Uit de Omgeving LIEFDE'S JEUGDDROOM TWEfcuÊ, BLAD DE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1928 leimuiden. GEMEENTERAAD. De hooge Leidsche keurloonen. De handbrandspuit in Bilder- dam opgeruimd. De gemeente- begrooting vastgesteld. De raad dezer gemeente kwam Dinsdag avond in openbare vergadering bijeen. De Yoorz. opent de vergadering met ge bed waarna dc notulen der vorige verga dering worden gelezen en goedgekeurd. Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan, wil de voorz. op het feit wij zen, dat onze afwezige wethouder zijn zil veren echtvereeniging viert. Daarom wil spr. van deze plaats hem van harte geluk- wenschen en wenscht dat hij nog menig jaar voor de gemeente en zijn gezin ge spaard moge blijven, en hij nog lange ja ren in dienst van de gemeente mag werk zaam zijn. Verder wijst spreker nog op de prettige samenwerking, zoowel in den raad als in het college van B. en \V. Onder de ingek. stukken is 'n schrijven van Géd. Staten dezer prov. waarin verzocht wordt mede te deelen, of de vastgestelde regeling, waarbij de gemeente Leimuiden is aangewezen om de keuringsdienst van vee en vleesch gezamenlijk te regelen met de gemeente Leiden, wordt verlengd na 1 Januari 1929, daar op 1 Januari a.s. die re geling ophoudt op te gelden. De Voorz. deelt mede, dat bovengenoemd schrijven aan B. en W. is gericht maar thans hier van aan den Raad mededeeling wil doen, daar het College zeer gaarne hierover de meening van den Raad willen liooren. De heer Koot wil probeeren van Leiden af te komen. De Voorz .merkt op dat een verzoek om Van Leiden af te komen behoorlijk gede- cumenteerd moet worden. 1 De heer Visser is er ook sterk voor om van Leiden af te komen. Spr. vindt de keurloonen veel te hoog. De heer de Rijk zou de huisslachtingen vrij willen krijgen. De Voorz. zegt, dat in verband met het aantal gevallen van tuberculose onder het vee in de Rijnstreek de huislachtingen niet vrij zullen worden gesteld. Spr. merkt op, dat de raad het over het algemeen roe rend eens is van Leiden af te gaan en dc wensch is een zelfstandige keuringsdienst te hebben. Over 't algemeen ziet men op tegen de hooge keurloonen. Spr. zou den raad willen voorstellen, dat B. en W. deze meening aan Ged. St. zullen weergeven. Aldus wordt besloten. In verband met de gehouden beproe ving met brandbluschapparaten door de Nederlandsche Fabriek van Brandblusch apparaten „Lens" uit Amsterdam besluit de raad drie apparaten aan te koopen, en hiervoor het noodige crediet te verleenen. De Voorz. deelde mede, dat de handbrand spuit in do Bilderdam zeer slecht is en zou willen voorstellen die op te ruimen en een bluschapparaat aldaar bij Bartels op te hangen. Do slangen enz. van de hand brandspuit zijn zeer slecht en een groot bedrag zou moeten worden uitgegeven om nieuwe slangen aan te koopen. De motor- spuit, die alhier is kan bij eventueele branden in de Bilderdammerbuurt binnen tien minuten ter plaatse zijn. De heer Visser zou de handspuit niet willen opruimen. Spr. vreest, dat spoedig een verzoek uit de Bilderdammerbuurt, zal komen om aldaar ok een motorspuit te plaatsen. De Voorz. ziet zulk een geval nog niet in. Herstel van het brandweer- materieel van de handspuit zal veel geld vorderen, oók het brandspuithuis aldaar is zeer slecht en geeft nogmaals in overwe ging de handspuit aldaar op te ruimen. Nadat nog eenige leden het woord hier over hadden gevoerd, besluit de raad de handspuit op te ruimen. Thans komt aan de orde voorloopige