EISCHT GOEDE KWALITEIT n ntewoe Japt Uit de Rijnstreek Uit de Omgeving DUS, EISCHTl STAAT A AH DE SPITS Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. van de houten ham, dan geldt dit voor hem als een persoonlijke beleediging. En dit des te eerder, als hij zich in een an dere plaats bevindt in de nabuurschap en het daar kermis is. Dan stroomt er een heilig vuur door zijn aderen, dan steekt hij zijn vuist, slaat den beleediger van zijn geboortegrond een klein hersenschuddinkje zoo mogelijk en komt dan voor den politie rechter om gestraft te worden. Derhalve was gistermorgen A. M. uit Boskoop, die in Alphen aan den Rijn bezig was geweest kermis te vieren voor den politierechter verschenen. Hij had daal den 19-jarigen arbeider Joh. B. mishan deld. Deze moest als getuige natuurlijk een relaas van de gebeurtenissen geven. Hij stond te suffen voor mr. de Kuyper, ver stond bijna niets en gaf verkeerde ant woorden. „Ben je altijd zoo suf?" vroeg de politie rechter. „Nee", schudde de jongen. „Nou tja", vertelde hij zeurig, „we waz- zen zqp an het dansen en zeien wat hate lijks over de Boskoopers, dat ze van houten hammen hielden en toen kreeg ik achterom oen klap in mijn gezicht met een vuist 'st Bloed kwam me uit de ooren en uit m'n mond". „Ben je bewusteloos geworden?" „Nee, da geloof ik niet, maar ik was wel ver weg". De Boskoopsclie vuistvechtende wre ker deelde mee, dat hij „sting te vis- schen...." „en toen kwam d'r zoo'n zoodje jongens an en die begonnen te hinderen en te schelden, en toen »'t L- erg verkeerd hé?" vond de poli tierechter, en daar was de verdachte het nu mee eens ook. Hij was al eens vaker veroordeeld en daarom kreeg hij nu 14 dagen gevangenis. „Vad." KANTONGERECHT TE LEIDEN. Zegels plakken. M. D., te Leiden, werd beschuldigd gedurende 62 weken voor zijn provisierei ziger geen zegels te hebben geplakt. Verd. die verstek liet gaan, had boven dien, volgens getuigenis van den reiziger, de rentekaart niet teruggegeven. Verd. werd veroordeeld tot 52 maal 50 cent boete sub. 52 maal 1 dag hechtenis. Dronken. J. R„ te Leiden had zich in staat van dronkenschap op den openbaren weg be vonden en per fiets een aanrijding veroor zaakt. Gehoord werd get. Boot, die het verbaal bevestigde en verklaarde dat hij duidelijk had waargenomen dat verd. dronken was. De ambt. van het O. M. eischte 20 subs. 10 dagen, waarop de kantonrechter verd. tot 10 subs. 5 dagen hechtenis veroor deelde. Overtreding van de Boterwet. De kantonrechter te Leiden, mr. F. Lig- tenberg, heeft H. O. E„ winkelier itei Voorschoten, die verdacht was van twee overtredingen van de Boterwet, name lijk het in voorraad hebben van boter, en verwerking van margarine zonder de daar voor bij de boterwet vastgestelde vergun ning aangevraagd te hebben, veroordeeld tot twee maal een gedlboebe, elk van 30 gulden, te vervangen door twee maal vijf tien dagen hechtenis. De eisch was twee geldboeten van honderd gulden te vervan gen door twee maal 30 dagen hechtenis. dioluasen 0.40—0.90, Montbretia's 0.12— 0.16, Margrieten ƒ0.10—0.18, Lilyputters 4—6, Soabioea 0.30—0.40, Anj ere 1— 1.50, Gele Chrysanthen 3—5 per 100 bos. BODEGRAVEN. 2e Lustrum R. K. Volksbond. LISSE. Gemeenteraad. De raad. dezer ge meente komt in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 25 September des avonds om 8 uur. Agenda: 1. Gewijzigd voorstel tot wijziging van het reglement op het Burgerlijk Armbestuur. 2. Aangehouden verzoek van den heer Minister van Wa terstaat, om een vijftal boomen te rooien op het Vierkant. 