L IHaarlemmersfa-aat 130-136. ONDERWIJS. Rechtzaken. Leger en Vloot SPORT. Landen Tuinbouw Uit de Omgeving 1 IET RIDER 1H; HET LEIDSOHE WOUEH DEKENHUIS ernstige ontstemming te kennen gegeven, over de wijze van behandeling van het be stuur eener grootc stad. Over het onder* houd zelf kan liet geen mededeelingen doen, omdat het had een vertrouwelijk ka rakter. Maar de commissaris deelde mede, dat hij over het onderhoud met den minis ter van Binnenl Zaken zou 6preken. Dien aangaande hebben het Ooilego geen nade re berichten bereikt. Op de vraag of het college van B. en W. van oordcel is, dat de benoeming zelve overeen te brengen is met de politieke ver houdingen in don raad luidde het ant woord Het College is van oordcel. dat het tot dusver in den Baad gewoonte was, dat het College als geheel beschouwingen en uitspraken van deze strekking overliet aan den Baad. Al hebben de leden van het Col lego aangaande de gestelde vraag hun overtuiging toch komt het aan het College gewenscht voor, dat de Baad zelf den in houd van de vraag beantwoordt. Na uitvoerige discussie is met 40 tegen 1 stem aangenomen een motie, waarin be- irerud wordt, dat de benoeming van den nieuwen burgemeester geheel is geschied buiten eenig overleg met het college van B. en W. En met 32 tegen 9 stemmen is aangeno men een motie, waarin do Baad als zijn oordeel uitspreekt, dat de benoeming niet strookt met de politieke verhouding in den gemeenteraad. WE DUWEN RENTE. Een wetsontv/erp. Een wetsontwerp is thans ingediend tot wijziging der Ouderdomswet 1919. Het wetsontwerp bedoelt in de eerste plaats de gelegenheid tot vrijwillige verzekering niet te beperken tot de ouderdomsvoorziening, maar haar uit te breiden tot de voorzie ning, ten bate van de weduwen in gelde lijke gevolgen van het overlijden van haar echtgenoot-kostwinnaar. Het maximum dor te verzekeren wedu- wenrente wordt gesteld op zes guldon per week, welk bedrag beantwoordt aan de maximum rente, welke krachtens de ver zekering ii.gevolge de Invaliditeitswet kan worden verkregen. De kosten der Weduwenrente-verzeke- ring zoo wordt verder in de toelichting opgemerkt zullen door de premiën moe- ten worden gedekt, zoodat de Staat in deze verzekering geen bijdrage verleent, ook i iet in de administratiekosten. In do tweedo plaats wordt een regeling getroffen, waardoor ten 'opzichte van de Vrijwillige Ouderdomsverzekering de moge lijkheid wordt geschapen tot prenaalerug- gaaf voir het geval de verzekerde cht komen te overlijden vóór don leeftijd, waar na het renlegenot zou intreden. Verder is van de gelegenheid gebriik gemaakt om door aanvulling der Ouder domswet 1919, met een overeenkomstige bepaling als die van artikel 116 vie.-de Ld der Pensioenwet 1922, het voor dc gemeen ten en de door het openbaar gezag erken de instellingen van weldadigheid mogelijk te maken, om op eenvoudiger en doeltref fender wijze dan in de Armenwet is gere geld, zich in het bezit te kunnen stellen van de rente, toegekend aan oerso ion, die voor haar rekening in een inrichting <-? ge sticht worden verpleegd of verzorgd. Ten slotte worden nog .een aantal kleine wijzigingen aangebracht. Zoo zullen Neder landers, die geen Bijksingezeter.e zijn voortaan in de 'gelegenheid zijn vrijwillig een verzekering te sluiten. Het maximum te verzekeren bedrag der ouderdomsrente wordt van 20 op 10 per week gebracht. In verband met dit wetsontwerp is le vens een nieuw wetsontwerp ingediend tot wijziging der wet. op de Bijksverzekerings- banlc. Daarin wordt voorgesteld net be staande Cudordomsfonds te splitsen m twee fondsen, onderscheidenlijk A. en B., waarvan hel laatste