vaststelling van de gemeenterekening, dienst 1927. De gemeenterekening 1927 werd yoorloo- pig vastgesteld als volgt: de ontvangsten van den gewonen dienst op 05541.26, do uitgaven van den gewonen dienst op 58609.03, alzoo een batig slot van f 6932.23 de ontvangsten van den kapitaal- dienst op 1962.66 en de werkelijke uitga ven op 3922.23, alzoo een nadeelig slot van 1929.62. FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS. Nadruk verboden. Daarvoor hoef je niet bang te zijn, >este jongen. De sleutels zijn op het lolitiebureau. Maar ik denk niet dat je er .cel aan zult hebben want ze zijn heele- naal verbogen en krom getrokken. Dan zal de brandkast moeten worden opengebroken, antwoordde Dick gebro- ;en. De kolonel fronste de wenkbrauwen, ilsof deze opmerking, die Dick half in ge- '.achten was ontsnapt, hem ontstemde. Zij .wetste zijn gevoel van kieschheid. Hij acht dat Dick wat al le nieuwsgierig was laar de omvang van de erfenis. Maar de mdste van de beide mannen toonde geen poor meer van deze gedachte toen hij ant woordde: Dat denk ik ook, of je moest te fabrikanten een andere sleutel vragen. )e brandkast is betrekkelijk nog nieuw. Dat is een goed idee, ik zal het on- uiddellijk doen. De kolonel liet Dick daarop alleen en toen hij weg was kwam Enid de waranda op en ging naast haar verloofde staan. Zij legde haar hand zachtjes op zijn schouder en terwijl hij zijn hoofd omwendde, drukte De Voorz. brengt dank uit aan de com missie belast geweest met het onderzoek van de gemeentcrekcning. Aan de orde komt vaststelling van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1929. De Voorz. vraagt of de commissie belast geweest met het nazien van die be grooting een rapport heeft uitgebracht of mondelinge opmerkingen heeft te maken. Aangezien de raad geen artikelsgewijze behandeling wenscht verzoekt de heer Rietdijk, lid van de commissie het woord en wenscht namens de commissie bij en kele volgnummers iets in het midden te brengen. Artikelen 52 schoonmaken en onderhoud raadhuis en secretarie wenscht de com missie de wedde van dc schoonmaakster met 10 te verhoogen. De raad kan zich hiermede geheel vereenigingen. Volgnummers 79. De commissie zag gaarne de toelage voor een rijwiel van den gemeenteveldwachter in overeenstemming gebracht met het betrokken prov. blad en wel van 25 op 50. Ook hiermede kan zich de raad vereenigen. Volgnummer 99. De belooning voor het begraven van afgekeurde dieren volgens de Vleeschkeuringswet vindt de commissie te hoog. De commissie zou die belooning met 50 willen verlagen. Na toelichting van den Voorz. en na eenige besprekingen wordt het uitgetrokken bedrag gehand haafd. De Voorz. vraagt of een der andere leden nog het woord over de begrooting wenscht. Aangezien niemand meer het woord verlangt wordt de begrooting in haar geheel goedgekeurd en wel de inkom sten en uitgaven van den gewonen dienst op 62150.53 en de inkomsten van den kapitaaldienst op 400 en in uitgaven op 1529.62 De Voorz. dankt de Commissie voor haar omvangrijk werk. Vastgesteld wordt een comptabel be sluit tot een totaal bedrag van 290.60, betreffende wijziging van de Gemeente begrooting, dienst 1928. De Voorz. deelt nog mede- dat een schrijven is ingekomen van den heer W. G. Kiebert, dat hij wegens vertrek uit de gemeente, ontslag verzoekt als lid der Schattingscommissie voor de Rijksinkom stenbelasting en als lid van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Dc Voorz. spreekt zijn leedwezen uit over het vertrek van