3. Verkoop van een per ceel bouwterrein langs de Julianastraat aan den heer Chr. de Vos. 4. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Juliana straat aand en heer H. van Voorst. 5. Verkoop van een perceel bouwterrein, langs de Kanaalstraat aan de N.V. Vleeschwaren en oonservenfabriek „de Eendracht". 6. Verzoek van den Raad der gemeente Ar- nemuiden, om odhaesie te betuigen aan zijn adres aan den heer Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, be treffende den aftrek van schoolgelden van nitkeeringen ingevolge aart. 104 der L. O.- wet 1920. 7. Aanbieding van het gemeen teverslag 1927. 8. Aanbieding van het ver slag van den keuringsdienst van vleesch in den keuringskring „Lisse". 9. Aanbie ding van de Gemeenterekening over het jaar 1927. 10. Comptabiliteit. 11. Ingeko men stukken en mededeelingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kath. Kring. Hiertoe uitgnoodigd wa ren Dinsdagavond een 18-tal parochianen in het parochiehuis bijeen, ter oprichting eener Kath. Kring. Do leiding was in han den van den Pastoor. Na eenige bespreking werd tot oprichting eener vereeniging over gegaan en werden tot bestuursleden geko zen de heer L. v. Paridon, Voorzitter; Jac. P. Rietveld en J. v. d. Nouweland, Jeden. Van de aanwezigen hadden 15 zich als lid opgegeven. Een concept-reglement wend behandeld en voorloopig vastgesteld. De contributie werd bepaald op 3. Op Don derdag 27 September zal weer een verga dering gehouden worden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen blijven nog laag. Alleen witte Asters zijn goed ge vraagd en gaan tegen 02S0.40 per 100, id. blauw 0.160.21, id. rood 0.18—0.23, Zinnia's 0.40—0.73, Pompon-Dahlia's ƒ0.400.60, Dahlia's 1.20—2.70, Helian- thus ƒ0.400.70, id. klein 0.200.28, Gla- Zondagavoaid vierde de R. K. Volksbond zijn tweede lustrum. De ingang der patro- naatszaa-1 was versierd met groen, waar- tusschen een schild met het woord wel kom. Doot deze eerepoort kwamen dé tal rijke bezoekers in de rijk-versierde zaal. Op de bestuurstafel prijkten keurige bloemen. Het geheel gaf een feestelijk aanzien. Ongeveer half negen opende de voorzitter, de heer v. d. Bergh, de feest- •vergadering met den christelijken groet en heette den Geestel. Adviseur, den spre ker, den heer Angenent, de genoiodigden, donateurs en leden welkom. In de jaren, die de Volksbond heeft doorworsteld, on danks de doornen, die vaak talrijker wa ren dan de rozen, heeft het bestuur de vereeniging uitgebouwd tot 105 leden. Spr. is dankbaar gestemd jegens' zijn medebe stuursleden en de oud-besturstoden, die hun beste kracht gaven aan den bloei va-n de vereeniging. Na een kort gobed te heb ben verzocht voor de overledene leden, wenscht spr. de talrijke aanwezigen een genoeglijken avond. Nu komt aan het woord de heer Ange nent, Secretaris van het Centraal Be stuur, die in welgekozen woorden het be stuur en de leden complimenteert met het 10-jarig bestaan van den bond. Sp;. brengt hulde aan den heer v. d. Bergh voor zijn uitnemende zorgen en activiteit en prijst ook de heeren Groenendijk en Groep, als mannen, die vol ijver tijd noch moeite hebben gespaard om den Volksbond tot bloei te brengen. Op onderhoudende wijze zet spr. vervolgens uiteen wat de werk nemer, die vroeger als enkeling in de me nigte verloren gingen, nu door hun bond hebben weten te bereiken. Wil men ver dere resultaten, dan moeten de werkne mers trouw zijn aan hun organisatie en zorgen, dat ook de jongeren tijdig in