uitsluitend de „self supporting verzekeringen" zal komen :e omvatten. Jhr. Mr. D. E. van Lennep. Aftredenalslid van Ged. Stat en v a n Noor d-H o 11 a n d. Naar wij vernemen heeft jhr. rar. D. E. van Lennep met ingang van 1 October ont slag genomen als lid van Ged. Staten van Noord-Holland. Uitsluitend particuliere redenen heb ben tot dit besluit geleid. In de a.s. ver gadering van de Prov. Staten zal in de va cature worden voorzien. Of het besluit van jhr. Van Lennep ten gevolge zal hebben, dat. hij ook spoedig aftreedt als Staten lid, is nog niet bekend. Aanbieding adres van antwoord aan de Koningin. Gistermiddag had de laatste der lot de opening van het nieuwe zittingsjaar van het Parlement behoorende officieele en traditionecle plechtigheden plaats, door dien de Koningin ten 5 uur in haar paleis aan het Nocrdeinde de commissie uit de Eerste Kamer ontving, welke haar het adres van antwoord dier Kamer op de Troonrede kwam overhandigen. De commissie bestond uit den voorzitter, 'nitenant-gencraal baron van Voorst tot v oorst, en dc leden der commissie van rc- lactie van het antwoord-adres de heeren van Lanschot, van Embden, Briët, de Gij- selaar en Slingenberg. In auto's, begeleid door boden van de Eerste Kanier, reed de commissie van het kamergebouw op het Binnenhof naar het koninklijk Paleis, waar deze heeren in de "Cslibule de militaire honneurs, die ver plicht zijn wanneer de president der Ka- uer zich aan het hoofd der commissie ïeeft gesteld, bewezen werden door een ictachement huzaren, welks hoornblazer, >ij het betreden door de commissie van het valeis, een eeiemarsch blies, die vage over- lenkomst uiet het Wilhelmus heeft, in de lisuwe toonzetting althans. De manschap pen presenteerden de karabijnen. Baron van Voorst tot Voorst droeg de INGEZONDEN MEDEü ^1111 i 111111II111111111111111111111111111111 i 111II11111111II11II11111111111 11 11111111J11II11111|1111111 111 IJZERSTERKE SCHOOLTRUIEN pemclloord KINDER PULLOVERS, leeftijd 5 jaar DAMES PULLOVERS HEEREN PULLOVERS GEMOLT. HEEREN BORSTROK GEMOLT. HEEREN PANTALON GEMOLT. DAMES ONDER JURKEN GEMOLT. DAMES DIREC TOIRES f 1.80 2.00 3.30 3.30 1.20 1.20 1.50 0.79 MASSIEF EIKEN DRESSOIR MET SPIEGEL '«f 38.- PRIMA KÉUÏENSTGÓ-EN 2.35 IMITATIE SMYRNA DèuR- KLEEOJES? WOLLEN TRAPL^OPER^ 3-BEELIG MATRASSTEL met Tel uw oir 2 Ju gevuld 5-DEELIGE 0.68 0.31 2 Jvussciw, zwaar WASCHSTEJ GR00TE PARTIJ MMfÉE MELKKANNEN MET DÉCOR 16.50 I 2.00 0.10 1 0.525 1 111111111111111111 ll 1111111111111 li li 11111M111111111111 li 1111111111111111 ii 11111111111111111 it li 1111111111111 groote tenue van luittnant-gencraal, raet het lint eu de plaque van Grootkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De heer de Gijselaar droeg het ambtscostuum van zijn vroegere burgemeesterlijko waar digheid de overige leden der commissie waren in het ambtscostuum. van lid der Eerste Kamer gekleed. De Koningin ontving de commissie, om ringd door leden van haar civiel en militair Huis. Ook bij hel vertrek uit het paleis ont ving de commissie dezelfde militaire eer- bewijz in. De Katholieke Kamerclub. Het bestuur. De Katholieke Kamerclub heeft in een dezer dagen gehouden vergadering haar bestuur herkozen. Ook voor het thans be gonnen parlementaire jaar is het dus als volgt samengesteld: mgr. prof. mr. dr. W. H. Nolens, voorzitter, jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, onder-vooScitter, prof. mr. P. M. J. Aalberse, secretaris, mr. dr. L. N. Deckers, penningmeester en O. J. Kui per, 2de secretaris. De Natuurbeschermingswet. In de Troonrede heeft dc regeering me degedeeld, dat het ontwerp van een Na tuurbeschermingswet „kon worden tege moet gezien." Als wij wel zijn ingelicht, heeft de ver melding hiervan de boteekenis, dat de mo gelijkheid van indiening, en behandeling nog in het laatste jaar van de parlemen taire werkzaamheid van het zittende ka binet, thans officieel is gestimuleerd. Het ontwerp is nog r.iet gereed, maar voor de voorbereiding er van is; een- interdeparte mentale ermmissio werkzaam, die niet haar overwegingen roods zoo gced is gevorderd, dal her. eindresultaat er van in een niet te langen tijd aan de regcering zal kunnen worden aangeboden. Nu in de Troonrede gewaagd is van deze wet, ligt het voor de hand, dat alles wat mogelijk is zal worden gedaan om haar in het loopende zittingsjaar in het „Staatsblad" te krijgen. „ILbld." De Groningschc wethouder en indus trieel dc heer J. C'atz is gisteren over leden. Het gebouw-complex van de Nenijto te Botterdam (de Nenijto behoort over tien dagen tot het verleden) is bij open bare veiling gekocht voor 10.875. R. K. Handelshoogeschool. Door het Curatorium der B. K. Handels hoogeschool te Tilburg is benoemd tot leeraar in het Maleisch de heer J. J. van Eupen, oud-Inspecteur van het. Inlandsche Onderwijs in Nederlandsch Oost-Indië, en leeraar in het Maleisch en Javaansch aan de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer. Herhalingsoefeningen in 1929. Bij hel wapen der infanterie zullen in 1929 de lichtingen 1923, 1924 en 1928 voor herhalingsi efeningen onder de wapenen worden geroepen. Het drama te Zundert. Voor de burgerlijke kamer der Haagsche rechtbank zijn gistermiddag de pleidooien gehouden in de zaak betreffende het dra ma te Zundert. Zooals men zich herinneren zal, werd de kastelein C. v. d. M. te Zundert in den nacht van 10 op 11 Jaunari 1927 in zijn café door eenigc marechaussees doodge schoten. Naar aanleiding hiervan heeft dé we duwe van M. den staat en de beide ïiaare- chaussees J. F. C. en C'h. H. C'. gedag vaard. Zij meent, dat de staat zoowel als de marechaussees ieder voor het geheel ver plicht zijn aan haar te vergoeden de schade, welke haar door het overlijden van haar cebtgencot tengevolge van het optreden van deze marochaussces is ver oorzaakt. Op grond hiervan vroeg zij ver oordeeling van gedaagden, met dien ver stande, dat de een betalende, de ander zal zijn bevrijd, aan haar tegen kwijting te be talen een bedrag van 50.000, zijnde 30.000 voor haar en 20,000 voor haar beide kinderen, of haar te betalen tot aan haar dood of een volgend huwelijk een be drag van 2000 per jaar en aan elk der kinderen tot aan hun meerderjarigheid 500 per jaar. Voor de wecluwe werd gepleit door rar. L. van Gigh en voor dc gedaagden door mr. A. F. Telders. De conclusie van den Officier van Jus titie is bepaald op 4 October. Poging tot doodslag. Gisterea heeft voor dc Haagsche Recht- bank terecht gestaan de 3S-jarige H. B., zonder beroep in Den Haag, wegens poging tot doodslag, gepleegd in den nacht van 16 op 17 Juli j.l. in een woning.aan de Frans Halsstraat op haar man, den chauffeur C. B. Z. h it het verhoor van verdachte en ge tuigen bleek, dat verdachte in dien nacht op haar man, die haar ontrouw was gewor den en het met een ander vrouw hield, heeft zii'cn wachten. Omstreeks twee uur kwam hij thuis, zeidc niets tegen verdach- ar alleen c»n minachtenden blik toe e.i ging naar bed. Toen hij op bed lag, lipeft verdacht© nogmaals getracht met liem te spreken, doch zij kreeg geen ant woord vit hem. Toen heeft zij een bijl ge pakt en daarmede haar man twee slagen op het hoofd gegeven. De man liep, onder hefc uiten van de 'woorden„wqi doe je nu" de gang in, hier hééft verdachte hem toen ]- met een scheermes in den hals gesne den. crdachte zeidp, zich geen rekenschap te hebben gegeven, wat zij feitelijk wilde doen. 7ij verkeerde in overspannen tos stand. .Een., dokter, dje den man heeft verbon den, erkliarde.' dat de slagen met zeer weinig kracht moelcu zijn toegebracht en dat o-ik de snijwond slechts van oppervlalr- kigen aard was. Levensgevaar is er niet geweest. De man kon, na verbonden te zijn, gewoon weer zijn gang gaan. Een ambtenaar van de reclassëering be schreef het leven van verdachtedoor de ontrouw en de minachting van haar man, van wien zij veel hield als zeer ellendig. Verdachte maakt een zieligen in druk. Getuige achtte redenen aanwezig tot 'het opleggen van een voorwaardelijke straf. Het O.Al., waarrciomen door mr. Enger, eischic 1 maand gevangenisstraf tegen verdachte, voorwaardelijk een proeftijd van 3 jaren. Verdachte's raadsman meende, dat hier geen opzet om te dooden aanwezig is ge veest, althans niet bewezen is en conclu deerde daarc.m tolvrijspraak. Subsidiair drong nok hij aan bp oplegging van een voorwaardelijke straf. Uitspraak 4 October a.s. Oridcraardsche geheime distilleerderij. Voor de rechtbank te Groningen stond gisteren terecht de caféhouder K. J. IV. B., in wiens café, naar wij in ons blad van 5 Juni hebben gemeld, een geheime dis tilleerderij werd ontdekt. De verdenking viel op beklaagde, omdat het in het café bijzonder sterk naar alcohol rook. Het on derzoek leverde de politie echter niets op, tot dat zij den vloer liet oponbreken. Daar ontdekte zij een onderaardsch hol met oen gang die cloor den schoorsteen was te be reiken. Men vond in dat hol een volledig distillceitoestel en 1G0 liter gedistilleerd. De Rijksadvocaat, mr. I. C. H. Ronkes vroeg verbeurdverklaring van het toestel en de ingrediënten voor de bereiding en 2 geldboeten van 1000 en 351. De off. van justitie, die deze eisch overnam vroeg daarvoor subsidiair 4 en 2 maanden hech tenis en verder 6 maanden gevangenis straf. VOETBAL. Internationaal programma voor België. Het internationaal voetbalprogramma voor België luidt aldus: 4 November Am sterdam: NederlandBelgië. 17 Februari Luik: België Frankrijk. 24 Maart Antwer pen: BelgiëNederland. Op 20 Januari en 21 April zullen even eens landenwedstrijden worden gespeeld; welke is echter nog niet uitgemaakt. Rijkstuinbouwschool te Lisse. Geslaagd bij het op 18 en 19 Sept. 1928 gehouden toelatingsexamen aan de Bijks- tuinbouvschool voor de Bloembollencul tuur te Lisse: D. F. Wesseling, Haarlem; J. J. v. d. Boom, Oudshoorn; N. A. Captein, J. K. C. Ltl ÜCH. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 17 Sept. tot en met Zondag 23 Sept. waargenomen door do apotheken der H.H. G. H. BI anke n, Hoogewoerd 171, telf. 502 en D. J. v. D ri csu m, Mare 76, telf. 406. HAGEL-RAMP KWAKEL Eenige tuinders te Zoeterwoude 9.60 Dix, Heemstede; N. Frijlink, C .A. J. v. d. Geest, O. Ie Grand, A. P. Koning, F. W. Koning, O. J. Peerboom, P. L. Rotteveel, L. Verclegaal, Sassenheim; C. A. Ge reis, HuizenH. ILogewoning, Oegst- geest; A. H. Hulsebosch, Hillegom; D. H. Keijser, Texel; N. H. Meijne, Aker sloot, J. C. J. Oostdam, S. Verdegaal, Noordw ijkerhout; G. C. Tromp, G. v. d. Zaal, Lisse; L. v. d. Sijs, Le i d e r- dorp; B. H. Wepstcr. Rotterdam; H. A. J. Boozc-n, Bcnnebroek. Afgewezen wer den drie eandidaten. Na afgelegd herexamen werden nog tot de £e klasse bevorderdD. C. Ketelaar OverveenW. Veldhuijs, Hillegom. Niet b'eVói'derd werd één leerling. Tot dë derde klasse werden na afgelegd herexamen bevorderd: G. H. J. Molema, W assen aar; C. N. Veldhuijzen van Zanten II i 11e gom; A. J. G. Hermans, Hillegom. Vee-bekroningen. Op