den heer Kiebert, die zooveel jaren die functies heeft waargenomen en met groote plichtsbetrachting. Aangezien niets meer aan de orde is gaat de Voorz. tot de gebruikelijke rond vraag over Do heer Rietdijk zou gaarne zien, dat een waarschuwingsbord werd geplaatst bij Pulmot op een gevaarlijke kromming al daar. Ook zou hij gaarne zien dat waar schuwingsborden bij de scholen werden geplaatst in verband met het toenemend verkeer. De Raad kan zich hiermede ge heel vereenigen. Hierna sluiting. wassenaar. GEMEENTERAAD. De gemeenterekening. Bedrei ging van natuurschoon. Adres van bouwvakarbeiders. De loo- nen der gemeentewerklieden. De raad dezer gemeente heeft gister morgen vergaderd onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig is de heer L. A. F. Prins. Mededeeling geschiedt van verschillen de brieven tot goedkeuring van raadsbe sluiten. Het verslag van den toestand der ge meente en dat betreffende hetgeen met betrekking tot de verbetering der volks huisvesting is verricht, zullen bij de leden worden rondgezonden. De Voorz. deelt mede, dat namens den Procureur-Generaal bij het Gerechtshof een onderzoek is ingesteld naar de toe stand van de cellen in het politiebureau. Dientengevolge is het noodig, dat electri- sche verlichting, een tafel met stoelen en een schel worden aangebracht. De Voorz. vraagt hiervoor machtiging, welke wordt verleend. Verder wordt medegedeld, dat de ver ordening op de heffing van retributiegeld wegens het bezoeken van scholen voor Middelbaar en Hooger nderwijs in 's-Gra- venhage door leerlingen uit deze gemeente is- goedgekeurd, zoodat thans met 's-Gra- hij er zijn lippen op. Een blos van vreug de kwam op haar gezicht bij deze zwijgen de liefkoozing. Het was maar een kleine uiting van zijn zachtere gevoelens, maar zij was tevreden, meer dan tevreden. Terwijl zij zoo bij elkaar stonden werd het tuinhek opengeduwd en stapte een jon ge man met een valiesje in de hand, naar binnen. Met de klink in zijn hand bleef hij even staan en keek rond. Enid kende hem niet. Toen hij bet twee tal op de waranda in het oog kreeg, nam hij zijn hoed af en kwam op hen toe. Enid, die intuïtief een eindje van Dick was weg gegaan keek naar dezen, maar Dick scheen niets van het bezoek te bemerken. Met de wenkbrauwen en lippen saamgetrokken, alsof hij over een of ander probleem na dacht, staarde hij over de toppen der hoo rnen heen, die de grens vormde tusscheA den tuin en het terrein van Ardwell Court. Zij trok hem aan zijn mouw en fluister de: —Dick, er komt iemand naar ons toe, eertvreemde. Wanneer je hem niet wilt ontvangen, ga dan naar binnen dan zal ik met. hem spreken. Met een angstige uitdrukking op het ge zicht alsof hij in den onbekende een nieuw gevaar vermoedde, vestigde hij zijn blik op den jongenman die vlug kwam aanstap pen. Ted! riep hij blij verrast uit, terwijl hij de treden van de waranda afrende om den nader-komende met uitgestrekte han den te begroeten. Enid bleef waar zij was, benieuwd wie de vreemde kon zijn. Ted, had hij hem genoemd, dat wees op intimi teit; en toch had zij hem nooit over dezen vriend hooren spreken. Een oogenblik sten venhage een overeenkomst kan worden ge troffen. Ter tafel komt thans een adres van de Buurtvereeniging „Nieuw Wassenaar" waar in wordt verzocht te willen besluiten tot het doen verlichten van dat gedeelte van den Zijdeweg, dat is gelegen tusschen den Wittenburgerweg en de Viaduct. De Voorz. zegt dat van de stichting van een dierentuin langs dien weg niets