den bond worden opgenomen. Na deze rede, die met groote aandacht was gevolgd, werd een toomeelstukje op gevoerd, wat goed werd gespeeld en bij de aanwezigen wel in den smaak viel. Na de pauze werd de feestvergadering toegesproken door den geestelijk adviseur. Op hartelijke en intieme wijze feliciteerde spr. het bestuur en de leden met het 2e lustrum van den bond. Zijneerw. sprak met voldoening over den ijver zoo menigmaal door het bestuur betoond en den gods dienstzin van zoo velen, die dezen morgen ter H. Tafel waren genaderd. Spr. wees op de noodzakelijkheid om vereenigd te zijn in den R. K. Volksbond en moedigde aan tot verdere activiteit. Met een mooi gedicht eindigde Z.E. zijn hartelijk feest- woord. Van de gelegenheid om de jubileerende vereeniging toe te spreken werd gebruik gemaakt door den Voorz. van de Hanze afd. Bodegraven, den heer A. R. v. d. Heij den. Spr. noemde heb 10-jarig bestaan van een vereeniging een feit van voldoen de be,teekenis om feestelijk te worden' her dacht, doch vooral wanneer bovendien de vereeniging werkzaam is op Katholieken grondslag en bezield met een goeden geest. Spr. brengt een eere-saluut aan het be stuur, de oud-bestuursleden en de leden, die door hun trouw en ijver toonden het doel en het nut der organisatie volkomen te begrijpen en wenscht ook voor de toe komst een krachtig voortbestaan van den R. K. Volksbond. Vervolgens spreekt een der bestuursle den van de afd. Reeuwijk de vergadering toe en wijst op het roode gevaar wat aan alle kanten dreigt. Spr. heeft de roode manifestatie te Gouda gezien, waar op ontstellende wijze werd gemanoeuvreerd. Spr. moedigde aan paraat te blijven en verwacht vooral van de jongens, dat zij zich zullen scharen onder den banier van het kruis. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met een pantomime, wat wel in staat was' de lachspieren in beweging te brengen bij de aanwezigen, die door het zingen van verschillende liedjes in een vroolijke stemming verkeerden. Te ruim half elf uur werd de vergadering door den voorzitter gesloten, waarna allen hoogst voldaan over dezen gezelligen en leerzamen avond huiswaarts keerden. Geboren: Cornelis z. van P. Kooger en A. Steensel Jantje z. van L. Staring en A. Post Jansje d. van W. Smit en J. de Jong Simon Jacob en Catharina Jaooba z. en d. van S. de Ridder en-J. v. Oost,veen PetroneJila Alberdina Jaooba Maria d. van J. O. v. d. Horst en F. J. Beijere berg en. Ondertrouwd: Anthonie Coüijrn jm. 25 j. en Nelly Antoinette Bergman jd. 24 j. Overleden: Johanna Geertruida v, d. Eist 52 j., eehtg. van P. Duijnmeijer. INGEZONDEN MEDEDEELING. N.V.HOLLANOSCM 2WITSERSCHE I*chocolade-fasr INGEZONDEN MEDEDEELING. Eerst kijken bi: DEN HAAS ROTTERDAM Alleen Hofweg 6 Hoogstr. hoek Spui ONGELUKKEN. Ernstig ongeluk op een station. Arbeider een been afgereden. Toen Woensdagmorgen de sneltrein 104 van Zwolle het station Amersfoort binnen liep, sprong de 32-jarige spoorwegarbeider S. de Z., bezig met papierprikken tusschen de lijnen, opzij. Hij werd echter gegrepen door een rangeerenden trein, komend van tegenovergestelde richting. Het slachtof fer werd het linkerbeen onder de knie af gereden en brak vermoedelijk zijn rech terbeen bij den enkel. Ook klaagde hij over pijn in den rug en rechterschouder. De Z. werd per brancard naar het zieken huis overgebracht. Kind verbrand. De kleine speelde met lucifers Een drie-jarig meisje van P. v. H„ te Ottersum, is bij 't spelen met lucifers in brand geraakt. De kleine bekwam ernstige