers", mej. Mary Sablairolles en de heeron Leo Kok en Jos. Heydens hadden een zeer uitvoerig en smaakvol programma samengesteld. En op dat programma het levenslied in al zijn variaties, ernstig en dol, weemoedig en vroolijk, melo-dramatisch cn snaaksch het lied met de lach en soms even met de snik van den humor. Het lied in Hollandsch, Fransch, Duitsch en En- gelsch, voorgedragen in modern concert- costuum en in dat van den Rococotijd. Men zal niet van ons vragen, dat we al deze nummers bespreken. De artisten verstaan hun vak. Toch vra gen we ons af, of wel alle toehoorders on verdeeld 'rebb n genoten. Niet iedere'n vorctaat vreemde talen. Maar die ..Les Chansonniers" konden volgen, hebben hun uitnemende prestaties op hoogen prijs ge steld. De 3-Octoberviering is met dezen avond feestelijk ingezet. Het Genootschap „Kennis is Macht". Uitreiking der Diplom a's. Zaterdagavond had in de groote zaal van het Nufegebouw in tegenwoordigheid van het voltallig bestuur, directeur en leeraren en de gedelegeerde van de ge meente de heer K. Sijtsma de uitreiking van de diploma's plaats na gehouden examen toegekend in den cursus 1927 1928. De meeste leerlingen, die geslaagd wa ren, waren aanwezig. De voorzitter van het Genootschap, de heer G. W. Zandvoort Jr., die de verga dering .opende, zette na een welkom aan directeur en leeraren en het gedelegeerd lid der gemeente, de beteekenis van het Genootschap uiteen en zijn plaats onder de onderwijsinrichtingen hier ter stede. De financieel© medewerking van Rijk, de Pro vincie en de Gemeente, bewijst dat ook de overheid de inrichting op prijs stelt. De geslaagde leerlingen wenschte hij suc ces toe en hij sprak de verwachting uit dat de verworven kennis en het straks uit te reiken diploma van de verkregen kennis hun te stade zal komen. Gaarne zou hij zien dat zij blijk van erkentelijk heid zouden geven door lid te worden van het Genootschap. Het bestuur zou daarop zeer prijs stellen. De jaarlijksche contributie bedraagt slechts 1.50. Hierna reikte hij de diploma's uit, met hun een goede reis toe te wenschen in de toekomst waarbij zij ongetwijfeld meermalen zullen ervaren dat de kern spreuk „Kennis is" Macht" waarheid bevat en dat zij van het. verkregen diploma voor hun carrière de welverdiende vruchten zullen oogsten. Een der geslaagde leerlingen dankte na mens allen voor het genoten onderwijs. Het door de gemeente gedelegeerd lid, de heer Sijtsma sprak, ten slotte een woord ter opwekking aan de geslaagde leerlingen om te trachten niet alleen in hun eigen belang, maar ook in dat der gemeenschap in de practijk de vruchten te plukken van de op „Kennis is Macht" verworven we tenschap en vaardigheid. Namens het gemeentebestuur bracht hij dank aan directeur en leeraren voor het gegeven onderwijs en huldigde het be stuur voor zijne belangeloos gegeven tijd en bemoeienis voor het Genootschap. De geslaagden zijn: Nederl. en Nederlandsche Handelscor respondentie: H. Klarenberg en J. J. P. van Oijen. Fransche Handelscorr.: A. Teljeur (met lof). Engelsehe Handelscorr.: B. Bogaerds, J. Sega ar, mej. H. E. J. van Vliet, J. Vijl- brief, mej. E. Wesselius, mej. O. van Wilgen en M. H.' Zaalberg. Duitsche Handelscorr.: H. J. Brugge- man, mej. H. Schrama. mej. C. van Wil gen en mej. P. J. van Zijp. Boekhouden enz.: Th. Admiraal. A. Bol le, W. Eduard, H. Lourier, J. Munting, M. C. Overduin, mej. J. W. F. Schneider, P. J. Soeteman, J. G. H. Toniës en J. J. v.. d. Waals. Algemeene Handelskennis: A. Bolle, H. J. Bruggemau, W. Eduard, A. Jansen, H. Klarenberg, H. J. Lnback, A. v. d. Nadort, N. A. Polane, J. B. Selier, J. G. H. Tohüs, J. Vijlbrief en mej. P. van Wilgen. Schoonschrijven: J. J. van Biemen, A. Eradus, N. J. A. Overdevest en TT. C. van Vliet. Stenographic: Mej. P. J. Notebcom (met lof), mej. G. J. C. van de Wakker en mej. J. M. Wagemans. Stenotvpie: Mej. M. Boga-erds, mej. M. M. Dingjan, mej. N. de Gelder, mej. J. M. Kooten (met lof) en mej. P. C. Luyk. MachineschrijvenMej. M. Baars C. v. d. Berg, Z. Bink, A. Bolle, mej. G. Boon, mej. E. C. Bouter, J. v. d. Berg, J. F. Sec A. M. L. van Delft. mej. H. Dietrich, mej. M. M. Dingjan, J. P._ van Dijk. mej. J. van Egmond P. Fakkel, mej. N. de Gelder, A. F. van Goor, J. Gijsman, J. Heerius, mej. S. M. C. J. v. d. Horst, G. J. van Houten, mej. P. B. Kalnij, mej. J. van Klaveren, P. G. A. do Kier, mej. J. M. Kooien, mej. A. Kwaadgras, mei. D. H. M. v. d. Kwast A. v. d. Laan, C. L. J La man, H. de Lang©, W. L. Leget, mej. J. M. v. d. Lelie. me?. P. C. Luvk. mej. C. Muller, mej. M. A. Nater, mej. H. L. Nolet-, mej. P. J. Note- boom W. Ch. Nijeboer, mej. H, C. Sehef- fer, mej. E. Smits, mej. E. S. Spierenburg, B. A. Stikkelorum, mej. J. Teijn, F. C.^van Vliet, mej. A. J. Th. v. d. Voort, mej. E. J. de Vreugd, mej. J. M. Weijermans en mej. C. L. v. d. Zande. Door den heer G. Kleinhans, die 50 jaar bij het Genootschap Kennis is Macht" als bode werkzaam was en allerlei andere werkzaamheden zeer ten genoege van het bestuur verrichtte is thans ontslag ge vraagd dat hem onder dankbetuiging voor de vele diensten aan het Genootschap be wezen op de meest eervolle wijze wordt verleend. Instituut voor Tropische Geneeskunde. Zaterdagmiddag heeft in het Instituut voor Tropische Geneeskunde hier ter stede onder voorzitterschap van prof. dr. A. W. Nieuwenhuis de jaarlijksche vergadering plaats1 gehad van de Vereeniging Instituut voor Tropische Geneeskunde Rotterdam Leiden. In deze vergadering heeft de secretaris, prof. dr. P. C. Flu, het jaarverslag uitge bracht, waaraan het volgende is ontleend 17 October 1927 was voor de Vereeni ging een bijzondere dag, omdat toen bet ziekenhuis Oosterkade 10 te Rotterdam werd geopend, hetgeen geschiedde door den burgemeester van Rotterdam, wijlen mr. Wytema. In het tweede halfjaar van 1927 bedroeg het aantal opgenomen patiënten 12S met een aantal verpleegdagen van 3523. De ge middelde sterkte per dag was 23. Thans' schommelt het gemiddelde tusschen 40 en 50. In het laboratorium van het ziekenhuis werden tal van onderzoekingen op bac teriologisch en parasitolcgisch gebied en op klinisch-microscopisch gebied verricht. Door verschillende particulieren, scheep vaart- en andere groote ondernemingen en handelslichamen werden stichtingsbedden aan het ziekenhuis geschonken. Van een onbekende uiocht het zieken huis een gift van 20.000 ontvangen, op voorwaarde dat de rente ten goede zou ko men aan personen die den verpleegprijs niet of niet ten volle kunnen betalen. Volgens het verslag van den directeur van het ziekenhis te Rotterdam, bedroeg het aantal patiënten, dat in 1927 de poli kliniek voor interne ziekten aan de Leuve- haven bezocht, 719, het aantal consulten 2253. Het aantal patiënten, dat de venereo- logische afdeeling bezocht, was 1416, onder wie 983 vreemdelingen. Het aantal consul ten, in 1926 4022 bedragende, steeg in 1927 tot 8058, In de vergadering van het algemeen be stuur gaf de penningmeester, prof. Kan, een verslag van den staat der financiën en werden de aftredende leden, dr. M. D. Horst, prof. G. J. W. Koolemans Beynen, prof. dr. P. N. van Kampen en prof. dr. P. Th. L. Kan herkozen. Openbare les Mr. Dr. van Praagh. Mr. Dr. J. A. van Praagh te Amsterdam, toegelaten als privaat-docent in de Spaan- sche taal- en letterkunde aan de universi teit alhier, zal zijn colleges' aanvangen met het houden van een openbare les op Maan dag 22 October des namiddags te 4 uur in het kléin-auditorium der Universiteit. UIT DE WAOIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 3 October. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend NCRV uitzendingen). 12.30—1.45 Concert, 5.006.00 Kinderuurtje. 7.00—7.30 Engelsehe handelscorrespon dentie. 7.308.00 Declamatie door G. Staartjes. 8.00 Concert in de Geref. Kerk te Rot terdam (Tidemanstraat). Hilversum, 1071 M. 12.30—2-00 Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman. 3 00—4.00 Maak het zelf, cursus. 6.007.15 Dinermuziek door het kwartet Rentmeester. 7.15—7.45 Gezondheidshalfuurtje door Dr. B. J. Th. Meurer: De beteekenis van het. werk der vroedvrouw. 8.00—11.00 Concert door het Omroep orkest o. 1. v. Nico Trecp. Lotti Muskens- Sleurs, sopraan. F. Belinfante, cello. Egb. Veen a, d. vleugel. 8.45—9.C0 Een praatje over de A.V.R.O.- lessen. 10.00 Persberichten. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ballade-concert (sopraan, bariton). 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 2.45 Bericht voor visschers. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Engelsehe poëzie. 3.50 Lezing: Looking backward. 4.05 Licht klassiek concert. 5.05 Concert-orgel-bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Programma van Lady Tree. 6.35 Nieuwsberichten. 6.40 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Schubert's pianoduetten. 7.20 Gezondheidshalfuurfrje. 7.35 Muziek 7.45 Lezing: Mechanics in daily life. 8.05 Chopin-concert door A. Benjamin, piano. 8.35 Vaudeville. Dans-orkest en variëté- artisten. 9.35 Actueole causerie. 9.50 Nieuwsberichten. 10.10 „The man from Toronto", comedie in 3 acten, van D. Murray. II.3012.20 Dansmuziek „R a d i o- P a r i s", 1750 M 12,502.10 Klassieke kwartetten. 4.055.05 Concert. 8.5011.20 Concert door het Symphonie- orkest. Langenberg, 469 M. 11.3512.15 Muziek voor scholen (bari ton, piano). 12.30 Mechanische muziek. I.252.50 Orkestconcert. 6.056.50 Orke6tconcert. 8.209.15 Concert door het Wera er-orkest. 9.20 Paul Graener-avond. P. Graerer, piano. M. Corapolla, sopraan. P. Orüm- mer, cello. Orkest. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Konïgswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). 12.505.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.20 „Die Pilger von Mokka", kom. opera in 3 acten van Gluck. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. II.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Spaansche dansen voor orkest. 5.20 Cabaret. 6.20 Dansmuziek. 8.20 Ferd. Gregori-avond. Poëzie der Arbeid. '9.20 Verdi-avond. Orkest en solisten. Daarna dansmuziek tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. f 6.50 Trioconcert. 8.35 Orgelconcert. 9 2510.35 Kamermuziek Programma's voor Donderdag 4 Oct. Huizen, 3409 M. Na 6 uur 1870 M. (Uitsluitend N. C. R. V.-uitz.). 12.30—1.45 Concert. 5.30—7.— Concert. 7.00—7.30 Boekhoudles voor beginners. 8.00—9.00 Carillonbespcling op het Kon. Paleis te Amsterdam, door J. Vincent. 9.00—9.30 Spr. prof. dr. J. R. Slotomaker do Bruine, namens de Zuiderzee-Commis- sie: Kerken in de droge Zuiderzee. 9.30—10.30 Concert. Hilversum, 1071 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman. 6.007.45 Concert door het Omroep-or- kest o. 1. v. Nico Treep. Annie van Beek— Ristjouw, sopraan, H. van Beek a. d. vleu gel. 8.15 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Orkest o. 1. v. Pierre Mon- teux. C. Flesch, viool. In do pauze oen cau serie over de A. V. R. O.-lesson. 10.15 Persberichten. 10.3011.30 Dansmuziek door Rentmees ters Band. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12,20 Studio-concert (contra alt; tenor, viool). 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.45 Visschersberichten. ^0^.^ 2.50 Lezing. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Studio-concert (Kwartet, sopraan, bariton). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Marktberichten. 7.05 Schubert's pianoductten. 7.20 Novellenvoorlezing. 7.30 Lezing: Life in Roman Britain. 7.50 Feestooncert in Leeds. Het London Symphonie-orkest. 8.45 Entr. acte. 9.00 (Vervolg). Concert. 10.35 Nieuwsberichten. 10.40 Lezing: The way of the world. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.20 Protest, causerie. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkcstconoert. 8.5011.20 „Lo XIV Juillet", naar Re main Rolland. Radiotoonoel. Langenberg, l M 12-35 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkéstconcert. 6.05-^-6.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Duitsche volksliederen van Joh. Brahms. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterbausen, 1250 M (Zeese n). 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.2010.20 Lezingen. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.20 Orkestconcert. 7.45 „Mignon", opera in 3 acten van Tho mas. Daarna tot 11.20 Gabaret. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert. 10.35 Sluiten. FEUILLETm. Uit het Engelschan EFFIE A. ROWL/DlJ. Nadruk verbodi 16) Ik zal U drie dagenevm, i de jonge man. Dan kom ikeethitAls U dan niet in staat zult Jn, aai&ijn eischen te voldoen, zal geenaclt tjwe- reld me tegen houden U Ui geele moordenaarsbende aan te Igen. Zijn revolver nog steeds p dm der gericht houdend, liep Dickiar ie ;ur. Toen de jonge man de ker ïad-er- laten, uo voetstappen vorsrver eitct geluid van een dichtslaan biiteiiur klonk, richtte de nog steedfeborn rc- stalte van den dokter ziclr.ngzant.j. Toen riep hij luid en bevele: Tigram! Tigram! De knecht kwam op dit joepbinrn- stormen en toen hij zag dozijn nee^r alleen was, keek hij verbaasrond Sta daar niet te kijkcr.etme i open, luister liever! riep dejaeif-ees^. en zich naar den man overige:} fltk- terd$ hij hem enkele woord' in et ot. Een booze grijnslach kwaiop ''graas gezicht, terwijl hij luisterde. In orde mijnheer I rit hij it. Bj ging snel naar de voordeur kec link en rechts. In de verte zag hij Dick's ge stalte juist verdwijnen en met een onder drukten kreet vloog hij achter hém aan. HOOFDSTUK X. Het geheim van den Doode. Toen Dick het huis van Aram Kalifan was binnengegaan, had de politie-ambte- naar die hem van Paddington station was gevolgd, zich aan dén overkant geposteerd en cïen tijd, die hij moest wachten, be steed, met verschillende bijzonderheden te noteeren over het huis en den persoon die op Dick's bellen de deur had openge daan. Toen Dick weer to voorschijn was geko men, slenterde hij langzaam achter hem de straat uit, geen oogenblik de lenige jonge gestalte vóór hem uit het oog ver liezend. Plotseling kwam een man in razende vaart de straat afhollen, het was Tigram! Hij liep met zulk een kracht tegen Dick aan, dat beiden op den grond tuimelden. De aanvaller lag bovenop en met het uit roepen van voorgewende schrik en een stortvloed vata verontschuldigingen in ge broken Engelsch, hielp hij den ander op de been, terwijl hij hem tegelijkertijd han dig een pakje ontfutselde dat zijn slacht offer in de borrt-ak droeg. Jlr'f verdoefd door den val, was Di©k Embcvson zich niet bewust van zijn ver lies, maar toen hij het gezicht van den man herkende, was hij direct overtuigd, dat de botsing geen ongelukkig toeval was geweest! Jij Bchurkl riep hij woedend uit, dat deed je met opzet, terwijl Tigram in stotterende keelklanken en in gebroken Engelsch steods weer betuigde dat het een ongeluk was geweest. Ik had groote haast, ik keek den an deren kant uit en zag mijnheer niet, het kwam bij ongeluk, zei hij, terwijl hij mot één hand het gestolen pakje achter zijn rug verborg. Dick^die niets van de praat jes van den