komt, zoodat de toegezegde bijdrage in de ver- lichtingskosten ook komts te vervallen. Met verlichting van dit deel te wachten, totdat de gronden in exploitatie komen, heeft echter geen zin, zoodat B. en W. voorstel len langs dien weg een 7-tal lichtmasten te doen plaatsen. De kosten worden ge raamd op 1120, die van jaarlijksch on derhoud op 175. Aldus wordt met alg. st. beslaten. De heer Wouters dringt met den aanleg op spoed aan.. Op een verzoek van H. Goor, om kwijt schelding van een som van 34.50 wegens kosten van een rioolaansluiting wordt gun stig beschikt. Een verzoek van den heer J. Prins tot het afgraven van duinen en het aanleggen van een weg nabij den Meijendelsohen weg wordt na eenige discussie in handen ge steld van B. en W. om advies. B. cn W. adviseeren afwijzend op het verzoek te be schikken, omdat het natuurschoon door dit plan in hooge mate zou worden aan getast. Eenige leden waren echter voor inwilliging. Tijdens de vergadering werden telegrammen ontvangen van de Vereeni- ging van in en omwonenden der Wasse- naarsche Parken en van de Algem. Ver- eeniging voor Natuurbescherming voor Den Haag en Omstreken, om geen toe stemming te willen verleenen. Een verzoek van het Gemeentebestuur van Arnemuiden om adhaesie aan een adres aan den Minister van Onderwijs' terzake wijziging van art. 104 der L. O.- wet wordt voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie om voor 1929 een sub sidie van 50 te willen toekennen, wordt gunstig beschikt. De heer Boender (S. D.) wil geacht worden te hebben tegenge stemd. De Voorz. deelt mede, dat een brief is ingekomen van Ged. Staten houdende me dedeeling dat zij voornemens' zijn deze gemeente ten opzichte van de salarieering van Burgemeester, Secretaris en Ontvan ger en Wethouders te plaatsen in klasse 10 met verzoek het gevoelen van den Raad hieromtrent „ia te winnen. De Voorz. zegt nog, dat getracht is deze gemeente te doen plaatsen in klasse 10a. Ged. Staten waren hiertoe echter niet be reid. Besloten wordt Ged. Staten te advi seeren tot plaatsing ia de 10e klasse. Goedgevonden wordt tot een bedrag van 100 bij te dragen in de kosten van een volkszangdag. Vervolgens wordt den Raad overgelegd dl rekening der gemeente voor het dienst jaar 1927. De inkomsten van den gewonen dienst hebben bedragen 849964.941/j, de uitgaven 6779S7.64 zoodat er is een batig slot van 171977.30V2; op dep kapitaal- dienst is ontvangen 1883075.961/j en uit gegeven 1526999.37 zoodat er is een voor- deelig slot van 35607fi.591/a. In de Commissie tot nazien der reke ning worden benoemd de heeren Provo Kluit, van Leeuwen en van Tol. Naar aanleiding van een verzoek van INGEZONDEN MEDEDEELING. DEN HAAG ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstr. hoek Spui den de beide mannen tegenover elkaar, de handen saamgesloten in een greep, die meer zei dan woorden. Het was een open, jongensachtig gezicht met iets van uit- heemsche levendigheid, dat naar Dick op keek. Ik hoorde het gisterenavond pas en ging direct met den eersten trein uit Ox ford. Op het station vertelde ze me waar je was! Daar heb je heel goed aan gedaan, Ted! Een oogenblik was Dick diep ontroerd, dan herinnerde ineens een uitdrukking in de bruine oogen hem eraan dat het de zoon van Denise Bevan was, die voor hem stond en met de herinnering kwam een verzin in licm op. Hij liet zijn vriend,s hand los en wendde het hoofd af. In het vermoeden dat deze beweging diende om zijn emotie te verbergen, klopte Ted zijn vriend kalmeerend op de