brandwonden en is, naar de „N. VenL Crt." meldt, in 't ziekenhuis te Gennep aan de gevolgen overleden. Aan de gevolgen overleden. De 11-jarige de W., die Dinsdagmiddag omstreeks twee uur uit een tweede ver dieping in de Herzogstraat te 's-Graven- hage ii' gevallen, is gisternacht in het ge meente-ziekenhuis aan den Zuid wal aan de bekomen verwondingen en een zware hersenschudding, overleden. Vorige week werd te Kerkrade de groentenkoopm an K. door een auto aange reden. K. bekwam een zware schedelbreuk en is Maandag overleden. Den autobestuur der, iemand uit Heerlen, treft geen schuld. De 23-jarige V. uit den Dungen, wien gisteren op de Zuidwillemsvaart te Den Bosch door de stoomtram een been werd afgereden, it< in het ziekenhuis aldaar aan de gevolgen overleden. Kind door de tram overreden. De 4-jarige J. B. Zippro van den Olmen- daal is Dinsdag op de Lange Geer te Rot terdam onder een motorwagen van lijn 12 geraakt. Het kind stak vlak voor de tram plotseling den rijweg over. Hoewel de be stuurder krachtig remde en den zand- strooieT gebruikte, kon hij niet verhinde ren, dat de jongen onder den wagen raak te. De motorwagen moest worden opgevij zeld, om het knaapje dat deerlijk verminkt was er onder uit te kunnen halen. De ge neeskundige dienst heeft hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reedt' te zijn overleden. Ongeval bij de manoeuvres. Naar wij uit Valkenburg vernemen is in de nabijheid aldaar een militair motorrij der tijdens de manoeuvres door een ruit van een café gereden en met vrij ernstige verwondingen naar het ziekenhuis ver voerd. Gevaarlijke liefhebberij. Te Enter (Overijsel) hadden eenige jon gens een hoeveelheid schoonmaakrommel bemachtigd en besloten het hoopje in brand te steken. Toen dit gebeurd was en de knaapjes vol vreugde om het vuur sprongen, bleek, dat ook enkele scherpe patronen tot de brandstof behoorden. Er volgde een ontploffing, tengevolge waar van de kleine S. W. zoo ernstige hoofdwon den bekwam, dat de jongen op last van een dokter in het ziekenhuis moeit wor den opgenomen. Bloedvergiftiging. Een 6-jarig dochtertje van don landbou wer K. te Hooge Hexel bij Wierden ver wondde zich dezer dagen aan het hoofd. Hierdoor ontstond bloedvergiftiging, waar aan het kind is overleden. Vergiftigde bessen. De 6-jarige A. Kuipers te Nistelrode is overleden, vermoedelijk door het eten van vergiftige bessen. GROOTE FABRIEKSBRAND TE HELMOND. Gisteravond ca. 7 uur brak een groote uitslaande brand uit in de fabrieksgebou wen der N.V. Gebr. van Thiel aan den Kanaaldijk te Helmond. De brand is ont staan in de pakkamer, waar zich een ge weldige hoeveelheid hout, carton, papier en zaagmeel bevond. De brand breidde zich korten tijd zoo ontzettend uit dat de nieuwe spijkermakerij, waar do grootste en nieuwste machines stonden, een prooi der vlammen is geworden, de trommelka mer en aangrenzende gebouwen werden evenmin gespaard. De brandweer die met vol personeel aan het wetfk was bepaalde zich echter de belendende panden der fa. J. A. Raymakers en Co. te behouden. Groote voorraden voor Engeland bestemd konden onmogelijk gered worden. De schade beloopt in de honderdduizenden. Het bedrijf is verzekerd ook voor bedrijfs schade. Het grootste gedeelte van de fabriek zal geruimen tijd niet kunnen werken. Zware brand te Sevenum. Zonder bekende oorzaak ontstond brand in de groote z.g. „Hollandsche Molen" van den heer J. Groot te Severum. 