de vee- en kaastentoonstelling -te Gouda werden de volgende bekroningen in de omgeving toegekend: Zwartbont Hollandscho veeslag: oudere stieren, 2e pr. Herman X (8377 S) van J. Mischielen te Bodegraven; eervolle ver melding Jonge Max 92 (7315 S) van H. C. Kroft te Alphen a. d. Rijn. Anderhalfjarige stieren: 2e pr. Biesje Ceres van A. J. den Hertog te Nieuwkoop 3e pr. Daniël (8931 S) van C. Kroft te Al phen aan den Rijn. Melkkoeien geb. van Oct. 1924, 3e pr. Tina (61SS3 K) van H. W. Speelman, Bode graven; eerv. vermelding Roelfje A II (85861 R. v. J.), dezelfde. Melkschotten, le pr. Nellie (R. v. J. 101960 D) van A. J. den Hertog te Nieuw koop; 2e pr. Roosje (R. v. J. 10104), dezelfde Melkvaarzenle pr, Adriee 21 (1496) van H. W. Speelman te Bodegraven; 2e pr. Pietje 10 (111077 R. van J) van dezelfde Klamvaarzen, eerv. vermelding Antje 35 (121861 R. v. J.) van H. C. v. d. Kroft, tc Alphen- a. d. Rijn. Kruiskalveren, eerv. vermelding Pietje. 13 (127877 R. van J.) van H. W. Speelman te Bodegraven; Leidia (131179 R. van J.) van denzelfde; Antje 43 (131797 R. van J.) van H. C. Kroft. Alpheri a. d. Rijn. Collectie van 4 melkkoeien, 2e pr. Gerrie B II, Gerrie B I, Tina en Gerrie I van H. W. Speelman te Bodegraven en het ge meentebestuur; 3e prijs Annemie, Geer- truida IV, Jo IV en Bertha III van H. C. Korft te Alphen a. d. Rijn. Collectie van 5 pinken van één vader le pr. II. O. Kroft te_ Alphen a. d. Rijn, Varkens (zwaarste wicht) le pr. H. Goe- bel te Alphen a. d. Rijn; beste toom schram men le pr. dezelfdé, de beste toom Holl. biggen le en 2e pr. dezelfcl. Volvette kaas van 3 tot 6 K.G. le pr. H. C'. Kroft te Alphen a. d. Rijn. Boeren- Leidsche kans plm. 9 K.G. p. stuk, voorzien van handelsmerk: le pr. A. J. Verkley te Sassenheim, 2e pr Jan van Noort te Lisse Bloemen-bekroningen te Dordrecht. Op de Nationale Bloemententoonstelling te Dordrecht werden aan de volgende fir ma's uit de omgeving prijzen toegekend: Groep Begonia's, eereprijs en gouden medaille D. Baardse Dzn., Aalsmeer; groep kasplanten, eereprijs en gouden medaille K. van Bourgondiën en Zn., Hillegom; groep dahlia's J. Ivriest Jzn., Leiden. Collectie Varens: gouden medaille fir ma Lemkes- en Zn. Alphen a. d. Rijn; groep dahlia's, kleine gouden medaille J. Kroest Jzn., Leiden; verzameling groen- blijvende planten, verg. zilv. medaille A. A. Xij veld t. Boskoop; verzameling Trito- ma's, verg. zilv. med. G. Lubbc, Oegstgeest; groep Cyclamen, verg. zilv. med. fa. K. Maarseri Czn, Aalsmeer. Bekroningen op de speciale Dahliakeuring te Rotterdam. Groot goud: C'. Vianc.n Rijnsburg 87 p.; D. Bruidegom Baarn, S5 p.; J. G. Ballego Zn., Leiden 82 p. Klein goud: N.V. Enchantress, Haarlem 79 p.: P. Majoor Baarn, 76 p.; H. Horns- veld Baarn. 75 p.; W. Topsvoort Aalsmeer, 71 p.Jan Kriest Jzn. Leiden 71 p. Verg. zilver: Hollandsche Cultuur Mij. Vogelenzang, 09 p.; K. van Bourgondiën, Hilegom, 07 p.; R .A. v. d. Schoot, Hille gom, 67 p.; J. Glasbergen Czn. Leiden, 04 p. Gemeentelijke Aankondiging De Burgemeester van Leiden; Gezien de artikelen 22 en der Veror dening op het Rijden dat, ter gelegenheid Van de 3-Octoberfees- ten, op 3 Gctoberia.s./des avonds van 7 uur tot des nachts UuuJrét lijden met paar den, met paarde® b/spannek voertuigen en motorrijtuigen of) njfér dan 2 wielen VER BODEN is op den Stationsweg, de Steen straat, de Prinsessekadéf-liet Kort-Rapen- burg en den RJjnsburgersingel. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKIIÜYZEN. REGELING VAN HET VERKEER OP 3 OCTOBER A.S. Burgemeester en Weth. van Leiden:' Overwegende, dat het met heb oog op de feestelijkheden op 3 October a.s. noodzake lijk is bijzondere maatregelen voor te schrijven ten opzichte van het rijverkeer; Gelet op de Verordening op het Rijden; HEBBEN BESLOTEN: den toegang tot de binnenstad voor Rij paarden, door paarden getrokken Voertui gen en Motorrijtuigen op méér dan 2 wie len, op 3 October a.s. van des vóórmiddags 7 uur tot des nachts 1 u. AF TE SLUITEN. Deze afsluiting zal geschieden door het aanbrengen van afsiuitboomen op: lo. den Morschweg bij de samenkomst van Lage- en Hooge Morschweg 2o. den Rijnsburgerweg bij de Lijster straat 3o. den Haarlemmerweg bij de Warmon- derbrug en Trekvaartbrug 4o. de Verversbrug zijde Oude Heeren gracht; 5o. de Groote Havenbrug zijde Haven; 6o. den Lage Rijndijk vóór Schrijvers- brug; 7o. den Hooge Rijndijk bij den ingang Sportterrein 8o. den Zoeterwoudsche Singel hoek Heerenstraat 9o.de Koepoortsbrug zijde Heerenstraat lOo. de Wiltepoortsbrug zijde Noordeinde, ierwijl de Tunnel aan den Maredijk, het Paterstraalje, de Roomburgerweg aan den Kanaalweg en de Vreewijkbrug aan de zijde van den Witte Sifngél door palen zullen worden afgesloten. J Te volgen route bui^fen het afgesloten gedeelte ijler /Gemeente: lo. van dein Mofschjveg langs Haagsche Straatweg té Oeaftgolst, rfaagweg, Witte Singel, HeerenstrijRit, Zaet^rivoudsche Weg, Kanaalweg. Hooge RijnaijK; 2o. van den Rijnsburgerweg langs War mond erweg naar] Haarlemmerweg, Mare- singel, Jieerensiiigel, Lage Rijndijk of langs Rhijngeester Straatweg en Haagsche straatweg le Oegstgeest, zie verder sub lo.; 3o. van deu Haarlemmerweg, suk 2o 4o. van den Hoogs Rijndijk langs ica- naalweg, Zceterwoudschc Weg, Heeren straat, Witte Singel en Haagwog; 5o. van den Haagweg, zie sub lo.; Zij brengen mede ter kennis van be langhebbenden lo. dat in de nabijheid van elke afslui ting een gelegenheid bestaat tot plaatsing van motorrijtuigen, welke gelegenheid door borden zal worden aaugeduid 2o. dat rij- en voertuigen en motorrijtui gen mogen worden geplaatst in de Zijstra ten van den Maresingel, den Heerensin gel, den Witte Singel en de Heerenstraat; 3o. dat het steeds geoorloofd zal zijn met rij- en voertuigen en motorrijtuigen de stad door de afsiuitboomen te verlaten: 4o. dat zij, die binnen de afsluiting niet hun rij- cn voertuigen en motorrijtuigen wenscfim te worden toegelaten, voorzien moeten zijn van een vergunning, afgegeven door den Commissaris van' Politie. Bij 'iet daartoe strekkend verzoek moet worden opgegeven de reden, waarom men. wenscht te worden toegelaten, alsmede de plaats, waar het vervoermiddel zal woxxlen gestald. Het is TEN STRENGSTE VERBODEN met een Rij- of Voertuig of Automobiel in de binnenstad op den openbaren weg een plaats in te nemen, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. INGEZONDEN MEDEDEELING. NOORDWIJK. Onverlichte ato. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan, dat zekere v. d. A. met zijn motorrijwiel op den Heerenweg al hier tegen een' aldaar staande auto. die slechts door een zaklantaarn werd verlicht, was opgereden. Het motorrijwiel werd door de botsing ernstig beschadigd, terwijl de motorrijder lichte verwondingen opliep. Gevonden voorwerpen. 1 handtaschje met inhoud 1 gedeelte van een bijbel 1 pertemonnaie met inhoud 1 jachthond 1 wollen vest. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden verstrekt aan het politiebu reau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend des Zaterdags van 121 uur. OPGERICHT IS75 Haarl.straat hoek Donkersteeg 2-4-6 ALLE maten, ook de grootste ALLE kleuren 8525 ALLE kwaliteiten ALTIJD G0EDK00PER!

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2