schou der. Kom, kom, ouwe jongen, maak je niet zoo overstuur. Ik had geen rust voor ik je gezien had cn wist wat ik voor je kon doen. Dick draaide zich langzaam om, zijn ge zicht was doodsbleek. Niemand ter wereld kan mij helpen. Niemandzei hij dof. De woorden klonken zoo wanhopig, dat Enid, die ze hoorde, zich duizelig aan de leuning van de waranda moest vastgrijpen, terwijl er in Teds oogen een vochtige glans kwam. Maar hij antwoordde energiek: Dat zullen we dan wel eens zien. Dick kerel, het is niets voor je zoo bij de pakken neer te zitten. Maar je zenuwen zijn heele- den heer W. D. van Dijk om bijdrage in de kosten van uitvoering van een wegenplan met bisiggenbouw, wordt besloten mede te dect n, dat in de kosten van den bouw van eöri brug over de Zijlwatering zal wor den bijgedragen voor 50 pet. maar voor ten hoogste 8000, maar dat geen bijdrage zal worden gegeven in de kosten van we genaanleg en overige bruggenbouw. Herbenoemd worden tot Voorzitter en leden van de Gascommissie de Burgemees ter en de heeren D. T. Ruys en A. Ver steeg en als leden van de Comisrie van openbare Werken de heeren D. T. Ruys A. Versteeg en J. Th. Wouters. Wordt besloten om een nieuwen weg in Nieuw Wassenaar, liggende in het ver lengde van de Van Ca-lcarlaan den naam te geven van Van Calearlaan en aan een weg, loopende van Stoeplaan naar Oud- Wassenaarsche weg Acacialaan. Op eenige verzoeken, om vermindering van hondenbelasting en schoolgeld wordt gunstig beschikt. Een zestal verzoeken om ontheffing van voorschriften der bouwver ordening wordt ingewilligd. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan het College van B. en W. de be voegdheid te geven het opnemen van de boeken cn kas van den Gemeente-ontvan ger aan een lid van hun college of aan de verificateur van Gomeente-financiën op te dragen. Wordt besloten aan het bestuur van de Pius X school te vergoeden de jaarwedde van eene assistente over het tijdvak 1 November31 December 1927 tot een be drag van 133.32. Goedgevonden wordt een perceel wei land aan den Katwijkschen weg ter groot te van 1.24 H.A. als voetbalterrein in ge bruik te geven aan den R. K. Voetbalver- eeniging „Blauw Zwart" en vergunning te verleenen tot het bouwen van kleedka mers. Verder wordt besloten aan den huur der van dit perceel een schadeloosstel ling toe te kennen van 50 en omtrent eventueele verlenging van den huur nader te beslissen. Mocht hiertoe worden overgegaan, dan zal een openbare verhuring plaats vinden. Vervolgens komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot verbetering van den Wit tenburgerweg. De Voorz. deelt mede, dat tusschen dezen weg en de trambaan een vrij diepe greppel ligt, die voor afwatering van de trambaan dient. Tengevolge van het verkeer op den weg zakt deze uit, zoodat de greppen telkenmale met aarde wordt gevuld. Herhaaldelijk heeft de H. T. M. dezen greppel uitgediept maar af doende verbetering blijft uit. De H. T. M. heeft thans aangeboden de greppel met puin en zand te vullen en daarin draineer- buizen te doen aanbrengen. Hiermede zou het voortdurend verzakken van den Wit tenburgerweg worden verholpen. De kos ten worden geraamd op 8000. Met alg. st. wordt het voorstel aangenomen. Daarna doet de Voorz. voorlezing van een adres van de bouwvakarbeidersbonden in deze gemeente, waarin wordt gevraagd in bestekken van werken, welke voor dc gemeente worden uitgevoerd, een bepaling op te nemen, dat ten opzichte van die werken zullen gelden de bepalingen van het collectief