'tHeele ge bouw, waarin de oogst van 100 H.A. zat op getast, brandde geheel uit. Van de 50 karre- vrachteu hooi is zelfs geen halmpje over 200 karrewachtein rogge en evenveel haver werden een prooi der vlammen, alsook de dorschmachine, zelfbinders-, motoren enz. De muur aan de zijde van de boerderij stond witgloeiend. Het woonhuis kon met veel moeite gered worden. Moordaanslag. De provinciale Noord-Brabantsche en 's-Hertogenbosche Courant" meldt uit Zun- dert: In het sanatorium te Westmalie heeft de 38-jarige J. van C. met een jachtgeweer geschoten op een jong echtpaar. Beide kre gen doodelijke verwondingen. Het parket heeft den dader doen arresteeren. Beruchte vreemdelingen aangehouden. Korten tijd geleden vestigde zich to 's Hertogenbosch de 29-jarige slijper H. F. W. F. uit Solingen. Blijkens door den Com missaris van Politie ingewonnen inlichtin gen in het buitenland bleek hij een be rucht inbreker te zijn. Hij werd aangehou den en als zijnde gevaarlijk voor de pu blieke rust naar Duitschland uitgezet. Gisterennacht zijn te Gilze door veld wachter, C„ in samenwerking met mare chaussees, in een hotel gearresteerd een Amerikaan en een Italiaan. Deze heeren waren per auto naar Gilze gekomen. Dins dagmiddag brachten zij een bezoek aan de kerk en het viel op, dat zij het interieur buitengewoon goed in oogenschouw na men. Daar korten tijd geleden te Lage Zwaluwe een kerkinbraak heeft plaats ge had, werd de politie gewaarschuwd en deze heeft de heeren toen in arrest gesteld Zij bleken in het bezit te zijn van een com pleet stel inbrekers-werktuigen, een gela den revolver en een groot bedrag aan geld Ook hun auto, dien zij in een garage had den ondergebracht, is in beslag genomen. Het mysterie van de verdwenen koffers. Men zal zich herinneren, dat verleden week een vreemdeling in Den Haag kwam, die zich tot de Oostenrijksche legatie had gewend, waar hij vertelde, dat hij zijn in trek genomen had in een pension, daar zijn koffers had neergezet, maar nu zijn kost huis niet meer terug kon vinden. De lega tie riep de hulp der politie in, die weder een beroep op de couranten deed, ten einde den pensionhouder te kunnen vin den. Deze is echter onvindbaar gebleven en wel uit gebrek aan existentie. Ook de vreemdeling was n.l. zoek de laatste dagen en toen de politie zich aan het opgegeven adres vervoegde, bleek de vogel gevlogen. Intusschen verzocht de Oostenrijksche po litie dezer dagen aanhouding van een 43- jarigen varensgezel. Diens signalement beantwoordde geheel aan dat van den ver- geetachtigen reiziger, die Dinsdag te Rot terdam aangehouden kon worden en ver volgens naar Den Haag is overgebracht, van waaruit hij waarschijnlijk zal worden uitgeleverd. Hij heeft thans toegegeven, zonder evenwel een motief te noemen, dat het verhaal van de verdwenen koffers ver zonnen was. Waarschijnlijk was het hem te doen om vanwege de Oostenrijksche lega tie onderdak te bekomen. Opium. Gisteren heeft de politie te Rotterdam een inval gedaan in een huis in de Deli- straat, waar zij twee Chineezen betrapte bij de bereiding van opium. Het opium is in beslag genomen. De beide Chineezen zijn in verzekerde bewaring gesteld. Het notariskantoor R. te Assen. Tri ons nummer van Dinsdagavond komt een bericht voor over het kantoor van wij len den notaris K. L. R. to Assen, dat zijn betalingen zou hebben gestaakt. Wij heb ben toen ook gemeld, dat de erfgenamen de nalatenschap niet hebben aanvaard. Men deelt nu mede, dat de nalaten schap van genoemden notaris R. door zijno erfgenamen (weduwe en kinderen) aan vaard is onder het voorrecht van boedel