man geloofde, maar vermoed de dat de hand, die de ander zoo behoed zaam verborg, een mes vasthield, was voor bereid op een nieuwen aanval. Ik waa: -huw je, zei hij ernstig. Ik heb een revolver bij me en schiet je neer als je nog verdere onzin uithaald. Als er politie in de buurt was, liet ik je arresteeren. Het spijt me, maar het was een on geluk, geloof me, herhaalde Tigram, die niets liever wilde dan zoo spoedig moge lijk wegkomen met zijn buit. Toen hij probeerde er van door t© gaan, voelde hij zich echter plotseling bij den kraag ge grepen. Niet wetende dat hij met een politie ambtenaar te doen had, vocht Tigram, als een wilde kat om zich uit den ijzeren greep te bevrijden. Laat me los, wat heb jij ermee te maken? protesteerde hij onder een stort vloed van uitheemsch klinkende scheld woorden. Ik zou je aanraden, je behoorlijk te gedragen, jonge man, zei de rechercheur. Ik hoor bij de politie en ik zag dat je met opzet dien heer omver liep. In het nauw gedreven, liet Tigram het gestolen voorwerp op den grond vallen, terwijl hij de aandacht van de politieman trachtte af te leiden, door een vloed van betuigingen dat het niet in zijn bedoeling had gelegen iets ten nadeele van wlen dan ook te doen. Met een uitroep van schrik raapte Dick heb pakje op en stak het weer in zijn zak. Iets dat hij van U weggenomen heeft, mijnheer? vroeg de beambte. Dick, die in de gegeven omstandigheden niet op al te veel belangstelling van de politie gesteld was, kreeg een kleur en zei onverschillig: Ik geloof het niet, misschien is het uit mijn zak gevallen. Natuurlijk la-at U dezen man arrestee ren, mijnheer? Maar ik heb niets gedaan, ik keek den anderen kant uit, ik zag hem niet, jammerde Tigram, die angstig van den een naar den ander keek en instinctief voelde, dat Dick zijn arrestatie niet wenschte. Laten we hem voor dezen ecnen keer maar laten loopen, pleitte Dick. Rechercheur Grigson, mijnheer, stelde de beambte zich voor. Ik hen er zeker van, dat deze man U omver liep met het doel U te berooven. Ik wensch al dien verderen omslag niet, als ik den man nu laat arresteeren, meet ik later weer tegen hem getuigen. Ik ben maar voor één dag hier en het zou me heel slecht conveniccren hiervoor te rug te moeten komen. Daar mij niets is overkomen en ik niets vermis, zou ik U willen verzoeken den man te laten gaan. De vertegenwoordiger van de wet, liet zich slechts noode zijn prooi ontslippen. I'arclon mijnheer, ik beschouw het als Uw plicht dezen man te laten arresteeren. Hot zou er mooi gaan uitzien, als dezo dingen ongestraft kunnen gebeuren. Tigram wrong om los te komen. Laat me gaan, die mijnheer vindt het ook goed. Wat wilt U nog moer? jammer de hij. Laat hem maar gaan, misschien zal het een les voor hein zijn vóór het ver volg, zei Dick, terwijl hij het stof van zijn kleeren klopte. Is dat Uw laatste woord? Ja. Ik wensch den man niet te laten arresteeren, omdat ik niet overtuigd ben van zijn schuld. Grigson schudde zijn gevangene nog eens door elkaar en liet hem toen los, mot als afscheid de waarschuwing: „Ik zal je onthouden, mannetje". En ik be loof je, dat als je weer in mijn handen valt-, je er niet zoo genadig af zult komen. Tigram was spoedig uit het gezicht verdwenen en de politiebeambte liep met Emberson mee. Het is misschien veiliger, dat ik met U oploop, zei hij. Ik weet natuurlijk niet, wat U hierheen voert en ik wensch het ook niet te weten, voegde hij er haas tig aan toe. Maar dit gedeelte van Lon den wemelt van vreemdelingen van het zelfde kaliber als die kerel. Als zij om de een of andere reden iets tegen U hebben cn het geval met dien vent zou een door gesteken kaart zijn, dan zou U opnieuw in moeilijkheden komen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9