arbeidscontract, dat als loon- klasse zal gelden de le klasse en verder dat bij tewerkstellen van arbeiders de voorkeur moet worden gegeven aan inge zetenen. De heer Drop zegt, dat deze zaak reeds gereed was ter behandeling, voor dat dit adres inkwam. In een vergadering belegd met de Com missie voor Werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling was al reeds overeen gekomen B. en W. te adykeeren Wasse naar in de 2de loonklasse te plaatsen en overigens bepalingen in de bestekken op te nemen als door adressanten gewenscht behoudens een kleine wijziging. Deze voorstellen zijn den leden toegezonden. De heer van Leeuwen is erkentelijk voor de indiening van deze voorstellen, maar iy van oordeel dab Wassenaar in de le ^Jeonklasse nvjet worden geplaatst. Hij is tot die overtuiging gekomen na overleg met de patroonsorganisaties en na het maken van uitvoerige studie. Verder stelt hij voor te bepalen, dat deze maatregelen zullen gelden voor volwassen arbeiders. Voor minderjarigen zal een uurloon wor den vastgesteld als is bepaald in de lan delijke arbeidsovereenkomsten. maal van de kook, ouwe jongen! Geen wonder ook! Daarom heb je mij juist noo dig, er zullen een massa kleinigheden zijn, waarmee ik je kan helpen. Vertel me nu maar eerst eens waar ik dat ding mag neerzetten, zei hij, zijn valies optillend. En dan ben ik tot je dienst. Het.... het spijt me, maar ik kan je niet vragen om te blijven, antwoordde Dick kort en afgemeten. Je moet bedenken, dat ik zelf geen eigen dak meer heb. Ik ben nu een zwervende hond zonder thuis. Ik kwam hier niet om een beleefd heidsbezoek te brengen ouwe jongen, maar om je van dienst te zijn. Er zal hier toch wel een of andere herberg in de buurt zijn, daarmee ben ik tevreden, zei Ted, verwon derd over zijn vriend's vreemde houding, maar toch vastgesloten zich niet te laten wegsturen. Bij zijn laatste woorden was Enid de treden van dc waranda afgekomen en tikte Dick op zijn schouders. Stel me even aan je vriend voor, zei ze rustig. Met een onverschillig gezicht eu op de kortst mogelijke manier voldeed Dick aan het verzoek. Mr. Bevan Miss Anerley. Ted boog en Enid stak glimlachend dc hand toe. Het doet me genoegen, kennis met U te maken, mijnheer Bevan, zei ze, en Ik weet, dat het mijn vader en moeder ook pleizicr zal doen. Ik ben blij dat zij Dick's woorden niet hebben gehoord, die zouden hen zeker erg gehinderd hebben. Ze wierp een snellen, verwijtenden blik op haar verloofde en wendde zich daarop uit de radio-Wereld. Programma's voor Zaterdag 22 September. Huizen, 340.9 M. Na G uur 1870 M. (Uitsluitend K. R. .0-uitzendingon).^ 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels. 5.306.20 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Gramofoonmuziek. 7.007.15 Mevr. M. Hendrikse-Knapen, Knipcursus per radio. 7.15—S.15 Spr.: Mej. Stephanie v. Emb- den: Reis-indrukken uit Mexico (1925): Natuurschoon, praehijtorisohe en Spaan- sche kunst. 8.15 Concert- en tooneel-avond. Gem. Koor „Euphonia" uit Lekkerkcrk en het R. K. Amsterdarnsch Tooneelgezolschap te A'dam. „Tooneelstudiën", blijspel in 1 be drijf door Justus van Maurik Jr. Jcromias Raasberg, tooneeldichter in een provin ciestad, J. v. d. Valk. Rosalie z'n dochter, M. Sweers. Steven Bottomnan, zijn knecht, A. Sweers. Is. Winterberg, too. neelspeler, F. Bibo. Ferd. Walbach, fig^ rant, P. Bos. Valse Champétro (Walsheiw innering), 1-acter van Jan Fabricius. Hij (80 jaar),%F. Bibo. Zij (78 jaar), A. Sweers. ..Huwelijkscandidaten", 1-acter van Stumpff. Oud fleurig heertje, A. Sweer». Oud fleurig heertje F. Bibo. Hilversum, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 2.004.30. Aansluiting van 't Tuschinsfey theater te A'dam. Het Theater-orkest o. 1. v. Max Tax. The Rambler's dans-orkest o. 1. v. Theo Uden Masman. 