beschrijving, waaruit naar men weet, voort vloeit, dat. zoolang activa en passiva nie-t definitief vaststaan, het aan de erfgena men verboden is aan wie ook, eenige be taling te doen. Het bericht, dat het kantoor gesloten is, is onjuist. WINKELWEEK Als de winter komt Als de winter in het zicht komt Met het gure jaargetij, Als het koopseizoen dan nadert En de zomer raakt voorbij. Als de winkels weer propvol zijn Met een groote voorraad goed, Gaat de winkelier eens peinzen Hoe hij dat verkoopen moet. D'eene zit met bruine boonen, D'ander met een schrijfbureau; Nummer drie met een ooilectie Dure lingerie of zoo. Piepers en confectiepakjes, Sigaretten, boter, wijn; Bij je buurman en diens buurman Zal het weer iets anders zijn. En dat alles moet dien winter Aan den man of aan de vrouw? Hindert niet, 't wordt meegegeven, Aan wie maar betalen wou. Daarom maakt men nu reclame Voor den vakman en den leek, En doen alle winkeliers mee Aan de Leidsehe winkelweek. Elke winkelier maakt actie, Niemand wacht het kalmpjes af; Dat kan slechts de doodkistmaker En de graver van. het graf. Zeldzame vangst. Een Uïker visscher te Scheveningen had gistermorgen het geluk een etonr van 50 pond te vangen. Vergeten advocaten1. Twee advocaten van Culemborg hebben dezer dagen het lot gedeeld van schoolkin deren, schooljuffrouwen wien het meerma len overkomt te worden opgesloten. Diep gebogen over de archief-boeken van het raadhuis, hoorden zij de sleutels niet in de sloten knikken en kwamen, toen de maag hen aan het etensuur herinnerde tot de gewaarwording, dat zij van de bui tenwereld waren afgesloten. Met een stok konden zij door tikken op de ruiten van de buren van hun hachelijke positie kennis geven. Zij werden daarop tpoedig uit hun iso lement bevrijd. ONGELUKKEN. DE STORMRAMP IN WEST-INDIë. Florida's doodenlijst blijft stijgen. Nog honderden menschel vermist. Het staat nu wel vast dat er in Florida veel meer dooden te betreuren zijn ten gevolge van den cycloon, dan aanvankelijk werd gemeld. Officieel is het aantal doo den reeds gestegen tot 250, doch de voor zitter van het Roode Kruis te Palm Beach vreest, dat alleen daar reeds.' meer dan 400 menschen om het leven zijn gekomen. Men heeft hier echter nog geen definitieve ge gevens. Hierbij is dan nog geen rekening gehouden met het gebied rond het Okee- chebec-meer, waar 32 menschen om het le ven zijn gekomen, en bovendien nog 300 personen worden vermist. De schade woTdt geraamd op 25100 millioen dollar. De Roode-Kruis-afdeelingen in alle ste den, van Fort Lauderdale tot aan West Palm Beach, bestormen het departement va-n gezondheid om serum te krijgen ter bestrijding van de te vreezen epidemieën. In alle steden in het geteisterde gebied is de toestand zeer ernstig, daar alle sani taire installaties vernield zijn. Het Roode Kruis te Washington heeft zeven personen naar het geteisterde gebied gezonden om bij de hulpverleening te helpen. Duizend legerbedden zijn voor de dakloozen ver zonden. De nationale garde in Florida heeft order gekregen te patrouilleeren langs de kustwegen en in de verwoeste steden. Het aantal dooden op Porto Rico is thans vastgesteld op 314, terwijl het op vele plaatsen nog niet bekend is. In vele geval len zijn de dooden begraven op de plaats waar zij door den storm werden getroffen, zonder dat de autoriteiten hiervan in ken nis werden gesteld. Te San Juan hebben zich na de ramp veertig gevallen van long ontsteking voorgedaan.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6