6.007.45 Concert door het omroep-or- kest o. 1. v. Nico Treep. Humoristische kwartet „Do Hooge Q". 8.00 V.A.R.A. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Het Carlton Hotel-octet. 3.50 Balladenconcert. 4.420 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.15 Muziek. 7.20 Omroepcauserie. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Koorconcert. 8.35 Vaudeville. 9.35 Discussie tusschen Mr. en Mrs. Clough Williams Ellis: Twenty years on. 9.50 Nieuwsberichten. 10.10 Populair operaprogramma. 10.50—12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1750 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05—5.05 Dansmuziek. 8.5011.20 Concert. Langenbèrg, 469 M. 12.30 Mechanische muziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. Werken van. Weber. 6.056.50 Orkestconoert. 8.20 Vroolijke avond. Orkest, jazzband en solisten. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 Mi (Z e e s e n). 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.35 „Die Strafsascho gegen Pannike"? radio-hoorspel o. 1. v. Ben Spanier. Daarna van 10.5012.50 Dansmuziek. H a m b u r g, 395 M. 5.20 Vocaal concert. 0.20 Orkestconoert. 8.20 Operetteconcert tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.5010.35 Fragmenten van „De klokken van Corneville", operette van Planquette. Wijders stelt de heer van Leeuwen voor te bepalen, dat voor Zondagaboid, ver richt op den 2en Paaschdag, 2o Pinkster dag, Hemelvaartsdag, Kerstdagen, Nieuw jaarsdag en de R. K. feestdagen 15 Augus tus cn l November 100 pet. en voor ar beid op Zaterdagnamiddag cn na den ge wonen werktijd 50 pet. van en boven het uurloon zal worden betaald, dat werkne- wcor tot haar gast. Natuurlijk blijft U hier, mijnheer Be van, een vriend van Dick is een vriend vari ons, het idee dat een van jouw vrienden hier in een logement onderdak zou moeten zoeken, is eenvoudig onzinnig, Dick! Is u zeker dat ik niet- te veel Jast zal veroorzaken'? stamelde Edward Bevan, zijn oogen vol bewondering voor het bekoorlij ke meisje, terwijl hij zich afvroeg in welke betrekking zij tot Dick kon 6taan. Wel, maken jullie dat dan maar sa men uit, zei Dick op een toon alsof het gesprek hem te lang duurde. Maak jullie dan maar verder kennis met elkaar, dan ga ik een brief schrijven, waar haast hij is. Neem je vriend's valies dan mee en zeg oven tegen Ann, dat zc hot in do groe ne kamer zot, zei Enid. Hoeft U lusij, mijnheer Bevan, om den tuin eens met me door te loopen? vervolgde ze, toen Dlak zwijgend aan haar verzoek gevolg gaf. Heel graag, zei de jonge man, terwijl hij zijn vriend nastaarde met een peinzen- den blik. Kom dan! Ze ging hem voor, maar hij volgde niet. Tk betwijfel het, of ik er goed aan doe te blijven, miss Annerley. zei hij bedrukt. Dick heeft me niet noodig. We zijn al tijd zulke intieme vrienden geweest en als ilc in moeilijkheden zou zijn, zou ik hem het liefst van allen bij me hebben. Ik hoop te dat het met hem ook zoo zou zijn, maar ik merk dat hij het niet zoo voelt. Eerst leek hij wel blij, maar later scheen hij er alleen maar aan te denken, hoe hij mij zoo gauw mogelijk kwijt zou kunnen raken. Jlfe (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5